Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. december 29. 14:1443552.

    Macsi s kedves Lanyok, 


    Boldog uj evet kivanok Nektek. Csodás karácsonyotok volt, Macsi, a diszitesed páratlan, amit a tesoiddal produkaltal!!!


    Csak jan. kozepén - vegen lesz gepem, (Jezuska hozza, csak hotorlasz van Eszakon)s telorol nem tudok kepet kuldeni, azt irja hogy nagyok.


    Kellemes szilvesterezest! 🍾🍷🍸🍹🕛🎉🎉🎊🏑🏑🎭

    előzmény:
    macska54 (43551)
    2018-12-29  04:09
  2. 2018. december 29. 04:0943551.

    Szép, jó reggelt mindenkinek.


    Mindenkit olvastam, de most nem tudok reagálni, de fogok.

  3. 2018. december 28. 22:3843550.

    Sziasztok!


     


    Itt vagyok en is. Nekunk is jol telt a karacsony. Volt, hogy itthon voltunk csak mi harman, de volt jovos-menos resz is. En azt is szeretem. Nalunk nem gyulladt ki semmi, nem dolt fel a fa szoval semmi extra nem volt. Nori nagyon orult minden ajandekanak, felelmetesen gyorsan tanul, pl a matatofalon levo dolgokat...meg az uj jatekait. A legcukibb az volt, mikor meglatta a karacsonyfa alatt az ajandekot es elkezdte kiabalni, hogy "szep szulinapot"


    De az is jo volt, mikor anyaeknal segithettek a keresztlanyommal ezeket a vekony csillogo szalakat feltenni a fara, majd mikor mar nagyon eldurvult a dolog es lelki szemeink elott lattuk, hogy fel fog borulni a fenyo, akkor anya mondta, hogy eleg ennyi disz mar, de az en okos es lelemenyes kislanyom nem hagyta annyiban. Leszedegette amiket addig feltett, majd ujra feltette. Elelmeseknek all a vilag.


    Borcsamama, de nagy szerencse, hogy nem lett komolyabb gond a kenyerpiritos dologbol. Sajna en sztem a nyari/tavaszi talalkozobol is ki kell, hogy maradjak, de ez meg nem 100. 


    Marcsi, az ajandekod, amit Banyoc@tol kaptal...leesett az allam. Higetetlenul otletes es nagyon cuki.


    A tobbiek is szepeket kaptak. 


    Mi az ev hatralevo rovidke kis idejere mar csak pihenest es a napi dolgokat tervezzuk, egy kis baratokkal valo bandazas meg tervben van, de ennyi. Szilveszterre nem szoktunk nagy felhajtast csinalni. Lehet, hogy lesz boros malac sult, meg nem dontottem el. Sutni szerintem nem fogok. Egy gyumolcssalata es/vagy gesztenyepure ami tervben van. Virslit, pezsgot, kolyokpezsgot beszereztuk, ugyhogy most labatlogatunk.


     


    Mindenkit olelek.


     

  4. 2018. december 28. 20:2743549.

    Mindenkinek további szép estét....

  5. 2018. december 28. 14:2343548.

    Rendben, bocsánat, tényleg 2017 volt, idáig rendben van, de a kérdésemre nem kaptam tőled választ.:-)


    Ahogy elnézem, ti sem éheztetek.  Jó sokfélét sütöttél és főztél. 


    Annak ellenére, hogy Andrisnak mindenből csomagoltam, idén még nem kell főznöm, annyi a maradék.  Holnap azért csinálok rántott pontyot és csinálok belőle savanyú halat szilveszterre  hagymás babsalátával és majonézes krumplival. Már régóta vágyom rá, jó lesz pár napra vacsorára.

    előzmény:
    narocsi (43547)
    2018-12-28  12:43
  6. 2018. december 28. 12:4343547.

    Jajj de nagyon ráérsz gondolkodni!  Szegény Borcsapapát majd megint kilakoltatjuk, hogy ennyi nő elférjen!


    ( szerintem 2017 volt, de mind1: az a lényeg hogy JÓÓÓ VOLT!)  Még jó, hogy nem égett le a vezeték a kenyérpirítótól!


