Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolai megszégyenítés: amikor a tanár alázza a gyereket

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 10. 16:43
Túl rövid szoknyában ment egy amerikai iskolába egy 15 éves lány, ezért büntetésből egy béna melegítőnadrágban és egy túlméretezett pólóban (rajta felirat: hogy ő most büntetésben van) kellett eltöltenie a napot a suliban. Aki volt tinédzser lány, de valószínű, hogy aki nem, az is tudja, ennél jobban kevésbé lehet megalázni egy gyereket - a külalakjával.

Nők Lapja Café: Iskolai megszégyenítés: amikor a tanár alázza a gyereket
  1. 2014. szeptember 11. 13:0826.
    Hát az én lányom elég fejlett 12 éves, de azért elég viccesen nézne ki egy push-up melltartóval. Te tudod egyáltalán, mi az a push-up melltartó?
    Komolyan nem szoktam valakit egy-két mondat alapján megítélni, de rólad valahogy az a benyomásom alakult ki, hogy egy kisminkelt lány lehet amúgy elég értelmes, az hozzád már nem jut el, mert a külseje alapján alapból megbélyegzed.
    előzmény:
    ÁgicaT (25)
    2014-09-11  12:54
  2. 2014. szeptember 11. 12:5425.
    Pl. olyan rövid sort, hogy a feneke kilátszik belőle, pushup melltartóval a köldökig dekoltált, egyébként is lenge felső alá. Ehhez társul a műkarom köröm, és a fekete füstös smink. 
     Némelyikenn tényleg az látszik, hogy egy reggeli sminkkel többet foglalkozik, mint a teljes heti tanulnivalóval.
    És nem bizonyos rétegről (cigányság) beszélek, hanwm pont azokról a tehetős szülők gyerekeiről, akik azt hiszik, hogy az iskolában épp elég a divatlapok tartalmával tisztában lenni. A tanár meg ha mást is számon mer kérni,  hangoztatják a személyiségi jogokat, mert ezt kivételesen nagyon megtanulták.

    Én zeneművészetibe jártam (annyira még nem vol régen), ahol ez nyomokban se volt jellemző. Tudtuk, hogyan illik felöltözni az iskolába tisztességesen.  Költözésre meg ott voltak a hangversenyek és a saját koncertjeink.
    előzmény:
    szaszo71 (23)
    2014-09-11  12:39
  3. 2014. szeptember 11. 12:4624.
    Tök sokat lehet tanulni itt az nlc-n.
    Ma pl. azt tanultam, hogy minden tinilány kurva, ezen kívül buta és még a szájuk is nagy.
    Másik, hogy minden amerikai gyerek magatartászavaros.
    Egyre jobb:)))
    előzmény:
    Zsifikati (22)
    2014-09-11  12:36
  4. 2014. szeptember 11. 12:3923.
    Mi az, hogy kurvánal öltözik egy 12 éves lány? 
    előzmény:
    Zsifikati (22)
    2014-09-11  12:36
  5. 2014. szeptember 11. 12:3622.
    Tulajdonképpen mi bajod volt Ágica hozzászólásával? Teljesen jól összefoglalta.

