Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol NE vásároljunk!

Torolt_felhasznalo_357324
Torolt_felhasznalo_357324
Létrehozva: 2004. július 2. 10:00
Sziasztok!
Új témát indítok, már csak azért is, mert szeretnék más embereket megkímélni attól, amin én most keresztül megyek/mentem.
Az üzlet a Blaha L. téren,a Smatch mellett található, színes ruhák, cipők a kirakatban, biztos ismeritek. A történetem pedig, igen röviden: egy hónapja vásároltam egy nadrágot, ami négy mosás után festékhiányra utaló foltokat produkált. Én visszavittem, jóhiszeműen, hogy a pénzemért megfelelő kiszolgálást kapok majd ezután is. Nem így lett. Gyanúsítás, persze ellenem, miszerint én biztos folttisztítót használtam. A vita végén már hypo volt a "ludas" stb. A Kermi vizsgálatot elfelejthettem, a "hölgy" kijelentette, hogy ő nem küldi el, a pénzemet nem adja vissza, és egyébként is menjek amerre látok, felőle feljelenthetem, beírhatok a panaszkönyvbe, ami nincs. Idegességemben kikaptam a kezéből a nadrágom és elviharzottam. Nem gondoltam volna álmomban sem, hogy egy ilyen kis dolog ekkora tortúrával jár. Másnap, egy férfi ismerősőm társágában jelentem meg. "Nem adom fel!"- felszólalással. Érdekes módon az ő határozott fellépésére már kézségesebbnek tűnt ugyanaz a "hölgy". A gyártókhoz akarta küldeni, de ebbe persze nem egyeztünk bele. Nagy nehezen ráállt a Kermibe való beküldésre, de az ehhez szükséges formátúmú papírral nem rendelkezett.(!!) Ma folytatódik, mi viszünk papírt, elég röhejes nem?!:) Mindegy! Amit ajánlhatok, hogy ne kerüljön senki ilyen helyzetbe, csakis a cég nevével ellátott és felcímkézett ruhadarabokat vegyetek, és azt is inkább egy drágább helyen-bár ez sem volt olcsó-, talán ők jobban a szívükön viselik az üzletük hírnevét. Ennyi lett volna, azt hiszem ez egy olyan dolog, ami mindannyiunk számára fontos, hisz nők vagyunk,sok ruhát vásárolunk, és egyébként sem mindegy mit kapunk a pénzünkért. Üdv,Athellia
  1. Torolt_felhasznalo_486895
    Torolt_felhasznalo_486895
    2004. július 4. 08:38151.
    "Ajánlanék" én is egy helyet ahol NEM SZABAD vásárolni, ez pedig a Lehel téren a csarnok alagsorában a REÁL élelmiszer bolt. A felvágottakat nem tudják megfelelő vastagságban szeletelni, az árak hasraütés szerűen alakítják, a polcokon nagyon sok árunak nincs kint az ára, de ha kint is van, az sem biztos, hogy egyezik a pénztár áraival. Tegnap sikerült olyan zalahúst vennie a férjemnek, amelyikben több szeleten olajos, zöldesfekete csíkok voltak. Le lehetett törölni, tehát nem a húsban volt a hiba, hanem a szeletelésnél kerülhetett oda.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. július 3. 20:30150.
    Ez is menyasszonyiruha bolt, bár vannak alkalmi ruhák is.
    előzmény:
    Hamurappi (149)
     
  3. 2004. július 3. 12:44149.
    kár hogy B. pesten nincs ilyen bolt. . .
    előzmény:
    rebusbaba (148)
     
  4. 2004. július 3. 12:33148.
    Mindenkinek ajánlom a Debreceni Izabell szalont, egész nagyméretű ruhák is vannak, és a kedves eladónő meg is nyugtat, hogy a ruhák igazán telt alakon mutatnak. . . Nem tudom, ez mennyire igaz, de tényleg egy csomó ruha jól állt. Ja és nem próbál rábeszélni egy drágább ruhára, hanem az olcsóbbat is ugyanúgy ajánlgatja, ráadásul látszik rajta, hogy élvezi a munkáját.
    előzmény:
    pearl1975 (145)
     
  5. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 3. 09:56147.
    Budatétény nincs messze ha Pest környékén laksz. . .
    előzmény:
    alienor (144)
     
  6. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 3. 09:55146.
    Bocsi, de nekünk a közelben van.
    előzmény:
    alienor (144)
     
