Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol NE vásároljunk!

Torolt_felhasznalo_357324
Torolt_felhasznalo_357324
Létrehozva: 2004. július 2. 10:00
Sziasztok!
Új témát indítok, már csak azért is, mert szeretnék más embereket megkímélni attól, amin én most keresztül megyek/mentem.
Az üzlet a Blaha L. téren,a Smatch mellett található, színes ruhák, cipők a kirakatban, biztos ismeritek. A történetem pedig, igen röviden: egy hónapja vásároltam egy nadrágot, ami négy mosás után festékhiányra utaló foltokat produkált. Én visszavittem, jóhiszeműen, hogy a pénzemért megfelelő kiszolgálást kapok majd ezután is. Nem így lett. Gyanúsítás, persze ellenem, miszerint én biztos folttisztítót használtam. A vita végén már hypo volt a "ludas" stb. A Kermi vizsgálatot elfelejthettem, a "hölgy" kijelentette, hogy ő nem küldi el, a pénzemet nem adja vissza, és egyébként is menjek amerre látok, felőle feljelenthetem, beírhatok a panaszkönyvbe, ami nincs. Idegességemben kikaptam a kezéből a nadrágom és elviharzottam. Nem gondoltam volna álmomban sem, hogy egy ilyen kis dolog ekkora tortúrával jár. Másnap, egy férfi ismerősőm társágában jelentem meg. "Nem adom fel!"- felszólalással. Érdekes módon az ő határozott fellépésére már kézségesebbnek tűnt ugyanaz a "hölgy". A gyártókhoz akarta küldeni, de ebbe persze nem egyeztünk bele. Nagy nehezen ráállt a Kermibe való beküldésre, de az ehhez szükséges formátúmú papírral nem rendelkezett.(!!) Ma folytatódik, mi viszünk papírt, elég röhejes nem?!:) Mindegy! Amit ajánlhatok, hogy ne kerüljön senki ilyen helyzetbe, csakis a cég nevével ellátott és felcímkézett ruhadarabokat vegyetek, és azt is inkább egy drágább helyen-bár ez sem volt olcsó-, talán ők jobban a szívükön viselik az üzletük hírnevét. Ennyi lett volna, azt hiszem ez egy olyan dolog, ami mindannyiunk számára fontos, hisz nők vagyunk,sok ruhát vásárolunk, és egyébként sem mindegy mit kapunk a pénzünkért. Üdv,Athellia
  1. 2004. augusztus 25. 15:11625.
    a (leendő) sógorom szintén ebben a boltban járt rosszul. múlt nyáron egy nap alatt 3szor kellett visszavinni az ott vásárolt tv-ket, mert mindegyiknek (még a cseréknek is) volt vmi hibája.
    előzmény:
    /Müzli/ (623)
     
