Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolai megszégyenítés: amikor a tanár alázza a gyereket

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 10. 16:43
Túl rövid szoknyában ment egy amerikai iskolába egy 15 éves lány, ezért büntetésből egy béna melegítőnadrágban és egy túlméretezett pólóban (rajta felirat: hogy ő most büntetésben van) kellett eltöltenie a napot a suliban. Aki volt tinédzser lány, de valószínű, hogy aki nem, az is tudja, ennél jobban kevésbé lehet megalázni egy gyereket - a külalakjával.

Nők Lapja Café: Iskolai megszégyenítés: amikor a tanár alázza a gyereket
  1. 2014. szeptember 12. 11:3051.
    Hát nyilván nem 2 váltás.
    De én azt írtam: nem kerülne többe. Vagyis mindegy.
    Ha amúgy is venni kell a gyereknek 15 pólót, hogy legyen mindig váltásba (meg szennyesbe, és vasalásra várva ), akkor nem mindegy, hogy helyette 15 egyenpólót veszel? Vagy 5 farmer helyett 5 szövetnadrágot? Lányoknál szerintem kifejezetten gazdaságos, mert - magamból kiindulva - tök ciki volt 2-3 héten belül ugyanazt a ruhát felvenni, ezért elég bőséges ruhatárra vágytam mindig. Hát ettől kifejezetten olcsóbb az 5 váltás egyenruha, még a legjobb anyagból is.

    Nekem azért is tetszik egyébként, mert a lányok megtanulnak szépen szoknyában járni, de leginkább mert a fiúkon nekem nagyon tetszik az ing+nyakkendő+mellény/pulóver kombináció 
    előzmény:
    lady1986 (48)
    2014-09-12  11:23
  2. 2014. szeptember 12. 11:2450.
    Bocsánat: nem nyáron, hanem melegben akart lenni. 
    előzmény:
    lady1986 (48)
    2014-09-12  11:23
  3. 2014. szeptember 12. 11:2449.
    Persze, hát mi is tudtuk, hogy a köpeny alatt kinek van adidas pólója, és kinek ócókínai.
    Ezért mondom azt, hogy ha az az indok és a cél, hogy megóvjuk a ruházatot, akkor jó a köpeny.
    De az egész egyszerűen baromság, hogy elrejti az anyagi különbséget.

    Viszont még úgy is megvan az az előny - hogy a topik tárgyához visszatérjek - hogy "ápol s eltakar". 
    előzmény:
    Lilibeth (46)
    2014-09-12  11:17
  4. 2014. szeptember 12. 11:2348.
    Azért egyenruhából se 2 váltás kéne, főleg nyáron, te elülnél ugyanabban az egy darabban napokig? Főleg ha tiszta műszál.


    előzmény:
    ÁgicaT (45)
    2014-09-12  11:04
  5. 2014. szeptember 12. 11:2247.
    http://images.gutefrage.net/media/fragen/bilder/woher-bekom me-ich-eine-echte-japanische-schuluniform/0_big.jpg

    Itt egy kép, iskolai egyenruha. Szerintem ennél rövidebb szoknyában amúgy sem járnak a lányok:)))
    előzmény:
    ÁgicaT (45)
    2014-09-12  11:04
  6. 2014. szeptember 12. 11:1746.
    Csakhogy ebből nálunk meg főleg az lenne,hogy ócska,polieszter médinkina ruhák,amiben főleg nyáron és főleg egy izzadósabb kamasz,el sem gondolom.
    Merthogy magyar elvárás szerint-erről volt szó,amikor felvetődött-az iskola adná ingyen,de ha a szülőknek is kellene fizetni,akkor  meg főleg műanyag lenne.
    Picilány koromban nálunk is volt köpeny,de ettől még voltak az osztályban kitaszítottak,kicikizettek stb

    előzmény:
    ÁgicaT (45)
    2014-09-12  11:04
  7. 2014. szeptember 12. 11:0445.
    Nem is csak a flanc kizárása miatt jó az egyenruha, hanem tényleg mondjuk azért, hogy ne járjanak oda-nem-illő ruhában a gyerekek.

    De nálunk ezt simán a személyiségi jogok lábbal tiprásának vélnék sokan...

