Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol NE vásároljunk!

Torolt_felhasznalo_357324
Torolt_felhasznalo_357324
Létrehozva: 2004. július 2. 10:00
Sziasztok!
Új témát indítok, már csak azért is, mert szeretnék más embereket megkímélni attól, amin én most keresztül megyek/mentem.
Az üzlet a Blaha L. téren,a Smatch mellett található, színes ruhák, cipők a kirakatban, biztos ismeritek. A történetem pedig, igen röviden: egy hónapja vásároltam egy nadrágot, ami négy mosás után festékhiányra utaló foltokat produkált. Én visszavittem, jóhiszeműen, hogy a pénzemért megfelelő kiszolgálást kapok majd ezután is. Nem így lett. Gyanúsítás, persze ellenem, miszerint én biztos folttisztítót használtam. A vita végén már hypo volt a "ludas" stb. A Kermi vizsgálatot elfelejthettem, a "hölgy" kijelentette, hogy ő nem küldi el, a pénzemet nem adja vissza, és egyébként is menjek amerre látok, felőle feljelenthetem, beírhatok a panaszkönyvbe, ami nincs. Idegességemben kikaptam a kezéből a nadrágom és elviharzottam. Nem gondoltam volna álmomban sem, hogy egy ilyen kis dolog ekkora tortúrával jár. Másnap, egy férfi ismerősőm társágában jelentem meg. "Nem adom fel!"- felszólalással. Érdekes módon az ő határozott fellépésére már kézségesebbnek tűnt ugyanaz a "hölgy". A gyártókhoz akarta küldeni, de ebbe persze nem egyeztünk bele. Nagy nehezen ráállt a Kermibe való beküldésre, de az ehhez szükséges formátúmú papírral nem rendelkezett.(!!) Ma folytatódik, mi viszünk papírt, elég röhejes nem?!:) Mindegy! Amit ajánlhatok, hogy ne kerüljön senki ilyen helyzetbe, csakis a cég nevével ellátott és felcímkézett ruhadarabokat vegyetek, és azt is inkább egy drágább helyen-bár ez sem volt olcsó-, talán ők jobban a szívükön viselik az üzletük hírnevét. Ennyi lett volna, azt hiszem ez egy olyan dolog, ami mindannyiunk számára fontos, hisz nők vagyunk,sok ruhát vásárolunk, és egyébként sem mindegy mit kapunk a pénzünkért. Üdv,Athellia
  1. 2004. november 25. 09:58650.
    kérheted a cserét. nézd meg az fvf. hu-n. Ez nem régi de kérheted a cserét én úgy tudom.
    előzmény:
    Zee (647)
     
  2. Zee
    Zee
    2004. november 25. 09:37649.
    Nem, csak, gondoltam két hét után csak visszaveszik , mert rossz a minősége, és ha azt mondom levásárolom, megkönnyítem a dolgom. Az a baj, itt a rossz idő és már nem fogom tudni hordani. Ha meg tavasszal megint szétjön akkor fújhatom. Ezért gondoltam a csizmát.
    előzmény:
    silver21 (648)
     
  3. 2004. november 24. 15:01648.
    Ok, lejött a sarka ez nem túl kellemes egy két hetes cipőnél. . . de miért cserélnék ki egy "jó kis csizmára?" Miért nem kell a cipő ha cserélnek rajta sarkat?
    Nem akarlak megbántani , de ez gáz. . . kicsit hordom, nem is kell inkább egy cuki kis csizma. .

    előzmény:
    Zee (647)
     
  4. Zee
    Zee
    2004. november 24. 14:46647.
    Tegnap vittem volna vissza a cipőm a Blahánál lévő Centro cipőboltba, mert 2 hét után lejött a sarka. Mondtam, cseréljék ki. Erre a nő, hogy mivel javítható, nem teheti, de adjam meg a számom és majd felhív, hogy mikor lesz kész, mert ez nagy munka. Most néztem utána, 8 napja van rá. Pedig, úgy beleéltem magam, hogy kicserélem valami jó csizmára. Ha nem lesz kész akkorra mit tehetek szerintetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. november 22. 11:17646.
    Régóta nem jártam itt. Persze ez nem jelenti azt, h. kishazánkban normálisabbak lennének az eladók. Most éppen a Mammutról beszélek, de sajna Pesten beszélhetnék szinte az összes nagyáruházról. Még a vevő örüljön, h. az eladó szóba áll vele. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. augusztus 27. 20:43645.
    sztem érdekes dolgaik vannak csak az az imázs amit köré kerítenek, az taszít. . . amúgy van olyan cuccuk ami szép. . kaptunk katalógust. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (644)
     