  7. 2004. július 3. 09:51145.
    sziasztok
    ugy latom, van koztetek par gyori is, ugyhogy elsosorban nekik irom :)
    GYor, LLoyd mozi mogotti kis cipobolt: hatartalanul udvariatlan az elado. betertem oszi cipot venni, nezem a kinalatot. az egyik cipobol csak 36os volt, a masikbol felprobaltam egyet, az kicsi volt, szoritott, nagyobb nem volt. ezek utan az elado ferfi (kozepkoru): "na majd gyere vissza , ha tenyleg cipot akarsz venni" - csak igy, tegezodve. . . . . . azota is "nepszerusitem" a boltjat.
    Gyor, Individuelle Eskuvoi szalon. a legdragabb eskuvoiruha-szalon errefele, ugy kb duplajaba kerul egy ruhakolcsonzes, mint a tobbi helyen. a hugomnak kerestunk ruhat, tavaly novemberben. elozmeny: tesom ugy egy honapja probalt bejutni mar ebbe a szalonba, de hiaba van kiirva , hogy szombaton is nyitva vannak, nem voltak (akkor meg a tesom csak hetvegen volt Gyorben, de az eskuvo Gyorben volt). tobbszor odaszolt telefonon, hogy mikor tudna megnezni a ruhakat, vegul nagy nehezen sikerult kifogni egy szombati napot, amikor nyitva voltak.
    bementunk. elottunk egy masik menyasszonyjelolt eppen probalgatott (vagy 40 percen keresztul). kozben mast se hallottunk, csak az eladono kedves tanacsait a kislanynak : " ez jol kidobja a melleidet!. . . ebben nagyon jok a melleid. . . !' konyorgom, egy kis 21-22 eves helyes kis lany volt, minek kene mindenkinek az o melleit bamulni az eskuvon!!!!!!!!
    vegre-valahara sorra kerultunk, elado "ja hat nem kellett volna ennyit varni, ha bejelentkeztunk volna!" erre meg semmit se szoltunk, csak lathassuk vegre a ruhakat. addigra a tesom mar a katalogusbol kivalasztott 4-5 ruhat. mutatja az elsot, erre az elado: " hat ezt nem javaslom. kicsik a melleid, ugye?"
    tesom szeme konnybe borult, felpattant, kijottunk. kifele menet kozoltuk a kedves holggyel, hogy a tesomnak teljesen normalis meretu mellei vannak, valamint hogy egy honapja probaltunk bejutni a tetves szalonjaba, telefonon is erdeklodtunk, adott volna idopontot. sajnos azt elfelejettetuk vele kozolni, hogy a hatso fertalyabol nem artana lefaragnia. . . . . .
    szoval kedves gyori menyasszonyok, ne hagyjatok magatokat!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. július 3. 09:49144.
    Messzebb már nem is lehetne az a jó kis üzlet. . . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (143)
     
  9. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 3. 09:35143.
    A CAMPONA-ban találtam egy jó kis butikot ahol len-vászon kosztümök, bermudák, bluzok kaphatók elfogadható áron.
    előzmény:
    Ametyst (142)
     
  10. 2004. július 3. 09:32142.
    Szerintem manapság szinte sehol sem lehet igazán jó minőségű ruhát, cipőt venni -- ártól, márkától függetlenül!!!
    Bemehetek akármelyik üzletbe, kínaitól kezdve a sarki butikon át a híresebb márkákig, ha végignézem az árukészketet, ezt látom: pocsék, nyúlós-mállós, műszálas anyagok, vagy a legolcsóbb pamut; a varrás ferde, szakad, rossz, bomlik. . . És ez a drága boltra is igaz!
    Magyarországon nem ismerek IGÉNYES boltot, ahol mint diák meg tudnám fizetni az árakat!!!!! Ez szerintem szomorú!

    Igénytelenség magasfoka mindenütt! Persze, nekik ez éri meg, hisz minél hamarabb szétmegy az összes pulcsid, annál hamarabb veszel újat. . .

    Én igazán csak azért vagyok szomorú, mert én ha beleszeretek valamibe, azt szeretem évekig hordani. . . Hisz tetszik és nem unom meg. Mostanában sajnos ez már nem igazán lehetséges.