    És hogy mennyibe kerül? Hát biztos nem többe, mintha fel kell szerelni a gyereket minden idényre teljes ruhatárral. Mert ha H-P egyenruhát hord, amellett már nem kell annyi egyéb ruha szerintem.
    előzmény:
    Lilibeth (44)
    2014-09-12  10:45
  8. 2014. szeptember 12. 10:4544.
    A köpeny és az egyenruha  nem ugyanaz
    Az egyenruha nyugaton is a menő magániskolák kiváltsága,mondjuk Angliában van mindenhol,de ugye azok eleve fura szerzetek.De  USA,Ausztrália csak a magánban.
    Ja és mind 100% polieszter,panaszkodott barátnőm,mert ugye spórolni ott is kell.
    Ha meg egyenruha lenne,akkor meg  azon menne a jajongás,hogy jaj,az mennyibe kerül.
    És egyenruha mellett is lehet flancolni(cipő,óra,telefon),a kölykök mondjuk alapból tudják,hogy kinek mik a szülei.
    előzmény:
    ÁgicaT (43)
    2014-09-12  10:36
  9. 2014. szeptember 12. 10:3643.
    Én igazából az egyenruhás iskolákért rajongtam mindig is 
    Főleg, hogy a filmekben ezt látni tőlünk nyugatabbra.
    Általános iskolában nekünk volt köpeny, de abban ugyan úgy ment a rivalizálás, kinek milyen fazonú, milyen anyagú. Volt ebből menőbb, és kevésbé menő.
    Középiskolában már nem volt. Volt viszont két lány, akik csak a szaktárgyakra jártak hozzánk, egyébként a Svábhegyre valami elit magániskolába. És annyira jó volt az egyenruhájuk 

    Főleg azért szeretném, amit egyszer Rory Gilmore is kifejtett: ha egyenruha van, nem állsz reggelente hosszú percekig a szekrény előtt a "mit vegyek fel?" kérdést mantrázva 
    előzmény:
    Lilibeth (42)
    2014-09-12  10:26
  10. 2014. szeptember 12. 10:2642.
    Akkor legyen  köpeny?
    Látod,így változik a világ, a 80-as években már "rendes" viseletne számított a farmer,de a 60-as években éppígy hápogtak az öregek a farmer,meg a mini miatt,farmerben szórakozóhelyre sem engedtek be.
    Ma meg már nagypapik is viselik.
    előzmény:
    Lillaréka (40)
    2014-09-12  09:03
  11. 2014. szeptember 12. 09:1841.
    Ó, ha te is csak ennyit értettél volna félre.... 
    előzmény:
    szaszo71 (39)
    2014-09-12  09:02
  12. 2014. szeptember 12. 09:0340.

    Na, igen.. akkor még fegyelem volt.


    Nálunk sem lehetett sem sminkelni sem lakkozott körömmel menni. Ékszerként  max a fülbevalót tűrték el a lányoknál. 


    Bár.. a szoknya hossza nem volt meghatározva de a köpeny kötelező volt...


    viszont farmerben jártunk ,mert az volt a legkényelmesebb. 


    A köpenyt egyébként utáltuk, és  alig vártuk hogy a  táskába gyürhessük. Mindig is az volt a véleményem, hogy  utálatos dolog az uniformis.


    Viszont vannak illemszabályok, amit a  félreértelmezett liberalizmus okán   sokan nem tartanak be.. tojnak rá és nem tanitják meg a gyerekeiknek sem.


    Ebből lesznek  aztán a késöbb ribinek öltözött kislányok az iskolában.

    előzmény:
    ladybird65 (28)
    2014-09-11  16:41
  13. 2014. szeptember 12. 09:0239.
    Látod, nem csak én értelmeztem úgy a hozzászólásodat, hogy szerinted mindenki olyan. Lillaréka ios fontosnak tartotta hozzátenni, hogy nem mindenki.
    előzmény:
    ÁgicaT (38)
    2014-09-12  09:00
  14. 2014. szeptember 12. 09:0038.
    ...ennek megfelelően nem is kell mindenkinek "megaláztatásokat" (?????) elviselnie 
    előzmény:
    Lillaréka (37)
    2014-09-12  08:56
  15. 2014. szeptember 12. 08:5637.
    Jól összefoglaltad.


    de azért én  szeretném hozzátenni, hogy nem mindenki ilyen.
    előzmény:
    ÁgicaT (14)
    2014-09-11  06:59
  16. 2014. szeptember 12. 08:4436.
    Hát látod, ebben sem vagyunk egyformák.
    Mi azért mentünk az Operába, hogy a szalagavatóra vásárolt kisestélyit felvehessük egynél többször. 

