Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol NE vásároljunk!

Torolt_felhasznalo_357324
Torolt_felhasznalo_357324
Létrehozva: 2004. július 2. 10:00
Sziasztok!
Új témát indítok, már csak azért is, mert szeretnék más embereket megkímélni attól, amin én most keresztül megyek/mentem.
Az üzlet a Blaha L. téren,a Smatch mellett található, színes ruhák, cipők a kirakatban, biztos ismeritek. A történetem pedig, igen röviden: egy hónapja vásároltam egy nadrágot, ami négy mosás után festékhiányra utaló foltokat produkált. Én visszavittem, jóhiszeműen, hogy a pénzemért megfelelő kiszolgálást kapok majd ezután is. Nem így lett. Gyanúsítás, persze ellenem, miszerint én biztos folttisztítót használtam. A vita végén már hypo volt a "ludas" stb. A Kermi vizsgálatot elfelejthettem, a "hölgy" kijelentette, hogy ő nem küldi el, a pénzemet nem adja vissza, és egyébként is menjek amerre látok, felőle feljelenthetem, beírhatok a panaszkönyvbe, ami nincs. Idegességemben kikaptam a kezéből a nadrágom és elviharzottam. Nem gondoltam volna álmomban sem, hogy egy ilyen kis dolog ekkora tortúrával jár. Másnap, egy férfi ismerősőm társágában jelentem meg. "Nem adom fel!"- felszólalással. Érdekes módon az ő határozott fellépésére már kézségesebbnek tűnt ugyanaz a "hölgy". A gyártókhoz akarta küldeni, de ebbe persze nem egyeztünk bele. Nagy nehezen ráállt a Kermibe való beküldésre, de az ehhez szükséges formátúmú papírral nem rendelkezett.(!!) Ma folytatódik, mi viszünk papírt, elég röhejes nem?!:) Mindegy! Amit ajánlhatok, hogy ne kerüljön senki ilyen helyzetbe, csakis a cég nevével ellátott és felcímkézett ruhadarabokat vegyetek, és azt is inkább egy drágább helyen-bár ez sem volt olcsó-, talán ők jobban a szívükön viselik az üzletük hírnevét. Ennyi lett volna, azt hiszem ez egy olyan dolog, ami mindannyiunk számára fontos, hisz nők vagyunk,sok ruhát vásárolunk, és egyébként sem mindegy mit kapunk a pénzünkért. Üdv,Athellia
  1. 2004. július 29. 13:13525.
    főleg a picurkák :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (524)
     
  2. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 29. 11:56524.
    egyébként kedvenc állatom a macska:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (522)
     
  3. 2004. július 29. 11:20523.
    "plázamacsek" ez aranyos :o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (522)
     
  4. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 28. 21:57522.
    engem nem érdekel a márka, az igazi nagyokat ugysem tudom megfizetni( Gucci, Escada), most nekem meg a Morgan az nem márka, ócska műszálas anyagok a sok plázamacsek teszi őket naggyá
    előzmény:
    gerdamama (521)
     