    A cikkben írtakhoz annyit: nagyon jól tették. Abban az ált. suliban, ahova az én gyerekeim járnak/jártak szintén létezik "büntipóló". Mert igenis a 12-13-14 éves iskoláslány ne öltözzön kurvának a suliba.
    De persze a sztori a szuper amcsiknál játszódott le, ahol egy apa nem pisiltetheti meg a bokorban a 2 éves kislányát, mert egyből pedofilnak kiáltják ki. Ott még a bolhából is elefántot csinálnak. Van is jó sok gubanc az ottani kölkökkel... Elég sokat lehet hallani róluk.
    előzmény:
    szaszo71 (18)
    2014-09-11  10:39
  6. 2014. szeptember 11. 12:3521.
    Ja, kösz, megadtad a kulcsszót, ertem már, hogy mért így reagálsz.
    előzmény:
    ÁgicaT (19)
    2014-09-11  12:01
  7. 2014. szeptember 11. 12:3420.
    Szerencsére ezek, amiket írsz a fiatalok egy bizonyos rétegére jellemző, nem mindre! 
    előzmény:
    ÁgicaT (14)
    2014-09-11  06:59
  8. 2014. szeptember 11. 12:0119.
    De, napi kapcsolatban vagyok velük, ha akarom, ha nem, mert minden második buszra jut egy renitens csapat.
    Szerencsére, akikkel a munkám kapcsán találkozom, azok meg nem ilyenek, mert eleve olyan környezetből (család, iskola, gyülekezet) érkeznek, ahol más az értékrend.
    előzmény:
    szaszo71 (18)
    2014-09-11  10:39
  9. 2014. szeptember 11. 10:3918.
    Nem tudom, mi a foglalkozásod, de az emberiség érdekében remélem, hogy nem olyan, ahol napi kapcsolatba kerülsz 5 évesnél idősebb és 50 évesnél fiatalabb emberekkel.
    előzmény:
    ÁgicaT (14)
    2014-09-11  06:59
  10. 2014. szeptember 11. 10:2717.
    Ez mar viccnek is rossz, a tornasor....
    előzmény:
    antironia (5)
    2014-09-10  18:21
  11. 2014. szeptember 11. 09:4516.
    Nekem ez nem megszégyenítés... akkor lenne az, ha modjuk bugyiban vagy pucéron kellett volna eltöltenie a napot. 

    Nem tudjuk, hogy pontosan mi volt a helyzet, így meg lehetetlen normálisan véleményt mondani a szituról.

    Azért érdekes ám, hogy egyik pillanatban azért sírunk, mert a tanárok nem tudnak fegyelmet tartani és vannak renitens tanulók, akik miatt szinte lehetetlen a normális tanítás, a másik alkalommal meg azért jajgatunk, mert be szeretnék tartani a szabályokat. 
    A szélsőségeket természetesen most nem veszem ide - pl. gyerekverés -, hanem arra gondolok, amikor a szülő reklamál, ha elveszik a gyerek telefonját, mert órán használta - közben meg benne van a házirendben, hogy ez tilos!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-10  16:43
  12. 2014. szeptember 11. 07:3915.
    Miért nem lehet beszélni a lánnyal és elmagyarázni, hogy legközelebb...? Nem ismerjük a történet elejét, nme tudjuk, hogy ez ne történt-e már meg.
    Én nem értem, mi a baj a tornasorral. Nekem tök mindegy volt, hol álltam. Miért rosszabb hátul álnni, mint elől?
    Amúgy értem, miről akar szólni ez a cikk, de szerintem rosszul van megírva. Rosszak a példák, kivéve a tornadresszes szitu, az tényleg kellemetlen és nem láton az okot, miért ne lehetne pólót, melegítőfelsőt vagy alsót húzni a tornadreszre.
  13. 2014. szeptember 11. 06:5914.
    Az nem megalázó, hogy tizenéves lányok gyakorlatilag mini-ribinek öltöznek már az iskolába is?
    Az nem megalázó, hogy semmi egyébbel nem tudják (nem is akarják....) a fiúk érdeklődését felkelteni, mint a cici-punci villantás párosával?
    Az nem megalázó, hogy saját magukat sem tartják többre, mint egy kirakati bábu?
    Az nem megalázó, hogy csupán menőségből odaadják magukat a mosdóban, parkban, akárhol néhány perc "hírnévért"(?) cserébe?
    Az nem megalázó, hogy reggel 6.30-kor úgy vannak kisminkelve a buszon, mintha elfelejtették volna lemosni az éjszakai pillangó jelmezüket?
    Az nem megalázó, hogy fiatal lányok (és igen, többségében lányok!!!!) úgy beszélnek, hogy a székely kocsis hozzájuk járhatna továbbképzésre?
    Az nem megalázó, hogy sötétek, mint az anyaföld, de ők azok, akik kioktatják a tanárt, az igazgatót, bárkit, aki bontakozó egyéniségüket és felháborító erkölcsiségüket normál kereket közé akarja terelni?
    Az nem megalázó, hogy magukat mindenki fölé képzelik és helyezik, és a magas polcról osztják az észt, aminek sokan igencsak híjával vannak?

