Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2019. január 1. 14:4143577.

    Sziasztok!  


     


    Telefonról vagyok, egy hsz-om már eltűnt az éterben,   remélem ezt sikerül elküldeni. 


     


    Mindenkinek nagyon boldog, egészséges, szerencsés, kreativkodásban is gazdag boldog új esztendőt kívánok mindenkinek! 



     


    Remélem mindenkinél jól telt a szilveszter. 


     


    Banyóca


    Klassz ajándékokat kaptál.  Jó mozgalmasan telt a karácsonyotok, remélem azóta már mindenki jobban van.  Örülök, hogy mindkét gyermeked itthon tudott lenni és együtt ünneoeltetek. 


     


    Borcsamama


    Néha én is be fogok nézni a későbbiekben is. 


    Olyan jó volt amikor még nyáron is aktív volt a topik.  


     


    Egyre kevesebben vagyunk itt, Shephard sem volt sokszor itt az egyéb elfoglaltságai miatt, karácsony után meg még inkább nem szokott jönni, ezért engedjétek meg, hogy megmutassam nektek az ajándékokat, melyeket neki készítettem.  Nem mindent fotóztam  és azt is csak külön-külön, de azért mutatom. 


     


    Köszönöm, hogy újra együtt készülhettem veletek karácsonyra,  jó volt velek,  remélem idén is találkozunk szeptemberben, de bízombenne, hogy addig is néha-néha benéztek és év közben is írtok néhény sort magatokról. 


     


    Puszi és nagy ölelés mindenkinek!  


     


     


    előzmény:
    banyoc@ (43574)
    2019-01-01  13:00
  2. 2019. január 1. 14:3943576.

    Drága Borcsamama,


    olvasásilag elmaradásom volt. Ezért csak most reagálok a nyári találkozóra.


    Nagyon örülök neki, s ha lehet csak feltételesen merek jelentkezni. Mivel másnap van a születésnapom, így nem tudom, hogy a család mit tervez, vagy nem tervez. De amint sikerül kiderítenem, egyből jelentkezem itt vagy e-mail-ben.


     

    előzmény:
    borcsamama (43570)
    2018-12-31  22:34
  3. 2019. január 1. 14:2343575.

    Sziasztok Angyalok!


    Sikerült ideérnem, igaz már az Új évben.


    Örülök, hogy megint együtt tudtunk készülni a nekünk oly kedves Ünnepünkre, és az év utolsó napjára. 


    Mindenkinek kívánok, elsősorban egészségben gazdag, Békés, Boldog Új Esztendőt!   


    Mindenkinek teljesüljön, minden vágya, álma, kívánsága!


    Sajnos holnap beindul, az a nyavalyás ördögi mókuskerék.  


    Most ígérhetném, hogy majd jövök rendszeresen, de nem teszem, mert akkor felelőtlen kijelentés lenne részemről! Inkább azt ígérem meg, hogy igyekszem időmhöz mérten bejelentkezni, beszámolni, hogy mi is történik velünk.


    Pusszantás


     

  4. 2019. január 1. 13:0043574.

    semmi gond:))) ennél nagyobb bajod soha ne legyen!:)

    előzmény:
    havastáj (43573)
    2019-01-01  12:51
  5. 2019. január 1. 12:5143573.

    Sziasztok!


     


    Juj, de ciki Banyoc@, hogy nem irtam ra. Ugy emlekeztem, tettem ra kartya. Bocsanat. Epres forrocsoki van az uvegben. Akkor itt irom le, hogy 2 dl tejhez 2 pupozott teaskanal port kell tenni, de nyilvan egyeni izles dolga. 


     


     

  6. 2018. december 31. 23:0643572.

    BorcsaMamám!


     


    Nagyon Boldog Új Évet, jó egészséget kívánunk mi is Nektek!


     


    Májusi találkozó. Elsőre nagyon megörültem az ötletnek, aztán rájöttem: április 15-től nálam beindul a 24 órás szolgálat, úgyhogy semmit nem tudok nyilatkozni a részvétellel kapcsolatban.  Majd meglátom hogy alakul a beosztás, lesz-e még egy ember felvéve, hogy ne dögöljünk bele az ügyeletekbe, stb.stb.... szóval most nem merek rá jelentkezni.... legfeljebb egyszer csak ott fogok dörömbölni az ajtódon:)))


     


    már nincs vissza egy egész óra 2018-ból......

    előzmény:
    borcsamama (43570)
    2018-12-31  22:34
  7. 2018. december 31. 23:0343571.