     


    Nálunk karácsony előtti napokban volt frász: egyszercsak elment a villany! Rögtön végig szaladtam a lakáson, hogy nincs-e füst szag. Otthon voltunk hárman, ment tv, mosógép, sütő , számítógép, fűtés. Megijedtem, hogy leégett valami. aztán kiderült, hogy a betáp kábelnél mentek el a biztosítékok. Valami hülye a 4 emeleten délelőtt betonkeverőt!!!! használt, utána délután kiment a biztosíték. No komment...


     Dolgozom, reggel üres volt a város, csak mi melózunk. 


     Jól kifőztem magam karácsonykor:


    volt húsleves gége tésztával,


    zsírban sült kacsamell


    kolbásszal felszúrt karaj


    francia saláta


    lila káposzta almával


    lila káposzta alma nélkül


    rizs


    gyümölcskenyér,


    mézes keksz


    linzer virág lekvárral, nutellával


    Anyu hozott beiglit mákosat, diósat


    ja, volt még friss pogácsa is


    Sajnos torta nem volt... pedig bevásároltam hozzá! De már sok lett volna...


    + valamikor egyszercsak hopp volt guba is!


    A fagyasztóban  még van hús, szerintem januárban megint a hűtő kifogyasztása lesz a cél.


     


    Sziga: a képeslapon megtaláltad a kitűzőt? Egyébként meg írtam neked, hogy a manók tehetnek a rossz postázásról!  És így könnyű ám nagy léleknek lenni, és nem kibontani az ajándékot! Alig kaptad meg!!! Úgy esett be a fa alá!


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    borcsamama (43546)
    2018-12-28  10:56
  7. 2018. december 28. 10:5643546.

    Sziasztok Angyalok!


    Nagyon eltűnt mindenki, gondolván hogy még rengeteg idő van  karácsonyig, ráérünk készülni.  


    Mondjuk ez igaz is, de azért még nincs vége az évnek, és bízom benne, hogy azért újévig előkerültök, még azok is, akiknek közben dolgozniuk is kell. 


    Azért is fontos lenne ez, mert  nekem támadt két jó ötletem is, itt a nagy ráérés közepette. 


    1.  Már tudom hogy a lányom mit fog kapni karácsonyra,fel is írtam, mert képes vagyok elfelejteni.  Már csak meg kell valósítani.


    2. Ez egy olyan ötlet, ami közérdekű, szeretném ha mindenki tudna róla.!!


    Visszagondolva  2016 "májusi karácsonyára", én megint szívesen megszervezném  , és örülnék ha minél többen itt lehetnétek. A helyszín és az időpont változatlan lenne, konkrétabban május 18-a. Ez egy olyan nap, amikor se husvét, se ballagás, se hosszú hétvége. 


    Kíváncsi lennék  ezzel kapcsolatban a véleményetekre, és arra, hogy ki az, aki szívesen részt venne benne. 


    Szép napot, jó pihenést!


     


     

  8. 2018. december 28. 07:3343545.

    borcsamama


    huuu, de nagy szerencsetek volt azzal a kigyuullado pirotoval


    a kisunokad nagyon  eretten reagalt, csuda egy fazon



    az en beszamolom rovid lesz


    24-en kettesben voltunk a ferjemmel, o egyebkent is delutan ert haza a munkabol


    de jo volt, nagyon orult a kis mufanak, amire vettem egoket is


    a falu is a szive csucske, bar mar kicsit zsufolt, mert valahogy uj dolgok is kerultek bele😀


    masnap a lanyomhoz mentunk, egyutt foztunk, a bejglit es a mezeskalacsot en vittem


    egy torikfajasos betegseg vegen volt, szoval meg elegge gyengelkedett


    26-an meg mar dolgoztam, es meg szerencsesnek mondhatom magam, hogy igy esett a beosztas


    holnaptol megint suru munkanapok jonnek, szoval BUEK mindenkinek aki erre jar


     

  9. 2018. december 28. 04:2443544.

    Köszönöm szépen a beszámolódat a karival kapcsolatba. Ádám tényleg aranyos volt.


