Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015 esküvő

Iloveweddingdresses
Létrehozva: 2014. július 9. 20:12
Sziasztok lányok!



Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2015-re tervezik az esküvőjüket. Én még nem kezdtem el szervezkedni, mert egyelőre sajnos az anyagiak közbe szólnak... 


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 100 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk luxus esküvőt. Mindenképpen az lenne a cél, hogy mindkettőnk személyiségét tükrözze az esküvőnk, igazán személyes legyen. Szeretjük a kézzel készült dolgokat, főleg én :) itthon is sokat kreatívkodok. 



Szóval várom menyasszony társaimat!
  1. 2014. július 16. 11:04126.
    Én a kedvenc számainkat egy külön mappába rakom, és azokat próbálom az esküvő különböző részeihez passzítani. Mostanában nem hallgattam meg őket, de bevonulós zenét majd nekem is keresnem kell biztosan, mert egy rock számra nem vonulhatunk be :) (párom nagyon szereti a rockot, én már kevésbé). Ha találtam valami jót, akkor megírom a szám címét.
    előzmény:
    krix (123)
    2014-07-16  10:18
  2. 2014. július 16. 11:04125.
    Igen, ilyen eligazító táblára én is gondoltam, szerintem jó ötlet. A székszoknya nálunk benne lenne az árban (meg az alap dekoráció), de a párom szerint már az is túlzás... Na majd még puhítom kicsit, mert szerintem szép. Sőt, ő sima fehér abroszt szeretne, még futó se legyen rajta...

    Bevonuló zenén már mi is töprengtünk, de nem jutottunk dűlőre. Talán Metallica, bár van egy U2 szám, amit én el tudnék képzelni. De a többi? De ez tuti az én reszortom lesz. Még pár ilyen apróság, és lefújja az egész esküvőt :)))
    Viszont pap ügyben utánajárt (hoppá!), ismeretségi körben van egy jófej pap, aki összeadna minket templomban úgy, hogy nem kell keresztelkedni, első áldozni stb, csak a jegyesoktatást kell végigjárni, de azzal nincs gond. Sőt, állítólag bármely templomban eskethet bármely pap, úgyhogy az lenne a legjobb, ha ő jönne el abba a templomba, amit mi kinéztünk. De ezzel kapcsolatban még futnom kell egy kört, hogy ezt hogy kell elintézni.

    Hjaj, a ruha... Legszívesebben hetente házasodnék, annyi féle tetszik. Az összes fazont el tudnám képzelni a sellőtől a báliig, dehát muszáj egyet kiválasztani :)

    Viszont a nagy nap forgatókönyve még totál káosz a fejemben. Mi budapestiek vagyunk, de az esküvőt egy vidéki faluba tervezzük. Az a terv, hogy a meghívottakat el is szállásolnánk. Ez eddig oké, de hogy legyen a készülődés? Menjünk oda a panzióba és ott készülődjünk? Akkor oda kéne hivatni a fodrászt, sminkest... Vagy otthon, aztán majd puccba vágva menjünk a helyszínre? És mivel a templom meg a polgári helyszíne között kb 100 méter van, így dudálós-karavánozós se lesz, akkor ne is díszítsük fel az autót? Most arra hajlok, hogy feldíszítjük, együtt odamegyünk, aztán ott szépen különválunk és készülődünk. A templomban lát meg először, a fényképezés meg utána hétfőn lenne, hogy ne legyen rohanás.
    előzmény:
    krix (110)
    2014-07-15  12:53
  3. 2014. július 16. 11:02124.
    Én csináltam már csipkés gyertyát, igaz adventi koszorúra, de nagyon egyszerű volt. A csipkére ragasztottam még fém veretet, azokból is nagyon szépeket lehet kapni és nagyon mutatósak. Egyszerűen csak ragasztópisztollyal felragasztottam mindent a gyertyára, pár perc volt az egész. Itt arany színű a gyertya és bézs színű a csipke. Én fehér gyertyára halvány rózsaszín csipkét is el tudnék képzelni, vagy végülis bármilyen halvány csipkét.
    előzmény:
    krix (122)
    2014-07-16  10:16
  4. 2014. július 16. 10:18123.
    Este ráfeküdtem erre a zene témára, átnéztem a laptopomon a zenéimet és rájöttem, hogy rengeteg mp3-om van, össze is írtam már jópár számot, ami szerintem jó lenne. De bevonulós zenét még nem találtam...
    előzmény:
    Iloveweddingdresses (118)
    2014-07-15  14:55
  5. 2014. július 16. 10:16122.
    Nekem az első nagyon tetszik, pont ilyen gyertyákat láttam a TESCO-ban. Már csak egy kis szaténszalagot kell venni hozzá, meg csipkét, és kész! Kreatív hobbiboltokban szatén- és organza szalagokat is lehet venni "kimérve", nem kell egy egész tekercset megvenni.