    Ez nem megalázó?

    Hát elég szomorú.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-10  16:43
  14. 2014. szeptember 10. 21:0113.
    Amikor én voltam gyerek, bizony elég volt a tanároknak ha a szülő nem volt megfelelő, mint például az én esetemben, elvált, egyedülálló és amúgy is 'senki' gyerekeként tanulhattam én akárhogy, 3-asnál jobb sose voltam. 4-ben átkerültem más városba iskolába, röpke 300 km-rel arrébb, ahol szinte mindenkinek hasonló adottságai voltak szülők terén, és láss csodát, egy dunántúli megyeszékhely egyik legjobb diákja lettem. Pedig nem tanultam többet.

    A legrosszabb élményem a régi suliban az volt, amikor az egyik osztálytársam gyomron rúgott (mert meg merte tenni!!), ezt végignézte a nagyapám, aki éppen akkor jött értem, és a fiúcska kapott egy fülest tőle, viszonzásul, amíg én hánytam. A nagyapámat a szülők feljelentették, én igazgatói rovót kaptam. Másnap reggel a tanárom, a folyosón engem cibált meg, és kaptam 3 akkora pofont, hogy feldagadt arccal mentem haza, és láss csodát, miattam ezután már senki nem merte felemelni a hangját, a feljelentett nagyapám meg végképp nem.
    mindezt azért, mert az én szüleim (anyám és nagyapám) nem voltak senkik, a fiú szülei meg a Tanácsnál dolgoztak. Na ez megalázó volt.
    De ki nem szarta le, hogy milyen esetleges lelki sérülést okoz??
    De egy házirendtől eltérő szoknyahossz miatti laza póló, kiheverhetetlen. Gondolom azóta is felsír álmában.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-10  16:43
  15. 2014. szeptember 10. 20:2912.
    ombutzmanhoz

    Na, ezt így még nem láttam leírva! Nem vagyok "nyelvtannáci", meg ez idegen szó (ombuDSman), de jót röhögtem!
    előzmény:
    Evica019 (2)
    2014-09-10  16:43
  16. 2014. szeptember 10. 19:5011.
    Én nem írtam, hogy frusztrált volna a magasságom. Akire ráírtam, gondolom a cikkből vette. Csak a dolog nevetséges voltát jellemeztem azzal, hogy ha már olyan mocsok fontos volt méret szerint sorba állítani a gyerekeket, akkor miért nem ellenőrizték le legalább évente?
    előzmény:
    felicienne (9)
    2014-09-10  19:12
  17. 2014. szeptember 10. 19:4310.
    Ha valaki alacsony, akkor is alacsony, ha s sor elejen , kozepen , vegen all. Azert azt tornasor nelkul is eszreveszik masok.

    Es ha alacsony? Akkor mi a fene baj van azzal?




    előzmény:
    felicienne (9)
    2014-09-10  19:12
  18. 2014. szeptember 10. 19:129.
    Nem ertem ezt a frusztraciot. Ha valaki alacsony, akkor is alacsony, ha s sor elejen , kozepen , vegen all. Azert azt tornasor nelkul is eszreveszik masok.

    Es ha alacsony? Akkor mi a fene baj van azzal?