    Tényleg jó, hogy nem lett baj. 


    Jó reggelt mindenkinek!

    előzmény:
    borcsamama (43543)
    2018-12-27  20:44
  10. 2018. december 27. 20:4443543.

    Sziasztok, szép estét Mindenkinek!


    Nagyon gyorsan elszállt ez az egy hónap, jó volt nagyon a készülődés, a karácsonyvárás.  


    23-án hazajött a kisfiam, 24-én kicsit előre főzőcskéztünk másnapra, este a nagy fiaméknál vacsoráztunk.  Finomakat ettünk, sokat beszélgettünk és játszottunk a gyerekekkel.  Jó kis élmény volt, hogy a gyerekek énekeltek, zongoráztak nekünk.  Szerencsére mostanra kiheverték a csalódást,  mivel kiderült számukra, hogy nem a télapó hozza az ajándékokat.  Végül is Ádám aranyos volt, azt mondta sokkal jobb és szebb volt így a karácsony este.  


    25-én nálunk volt az összes gyerek és unoka, ráadásul nagy öröm ért, mert hazajött a legidősebb unokánk is, aki Londonban él, és két éve nem láttuk. 


    A 26-a  is csendben, békésen telt, a gyerekek jöttek-mentek, játszottunk, filmeztünk.


    Ma elmentünk kicsit csavarogni, vásárolgatni, bár mindenhol rengetegen voltak, de valahogy nem zavart.  Találtam néhány kedvemre való karácsonyfadíszt, így bővült a készlet.  Vettünk egy kenyérpirítót, ugyanis a régit szerencsésen felgyújtottam 23-án, de szó szerint.  Kb.fél méteres lánggal égett benne a kenyér, még jó hogy nem lett komolyabb baj. 


    Az ajándékaimról már mutattam képet, mégegyszer köszönöm szépen az Angyalkámnak. 


    Örülök hogy nektek is jól sikerült a karácsony, remélem mindenki ír majd rövid beszámolót, és mutat képeket az ajándékairól is. 


    További szép estét, jó pihenést! 

  11. 2018. december 27. 20:3443542.

    74_marcsi Köszönöm kérdésed, minden a legnagyobb rendben lezajlott, jól sikerült. Mondjuk tudtam, hogy semmi gond nem lehet. Én annál precízebb vagyok. Ezt már nem növöm ki. 


    Karácsony jó és kellemes ünneplést nektek.


    Tegnap miután kék halált halt a gépem és ma is az új gépet használom nem csinálok semmi mást egész nap mint testre szabom. Még a képeim cicás aláírását is újra kellett szerkesztenem. Semmi nem ua. itt mint a másikon volt. És amit én nem tudok azt majd a szám. tekes. megcsinálja. Jön jan. 3-4-én. Nincs Pesten.


    sziga teszek ide neked egy képet, hogy idejében el tudj készülni.


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát.


     

  12. 2018. december 27. 20:1043541.

    sziasztok,


    most csak képekben.


    Marcsi, köszönöm!

  13. 2018. december 27. 19:4043540.

    Bírom ezt a helyesírás átírót 


    szóval


    Shygys

    előzmény:
    sziga (43539)
    2018-12-27  19:38
  14. 2018. december 27. 19:3843539.

    Marcsi, Gabriella: óóó remek volt. Az időpont miatt elég kevesen voltunk így igazán karácsonyos-baráti lett. Shyguy koncert volt akiket én annak idején amikor nagy sztárok voltak nem ismertem de most a gyerekeim lovaglása kapcsán az egyik sráccal haveri viszonyba kerültünk. Egész más úgy egy koncert legyen az bármilyen hogy kedves ismerős van a színpadon. Szóval remek volt és még kaptam meglepit mert rajta voltam a vendéglistán pedig nem is mondtam biztosra hogy megyek. Nagyon kedves gesztus volt. Örültem neki. Hajnal 3 volt mire hazaértem. Jelenleg azt sem tudom merre van a hány méter

  15. 2018. december 27. 16:5243538.

    Sziasztok!


    A karácsony szépen csendesen eltelt. 