    A Zeneakadémia kakasülőjére tényleg nem vettünk fel extra ruhát, de azért nem is a jogging+vietnámi papucs kombóban indultunk koncertre.
    előzmény:
    Lilibeth (35)
    2014-09-12  00:14
  17. 2014. szeptember 12. 00:1435.
    Megkockáztatom, ha az Opera díszelőadására egy 150 kg-os pasi vietnámi papucsban, a hasa alatti gumizású kemping nadrágban, fedetlen felsőtesttel ülne be a zsöllyébe, az megbotránkoztatást okozna.


    Egyetemistaként  egy ideig zeneakadémista lánnyal laktam együtt,ő rendszeresen járt Operába,nyilván szakmai okokból és elképesztően lazán ment fel a kakasülőre,párszor engem is elvitt,mondta nem zavartassam magam,csa lazán és igaza volt,nagyon lazán voltak öltözve  afiatalo,volt aki gumicsizma+ mini:))
    előzmény:
    nok_apja (29)
    2014-09-11  17:08
  18. 2014. szeptember 11. 21:3034.
    Látod, pont a lényegen haladtál át, észrevétel nélkül.

    Nem az a baj, hogy ezt látja anyutól, hanem az, hogy anyu nem mondja/mutatja meg neki, hogy most, tizenévesen nem ez az elsődleges, hanem az, hogy az iskolában, illetve bárhol máshol, bizonyos elvárt társadalmi normáknak meg kell felelni.
    Mindennek megvan a maga helye és ideje, bár ezt a mai, 'túl-világosult' nemzedék hajlamos elfelejteni. Erről lehetne egy szociológiai tanulmányt írni,és hiszem, hogy figyelemmel el is olvasnák, mert valami alapvető dolgot vettek el a szülök a gyermekeiktől: a várakozás örömét, hisz nincs határ, nincs holnap, nincs várakozás, minden nap ugyanolyan... 

    ha most akarod, most a tied. MOST teheted. Bármi is legyen az.

    Tudni kell tovább gondolni amiről írtam, remélem azért akad aki megértette amit mondani akartam.

    előzmény:
    szaszo71 (32)
    2014-09-11  21:05
  19. 2014. szeptember 11. 21:2933.
    Egy buliba mindenki úgy (nem)öltözik fel, ahogy akar. Úgy festi ki magát, ahogy akarja. Akkora műkörmöt tesz fel és olyan színben, amihez éppen kedve van. Lőtéri kutyát nem érdekli.

    De az iskola nem ennek a helyszíne. Oda tanulni jár az ember - jó esetben. 

    Tényleg nem tudom máshoz hasonlítani, csak a munkahelyhez: normális helyen nem jelenhetsz meg kihívó öltözékben, feltűnő alkalmi sminkben. 

    Egyébként senki nem beszélt arról, hogy MINDEN fiatal így tesz. Ezt csak te írtad. A cikkben EGY lányról írnak, de te már azt is letagadnád, hogy akár egy olyan is létezik, aki nem bír egy értelmes ruhát felvenni az iskolába. Csak mert a 12 éves kislányod nem olyan. Hát örülj neki, ezek szerint szuperül nevelted. De ez nem mindenkinek jön össze.

    Egy-egy reggeli "outfit"-en tényleg ledöbbenek, hogy ezt korán reggel miért? mikor? Reggel 6.30-as buszon már full esti sminkben, amit elkészíteni nem 10 perc. És tényleg felmerül bennem a kérdés, hogy vajon a házi feladattal sikerül-e ilyen intenzitással foglalkozni?


