Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erdélyi kismamák

Torolt_felhasznalo_659454
Torolt_felhasznalo_659454
Létrehozva: 2004. június 21. 12:30
Sziasztok!
Jo, ha az ember anyaorszagiakkal beszelgethet, de nalunk azert minden mas. Egy kilenchonapos kislany anyukaja vagyok, ha tehetitek, erdelyi kismamak, irjatok!
  1. Torolt_felhasznalo_455209
    Torolt_felhasznalo_455209
    2004. július 29. 20:3176.
    Sziasztok "Erdélyi kismamák"!
    Bocsánatot kérek az off-ért.
    Szeretnék olyan emberekkel kapcsolatba kerülni, akiknek szükségük volna egy kis mellékkeresetre. Semmiféle ügynökösködés, házalás, ilyesmi. Ha valakit érdekel, e-mailben felveszem vele a kapcsolatot.
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. július 29. 13:5275.
    Sziasztok!
    Hat igen, az idon van mit siratni. Delelott gyonyoru, meleg ido, delutan eso, ami nalunk azt jelenti, hogy 10 fokot esik a homerseklet. Mar nyakig vagyok, mikor lesz igazi nyar?
    Asev! Ref. Kollegiumban tanitok magyart. Egyetlen evet tanitottam, aztan jott Hanna. Egyelore eszem agaban
    sincs visszamenni, habar a 2, 5 milko semmire sem eleg.
    Apropo: hol dolgozol? Csak ideiglenesen mentel vissza?
    Elkuldod priviben a jelszavadat?

    Banan, Agyrago! Jol vagytok? Reg nem jelentkeztetek!

    Vemi! Uuuuuuuuuugy varom a beszamolodat! Remelem, minden rendben volt a szulesnel.
    Puszi mindenkinek, jo hetveget: Zsuzsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_163889
    Torolt_felhasznalo_163889
    2004. július 27. 14:3874.
    Nagyon nagy a lappangas errefele!
    Mi tortent , vajon az egesz tarsasag az idot siratja ?
    Az biztos, ritka pocsek ido van es ami a legjobb a, llandoan a hetvegere romlik el. Most kulonosebben nem zavar de azert egyuutt erzek azokkal akik ki szeretnenek moccani a szabadba.
    A bem oldalt tenyleg nekifogtam kitolteni de Bence kozbeszolt es abbamaradt. Most megprobalom befejezni
    vagyis ujra kezdeni.
    Milyen koru gyermekeket tanitasz es mit ?
    Varadon tegnap ota esik az eso , Valahol mar orulok ennek a kis lehulesnek mert nalunk kora reggel a szobaba mivel az utolso emeleten lakunk a 4-en 32Cvolt,
    mar kicsit untam a szaunat.
    Bencen is kb. egy honapja kezdtek jelentkezni a kolika jelei . Itattam a Babycalm teat amit a dokino felirt de a hasikoja csak fajt. A dedi unszolasara aki feszt ajanlotta a kapormag teat elkeszitettem es azota Bence ha rendesen issza akkor csak durrant durrant(hova fer ennyi szel egy ilyen pici bababa)nagyokat de a gorcsei megszuntek.
    Vasarnap adtam neki egy kis narancslevet. Ha lattad volna, hogy cuppogtatta!
    Jarok dolgozni de baromira hianyzik Bence. Neha nagyon
    banom , hogy nem maradtam mellette, pedig tudom, hogy jo kezekben van. De alig latom. Reggel igyekezzel, delben detto, este meg furcsi cici es alvas.
    Hat ez van.
    Most is oda van anyunal , mindjart megyek erte kocsival mert szakad az eso .
    Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (73)
     