  2. Torolt_felhasznalo_360936
    Torolt_felhasznalo_360936
    2004. augusztus 25. 14:36624.
    Nekem is az a véleményem, hogy rossz bemenni az üzletekbe, mert szinte "kinéznek onnan". Minden nagyon drága, és nem jó a minősége. Szeritem a kinai piacon ugyanezt, vagy néha még jobb minőséget is megtalálod, és sokkal olcsóbb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 25. 12:44623.
    Budaörsi Elektroworld. 4-szer jártam ott, ebből az utolsó 3(!) alkalommal nekem kellett szólni, hogy talán lesznek szívesek kiszolgálni. . . Arról nem is beszélve, hogy a Soroksáriban ugyanazt a TV-t egy ezressel olcsóbban árulják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 25. 12:35622.
    hat en rendszeresen vasarolok a coraban meg az auchanban ruhakat, nem erdekel a marka, csak jo legyen es jol alljon, es eddig soha semmi baja nem volt a cuccoknak, sokaig tartanak, es szeretem oket. . . fene sem fog kifizetni sokszoros arat valami markas cuccert, ami egybol szetmegy es meg muanyagbol is van. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_678821
    Torolt_felhasznalo_678821
    2004. augusztus 25. 12:27621.
    Én tegnapelőtt betértem a Mammut II. -ben lévő Paris Butique-ba. 3 eladócsaj elmélyülten beszélgetett a fogamzásgátló tablettákról, és nekem ! kelett megkérnem őket, hogy legyenek olyan kedvesek álljanak már odébb a megtekintetni kívánt gatyák elől.
    Arról ne is beszéljek, hogy még csak nem is köszöntek se befelé, se kifelé menet, és végig nekem kellett "kiszolgálnom magam", kutya nem kérdezte, milyen lett a nadrág amit próbáltam, vagy hogy esetleg visszategye a helyére. . .
    Minek oda ennyi passzív nőci? Megjegyzem még volt vagy még 3 eladó rajtuk kívül, kb. ugyanilyen stílusban nyomták az ipart.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. augusztus 25. 12:06620.
    Igen, nekem is vannak néha pozitív tapasztalatai, de sajnos nem általánosságban. Nagyon kis %-ban. :( Pedig ez kellene legyen a természetes, hogy az üzlet, a kereskedő, az eladó van a vevőkért! Nehogy már én érezzemmegtiszteltetésnek, hogy bemehetek a boltjába, és nézelődhetek, netán vásárolhatok! Pedig sok eladó , főleg ezek a pléhpofa plázacica eladócsajszik, a méregdrága cuccaikban (amiket egyébként csak ottani hordásra kapnak, nem az övéké), azt az érzést keltik, hogy én vagyok megtisztelve, hogy eltűrnek az üzletben, és látszik rajtuk, hogy alig várják, tűnjek már el, hogy nekik ne legyen dolguk. Én már nem is nagyon fogok itthon vásárolni ruhaneműt, évente kétszer kimegyek Bécsbe (augusztusban és februárban vannak mindig a nagy leárazások), és az itteni árak töredékért megveszem a sokkal jobb minőségű cuccokat (mármint az itteni silány áru árának töredékéért az ottani jó cuccokat). Felháborító, hogy itthon milyen sz*r minőségű cuccokat képesek árulni szemtelenül drágán. Többször jártam már úgy, hogy a drága cuccokat utána kellett varrnia anyunak, mert hanyagul volt varrva, rosszul beszegve, stb. Csak nem értem, hogy a kereskedőknek ez miért éri meg? Ilyen üzletpolitikával eléggé tiszavirág életűek lesznek a boltjaik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750540 (619)
     
  7. Torolt_felhasznalo_750540
    Torolt_felhasznalo_750540
    2004. augusztus 25. 11:05619.
    Igen, ez mind így folyik az ún. 'nyugati' országokban. . . Én főként Amerikában tapasztaltam ezt, de szerintem bőven elég csak átmenni a szomszédos Ausztriába, és már ott láthatja a különbséget az ember. Itthon is így kéne működnie a dolgoknak. Vannak azért kivételek, például egy pozitív példát említenék: egy jó hónapja jártam az Árkádban lévő Woodoo üzletben, ahol éppen a papucsok voltak leértékelve, vagyis ha 1-et vett az ember a második párat ingyen kapta hozzá. Én ki is néztem egyet 2990 Ft-os áron, és már csak azon tanakodtam, hogy melyik legyen a második pár, amit választok hozzá. Nagy nehezen meg is szültem a döntést, egy 1990 Ft-os papucs-ot választottam, csak sajnos nem volt belőle 37-es méret, csak 36-os. Felpróbáltam, de teljesen jónak tűnt, nem lógott le róla se a sarkam, sem pedig a nagylábujjam. Már éppen mondani akartam, hogy elviszem, mire az eladó csajszi (tök kedves volt egyébként már előtte is!) közölte, hogy meg is tudják fordítani a dolgot, mármint, hogy az ajándék papucsot fizetem ki (1990 Ft) és mellé adják ingyen a 2990 Ft-ost, amit eredetileg kinéztem magamnak. Hát gondolhatjátok, hogy köpni-nyelni nem tudtam a meglepetéstől! Meg is kérdeztem, hogy nem lesz-e ebből nekik problémájuk, de azt mondta a lány, hogy majd elintézik. :o) Én meg örültem, hogy 1990 Ft-ért két klassz papucsot is be tudtam szerezni. :o) Szóval vannak azért pozitív példák is, hálisten!:o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (617)
     