  5. 2004. július 28. 21:46521.
    Egyhuzamban olvastam végig az egész topikot (nem kis teljesítmény :) ), és nem keresem vissza, ki írt a ruhákba utólag bevarrt, kicserélt címkékről.
    Nem akarom a kínai piacokat és a gagyi árukat reklámozni, de sajnos a márkamániás sznoboknak köszönhető, hogy ez az "iparág" ilyen szépen fejlődik. Nem azokra gondolok, akik a pénzükért finom árut akarnak kapni, hanem akik valójában nem ismerik fel a gyenge minőséget, ha "jó" címke van belevarrva, akkor büszkén hordanak akármit.
    Én tavaly kaptam kishíján gutaütést, mikor a butikban vett kiskosztümömet láttam viszont a kőbányai bazárban, vagy 5000 Ft-tal olcsóbban. Itt a minőséggel nem volt baj, csak az árfekvéssel! Viszont ebből az élményből is tudtam profitálni: mivel nem vagyok egy manöken alkat, régebben sosem vásároltam próba nélkül, piacon. Azóta viszont sportot űzök belőle, hogy felpróbálok valamit egy butikban, kényelmesen, tükör előtt, aztán kimegyek a piacra és megkeresem a testvérkéjét. :) Már sokszorosan behoztam a kosztümön elvesztett összeget. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_662681
    Torolt_felhasznalo_662681
    2004. július 28. 21:27520.
    Ma voltunk az intersparba az edzõvel futás helyett, vettünk 3 doboz tojást. Szörnyû volt, ami ott volt!Fél órát szaglásztuk a tojásokat, már mindenki minket nézett, aztán összeszedtünk 30 db tyúxaros tojást(Szó szerint), aztán a rántota borzassztó lett. . . Az összes tojás szinte romlott volt, ami nem, azt mi vittük el, pár fel volt törve, egyszóval szörnyü. . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. július 28. 21:26519.
    A múltkor az Inersparban előttem fizetett egy idősebb házaspár, kétezer Ft alatti összeget. Adtak egy ezrest, és a férfi elővett egy maréknyi százast, ötvenest, húszast a zsebéből, hogy már majd' leesik a nadrágja, úgy húzza ez a sok súly. :) A pénztárosnő lila fejjel elkezdett őrjöngeni, hogy neki mindjárt lejár a munkaideje (1 óra körül volt), és direkt (!) ilyenkor fizetnek apróval, hogy ő ne győzze számolni! És a szegény hölgy (ez voltam én) is várakozhat miattuk! Na, jóhoz fordult 'segítségért'! Mondtam, hogy rám ne hivatkozzon, felőlem egyforintosokkal is fizethet az úr. Amúgy meg, ha nagy címlettel fizet valaki, akkor nem tudnak visszaadni, most az apró miatt lamentálnak, ennél már csak az a felháborítóbb, ha valaki kártyával fizet vagy áfás számlát mer kérni.
    Persze, én sem örülök, ha sokan vannak vagy sokat vacakolnak előttem a sorban, de úgy bepöccentem a pénztárosnő viselkedésén, hogy tényleg nem bántam volna, ha forintosokkal fizet az előttem álló. :)

    előzmény:
    Zitanna (379)
     
  8. 2004. július 28. 20:33518.
    aha. mingyá megbézem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (517)
     
  9. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 28. 20:30517.
    nem tudom most láttam a cikket a NL főoldalán
    előzmény:
    vadcseri1 (516)
     
  10. 2004. július 28. 20:22516.
    És melyik törvényben van ez a 10 %-tilalom?

    Csak hogy a jogász fejemmel is okosodjak:))

    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (513)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 28. 20:06515.
    Ahogy Brumóka is mondta: csak akkor nincs garancia, ha minőségi hibás az áru, és a hiba miatt van leárazva. Ha más miatt, akkor ugyanúgy kell rá adni a garanciát. És a vásárlók könyvétől tényleg megenyhülnek. Ha meg nem, akkor is neked lenne igazad, és a fogyasztóvédelem majd "korrigáltatja velük a hibát". A fogyasztóvédelmi főfelügyelőség honlapján egyébként szoktak lenni hasznos dolgok, és az origo-n is van fogyasztóvédelmi témakör, d epontosan hol, nem tudom, múltkor olvasgattam is. Az a lényeg, hogy ismerd a jogaidat, ha látják rajtad ezt, nem fognak jogtalanul kicseszni veled.
    előzmény:
    Kiváncsi? (509)
     
  12. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 28. 20:03514.
    A sokadik kör után nehéz "csak úgy” visszaemlékezni, miből, mennyit és hányszor kértünk. . .

    2. . . . ha bemegyünk az étterembe, és a felszolgálók zsebre tett kézzel cigarettáznak a pultnál, s alig vesznek észre minket, akkor az ilyen helyen nem ellenőrzik őket a főnökök, könnyű az "okosság”. . .

    3. . . . "Extrém” vegyes tálak. Legyen gyanús, ha a grillezett húsokon kívül "oda nem illő” dolgok is vannak a tálon, például marhapörkölt, lecsó, rántott ponty, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (513)
     
  13. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 28. 20:02513.
    Klasszikus módszer az úgynevezett vegyes tálak értékesítése is, mert azokat innen-onnan "lecsippentett” húsokból a pincérek maguk is el tudják készíteni. A vendég szempontjából ez nem akkora gond, ha azelőtt csippentenek le egy-egy húsdarabot, mielőtt kivinnék valakinek (így az csak kisebb adagot kap). A probléma akkor van, ha a tányérokon visszamaradt húsokat használják fel. Ezeket extrémtálaknak nevezik, és csak olyan vendégeknek lehet eladni, akikről látszik, hogy naivak.

