Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolai megszégyenítés: amikor a tanár alázza a gyereket

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 10. 16:43
Túl rövid szoknyában ment egy amerikai iskolába egy 15 éves lány, ezért büntetésből egy béna melegítőnadrágban és egy túlméretezett pólóban (rajta felirat: hogy ő most büntetésben van) kellett eltöltenie a napot a suliban. Aki volt tinédzser lány, de valószínű, hogy aki nem, az is tudja, ennél jobban kevésbé lehet megalázni egy gyereket - a külalakjával.

Nők Lapja Café: Iskolai megszégyenítés: amikor a tanár alázza a gyereket
  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 12. 17:5876.
    Tudom, én is ismerek párat. :) Viszont nagyon nem mindegy az arány. Senki sem szeret folyamatosan harcban állni. Az én egyéniségemmel eléggé összeférhetetlen a katonás stílus, nagyon nehezemre esik órákon át következetesen "szenyának" lennem pár renitens miatt. De volt már rá példa sajnos, hogy nem volt más választásom :( De akkor is nagyon sajnáltam azokat, akik ártatlanul viselték el ezt. Meg az sem mindegy, hogy egy osztályban csak néhány rendetlen és szemtelen van, vagy esetleg kettő, aki nem az. 
    előzmény:
    Lilibeth (75)
    2014-09-12  17:54
  2. 2014. szeptember 12. 17:5475.
    Már az én időmben is voltak szemtelen  diákok,az egyik tanár azt a megoldást választotta,hogy ha valaki beszólt,akkor ké,mindeni elő ppaírt ceruzát,röpdoga.
    A harmadik ilyen eset után mi magunk diákok  vettük elő azt a 2-3 rendbontót és megmondtuk nekik,hogy ha még egyszer....
    Egy másik tanár meg azt csinálta,hogy amikor már nagy felfordulás volt,akkor azt mondta,oké,ő itt többet nem tanít,pár órán keresztül azt csinálta,hogy csak bejött,leült és nézett,először az osztály poénnak fogta fel,de utána kapcsoltunk,hogy hó érettségi és akkor szintén elővettük azt a pár renitenst.
    Vannak ám pedagógiai eszközök,csak gondolkodni kellene.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (72)
    2014-09-12  17:28
  3. 2014. szeptember 12. 17:5074.
    Azonnal kihívnám felelni az egész eddig leadott anyagból,sőt ellenőrző kérdések tavalyról(nálunk ilyen is volt) és   amilyen gyakran lehet feleltetni,röpdolgozat stb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (73)
    2014-09-12  17:47
  4. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 12. 17:4773.
    De hogy az eredetihez is hozzászóljak: épp a fordítottja okoz nagy gondokat a sulikban. Hogy a diákok arányt tévesztettek, na nem az öltözködésben, a viselkedésben. Ott tartunk, hogy én már azt se bánnám tanárként, ha neonzöld krokodilnak öltözve járnának a diákok iskolába, csak tisztában lennének az alábbi fogalmakkal: tisztelet, visszafogottság, szerénység, reális önértékelés.

    Elképesztő, milyen szemtelenségeket megengednek maguknak, és a többség még csak nem is érzi, hogy túlment a határon. Mert senki nem tanította meg viselkedni. Sajnos ma már egyáltalán nem az okozza a gondot, hogy néha megaláznak egy diákot pályaalkalmatlan tanárok, hanem hogy a tanárok alázása a mindennapos. Van nem messze egy orvosi rendelő, közel egy iskolához. Kb. napi szinten szólnak ki a diákokra, hogy ne ott bőgessék a motort brahiból a rendelő ablakában. Csakazértis ott bőgetik. Valahogy az ilyen csakazértisekkel van a legnagyobb baj. Hogy a felnőttek már csak azért kérhetnek tőlük valamit, hogy ők azt juszt se csinálják meg, és minősíthetetlen stílusban reagáljanak, ha esetleg ezt a szemükre veti valamelyik bátor botor felnőtt  -- naivan azt gondolván, hogy nem lesz ebből semmi baja. Mert hogy az ő idejében még rászólhattak a gyerekre a felnőttek, most meg már majd örül, ha nem köpték le érte.