  4. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. július 27. 12:2973.
    Sziasztok!
    Asev! Orulok, hogy jelentkeztel!!! Csudajo gyerkocod van, az biztos. Hanna rengeteget sirt kiskoraban (kb. negyhonapos koraig gorcsei voltak), aztan elkezdett forgolodni, es a mozgas azota teljesen lefoglalja. Augusztus 7-en lesz 11 honapos. Gozunk nincs, hogy hol szedtuk fel a fertozest, szerencsere, tulvagyunk rajta. Doktorneni is nagy szemeket meresztett, amikor kiderult, hogy himlo. Szombaton voltunk Tusvanyoson, Hanna pedig anyosomekkal kirandult. Nagyon varom mar, hogy meginduljon, de erre semmi sem motivalja, mert hihetetlen gyorsasaggal mindenhez oda tud maszni.
    Mi az iden barhova elmennenk akar satorral is, ha legalbb ket nap folyamatos jo ido lenne. Erre sajnos meg nem volt pelda, hatha ezutan. . .
    Asev, megneztem, hogy sikerult-e bemutatkozo oldalt keszitened. Ugy tunik, elkezdted. Teszel fel fenykepet magatokrol? Puszi Bencenek! Milyen ido van Varadon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163889 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_163889
    Torolt_felhasznalo_163889
    2004. július 24. 15:2772.
    Sziasztok!
    Bencere anyu vigyazz mig dolgozom.
    Nekunk van mar egy jo bevalt modszerunk:mindig este
    8-kor van a furcsi(imad furodni), majd cici kov. amivel el
    is alszik. Ejjel ha anyanak tele a cicije akkor fel3-4 attol
    fugg oda viszem magammelle az agyba es megszopiztatom. Van hogy 2x igenyli , ez 2x 20 perc, majd
    alszik tovabb. Hajnalban megebred Bencur kipattannak a
    nagy szemei es akkor odaviszem az agyunkba , hofgy aludjunk meg 7-ig amikor is jon anyukam es miutan megetettem, tisztaba tettem stb. megy anyuek.
    A tizorai cici marad csak ki mert delre hazaugrok szopiztatni, 5-tol aztan mar megint szopi es kezdodik a kor elorol.
    Ebbe a melegbe nagyon keves tapot evett szinte csak teazott es cicizett.
    Szivesen csinalanek bem. oldalt de meg eddig nem is probaltam, majd meglatjuk sikerul-e ?
    Ki hova megy nyaralni az iden ?Mi kihagyjuk a kirandulast de jovore okvetlenul megyunk es mar Bencet is vinni fogom magammal. Amiota megszuletett
    hihetetlen de igaz , a korhazban toltott napokon kivul idehaza nem sirt egyaltalan. Remelem megtartja eme jo szokasat tovabbra is , sot jovore is.
    Zsuzsacs!
    Hol kapta el a babad a fertozest ?Ja es mennyi idos a gyerkoc ?
    Bence holnap lesz 11 hetes, mar nagy fiu!!!!!
    Kepzeljetek, dicsekszem egy picit, most szundi elott azzal
    szorakozott, hogy hason fekvesbol atgurult a hatara. Megcsinalta 5x aztan elfaradt es most alszik.
    Nagyon aranyos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. július 23. 12:3971.
    Sziasztok!
    Asev! Ki vigyaz Bencere, amig dolgozol? Hogy oldod meg ilyenkor a szopit? Ugye, csinalsz majd bemutatkozo oldalt? Szeretnem megnezni a kis Bencet!
    Agyrago! Szerintem erdeklodj utana a kepviselodtol! En is rengeteget hanytam, sokszor egyik utolerte a masikat (bocs a naturalisztikussagert). Mindent osszolvastam, mindent kiprobaltam, aztan mire kitalaltam volna az ellenszert, mar nem kinoztak a hanyingeres allapotok. Aztan a savtultenges meg rosszabb volt, ez a szulesig tartott.

    Tettem fel furcsis kepeket Hannarol, megnezhetitek!

    Idokozben atestunk egy rozsahimlohoz hasonlo kiuteses, fertozo betegsegen, amit haromnapos laznak neveznek. Kepzelhetitek, hogy ki voltunk akadva, dokineni sem tudta, hogy mi lehet, amig ki nem bujtak a kiutesek. Ez 4. nap reggelre tortent, aztan 4 nap alatt visszahuzodtak.
    No, puszi mindenkinek, jo nyaralast! Zsuzsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163889 (68)
     
  7. 2004. július 22. 08:0170.
    hogy hogy csak szeptembertol akkor jar le a 126 napod?
    szerintetek ha van biztositasod az egyik(grave) biztositonal te kapsz-e toluk a szulesre penzt?
    Illetve arrol van szo hogy a lanyomnak van tanulmanyi biztositasa es ebben a csomagbsn volt az is hogy az edesanyanak atumatikusan jar a baleset es egeszsegugyi biztositas, szerintem a szules isem konnyebb mint egy mutet! Vagy ez mas kategoria!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163889 (68)
     