    Ezért szerintem nem annak kellene a kérdésnek lenni, hol NE vásároljunk, hanem inkább annak:
    HOL VÁSÁROLJUNK??????? :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_740162
    Torolt_felhasznalo_740162
    2004. július 3. 08:49141.
    Szeretnék pár szót hozzátenni , olyan apróságokkal ami velem történt: Győr cipőüzlet: vettem egy pár fekete velúrbőr cipőt. Hazavittem otthon hogy tágítsam hordtam egy órát, mikor észrevettem hogy a 2 cipő ugyan fekete, de nem egyforma színárnyalat, az egyik sötétebb. Az üzletben a világítás miatt nem látszott. Azonnal(tehát a vásárlás után 2 órával )visszavittem és nem akarták kicserélni mivel hordtam, azt javasolták vegyek fekete cipőfestéket és fújjam be vele, akkor majd egyforma lesz. Én meg kiakadtam és kértem hogy küldjék el kermire. Így rögtön kicserélték. a cipőt ezután hordtam de nem sokáig, ugyanis annyira fogott, hogy a zokni alatt a lábam is fekete tőle.
    Más: XI. ker. Allende parki CBA: Vettem egy kiló csirkeszárnyat, szép is volt egy db. kivételével ami szinte mászott, és iszonyú büdös volt. Visszavittem és a CbA-s hentes egy arrogáns öregember azt állította hogy direkt én raktam bele a büdös szárnyat. Kérdeztem tőle: Ön szerint én direkt erre a célra érleltem hetekig azt az egy szárnyat. Aztán olyan mérges lettem hogy ott hagytam az egész csomagot, hogy használja egészséggel.
    Petőfi híd budai hídfő mol-kút. A kocsink tankja 45 literes. Tudom hisz 6 éve használom. Tankolunk, 52 liternél kezd gyanús lenni a dolog. Hívom a kutast, aki nem hisz nekem, kéri a kocsi műszaki leírását, ha ez nincs akkor szakértőt kell kihívni a szakértői díjat 11000. +ÁFa akár nekünk van igazunk akár nincs nekünk kell fizetni. Inkább morogva de fizettünk, és azóta nem tankolok ott.
    Terhes vagyok és a Mamystic butikban a Blahán, vettem akcióban agy kismama blúzt, 9600 helyett 6400-ért. fekete. Annyira fog hogy a fehér melltartóm azonnal tönkrement, a bőrömről alig tudtam lesikálni a feketés-lilás színt, emiatt külön kell mosni, és az első mosás után kibolyhosodott. Nagyon utálom azóta is, de ezt már vissza se vittem.
    előzmény:
    Kati1979 (80)
     
  12. 2004. július 3. 08:28140.
    és akkor a CBA hírdeti, hogy a mindennapok bevásárlása náluk történjen. . . ! csak ki akar rohadt, és rohadt drága kaját venni, és enni?! és akkor csodálkoznak, hogy sokan inkább bevásárlóközpontokba járnak, és a városszéli hipermarketekbe. . . ! nálunk itt a Naphegyen 1. 000 forintokkal akarnak átverni egyszerre, most a csaj eltűnt. én a múltkor 1 0, 5l-es coláért+3 kifliért több, mint 600 forintot fizettem, amikor szóltam neki, közölte, most kiszámolja a mögöttem lévőjét, majd hozzámvágta - szinte szószerint - a közel 400 forintot, amivel átvágott!
    előzmény:
    kacsuka (139)
     
  13. 2004. július 3. 08:24139.
    jézusom! fúj!
    előzmény:
    Hamurappi (137)
     
  14. 2004. július 3. 07:46138.
    A Farkasréti tér CBA-ban ue. a helyzet -sajnos. . . .
    előzmény:
    kacsuka (136)
     