    Tegnapi kalandom: rászóltam egy diákra szépen halkan, hogy üljön a saját helyére és vegye ki a füléből a fülhallgatót. Közölte, hogy nem. Én meg, hogy akkor nem kötelező látogatni az órámat, éppen nagykorú már, nem tanköteles, akkor tiszteljen meg azzal, hogy kimegy, nem pedig nekem hátat fordítva zenét hallgat, csak mert neki most valami miatt rossz napja van. Megismételte: nem, ő itt marad, neki joga van részt venni az órán. Mondom még mindig türelmesen: zenét hallgatni viszont kinn lenne jobb mégis. Mire ő: na, ezt most fejezzük be, jobban járunk mindketten. Szó szerint ezt mondta, hogy jobban járunk mindketten! És amikor óra után megkérdeztem tőle, mégis mire véli ezt a stílust, egész egyszerűen nem értette, mire célzok, mi volt ebben a szemtelenség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (72)
    2014-09-12  17:28
  5. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 12. 17:2872.
    Volt már erről több topik is. Én is nagyon ellenezném az egyenruhát suliban, elsősorban magánemberként. Én szeretem egyszer felvenni a ruhát, utána megy a mosásba. Lehet, hogy kímélő mosásba, de megy. Én fizetem a vízszámlát, a mosószert, az öblítőt, engedtessen már meg nekem, hogy annyiszor mossak ruhát, ahányszor nekem jólesik, ha friss illatúban szeretek járni. Na most egy formaruhánál vagy vehetnék min. 3 darabot, vagy nem tehetném meg, hogy naponta mosom, mert nem száradna meg. És ki az a hülye, aki három-négy db ugyanolyan cuccot vásárol? :D Arról nem beszélve, hogy megőrülnék tőle, ha ugyanolyanba kéne járnom mindennap, nem gondolom, hogy a gyerekem nem. Ráadásul az én kölköm is nagyon kényes az anyagra, szóval nagyon ki kell tudnom fogni, hogy ne költsek százezreket a ruházkodásra, nagyon meg kell tudnom találni azokat a helyeket, akciókat, ahol és amikor jó minőséget kapok jó áron. Egy jó anyagból készülő formaruha min. 30.000 lenne, és abba nem lenne lehetőségem szelektálni, hol és mikor vegyem. Vagyis három garnitúra 90.000. A gyerek félévente nő. Hagyjuk már Arankát. A szülők többsége már a tízezres tankönyvcsomag miatt is lázong. Ha meg tudja oldani a ruházkodást fillérekből, mert mondjuk kap idősebb rokongyerektől, biztos önként és dalolva megveszi a harmincezres formaruhát. Tök életszerű a magyar valóságban.

    És ha már magyar valóság: a mi sulinkban teljesen átlagosan öltöznek a diákok, kb. az idejét se tudnám már megmondani, mikor akadt fenn a szemem utoljára egy olyan holmi láttán, ami nem volt odavaló. Lányok farmer vagy vászonnadrág, lapos, kényelmes vászoncipő vagy sportcipő, télen egyszerű vonalú csizma, egyszerű szabású pamutos felső esetleg kardigán vagy pulcsi. Fiúkon farmer, póló vagy ing. Igaz, hozzánk nem az elit jár, a szegényebbek meg belátták már, hogy az egyszerűségben nincs semmi feltűnő, következésképp semmi cikizni való. Egy hosszú pólóval még a farmer márkája se látszik. Ennyire egyszerű. És azt sem mondja meg senki így sem, hogy az a farmer a turiból jött vagy a legdrágább belvárosi farmerszalonból.
    előzmény:
    Lilibeth (71)
    2014-09-12  14:11
  6. 2014. szeptember 12. 14:1171.
    Sőt,kormányközeli divattervező tervezné.

    előzmény:
    Lillaréka (67)
    2014-09-12  13:56
  7. 2014. szeptember 12. 14:0770.
    Lehet,hogy van minőségi kínai is,de annak olyan is az ára.
    Tömegtermelésre,iskolai egyenruhának meg nem tehetnek kötelezővé   olyan szoknyát,aminek darabja 30.000 ft.
    Az áhított nyugati formaruhák mellesleg nem kevés pénzbe kerülnek.
    előzmény:
    ladybird65 (68)
    2014-09-12  14:02
  8. 2014. szeptember 12. 14:0569.
    Számoljunk:egy szoknya,blúz,mellény/kabát kombiért