    Szervizdíj

    Ma már törvény tiltja a tíz százalékos szervizdíj belekalkulálását az árba. A számítógépes számlázó rendszerek mégis úgy vannak kitalálva, hogy számlakészítésnél megkérdezik, felszámolják-e a tíz százalékot. Íratlan felszolgálószabály, hogy a magyaroknak tilos, ám a külföldieknek kötelező.

    Honnan is tudhatnák ők a magyar törvényeket? A trükköt tovább lehet fokozni: ha a külföldi vendég megkérdezi, vajon benne van-e az árban a borravaló, a válasz mindenképp: "Nem, a borravaló nincsen benne, csak a szervizdíj. ” A kettő persze ugyanaz, de egy leleményes felszolgáló meggyőzi a külföldit, hogy a szervizdíj az étterem tulajdona, és neki csak a borravaló jár. Ötből három vendég még egyszer ad tíz százalékot.

    Váltsunk "okosan”!

    A vendég sokszor csak euróban tud fizetni. Ez persze egy étteremben megoldható, de az árfolyamot a felszolgáló határozza meg. A szaknyelv ezt árfolyamnyereségnek hívja, ám, ha igaz a fáma, miszerint egyszer – részeg angoloknál – 1 font = 40 forinttal is sikerült számolni, akkor talán nevezhetjük uzsorának is.

    De mennyi is az annyi?

    A pincérek keresete abszolút helyfüggő, nem mindenki kapja meg ugyanazt a pénzt a munkájáért. A felszolgálás egyébként fárasztó fizikai munka. Hosszúak a műszakok, sokat kell állni, ráadásul folyamatosan csinosnak, ápoltnak kell lenni, és sokat mosolyogni. Ma egy felszolgáló átlagosan, tisztességesen száz és kétszázezer forint között keres havonta. Sokan nincsenek bejelentve, legfeljebb ötvenezer forintra. Egyes helyeken fix alapfizetésük van, ezt egészíti ki a forgalomtól függő jutalék.

    Ha emellett az összeg mellett az "okosságok” is bejönnek a képbe, akkor a felszolgáló keresete már csak gátlástalanságán és erkölcsi érzékén múlik. Annyi azonban bizonyos, hogy sokat-sokáig rabolni nem lehet, mert előbb-utóbb észreveszik: vagy a vendég, vagy a tulajdonos. A nagy "pénzlenyúlások” általában egy szezonig szoktak kitartani. Ha valakinek összejön, fejenként minimum havi százezer extrával számolhat. A határ pedig a csillagos ég.

    Van remény

    A fiúk nem győzik hangsúlyozni, hogy az éttermek többsége manapság már tisztességesen dolgozik! Ezért a megoldás nem a vendéglők elkerülése, hanem helyes kiválasztása.

    (Véleményüket várjuk a g. kertesz@sanomabp. hu email címen. )

    Legyen gyanús. . . ,

    1. . . . ha részletes számla helyett csak egy sajtcetlit kapunk, rajta kézzel írt számokkal. Mindenképpen kérjünk rendes, gépi számlát, mert mindenhol kötelező ilyet adni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (512)
     
  14. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 28. 19:58512.
    Amikor a tulajdonos látja kárát

    Az "okosságok” csak ott működnek, ahol a főnök nem érti a dolgát. A szakmához nem értő főnök duplán károsul, hisz őt magát is átejtik, főleg akkor, ha nem nézi rendszeresen az eladási statisztikákat. Ha egy étteremben, bárban sok a szeszesital, a felszolgálók behozzák a saját italukat, és azt adják el. Egy üveg whisky egy átlagos szupermarketban háromezer forintba kerül, ez az összeg két-három feles eladásából vissza is jön. A többi tiszta nyereség.
    ÉTELEK, a nagy(obb) pénz

    Az ételeken is sokat lehet keresni. Egy főétel a frekventáltabb övezetekben három-négyezer forintba kerül. Az "okosság” alapja pedig itt is ugyanaz: a vendég mást kap, mint amit kért, vagy legalábbis nem annyit. . .