  15. 2004. július 2. 23:21137.
    A Gogol utacai CBA-ban a boltvezető a fülünk hallatára oktatta a felvágottas eladót hogy hogyan kell úgy fordítani a kolbászt hogy ne látszódjon hogy már zöld!!!!!!! az a szerencsétlen meg tiltakozott hogy ő nem ezt tanulta a kerskedelmi sulijába, de a vezető jól letorkolta, hogy az nem úgy van. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. július 2. 22:44136.
    a Naphegy-téri CBA-ban ne vásároljatok, mert ott ma is ki volt téve a ma lejárt túrórudi, belekeverve a jövő hétig jók közé. . . ! rendszeresen ki vannak téve a lejárt tej-termékek, de a szeletelt kenyér is valamikor tök zöld, nem is látod már a kenyeret a penésztől. . . ! de még sorolhatnám a felvágottaktól a többi termékekig. és drágább bármelyik CBA-nál, és ott vágnak át, ahol nem szégyellik, bár úgy tűnik "nagy tisztogatás" volt az elmúlt napokban a beosztottak terén, de az árakat azért nem vitték le. (máshol minden legalább 20-30%kal olcsóbb)!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. július 2. 22:38135.
    Bocsi ezt nem ebbe a fórumba akartam írni!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. július 2. 22:37134.
    Sziasztok!
    Rég jártam erre, szégyenlem is magam, de inkább jöttem volna fel a netre, minthogy tanuljak, gondolhatjátok. De vége az évnek, egyből visszatapsoltak, de az is megvan. Épp most írtam Gyomának, hogy nem tudom más hogy csinálja, hogy jut a netre is ideje, főiskolára is jár netán és még a lakás is rendbe főz-mos-vasal. Komolyan ez a kérdés úgylátszik nálam örök lesz.
    Nem olvastam nagyon vissza, csak láttam, hogy Bébiéknél betegség volt. Lilinek sok foga jött egyszerre, így legyengült az immunrendszere, és tiszta herpesz meg láz volt. El is kényeztettem, most nincs semmi baja, csak hisztizsák lett belőle. Képeket szeretnék nézni mindenkiről. Van valami közös oldal????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. július 2. 19:35133.
    húúúú, tudom, h nem vicces, de komolyan fetrengtem azon a beíráson, amiben vki említette, hogy a barátnője cipőjének a szétment sarka a kermi szerint kalapáccsal lett szétverve:))) atyaég!

    Westend, Rózsaszín Világ, X-it , és még gondolom sok más: a csajok egész nap (10-12 óra!!) uabban a bolti, eladásra szánt ruhában feszítenek. Plussz poén: egy X-it gatya ára:15-30, 000 ft között. Ennyiért ne egy beizzadt seggű nadrágot áruljanak már!!!

    És nekem is mondta már eladólány, h hazaviszik a cuccokat. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 2. 18:54132.
    De rég jártam arra!
    előzmény:
    alienor (129)
     
  21. Torolt_felhasznalo_252292
    Torolt_felhasznalo_252292
    2004. július 2. 18:11131.
    Mekis újrafelhasználás: saját két szememmel láttam, hogy a Váci úti Mekiben (ami már kint van teljesen Újpesten, a Duna parton, pontosabban nem tudom körülírni) amikor összeszedte a nőci a tálcákat az asztalokról és vitte a kukához, akkor a használható poharakat szépen egymásba rakta és valószínűsíthetően újrafelhasználási céllal bevitte a konyhába. Bizonyítani persze nem tudtam volna, hogy miért teszi ezt, de azóta az én tálcám úgy néz ki, mintha tornádó járt volna arra, az én poharamat legalább már más nem kapja meg, az más kérdés, hogy én vajon kiéből ittam?! :((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_542513
    Torolt_felhasznalo_542513
    2004. július 2. 17:24130.
    Újpesten van 1 kis cipőbolt az Árpád úton, közel a metróhoz , a lottózó mellett.
    Eladólány negédes, üzlet takaros, tiszta, rendes.
    De ha baj lesz az ott vásárolt cipővel, és vissza mered vinni, átmegy a csajszi dilibogyóvá, a főnöknőjével egyetemben.
    Lelketlen üzlet! Egyből bezáratnám, ha tehetném!
    Hová tűntek a "régi" kereskedők?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. július 2. 16:50129.
    Én azért szeretem a jó öreg Skálát, mert ott még soha nem volt gond a reklamáció intézésével. Egyik boltjában sem. Egy szó nélkül cserélnek vagy adják vissza a pénzt, ahogy kell. Jobban meg kellene becsülni az ilyen helyeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (128)
     
  24. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 2. 16:21128.
    Nekem szerencsém van mert ha vásárolni megyek ismerősek az eladók, és nagyon kedvesek, közvetlenek és segitőkészek. Ha idegen helyre megyek vásárolni igyekszem kedves lenni, ha esetleg nem tetszik az eladó modora, akkor szóvá teszem és kifordulok az üzletből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292684 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_292684
    Torolt_felhasznalo_292684
    2004. július 2. 16:18127.
    Tudom es ugy fel tudnak haboritani ezzel. Szerintem mindenki, aki a szolgaltatasban dolgozik kellene, hogy egy valamilyen szintu alazattal legyen a kuncsaftok irant. Ha ez nincs meg akkor legalabb legyen normalis es kedves, ne bunko.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (126)
     

Címlap

top