Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol NE vásároljunk!

Torolt_felhasznalo_357324
Torolt_felhasznalo_357324
Létrehozva: 2004. július 2. 10:00
Sziasztok!
Új témát indítok, már csak azért is, mert szeretnék más embereket megkímélni attól, amin én most keresztül megyek/mentem.
Az üzlet a Blaha L. téren,a Smatch mellett található, színes ruhák, cipők a kirakatban, biztos ismeritek. A történetem pedig, igen röviden: egy hónapja vásároltam egy nadrágot, ami négy mosás után festékhiányra utaló foltokat produkált. Én visszavittem, jóhiszeműen, hogy a pénzemért megfelelő kiszolgálást kapok majd ezután is. Nem így lett. Gyanúsítás, persze ellenem, miszerint én biztos folttisztítót használtam. A vita végén már hypo volt a "ludas" stb. A Kermi vizsgálatot elfelejthettem, a "hölgy" kijelentette, hogy ő nem küldi el, a pénzemet nem adja vissza, és egyébként is menjek amerre látok, felőle feljelenthetem, beírhatok a panaszkönyvbe, ami nincs. Idegességemben kikaptam a kezéből a nadrágom és elviharzottam. Nem gondoltam volna álmomban sem, hogy egy ilyen kis dolog ekkora tortúrával jár. Másnap, egy férfi ismerősőm társágában jelentem meg. "Nem adom fel!"- felszólalással. Érdekes módon az ő határozott fellépésére már kézségesebbnek tűnt ugyanaz a "hölgy". A gyártókhoz akarta küldeni, de ebbe persze nem egyeztünk bele. Nagy nehezen ráállt a Kermibe való beküldésre, de az ehhez szükséges formátúmú papírral nem rendelkezett.(!!) Ma folytatódik, mi viszünk papírt, elég röhejes nem?!:) Mindegy! Amit ajánlhatok, hogy ne kerüljön senki ilyen helyzetbe, csakis a cég nevével ellátott és felcímkézett ruhadarabokat vegyetek, és azt is inkább egy drágább helyen-bár ez sem volt olcsó-, talán ők jobban a szívükön viselik az üzletük hírnevét. Ennyi lett volna, azt hiszem ez egy olyan dolog, ami mindannyiunk számára fontos, hisz nők vagyunk,sok ruhát vásárolunk, és egyébként sem mindegy mit kapunk a pénzünkért. Üdv,Athellia
  1. Torolt_felhasznalo_990817
    Torolt_felhasznalo_990817
    2004. július 28. 14:18500.
    A Pesti úti Tescot én sem szeretem. Bár néha rávisz a kényszer hogy ott vásároljak.
    Rendszeresen többet szoktam fizetni mint ami ki van írva. Ált. 100-200 Ft ról van szó és nem foglalkoztam vele csak dühöngtem. De a sokadik alkalommal már reklamáltam. A páromnak vettünk egy övtáskát. Ki volt írva alá hogy akció 1700 körüli árral. Jó, elmentem leolvasni 2 db-ot - különböző színűeket is magammal vittem. Stimmelt az ár. A párom egy harmadik színűt választott.
    A pénztárnál mégis 2300 Ft kellett fizetnem. Irány a reklamáció. Vittem a vevőszolgos. nőt olvassuk le a többit is. Működött. Alacsonyabb árral, de mivel a választottból csak egy darab volt az mondta az 2200 változatlanul. Tiltakoztam. Ugyanaz az árú csak más szín. Mire újra a vevőszolg pulthoz értünk már egyik termék kódját se olvasta a gép - nincs ilyen áru mondta. Erre visszakaptam a különbözetet.
    Ez az "akció" 35 percembe került.

