Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. december 25. 11:2143527.

    sziga drága! A kép a kérdésedre lejjebb található. 


    Lányok csak beugrottam két fakanállal a kezembe, de már szaladok is tovább.


    De ezt a ziccert nem hagyhattam ki.


    Majd jövök. 


    Mindenkinek egy nagy Macska puszi. (nem teszek puszi szmájlit, mert rondák.)

  2. 2018. december 25. 10:0043526.

    Drága Manócskák!


    Írtam egy hosszú hozzászólást, de ez a dög NLC kivágott, mint macskát...


    Nagyon mérges vagyok!


    Most sajnos nem tudom újra írni, mert készülünk a családi karácsonyra, este majd jövök.


    Addig is mindenkinek


    Pusszantás 

  3. 2018. december 25. 07:1743525.

    Drága Borcsamama! Köszönöm!


    Drága Macsek! Idegeim tépázója! Kiszámoltad már, hány nap van Karácsony szentestéig?????????? Szejetjek!


    Drága Banyóca: Neked is köszönöm, és Marcsinak is a képeslapot, nagyon jól esett, hogy gondoltatok rám!

    előzmény:
    macska54 (43523)
    2018-12-25  04:56
  4. 2018. december 25. 07:1243524.

    Jó reggelt Lányok!


    A tegnap délelőttöm ráment a hajtóvadászatra amit a csomagom után rendeztem a postán, de megérte!


    Több okból is, egyrészt kiderült, hogy én vagyok a hibás, mert bátorkodom lakóparkban lakni


    Másrészt a párom a hibás, mert nem írt rá telefonszámot és email címet


    Harmadrészt a posta nem tehet a tetemes feladási díj ellenére sem semmiről, de legfőképp arról nem, hogy nem értesítettek a csomag érkezéséről!


    De legesleginkább azért érte meg mert, gyönyörű ajándékot kaptam NAROCSI-tól!


    NAGYON-NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!


    Imádom a táskákat, a kék-fehér pedig különösen a kedvencem lett az elmúlt években :)


    És lássátok a csodát!!!


    PIHENJETEK SOKAT, EGYETEK FINOMAKAT, NEVESSETEK RENGETEGET, LEGYETEK SZERETVE!

  5. 2018. december 25. 04:5643523.

    aiméejane ez nagyon aranyos. Köszi, hogy megosztottad velünk.


    Jó reggelt mindenkinek. További szép ünnepeket kívánok. 

  6. 2018. december 24. 23:5643522.