    Igen, nagyon tetszik minden!!!!! Gondolom a kis üvegben capuccino por van, ugye? még nem bontottam meg. Bocsánat, de csak most tudtam feltenni....

    előzmény:
    havastáj (43569)
    2018-12-31  21:35
  8. 2018. december 31. 22:3443570.

    Sziasztok Angyalok!


    Hát ez is eljött, hamarosan véget ér ez az év, és megint egy évvel régebb óta vagyok fiatal. 


    Ha néha kicsit döcögősen is működött a topik, azért nagyon jó volt itt együtt lenni veletek, együtt készülni a karácsonyra, és remélem jövőre is itt lesztek mindannyian. 


    Időnként biztos be fogok ide nézni , de csak akkor fogok én is írni, ha lesz kinek.  


    A májusi találkozós ötletemre mindössze hárman reagáltatok, ha mégis érdekel valakit, akkor keressetek meg email-ben.


    Kívánom, hogy az új év legyen mindenkinek sikeres, történjen veletek sok szép és jó dolog, legyen részetek minél több élményben,senkit ne érjen csalódás, kerüljön el a betebség ,  és szeptemberben találjatok ide vissza, felvértezve jó ötletekkel, csodás képekkel, finom receptekkel , hogy megint együtt várjuk a csodát. 


    BOLDOG ÚJ ÉVET 2019!!!

  9. 2018. december 31. 21:3543569.

    Sziasztok!


    Banyoc@, ugy izgultam, hogy fognak-e tetszeni a kis aprosagaim. El sem tudom mondani mennyire orulok neki, hogy oromet tudtam szerezni vele.


    Dragaim, koszonom, hogy iden is egyutt bandaztunk itt virtualisan. Bolodg uj evet kivanok mindenkinek!

  10. 2018. december 31. 19:2343568.

    Drágáim!


     


    Azt kívánom Nektek ANGYALOKNAK, hogy az idei év karácsonyának meghittsége, szeretete, öröme, boldogsága maradjon meg a lelketekben, szívetekben, otthonotokban a következő Szentestéig!


     


    Ma, az év utolsó napján szívből kívánok mindenkinek egy olyan új esztendőt, ami az idei rosszat feledteti, tompítja a jót megtartja, és egészséget, boldogságot, gazdagságot hoz Nektek!


    Minden kívánságotok teljesüljön,és a terveitek megvalósuljanak!


     


    BOLDOG ÚJ ÉVET VELETEK, UGYANITT!!


    Mézespusszedli


     

  11. 2018. december 31. 19:1643567.

    Hát lányok elnézést, de ha megfeszülök akkor sem tudom elfordítani a képet. Vagyis akár hogy forgatom ide rosszul teszi be....


    1. kép Volt segítségem a fa felállításánál


    2. kép rég áhított vintage lámpás ami végre elkészült karton papírból


    3. kép Manófalva a kandalló tetején


    4. kép és mellett a polcon


    Ezen felül még rengeteg kép készült, de képtelen vagyok elforgatni őket, ha egyszer rájövök a titok nyitjára akkor megmutatom a fotókat.


     

  12. 2018. december 31. 18:5543566.

    Drága MArcsi74!


    Annyira jó volt olvasni, hogy milyen izgalommal bontottad ki az ajándékod, és hogy mennyire örültél neki!!! Nagyon jól esett minden szavad, és bevallom, hogy maikor én ezt már elkezdtem készíteni fogalmam sem volt róla hogy kinek leszek az angyala, kit lephetek meg vele, de őszinte szeretettel alkottam minden percben, azzal a gondolattal: remélem aki megkapja ugyan úgy fog neki örülni mint amilyen örömmel én késztettem.


