Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erdélyi kismamák

Torolt_felhasznalo_659454
Torolt_felhasznalo_659454
Létrehozva: 2004. június 21. 12:30
Sziasztok!
Jo, ha az ember anyaorszagiakkal beszelgethet, de nalunk azert minden mas. Egy kilenchonapos kislany anyukaja vagyok, ha tehetitek, erdelyi kismamak, irjatok!
  1. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. július 7. 12:5651.
    Sziasztok!
    Vemi, olyan jo, hogy jelentkeztel! Azt hittem, hogy Pocaklakod mar idejekoran elobujt. Szoritok neked, hogy minden jol menjen. Aztan majd feltetlenul jelentkezz a beszamoloval, OK?

    Agyrago! Udvarhely tenyleg mas vilag! Az egyik baratnomet is minden honapban megvizsgaljak uh-n, igaz, ahhoz oda kell utaznia. En mar irtam, hogy miattam az orvos nem aggodott. Ha mashoz nem mentem volna el, uh-n soha nem lasttam volna a gyerekemet.

    Agi! Nem kis dolog annyi elolenyt ellatni. Messze laknak? De sebaj, legalabb lefoglalod magad! Szerintem azert kellett az egesz kezet bekotni, hogy ne ossze-vissza forrjon ossze. Mersz furodni a nyaron (strandon, tovizben)? En a tavaly nem birtam a partrol nezni a lubickolokat. Imadok uszni, es nagy pocakkal egeszen kellemes erzes volt.
    Irjatok! Puszi: Zsuzsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. július 5. 13:3650.
    Szia Zsuzsacs! Örülök, hogy írsz! Igen, valóban fiatal vagyok. De majd felnövök. :-)) Micimackót szerintem is nézegetni fogja, mert színes. Képzeljétek! :-(( A férjem becsukta az ujját a kocsiajtóval, lejött a körme, eltört az ujja és behoppadt az ujja! :-(((((((((( Most az egész keze be van kötve. Mondjuk nem igazán értem miért kötötték be az egész kézfejét ha "csak" az ujja sérült meg. Szerintetek?? Amúgy Kispocak jól van. Teljesen vízszintesen áll a pocimban. :-(( Holnap megyünk orvoshoz. Már nagyon várom. Az orvosom olyan aranyos. Nagyon szeretem. Kispocak is szereti, mert mocorogni kezd, ha az orvosom megszólal. Ja, szüleim holnap délután vagy szerda hajnalban mennek ki Erdélybe. Nekem kell a szüleim otthonát is ellátni. Mármint meg kell etetni 4 kutyát és 3 hörcsögöt, továbbá 48 cserép virágnak is kell vizet adni. Na?? Nem lesz semmi. Ha van kedvetek írjatok! Puszi: Kispocak és szülei
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (44)
     
