Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Éljen Baumgartner!!!!

Jeles
Létrehozva: 2004. június 22. 07:18
Nagyon örülök a teljesítményének!Remélem a fujjogó bandának is bemutatta,hogy ott a helye!!
  1. 2004. június 22. 09:0676.
    mondjuk én nem igazán figyeltem akkor még a versenyt, inkább csak 3-4 éve, de szted jobban voltak az autók? Én most hallom lépten nyomon azt, hogy sokkal biztonságosabbak és gyorsabbak. meg az előbb említettek miatt azt se tudom, több-e a baleset, mindenesetre mostanában igazán súlyos nem volt! Míg anno többen szereztek súlyos sérülést, Senna, azon a hétvégén más is meghalt, schumi lábtörése, stb. De persze nem tudom, mert mondom, én nemrég csöppentem bele. Sztem ha több is a baleset, kisebb sérülésekkel járnak. És ha több a baleset, az a nagyobb sebeségnek köszönhető.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (70)
     
  2. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. június 22. 09:0375.
    A Menselt én is szerettem, Sennát már kevésbé. Engem nagyon zavar Shumi egyeduralma, nincs aki lekörözné. Ez egy kicsit uncsivá teszi a versenyeket. Lehet, hogy nem fogalmaztam elég érthetően. Ha összehasonlitod a minardi lehetőségeit a mercédesz és a williamshez képest akkor igen is szép teljesitmény amit a Baumgartner elért. És ez nemcsak vélemény ezek tények, mivel az anyagi lehetőségeik messze elmaradnak a másik két csapattól. Én igy látom a helyzetet.
    előzmény:
    919597 (72)
     
  3. Torolt_felhasznalo_508664
    Torolt_felhasznalo_508664
    2004. június 22. 09:0274.
    szerintem
    a horgászat is sport (én nem vagyok horgász, de elismerem) Minden olyan versenyszerűen végezhető tevékenység, ami szellemi, fizikai és technikai felkészültséget igényel, igenis SPORT.
    Vannak olyaan országok, ahol sokezredik eredményt érnek el a versenyzők, mégis megbecsülik, elismerik. Egy versenyen a sokszáz kiválló, nemzetközileg elismert top versenyző közül nyolcadiknak lenni nekünk miért nem öröm, és miért keresünk kifogást?. . . nem értem.
    Meddig tudja tartani magát hasonló szinten, ki tudja? Az biztos, a nagy sikereket elért élsportolónk gyerek korától, szinte az egész életét a céljai elérésére tette. Ez szinte mindenkinek megadatott. Aki él a lehetőségeivel, azt ne irigyeljük. Zsolt, mint oly sok versenyző családi műhelyekben nőtt fel, adva volt a lehetősége. Ő nem ment úszónak, mert nem érzett hozzá kedvet, nem motiválta semmi arra. Az alkata, a gondolkodása, a - kimondom - tehetsége oda juttatta, hogy az egyik világszerte legnézettebb, legismertebb eseményen szereplő lehet. Ez így jó, ez így szép.
    Amerre megfordul a világban, a helyi magyarok ünnepséget tartanak számára, tömegével mennek szurkolni Neki. . . mi ezt meg fikázással háláljuk meg. . .
    előzmény:
    plüssmackó (61)
     
  4. 2004. június 22. 08:5673.
    Én akkoris örülök a Zsolt eredményének, ha nem tartják sokan teljesítménynek amit elért, mert hány másik srác jutott el eddig is , aki arról álmodozott, hogy egyszer autóversenző lesz.
    A sumikat ki nem állhatom , rém ellenszenvesek, akkor inlább hajrá Aonso, meg Sato.
    És még valami : a sumi nekem akkor bizonyítana, ha ő menne a minardival a Zsolt a jobb kocsival és mégis a sumi nyerne:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. június 22. 08:5672.
    Igen, a 2. mondatodban én is azt hiszem, hogy igazad van. ;-))) De azért nem kell tőlem megijedni, és egyből feladni. Hiszen azért vagyunk itt, hogy ha van valami véleménykülönbség, azt megbeszéljük. Ugye nekem itt nem sok állításom volt, inkább csak tényeket soroltam. És veled kapcsolatban is csak annyi volt, hogy mondtál egy vélelényt, amire azt mondtad, hogy az tény, és én kiigazítottalak, hogy az bizony nem tény volt, csak a te véleményed. Amúgy -és most jön az én F1-ről szóló véleményem!- engem Semma, és Mansell óta nem tud érdekelni ez a sport. Ezen régebben szomorkodtam is, de mára már beletörődtem. ;-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (63)
     