    De olyan is volt hogy a gyerek választott egy játékot az Auchanban elvittük a pénztárhoz és közölték hogy nincs ilyen termékük :-) Így a játék maradt a gyereknek meg magyarázhattam :-((((
    előzmény:
    *Cabogárka (464)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 28. 11:44499.
    Ez érdekes, mert én úgy tudom, a jótállásnak a leárazott termékekre is ugyanúgy kell vonatkoznia. Kivéva ha azért leárazott, mert hibás! De pl. a Calzedonia nem ezért áraz le, hanem mert szezon vége van . MInden évben ilyenkor áraznak le, és nem a minőségi hiba miatt. Szóval ez szerintem így nincs rendjén, mert az EU-s szabályok szerint a leárazott áru is ugyanúgy garanciális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750540 (492)
     
  3. 2004. július 28. 11:17498.
    Mint nálunk a Koch's mustár. . és átírják vaze! De nem baj, emileztem az FVF-nek:o)))
    előzmény:
    Eszmecsere (490)
     
  4. 2004. július 28. 11:16497.
    Biztos jutalékot kap.
    előzmény:
    tincso (491)
     
  5. 2004. július 28. 11:04496.
    :))))) Na az már pech :)))) Be kell újjítani egy azonos ízlésű körte alakú barinőt :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750540 (495)
     
  6. Torolt_felhasznalo_750540
    Torolt_felhasznalo_750540
    2004. július 28. 10:47495.
    Hát igen, csak mi van, ha ízlésre nem egyezünk? Kvázi, ha neked nem ugyanaz tetszik, mint nekem?:o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (493)
     
  7. 2004. július 28. 09:44494.
    Sziasztok, gyarapitom egy kicsit a forumot
    bár ez egy jo történet.
    Fotexnetes Dunaplázás sztori kinéztünk egy hűtőt
    miénk felmondta a szolgálatot tele kajával :)))

    kihozták, felhozták a 3-ra nincs lift, elvitték a másikat
    ingyen szerencsére lecipelték, kiderült, hogy amit hoztak annak behorpadt az eleje lecipelték, némi kiabálás után elnézés kérés és még aznap hozták a másikat. Gondolom mennyit szentségelhettek de végülis megoldodott. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. július 28. 09:35493.
    A megoldás akkor az hogy elmész olyannal, aki pont az ellentéted -mint pl én- tehát fenntre kicsi méret kell lentre nagyobb :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750540 (492)
     
  9. Torolt_felhasznalo_750540
    Torolt_felhasznalo_750540
    2004. július 28. 09:27492.
    Szia! A Calzedoniában a dobozos fürdőruháknál valóban nem lehet méretet cserélni!:o( Sajnos én is úgy vagyok vele, hogy melltartóból inkább a IV-es kéne, bugyiból meg inkább a II-es, de évek óta III-ast veszek, mert azért jó az is, csak hát jobb lenne, ha tudnám cserélgetni a méreteket.

    A III-as alsó, II-es felső szerintem azért lehetett, mert lehet, hogy valaki résen volt, és kicserélte, az eladó meg a nagy tumultusban (50%-os leárazásnál iszonyatos a tömeg!) elfelejtette megnézni, hogy mit tesz vissza a dobozba. Ilyesmi tudok gondolni. Tavaly én is vettem féláron egy türkizkék kötött bikinit, és a III-as dobozában II-es méret volt. Szóval alaposan meg kell nézni, hogy milyen méretet próbál fel az embert.

    Egyébiránt ez nem igazán ONtopik, de szerintem a Calzedonia normális, jó minőségű fürdőruhákat gyárt, és 50%-os leárazásnál (például mostanság is) elég normális áron lehet ott bikiniket venni. Én minden évben megvárom ezt a leárazós időszakot, mert szerintem érdemes. Az egyetlen úgymond 'hátránya' ennek a leárazásnak, hogy nem cserélnek vissza terméket, ezért érdemes jó tüzetesen átnézni, hogy nem hibás-e a bikini. Ja, és az eladók is kedvesek szinte mindenhol, fiatal csajszik, de nem hülye picsák, hanem tényleg segítőkészek. :o)
    előzmény:
    Kati1979 (392)
     
  10. Torolt_felhasznalo_861605
    Torolt_felhasznalo_861605
    2004. július 28. 08:59491.
    Tegnapelőtt a Csanády u-ban bementem egy fodrászkellék boltba, mert hajpakolást kerestem festett hajra. A csaj a kezembe nyomott kétfélét, az egyik L'Oreal volt, a másikra nem emlékszem, de az biztos, hogy kb 2 500 Ft-ba került darabja. Nézegettem őket és akkor észrevettem, hogy van abból, amit régen is használtam, csak kimondottan festett hajra való. Kérdezem a csajszit, erre a kezembe nyom egy ilyet és közli, hogy ő is ezt használja. Ebből a dupla akkora kiszerelés volt 635 Ft. Ilyenkor felmegy bennem a pumpa. Miért kell rögtön a legdrágábbat a kezembe nyomni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. július 27. 16:25490.
    Békésszentandráson a COOP áruházban, a főut mellett, Heinz ketchup található a polcon, aminek a szavatossági ideje 2003-ban lejárt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (486)
     