  3. 2004. július 5. 13:3249.
    Ez termeszetes, most alig varod hogy megerintsed, akkor majd varod hogy megszolaljon, elinduljon, kerdezzen es jonnek egyik a masik utan.
    Utanna majd varod a masadik gyerekedet es vele is kezdodik minden elorol! Es ez igy olyan jo!~
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111114 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. július 5. 13:1648.
    Elso gyerek, de mar nagyon varjuk, es gondolom ez termeszetes hogy izgulok, vagy nem. Mar alig varom hogy vegre a kezembe tarthassam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. július 5. 13:0947.
    ne aggodj minden rendbe lesz!
    Ő az elso gyermeked?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111114 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. július 5. 12:5446.
    Sziasztok.
    Egy darabig en sem voltam, de sajnos valami oknal fogva nincs otthon netunk, ezert anyosomektol irok. Jol vagyunk , meg egy ben vagyunk, van meg 5 napunk a kiirt idöpontig, de mar nagyon izgulunk. Mindenem faj, nyugoskodok, mar szeretnek tul lenni rajta.
    Udvozlok mindenkit, majd ha tudok jelentkezek meg.
    Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. július 5. 12:5345.
    Orvendek hogy ujra itt vagytok!
    En is sokkat aggodom ez miatt, orokke attol fele hogy vmi nincs rendebe! olyan sokaig kell varjak a kov. uh -ra! Augusztus 2 -aig az egy kicsit hosszu lesz, az elsotol szamitava 6 hetre ra, szerintetek ez nem sok?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. július 5. 11:3744.
    Sziasztok! Bocsi a hosszu kieses miatt, a hetvegen falun voltunk. Esett, fujt a szel, de azert egy kis napocskat is sikerult kicsikarnunk. Hanna szokasa szerint 4-5-szor ebredt, itthon viszont ismet ataludta az ejszakat. Nem csoda, hiszen Hanna-apuka rettenetesen horkol, itthon pedig nagy-nagy csend van korulotte.
    Agi, megneztem az oldaladat! Nagyon szep a babaszoba, meglatod majd, hogy Micimackot milyen sokszor fogja vizsgalgatni elalvas elott. Aztan majd kirandulni is magatokkal kell, hogy vigyetek! Uristen, milyen fiatal vagy! Irigyellek, eredetileg en is 18 eves korom korul terveztem az elso gyereket, de aztan mindig kozbejott valami.
    Nekem mindegyik nev tetszik, a csaladnev szerint dontsetek.
    Agyrago! Nekem is allandoan fajt az alhasam, olyan menstruacios fajdalomhoz volt hasonlo, sokszor meg is ijedtem, de aztan megtanultam egyuttelni vele. Amugy a sok hanyashoz kepest ez elviselhetobbnek bizonyult.
    No, puszi, irjatok: Zsuzsa
    előzmény:
    Banánchips (43)
     
  9. 2004. július 2. 11:1743.
    HAHÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mi van Veletek? Alszotok, főztök, gyereket neveltek vagy mi????????? Írjatok!!! :-(((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922956 (42)
     
  10. 2004. július 1. 08:3342.
    Sziasztok!
    Nekem is ugy nez ki hogy fiam lesz, ezt igaz meg csak en erzem igy, de az elsonel az erzeseim bevaltak, igaz csak attol a pillanattol amikor megmozdult.
    nekem ha fiam lesz Bence vagy Tibor lesz, ha lany lesz akkor Anna!
    Nagyon faj az alhasam, allitolag attol hogy fel vagyok fazva.
    előzmény:
    Banánchips (41)
     