  8. 2004. augusztus 25. 11:02618.
    Én is, ugyanott, ugyanazt, 1990 Ft-ért, és azóta sem tudom elgyötörni. Ráadásul, az összes nagdrágom közül ez áll a legjobban. :)
    előzmény:
    bourbon (614)
     
  9. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. augusztus 25. 10:19617.
    Sziasztok! Múlt héten jöttem haza Londonból, hát az ott tapasztaltak után már kedvem sincs itthon bemenni üzletbe. Döbbenetes, leírhatatlna a különbség, hogy ott és itt hogy kezelik a vevőket. Ott tényleg a vevő a király! És ha a legpuccosabb boltba mész be pólóban, hátizsákkal, ott is ugyanúgy körülugrálnak. Még a Harrodsban is körülugráltak, pedig szerintem ránézésre gondolhatták, hogy nem fogunk semmit venni, csak érdekességként meg akartuk nézni az üzletet (ami egyébként olyan volt nekem, mint egy kis mesevilág).
    Mobilszolgáltatók: én most úgy tapasztaltam, hogy a Pannon 50, 100, 250 stb. csomagjai a legolcsóbbak. 1890 forintért havi 50 percet beszélhetsz, és ha ezt túlléped, akkor se számítanak magasabb percdíjat. Nekem a havi 50 perc is elég. Na nem akarom reklámozni a Pannont, csak gondoltam, megosztom veletek, mert mi összehasonlítottuk a másik két szolgáltató hasolnó csomagjaival, és ez bizonyult a legolcsóbbnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 25. 09:19616.
    Igen, én is azért vettem meg "mert ezt legalább nem fogom sajnálni", aztán tök jó lett.
    előzmény:
    lianex (615)
     
  11. 2004. augusztus 25. 09:16615.
    Szóval az ár és a minőség között az égvilágon semmi összefüggés nincsen, se pozitív, se negatív irányban.
    Lehet, hogy én is keresek valami ilyen olcsó gatyát, azért nem fog fájni a szívem, ha szétesik rajtam két hét múlva.
    előzmény:
    bourbon (614)
     
  12. 2004. augusztus 25. 08:53614.
    Pozitív példa: tavasszal vettem a Cora-ban egy farmert 2500Ft-ért(!). Annyira jó, hogy gyorsan visszamentem és vettem mégegy ugyanolyat. Azóta is tök jók, még soha nem volt ilyen jó farmerom, pedig próbálkoztam már bazi drága gatyákkal is.
    előzmény:
    lianex (613)
     
  13. 2004. augusztus 25. 07:05613.
    Tavasszal vettem egy farmert (nem a legmárkásabbat, hanem olyan középkategóriásat). Gondolhatjátok, hogy nyáron mennyit hordtam, tegnap viszont észrevettem, hogy a fenekén teljesen elvékonyodott az anyag és csak a szentlélek tartja össze :-(
    Régen, ha farmert vettem, az mindig több évre szólt. Ha lecseréltem, azért volt, mert kiment a divatból vagy sikerült kihíznom.
    Ja és a nyár elején a New Yorkerben vásárolt pólóim totál kibolyhosodtak és úgy néznek ki, mintha a kutya szájából szedték volna ki őket, pedig vigyázok a cuccaimra :-(
    Ezek után nem értem, mi a fenéért kell annyit fizetni az ilyen vacak ruhákért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. augusztus 24. 09:49612.
    pedig olyan jol kikiabáltuk magunkból, én bevallom most
    lakáshitel után rohangálok és most derült ki a szocpolhoz házasodni kell és dühöngök hogy igy nincs rá idő stb. stb. de csak csendben mert már nincs kedvem hangosan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. augusztus 22. 20:51611.
    Mi történhetett itt? Elolvasták a fórumot a boltvezetők, és mindenki rendet tett a portáján? (Csak vicc vót!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_562295
    Torolt_felhasznalo_562295
    2004. augusztus 16. 19:47610.
    Hát remélem, köszi.
    előzmény:
    bluer (609)
     