    Én a szalvétagyűrűket fogom magam megvarrni, ahhoz is hobbiboltban vettem organza szalagot meg gyöngyöt. A LIDL-ben pedig nagyon jó minőségű egyszínű szalvétákat lehet kapni olcsón klassz színekben, van lime zöld, barack, meg mindenféle.
    előzmény:
    Iloveweddingdresses (121)
    2014-07-15  19:49
  6. 2014. július 15. 19:49121.
    Kerestem pár gyertyát, amit szerintem saját kezűleg is el lehet készíteni.
    előzmény:
    krix (120)
    2014-07-15  15:11
  7. 2014. július 15. 15:11120.
    A szertartásgyertyával kapcsolatban teljesen igazad van, én most hétvégén láttam szép krémszínű gyertyákat a TESCO-ban, volt belőle vastag és vékony is. Bántam már én is, hogy nem ott vettem meg őket, mert tényleg csak rak rá az ember lánya egy organza masnit pl., és már kész is! Szóval a TESCO lakberendezés osztályán érdemes kürülnézni. Gyertyatartót is láttam hozzá üvegből, ha jól emlékszek, de azt IKEÁban is lehet venni.
    Privátban átküldöm a webáruházat!
    előzmény:
    Iloveweddingdresses (116)
    2014-07-15  14:37
  8. 2014. július 15. 15:05119.
    Mi nem vezetjük a költségeket, szerintem jobb is, tuti szívrohamot kapnánk. :D Pedig tényleg spórolunk, ahol tudunk, de a ruha nálunk is nagyon megdobta a költségeket, meg a sok apróság, amire menet közben legyint az ember. Ezer forint itt, háromezer ott, tízezer amott, félek, ha a végén egyben látnám az egészet, megütne a guta. :D
    előzmény:
    Iloveweddingdresses (115)
    2014-07-15  14:30
  9. 2014. július 15. 14:55118.
    Szerintem olyan zenéket válasszatok, amikhez Ti kötődtök, a Ti számaitokat. Persze amik illenek az esküvőhöz. Nekünk van pár lassabb is, én majd abból 1-et 2-őt választok. Van egy Michael Jackson szám, lassú, én azt el tudnám képzelni bevonuláshoz. A címét hirtelen nem tudom. De igazából még nincsenek kész zenei összeállításaim, tulajdonképpen én még teljesen le vagyok maradva mindennel. Páromat nyüstölöm a dátum miatt.
    előzmény:
    krix (114)
    2014-07-15  13:32
  10. 2014. július 15. 14:50117.
    A virágos engem is érdekelne!
    előzmény:
    krix (109)
    2014-07-15  12:39
  11. 2014. július 15. 14:37116.
    Én is amennyira tudom, saját magam szeretném elkészíteni a dekorációt. El tudnád nekem küldeni akár itt, akár privátban a webárhuház címét? Megnézegetném.
    Nekem most ez a dekorációt tetszik nagyon: (kép)
    A gyűrűpárna lesz nálam az első, amit meg fogok csinálni :) A szertartásgyertyát lehet megcsinálom, veszek sima fehér gyertyákat és rakok rá masni szalagból, mert lehet egy kis csipkét, vagy valami szép kis virággal díszítem (szárított, vagy élő).
    Az én ruhám biztos 150 000 fölött lesz, mert nekem az egész esküvőből szinte az a legfontosabb. Rajongok a menyasszonyi ruhákért már kislány korom óta, úgyhogy számomra az nagyon fontos, én majd máshol spórolok.
    előzmény:
    krix (106)
    2014-07-14  17:43
  12. 2014. július 15. 14:30115.
    Nekem van egy költségvetés táblázatom (Excel), de még tök üres, mivel a dátumot sem tudjuk :( Úgy vagyunk vele, hogy összes számunkra fontos nap hétközben lesz (névnap, szülinap, évforduló), így végülis teljesen mindegy számunkra a nap. Ha valakinek kellene a költségvetés, szívesen átküldöm. Egy rakás dolog van benne felsorolva (dekoráció, torta, még a koszorúslányok ruhája is szerintem).
    előzmény:
    mormota78 (105)
    2014-07-14  16:42
  13. 2014. július 15. 13:32114.
    Köszi!!! Este otthon meghallgatom a szimpatikusakat YouTube-on. Van 2-3 musical CD-m is otthon, átnézem azokat is, hátha találok rajtuk olyan dalokat, amik illenek egy esküvőre. A Bereczki-Szinetár páros dalai elég népszerűek, bár abból sógornőmék már ellőttek az ő esküvőjükön kettőt, meg a Halleluját is, pedig azt mi is szerettük volna. :(
    előzmény:
    MissStrawberry (113)
    2014-07-15  13:25
  14. 2014. július 15. 13:25113.
    Na...elsőre nem ment :)
    előzmény:
    MissStrawberry (112)
    2014-07-15  13:24
  15. 2014. július 15. 13:24112.
    Pont most olvastam egy ilyen összeállítást az egyik esküvői magazinban, megpróbálom befotózni neked!
    előzmény:
    krix (111)
    2014-07-15  13:14
  16. 2014. július 15. 13:14111.
    Amivel én most meg vagyok lőve, azok a zenék a polgári szertartásra: bevonulás, gyűrűhúzás, aláírás, stb.
    Ha valaki tudna esetleg ebben ötleteket adni, az nagyon jó lenne. :)
  17. 2014. július 15. 12:53110.
    Nyugi, ha már Neked is csak 4 hét lesz az esküvődig, már Te is mindenben profi leszel. :)