    Fogas Kárpáthy, azaz lecsós ponty

    A becsapásra legalkalmasabb vendégek a külföldiek, azon belül a távol-keletiek. Ugyanis minél messzebbről jött a vendég, annál kevésbé ismeri a magyar konyhát. Olyan, mintha mi ülnénk be egy tokiói étterembe. Bármit rendelnénk, elhinnénk, hogy azt hozták ki a pincérek.

    Régebben voltak olyan kiszolgálók, akik a távol-keletiek "lehúzására” szakosodtak. Az egyik örökzöld történet, amikor egy japán turista "fogas Kárpáthy”-t rendelt. Ez eredetileg egy grillezett fogas, tejszínes-kapros rákragu szósszal, valamint körettel. Felszolgálónk a konyháról rendelt egy adag lecsót és sült krumplit, majd a kettőért kifizetett hatszáz forintot. Egy korábbról megmaradt (az előző vendég otthagyta a tányérján) rántott pontyot rárakott egy tiszta tányérra, leöntötte a lecsóval, mellérakta a krumplit, és voilá. . . máris kész lett a "Fogas Kárpáthy”. A japán egész este lelkendezett, hogy életében nem evett még ilyen jót, még borravalót is adott neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (511)
     
  15. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 28. 19:55511.
    Ásványvíz helyett csapvíz, fogas helyett ponty
    Az átverések kislexikona
    Kertész Gábor
    Nők Lapja Magazin
    2004. 07. 28
    Nem volt egyszerű, de vállalták a beszélgetést. Mindhárom felszolgálófiú szerint a "boldog békeidők” a kilencvenes évek voltak.
    Épp újraindult a turizmus, kíváncsi nyugatiak hada tódult a "vadkeletre” nyaralni. Külföldiek voltak és tudatlanok, a zsebük bánta. Mára sokat javult a helyzet. Az éttermekben a tulajdonosok jobban ügyelnek, nagyobb a kontroll, már nem lehet a szemük láttára mindenkit "csak úgy” átverni. Hacsak nincsenek ők is benne a dologban. . .


    A felszolgálók "okosságnak” hívják, és már magában a szóban is benne van a lényeg. Aki okos, azaz életrevaló, többet keres. Ehhez azonban valahonnan el kell venni a pénzt, másokat kell megkárosítani. A vendéget, a tulajdonost, vagy – ami a legjellemzőbb – mindkettőt.

    ITALOK, azaz sok kicsi sokra megy

    A klasszikus ásványvíztrükk

    A felszolgáló meg sem kérdezi, magyar vagy külföldi ásványvizet kér a vendég, egyből a külhonit viszi. Ezek ára öt-hatszáz forintnál kezdődik. A palackban persze nem az eredeti ásványvíz van, hanem jéghidegre hűtött csapvíz. A pohár tele van jéggel, a teraszon pedig harmincöt fok van, a vendég garantáltan fel fog frissülni ettől is. Soha, senki nem fogja észrevenni, hogy nem azt issza, amit a palackon lát.

    A trükköt fokozni lehet azzal, hogy a pincér az asztalnál, a vendég előtt "bontja fel” az üveget: a kupakot könnyű visszakalapálni, majd egy elegáns mozdulattal eltávolítani. Volt olyan kolléga, aki bontás közben még sziszegett is hozzá, hogy hangeffektus is kísérje a szénsav kiszabadulását. Szénsavmentes víznél ezt úgy oldotta meg, hogy kevéske pillanatragasztóval rögzítette a kupakot, így az nyitáskor roppant egyet.

    Egyéb italtrükkök

    Az italokban azért van jó pénz, mert folyamatosan fogynak, és magas rajtuk a haszonkulcs. Alapvető, hogy a sört vizezik, így egy adagból többet is el lehet adni. Ha egy külföldi magyar sört kér, és kétfajta van raktáron, egyértelműen az olcsóbbat kapja, míg a drágábbat számlázzák neki. A külföldiek nem ismerik a magyar söröket, úgysem tudják megkülönböztetni őket.

    A kávéval is lehet játszani. Az éttermekben karos kávégépek vannak, ezekkel egyszerű egy adag kávét többször lefőzni. Egy eszpresszó adagból simán kijön még egy hosszú kávé, egy kapucsínó, egy gyenge kávé. . . Számla ki, pénz a zsebbe, a vendég meg legfeljebb iszik egy rossz kávét.