  17. 2004. augusztus 16. 19:45609.
    Szia, nem lesz drágább.
    előzmény:
    nyk24 (608)
     
  18. Torolt_felhasznalo_562295
    Torolt_felhasznalo_562295
    2004. augusztus 16. 19:38608.
    Sziasztok!
    Már nagyon régen jártam ebben a topikban, de jó hogy most benéztem, látom, hogy itt vannak most olyanok, akik éppen a telefonos szolgáltatókról beszélgettek.
    Szóval egy kérdésem lenne hozzátok:
    Pannonos vagyok, és külf. -re szeretnék küldeni sms-t, a kérdés: Nekem ugye nem lesz nagyon drága?
    Mert van aki azt mondja, hogy nekem is drágább, dehát sztem nem nekem kell fizetni, hiszen én akár nem is tudhatnám, hogy az illető külf-ön van, de van aki azt mondja, hogy nekem is drága.
    Szóval, tud valaki konkrétat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. augusztus 16. 17:20607.
    Igen, én is megmondom, ha valaki rendes, kedves és segítőkész egy üzletben, étteremben stb. !
    Szerintem ezen az emberek épp annyira meglepődnek, mint azon, ha valami csípős megjegyzést teszel!!!
    előzmény:
    Beus74 (604)
     
  20. Torolt_felhasznalo_149180
    Torolt_felhasznalo_149180
    2004. augusztus 13. 15:43606.
    Szerintem az alapján, hogy teljes munkaidőben dolgozz, és lehetőleg ne legyél túl talpraesett vagy gyakorlatias, mert akkor úgy vághatnak át, ahogy tudnak. Én pl. rákérdeztem a szerződésre, a fizetésre, a jutalékra, mindenre, és egyrészt nem nagyon adtak egyértelmű válaszokat, másrészt nem tetszett nekik, hogy ennyit kérdezősködöm. Holott talán csak jogom van tudni, mégis mennyit fogok keresni!!
    Az meg abszolút nem számít, beszélsz-e nyelveket. . . nem 1x tényleg csak én tudtam kommunikálni az ott dolgozó lányok közül a külföldiekkel. . . mégse kellettem nekik. . . érdekes.
    Soha többet ilyen munkát nem próbálok meg. Kiábrándító:(
    előzmény:
    Retrock (599)
     
  21. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2004. augusztus 13. 14:23605.
    Hát igen, ez biztos, hogy mindegyik egyforma.
    Bár én ezelőtt Pannonos voltam, és egy 3600. -os kártya simán elment egy hónap alatt. Most a Vodafone-nál a 2500. - megy el 5 hét alatt, pedig ugyan annyit beszélek, ugyanazokat hívom. Na mindegy, ez akkor sem volt szép húzás, hogy nem szóltak előre.
    előzmény:
    lianex (601)
     
  22. 2004. augusztus 13. 13:36604.
    de azt is megmondom, ha valaki, kedves aranyos és tündérien segít :)
    előzmény:
    Beus74 (603)
     
  23. 2004. augusztus 13. 13:33603.
    jelentem én vagyok az aki szereti megmondani a véleményét és ajánlotta másnak is :)
    előzmény:
    doo-doo (597)
     
  24. 2004. augusztus 13. 13:33602.
    én is tmobilozom de néha ugy érzem olcsobb lenne a voda vagy pannon de már platinakártyás vagyok és lusta váltani :)

    előzmény:
    /Müzli/ (595)
     
  25. 2004. augusztus 13. 12:50601.
    Ez valamikor tavaly volt, amikor megszívtuk a vodafonnal, elkezdtem nézni a honlapokat (mint írtam, a vodánál ezt nem találtam meg), a Pannonnál le volt írva, hogy 20e-t kérnek, és a számlából levonják. Végül mentem a T-mobilhoz, ott nem volt semmi ilyesmi. Viszont ha a percdíjakat nézem, hosszú távon tökmindegy, mindegyik nagyjából ugyanaz, csak látványos reklámokat csinálnak és úgy tűnik, mintha mind kevesebb lenne a másiknál :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (600)
     

Címlap

top