Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2013. szeptember 3. 10:27126.
    Erdei iskola megjárva, idén sokadszorra.Gyerek otthagyva. Nálunk csak ketten szeretjük a marcipánt, a nyáron sütött marcipános torta után ha lesz is, csak apró dísznek, csökkentett mennyiséggel, mert úgy szép volt, de túlon túl is tömény volt. Azért amikor marcipánosokról írtok, vérzik a szívem. Na, de azért, ha a marcipánkenyeres csokit megveszem, eltudják nyámmogni a fogacskák között....Lánykák akartok újítani? Szalonnával töltött csokoládé? Vagy csokoládéval töltött szalonna?
  2. 2013. szeptember 3. 08:39125.

    Sziasztok!

     

    Borcsamama betennéd megint a narancsos-csokis receptjét. Tavaly folyamatosan készültem rá, hogy megsüssem, mégis elmaradt. Talán az idén előbb fogok neki.

    Ha jól értettem összegyúrod és lefagyasztod az alapot? 

    előzmény:
    borcsamama (115)
    2013-09-02  22:14
  3. 2013. szeptember 3. 08:05124.

    Sziasztok!

    De jó újra itt:)))

    Sajnos minden évben lemardok és olvasó üzammódra váltok pedig nagyon várom a topikot!

    Tavaly én is kismama voltam az én kicsikém 5 hós és nayon várom milyen lesz a pofikája ha meglátja a sok csilli-villi karácsonyi dolgot

    Hoztam egy kis ötletet nektek.

    Jó keszülődést mindenkinek!!!!

     

     

     

  4. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 3. 06:27123.
    ...mára....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (122)
    2013-09-03  06:25
  5. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 3. 06:25122.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!

     

    Gyorsan átfutottam, amiket tegnap óta írtatok, fantasztikus, mennyi hozzászólás van már ebben a topikban.  

    És végre egy bunyómentes topik, amiben békesség, szeretet, egyetértés, egymás segítése nagyszerűen működik. Hajrá, így tovább,én szívből remélem, több ezer, vagy több tízezer kedves, érdekes hsz lesz itt a nagy napig, és sok sok szép fénykép.

     

    Néhány kép Nektek márs a szentendrei múzeumból, boltból.

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  6. 2013. szeptember 2. 23:08121.
    Nekem is eszembe jutottak a kismamák akik ugye most már gyakorlott kis anyukák. Sajnos nem tudom mi lehet velük de reméljük az ünnep közeledtével bekukkantanak ők is.
    előzmény:
    borcsamama (120)
    2013-09-02  22:30
  7. 2013. szeptember 2. 22:30120.

     Az a baj, hogy mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.

     

     

    Tudod mi jutott eszembe?   Vajon mi lehet a tavalyi kismamáinkkal?  Mekkorák lehetnek már a babák?   Idén már ők is karácsonyoznak. 

     

    Buburuza is teljesen eltünt.  Vele mi lehet?

     

     

    előzmény:
    tutusatu (119)
    2013-09-02  22:22
  8. 2013. szeptember 2. 22:22119.
    ne aggódj, amilyen ügyes vagy, biztos kitalálsz valami finomat, ami neked is jó:-) meg mi majd segítünk...
    előzmény:
    borcsamama (117)
    2013-09-02  22:19
  9. 2013. szeptember 2. 22:20118.

    a narancsos-csokis keksz nálunk is több adagban készült. Lehet hogy a hétvégén újra megcsinálom. Vettem narancsos fahéjas teát és szerintem ahhon nagyon finom lenne :-))

     

    Tiszta kekszmániás lettem. De hát mit tegyek, amikor olyan jó 1-2 db-ot elrágcsálni a hideg időben... 

    előzmény:
    borcsamama (115)
    2013-09-02  22:14
  10. 2013. szeptember 2. 22:19117.

    A szaloncukor mellett nálunk is a kedvencek között volt a marcipános keksz is. Tényleg nagyon finom. 

