Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. december 22. 03:5543502.

    Szép, jó reggelt mindenkinek! 

  2. 2018. december 21. 21:4043501.

    Sziasztok! Köszönöm a páromnak az ajándékot,nagyon szép csomagolásban érkezett meg kedden,vagy szerdán .Majd csak karácsonykor bontom ki .Szerettem volna írni ,csak sajnos nagyon beteg voltam,lázam is volt és még internetezni sem volt erőm.Nagyon féltem ,de szerencsére mára jobban lettem annyira,hogy sikerült a párommal fát is választanunk . 


    3 méter magas Normand fenyő akciósan 5 ezer forint volt,nem tudtuk ott hagyni .Sikerült bevásárolni is ,az ajándékok is megvannak jöhetnek az ünnepek :) 


    Köszönöm szépen a képeslapokat borcsamama és Adrienn nagyon jól esett ! 


    Én is szerettem volna  a héten feladni a postán de sajnos így,hogy a lakásból sem tudtam kimozdulni máig,kicsúsztam az időből:( 


    Bocsánat,hogy ma már nem tudok mindenkit visszaolvasni de jó készülődést kívánok mindenkinek! :) 

  3. 2018. december 21. 20:0943500.

    A krumplisaláta készül holnap (jó ha áll) és csak annyi más krumpli ami szombat, vasárnapra kell. A többi frissen. 

    előzmény:
    borcsamama (43499)
    2018-12-21  19:47
  4. 2018. december 21. 19:4743499.

    Ez így igaz, nem is viszem túlzásba.  Ezek - pl. a csirkemell sonka és a lencse pástétom olyan mindennapra reggelire, vacsorára vannak nekem és a kisfiamnak, majd ha már itthon lesz. Enni is kell karácsonyig is minden nap valami ebédet, de azt csak két naponta csinálok.  Mára holnapra pl. vargánya leves volt, nekem tökfőzelék és diétás fasirt egyben sütve, borcsaapapának  pacal.  Holnap töltött paprikát főzök, a fiacskám kedvence.  Utána már csak a vadas lesz majd és a sült kacsa. Szóval nem olyan sok ez, mint amilyennek látszik.  


    Ja és azt is figyelembe kell venni, hogy a fiacskámat is fel akarom csomagolni finomságokkal amikor megy vissza. 


    A bejglim is kisült, szép lett, és nagyon finom, de még nem fotóztam. 


    Sziga csomagja is célegyenesben van, holnap megy érte a postára.  Most már csak Karácsonyért aggódom.  Nem tudtok róla valamit? 


    Macsek, a krumplik így előre elkészítve is finomak lesznek?  Talán az az egyetlen olyan dolog,amit mindig frissen csinálok, nekem csak úgy az igazi.  Te is jó sok mindent készítesz, főleg ha hozzá számolom azt is , amit már a fagyasztóba raktál. 

    előzmény:
    macska54 (43498)
    2018-12-21  18:27
  5. 2018. december 21. 18:2743498.

    Sziasztok, szép estét mindenkinek.


    Londonka gratulálok a nyereményedhez.


    Jó főzőcskézést a "kicsi" lánykáddal. 


    Neked is szép Karácsonyt kívánok. 


    De azért remélem még benézel és írsz nekünk, ha már szabin leszel.


    Nyuszó köszi a kávét, most is jól jön.


    Jó étvágyat a káposztátokhoz.  


    Nagyon szép ajándékokat kaptál.


    Borcsama mintha azt írtad volna nem viszed túlzásba a főzést,   erre folyamatosan valami finomság készül nálad. Jól teszed, kell a finom étel az asztalra minden nap. 


    sziga nem kell gondolkodnod azon a cserépen, vágd hozzám.  


    És akkor most elmesélem nektek, hogy mióta ez a k....va szaloncukor megjelent folyamatosan veszem és két pofára zabálom. Most már azt is tudom melyikek a legjobbak, a papír színéről megjegyeztem. Hogy ebből mi lesz??? Vissza kéne fognom magam.


    Holnap kezdődik az igazi nagyüzem nálam. Készül húsleves, sok-sok krumpli, ilyen-olyan. Meglesz töltve a libanyak és asszem ki is sütöm. Hidegen szeletelve isteni. Macimnak rizses hús is, mert az nem maradhat el. Annak mindig kell készen lenni. Az neki csak nasi. 2 hét után holnap du. ér haza. Tuti ki lesz éhezve egy kis hazaira. Hát aztán szép sorban naponta mindig más-és más. Még van egy-két dolog amit vennem kell, de nekem ez nem gond, mert 6-kor már a piacon vagyok és összekapom ami kell és már ott se vagyok. Azaz ez így nem igaz. Bevágom a kocsiba és kávézgatok, reggelizek, beszélgetek az árusokkal. Kedvenceknek viszek kávét. Szóval élem a nyugdíjasok jól megérdemelt szép, nyugis életem. 