    24-én hármasban voltunk, majd 25-én mentünk sógornőmékhez. Nem volt semmi extra, kajáltunk meg beszélgettünk, de azt kell mondanom, hogy amikor nálunk tartjuk a családi karácsonyt sokkal jobb szokott lenni a hangulat.


    26-án itthon voltunk, játszottunk az új társasjátékkal amit a Balázs kapott. Nagyon jó volt, majd késő délután filmet néztünk, amin jól be is aludtam. De ennek ellenére este is el tudtam aludni, igaz 3-4 óránként fent voltam, mert az orrom mindig bedugult. Páromnak mennie kell 3 napot dolgozni, még 2 hátra van.


    Ma semmi extrát nem csináltam, mostam, főztem. A gyerek pizsi napot tartott.


    Holnap paradicsomlevest kell csinálnom, délelőtt vasalni szeretnék. Délután a pótmamához vagyunk hivatalosak, utána horgolni szeretnék.


    Macska: Hogy sikerült a vendéglátás? Sikerült mindennel elkészülnöd sütés ügyileg?


    Sziga: Retró koncert milyen volt? Elárulod kik voltak a fellépők? 


    Gabriella: Nagyon jó karácsonyozást kívánok!


    Bubcsi: Sikerült valahova kimozdulnotok?


    Akik még nem tudtak jönni, várjuk türelemmel a karácsonyi élmény beszámolójukat.


    Addig is további szép délutánt, estét mindenkinek.


    Pusszantás

  16. 2018. december 27. 08:5843537.

    Jó reggelt!


    Hát, ez is elmúlt...


    Jó hír: lehet készülni a következőre.


    Tudjátok, karácsony után karácsony előtt vagyunk


    Remélem mindenkinél jól telt ez a pár nap, sikeresek voltak a vendéglátások, vendégjárások.


    Én ma szeretnék már egy kicsit kimozdulni, az előző napokban az időjárás miatt még sétálni se lehetett.


    További szép napot, kellemes időtöltést kívánok!


     


     


     


     

  17. 2018. december 27. 08:5343536.

    szép napot,


    Macska, nálunk ma kezdődik.


    Sziga, hogy sikerült a koncert?


    Mindenki, aki még nem mutatta, mit kaptatok? ma én is megtudom, hozom a képeket

    előzmény:
    macska54 (43535)
    2018-12-27  04:34
  18. 2018. december 27. 04:3443535.

    Jó reggelt mindenkinek! 

  19. 2018. december 26. 21:0743534.

    Éppen retro karácsonyi koncertre megyek. Mókás lesz! És mivel voltam olyan előre látó nem kocsival indultam szóval iszom egy jó koktélt is🍸

    előzmény:
    macska54 (43533)
    2018-12-26  20:18
  20. 2018. december 26. 20:1843533.

    Mindenkinek további szép estét... 

  21. 2018. december 26. 04:5543532.

    74_marcsi köszi hogy megmutattad amit kaptál. Igazán nagyon szép a kicsi falud. Banyoc@ meg nagyon ügyes és fantasztikus szépet készített neked. Leld benne örömöd. 


    Jó reggelt mindenkinek!


    További szép ünnepet kívánok. 

  22. 2018. december 25. 22:0843531.

    Drága Manócskák!


    Vége a családi karácsonyozásnak, s jöttem ahogy ígértem.


    Mint már tudjátok én megvártam a 24-ét az -ám ajándékával. Rajtam kívül még Bazsinak is piszkálta a csőrét, mert szerette volna ő kibontani, de édesapja mondta, hogy azt csak anya bonthatja, mert ő kapta.


    A doboz egy gyönyörű arany csomagolópapírba volt rejtve (1.kép). Na ezt nem kímélve téptem fel, ahol is egy barna csomagolópapír várt rám. Ennek is neki estem, majd lassítottam, mert egy üzent volt ráírva, hogy óvatosan kell bánni vele (2.kép).


    Hogy tovább fokozza az izgalmakat a párom, jól leragasztotta a széleit. Persze nem nagyon ment a kivágás, a kés kiesett a kezemből (majdnem a lábamba állt), a végén párom ki is vette belőle, még mielőtt valami kárt okozok a csomagban és magamban.