    Én is sminkelem magam - ha sikerül úgy felébredni, hogy legyen rá időm. De nem ez az egyetlen önkifejezési formám. Szeretek csinosan öltözni, picit szexisen is. De a munkahelyem és a hivatásom olyan, ami ez utóbbival nem összeegyeztethető. Ezért nem fogok sokkolni senkit, hogy csakazértis falatka szoknyában és sejtelmesen áttetsző blúzban menjek dolgozni, mert minek?
    És nem, nem hiszem el, hogy ezt hirtelen akkor tanulja meg az ember, amikor aláírja az első munkaszerződését. Nem árt "gyakorolni" a viselkedést már gyerekkorban is.
    előzmény:
    szaszo71 (32)
    2014-09-11  21:05
  20. 2014. szeptember 11. 21:0532.
    Nem, nagyon tévedsz. A cikk témája, hogy miért jó az a tanárnak, ha megalázza a gyereket és lehetne-e esetleg másként. Az igaz, hogy a példák nem túl szerencsések. Főleg egy olyan oldalon, ahol már arról is indult topik, hogy micsoda erkölcsi fertő egy akrobatikus rock-and-roll számhoz rövid szoknyába öltöztetni a kislányokat.
    Az, hogy itt többen is arra fogják kihegyezni, hogy a mai fiatalok mind ribancok, de legalábbis annak öltöznek, várható volt. 
    Én viszont azt írtam, hogy nem az alapján kell megítélni a gyereket, ahogy kinéz. Pl. emlékszem, Egerszegi Krisztina még gyerekfejjel mindig jó hosszúra növesztette a körmét és különböző élénk színekkel festette ki. Őt senki nem kritizálta, mert nyilvános volt a sikere. Lehet, hogy akit a sok kritizáló a buszon lát, a saját területén (akár a tanulásban is) ugyanolyan sikeres. És ebben a korban a lányok (egyébként a fiúk is) sok mindenféle stílust kipróbálnak, jó nekik, hogy megtehetik. Nekünk, ahogy valaki írta, anno nem volt ilyen lehetőségünk. De én azért nem sajnálom a mostani fiataloktól. 
    És nem a te hozzászólásodra reagálva, de azt még leírnám, hogy nem értem, mért baj az, ha egy gyerek azt látja otthon az anyjától, hogy sok időt fordít a külsejére. Nem értem, hogy mért baj, ha valaki fiatalabbnak néz ki a koránál vagy úgy néz ki, mintha a divatlapból lépett volna elő. 
    előzmény:
    ÁgicaT (31)
    2014-09-11  20:46
  21. 2014. szeptember 11. 20:4631.
    Remélem, itt be is fejezted a személyeskedést.
    Leírtam a véleményemet a témáról, te meg csak a velem kapcsolatos benyomásaidat szajkózod. Kit érdekel?!
    A téma (ha esetleg nem sikerült volna értelmezni): megalázó-e, ha a nem iskolához illő öltözetet kifogásolják, és megpróbálják "eltüntetni" az iskolás gyerekekről.

    előzmény:
    szaszo71 (26)
    2014-09-11  13:08
  22. 2014. szeptember 11. 19:1630.
    Nem, te itt most csak azt tanultad meg, hogy nem tudsz szöveget értelmezni.
    előzmény:
    szaszo71 (24)
    2014-09-11  12:46
  23. 2014. szeptember 11. 17:0829.
    Idegen nyelvből érkezett kifejezés a dress code. Azon leírt vagy le nem írt szabályok, szokások gyűjteménye, ami az alkalomhoz illő viselkedéssel kapcsolatosak.

    Megkockáztatom, ha az Opera díszelőadására egy 150 kg-os pasi vietnámi papucsban, a hasa alatti gumizású kemping nadrágban, fedetlen felsőtesttel ülne be a zsöllyébe, az megbotránkoztatást okozna.

    Vannak helyek ahol kialakultak öltözködési elvárások. Többek között ilyenek a munkahely, az iskola. Az valahol önbecsülési, érzelmi szegénység, ha valaki a külsejével akar kitűnni a környezetéből. Ez a mentalitás különösképp ellenszenvet okoz olyan helyen, ahol a szellem, ahol a tudás az érték.

