Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

8 napos csecsemő nem eszik

zsofirnyák
Létrehozva: 2013. szeptember 30. 18:48

Sziasztok!

 

8 napos babámmal van  gond. Minden éjjel hisztérikusan sír, nappal hajlandó csak aludni.Persze, virrasztok mellette, lassan alig állok a lábamon.

Tejem nagyon kevés, nagyrészt tápot kap. Ma voltunk védőnőnél, és fogyott a kórház óta. A védőnő szerint éhezik, azért sír.

Eddig 3 óeánként etettem, cici és táp, amennyit elfogadott.

Ma a védőnő javasolta, hogy mérjük pontosan, mert 81 ml-t kellene ennie a súlya alapján.

Most nem tettem mellre, csak táp, 65ml-t tudtam belediktálni. 30 ml után elaldut, többször ébresztve jutott el kb 55ml-ig, ezután már szét kellett feszítenem szerencsétlen kis száját :(

nem értem. 

Nagyon el vagyok keseredve, ráadásul a felső szomszéd éjjel lekopog a csövön, mert zavarja a sírás, és ez is annyira frusztrál. Igyekszem követni a válaszokat, csak lassan megint etetés jön, máár előre stresszelek :(

  1. 2013. október 1. 22:1676.

    Még esetleg van a régi bevált recept,az egyik kezét a kicsi combjai alá teszi,felhúzza hasig,a másikkal pedig egy bekrémezett hőmérőt finoman a végbélbe helyez,de óvatosan.Ha megmozgatja enyhén,akkor jönnek a gázok.

     

    előzmény:
    marati (73)
    2013-10-01  20:54
  2. 2013. október 1. 22:1275.

    Na emiatt írtam hogy nézd át a bőrét.

    Ismertem egy babát,az is visongott,kapálózott.Később derült ki róla,hogy beteg a bőre,de ez nem igazán látszott rajta.Valószínűleg száraz volt neki,feszített.

    Valamilyen kencét írtak rá,azóta nem tudok róla hogy gond lenne.

     

     

    előzmény:
    zsofirnyák (59)
    2013-10-01  16:06
  3. 2013. október 1. 20:5574.
  4. 2013. október 1. 20:5473.

    Amennyiben tényleg hasfájás akkor 4 pózba is meglehet nyugtatni

     

    1: combodra teszed a pocakjánál és ovatosan mozgatod a lábad fel le (ringatod)

     

    2: hassal elöre az alkarodra fekteted és a hátát simogatod miközben ringatod

     

    3: felteszed a válladra ugy mint egy kiszsákot a 2 keze lefele logjon a hátad fele és ugy sétálsz vele

     

    4: kifele forditod és ugy sétálsz vele (nem baj ha lóg keze lába)  

     

     

    előzmény:
    zsofirnyák (65)
    2013-10-01  18:16
  5. 2013. október 1. 20:4872.

    "A napszakok felcserélésére mi is gondoltunk, ezért tegnap alig hagytuk nappal aludni, de nem segített :("

     

    Ez a LEHETŐ LEGROSSZABB, amit tehetsz. Egy újszülöttről van szó, nemrég még a pocakodban volt, nem ismeri az órát! Nem tudja, hogy éjszaka van vagy nappal és nem is szabad katonás napirendre trenírozni, teljesen normális, hogy nincs még napirendje. KB 6 hónapos korára lehet elvárni, hogy tartson egy rugalmas napirendet, az még nagyon odébb van. Most hagyni kéne aludni akkor, amikor ő akar aludni, és etetni akkor, amikor ő kéri. Ellenkező esetben nem kell csodálkozni, ha ennyit sírdogál szegénykém, hatalmas stressz neki a napirendre kényszerítés, sírással próbálja levezetni.

    Most az lenne a dolgod, hogy te alkalmazkodj hozzá. 

    előzmény:
    zsofirnyák (55)
    2013-10-01  15:56
  6. 2013. október 1. 20:3971.

    "HA fáj a hasa és mellre teszed valóban meg fog nyugodni és amíg szopik el is múlik a hasfájása, de utána újra kezdődik. Sőt a tokáig befosott gyerek is megnyugszik a mellen, de nem a valódi szükségletét elégíted ki. "

    Na, azt azért senki nem mondta, hogy a tokáig befosott gyereket meg kell etetni tisztába tevés helyett. Ésszerű keretek között kell alkalmazni az igény szerinti etetés elvét, nem csak végletekben gondolkodni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (41)
    2013-10-01  09:15
  7. 2013. október 1. 20:2170.