     

    Azt hiszem idén nem leszek könnyű helyzetben.  Hogy lehet úgy édességeket gyártani örömmel, ha te magad nem ehetsz belőlük, főleg úgy, hogy ráadásul imádod a sütiket?   Hát úgy néz ki hogy én most sajnos így jártam.  

    előzmény:
    tutusatu (114)
    2013-09-02  22:13
  11. 2013. szeptember 2. 22:16116.
    Szia banyoc@, üdv újra közöttünk. Már nagyon vártunk. Ahogy olvasgatom a hsz-okat az előbb jutottál eszembe és mi történt?! Megjelentél Te is:-) Tavaly nagyon szép dolgokat hoztál és a kandallódat a mai napig emlegetem:-) 
    előzmény:
    banyoc@ (103)
    2013-09-02  14:27
  12. 2013. szeptember 2. 22:14115.

    Na azért a puszihegyekből legalább kettő nekem is jár, ugyanis miután Szisszka megnyitotta a blogot, megfűztem hogy nyissa ő a topikot is. 

     

     Banyoc@ , Örülök nagyon hogy te is itt vagy megint!!

     

    rosemary 110,  holnap a megnyitón fotózom és utána mutatom a munkáimat.   Sokféle kreatív technikát szeretek és csináltam vagy csinálok, de a nagy szerelem a foltvarrás, így természetesen a kiállítás is az.  Van egy hat fős kis csoportunk, mindenki csodaszép dolgokat készít.

     

    Szamócalányka, én is hasonlóan csinálom.  Valamikor a tavasszal a karácsonyi maradék mandulából csináltam vagy három tömb marcipánt, most ott hűsöl a fagyasztóban jól becsomagolva és várja a karácsonyt. 

     

    Ha holnap kapok narancsot, akkor hamarosan társul hozzá pár adag narancsos -csokis keksz is, sosem árt ha ott várakozik, bármikor kivehető és süthető. Tavaly nagy siker volt itt, sokan megsütötték, sőt már citromos és mindenféle változatban is készült.  

     

     

     

     

    előzmény:
    banyoc@ (102)
    2013-09-02  14:23
  13. 2013. szeptember 2. 22:13114.

    Szia borcsamama!

     

    Ölni tudnék ezekért a sütiékért. Tavaly én is megcsináltam a marcipános kekszet, amit tőled kapunk és isteni finom volt. Idén is ott lesz az asztalon:-) 

    előzmény:
    borcsamama (100)
    2013-09-02  13:54
  14. 2013. szeptember 2. 22:10113.
    Nagyon jó ez az aszalt szilvás pulykamell. Nálunk is volt valamelyik éven karácsonykor. 
    előzmény:
    *Noa* (99)
    2013-09-02  12:58
  15. 2013. szeptember 2. 22:08112.
    Szia lacane, üdv újra itt:-)
    előzmény:
    lacane (93)
    2013-09-02  10:26
  16. 2013. szeptember 2. 22:05111.
    Köszönjük, nálunk is megvolt az első nap az oviban:-)
    előzmény:
    *Noa* (91)
    2013-09-02  10:01
  17. 2013. szeptember 2. 19:26110.

    Bemutatkozásként elhoztam nektek az egyik általam nagyon kedvelt szaloncukor receptet.

     

    Marcipános szaloncukor

    Hozzávalók:

    20 dkg darált mandula

    10 dkg porcukor

    4-6 evőkanál víz

    pár csepp mandulaaroma

     

    A fenti hozzávalókat összegyúrjuk, 3-4 órára hűtőbe tesszük a masszát, majd szaloncukor méretű és alakú falatkákat készítünk belőle, amiket végül olvasztott csokiba mártunk (mi étcsokival szeretjük). Sűtőpapír és alufólia felhasználásával hagyományos csomagolású szaloncukrokat készíthetünk.

  18. 2013. szeptember 2. 19:07109.

    Szép  estét mindenkinek!

     

     

    halleves

     

    Vigyázz magadra nagyon, ne csinálj többet ilyen butaságot!