  11. 2004. június 30. 16:5641.
    Szia! Hogy vagytok? A férjem nem higgadt le. Ma hazajött és hozott pici focit a kisfiunknak. :-)) Képzeljétek! Teljesen olyan, mint egy foci labda, csak sokkal kisebb es csipog! Amúgy a foci EB-t a kisfiával együtt akarja nézni. Amúgy eddig is együtt néztük, csak akkor még nem tudtuk, hogy Kispocak kisfiú! Nevek: Benjamin, André, Tamás, Patrik, Dominik, Norman, Milán, Bence :-)) Na? Nem tudunk dönteni! SEGÍTSÉG!!!!!
    Hogyan kell fiút gyártani? A férjem családjában már több generációban csupa fiúk születtek. A férjemnek 18 unokatestvére van, és mind fiú! Nálunk is fiús a család, 3 unokatesó és 3 fiú! Nekem van egy húgom és egy öcsém. De a fiú nálunk sem maradt el! Erre most nekem fiam lesz! :-)))) Sikerült megnézni a bemoldalamat? Puszika!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. június 30. 13:0040.
    Sziasztok!
    Szia, Asev! Hat persze, hogy befogadunk, orulunk neked!!!!!!:))))))) Gratula a kisfiuhoz! Mi is imadunk kirandulni, csak sajnos, amiota Hanna megszuletett, hideg van, szel, rossz ido, szoval: tel es kegyetlen tavasz. Ugy nez ki azonban, hogy most mar jobb idot igernek. Ket napig falun voltunk, es Hanna az ejjel eleteben eloszor ataludta az ejszakat. Nem tudom, az egesz napi friss levegonek koszonheto-e ez. Irj, milyen elmeny volt a szules, szoptatsz-e meg stb. stb. , mindenre kivancsi vagyok!!!
    Gratulalunk, Bananchips! Aruljatok mar el, hogy kell fiut gyartani? A kovetkezo gyerekprojekthez kellenenek a jotanacsok:)))))) Hat persze, hogy orul a ferjed. Lesz, akivel focimeccset nezni, akit horgaszni tanitani, akivel kibeszelni a nok fogasait stb. Nem biztos, hogy lehiggad, szerintem mar annyira beleeli magat a fiusapa-szerepbe. Meg aztan idaig csak Kispocak volt a baboc, most mar neme van, es neve lesz. Orulok nektek! Milyen nevek merultek fel?
    Agyrago! Meglatod, fantasztikus erzes lesz, amikor a ferjeddel egyutt nezed a kisbabocat. Hanna-apukanak meg a lelegzete is elallt, ugy bamulta a monitort. Aztan meselte mindenkinek, hogy o semmit sem latott, de a lenyeg, hogy az o gyerekerol mar kep is van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. június 29. 21:0539.
    Sziasztok! Megjöttem az UH-ról. Képzeljétek! 44cm és 1, 8kg az Óriási Kispocak. Olyan édes és szuperszép. Amúgy most már biztos, hogy KISFIÚ!!!!!!!! Apa nagyon örült. Felkapott az ágyról és elkezdett puszilgatni. Ezen persze az orvosom jót nevetett. Mikor kiértünk a vizsgálatról a férjem minden várakozónak elmondta, hogy "Fiam lesz, fiam lesz" Aztán felvilágosítottam, hogy nekem is! Egész úton hazafelé, mindig azt mondta, hogy Neki fia lesz. Ráadásul folyamatosan mondta a Neki tetsző fiúneveket. Szerintetek mi történhetett Vele? Ennyire örül a fiunknak? Holnapra lehiggad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_163889
    Torolt_felhasznalo_163889
    2004. június 29. 14:4138.
    Sziasztok!
    Megengeditek, hogy csatlakozzam hozzatok ?
    Nagyvaradrol potyogtetek es nagyon orulok, hogy megta-
    laltalak benneteket . Annak talan meg jobban, hogy olyanok is irnak akik meg "itt" elnek.
    Van egy nagy fiam, most vasarnap lesz 8 hetes.
    Mar 3x voltam vele a hegyekbe is kirandulni, jol birta.
    Hozza kell szoktatni a gyerkocot mert mi imadunk kirandulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. június 29. 11:4237.
    Itt nallunk Udvarhelyen minden honapban megneznek ultrahangon, sot amikor nogyogyaszhoz mensz mas allapotban akkor is mindig megneznek!

    Most mikor majd agusztusban kell menjek uh-ra esti idopontot kertem hogy tudja megnezni a ferjem is es a lanyom is a kicsit!
    En minden heten megneznem kar hogy nincs otthon(igaz ugy se latnank sokat)!
    valahogy eltelik ez a par honap es akkor itt lesz velunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (35)
     
  16. 2004. június 28. 12:5936.
    Melyiknek örülnénk jobban? A férjem azt mondta, hogy ha olyan lesz mint én, akkor kislányt szeretne, Én ugyanezt mondom, csak fordítva. Ha ugyanolyan lesz, mint a férjem akkor kisfiút szeretnék. Én nem tudom, hogy milyen élmény lesz a szülésem, de az orvosomban nagyon bízom, sokkal jobban, mint saját magamban. Bár erre az orvosom azt mondta, hogy ez nem helyes, mert a kismamának saját magában kell bíznia és csak mellékesen az orvosában. Nálatok bent volt a kispapa?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (33)
     