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát.  Nyugodt, stressz mentes készülődést. 


     

  6. 2018. december 21. 17:3243497.

    Sziasztok!


    Narocsi: Nagyon-nagyon  örülök, hogy tetszett az ajándékom!


    És újra bebizonyosodott, hogy a fiúk viszik bűnbe az ember lányát. Ezekből a mai pasikból teljesen kiveszett a kitartás??? 24-e előtt felbontani egy karácsonyi csomagot???? Hallatlan


    Ma megszabadultam az összes hóembertől, na jó egy maradt, mert elszámoltam vagy nemtom, de lesz helye :D


    Holnap megyek a postára és rájuk mordulok!

  7. 2018. december 21. 14:3143496.

    Londonka, nagyon szívesen .


    Lencsepástétom , 10 adag


    1 fej hagyma, 2 ek oliva olaj, 150 gr sárgarépa, 100 gr zeller /az eredetiben halványító zeller van/, 3 ek hámozott paradicsom /én sima sűrített paradicsomot tettem bele/, 2 gerezd fokhagyma, 100 gr vöröslencse. só, bors, 1/2 ágacska rozmaring, 1 tk  curry és ízlés szerint chili. 


    A hagymát apróra vágva az olajon megdinszteljük.


    A zöldségeket apróra reszeljük, és a dinsztelt hagymához adjuk a lencsével és a fűszerekkel együtt, kivéve a curryt. Felöntjük annyi vízzel amennyi ellepi, és puhára pároljuk lassú tűzön.


    Hozzáadjuk a curryt, és botmixerrel vagy turmixban pürésítjük.  Oliva olajjal és chilivel tálaljuk. 


    Én simán pirítós kenyérre kenve eszem paradicsommal. 


    1 adag 62 Kcal és 8 gr szénhidrát.


    Jó étvágyat!

    előzmény:
    LondonEye (43495)
    2018-12-21  12:54
  8. 2018. december 21. 12:5443495.

    borcsamama


    koszi


    talan a fonyertessel meg varnak , fokozzak a feszkot:-)


    a voroslencse pastetom receptet megosztanad velem?  olcso , sok benne az asvanyi anyag, es meg finom is:-)

    előzmény:
    borcsamama (43493)
    2018-12-21  12:23
  9. 2018. december 21. 12:5343494.

    Átküldtem a keresés eredményét a címedre. Köszi a közvetítést

    előzmény:
    borcsamama (43493)
    2018-12-21  12:23
  10. 2018. december 21. 12:2343493.

    Sziasztok!


    Reggel nem keltem ugyan korán, kb. nyolc óra lehetett,mire reggeliztünk és elkezdtem valamit csinálni biztos volt kilenc, de azóta csak addig ültem le, amíg Banyoc@ hívott. 


    Csináltam vöröslencse pástétomot, pirítóssal isteni finom, aztán mindenféle tartósító és adalék anyag mentes csirkemell sonkát benne snidlinggel, sajtkockákkal és jó sok kaliforniai paprikával.  Most készült másodszor, nekem nagyon ízlett első nekifutásra is. Igaz, vékony szeletet nem nagyon lehet belőle vágni, ill. akkor kicsit széttörik, de hát úgysem egyben nyelem le.  


    Gondoltam, teszek bele zselatint, de végülis mégse, mivel az meg a főzés hatására elveszti azt a képességét, hogy megköti azt amibe belekerül. 


    Sütöttem két tepsi narancsos-marcipános kekszet, ebéd után pedig a bejgli következik. Én nem nyitottam pékséget mint Sziga, csak hat rúd lesz. 


    Narocsi, remélem a csomagod is célba ér ma, sajnálnám ha nem így lenne. / Ezt még a beszélgetésünk előtt írtam,/


    Karácsony, te megkaptad az ajándékodat?  A párod feladta, most már csak a postán múlik minden.  Jól vagy egyébként?  Kicsit aggódtam miattad az utóbbi napokban, mert már egy ideje itt sem jelentkeztél, a levelemre sem válaszoltál.  Minden rendben veletek?


    Nyuszó, biztos fincsi lehet a töltött káposztátok, de el nem tudom képzelni, miért kell ilyen sokáig főzni?  Én is nagyon lassan főzöm, de 24 óra azért rengeteg idő.  Én újabban kacsasütőben szoktam csinálni, és sütőben.  Nekem ez nagyon bevált. 