  12. 2004. július 27. 15:44489.
    Bizti, nem csak tatarozzák, mert én hétvégén mintha láttam volna benne mozgolódást megint. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (488)
     
  13. 2004. július 27. 14:35488.
    Már a Nikita :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (486)
     
  14. 2004. július 27. 14:34487.
    Hehe :)))) Már bezárt a bolt :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (485)
     
  15. 2004. július 27. 13:52486.
    Ja, és a Lándzsa lakótelepi közért a XVI kerülteben, most éppen Koch's mustár van kirakva, 2003-ban lejárt, vastag fekete filctollal átírták 2005-re!!!!!!!!!!! És ez csak egy dolog, a lejárt cuccok bekeverve a többi közé, és ami le van értékelve az legalább 1 hónapja lejárt!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. július 27. 13:15485.
    Az Árkádban, a földszinten a Nikita nevű butikban köcsögök az eladónők, tipikus kirittyentett fapinák, főleg a fiatalabb csaj, tavasszal kértem, hogy szedje ki a kirakatból a felsőt amit meg akartam venni, és közölte, hogy csak kirakatbontáskor lehet, ami valszeg jövőhéten lesz. . . mindezt olyan stílusban, hogy orrba rúgtam volna, semmi kedvesség, mosoly, hanem merev elutasítás. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_207419
    Torolt_felhasznalo_207419
    2004. július 23. 19:48484.
    Nos, én egy pozitív esetet említenék, el sem hittem, hogy ilyen is van. . .

    Mammutban lévő HERVIS sport- és ruházati bolt.
    (Akciós!) Nike szabadidő együttes vettem 13. 000 Ft-ért. Amikor először vettem fel, kb. 2 órát volt rajtam, és hazaérve észrevettem, hogy a kistatyóm kidörzsölte az oldalamon a nadrágot, csúnyán kibolyhosodott. Másnap visszamén a boltba, előadtam a sztorit, mellékeltem a blokkot, az eladó megnézte, bólintott egyet, kinyitotta a pénztárfiókot és elémszámolta a 13. 000 Ft-ot. Valamint elnézést kért, tanácsot adott, hogy legközelebb milyet vegyek, és udvariasan elköszönt.
    Hát csak hápogtam. . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. július 23. 18:54483.
    Szia,

    jol ertettem, hogy ha elkap a BKV-n az ellenor es ki akarja allitani a csekket, akkor ezt csak a bediktalt adatok alapjan teheti? Tehat fel se merulhet benne, hogy onalloan elkerje a szemelyit. En ugy vettem ki ebbol a leirasbol, hogy amikor elcsip vagy kiallitja a bediktalas alapjan a csekket vagy minden esetben rendort kell hivni ahhoz, hogy a szemelyi alapjan allithassa ki.
    Egyebkent ami veled tortent tenyleg jo lenne, ha masok is tudnak, mert szerintem sok embert atverhetnek vele!
    En meg amilyen felos vagyok bevettem volna, hogy ha a rendorok kijonnek a helyszinre akkor mar 20. 000 ft fele emelkedik az osszeg, meg jo, hogy te nem hitted el!!
    előzmény:
    vizilolány (480)
     
  19. 2004. július 23. 15:16482.
    Én se csípem őket! A Westel térerőben is jobb.
    előzmény:
    begebege (481)
     