  6. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. június 22. 08:5571.
    Szerinted mitől van az, hogy ennyi baleste van mostanában a Forma1-ben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920332 (69)
     
  7. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. június 22. 08:5570.
    Igen, de akkor még az autók is jók voltak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920332 (69)
     
  8. 2004. június 22. 08:5369.
    Ezt már sose tudjuk meg. . . na ők se csípték egymást, egyszer valami csetepaté is volt köztük, Senna fojtogatta vagy pofozta valami manőver miatt :))) Nem egy népszerű gyerek, talán épp ezért kedvelem:-) És Hakinnenhez mit szólsz? Sztem ő is nagyon jó volt, kár hogy kiszállt! Szal a régiek között még akad néhány akik ha most lennének fiatal(abbak)ok, jó meccsek lehetnének vasárnaponta! Meg tavaly se volt rossz amit Kimi meg a Monty csináltak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (67)
     
  9. 2004. június 22. 08:4868.
    Mackó. A "sport" mint olyan fogalma az hallgatólagos közmegegyezés szerint alakul. Tehát nem egzakt definíciókon. Ami az egyik embernek "sport", lett légyen az akármilyen ritka, külülönös, vagy extrém sport is, az a másiknak nem az, mert nem tetszik neki, vagy valamilyen baja van vele. De erről max. csak ennyit érdemes mondani. Azon nincs értelme általánosságban vitatkozni, hogy pontosan milyen tevékenységek minősülnek sportnak, és milyenek nem. Csak akkor, ha az eldönt valamit, ha tétje van a minősítésnek. Pl. hogy mi kerüljön be az olimpiai sportok közé. Persze, tudjuk, hogy ott sem tiszta definíciós szempontok döntenek. . .
    előzmény:
    plüssmackó (61)
     
  10. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. június 22. 08:4667.
    Talán a Senna lett volna igazi ellenfele. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920332 (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. június 22. 08:4566.
    Szerintem sokan irigylik, és ezért nem értem ezt a mentalitást. Annak idején ha a Kesjár nem hal meg ő is bejutott volna, és biztos vagyok abban is, hogy tehetségesebb is volt a Zsoltnál. Azért nem baj, ha valaki örül annak, hogy egy magyar ember sikereket ér el a nagyvilágban. Bárcsak több ilyen ember lenne!
    előzmény:
    plüssmackó (61)
     
  12. 2004. június 22. 08:4365.
    Sztem inkább a Barri volt ideges, én így láttam. Feltehetően nem tetszett neki, hogy schumi nem hagyta megelőzni magát, meg hogy előtte elvette a 2. helyét, bár lehet, hogy csapatutasítás volt megint, hogy ne kekeckedjen.
    sztem baromi profi a Schumi, és ennek ellenére nem egy botrányhős, én nagyon szimpatikus versenyzőnek tartom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (60)
     
  13. 2004. június 22. 08:4364.
    Lehet a horgászás is sport, ha a sakk az. :-)))

    Ha nem tud elkerülni a Minarditól, akkor nem sok esélye van arra, hogy sokáig autóversenyző legyen a száguldó cirkuszban.
    előzmény:
    plüssmackó (61)
     
  14. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. június 22. 08:4263.
    Te igy gondolod, én meg ugy. Feleslegesnek tartom, hogy vitába szálljak veled, mert biztos sokkal okosabb és tapasztaltabb vagy mint én. Legyen neked igazad!
    előzmény:
    919597 (58)
     
  15. 2004. június 22. 08:4162.
    Az a baj a magyarokkal, hogy mindenből vitát csinálnak. És olyanokból sztárt, akik véletlenül képesek valamit elérni (KoplárovicsB. ) Ettől még tény: először fordult elő, hogy percekig a minardit mutatták, és nem azért, mert valamelyik nagy éppen lekörözte. . . Ennek reklámértéke van, sajnos nem annyira sportértéke. Ennél nagyobb sportolóink is vannak, akiket azért nem ismernek el jobban, mert a sportág maga nem egy akkora cirkusz, mint a F1.