    Londonka, gratulálok a nyereményedhez, tavaly nekem is sikerült.  Szerinted a fődíjat még nem sorsolták, vagy miért nem írták ki a nyertes nevét.  Lehet én vagyok, csak még titkolják.  

  11. 2018. december 21. 11:4643492.

    Jajj úgy izgulok! A csomaggal együtt feladott lap már tegnap megérkezett egy másik címzetthez. Remélem utolsó előtti  pillanatban beesik a postás a csomaggal!


     

    előzmény:
    borcsamama (43487)
    2018-12-20  19:16
  12. 2018. december 21. 10:0343491.

    Szép reggelt mindenkinek! Már csak 3 nap!


    Fincsi habos kávét hoztam,akinek kell,vegyen!


    Borcsamama! Jó, hogy szóltál,el is felejtettem a képet, itt az én csodás ajándékom!


    Mindennel kész vagyok, most nagyszülőknél vannak a gyerekek vasárnapig, így a csomagolást is megejtjük kettecskén addig.


    Anyukámtól már megkaptam az én legjobb karácsonyi ajándékomat, főzött nekünk egy nagy fazék savanyú töltött káposztát,hát hű meg ha, nyam-nyam, imádom,de én nem szeretek macerálni vele, meg ugye ezt nagyon lassú tűzön 24 óráig főzi, szóval inagyon örülök neki és isteni!


    Kellemes készülődést mindenkinek!

  13. 2018. december 21. 09:4043490.

    Sziasztok, megjottem en is


    kepzeljetek, nyertem az adventi jatekban


    most van par szabadnapom, legkozelebb 26-an megyek dolgozni


    epp nagy selejtezesben vagyok, a nem hasznalt, de szep es jo dolgokat elviszegetem egy adomany boltba, ilyenekbol itt sok van


    meg csak most kezdek csomagolni, sutni se sutottem semmit


    24-en ketten leszunk a ferjemmel, neki lucskos kaposztat csinalok, az lesz majd neki 26-an is, 25-en a lanyomhoz megyunk, ott majd egyutt fozunk, a sutit viszem, ami bejgli lesz, es egy dietasabb muffin


    mindenkinek boldog unnepeket kivanok


     

  14. 2018. december 21. 09:2443489.

    Drága Bubcsi és Banyoc@!


    Nagyon szépen köszönöm a kedves lapokat és a mellékelt igazán megható soraitokat. Még meg is könnyeztem.   Legyen nagyon szép Karácsonyotok, tiszta szívemből kívánom..... ahogy minden topik társamnak is. 

  15. 2018. december 21. 04:2643488.

    Sziasztok, szép reggelt!

  16. 2018. december 20. 19:1643487.

    Sziasztok, szép estét Mindenkinek!


    Örülök hogy szépen sorban érkeznek a csomagok, már csak Sziga és Karácsony nem kapta meg, de a párjuk jelezte, hogy útnak indította.  Reménykedjünk hogy holnap még mindenkié célba ér. 


    Szeretném. ha mindenki mutatna majd képet az ajándékáról, hiszen mindenki kíváncsian várja, legalábbis én ezt  gondolom. 


    Jó hogy mindenki jól áll a készülődéssel, már nagyon a finisben vagyunk.  Jó lenne ha a karácsony mindenkinek az örömről, pihenésről, a szeretteivel együtt töltött időről szólna, nem a srtesszről, hajtásról.


    Ma a napi főzésen kívül  sütöttem mézespuszedlit három féle -narancsos, citromos és fahéjas- cukormázzal bevonva, megcsináltam a bejglik töltelékét, amit holnap fogok megsütni. A maradék habból lett néhány habcsók is, hogy semmi ne menjen kárba .


    A vadashoz bepácoltam a husit,,,, az most pár napig vár a hűtőben. 


    Bubcsi, szépek a képek az adventi vásárról.


    Macsek, neked a cikket köszönöm,én is elolvastam. 


    Jó pihenést, jó éjszakát!


     

  17. 2018. december 20. 18:2143486.

    Kedves Csonkanek!


    Már hétfőn jeleztem, hogy szerencsésen megérkezett a csomagod és köszönök mindent mégegyszer! Olvass vissza kérlek!

    előzmény:
    csonkanek (43470)
    2018-12-19  11:56
  18. 2018. december 20. 18:0143485.

    Bubcsi köszi a képet, jóóóó.


    Hát én télen max a Pesti vásárba, néha a Bécsibe megyek. De a  cikk nagyon jó.