  20. 2004. július 23. 14:55481.
    Sziasztok! Az unokaöcsém nyaralni ment családostul Krétára, életük első nyaralása külföldön, 14 éves, élete első szerelmét "hagyta itthon". Az egész évi spórolt pénzét telefonfeltöltésre költötte a Pannonnál. Vett 3 db 14ezres kártyát, amire kb 10 ezer bónusz jár, feltöltötte. Persze arról a Pannon elfelejtette tájékoztatni, hogy külföldön a bónuszt nem használhatja, és ha elkezdi letelefonálni a törzsösszeget, akkor a bónusz összege is csökkenni kezd! Ez sem a feltöltőkártyán, sem a banki autómatáknál nincs feltüntetve. Amint kint átváltott a telefon ottani szolgáltatóra, a 10 ruppo bónusz elugrott a telefonjáról. Ez még ok is lenne, de amikor hazajött, nem kapta vissza a bónuszt, merthogy akkor már itthon voltak, használhatta volna. Reklamációnkrakaptunk a központból egy roppant gondosan megfogalmazott, elutasító választ.
    Én csak azt nem értem, ha én nem használhatom a bónuszt külföldön, akkor a Pannon miért használhatja(csökkentheti)? Msárészt mi is a bónusz abban, hogy ha elkezdem lebeszélni a 14400as törzsösszeget, azzal a 3600Ft-os bónusz összege automatikusan csökken???
    Én ezt átverésnek hívom. De minimum félrevezetésnek.
    Úgyhogy Pannon soha többé!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. július 23. 14:26480.
    :-( át akart verni. . . . . .

    a TNTs sztori több, mint nagyon durva. . . nekünk a UPS bejött teljes mértékben.
    előzmény:
    buttercupp (478)
     
  22. 2004. július 23. 14:08479.
    Kikkel ne szállíttassatok:
    TNT Hungary

    Egy kisebb szállítmányt hozattunk Ausztráliából, sportszereket, sportruházatot bemutatás céljából.
    A TNT intézte a vám-eljárást. Miután mintákról volt szó amelyet sportolók bemutatókon viselnének vagy edzéseken mutattunk volna be ezért alaktalanítási eljárást kezdeményeztünk, ami a vpop szerint annyit jelent, hogy kismértékben károsítják a szövetet, hogy kereskedelmi forgalomba ne hozhassuk, de bemutatón használható legyen. Ezt általában azzal jár, hogy kisebb lyukat ütnek a textíliába vagy a cipőbe.

    Ehhez képest a TNT munkatársa MEGSEMMISÍTETTE az adott mintadarabokat. A felsőrészek hátán 30-40 centis hasítások vannak, a pontütők bele kifolyik a nagymértékű vágások nyomán. A cipő oldalt szétvágva teljes magasságában. . .
    A ruhadarabok összekeverve, kiszedve a zacskókból. A lábszárvédők oldalt szinte ketté lettek vágva:(

    Ezt csak olyan esetben csinálhatták volna, ha nyilatkozunk, hogy NINCS szükségünk az adott árura. .
    A TNT tudta, hogy sportbemutatókra kellenek a cuccok, hiszen minden egyes adatot elkértek és egy hónapjukba került intézkedni. Egy hónapig feküdt a raktárban a cucc, majd szétbarmolták. . .
    Természetesen az eljárást megkezdtük a különböző hatóságokon keresztül. . .
    A vámosok is kiakadtak, hogy ilyen mértékű pusztítást csak csempészáru esetében vagy megsemisítésnél végeznek.

    Csak szólok, nehogy valaki ugyanígy járjon:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. július 23. 14:05478.
    a BKV-nál fordítva van, helyszínen 2500, csekken 7500. (ma reggel voltam tanúja egy esetnek, szóval friss az info:)
    előzmény:
    vizilolány (475)
     
  24. 2004. július 23. 13:47477.
    folyt. :"Mit tehetünk, ha úgy véljük, jogainkat megsértették?

    A személyes adatok védelmérol és a közérdeku adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény rendelkezései alapján az, akinek a személyes adatai védelméhez fuzodo alkotmányos jogát megsértették, vagy annak veszélye fennáll, a sérelem kivizsgálása, megszüntetése érdekében az adatvédelmi biztoshoz fordulhat.

    Jogai érvényesítése céljából az érintett bírósághoz is fordulhat; amennyiben az ügyben bírósági eljárás van folyamatban az adatvédelmi biztos nem járhat el.

    Az adatvédelmi biztos feladatai és hatásköre

    A személyes adatok védelmének és a közérdeku adatok nyilvánosságának felügyeletére és érvényesülésének elosegítése érdekében választja az Országgyulés az adatvédelmi biztost. A biztos független ellenorzo szerv, felelosséggel és beszámolással az Országgyulésnek tartozik.

    A személyes adatok védelmérol, a közérdeku adatok nyilvánosságáról és az adatvédelmi biztos feladat- és hatáskörérol az 1992. évi LXIII. törvény rendelkezik.

