Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Folyamatos böfögés

Hennagor
Létrehozva: 2014. május 2. 22:58
Tudom forduljak orvoshoz,és meg is teszem. De sorstársakat keresek. Nem létezik, hogy egyedül legyek a problémával.Tehát: január elsején volt egy iszonyat epegörcsöm. ezek után enni már alig mertem. Megnézem mit, mikor, mennyit, hogyan. Ez oda vezetett, hogy az evés már maga kín. Ha csak az ételre gondolok kiráz a hideg. Február elején már mindentől undorodtam, remegtem, sírtam. Elmentem orvoshoz, aki első körben labor vizsgálatra küldött, ami a pajzsmirigy túlműködését mutatta, uh, röntgen szakrendelés, gyógyszer. Valamint hasi uh, ami kihozta az epekövet. Diéta, de előbb a pajzsmirigyet hozzuk rendbe. Fogytam kb 10-12 kg-ot. Pár hete elkezdődött ez az iszonyat böfögés. Már néha olyan szinten, hogy hányingerem van. Sav nem jön vele. Most is kínlódok. Azt se tudom, milyen "típusú" dokit kell felkeresnem??? Vissza kell mennem az endokrinológushoz is. Egyébként emésztésem rendben, nem fáj semmim, éhes is vagyok. Csak enni nem merek, félek a következményektől. Járt valaki hasonló cipőben???
  1. 2017. november 8. 14:3734.

    Szia!


    Hasmenés szorulásra és az emésztés javítására próbáltatok már valamilyen probiotikumot? Állítólag az a jó ha pre és probiotikum is egyben. Van egy kicsit drága de nagyon jó BioKult nevű ha be tudsz rá ruházni (úgy emlékszem ötezer körül volt) az sokat segíthet. Férjemnél sem találták igazán mi baja van és amikor eljutottunk a Margitba egy kedves dokinőhöz akkor ő ajánlotta ezt. Miután abszolút volt benne ráció (meg ismertük a dokit így tudtuk hogy nemcsak ránk akar tukmálni valami méregdrága izét ami nem is segít) így vettünk. Persze nem vagyok jós hogy a jövőbe lássak hogy nektek beválik-e de miután ártani nem tud ezért gondoltam megírom mert tudom milyen kilátástalan tud lenni az élet. ;) Sok erőt és kitartást kívánok!

    előzmény:
    Diána? (33)
    2017-11-03  23:55
  2. 2017. november 3. 23:5533.

    Kedves Fórumozó!


    Bárigen régi a bejegyzés, kérlek oszd meg velem, hogy mi történt azóta. Sikerült meggyógyulnod? Sajnos szomorú apropóból írok. Párom több mint 1éve kínlódik mindenféle gyomor- és bél- fájdalmakkal, voltunk vagy 5féle orvosnál, sokféle vizsgálat és terápia sem gyógyította meg :( Hol alig, hol rengeteget böfög és a beírásban szereplő kellemetlen tünetek. Hol hasmenés hol szorulás (elnézést). Várom válaszod, amit előre is köszönök.

  3. 2014. május 16. 21:1332.
    Igen sajnos nem minden műtött mondja,hogy megoldódtak a problčmái. Nekem mint írtam ráadásul pszichoszomatikus problémák is társulnak hozzá.
    előzmény:
    Zsánna (31)
    2014-05-16  20:30
  4. 2014. május 16. 20:3031.

    A retek mehet minden nap, este, de a citromfüvet teának kicsit szüneteltethetnéd. A kevés néha több. Nem szabad túlzásba vinni, mert ellenkező hatást vált ki.

    A reggeli ébredésnél legyen első a pohár citromlé frissen facsarva.

    Lugosit, lúgos közegben a betegségre hajlamosító dolgok bajba kerülnek, életképtelenné válnak. Meglesz a C vitamin adagod, + tartósan faragja a kilókat szolidan.