    Az összeszerelt karácsonyfa


    Megtörtént eset alapján.
    Levél jött gyerektől. Munkahelyi elfoglaltságuk miatt előreláthatólag nem tudnak hazajönni karácsonyra. A két öreg
    elkámpicsorodva ült a konyhába. A gyerekek nélkül nem igazi a karácsony. Pedig hogy készültek rá!
    - Hallod e, öreg! Épp most akartam átmenni a szomszéd zőccségeshez karácsonyfáért. Kell az nekünk, ha magunkban
    leszünk?
    - Mikor utójjára ketten vótunk karácsonykor, akkor se vót. Nem telt rá. De ha lett vóna se láttuk vóna, úgy el vótunk az
    ajándékunkkal. Te velem, én meg teveled. Hát most majd megint egymást lessük. - A két öreg tette a dolgát, etettek,
    seperték a havat, hordtak be tüzelőt estére, meg morzsolni valót, mert ki tudja, milyen idő jön. De valahogy most minden nehezükre esett. Kialudt a tűz, amit a gyerekek várása izzított. Szenteste napján kora délelőtt táviratot kaptak Pestről is, a szomszéd faluból is: mégiscsak haza tudnak jönni, este érkeznek.
    - Jaj, most mán akkor micsinájjak? - Sopánkodott az asszony, aztán gyorsan átment a zöldségeshez, Grónásékhoz. De
    keserves ábrázattal tért vissza.
    - Jaj, öreg, nincsen má fa! Csak egy csomó letöredezett fenyőág. - Szomorúan néztek egymásra. Az öreg hirtelen felkapta a fejét.
    - Áthozom én azokot. Hátha tudok belőle csinálni valamit. Ha mást nem koszorút. - A zöldséges még örült is, mert neki kellett volna eltüntetni az ágakat. Tüzelni sem jó vele, mert bár jól ég, ám vagy összevágáskor, vagy összehajtáskor, hogy beférjen a masinába, merő gyanta lesz tőle az ember keze, meg szúr is. Összekötötte az ágakat az öreg, még össze is
    söpörte a helyét, ha már odaadták csak úgy. Otthon a párja már el is kezdte a sütést-főzést. Az öreg meg a fészerben
    szétnézett, talál e valamit a nagy műhöz. Talált is egy négyzetes alapú, 2 centi vastag lécet, még azóta maradt, hogy a ferslógot (ládát) javította. Metszőollóval levágta a fenyőágak végét olyan szögben, hogy minél nagyobb felületen feküdjön fel a lécre. Aztán kis szögekkel a lécre szögezte őket, s ha kellett, dróttal megerősítette. Az elején jól haladt, de ahogy forgatni kellett a lécet, hogy körkörösen helyezhesse el az ágakat, egyre nehezebben boldogult. A fajankóba (egy olyan szorítóeszköz, melyen ülve, a lábával feszítve tudta befogni a megmunkálandó fát) befogott egy széles deszkát, hogy a nekitámasztott lécre fel tudja szögelni úgy az ágakat, hogy a többi ne sérüljön. Sikerült szép egyenletesen rögzíteni azokat. A maradék rövid ágdarabokat meg körbefuttatta a fehéren virító lécen, zöld színű bányászdróttal kötözte rá. Hiába hívta a párja ebédelni, nem ment sehova, míg kész nem lett vele. Még talpat is csinált neki, hogy biztosan álljon, hisz a karácsonyfatalp nem volt jó hozzá. Akkor bevitte, letette az asztalra. Az asszony csak nézte, nézte, aztán a szemét elfutotta a könny.
    - Nahát, ilyen szép fánk még sose vót! - azzal a párja nyakába borult. Mert abban az öreg szíve-lelke benne van, megérezte
    ő azt. Eleget morgolódott, hogy nem ért ő a házi munkákhoz, és mindent az asszony csinált a gyerekeknek. Most ő is
    hozzátette a magáét.
    Feldíszítették a fát, alá tették az ajándékokat, olyanokat, amik tőlük tellett. Hisz ebben a megváltozott világban a gyerekek
    beszerzik maguknak, ami kell, ahhoz ők már nem értenek. Épp, hogy végeztek, megérkezett az az idősebb fiú a párjával,
    nem sokkal később a kisebb is, feleségestől. Először megvacsoráztak, de a fiatalok tekintete állandóan a nagyszobában lévő karácsonyfára tévedt. A vacsora végeztével a fiatalasszonyok elmosogattak, hogy a csetres kiabálása (így mondták arrafelé, ha a mosatlan edények léte nem hagyta nyugodni a háziasszonyt) ne zavarja az ünnepet. Közben elmondták a gyerekek, hogy szinte kényszert éreztek, hogy valahogy szabaddá tegyék magukat a Szentestére. Hétközi túlmunkákkal sikerült. Akkor az anya elkezdte a Mennyből az angyalt énekelni, s mindnyájan átmentek a nagyszobába. Amint teljes egészében meglátták a gyertyákkal megvilágított fát, szinte egyszerre kiáltottak fel:
    - Nahát, hol vettétek ezt a fát, ilyen szépet még nem láttam! - elgyönyörködtek benne, aztán szétosztották az ajándékokat.
    De a gyerekek tekintete állandóan a fán csüngött.
    - Nem tudom, mi van ezzel a fával, de vonzza a tekintetet! - mondta az egyik meny.
    - Mintha aurája lenne, mintha körül lengené valami - szólt a másik, a fiúk pedig megerősítették.
    - Megmondom én nektek, gyerekeim. A szeretet - mondta az anya, és elmesélte a fenyőfa történetét.


    Berényi László írása

  7. 2018. december 24. 23:5543521.

    Drága Bubu!


    Nagyon szépen köszönöm a csodaszép ajándékokat. 


    Hosszú volt a nap, most értem oda, hogy kibontsam. 


    Nappali fényben fotózom majd. 


    Békés, meghitt ünnepeket kívánok neked . :) 

  8. 2018. december 24. 22:2843520.

    Drága -ok!