  7. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. augusztus 27. 16:19644.
    Húúúha!! Én mindig elborzadok, mikor 40-es nőket látok X-it cuccban:)))))))) Katasztrófa. . . :))) Ugyanez igaz a plusz 10 kg-al rendelkező lányokra is. . . . ://

    A 350, 000 ft-os Swarowsky kristályos télikabátra nem akartak rábeszélni?:))))) Tavaly árultak:)))))))

    Amúgy pár X-it gatya jól néz ki, és a tangák is szupik, de a legtöbb cucc több, mint érdekes. . . :o))
    előzmény:
    Hamurappi (639)
     
  8. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. augusztus 27. 16:17643.
    "ááá nincs nagyobb
    köszi és kifordultam a boltból neki lett kevesebb jo 20 e ft. -vel nem nekem. "

    Szerinted érdekli? Mert baromira nem:))) Ha nem fix a fizujuk, és egyáltalán kapnak forgalom után is, akkor is keveset, szóval abszolút nem tudja érdekelni, hogy te hol költöd a pénzedet:))
    A tulajt már jobban érdekelné. . .
    előzmény:
    Beus74 (642)
     
  9. 2004. augusztus 27. 15:45642.
    na jo akkor még irok mivel ma ugyis 6 ig vagyok

    tengapi negativ tapasztalat 4-5 bolt eladóit,
    fantasztikus ruha, igaz drága ááá nincs nagyobb
    köszi és kifordultam a boltból neki lett kevesebb jo 20 e ft. -vel nem nekem.

    másik bolt benyulkált a nő folyamatosan hogy majd ő összehajtja felhuzza a cipzárt miközben öltöztem
    eredmény szintén kifordultam a boltból

    stb. stb. lassan már elmehetnék bolt tesztelőnek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 27. 15:43641.
    hú akkor Neked jo alakod van én meg . . . . .

    maradok optimista :)
    előzmény:
    diddo- (638)
     
  11. 2004. augusztus 27. 15:41640.
    jó hírr végre végre van ruha 42-44 inkább 42 -es és fantasztikusan szép ára is jó volt
    hangulat is jo volt a király utcátol egy utcára az oktogon felé bella moda talán ÉS normál átlag méretek nem dundiknak mert 172 cm. -re azért nem hiszom hogy 50 kilosnak kellene lennem ha nem megy mert nekem nem megy sajnos + vastag csontok

    de most jo kedvem van most jön a cipő vásárlás :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. augusztus 27. 11:05639.
    X-itben közölte az anorexiás csaj nagy flegmán hogy neki az anyukája is ittvásárol ugyh nem igaz hogy nem jó ránk a 36-os méret:D és ők nem gyártanak a "nagy" méretekben a ruháik már nagyon szélesítenek(?!) a vevőket a mintájuk miatt ugyh nincs is nagy méret. . . de ha kérjük külön legyártják nekünk:D 80ezer forintos Swarovskys nacit:Dhát köszi:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. augusztus 27. 10:45638.
    Sógornőmtől kaptam egy DKNY-s topot, XL-es méret van belevarva. A méreteim alapján az M-es lenne a megfelelő, de most már lassan hozzászokok, hogy az 59kg-mal 173 cm magaságommal XL-es ruhákat kell hordanom a címkék szerint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_633716
    Torolt_felhasznalo_633716
    2004. augusztus 27. 09:37637.
    Egy pozitív példa: Tegnap betértem a Hungária Körúti TTL-be. Mindenkinek csak ajánlani tudom! Az eladó (látva tanácstalanságomat) 1 órán keresztül foglalkozott velem. Készséges volt, nem akarta rámtukmálni a legdrágább függönyöket, sőt szólt, hogy 1000 Ft/méterért is igen szemrevaló függönyt vehetek a konyhába. Kár hogy kevés az ilyen kedves és segítőkész eladó kishazánkban. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_774178
    Torolt_felhasznalo_774178
    2004. augusztus 26. 10:34636.
    Nekem is 26-27 a méretem, de a 34-es ruhát hordó, 160 centis alkalmazottakhoz mérve mammutnak számítok:-)
    A Retrokat én is utálom, mert bunkók az eladók. A B-boxban voltam a a Mammutban és ott nagyon rendesek voltak. Vagy 5 farmert hozattam a próbafülkébe és tök kedvesek voltak. A Retroban nem volt hajlandó hozni az eladó, merthogy ő nem azért van itt, hogy ruhákat hozzon, hanem hogy vigyázzon a próbafülkére! Azt hittem rosszul hallok. Benn hagytam a fülkéban a ruhát, hisz az az ő dolga, és kiviharoztam az üzletből!
    előzmény:
    papírcica (635)
     