  8. 2004. július 22. 07:4669.
    jaj ugy vartam hogy jelenkezzetek!
    Nekem az elso terhessegem konnyebb volt mint ez a masadik!
    De az oromom az naguobb mint a hanyingerem:)))))
    Nagyon vicces vagyok, ugy-e?
    Un most vagyok a negyedik honapban, de most is eleg nagy a pocakom, szoval nagyobb mint az elsonel!
    Ennyit rolam!
    Varjatok a hetveget? mert en igen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163889 (68)
     
  9. Torolt_felhasznalo_163889
    Torolt_felhasznalo_163889
    2004. július 21. 14:0868.
    SZiasztok!
    Restellem, hogy reg nem jelentkeztem de igy jott ossze. '
    A mult hetfo ota visszamentem dolgozni (csak helyettesitek egyelore es nem utolso sorban mig nem kapom az allambacsitol a penzt jol jon egy kis zse a hazba. Csak szept. jar a kb. 7milko. ), delutan mire haza ertem vettuk Bencet vittuk setalni, majd szopi stb. , szoval meg a gepet
    kinyitni sem volt idom.
    Most itthon vagyok mivel egy fel oraja kapta meg Bence
    az oltasat. Egesz jol viselte, 1 percet ha sirt. Rosszabbra szamitottam, most alszik. Jol teszi mert oltas utan 2h-ig nem szabad egyen es elozoleg csak keveset evett mert hamarabb jott a dokineni.
    Kulonben mindenki jol van ?
    Vemi szoritok, hogy konnyu szulesed legyen !!!!!!!!!!!
    En nem panaszkodhatok se a 9 honapra mig terhes voltam de a szulesre sem.
    Mindenkinek kivanom, hogy csak olyan" nehezen"szuljon
    (csaszarral mert en csaszaros vagyok)mint en es akkor
    minden rendben lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. július 21. 11:5567.
    Szia Zsuzsacs! Hahó! Mi jól vagyunk! Már csak 4 hét és 2 nap. Babácska 2400g és 46cm. Keményedek és nem alszom éjjel, de különben jól vagyok. Több hírem nincs! Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. július 21. 11:5066.
    Hahooooooooooo, LANYOK! Varom a beszamolokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. július 16. 09:3165.
    Frissítettük a Ringató honlapját, folyamatosan dolgozunk rajta. Az érdeklődők itt megnézhetik:

    www. ringato. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. július 14. 08:0564.
    Sziasztok!
    Remelem mindenki jol van?!
    El kell meseljem hogy a tegnap a ferjemmel voltunk a varrononel ruha probara, ha latnatok olyan leszek mint Hofeherke a meseben az uj cuccaimban!
    Nagyon el vagyok telve magammal!
    Az en gyonyoru kislanyom jol van varja az iskola kezdest es a kicsi testver szuleteset, de mindenek elott az elso talakozast a babaval az ultrahangnal!
    Olyan aranyos, draga gyermek !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (63)
     
  14. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. július 13. 14:3063.
    Sziasztok!
    UUUUUUUUUUgy orulok, hogy "megerkeztetek":)))))
    Agyrago! En is eleg keson vettem ra magam a kismamaruhakra, de utana nagyon elveztem magam bennuk. Azt hiszem, szegyelltem a diakjaim elott, pedig tudtak, hogy babat varok, meg a nogyogyaszaton is meglatogattak az elejen. Mikorra vagy eloirva? Hogy van a kislanyod?

    Vemi! A 41. es 42. heten minden nap azzal ebredtem, hogy nehany oran belul meg kell szuletnie, aztan semmi. Akkor tovabb szoritunk. . . Kersz majd gerincveloi erzestelenitest? Itthon meg errol alig hallottak. . .