  17. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. június 28. 12:5335.
    Es meg valami. Ha nagyon nem birod a pocit, akkor a haziorvosnak joga van akar ket honap betegszabadsagot is adni. Igy mar akar szeptember elsejetol sem muszaj dolgoznod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. június 28. 12:4334.
    Szia, Agyrago! A 126 nap a prenatalis+posztnatalis egyben. Szules elott csak felet veheted ki, vagy ennel kevesebbet, viszont erdemes kivenned a 63 napot, mert szules utan igy is, ugy is csak 2 ev gyereknevelesi jar.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922956 (30)
     
  19. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. június 28. 12:3433.
    Szia!
    Es akkor most melyiknek orulnel jobban? Velunk is hasonlo dolog tortent, aztan megtudtuk, amikor kibujt.
    Oriasi elmeny volt a szules, mindenkeppen. En az eszemtol akar most is megismetelnem.
    előzmény:
    Banánchips (32)
     
  20. 2004. június 28. 12:1832.
    Szia! Köszönöm, hogy befogadtatok! Nálunk valóban 4-szer végeznek UH vizsgálatot. De ebből "csak" 1 kötelező. A 18. héten kötelező genetikai UH van. Az mindenkinek kötelező. Azon felül van még 3, ami térítésmentes és a TB támogatja. De természetesen elmehetsz további UH vizsgálatokra, Pl 4D praxis rendelő. 4 dimenziós UH. (magasság, hosszúság, szélesség és a 4. dimenzió az idő. Fantasztikus látvány. Bersze a 3 és 4d-s UH térítéses. A kórházban 2d-s UH-ot csinálnak. Vérvétel az nálunk gyakori. A kézi tapintásos vizsgálatot az én orvosom is minden hónapban elvégezte, de a 3. trimeszterbe lépve veszélyesnek nyilvánította és felváltotta közönséges hasi vizsgálatra. Amúgy az én orvosom elég alternatív, és a természetes szülés híve. Bár én jó néhányszor rendesen ráijesztettem. (a súlyommal és a vérnyomásommal). De mindezt túléltük és jól vagyunk.
    Kispocak egyenlőre semlegesnemű. A 4D-n azt mondták, hogy kislány. Nagyon örültünk, vettünk is egy kis rózsaszín zoknit. Erre rá 2 napra orvoshoz mentünk és az UH képet látva az orvosom megkérdezte, hogy választottunk-e fiúnevet a kislegénynek? Háát? Őszintén szólva nem. De lányt sem. Nem tudunk dönteni. Amúgy nem tudjuk, hogy akkor most végülis milyen nevet válaszunk, kisfiút, vagy kislányt. Amúgy a szüleim a jövő hét elején mennek Erdélybe nyaralni. Et tegnap este tudtam meg. Mondtam is nekik, hogy ezt megírom Nektek. Hátha örültök majd. Ja, ha valakit érdekel, a bemoldalamon van egy kép a berendezett babaszobáról és Kispocakról a 4D-k! Üdv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. június 28. 11:5531.
    Szia! Jaj, de jo, hogy gyulekezunk! Persze, hogy befogadunk, kerdes ez egyaltalan? En irtam, hogy minden mas, es errol akkor gyozodtem meg, amikor egesz terhessegem alatt magyarorszagi anyukakkal "beszelgettem". Egyreszt a vizsgalatok (uh) nem olyan rendszeresek, mint nalatok, azt hiszem, a leendo kismamara biznak sok mindent. Legalabbis ez volt az en esetem. Ultrahangos vizsgalatra gyakorlatilag azert mentem, el, mert olvastam az interneten, hogy melyik heten mit tudnak megallapitani. Az en dokim utolso hetig csak kezzel vizsgalt, ami - koztudottan - veszelyes dolog a harmadik trimeszterben. A Prenatalist is en "kenyszeritettem" ki belole. Egyszer volt vervetel, szinten egyszer vizeletvizsgalat. Es ennyi. Szoval a "minden mast" en erre a nemtorodomsegre ertettem. Nagyvarosokban itt is - minden valoszinuseggel - maskepp zajlanak a dolgok. Szerencsemre, hogy Hannaval minden rendben volt az elso perctol az utolsoig. De ez nem mindig van igy. Meg statisztikat nem lattam, de azt tudom, hogy egy 20. 000-res kisvaroshoz kepest oriasi szam az evi 2-3 csecsemoelhalalozas (+ anya is nem egy esetben)orvosi muhiba, figyelmetlenseg miatt. A legjobb baratnom is makkegeszseges kisfiat veszitette el a hosszu vajudas, keso csaszarmetszes miatt.
    Ne ijedjetek meg, nem ezert irtam le ezeket a dolgokat. Azt is tudom, hogy a legtobb borzalmat eppen a terhessegem idoszaka alatt hallottam, ezert mindenre fel voltam keszulve.