    Az  szettenként 10.000 ft, kettő nyárra,kettő télre ,az 40.000 és akkor kell még ünneplő egyenruha,meg tornaegyenruha,mert ugye nehogy egyik adidasban nyomja,másik meg csajnásban,de ebből is kell téli-nyár.
    előzmény:
    Lilibeth (46)
    2014-09-12  11:17
  9. 2014. szeptember 12. 14:0268.
    Ez is egy sztereotípia. Kínában sem csak szart gyártanak. Én pl. évek óta egy (igaz nem kínai bolt) konkrét áruházban vásárolok alsóneműt a páromnak. Ő egy rettentő faxnis pali, és csak 100 %-ig pamut dolgokat hajlandó hordani. Ha valaki rá akarna sózni valami gagyit, rögtön le tudja tesztelni, hogy pamut vagy műszál. Nos, neki is nagyon olcsó és nagyon jó minőségű gatyákat szoktam venni és kínai. Rá van írva. Ettől függetlenül nem csak hogy kellemes viselet, tényleg pamut, hanem hosszú évekig jó. Én sokkal előbb eldobálom a sajátomat, mert kitágul, vagy tönkremegy a mosásban. Neki meg nagyon sokáig kitartanak. De a kedvenc fürdőpapucsa is kínai. 990,- Ft volt, nem tangapapucs, hanem olyan, mint egy gyógypapucs, ilyen bütykös. Nem izzad, nem tapad a lábra. Az a nagy bánatom, hogy én is szerettem volna egy ilyet, de kis méretben nem árulnak, csak 40-estől fölfelé. Aztán van egy nagyon klassz, pofás, sőt elegáns dzsekim is. Már 5 éve vettük, szerintem dzsekiárban drága volt. Az is tajvani, de nagyon szeretem, és egyáltalán nem bóvli. Még szoknyához is fel lehet venni, mert csini, nem bumfordi. 
    előzmény:
    Lilibeth (46)
    2014-09-12  11:17
  10. 2014. szeptember 12. 13:5667.
    előzmény:
    Lilibeth (63)
    2014-09-12  13:13
  11. 2014. szeptember 12. 13:5066.

    Pont azt mondtam, hogy ne legyen köpeny!


    Ne legyen uniformis.


    Köpeny nélkül is meg lehet tanitani a csemetét, hogyan illik öltözködni az iskolában a bálon, a  szinházban, vagy a sporteseményen.. és nemcsak hogyan illik, hanem hogyan praktikus....... pl nem kicsit  nevetséges a plázacica növendék az erdőben rózsaszin hacukában felbizsuzva....

    előzmény:
    Lilibeth (42)
    2014-09-12  10:26
  12. 2014. szeptember 12. 13:1865.
    Elég szépen menetelünk ebbe az irányba, bár azért tegyük hozzá: ezt úgy nézem csak a cukisága miatt, meg a kellőképp val takarása miatt is van aki szorgalmazza. 
    előzmény:
    Lilibeth (63)
    2014-09-12  13:13
  13. 2014. szeptember 12. 13:1564.
    Vagy pl télen is kötelező a szoknya?Akkor is,ha valaki nagyon fázós?
  14. 2014. szeptember 12. 13:1363.
    Hát annyira nem, akkor lenne mindegy, ha suli után is kizárólag ebben közlekedne a gyerek vagy du 4 óra után nem menne már sehová. Ugyanis így megveszed bentre az x számú iskolai ruhát, és pluszban veheted meg még hozzá az y számú délutáni, ill hétvégi ruhát, tehát dupla ruhatár kell.
    idézet:
    lady1986 (59)
    2014-09-12 11:45:02
    Viszont egy  két kormányközeli cég meggazdagodna a formaruhák gyártásából.
    előzmény:
    lady1986 (59)
    2014-09-12  11:45
  15. 2014. szeptember 12. 13:1062.
    Hát annyira nem, akkor lenne mindegy, ha suli után is kizárólag ebben közlekedne a gyerek vagy du 4 óra után nem menne már sehová. Ugyanis így megveszed bentre az x számú iskolai ruhát, és pluszban veheted meg még hozzá az y számú délutáni, ill hétvégi ruhát, tehát dupla ruhatár kell.
    idézet:
    lady1986 (59)
    2014-09-12 11:45:02
    Nyugi,majd hoznak egy szabályt,hogy 18 éven aluli csak iskolai egyenruhában közlekedhet mindenhol
    előzmény:
    lady1986 (59)
    2014-09-12  11:45
  16. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2014. szeptember 12. 12:1561.
    Amerika egy hatalmas ország. Ez az eset pontosan melyik államban történt? A cikk nem írja. Ami pl Nevadaban megengedett egy diáknak, az esetleg tiltott Alabamában. Amit New Yorkban megtehetsz, azért megszólnak Utah-ban.  De lehet hogy ez lényegtelen? Hát nem tudom..

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-10  16:43
  17. 2014. szeptember 12. 11:4860.
    Kb pont erre gondoltem. És akkor még du 4 óra után a gyerek nem tette ki a lábát a házból, vagy hétvégente, amihez ugyanúgy kell y számú ruha és azokhoz való cipő.