  16. 2004. augusztus 26. 09:53635.
    én is meglepődtem a múltkor: farmert kerestem a Mammutban található Retroban és a csaj olyan furin kérdezte, hogy "Biztosan elég neked a 27-es?"
    átlagos testalkatú vagyok, sokak szerint vékony is, ráadásul alacsony.
    rám jön a 26-os naci is, igaz, az már tényleg nagyon feszül. . . így kicsit rosszul érintett a kérdés. mintha tehén lennék vagy mi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774178 (633)
     
  17. 2004. augusztus 26. 09:49634.
    nekem viszont volt néhány pozitív tapasztalatom az utóbbi időben:
    a Deák téri Retroban és a Mammutbeli Personában és Nike boltban nagyon kedvesek voltak az eladólányok!
    a Personában szóltak, hogy ne tegyem vissza a vállfára a felpróbált ruhákat, hiszen nekik ez a dolguk. szóval tényleg segítőkészek.

    és ajánlanék egy boltot: van az Astoriánál egy üzletház a Rákóczin (talán Astoria a neve), az alagsorban található egy indiai ruhaüzlet, ahol sok szép alkalmi és nyári ruha van, egész elfogadható árban. Anyukámnak egy nagyon szép hímzett, vállpántos fekete ruhát vettünk. és ott leginkább M-L-XL méretű ruhák, ingek vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_774178
    Torolt_felhasznalo_774178
    2004. augusztus 26. 09:20633.
    A Szépvölgyi úton az Újudvar bevásárló központban van egy üzlet, ahol 40-42-es mérettől felfele van csinos ruhák. Valami Ulla Popken vagy hasonló. A legfelső szinten van, bár nem olyan nagy az újudvar hogy ne találd meg:-) Ott kifejezetten karcsúnak fogod magad találni, mert a legtöbb vásárló 44-46 felett vásárol ruhát. :-) Ez nem bántásnak szántam, de több helyről halottam hogy az anorexiás 18 éves eladó kiscsajok milyen gonoszan tudnak arra nézni, aki 38as vagy annál nagyobb ruhát hord. . .
    előzmény:
    Beus74 (631)
     
  19. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. augusztus 26. 08:43632.
    Igen, volt, legalábbis a Dorothy Perkinsben volt, még 50-es is, és sokkal több ekkora méret volt, mint kisebb, én úgy kellett levadásszam a leárazott cuccok közt a 12es, 14es méreteket. Szerintem a pilotban is volt nagy méret, szerintem "nyugaton" teljesen normális, hogy nem csak 40es méretig gyártják a ruhákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (628)
     