    A csomagolásról: a mérnök párom érdeme, mert bevallom, hogy fél napig agyaltam azon, hogyan lehet úgy becsomagolni, hogy eredeti állapotában túlélje a posta viszontagságait, de jött Zoli és a mérnöki logika, és látom, hogy sérülés mentesen ért el Hozzád a csomag::)


     


    Marcsikám köszönöm a képeslapot!!:) megleptél vele!:)


     

  13. 2018. december 31. 18:3943565.

    ELső sorban:


    Megígértem Magamnak is, hogy csak 24-én bontom ki a topikajándék csomagomat. És IGEN!!! meg tudtam állni!!!!


    Az én  Angyalkám HAVASTÁJ volt, akinek őszintén szívből köszönöm az ajándékokat, melyeket egytől egyig mind maga készített! Nagyon örültem neki, a fára akasztható csillagoknak, szíveknek, és hát a rénszarvasos fenyőfának! érezhető minden darabon az alkotás, az öröm, az önzetlenség!


    Drága Dóri! KÖSZÖNÖM!!! NAgyon örülök mindennek!!


    most leszek bajba a fotókkal.... meglátom hogy az az egy hogy jelenik meg és utána hozom a többit

  14. 2018. december 31. 18:2843564.

    Szép estét Angyalkáim!


     


    Mint mindig; most is pironkodva, szemlesütve jelentkezek be.... Nem ültem gép elé napok óta.....  Karácsony előtt azért szerettem volna jókívánságaimat átadni Nektek, de húzós napok voltak.


    Boldogság volt/van itthon! Az ünnepek előtt haza jött a fiam legkisebb ebunokával ( 3 kilós yorki zsebgengszter):)) Szépen mentek a dolgok, Tomi elment az egyik barátjának segíteni malacot/disznót vágni, és sajnos elvágta úgy az újját hogy 6 öltéssel kellett összevarrani, fél nap a sürgősségin.... Eleve kicsit taknyos volt a gyerek amikor hazajött, erre jött a vágás, a sokk (ájulás!) tetanus injekció, és ennek a kombinációnak "köszönhetően" 2,5 napig 38,5-39 fok közötti lázzal feküdt a szobájában.... közben ment az ünnepi készülődés.


    Vőm 23-án este ért haza a két nagyobb ebunokával(ők nem nálunk vannak elszállásolva, de a közelben) és végül 24-én este vacsorára, csengettyű szóra  megérkezett Timike is. Így végül utolsó pillanatra, de kiteljesedett az este:))) A hivatalos ünnep után egyéb családi karácsonyozások, programok.


    28-án tartottuk Tomi születésnapját, ami egyébként ma (31-én) van, de sajnos tegnap hajnalban már haza kellett menniük némethonba..... kiürült a lakás... nyomasztó a csend....


    Ha már egyik gyermek megjárta a sürgősségit, hát a másik se maradjon le! Timike utolsó munknapján, 23-án rosszúl lépett, azt hitte hogy pillanatnyi a fájdalom... de nem az volt. Végül is 28-án Tomi szülinapi ebédje után neki is be kellett menni a sürgősségire mert már nem tudott lábra állni a fájdalomtól.... szerencsére törés nincs, "csak" zúzódás és bevérzés az ínszalag és ínhüvely között. Fájdalmas, fekvés, jegelés, kenegetés. Timiék még itthon vannak, 3.--a körül mennek  majd vissza svájchonba. kb nagyjából dióhéjban ennyi. most próbálok fotókkal is szolgálni.

  15. 2018. december 31. 15:0443563.

    Itthonról csak ezzel enged be. narocsi vagyok


    Macska Ne keseregj, aki tud a családdal van! Bár én kifejtettem tegnap a foltos lányoknak, hogy aszongya:


    jövőre egy csoportos  "Karácsonyi kirándulás"-t fogok szervezni, mert ez a punnyadás megöl! Meg a mit eszünk? kinél eszünk? mosogatás, a mi van itthon? de sok se legyen, mert útálom kidobni az ételt... szóval téli kirándulás lesz, mert a csak kajálunk az kevés.