    És komoly pénzzel mernék fogadni arra, hogy amit írtam az annyira ismert számodra, hogy a könyöködön jön ki. De hát, muszáj egy kicsit kötözködni és lenyomni a másokat :-)
    előzmény:
    szaszo71 (26)
    2014-09-11  13:08
  24. 2014. szeptember 11. 16:4128.
    A fene tudja, ízlés dolga ez. Én nem bélyegzek meg senkit. Meg aztán mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar. Úgyis ő eszi majd meg később, amit főzött.
    Viszont leírok egy esetet, amin én is megdöbbentem. Ez még 4 éve volt egy forró nyári napon, mikor egy magánrendelőben gyomortükrözésre várakoztam. Marha ideges voltam, és hogy eltereljem a gondolataimat, nézegetni kezdtem a többi beteget a váróban. Ott volt egy család, csupa hölgytagból állt. Volt egy olyan 35-40 közti anyuka (de lehet, hogy kevesebb volt, nem tudom), az ő édesanyja (egy idősebb hölgy) és egy kislány, őt olyan 6-7 évesnek gondolom. Hát ő aztán szó szerint úgy nézett ki, mint egy kis örömlány. Igaz anyukát látva, simán kinéztem belőle, hogy a kislányt pár év múlva kiállítja a sarokra. A kislányon magas sarkú cipő volt, nem tűsarkú persze, mert abban nem tudott volna menni, de magas sarkú (én nem is tudtam, hogy ilyen kicsi lábra is árulnak magassarkút). A kezén az összes köröm rikító pirosra ki volt festve. Volt rajta egy csomó tetkó is. Valószínűleg nem igazi, hanem lemosható, de volt a kezén, a vállán, a tarkóján. Ki volt rúzsozva is és tele volt ékszerekkel. Távol álljon tőlem, hogy én megbélyegezzek ezért egy gyereket. Lehet, hogy egy okos, értelmes kislány. De hogy az anyja nem az, az tuti. Mert nekem is az volt az első gondolatom, hogy ha egy rendelésre így elhozza a kislányt, hogy úgy néz ki, mint egy kis prosti, akkor milyen lehet a szettje egy gyerekzsúron?
    Tudom én, hogy öreg vagyok és már más idők járnak. Jó is ez, mert nem kell leragadni a konzervatív dolgoknál. A mi időnkben a középiskolákban a dauerolt hajat még elnézték, de aki festett hajjal vagy rúzzsal (sminkkel) jött suliba, annak szólt az osztályfőnök, hogy holnaptól már nem kell jönni. Én egyszer stencil-folyadékkal (hol volt még a fénymásolás?) kifestettem a körmömet a kisujjamon, szép ciklámen lett. Az osztályfőnök majdnem megevett, hogy hogy merek kifestett körmökkel suliba menni... Jó tudom, ez túlzás. Nem hinném, hogy ezt kéne visszakövetelni. De a fenti eset a kislánnyal - a másik véglet szerintem.
    előzmény:
    szaszo71 (26)
    2014-09-11  13:08
  25. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. szeptember 11. 14:2027.
    Szerintem teljesen igazad van. A mai iskolások/egyetemisták egyrésze sajnos igy néz ki. Középsuliba jártam amikor az osztálytársnőmet kihívták a táblához hogy oldja meg a matekfeladatot. Erre azt válaszolta hogy nem tud írni a krétával a táblára a mükörmei miatt.. No comment egy 16 éves lánytól akinek az anyukája fogorvosnő.  
    Nem feltétlen köthető a "miniribis külső" az alsóbb társadalmi osztályokhoz, élenken találkozni a jelenséggel a gazdagabb szülők lányainál. Ők azok akik sokkal többet tudnak maguknak megengedni anyagilag és otthonról is hozák a példát. Budapest belvárosa és a budai negyedek kora délutánonként megtelnek ezekkel a lányokkal.  Úgy néznek ki mintha a divatlapból léptek volna ki és úgy beszénekl hogy az sokszor nyomdafestéket nem tűr.  Gazdagokéknál látják hogy anyuci 50 közel  30 éveseket megszégyenítően néz ki, plasztikáztataja magát és rengeteg törödik magával. Pontosan ez a típusú anya az aki nem tilt sokkal inkább bíztataja a gyerek lányát hogy "miniribinek" öltözzön..
    előzmény:
    ÁgicaT (14)
    2014-09-11  06:59

Címlap

top