    Nagyon tetszik a fenyőfás festményed, kedves ajándék.

    Köszönöm szépen az infót a sörökről, majd igyekszem résen lenni hátha.

     

    borcsamama

     

    Azért majd lehet látni mivel készültél a kiállításra?

    Az ételfotók is nagyon jók, sok-sok finomság.

     

    banyoc

     

    A múlt évben én csak olvasni tudtam a fórumot, hozzászólni nem tudtam.

    Már gondoltam rád, hiányoltalak hol lehetsz!

     

     

    Ovi és sulikezdőknek sikerélményekben gazdag évet kívánok!

     

    Szisszka

     

    Levelestésztába bugyolált gesztenyés pulyamell recepted idén megtalálható lesz a karácsonyi étlapomon. Finom gesztenyetöltelék receptedre én is kiváncsi lennék.

     

     

    Köszönet a sok jó és finom receptért, már most a bőség zavara van, mert mindet szeretném. 

  19. 2013. szeptember 2. 19:07108.
    Ezt a jópofa ötletet hoztam. Elkészítés (gondolom én ): bármilyen keksz, rá kis citromos máz, és bele lehet "ültetni" a pillecukorkát. Ha megszáradt, lehet díszíteni színezett mázzal, dekorcukorral, tortadarával, stb.
  20. 2013. szeptember 2. 19:03107.
    Sziasztok! Tavaly még csak olvasgattalak titeket, idén viszont csatlakoznék is hozzátok. Éppen pénteken kerestem a Karácsony 2013 topikot és sajnálattal vettem tudomásul, hogy túl korai még, erre ma mit látok a top 9-ben?
  21. 2013. szeptember 2. 18:50106.

    Kedves Fórumozok! Csak nem te gyüjtögeted már januárban az 100 és 200ft-ost?Akkor nem is szólhatok egy szót sem hogy csak aug elsejével kezdem el.

    Pedig így is bolondnak néznek.

  22. 2013. szeptember 2. 18:36105.
    De jó akkor rajtam is túl tesz valaki.Puszi neki!!!
    előzmény:
    fórumozok (60)
    2013-09-01  20:36
  23. 2013. szeptember 2. 17:48104.
    Megjöttünk. Gond nincs egyenlőre.Nálunk a  kicsik az elején töltött tolltartót is kapnak, nagyon szép jutott. Beszámoló: Két piros pont az egész osztálynak. Na, meg a nagy panasza, hogy a kicsi rajta akart lógni, mikor ő a barátaival akart játszani.....
  24. 2013. szeptember 2. 14:27103.

    Sziasztok Kedves Megszállott Kedves Karácsonyi ManóAngyal Topiktársaim!

     

    El sem tudjátok képzelni, hogy mekkore öröm és meglepetés hogy már indulunk is:) 

     

    gondoltam benézek ide, -miután délelőtt kicsit a tavalyi blogban kalandoztam-

    és ránézek a tavalyi topikra, de hát már itt az új az idei!:) HURRÁ!

     

    És már több mint 100 hsz van!!! Mi lesz itt képsőbb???:)))

     

    bizony én is készülök már...... 

    felmerült bennem a kérdés, hogy egyáltalán abba hagytam én a készülést tavaly óta??:)))) 

     

    Már pihennek az eltett lekvárjaim (eper, kajszi, szilva és a múlt héten megpróbáltam a sárga dinnyét is) mindegyikből készült kicsi üveges is, hogy tudjak majd belőle ajándékozni. 

    aztán a nyár folyamán sikerült nagyon olcsó karácsonyi dolgokat beszereznem, apróságokat amik majd a dekorációk és az ajándékok részét képezik..... 

    szóval én is itt vagyok:) 

    Most m,egpróbálok visszanézni kicsit. 

  25. 2013. szeptember 2. 14:23102.

    Ezt nem hiszem el!:)))))))))))))))))))))

     

    Hatalmas ölelés, puszi hegyek a topik indításáért!!:))))))))))) 

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14

Címlap

top