    Végül, a kevert italok. Az ilyen éttermekben bűn például vodka-narancsot rendelni! Az ember megihat akár tizet is, akkor sem fog becsípni tőlük, amilyen kevés vodka van a poharában.

    Amikor a tulajdonos látja kárát

    Az "okosságok” csak ott működnek, ahol a főnök nem érti a dolgát. A szakmához nem értő főnök duplán károsul, hisz őt magát is átejtik, főleg akkor, ha nem nézi rendszeresen az eladási statisztikákat. Ha egy étteremben, bárban sok a szeszesital, a felszolgálók behozzák a saját italukat, és azt adják el
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314411 (510)
     
  16. Torolt_felhasznalo_314411
    Torolt_felhasznalo_314411
    2004. július 28. 19:01510.
    Én úgy tudom, hogy a fogyasztóvédelmi tv. szerint, ha azért volt leárazva, mert minőségi hibás volt, akkor arra a min. hibára nincs garancia.
    Ha kifutó modell, akkor term. van. Menj vissza, és kérjed a Vásárlók Könyvét. Ettől meg szoktak enyhülni.
    előzmény:
    Kiváncsi? (509)
     
  17. Torolt_felhasznalo_602076
    Torolt_felhasznalo_602076
    2004. július 28. 18:24509.
    Van a Múzeum körúton egy salamander üzlet . A kifutó modelleket 50-75% olcsóbban adják. Hát beugrottam nekik, persze amikor a cipőben feljött a talpbélés és a cipzár is rossz lett, visszavittem. . . A "kedves" eladóhölgy flegma hangon annyit mondott hogy örüljek hogy ilyen olcsón meg vehettem , és hogy képzelem hogy van rá garancia! Vajon jogos-e az ilyen?
    előzmény:
    Kati1979 (499)
     
  18. Torolt_felhasznalo_750540
    Torolt_felhasznalo_750540
    2004. július 28. 18:12508.
    Hát igen, jó lenne, ha erről az ún. 'maszek' üzletek is példát vennének. Nekem szimpatikus a La Halle még azért is, mert elég sokféle stílusban gondolkodnak. Ráadásul ott mindig kapok melltartót, mert elég sokszor van nekik 75D-s méret, ami máshol sajnos elég ritka. Jelenleg ott is 50%-os nyári leértékelés van, és ki lehet fogni egész jó kis dolgokat, ha az ember elég élelmes!:o)
    előzmény:
    tittipetti (507)
     
  19. 2004. július 28. 17:50507.
    Szia, jó hogy említed a La Halle-t, nekem is pozitívak a tapasztalataim. Nagy választék, normális eladók. Konkrétan: egy lenvászon nadrágot próbáltam, az az egy volt a méretemben. Észrevettem, h a fenekén van egy gombostűnyi fekete folt, messziről nem látható, de azért mégis. a pénztárnál szóltam, h nem lehetne, h kapjak vmi kedvezményt, erre a pénztáros csajszi hátrament, és mosolyogva jött vissza, h 20% kedvezményt kapok. A mosásnál pedig kijött a folt!!! Igazi sikerélményem volt!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750540 (506)
     
  20. Torolt_felhasznalo_750540
    Torolt_felhasznalo_750540
    2004. július 28. 17:46506.
    Hát ez elég szomorú, amit írsz! Viszont hadd álljon itt egy pozitív példa is e téren:

    La Halle üzlet, Pólus Center. Kiszúrtam egy nagyon helyes nyári ruhát és még tetszett is magamon, viszont észrevettem, hogy az egyik gomblyuk mellett szétfeslett az anyag. Na, mondom, ez az én szerencsém, ráadásul a ruhából ez az egy darab volt pechemre. Viszont ahogy nézegettem, rájöttem, hogy egy tűvel és fehér cérnával szépen hozzá tudom varrni az anyagot a gomblyukhoz. Viszont ha már úgymond hibás a ruha, gondoltam, kérek egy kis discount-ot. És képzeljétek el, kaptam is 5%-ot. Nem egy nagy összeg, de azért valami, és a meglepő az volt, hogy az üzletvezető és a többi alkalmazott is nagyon kedves volt, nem néztek úgy rám, mint a véres húsra. Szóval megvettem a ruhát, hazajöttem és kb. 5 perces 'munkámba' került azt a pár öltést a gomblyuk körül elvégezni. Nem látszik abszolút semmi, a ruha viszont kifogástalan. :o)