    A kisebb fiam barátai sok programot csináltak, tegnap volt valami játékesten. Kipróbáltak egy "Bajai halászlé főző" társast; azt mondta érdemes megvenni. Én a 2 napon még dolgoztam. Tegnap szedtük le a kiállítást, mert a cukrászdát felújítják. Beszélgettünk  egy sort és kávéztunk, volt megbeszélés, hogy mi legyen jövőre a varrós program. Sokat szeretnénk/szeretnének, majd kiderül mennyi fér bele a rendes munka mellett. A nagyobb fiam egy kis programot csinált és még tanulnia kellene. Na én jövőre ezt szeretném, hogy befejezze a vizsgáit. 


    Borcsamama: azt írtam, hogy Borcsapapát kilakoltatjuk, hogy beférjünk--- tehát ez egy burkolt igen! Innen könnyen megyek át, nincs messze. Májusban lesz valami  céhes program, amire menni kell: remélem nem ütközik a két találkozó. Felkérték a csoportot közös munka beküldésére, a téma: Fák, virágok. Ha ennek a bemutatója lesz, akkor fel kell menni a látogatóknak tanítani.  Egyébként ott a helyem. 


     


    mindenkinek:  


     

    előzmény:
    macska54 (43555)
    2018-12-30  17:30
  16. 2018. december 31. 02:1943562.

    Sziasztok!


    karácsony


     


    Szuper ajándékokat kaptál te is, szép lett a fátok is, guszta volt a menütök is.


     


    marcsi74


    Fantasztikus ajándékot kaptál banyócától. Jövőre te is bővítheted a kis faludat.


    Bubcsi


    Sikerült valahová kimozdulnotok?


    Gabriella


    Gyönyörű ajándékot kaptál marcsistól, köszi, hogy megmutattad.


     


    borcsamama


    Még szerencse, hogy nem lett komolyabb baj a kenyérpirítótól.


    Ádám aranyos lehetett, jó hogy így fogja fel.


    Jó ötlet a májusi találkozó is, de én még nem tudom, hogy tudnék-e menni.  Májusban lesz egy kreatív 3 napos alkotótábor amire szeretnék menni, talán az időpont nem ütközik, de hogy mind két hétvégém szabad legyen nem tartom valószínűnek.


    LondonEye


    Örülök, hogy nektek is jól sikerült a karácsony.


    Kitartást a munkához.


    narocsi


    Jó sok mindent sütöttél, főztél te is.


    havastáj


    Nóri cuki lehetett a fa díszítésben, tényleg leleményes, néha csuda dolgokat tudnak mondani.


    Örülök, hogy nálatok is minden rendben volt.


     


    Szenteste vacsorára átjött anyu, volt húsleves, rántott hús krumplipürével, krumplisaláta és csirkés alagút ami nálam pulykából készült. Bejglit és sósat sütöttem még, a mandulás kifliket csak elő kellett vennem a dobozból azok már korábban elkészültek.


    Az ajándékoknál volt egy kis kalamajka, ugyanis a páromnak sikerült egy olyan könyvet vennie nekem amit pont most olvasok, de végül is jól sült el,mert én meg húgom szülinapjára nem tudtam eldönteni melyiket vegyem meg, így több is hazajött velem, gondoltam az egyiket megtartom magamnak, így csak kicseréltük a könyveket és minden megoldódott.


    Másnap délután anyósékhoz mentünk, ott volt az egész család 17-en jöttünk össze, este előkerült a tabu nevű társas, most játszottunk vele először, de nagyon jó volt. Este amikor hazaértünk mi is előszedtük a társasokat és hajnalig játszottunk, nagyon élveztük. Karácsony 2. napján pedig nálunk gyűlt össze a család ebédre, mindenki hozott valami kaját meg sütit, délután ismét jót társasoztunk késő estig. Nagyon elfáradtam az ünnepek alatt és ezek után még két durva 12 órás műszakot kellett lehúzni, tegnap és ma is jó sokáig aludtam, nem is sok mindent csináltam délután meg karácsony utáni, szilveszter előtti buliban voltunk, jól sikerült, finomakat ettünk és jókat dumáltunk.  Ma elmentünk vásárolni, délután összedobtam a franciasalátát holnapra, meg begyúrtam a sós sütit, amit majd holnap fogok csak kisütni, lesz még fasírt meg lencsefőzelék.