    A biztos minden adatkezelést jogosult megvizsgálni, függetlenül attól, hogy az adatkezelo állami, önkormányzati, vagy a magánszférába tartozik-e.

    Vizsgálata megállapításait ajánlás formájában közli az érintettekkel, és a közvéleménnyel; az ajánlás nem kötelezo ereju, jogot nem alapít.

    Bárki az adatvédelmi biztoshoz fordulhat, ha a fent említett két alkotmányos jogát megsértették, vagy a sérelem veszélye fennáll.

    Készült az Adatvédelmi Biztos Irodájában

    1051 Budapest, Nádor u. 22.

    Tel. : 475 7100

    Fax: 269-3541

    e-mail: adatved@obh. hu

    www. obh. hu/adatved"
    előzmény:
    vizilolány (476)
     
  25. 2004. július 23. 13:46476.
    "JEGYELLENOR és BKV

    Az adatvédelmi biztos

    tájékoztatója

    Ki és milyen feltételekkel jogosult igazoltatásra?

    Az állampolgárok igazoltatására csak törvényben felhatalmazott személy (pl. rendor, határor, pénzügyor stb. ) jogosult. Essék eloször néhány szó arról, mi történik akkor, ha egy rendor szólít fel minket, hogy igazoljuk magunkat. A rendor, amikor igazoltat és ennek során a személyes adatokat feljegyzi, adatkezelést végez. A rendorségrol szóló 1994. évi XXXIV. törvény (Rtv. ) a személyes adatok megismerése tekintetében széles köru jogosítványokkal ruházza fel a rendoröket. E szerint a rendor a személyazonosság megállapítása céljából igazoltathat, az igazoltatott pedig köteles személyazonosító adatait hitelt érdemloen igazolni. Ennek megtörténte után azonban az igazoltatott kérésére a rendornek közölnie kell az igazoltatás okát, kivéve, ha a tájékoztatás megadása közbiztonsági érdeket veszélyeztet.

    Mi történik igazoltatás után az adatainkkal?

    Az igazoltatás során a rendor jogosult az így megszerzett személyes adatok rögzítésére, valamint az adatok tárolására is az ellenorzéstol számított két évig. Amennyiben tehát az igazoltatásnak megfelelo indoka van (amelynek nem kell az igazoltatott részérol valamilyen jogellenes cselekménynek lennie), az adatokat jogszeruen rögzítheti a rendorség, ezt az adatvédelmi törvény által megkívánt törvényi felhatalmazás birtokában teszi. Ezek tehát a rendor által végzett igazoltatás általános szabályai. Lássuk, mi történik akkor, ha tömegközlekedési jármuvön válik szükségessé valakinek a személyazonosságát megállapítani.

    Mit tehet a jegyellenor, ha igazoltattatni kíván valakit?

    Ha a tömegközlekedési jármuvön jogtalanul utazó igazoltatása szükséges, az szintén csak rendor közremuködésével lehetséges. A hatályos jogszabályok szerint a tömegközlekedési vállalat ellenore nem igazoltathat, azonban az Rtv. szerint a rendort jogainak érvényesítése érdekében bárki - így a jegyellenor is - felkérheti más személy igazoltatására. Abban az esetben, ha az igazoltatást kéro (jelen esetben az ellenor) valószínusíti, hogy az igazoltatáshoz jogos érdeke fuzodik - például a közlekedési vállalat pótdíj iránti igénye miatt-, és a személyazonosságát igazolja, a rendor a kérést teljesíti.

    Mi történik adatainkkal ezután?

    Az igazoltatás megtörténte azonban még nem jelenti feltétlenül azt, hogy sor kerül az igazoltatott adatainak továbbítására, mert azokat a rendorkapitányság adja ki az igazoltatást kéronek, ha az adatokhoz fuzodo jogosultságát hitelt érdemloen igazolja.

    Ha az igazoltatást kéro (a tömegközlekedési vállalat) az igazoltatást követo nyolc napon belül az adatok kiadását nem kéri, vagy jogosultságát nem igazolja, az igazoltatott felvett adatait meg kell semmisíteni. Ha az adatok kiadása megtörtént, arról az igazoltatott személyt értesíteni kell. Az értesítésben közölni kell vele az igazoltatást kéro személyazonosító adatait is. "

    folyt köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top