    Szia!

    Sok újat nem tudok azok után amit leírtak,de ami nekünk bevált:én lányom is hasfájós,üvöltős volt sokáig.Én is pólyába tekertem,előtte(ő is tekergett,nem nagyon volt el kézben sem) hajszárítóval fújtam a pocakját,közben masszíroztam.A kórházban tanácsolta egy csecsemős(már ott elkezdte kb 4 naposan).Perceken belül megnyugodott,elaludt.Akkor betakargattam a pólyával,jó szorosan.Egy darabig aludt,aztán ha felébredt,kezdtem előlről.Ja és nappal ő is elvolt a kiságyban,de éjjel utálta!!Első időkben az ágyunk mellett mózeskosár+pólya kombóban aludt(már amikor),később pedig tetszik vagy sem velem egy nagy ágyon.Ott csönd volt,de külön...Amúgy a mai napig utál egyedül aludni,bár már nem ragaszkodik a közös ágyoz szerencsére

    Kitartást!!

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  8. Torolt_felhasznalo_705786
    Torolt_felhasznalo_705786
    2013. október 1. 18:4869.

    Szia én a Sote I-en szültem. Ott az egyik szülésznő azt mondta hogy egy újszülött csecsemő gyomra akkora mint egy germensdorfi cseresznye....

    A lényeg: sűrűn keveset kell adni nekik enni. Sűrűn mellre tenni, és kis mennyiségeket adni.  

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  9. 2013. október 1. 18:3668.

    Egy ideig azért lehet húzni...

    Napközben az én lányom is elvolt külön szobában, de az éjszakák... uhh, hát azokat nem kívánom vissza! Azt gondoltam, hogy be fogok csavarodni. A gyerekorvosunk mondta, hogy a babáknak szokatlan és nyomasztó az éjszakai csend, hiszen az anyaméhben mindig volt némi természetes alapzaj. Megnyugtató nekik, ha éjjel hallják a szuszogásunkat (vagy apa horkolását...). Nem mellékesen Neked is kényelmesebb, ha nem kell 20 percenként az egész lakáson átslattyogni félkómásan.

     

     

     

    előzmény:
    zsofirnyák (65)
    2013-10-01  18:16
  10. hus
    hus
    2013. október 1. 18:1967.

    Jaj de sajnalom a helyzeteteket.

    A lanyom is csaszaros volt, nehezen indult el a tejtermeles nala is, raadasul a pici szaja es a lanyom cincikeje  merete nem passzolt, nehez volt mindkettojuknek.

    Tapszert egyaltalan nem birta a pici. 3 het kellett neki, amig a tejtermelodese megfelelo volt, 4-5 honap, amig a pici szajanak merete elerte a kellemes szoptatqs erzeset mindkettojuknel.

     

    Hasikaja fajhat a picidnek a tapszertol, probald tornaztatni a kis labat, mindkettot egyszerre a hasa fele nyomni egy jo parszor. Probald meg meg, hogy hanyadt fekszel, a picit hasra fekteted magadon es simogasd a hatat. Igy a gyomrocskajabol kijon az esetleges levego. A tapszer felfujhatja es rettenetes gorcsot kepes okozni naluk.

     

    Kitartas neked es ha teheted kerj segitseget, aludd ki magad.

    Figyeld a kis szajat, nehogy szomjas legyen, mert az rettenetes neki is.

     

     

    Meg valamit, eroltesd a cincizest, be fog az indulni, ha lehet, abba ne hagyd, mert oriasi vedelem a pici reszere. Tudom, nagyon nehez, probald. Sajnos a lanyommal vegig csinaltam az elso babajanal. A masodiknal semmi problema nem volt soha.

     

    Sok sikert es jo piihenest kivanok nektek. 

    előzmény:
    zsofirnyák (61)
    2013-10-01  17:17
  11. 2013. október 1. 18:1866.
    Elég sokáig. De miért nem alszol napközben?
    előzmény:
    zsofirnyák (65)
    2013-10-01  18:16
  12. 2013. október 1. 18:1665.

    persze, beszéltem, pont ma. új táp,infacol.

    külön szobában van, nappal alszik is ott simán. Ja, már elkezdte a sírást, de még megnyugtatható, itt fekszik a vállamon. meddig lehet alvás nélkül éln i????

    előzmény:
    Amelie (64)
    2013-10-01  18:13
  13. 2013. október 1. 18:1364.