    Áldott, Békés Karácsonyt kívánok Manófalva lakóinak. 


     


     

  9. 2018. december 24. 20:3443518.

    Minden kedves csoport társamnak további szép karácsonyt kívánok és egyben szép estét, jó éjszakát. 

  10. 2018. december 24. 15:2843517.

    Meghitt, békés, szeretteli ünnepet kívánok Mindenkinek,  akikkel együtt vártuk hogy eljöjjön ez a nap, és azoknak is, akik a  háttérben, csendesen voltak itt velünk. 


    https://www.youtube.com/watch?v=03_1gzkkDLU


     

  11. 2018. december 24. 12:5543516.

    Boldog karácsonyt!

  12. 2018. december 24. 11:0043515.

    Draga Angyalok


    Kivanom, hogy mindenkinek bekes, boldog unnepe legyen.


    Akik fizikailag nem tudnak velunk unnepelni, azok a szivunkben vannak es lesznek mindig, ahogy ezen az esten is


  13. 2018. december 24. 08:0043514.

    Sziasztok! 


    Koszonom, hogy iden is egyutt keszulhettunk. Eljott a nap, amit honapok ota vartunk. Mindenkinek azt kivanom, hogy teljen nyugalomban, meghitten, tartalmasan, aldottan. Boldog karacsonyt Manofalva!

  14. 2018. december 24. 06:5443513.

    Hát ,ez a nap is ismét eljött!:) A bejglink kész ,a párom sütötte.Minden csillog ,reggel faragjuk be a fát ami arany fehér díszítést kap.Amit eddig lŕttam ,csodaszép ajándékokat kaptatok,izgatottan lesem majd a többi képet is amit csinŕltok majd !:) Nagyon boldog,szeretetben gazdag karácsonyi ünnepeket kívŕnok minden kedves fórum manónak!:) Sok puszi mindenkinek!

  15. 2018. december 24. 05:1043512.

    Jó reggelt mindenkinek! 


    Nagyon boldog Karácsonyt kívánok mindannyiótoknak. Legyen meghitt ez a szép ünnep szerető családotok körében és itt a csoportban is. 


          

  16. 2018. december 23. 19:3743511.

    További szép estét mindenkinek. 

  17. 2018. december 23. 12:4743510.

    Sziasztok! Gyors helyzetjelentés ! :) 


    Az ajándékok becsomagolva, a menüre bevásárolva,a sütemény készül,a párom süti a bejglit. Sikerült új függönyt is venni :) 


    A fát ma feldíszítjük,mert holnap megyünk le anyukámhoz.


    Tegnap nagyon jó árban bűnöztem,1 szatyornyi díszt vettem mert a legtöbbnek 50 forint volt darabja.De sajnos nem szabadott volna kimozdulnom.


    Megint kezdek visszabetegedni,aggódok a picurka miatt:( De a lelkemre kötötték,hogy ha nem muszáj ne vegyek be gyógyszert és pihenjek .Igazándiból más esetben nem zavarna a betegség,de így egész héten félek ,hogy ne  kelljen Kórházba menni . 


     


    Gabriella2 őszinte részvétem! :( 


     


    Köszönöm a szép csomagocskát,alig várom,hogy holnap kinyithassam!


     


    borcsamama nagyon szép lett a fa azzal a kisvasúttal .


    Mindenkinek jó készülődést és karácsonyozást kívánok! :) 


     

  18. 2018. december 23. 12:3143509.

    Szia,


    Ha fel lesz díszďtve, és ha fel lesz szeletelve, nagyon szívesen


    Könnyű dolgom van, csak két személyre készülök, nem lesz ipari mennyiség hogy biztosan elfogyjon, de a kevéssel is ugyanannyi acmeló mint a sokkal.


    Ez a "főzés közben is rend van" nálunk nagy konfliktusforrás, mert az ok hogy én magamnak rámolok, de a férjem séf módra főz ( értsd mindent előszed), szóval én meg pakolok meg törlök a keze alatt


    Ebéd után ki kell porszívóznom a kocsit mert....na.


    Meg kint a lépcsőházat teszem rendbe mert a többiek biztos nem ott járnak keresztül.

    előzmény:
    macska54 (43508)
    2018-12-23  10:46
  19. 2018. december 23. 10:4643508.

    Szia Bubcsi!