    ...és egy kis cukiság...


    Mindenkinek további szép estét.... mivel senkinek nincs ideje benézni elbúcsúzom mára. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (43483)
    2018-12-20  13:48
  19. 2018. december 20. 16:1843484.

    Dragaim! Megerkezett a pakkom a meses Pokaszepetkrol szep csillagocskas csomiban, macis cimzessel ;) en 24-ig varok a kibontassal, fokozom az izgalmakat ;) ....vagy kitudja..most meg birom! 

  20. 2018. december 20. 13:4843483.

    Szia Macsek,


    Elolvastam.


    És voltam is már ott pár évvel ezelőtt. Sokan vannak, de szerintem pont a dóm miatt nagyon hangulatos. Meg kell kóstolni a sült kolbászt, a sajtokat amiket kínálgatnak, egyet inni...és mászkálni.


    Aki teheti, nézze meg. Vagy bármelyiket, mind gyönyörű.


    Brémába szoktunk menni mert az nekünk közel van, de idén csak a szomszéd városba mentünk, most valahogy az is elég volt.


    Itt egy hangulatkép:


     

    előzmény:
    macska54 (43482)
    2018-12-20  11:43
  21. 2018. december 20. 11:4343482.

    A cikk érdekes. Ha gondolod olvasd el.


    És amit ide másolok belőle az rám totál igaz:


    Egyszerűen a hangulat, a bámészkodás, az illatok és a fények, amelyek számomra vonzóvá teszik a karácsonyi vásárokat.
    Köln-Karácsonyi vásár-története.
  22. 2018. december 20. 06:5443481.

    Sziasztok mindenkinek!


     


    Előszőr is Ladyzsó és Marcsi74nek  nagyon szépen köszönőm a  csodás képeslapot. Nagyon örültem nekik. Köszönőm szépen mégegyszer.


     


    Kedves Mindenki!


    Kellemes békés szép karácsonyt kívánunk mindenkinek. Ágó és családja

  23. 2018. december 20. 04:2343480.

    Szép jó reggelt mindenkinek!


    Nagyon a nyakunkon a Karácsony. Remélem mindenkinek meg van az ajándéka már, amit a szeretteinek gondolt. Nálam is az utolsó vásárlás holnap lesz, de már csak gyümölcs és zöldárú. 


     

  24. 2018. december 20. 00:5043479.

    sziasztok! 


    Csak egy gyors bekukk, mert hajnalban megyek ügyelni, és este már karácsonyi műsor a suliban, a három közül az első (hogy halmozzuk az élvezeteket ebben a felpörgött időszakban.) 


     


    Az én angyalkám is ma elindult, remélem időben odaér a tulajdonosához. 


     


    Marcsi köszönöm a képeslapot, nagyon kellemes meglepetés volt. :) 


     


    További jó készülődést. :) 

  25. 2018. december 19. 22:0843478.

    Sziasztok!


    macsaka


     


    Így is szép lett a virágod, jók ezek a piros cuccok.


     


    marcsi


    Már csak nap, kitartást! De jó, hogy a két ünnep között is otthon tudsz lenni, jó pihenést neked!


    Köszönöm szépen a képeslapot.  


     


    banyóca


    Neked is nagyon szépen köszönöm a képeslapot.


    Bevallom őszintén időn nem küldtem képeslapot, későn jutott eszembe és már nem voltak szép lapok, így elmaradt.  


    narocsi 


    Örülök, hogy hozzád is megérkezett az angyalka.


     


    Kicsit kezdek aggódni, hogy eddig még nem jelentkezett a párom,hogy célba ért volna az angyalkám, pedig elsőbbségivel adtam fel még szombaton. Remélem megkapta csak még nem jelezte.


    havastáj


    Nóri biztos örülni fog  a matató falnak, kreatívak vagytok, hogy így összehoztátok.


     


    Fiúk megvették tegnap a fát, holnap délelőtt még elugrunk a lidl-ben 1-2 apróságot kell még vennem amit ott szeretek megvenni. Ajándékok megvannak, majd csomagolni kell.  Tegnap este még befejeztem két teás dobozt, mától már csak a saját félig kész díszeimet fogom befejezni, amennyi elkészül elkészül, nem fogok kardomba dőlni, ha nem leszek meg mindennel.


     


    Szerintem ma lehet utoljára játszani az adventi játékban, mindjárt meglesem. Tegnap bogarásztam végig a nyerteseket, de eddig nem láttam ismerős nevet.


     


    További szép estét mindenkinek!


    előzmény:
    macska54 (43468)
    2018-12-19  09:24

Címlap

top