    Hát ennyi. Egyébiránt a La Halle-val kapcsolatosan nekem mindig csak pozitív tapasztalataim voltak. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (501)
     
  21. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. július 28. 17:40505.
    Jogilag: Az ellenőr elkérheti a személyidet, de nem vagy köteles odaadni. A rendőrnek oda kell adnod, de a rendőr nem adhatja ki az adataidat az ellenőrnek, hanem a BKV kérheti a rendőrségtől , de az ellenőr nem kaphatja meg ott az utcán. Jogilag. . .
    előzmény:
    dia_ (483)
     
  22. Torolt_felhasznalo_750540
    Torolt_felhasznalo_750540
    2004. július 28. 17:38504.
    Hát nem tudom, nekem ezt mondták az eladók tavaly is, illetve idén is. Furcsállottam én is, de hát örültem, hogy olcsón jutottam bikini(k)hez, meg aztán én minden új holmit, amit veszek, tüzetesen átnézek. Persze bizonyára ilyen esetben is előfordulhatnának véletlenek, de szerencsére ilyesmiben még nem volt részem. :o)
    előzmény:
    Kati1979 (499)
     
  23. Torolt_felhasznalo_771506
    Torolt_felhasznalo_771506
    2004. július 28. 17:11503.
    Sziasztok!

    Én is a kereskedelemben dolgozom ( virágkötőként, de dolgoztam kb 1 évig mellék állásban ékszer eladóként is )

    Szóval csak annyit akarok mondani, hogy nagyon sokszor szégyellem magam az eladó "kollégáim" helyében ugyan is förtelmes ahogy viselkednek egyesek!

    Lekicsinylőek és "semmire " se jók!

    Nem egyszer mondják nekem a vásáróim , hogy ne haragudjon , hogy evvel vagy avval fárasztom de. . . . . . .

    Én ilyenkor mindig mondom, hogy dehát ez a dolgom. . . . . . .
    És vajon miért mondják ezeket? Biztos nem azért mert máshol szívesen szolgálták ki!

    Tavaly nyáron a Westendben egy cipőboltban nem hazudok kb háromnegyed órán keresztül próbálgattam, nézegettem két papucsot mert hát én sem vagyok egyszerű eset :) Én is elnézést kértem a lánytól többször és egy nagyon aranyos eladó volt, mondta , hogy semmi baj azért van :) Úgy vélekedett ahogy én. . . . . . . . . ez tetszett!

    Mert szerintem az eladó van a vásárlóért!

    DE ! Én minden veveővel kedves vagyok szinte baráti. . . . . . . . . de ha valaki kötekedő , modortalan akkor már megtartom a három lépés távolságot !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. július 28. 16:53502.
    Fizetni a próbáért??? Melyik bolygón élnek ezek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (501)
     
  25. 2004. július 28. 15:14501.
    Én most vettem egy ruhát, még most is ideges vagyok. . . . . . A múlthéten lefoglalóztam, mert volt benne egy folt, amit kiszedtek belőle. . . ma megyek érte, felpróbálom, ok, elhozom. . . . .
    Kiveszem a táskából és a kolleganőm már ki is szúrja, hogy szálhibás. . . olyan 10 centin keresztül.
    Felhívom az eladót elmondom a gondom, aki erre annyit mondott:
    És én akkor most mit csináljak?
    NA itt elpattant a cérna, visszavittem. Felajánlott 1500 ft árengedményt a 21. 000ftos ruhából vagy válasszak másikat. . . a méretemben nem volt semmi ami tetszett meg jól is állt volna. . . JA és nem szálhibás hanem valaki meghúzta felvétel közben, és neki ez kocskázat, de ezért nem kaphatok áregedményt. . . . Mert a ruha nincs elszabva és használható. . . . Aha, de hibás. Még egy vacak számlám sem volt, hogy ott vettem.
    Szóval Oktogon Pikky ruhaszalonba senkise menjen vásárolni. . . Mellesleg ha 4 ruhát próbálsz utánna fizetni kell a próbáért, ha nem veszel semmit. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_990817 (500)
     

Címlap

top