    A gyerekorvossal beszéltél erről?

    Nem csoda, hogy ki vagy borulva, csak az a baj, hogy ez egy ilyen ördögi kör: a babád érzi és átveszi a Te feszültségedet. Ha van rá lehetőség, időnként kérj meg valakit (pl. nagyszülőket), hogy jöjjenek át, és ringassák ők a kicsit!

    Az anyatejet még ne add fel, próbáld meg fejni, és igyál sok tejszaporító herbateát! A patikában vény nélkül lehet kapni a More Milk nevű kapszulát, állítólag nagyon hatékony. Nyugi, van olyan ismerősöm, akinek császár után két hét kellett, hogy úgy igazán beinduljon a tejtermelése. Persze akkor sincs ám tragédia, ha a gyerek tápszert kap- mielőtt rágörcsölnél...

    Ami még az éjszakákról eszembe jutott: külön alszik, vagy veletek egy szobában? Nálunk (bár tudom, minden gyerek más) szó szerint egyik napról a másikra megoldódott az éjszakai bömbölés, amikor a kiságyat közvetlenül a sajátom mellé toltam.

    Mindenesetre kitartás, hidd el, ahogy múlnak a hetek, könnyebb lesz!

    előzmény:
    zsofirnyák (59)
    2013-10-01  16:06
  14. 2013. október 1. 18:0563.
    De, gondolom kólikás. Mi is mindent kipróbáltunk már, semmi nem segít. Viszont nem 3 órát  sír, hanem akár hatot. És mindjárt  kezdődik az este... :(
    előzmény:
    Aithra (62)
    2013-10-01  17:18
  15. 2013. október 1. 17:1862.

    Nem lehet, hogy kólikás a kicsi? Jól meg szoktad büfiztetni evés után?

     

    http://www.csaladivilag.hu/cikkek/csecsemok/has fajos-baba-hogyan-enyhitheted-a-panaszokat/926/

     

    http ://www.kismamablog.hu/gyermekbeteseg/hasfajas-az-elso-hetekb en-van-megoldas 

     

    Így utólag visszagondolva nálunk - szerencsére napnta viszonylag rövid ideig,  1-3 órát tartott esténként az éktelen sírás és igazából semmit sem tudtunk ellen tenni.

    A mellre tevés mellett próbáltuk az Infacolt, Espumisant, a takaróba csavarást, a pocak masszírozást, a két térd pocakhoz tolását,, amik valamennyit enyhítettek a dolgon, de igazából el nem mulasztotta semmi ezt a napi rutin szerű sírást.

     

    Aztán egyszer csak elmúlt, illetve átvette helyét a fogzás miatt nyűgösködés 

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    zsofirnyák (56)
    2013-10-01  15:57
  16. 2013. október 1. 17:1761.

    Köszi a biztatást, reménykedünk. Ma új cumisüveg, Infacol, új táp, pólya (ma vettem), bölcső (ma kapjuk) - ezekben reménykedünk epekedve.

    Naggggyon álmos vagyok már :(

    előzmény:
    andi*1970 (60)
    2013-10-01  16:31
  17. 2013. október 1. 16:3160.

    Szerintem túlságosan stresszelsz. Először is, mint mondtad elapadt a tejed is. Nyugodj meg-és nincs semmi baj. Sajnos előfordul, hogy a tápszer elsőre nem ízlik neki illetve nem találja el elsőre a doki-melyik a legjobb a babádnak. Nagy valószínűséggel hasfájós és ezér sír ilyen kitartóan. Amit írtál tápszert nem ismerem, az én picijeimnek még egész más tápszerek voltak-de azt tudom, hogy hetekig tartott amíg rájöttünk melyik is a legjobb nekik. Császáros voltam , anyatej nélkül- így nekem mindhárom gyerek tápszert evett. Sőt az egyik gyerkőc cumizott is első perctől kezdve. A cumit rózsamézbe mártva kapta a gyerek. Olvastam olyat is-hogy valaki az éjjel és nappal összekeverését említette. Szerintem ebben a korban ilyen nincs. Nem a napszakok változása szabályozza még az alvásukat hanem a pocak. Normál esetben 3 óránként eteted- de nekem a tápszerrel ritkábban kellett, mert ugye sokkal táplálóbb. Utána alszik-még keveset van ébren egy nyolcnapos általában.