  20. 2004. augusztus 26. 08:25631.
    sziasztok, mi tegnap jártuk végig a duna plaza összes nöiruha üzletét és célirányosan egy csini ruhát kerestem és nem plázacicás ruhát nem tiritarka, se nem rozsaszint és vagy azt a választ kaptam, hogy hát lehet hogy ez 40-es méret de az nekem ugyis kicsi lesz mert nem konfekcioméretet árulnak --- nem küldtem el mert nem volt rá időm de bevétele kevesebb 10-20 e ft. -vel. A lényeg, hogy nem talátunk semmi normálisat, ma végigjárjuk a körútat de már előre félek a kínálattól. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. augusztus 25. 18:00630.
    Sziasztok!
    Gondoltam csatlakozom az Electroworldöt kritizálók táborához. Pár hónapja meghiredették, hogy a Nokia 3510i-t Pannon kártyás csomagban kb. 15 ezerért árulják (a pontos árra sajnos nem emlékszem). A katalógusban sima 3510est írtak, de a 3510i képe volt ott, azonkívül az ismertetőben is annak a telefonnak a tulajdonságait írták le (lényegében az a különbség, hogy a 3510i szines, a sima 3510 nem). Reggel nyitásra odament a barátom az akciókezdés napján, nehogy elkapkodják (jártunk már így korábban). Azt mondták neki, hogy még nem sikerült a Pannonnal megegyezniük (akkor minek hirdették???), de délután már lehet kapni a telcsit. Dél körül telefonált, akkor is azt mondták, hogy majd délután. . . A harmadik telefonnál mindent letagadtak, azt állították, hogy ők a sima 3510est hirdették, és szó sem volt 3510iről! Nem az a felháborító, hogy rossz telefont tettek a katalógusba (minden katalógus aljára odaírják az áruházak, hogy a változtatás jogát fenntartják, vagy vm ilyesmi), hanem hogy személyesen hazudtak!
    Tanulság: hazug disznók, pofátlanul átverik a vásárlókat, ha jót akartok nem menjetek soha Electroworldbe! Azóta a Vodafonnál vettem egy 3510i-t, kb. 5 ezerrel drágábban, de ott legalább nem vertek át.
    Katy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_105222
    Torolt_felhasznalo_105222
    2004. augusztus 25. 17:16629.
    Sziasztok!
    Látom itt is mindenki egyetért abban hogy (sajnos) a magyarországi üzletekben egyszerüen lesz. . . a vásárlókat, ha meg kérdez tőlük az ember, azt személyes sértésnek veszik. . . én németországban éltem egy ideig és olyan jól "hozzászoktam" ahhoz, hogy emberszámba vesznek az üzletekben (ha már az ember néhol több tízezer forintot is otthagy).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. augusztus 25. 16:19628.
    Mi is voltunk a Harrodsban, de mi nem vettünk semmit.
    Nekem 46-48-as a méretem. Ahol te vásároltál kint, ott volt 20-as méret???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (627)
     
  24. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. augusztus 25. 16:15627.
    Igen, én is vettem 7 meg 5 fontért felsőket. A Dorothy Perkinsben és a Pilotban vásároltam, sajnos sok idő nem volt a vásárlásra, mert csak 6 napot voltunk, és annyi mindent meg akartunk nézni. Mondjuk így is jó sok pénzt otthagytam összességében. Meg oda voltam a body Shop-ért, nem tudom, miért nincs itthon, olyan jó! A Harrodsban pedig szeretnék majd egyszer jó sok pénzt otthagyni. :) Csak ámultam, ott voltak kirakva a Dior, Gucci, Vuitton, stb. ruhák és kiegészítők, és meg lehetett fogni, megnézegetni. . . Ha lett volna időnk, még próbálhattam is volna. :) A barátom próbált nyakkendőt, már nem tudom, melyik márkát, valami jó drágát. Tök készségesek voltak, pedig szerintem láthatták, hogy úgyse fogunk vásárolni. Mondjuk vettem egy könyvet, mert az ugyanannyiba kerül ott is, mint máshol, és azért ha már ott vagyok a Harrodsban, csak veszek valamit. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (626)
     
  25. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. augusztus 25. 15:57626.
    Szia! Londonnal kapcsolatban nekem is nagyon pozitív tapasztalataim vannak. A Bhs-ben, az Evensben, és a H&M-ben vásároltam. Most is vannak még leárazások, 5 fontért tök jó rövid ujjú polókat vettem / pár. És a kiszolgálás. Tényleg nem semmi. Segítőkészek, készségesek az eladók. Fura is volt kicsit a magyar tapasztalatok után. El is határoztam, h. amikor legközelebb megyek jól bevásárolok téli ruhákból. Jobb a minőségük sokkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (617)
     

Címlap

top