    Ültetőkártya és köszönőajándék nekünk sem lesz, nem tartom szükségesnek. Egy ültetési rendet fogok kinyomtatni A3 méretben és azt fogom bekeretezve kitenni. Csak az lesz rajta, hogy kik ülnek az 1-es, 2-es, stb. asztaloknál, az asztalokra pedig asztalszámokat készítettem, azok már készen vannak.

    Én székszoknya helyett ezt a megoldást választottam. Barna fa IKEÁs székeink vannak, arra kötjük majd rá az ekrü színű csipkét. Nálunk tábla nem lesz, csak a csipkeszalag és talán virág, de szerintem úgy is szép lesz. Múlt héten rendeltem meg a csipkét, remélem, ezen a héten megérkezik.

    A menyasszonyi ruha forrást átküldtem priviben, sőgornőmnek innen volt a ruhája és szép volt.
    előzmény:
    mormota78 (107)
    2014-07-14  22:24
  18. 2014. július 15. 12:39109.
    Átküldtem a virágost priviben, Budán van! :)
    előzmény:
    MissStrawberry (108)
    2014-07-15  11:12
  19. 2014. július 15. 11:12108.
    Szépségipari részről nincs is probléma (sminkes én, hajamat is szerintem megcsinálom, körmösöm van) de hiába van jópár fotós kollégám egyik portfóliójába se szerettem bele (na jó egyik nagyon tetszik, de még baráti áron is 250ezer...)
    Virágosra esetleg ha tudsz ajánlani is azt megköszönném (amennyiben Bp vagy környéke)! :)
    előzmény:
    krix (104)
    2014-07-14  14:58
  20. 2014. július 14. 22:24107.
    Hát a fotós... Nekem az a fontos, hogy meglássa, elkapja a pillanatokat, és ne vegyük észre, hogy ott van :)  Pl. mikor a gyerekek hatalmas szemmel bámulják a menyasszonyi tortát, ilyesmi. Találtam ilyet 140 ezerért, meg olyat, aki nagyon tuti és nagyon modern, egy százassal többért. Nekem ennyit nem biztos, hogy megér a különbség, ami igazán nem is rólunk szól... De láttam ötvenért is pocsékat, nyilván azért ennyire nem akarok spórolni. Nem is igazán magán a spóroláson van a hangsúly, hanem valahogy elveszíti a meghittségét a dolog, mikor azt számolgatod közben, hogy mennyit fizettél a kajáért/székszoknyáért/ültetőkártyáért/meghívóért stb, közben a Giziék el se jöttek.
    Te nem vagy semmi, ilyenekről én még nem is tudtam, hogy pl. a gyertyáért külön fizetni kell, te meg már ki is nyomoztad és meg is vetted olcsóbban :))  Majd elmesélem a páromnak, hogy van még hova fejlődnöm :))
    Nekünk pl nem lesz gyűrűpárna, ültetőkártya, köszönőajándék... Nem az anyagiak miatt, hanem mert nem kell. A székszoknyán még nincs egyezség :)
    Igazából a menyasszonyi ruhán vagyok leginkább kiakadva, mert az tényleg érthetetlenül drága. Ha megírod priviben, akit ajánlasz, azt megköszönöm. Már nézegettem külföldi weboldalakat, de még keresem a jó megoldást :) Pl. azt a ruhát, amit kinéztem, szerintem simán meg lehet varratni a kölcsönzési díjnál kevesebbért is. Igaz, nincsenek csipkehegyek rajta, az biztos felvinné az árát.