    Szuperül állsz.


    Én totál kész vagyok mindennel, már csak az van az ünnepekre ami feltétlenül szükséges frissen csinálni. Ma még fodrásznál is voltam. Nálam főzés közben is rend van, mert a mániám.   Semmi nincs elől csak az ami ép kézben van. Rögtön elmosok mindent, eltörlöm és már megy is a helyére. Nem szeretem még főzés közben sem ha fut a konyha.


    A karifádat megmutizod majd? Meg a sütiket is? 


    Legyen szép napod.... és mindenkinek aki olvas minket. 



     

    előzmény:
    Bubcsi28 (43507)
    2018-12-23  07:27
  20. 2018. december 23. 07:2743507.

    Jó reggelt, Macsek ( és mindenki aki olvas)!


    Hát megvan A 🌲. 2 m, ezüst, szerintem gyönyörű, és nekem vágták ki frissen.


    Kész a diópucolás, kel a bejglitészta. Nálam nem lesz ipari sütés, csak 2 rúd, mézeskalács kész, és tiramisu lesz még.


    Holna reggel pedig jön a ponty. Hála az égnek, hogy itt nem lehet élőt kapni, így csak fel kell darabolni, megfőzni. Jaaaajnekem...


    Gondolom nálatok / sokatoknál már sorakoznak a fazekak, tepsik, nő a rendetlenség hogy holnap minden a helyére kerülhessen.


    Ma délután mi behozzuk (=férj) a fát, hogy holnap csak főzni meg a családdal beszélgetni tudjunk.


    Mindenkinek szép napot, további jó készülődést!


     

    előzmény:
    macska54 (43506)
    2018-12-23  04:20
  21. 2018. december 23. 04:2043506.

    Jó reggelt mindenkinek! 

  22. 2018. december 22. 19:5743505.

    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát! 


    hamarosan. 

  23. 2018. december 22. 14:1243504.

    Sziasztok!


    Bubcsi, örülök hogy még végszóra odaért a lapom, féltem hogy nem fogod megkapni karácsony előtt. 


    Idén is biztosan szép fátok lesz.  A mienk már készen van, szerintem nagyon szép lett, de a lényeg hogy nekünk nagyon tetszik.  Mutatok pár képet róla, nappali fényben, kivilágítva, közelebbről és a kisvasutamról. 


    Szuper jó hogy idén ilyen nyugisan telnek a napjaim így az ünnep előtt, de szerintem ez attól is van, hogy semmire nem görcsölök rá. Tulajdonképpen minden készen van, a sütés-főzést meg élvezem és totál kényelmesen csinálom, csak annyit, ami jól esik. Ma délelőtt töltött paprikát csináltam, az lesz a holnapi ebédünk. 


    Délután még egy sütés nélküli sütit csinálok magamnak, nem lesz benne más, csak reszelt alma, darált mandula, fahéj, esetleg egy kevés darált keksz, de csak ha az állaga miatt muszály.  Golyókat csinálok belőle és kókuszba forgatom.


    Holnap megsütöm az oroszkrém tortát,és kész is minden, a húslevestés a  vadast majd 25-én csinálom frissen, a sült kacsát pedig 26-án. 

  24. 2018. december 22. 09:1543503.

    Jó reggelt!


     


    Kedves Borcsamama!


    Nagyon köszönöm, hogy gondoltál rám, nem is tudod mekkora örömet szereztél szereztél vele


    Látom tényleg nem csinálsz idén semmit....


    Macsek,


    Örülök hogy meg tudtalak lepni egy kicsit. Edd a szaloncukrot nyugodtan, nyáron úgysincs Én marcipános nugátszeletet tömök magamba szeptember óta (10 deka/db), muszáj, mert ez is csak most van...


    Karácsony,


    Nagyon szép az a fa, én is elhoztam volna ennyiért.


    Bár nálunk a férjem most kicsi fát emleget, hát meglátjuk.


    Nálunk most indul az utolsó futam, fát hozunk a tavalyi ültetvényes bácsitól, aztán a maradék jövős- menőst a férjem intézi. Nekem marad a fakanál, stb., mert a nagy tömegben hamar el bírok ájulni, arra meg most nincs időnk.


    Mindenkinek szép napot, jó készülődést!



     


     

Címlap

top