    3-4 naponta idd csak a citromfüvet.

    citromfű, majd menta, harmadik nap bojtorján, aztán egy kis menta ismét, és jöhet újra a citromfű.

    Macerásabb, de eredményesebb, mint a műtét, mert utána mindig maradnak gondok, míg ezt ha alkalmazod, mellette bármit jó étvággyal ehetsz, ha rendbe jöttél, és csak szinten tartást csinálsz már.

    Kitartás a jobbulás kulcsa!

    előzmény:
    Hennagor (30)
    2014-05-16  17:49
  5. 2014. május 16. 17:4930.
    Nagyon jó! Minden este eszek retket egy jó pár napja! sajnos a reggeli citrom nem jött össze, mert kész rohanás a reggelünk. Egyébként a háziorvos sem javasolja, hogy feküdjek most kés alá. Azt mondja ő nem biztos, hogy az említett böfögés kizárólag az epémtől van. Szerinte levegősek a beleim, rendszertelenül és keveset eszek. Diétázzak, figyeljek, de ehetek. Sőt egyek, és tegyek végre rendet a fejemben. Ennek kell az elsőnek lennie! Iszom a citromfű teát, és egyenlőre mentás limonádét. Még egyszer köszönöm a tippeket!
    előzmény:
    Zsánna (29)
    2014-05-16  16:04
  6. 2014. május 16. 16:0429.

     http://blog.xfree.hu/myblog.tvn?SID=&pid=149104&n=akiram45&blog_cim=%2008%20Bakos%20Ferenc%20a%20m%E1t%E9szalkai%20parasztorvos%20verse.

     

    Világéletemben segíteni volt vágyam,
    Beteget nem látni sem ülve, sem ágyban,
    Nem jó a szegénység s mégis annyi kába,
    Kevés garasát is vivé patikába.
    Bojtorján, útifű, cirok, csalán, forgó.
    Olyikra ha nem is, más betegségre jó.
    Mennyi nyavalyája akad az embernek,
    Gyógyszert az orvosok arra ritkán lelnek.
    Elviszik párnádat, földed, marhád, házad,
    S ha szemére veted, bizony még ő lázad.
    Azt mondja: nem isten, mit sem tud már tenni,
    Ezt persze csak akkor, ha nincsen már mit venni.
    Bármily koldus legyél, kiszívja a véred,
    Nyögsz még egy darabig, hullaház a véged.
    Bocskoros gulyások, juhászok, vén nénik,
    Ezer baj gyógyszerét tarisznyával mérik.
    1. Epéd hogyha beteg, egyél bőven retket,
    Sót ám ne tégy rája, attól kínok lesznek.
    Szálkán kórház is van, kérj ott epekövet,
    Reszelj retket és azt e reszelékbe lökjed.
    Meglátod, azt reggel, sohasem találod,
    Föloldó hatását szájtátva csodálod.
    2. Ugyan e baj ellen ott van a bojtorján,
    Theaként iszogasd, pisiled momentán.

     ...........

       
    előzmény:
    Zsánna (28)
    2014-05-16  15:50
  7. 2014. május 16. 15:5028.

     http://blog.xfree.hu/myblog.tvn?n=nanoka72&pid=73448&blog_cim=Gyuri%20b%E1csi,%20a%20b%FCkki%20f%FCvesember%20tan%E1csai.

     

     E P E
    Amikor már probléma van az epénkkel, akkor érdemes a tyúkhúr mellett a veronikát használni.

    EPEKŐ: minden, este sok retket kell enni, de csak este, mert napközben szinte mérgezi a szervezetet a retek.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Hennagor (27)
    2014-05-04  23:39
  8. 2014. május 4. 23:3927.
    Köszönöm a biztatŕst! Belevágok, mert ez a hétvége kiborított! Olyan szinten kapott el ez a kínzó böfi, hogy a wc mellöl nem merek elmozdulni.  Enni sem bírok, a gyomrom korog, morog. 
    előzmény:
    eda-1952 (26)
    2014-05-04  22:05

Címlap

top