    Bananchips! En is augusztusra voltam eloirva, a tavaly ilyenkor mar oriasi pocakkal loholtam az erettsegizo diakjaimnak szurkolni. Kispocaknak tudod mar a nemet?
    Az Elevitrol hallottam, de nem tudom, hogy itt lehet-e ilyent kapni a gyogyszertarakban. Ha nem magyar gyogyszer, akkor biztosan.
    Vemi! Sokat mozog-e a kicsi? Puszi: Zsuzsa
    előzmény:
    Banánchips (29)
     
  22. 2004. június 28. 11:4830.
    Sziasztok!
    Hosszu hetvegem volt mert penteken sem dolgoztam, most is haza kivankozom igaqz lesz alkalmam otthon ulni de en mar most mennek haza!
    Banánchips kerded hogy mi mas itt nallunk, hat peldaul az is mas hogy megveszed a gyumolcsot es semmi izze nincs, ez az egyik ami most peldaul engem bosszant!
    Ti hogy tudjatok hogy azt a 126 napot ami jar a szules elott felet ki lehet venni, pl. en januar 8ra vagyok kiirva szulni es ez azt jelenti hogy nov. 1tol mehetek szulesire?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (27)
     
  23. 2004. június 27. 18:1029.
    Sziasztok! Remélem nem bánjátok, ha én is csatlakozom hozzátok. Nekem ugyan semmi közöm Erdélyhez, de felkeltette az érdeklődésemet az első hozzászólás, melyben valaki azt írta, hogy ott minden más. Mások a vizsgálatok és még sok más is! Miben más? Milyen vizsgálatot végeznek el ott, amit itt nem? Amúgy én augusztusi babás vagyok és Kecskeméten lakom. Itt ma 23 fok volt, de Mi (Kispocak, a férjem és én) nagyon nehezen viseltük a hőséget. Vitaminok? Azt olvastam, hogy a Maternát Ti is ismeritek. Én ajánlok egy másik vitamint. Elevitnek hívják, nagyon jó, csökkenti a hányingert, az első trimeszzterben, viszont kicsit drágább mint a Materna. Nekem az orvosom ajánlotta. Ha van kedvetek és befogadtok, írjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. június 26. 22:2328.
    Sziasztok, csak beugrottam gyorsan. Ma hosszu napunk volt. Mi svajcban lakunk, ferjem magyar o-i, de pici kora ota (1 eves)volt mikor ki kerultek. Nemetbe voltunk vasarolni, aztan meg elmentunk egy jot strandolni, most meg majd össze esek.
    Zöldseg meg gyümölcs, hmmm mikor csak van lehetösegem. Egyre jobban közeleg nekünk a nagy nap, mar alig varom.
    Kivanok jo ejt nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (26)
     
  25. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. június 25. 10:2327.
    Szia, Agyrago! Igen, hallottam a Maternarol. Jobb es ingyenesre is felirjak a kismamaknak. A sogornom is azt szedi. Nekem csak a 6. honaptol ajanlotta a doki a Prenatalist, addig csak Alilestrenolt (a terhesseg megtartasaert) es E-vitaminkeszitmenyt szedtem. De most itt van a gyumolcs-, zoldsegszezon, szinte nem is kellene mas vitamin.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922956 (24)
     

Címlap

top