    Mikor kinyitottam egy összetekert piros papírost találtam benne, olyat mint amit a vásárokban a hírnökök felolvasnak (3.kép). 


    Majd elém tárult a CSODA! (4.kép)


    Nagyon sajnálom, hogy nem készült videó, mikor megpillantottam a doboz tartalmát, mert akkor ott én újból gyerek voltam! Ahogy visszagondolok a pillanatra a szám fülig ért, és meg sem tudtam szólalni a meghatottságtól, csodálkozástól! 


    Lányok, most már tudom, milyen amikor "megfertőződik" az ember fia a karácsonyi falu építésével. És már most tudom, hogy jövőre nekem is tovább kell folytatnom a falu bővítését! 


    Akinek pedig ezt a csodát köszönhetem Banyoc@.


    Köszönöm, azt a sok szeretetet, munkát amit belefektettél az ajándékomba. Most is itt cseng a fülemben, mikor a talin beszélgettünk, hogy milyen aprólékos munkával festetted a kis emberkéket. Biztos ezek is köztük voltak.


    Kívánok Neked és Szeretteidnek további Áldott, Békés, Meghitt Karácsonyt!


     


    Pusszantás


      

  23. 2018. december 25. 20:3843530.

    Mindenkinek további szép Karácsony estét, majd jó éjszakát.


    Nekem holnap lesz húzós napom. 7 vendégem jön. De nagyon jól elő vagyok készülve. Reggel megcsinálom szépen az asztalt, ahogy a képen láttátok. Végül is csak a krumpli és a rántani, sütni valóm van csak hátra. Egyik kezemet bedugom a s....be és a másikkal pikk-pakk kész leszek. Igaz a rántani való elég tetemes mennyiség, de majd 3 nagy serpenyőben sütők egyszerre. Egy kacsa mellét kell sütni az egyik menyecskének. Azt szereti.


    Nos akkor a menü :.... ezt kérték:


    Rántott csirkemell, ipari mennyiségben, rántott gombafejek, rántott libamáj, 1 sült kacsa mell, krumpli saláta, pirított krumpli, (értsd:a prézlis zsírból kell tenni a krumplira a rántott húsos zsírból)... így szeretik Macim fiai. Rizi-bizi, petr.rizs. Menyecske a kacsás nem eszi a petr. Övé a rizi-bizi. Francia saláta, tojás saláta, tartár mártás. Előétel: tatárbifsztek pirított kenyérrel. 


    És ipari mennyiségű sütemény. 


    Nos nem fogok vakarózni. 


    Ünnep lévén két kép.   


     


     

  24. 2018. december 25. 12:4943529.

    Sziasztok Karácsonyi Angyalok!  


    A tegnapi készülődés közben nem volt időm, ma egy kicsit nyugisam, anyósékhoz megyünk délután, holnap meg nálunk gyűlik össze a család. 


    Remélem a szenteste mindenkinél  boldogságban, szeretettben telt, további kellemes ünneplést és sok meghitt, önfeledt percet kívánok minden topik társamnak és családjának. 


    Sziga


    Örülök, hogy sikerült megküzdened az ajándékodért.  Remélem mindenkihez odaért azért időben.  


     


    Nagyon szép és megható volt ez a történet, köszönöm, hogy megosztottad velünk. Bocsánat amiért nevet nem írok, de nem vagyok benne biztos ki írta, hülyeséget meg nem akarok írni, telon meg nem tudom visszanézni.  


     


    Nyuszó


    A díszek, amiket tőled kaptam már a karácsonyfán figyelnek.   Köszönöm őket. Majd fotózom is és mutatom, most megyek ajándékot csomizni.


     


    Boldog karácsonyt!  


    Örülök, hogy idén is veletek együtt készélhettem az ünnepekre. 


    Puszi és nagy ölelés mindenkinek.

  25. 2018. december 25. 12:0943528.

    Kész a libanyakam, az egyik. Holnap lehet sütök még egyet. 


    Kicsit megkapta a tetején a közepét de az nem számít. 

Címlap

top