    előzmény:
    krix (106)
    2014-07-14  17:43
  21. 2014. július 14. 17:43106.
    A fotóson szerintem ne spórolj, a fotók az egyetlenek, amik megmaradnak az esküvőből. :) Nálunk egyébként az apróságokon megy el a legtöbb pénz... De azért spórolunk is sok mindenen, a dekorációt mi csináljuk, találtam egy jó webáruházat, ahol olcsón be lehet szerezni mindent, már meg is érkezett, amiket megrendeltem és minden olyan, amilyennek gondoltam.
    A polgári szertartáson csak a gyűrűpárnát fogjuk bérelni (pár száz Ft), szertartásgyertyát én szintén a webshopból rendeltem kb. harmadannyiért, mint amennyiért a házasságkötőben adták volna.
    Menyasszonyi ruhát lehet olcsón is venni (nem bérelni!), ha gondolod, priviben átküldöm, sógornőm honnan vette a ruháját, tényleg szép volt!
    előzmény:
    mormota78 (105)
    2014-07-14  16:42
  22. 2014. július 14. 16:42105.
    Lányok, ti már vetettetek költséget? Nekem az ötven főre nagyon húzós összeg jött ki :(  Mi nem szeretnénk menyasszonytáncot meg nászajándékosdit, magunk finanszíroznánk az egész esküvőt, de már most azon gondolkodom, hol lehetne spórolni. Ki tudnám fizetni a drágább fotóst meg zenekart, de nem akarom. Valahogy elmegy a pénzszórás felé az, hogy kimondjuk egymásnak az igent és ezt viszonylag szűk körben megünnepeljük...
    Most épp a menyasszonyi ruhán gondolkodom, hogy inkább veszek egy szép alkalmi ruhát (persze azért olyan menyasszonyosat), fele áron megvan, mint egy igazi kölcsönzési díja.

    Egyébként jó, hogy mondtátok a laktózérzékenységet, nálunk is lesz ilyen vendég, nem is jutott eszembe.
  23. 2014. július 14. 14:58104.
    Hát igen, a választott zenészünkkel kapcsolatban nekem is vannak félelmeim, de remélem, végül alaptalanoknak bizonyulnak majd.
    Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy amilyen szolgáltatóból csak lehet, olyat válasszatok, akit már ismertek, ismeritek a munkáját, mert az esküvő nem a kísérletezés ideje!
    Én is olyan fodrászt, kozmetikust, körmöst, virágost, fotóst választottam, akiket már régóta ismerek, régóta járok hozzájuk, tudom, hogy bennük teljesen megbízhatok. Csak a zenésszel voltunk bajban, mert azt sajnos nem ismerünk. :(
    előzmény:
    MissStrawberry (103)
    2014-07-14  14:36
  24. 2014. július 14. 14:36103.
    Ettől tartok az egyik legjobban...hogy valamelyik szolgáltató nem nyújtja majd az ígért minőséget...
    előzmény:
    krix (102)
    2014-07-14  12:48
  25. 2014. július 14. 12:48102.
    A "kettő az egyben" vőfélyekkel vigyázzatok, nekem volt nemrég szerencsém egyhez, katasztrófa volt... Igazából inkább zenész volt, aki kinevezte magát vőfélynek is, de ez utóbbi nem nagyon ment neki, pl. mindent papírról olvasott...

Címlap

top