Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. december 7. 04:3343377.

    Jó reggelt mindenkinek!  


    Ma megkezdem a karácsonyi cuccok felhordását az erre kijelölt helységből. Lassan már nem fogok oda betenni tudni semmit. Lehet, hogy szanálok is közben, mert egy kisebb fajta áruház van ott. Pedig idén semmit nem vettem. Nagyon nehezen álltam meg, de erős voltam. Szombat-vasárnap díszítünk a tesokámmal. Ő a nagy kreátor és én vagyok a segédmunkás. 


     

  2. 2018. december 6. 21:3243376.

    https://www.youtube.com/watch?v=pgADBu_WccM


    Úgy szeretem nézni a nénik receptjeit. Öröm nézni,ahogy sütnek :) 

  3. 2018. december 6. 21:1443375.

     


    macska54


    Köszi igyekszem is megbecsülni! :) 


    Gabriella2


    Hát ez szuper! Örülök neki,így biztos jobb érzés  tudni ,hogy jó helyre került és megköszönték neked :)  Mire nem jó az internet ! :) 


    Szép estét nektek! 

    előzmény:
    Gabriella2 (43373)
    2018-12-06  19:59
  4. 2018. december 6. 20:1243374.

    de jóóóóóóóóóóóóóóóóóóó.


    Mindenkinek további szép estét....

    előzmény:
    Gabriella2 (43373)
    2018-12-06  19:59
  5. 2018. december 6. 19:5943373.

    képzeljétek, én tudom hova került az elhagyott mikuláscsomagunk 


    a FB-on létrehoztak egy eseményt (Hagyj el egy mikuláscsomagot!), ahova én is feltöltöttem a csomagról a képet és alatta jelentkezett a megtaláló 

  6. 2018. december 6. 19:5843372.

    Nahát ! Ez annyira cuki ! :) 


     

  7. 2018. december 6. 19:5443371.

    karácsony csudi aranyos a párod. 


    Lányok akik ilyen kis csomagokat "hagytatok" el ez annyira megható.


    Köszönöm én magam a jóságotokat. 

  8. 2018. december 6. 19:5143370.

    https://www.youtube.com/watch?v=vyaPmpcn8rw&fbclid=IwAR3rv6ECtuKItxZcAB6YI5RsTb4MKIoBgiU9vpKB06fZdXgvT3dmF_BCfqY&app=desktop


    https://www.youtube.com/watch?v=vSewU8xNJ2s


    Most írom a listát,hogy mit sütünk főzünk az ünnepekre. A Marlenka az egyik .Elég macerásnak tűnik ,de nem baj megéri ha finom lesz! :)

  9. 2018. december 6. 19:4343369.

    Sziasztok! 


    Hát ez a nap is eljött,remélem mindenkinek szépen telt.Gyorsan közeledik a karácsony. :) 


    Kicsit az enyémről is mesélek nektek. :) 


    Ma hozzám is megjött ám a Mikulás! :) Este hazaért a munkából a párom,és nekiállt cipőket pucolni . Mondom neki inkább bújjunk össze egy kicsit alvás előtt hozzánk úgysem jön a Miki .Mire ő honnan tudod ?Kirakta az erkélyre az üres cipőket.Reggel ébresztget , húzd fel a redőnyt hátra jött a Mikulás ,meg sötét is van. Hát tele voltak a cipőcskék. Csak néztem,hogy mennyire aranyos,és hogyan csinálta ezt?:D Volt benne minden amit kívánok,rossz gyerek módjára fel is faltam hamar :D Meséltem neki,hogy 10 évesen kaptam talán utoljára csomagot ,aztán anyu úgy tartotta,hogy elég nagy vagyok már hozzá. Hát nagyon nagyon boldog voltam ma! :) Aztán kifaggattam .Mondta ,hogy a spájz ablakon át mászott az erkélyre hogy megtudjon lepni,Hát egy csoda komolyan .,Hálás vagyok érte,hogy ennyire figyel rám,és tud még olyan lenni mint a gyerekek :)


    havastáj


    Szép ez a kis falucska,nagyon tetszik! :)


    Nagyon édi a lányzód ,és szuper az ötleted.Én is szeretném ha hasonló példát látna majd a picurka .