     


    Mindenkinek nagyon boldog új évet, kívánom, hogy úgy alakuljon az évetek ahogyan azt szeretnétek és megálmodtátok, jó egészséget, sok szerencsét, gazdagságot, boldogságot a 2019-es évre!


     


     


    előzmény:
    karácsony (43561)
    2018-12-30  23:29
  17. 2018. december 30. 23:2943561.

    Az ajándékaink:) A páromnak vettem egy szeletelő gépet aminek nagyon örült,mindennap használjuk a reggelinél .


    Én kaptam egy 18 funkciós gépecskét ami krumplit,húst süt,rizsát zöldséget párol,de akár kenyeret is lehet sütni benne . 


    A barátoktól is kaptunk mindenféle finomságot :) 


    Sütemény még maradt karácsonyról.Igaz vettünk ma lencsét meg virslit franciasalátát is szerettem volna csinálni ,de tele vagyunk .


    Valószínű ha megyünk is barátokhoz csak kicsit mert már elindultak nálam a jósló fájások és szeretnék pihenni .A tűzijátékot azért szeretném megnézi és gyerekpezsgővel koccintunk :) Anyához is lenézünk picikét,hogy ne legyen egyedül. Igazi nagyi lesz .Hiába mondjuk neki,hogy tele vagyunk főzött 3 féle kaját holnapra :D  .Nagyon nyugisan teltek az ünnepek,boldog vagyok! :) 


     

  18. 2018. december 30. 23:1643560.

    Az ünnepi vacsink.Ajándékba kaptam a páromtól karácsonyra  ezt a gépecskét,és nagyon finom rizsát csináltunk benne. 


    Nekem most jó dolgom volt,mert a párocskám csinálta a húsit meg a bejglit is ,befaragta a fát és felrakta az égősort  .Nekem csak takarítanom és díszítenem kellett :) 

  19. 2018. december 30. 23:0343559.

    Ezt a fát,anyukámnak vettük ajándékba és együtt díszítette a család mikulás sapkában,meg rénszarvas fejdíszben nagyon hangulatos volt:D

  20. 2018. december 30. 23:0043558.

    Na talán most feltölti a képeket is a rendszer.


    A kis hófehér cipőcskék 1300 forint helyett 120 forintért voltak megvehetőek,a párocskám rá is csapott ,hogy ez idén nagyon illik hozzánk a kislány miatt . 24.-én este lehoztuk anyukámat,neki is nagyon tetszett .A befaragás tartott sokáig,meg a talp nem tartotta meg a fát ezért a végén kikötöztük :D De megérte. 

    előzmény:
    karácsony (43557)
    2018-12-30  22:54
  21. 2018. december 30. 22:5443557.

    Ilyen lett az idei arany fehér plafonig érő megálmodott fácskánk.Mindennap gyönyörködünk benne ,nem hullik,és érezni a finom illatát. 

  22. 2018. december 30. 22:2043556.

    Sziasztok! Mindenkinek sikerekben gazdag BOLDOG Újévet szeretnék kívánni! 


     


    Gyorsan megmutatom az ajándékomat.A családdal együtt bontottuk ki,és sírni tudtam volna örömömben annyira örültem! Nagyon szépen köszönöm! Ez a sok kézzel készített dolog ,na meg a lányunk nevével készült hóember igazi boldogságot hozott nekem ,mindenkinek mutogatom ! :) 


    Mutatok képet még az idei karácsonyfánkról is ! :) 

  23. 2018. december 30. 17:3043555.

    .... ezért tényleg érdemes dolgozni....

    előzmény:
    macska54 (43554)
    2018-12-30  04:05
  24. 2018. december 30. 04:0543554.

    Jó reggelt mindenkinek. 

  25. 2018. december 29. 20:2443553.

    Narocsi jó volt a menüd. Finomakat készítettél.


    Borcsamama én még nem nyilatkozom, sok minden van tervbe véve. Nincs mindennek fix időpontja. De elég sok kirándulásunk lesz, de még ki kell logisztikázni a résztvevők ráérnek-e? című dolgait. Ha arra az időpontra nincs progi én nagyon szívesen mennék hozzád. Köszönöm szépen a meghívást. 


    007 Évi köszönöm szépen. BUÉK nektek is. 


    Mindenkinek további szép estét....  

Címlap

top