    De az legszomorubb, amikor az alacsonyak egymast rohogik ki, hogy ki mennyire alacsony. :-( Anyam!
    előzmény:
    etilany (8)
    2014-09-10  19:03
  19. 2014. szeptember 10. 19:038.
    Ez nálunk is így volt középsuliban. Tulajdonképpen senkit nem érdekelt a  dolog, inkább csak általánosban érezte jól magát az ember attól, ha nem ő az utolsó. Jómagam végig utolsó előtti voltam, de mire középsulis lettem,  már csak kacagtam azon, hogy az ottani osztályomban is akadt egyvalaki nálam alacsonyabb:))
    előzmény:
    ladybird65 (6)
    2014-09-10  18:44
  20. 2014. szeptember 10. 18:577.
    Esetleg szavakkal leszerelni? Nagyon könnyen vissza lehet úgy vágni a  gyereknek, hogy beég az osztálytársai előtt, és többet nem lesz kedve a tanárai alázásához. 
  21. 2014. szeptember 10. 18:446.
    A tornasorral nálunk középiskolában az volt a vicc, hogy elsőben felállították magasság szerint a tornasort. Nos, én ott kullogtam a sor végén, talán csak két-három ember volt mögöttem. Nem voltam egy magas emberke (akkor sem). Viszont az évek során "lehagytam" jó pár lányt. Mégis ugyanott maradtam négy évig, nem változtatták meg a tornasort.
    előzmény:
    antironia (5)
    2014-09-10  18:21
  22. 2014. szeptember 10. 18:215.
    Vagy a tornasor maga – fel nem foghatom, hogy mi értelme magasság szerint sorba állítani a gyerekeket.




    Minek az ABC sorrend a névsorban.... ???Ez lesz a következő...? VAgy minek az osztályzás, hiszen az is megalázó, megszégyenítő, hogy aki sz.rik tanulni, az rossz jegyet kap...


    Anyámborogass....!
  23. 2014. szeptember 10. 18:054.
    Nem tudom, hogy ez most tényleg megalázó-e. Az biztos, hogy a tanároknak nem sok eszköze van a fegyelmezésre. Napközben nem küldheti haza a gyereket átöltözni, mivel tankötelezettség van (már ha egyáltalán van busz az iskola és az otthon között, mert vannak falvak, ahonnan kb. két járat van naponta...). Ha az öltözet túl sokat mutat, akkor lehet, hogy tényleg jobb, ha valamivel betakarják, s ehhez egy iskolának nincs ruhatára, nyilván a tesi-ruha kéznél volt. Magam a tisztességes öltözet híve vagyok, nem kellene úgy kinéznie a tizenéveseknek, ahogy manapság túlnyomóan általános.

    Eszembe jut az a gimnáziumi eset, amikor osztálytársamat hazaküldték: egy alkalmi blúzban és hosszú szoknyában volt, ami az akkori ofőnk szerint nem volt iskolába való, a lány azzal védekezett, hogy valamilyen családi programja van késő délután, és nem tud hazamenni átöltözni, de ettől nem hajlott meg az ofőnk. Ez a lány ma háromgyerekes anyuka - és egy általános iskola igazgatója. Úgy tűnik, nem kapott egy életre lelki sérülést, bár akkor nagyon rosszul esett neki.

    Az illusztrációnak szánt bejegyzés már problémásabb. Leginkább azért, mert a mai iskolai tanmenet siralmasan nem veszi figyelembe a gyerekek mozgásigényét kisiskolás korban. A konfliktus elkerülhetetlenné válik, s nem az iskola, különösen nem a szülő szégyene.
  24. 2014. szeptember 10. 17:143.
    Biztos azért, mert áldozattípus.
  25. 2014. szeptember 10. 16:432.
    Húúúúúú de ismerős ez, egy meg nem nevezett (nem akarom hogy pereljenek!) budapesti egyházi iskolában ugyanezt éltük át (meg még ennél is durvábbakat) és sehol nem lehetett fellépni ezellen, az oktatási ombutzmanhoz pedig amiatt nem lehetett fordulni, mert az azt megelőző fórumokat nem merítettem ki - amire ugye nem volt lehetőség - (róka fogta csuka).

Címlap

top