    Banan! Hat nem dicsekszunk: vasarnap este ota hoemelkedes, laz, de mas kisero tunet nincs. Most ertunk haza a doktornotol, goze nincs, mi leghet a bajunk. 3felet is felirt a receptre, holnapra vizeletet kell vinnuk. Hihetetlen, hogy a telet gond neluk atveszeltuk, most meg egymasra jonnek a bajok: torokgyuszi, kohoges, hasmenes, Coli-baci stb. Igaz, hogy a melegben a virusok is jobban terjednek.
    No, puszi a Pocaklakos mamaknak, merthogy most dobbentem ra, hogy egyedul maradtam a kisgyerekesek kozul. ASEV, KAKTUSZ 25, hova tuntetek????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. július 13. 12:3262.
    Sziasztok.
    Agyrago en a 12 heten meg a regi cuccaimba jartam ramszolt a doki hogy jarjak bovebbekbe, es akkor kezdtem bo ruhakba, aztan kaptam egy par gatyat meg felsot (kismami cuccokat) de azokat kb a 20 hettol hordtam. Nekem nem volt eleinte orias pocakom.
    Tegnap voltunk a korhazba , 10 perces fajasok meg ilyesmi, de amugy azt mondtak semmi mert a mehszaj zart, hmm, az ejjel meg olyan fajasaim voltak, de reggelre semmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. július 13. 12:1761.
    Sziasztok! azt hittem hogy elflejtettetek ezt az oldalt!?
    Szia vemi!
    Te mikortol kezdel kismama ruhat hordani?
    En mar most abba jarnek, pedig csak meg 12 hetes vagyok, es egyre jobban latszik szerintem, de en mar alig varom hogy ugy oltozzek, lehet ha furcsan hangzik de ez van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111114 (59)
     
  17. 2004. július 13. 12:1760.
    Sziasztok! azt hittem hogy elflejtettetek ezt az oldalt!?
    Szia vemi!
    Te mikortol kezdel kismama ruhat hordani?
    En mar most abba jarnek, pedig csak meg 12 hetes vagyok, es egyre jobban latszik szerintem, de en mar alig varom hogy ugy oltozzek, lehet ha furcsan hangzik de ez van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111114 (59)
     
  18. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. július 12. 14:4259.
    Sziasztok.
    Jelentem meg egybe vagyunk, hat kicsi fiam nem kivankozik ki, azt hiszem jo meg neki odabent. Pedig szombaton csinaltunk egy kis turat, varakat latogattunk ahol sok lepcso van, azt mondjak a lepcso segit, de semmi.
    Ma megyunk a korhazba vizsgalatra, hat kivancsi vagyok.
    Mivel most nincs otthon netunk, ezert nem tudok csinalni bem oldalt, mert az aposom gepjerol netezek. Nem tudom mit vacakolnak ezek mar 5 hete hirtelen nincs net. Parom nap mint nap betelefonal, igernek mindent, es sehol semmi.
    Csutortokon jonnek anyuek, unoka meg sehol, vagyis pocakba, minden nap szakad az eso. Mennyi bajom van bocs hogy itt nyavalygok nektek.
    Asev mi van veled, hol vagy?
    Mindenkinek tovabbi kellemes du-t.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. július 12. 10:4458.
    Szia Zsuzsa! Mi megvagyunk. A férjem ujja is jobban van. Készül az ebéd. Valószínűleg a kisfiunknak nem tetszik, hogy főzök, mert bosszúból megfeszítette magát és most úgy bekeményedtem, mint 2 kosárlabda. Nálunk ennyi! És Nálatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (57)
     
  20. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. július 12. 10:3657.
    Sziasztok! Most rajtam a sor, hogy felszolitsalak: hol vagytok, lanyok? Helyzetjelentest kerek, gyorsan:)))))!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. július 8. 14:3456.
    Vemi! Ugye majd keszitesz bemutatkozo oldalt? Kivancsiak leszunk am a babara!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. július 8. 12:5055.
    Sziasztok.
    Jajj zsuzsacs en nem bannam ha ra huzna, de a jovo heten jonnek anyuek es nem tudnak sokat maradni, gondolom ertheto a turelmetlensegem, jo lenne ha ok is lathanak a picurit. DE valami sok furcsa dolog tortent a tegnap. . . ott lent kegyetlen feszitest erztem tobbszor egymas utan es sokszor bekemenyedett a pocak amit menzis gorcsok kisertek. Volt ejjel is egy parszor az alvasom egyenlo volt a 0-val. Meg nincs osszepakolva a korhazi cucc sem de ma azt fogom eloszor meg megcsinalni.
    Bananchips, mi is elindultunk egy honapja otthon voltunk, mondhatom 1700 km kocsival nem volt valami kenyelmes, de amugy minden oke volt, jol sikerult.
    Mostmar nagyon remenykedem hogy a hetvegen lesz valami.
    Puszilok mindenkit, sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. július 8. 11:2654.
    Sziasztok!
    Tettem fel nehany kepet Hannarol. Digitalis fenykepezogepunk nincs, sajnos, a kamerankhoz meg sehol nem kapunk osszekoto kabelt, igy csak a keresztapi keszitette fotokat tudom megmutatni nektek.
    Ha van kedvetek, kukkintsatok meg!