    Etetés előtt készítsd el már a forralt vizet-hogy amikor éhes akkor rögtön adni tud neki. Vedd ölbe és szép lassan kicsit incselkedve ad neki oda-hadd akarja kicsit. Az is lehet, hogy a cumi tipusa miatt nem eszik rendesen.

    Sajnos sok oka van-hogy nem megy most neked- de nyugodj meg az a legfontosabb, mert a babák megérzik és hidd el nem akar ő bosszantani szándékosan.  

    előzmény:
    zsofirnyák (54)
    2013-10-01  15:54
  18. 2013. október 1. 16:0659.

    De pont, hogy nem aluszékony, képes egész éjjel fen tlenni, és végig visítani :(:(

    Megölelni, babusgatni nem lehet- mint már írtam - a sírás közben feszeng, eltol, őrjöng, görcsös :(

    előzmény:
    PirosLivi (49)
    2013-10-01  13:02
  19. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2013. október 1. 16:0458.

    Kitartás! Ha van valaki, aki át tudja venni néha, menj el sétálni (ha tudsz).

     

    Mindkét unokám nagy bömbölős és hasfájós volt, különösen az első. Aztán elmúlt. Nem hamar.

    (remélem, a harmadik jobb lesz:-)) 

    előzmény:
    zsofirnyák (54)
    2013-10-01  15:54
  20. 2013. október 1. 15:5957.

    egyformán volt aktív nappal és éjjel is magzatként. Teát, kávét nem iszom, csak reggel egy pici tejeskávét.

     

    előzmény:
    Maxim (22)
    2013-09-30  21:04
  21. 2013. október 1. 15:5756.
    venném magamhoz, de visít, feszeng, nem hagyja. AZ egész teste egy görcs :(
    előzmény:
    Aithra (15)
    2013-09-30  19:54
  22. 2013. október 1. 15:5655.

    3970-el született, 3870-el hagytuk el a kórházat, és rá két nappal 3800-nak mérte a védőnő.

    A napszakok felcserélésére mi is gondoltunk, ezért tegnap alig hagytuk nappal aludni, de nem segített :(

    előzmény:
    Énke84 (13)
    2013-09-30  19:37
  23. 2013. október 1. 15:5454.

    Sziasztok!

     

    Sajnos tegnap már  nem tudtam ideülni a gép elé, mert dráma volt megint. Etettem gyakrabban, de így is éjjel egytől fél hétig fejhangon visított.

    Megint nem aludtunk szinte semmit. Azt nem írtam meg, hogy császárral született, tejem alig volt, mára az is elapadt, gondolom a nem alvás, az idegesség betett :(

    Most új tápszert írt neki a doki, meg Infacolt, de már most elkezdte  avisítást, gondolom, megint hasonló éjjel vár ránk...amíg ki nem ugrom az ablakon :(:(

    előzmény:
    zsanna7 (6)
    2013-09-30  19:14
  24. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. október 1. 15:2653.

    4. a szomszédhoz felmennék kezemben a babával, és egy tábla csokival, és elnézést kérnék tőle, pár hét türelmét kérném, ne haragudjon, tudod, hogy szeretne pihenni, és mindent megpróbálsz higgye el...reméled pár nap, és minden rendbe jön.

     

    nagyon okos tanacs

    előzmény:
    PirosLivi (49)
    2013-10-01  13:02
  25. 2013. október 1. 15:1952.

    Ez mekkora baromság!!!!

    Könyörgöm, ez egy 8 napos baba, aki eddig egész életében folyamatos kajacsövön volt, most meg megpróbálják 3 óránként etetni. Persze, hyog nem tud egyszerre sokat enni!

    Neki még nincs más az életében, csak a cici! Az a kaja, a pia, a nyugtató, az altató, a biztonágot adó. Igenis cici kell neki, úgyse eszik többet, mint amenyni kell neki.

    (Három gyermekem van, mindhármat egy éves korukig szoptattam, eleinte igény szerint, és mindhárom csinos, jó alakú, sportos és semmiképp nem kövér, sőt inkább sovány, és egyik sem evészavaros, viszont annál inkább kiegyensúlyozott!)

    Azzal viszont egyetértek, hoyg nem kell felkelteni, ha alszik. Életképes gyerek tudja, mikor éhes. :)

     

    előzmény:
    Maxim (19)
    2013-09-30  20:52

Címlap

top