    Mindegy, magyarok vagyunk, legalább ne mi húzzuk le ezt az "eredményt", de ettől még nem kell elájulni Zsótikától! Tette a dolgát, a sorából nem emelkedett ki, de amit tennie kellett, azt a lehető legjobban megoldotta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. június 22. 08:4061.
    mert
    ad1 szerintem az autóversenyző mint olyan nem sportoló. . . . (szerintem ez nem sport -még akkor sem ha komoly fizikai megterheléssel jár) mellesleg szerintem egyik technikai sport sem az. . . . vagy akkor a horgászat is az. . szóval döntsétek el. . hanem cirkusz
    ad2 örülni fogok neki ha az 1-8 helyet megismétli 15x mert az eredmény. . . . .
    ad3 lehet büszkének lenni rá, lehet örülni persze nem mondtam hogy nem. . . szerintem klassz hogy egyátalán ott van. . . ennyi. . . mellesleg nem hiszem hogy sokáig ott is maradna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (57)
     
  17. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. június 22. 08:3860.
    Nekem egyik sem szimpatikus. Főleg a kis Shumi. A Shumi milyen kimérten viselkedett a Barichellóval amikor vége lett a versenynek. Biztos nem tetszett neki, hogy annyira rátapadt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920332 (56)
     
  18. 2004. június 22. 08:3859.
    Örüljünk minden magyar sportoló sikerének, örüljünk Zsolt pontjának, ahogy örülünk annak, hogy az ifjú focistáink 2-0-ra megverték a németeket. De azért tényleg nem kell átesni a ló másik oldalára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (57)
     
  19. 2004. június 22. 08:3758.
    De gondolom! ;-)) És azt is teszem. Te meg addig gondolkozz el a "tény", és a "vélemény", vagy "óhaj" közlés különbségein. Mert a tiéd csak ez utóbbi kategória volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (54)
     
  20. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. június 22. 08:3657.
    Azt nem értem miért baj az, ha egy magyar sportoló sikerének örülünk? Nem kell piedesztára emelni ez igaz, de akkor is elért valamit, és igenis büszkék lehetünk rá.
    előzmény:
    plüssmackó (55)
     
  21. 2004. június 22. 08:3556.
    Igen tulajdonképpen sokat bírálják őket azért, mert Barrinak elég kevés lehetősége van, tul. képpen azt teszi, amit mondanak neki, de meggondolandó, hogy tényleg hagyni kellene-e, hogy egy csapat két pilótája úgy öljék egymást, ahogy Monty és Ralf. Amúgy ennek is lehet előrevivő szerepe, de náluk nem jött be.

    Állítólag egyszer megkérdezték a Montyt, hogy fogják hívni a gyerekét, és azt mondta: vagy Michael, vagy Ralf. Egyszerűen nem tudjuk eldönteni. . .

    Nagyon népszerűek ezek a Schumacherek! (Mellesleg én szeretem őket)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (51)
     
  22. 2004. június 22. 08:3555.
    a tények makacs dolgok. . . .
    ki is mondta ezt ? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (54)
     
  23. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. június 22. 08:3354.
    Ezek is tények! Vagy csak az a tény amit te gondolsz? Furi gondolkodásu pasi vagy! Talán többet kellene olvasnod és több informásióra lenne szükséged nem gondolod?
    előzmény:
    919597 (52)
     
  24. 2004. június 22. 08:3253.
    tökéletesen egyetértek veled. . . .

    a versenyzők között max 1-2 perc van az eleje és a vége között. . . az eleje és az eleje között pedig tized századmásodpercek. . . . pont ettől nagyok a nagyok. .
    BZS még csíra ebben az iparban. . bár én nem vagyok szakértő az F1-ben örülök minden sikerének, de nem dobom magam hanyatt sem a csávótól sem a teljesítményétől. . . . nem kellene isteníteni. . .
    nem azért mondom igen sok gyerekből lehetne kiváló F1 pilóta ha megadnák a lehetőséget gyerekkorától arra hogy autóversenyezzen. . . . nekünk azért fontos mert kis ország vagyunk. . . és elég szomorú hogy csak emiatt nem keverik esetleg össze külföldön esetleg Bukarestet Budapesttel. . . bár nem kizárt ez sem. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285815 (48)
     
  25. 2004. június 22. 08:3152.
    Nem, ez nem tény (amit Te mondtál). Ez egy vélemény. ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (46)
     

Címlap

top