    Vemi! Hanna tobb mint ket hetet varatott magara, es a tulhordasnak semmi jele nem latszott rajta. Ne busulj, amikor felkeszult, akkor kibujik! Az empatiakeszsegem veled kapcsolatban tokeletesen mukodik, tudom, hogy mit erezhetsz. De nyugi, pihenj, foglald le magadat egyebbel!

    Banan-Agi! Orulok, hogy megfordultatok! Leereszkedett a pocakod? En az utolso hetekben valosaggal "huztam" magam utan a pocit, mindig azt ereztem, hogy kipukkanok, mint egy lufi. Meg aztan a medencecsont is nagyon fajt. Hanna pedig alig mozgolodott akkoriban, en pedig mar levegot is alig kaptam. Szoval, kitartas, lanyok! A vegeredmeny megeri!!!
    Irjatok, puszi: Zsuzsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. július 7. 18:4153.
    Szia Zsuzsa! Örülök, hogy írsz! Ma elutaztak a szüleim. A város másik végén laknak. Mikor elhagyták a várost, útbaestünk Nekik, bekanyarodtak az utcánkba és bedudáltak nekünk fél 5-kor. Mondhatom nagyon örültünk. Nem baj, azóta már szóltak, hogy megérkeztek. Torda, Csíksomlyó felé mentek. Merek-e fürödni nagy pocival? Nálunk az udvaron medence van, az elég víz nekem. Amúgy július végén megyünk a tengerpartra 1 hétre, abban biztos megfürdök majd. Édesanyám szerint őrültek vagyunk, 3 héttel a szülés előtt megyünk nyaralni. Nem baj. Ha megszülök, akkor max. francia állampolgár lesz a kisfiunk. :-))))

    Tegnap voltunk orvosnál. Minden oké! Méhszáj: C3000. Amúgy a súlya éppen jó, a hossza pedig egy 37 hetes babának felel meg. (Most 33 hetes és 5 napos. ) Tehát óriásbébi. Különben jól éreztem, hogy vízszintesen volt a pocimban a kisfiam. Jobb oldalon a lábija, bal oldalon a buksija. DE! Hála a doktornéninek, Babácska megfordult és a buksija most már lent van, a csöpp lábával pedig percenként gyomron rúg. Nem baj! Amúgy Kispocak annyira szereti az orvosomat, hogy mindent megtesz a szavára. Tegnap azt kérte Kispocaktól, hogy "Legyen szives forduljon el valamerre, mert így nem jó" Erre mit csinált az én pici fiam, azonnal nekilátott, és 1 óra alatt megfordult teljesen, úgy, hogy a buksija lefelé van. Nem semmi.

    A férjem ujja még nagyon csúnya és iszonyúan fáj is Neki, de már gyógyul. Pénteken állítólag már "csak" az ujját kötözik be.

    Ha van kedvetek, írjatok! Üdv: Kispocak és Banán
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (51)
     
  25. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. július 7. 13:1452.
    Jelentem:Meg mindig egyben vagyunk.
    A strandolas nelem is tetszett a mult hetvegen voltunk, es en sem birtam volna ki. . . ha nem lett volna olyan hideg a viz, de igy is bemereszkedtem derekig.
    Varok es varok, de semmi, pedig en ha rajtam mulna indulnek a korhazba, es itt ket hetig ha tulhordom akkor sem inditjak a szulest, majd a harmadik heten.
    Udv mindenkinek meg ha holnap sincs semmi akkor be tudok jelentkezni.
    Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (51)
     

Címlap

top