    Kicsit olyan lenne mint az ovi volt: 1 nagy adag az udvarra, 1 nagy adag bentre, 1-2 ünneplő, 1 nagy adag az utcára,. 1 nagy adag otthonra.... persze dzsekistül, cipőstül...amivel nem lenne semmi baj, ha nem így akarnák megideologizálni, hogy akkor kevesebb ruha kell a gyereknek ( mert hogy pont több kell ), meg ha eleve nem olyan világot élnénk, ahol a nettó fizu átlagban 90 ezer körül mozog és még a szimpla mostani iskolakezdsé is megterhelő.
    előzmény:
    Lilibeth (52)
    2014-09-12  11:32
  18. 2014. szeptember 12. 11:4559.
    Hát annyira nem, akkor lenne mindegy, ha suli után is kizárólag ebben közlekedne a gyerek vagy du 4 óra után nem menne már sehová. Ugyanis így megveszed bentre az x számú iskolai ruhát, és pluszban veheted meg még hozzá az y számú délutáni, ill hétvégi ruhát, tehát dupla ruhatár kell.
    előzmény:
    ÁgicaT (51)
    2014-09-12  11:30
  19. 2014. szeptember 12. 11:4358.
    előzmény:
    lady1986 (48)
    2014-09-12  11:23
  20. 2014. szeptember 12. 11:3957.
    Nálunk az egyenlődinek más szájíze van,éppen túl vagyunk a szocilalista egyenlítősdin,amikor mindenkinek ugyanúgy kellett kinézni
    Ja és egy iskolában nem a ruha fontos,hanem a tudás,de  ez igaz oda-vissza is.
    Nem attól lesz valaki okos,mert egyenruhában jár.
    előzmény:
    ÁgicaT (55)
    2014-09-12  11:35
  21. 2014. szeptember 12. 11:3756.
    Ez meg a nmásik,szóval akkor sem úszod meg az egyéb ruhákat.
    És akkor polieszter egyenruhában rohanjon át a városon?
    Jellemzően azon nyugati intézményekben,ahol elvárják az egyenruhát,ott olyan széleskörű az oktatás,hogy mindenféle egyéb tevékenységet is lehet űzni iskolán belül(nyelv,sport stb)
    De nálunk nem.
    előzmény:
    szaszo71 (53)
    2014-09-12  11:33
  22. 2014. szeptember 12. 11:3555.
    És ha most ezen az egy fotón ez van, akkor mindenhol a világon így van, így lehet?

    Barátnőm épp a napokban tett fel képet a gyerekeiről, akik Cardiffban kezdték a sulit. A nagyobbiknak (ő azt hiszem, második osztályos) pamut anyagból egy szürke szoknyája van, térdig (kicsit alá) ér, sárga teniszpólóval. A kisebbiknek (ő azt hiszem, előkészítős lett most) szintén sárga teniszpóló, de kötényruhácskával szürke színben, ami szintén térd alá ér.
    előzmény:
    szaszo71 (47)
    2014-09-12  11:22
  23. 2014. szeptember 12. 11:3554.
    Nekem azért is tetszik egyébként, mert a lányok megtanulnak szépen szoknyában járni, de leginkább mert a fiúkon nekem nagyon tetszik az ing+nyakkendő+mellény/pulóver kombináció

    Akinek rossz lába van,az úgyis utáni fogja,jó,nekem szerencsére nincsen problémám a lábaimmal,de pl barátnőmnek rettenetes o-lába van,most azzal ki nyer,ha ezt kötelezően közszemlére kellene tennie?
    Ha Angie Merkel nadrágozhat állandóan,akkor egy diáklány is.
    előzmény:
    ÁgicaT (51)
    2014-09-12  11:30
  24. 2014. szeptember 12. 11:3353.
    Meg a gyerekek azért járnak máshová is, nem csak iskolába. Az enyémeknek pl. minden nap van valami egyéb programjuk is, ahová nem iskolai egyenruhába mennének.
    előzmény:
    lady1986 (48)
    2014-09-12  11:23
  25. 2014. szeptember 12. 11:3252.
    Téli-nyáriból is kellene két váltás ruha,hiszen,ha mondjuk az egyik tönkremegy,akkor ne menejn suliba a  gyerek?
    Meg azért az egyenruha,pont azért,mert napi szinten használod,idei iskolai tanévben 181 tanítási nap van, gyorsabban kopik,mint egy -egy ruha,amit mondjuk egy évben felveszel ötször, egy átlagruhát az ember fel sem vesz 181-szer,ha megveszek egy ruhát,mondjuk hordom 6 évig,ha évi hússzor felveszem,az  már sok,akkor sem jön ki 181.
    Arról nem is beszélve,hogy a gyerekek nőnek,mint a gomba,tehát következő évben már nagyobb szám kell.
    Cipőből,ha nincs is egyencipő,de azért egy egyenruhához nem lehet virágos kisszandált viselni,akkor már abból is valami konszolidált fekete kell és akkor azt is váltogatni.
    előzmény:
    lady1986 (48)
    2014-09-12  11:23

Címlap

top