    Egyik nap néztem egy videót,ahol egy család lelopta a karácsonyfáról a díszeket,a kisgyerek meg végignézte .Nagyon kiakadtam,hogy erre nevelik .


    Remélem jó helyre került a csomag,és örültek neki! :)


    Gabriella2


    örülök,hogy a te csomagodat is hamar megtalálta valaki. Erről a kezdeményezésről még nem is hallottam,jövőre megcsinálom én is. :)


    Szedna80


    Holnap én is megyek a postára,remélem hamar megérkezik ahhoz aki kapja! :) 


     

  10. 2018. december 6. 18:4743368.

    Szolgalati kozlemeny: a csomagom a sorsolt paromnak utra kelt!


    Ui; csudi izgi, amit az "elhagyott" pakkokkal muveltek :-D 

  11. 2018. december 6. 17:2643367.

    sziasztok,


    Havastáj, nagyon cuki ez a lány 


    a mi csomagunkat is hamar megtalálta valaki 

    előzmény:
    havastáj (43365)
    2018-12-06  15:06
  12. 2018. december 6. 17:2443366.

    havastáj szép a komódod, de Nóri még attól is szebb. Na és a mézes is egy kis remekmű.


    Jól neveled, meglesz az eredménye. 

    előzmény:
    havastáj (43365)
    2018-12-06  15:06
  13. 2018. december 6. 15:0643365.

    A csomagot egy levellel az ovi kozeleben hagytuk el. Elmentunk a boltba es mire visszafele mentunk, mar nem volt ott. Szeretnem, ha Nori abban szocializalodna, hogy "adni jo" 


    A mezit a hetvegen diszitettuk egyutt egy foglalkozason.

  14. 2018. december 6. 15:0243364.

    Sziasztok! 


    Szep kepeket hoztatok, latom mindenki nagyon keszul. Gyorsasn mutatok en is kepeket, ha sikerul. 

  15. 2018. december 6. 09:2043363.

    Sziasztok, szép napot, ajándékkal teli csizmát Mindenkinek, aki nem virgácsot érdemel.


    Lányok, köszönöm a töltött libanyakkal kapcsolatos összes infót nektek, jó volt kicsit nosztalgiázni.  Majd meglátjuk, ha itt nem kapok, akkor nekem szinte elérhetetlen lesz, mert nem igazán fogok ezért Pestre utazni, postán küldeni pedig rizikós akár a fagyasztottat, akár a frisset.  :-)


    Na, azért éhen halni nem fogunk. 


    Gabriella, szép lett a kopogtatód.  íí


    Nyuszó , jó volt látni a fotódon havas tájat, erre felénk nyoma sincs sajnos, de bízom benne, hogy karácsonyra azért lesz majd hó.


    Mégegyszer köszönöm Mindenkinek a köszöntést,aztán eltűnök, megyek sk.  ajándékokat készíteni, csomagolni. 


    Nektek is örömteli szép napot. 

  16. 2018. december 6. 04:3843362.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Gondolom mindenkihez megérkezett a Mikulás ahol várták. 


    Teljen szépen, jól, szorgoskodva a napotok. 

  17. 2018. december 5. 23:0043361.

    Szedna80


    Nem baj ha vásárolt ha gondolsz a másikra. :) 


    De ügyes vagy! Holnap a terveim közt szerepel nekem is,hogy végre végzek amíg fől a krumplifőzelékem.


    libanyak,sokan szeretik,de én azt hiszem éhen maradnák:D 


    Nyuszó


    nagyon szépek ezek a havas fák,meg a díszeid is! :)


    A karácsonyi visszaszámláló tetszik a legjobban! :)


    én cukros mézeseket csináltam pár éve. Szépek voltak :)


    A zöld dió likőrre kíváncsi leszek.Akartam csinálni,de már túl kemények voltak a diók hozzá :( Jövőre előbb lesem.


    macska54


    édes képeket hoztál!


    Jó Mikulásozást mindenkinek! :)


     


     

  18. 2018. december 5. 21:5543360.

    Sziasztok Manók!


    Bocsássatok meg, hogy csak Borcsamamához szólok, de sajnos most nincs időm visszaolvasni, nagyon fáradt vagyok. A cégnél költözés volt, ki vagyok, mint egy liba. A hétvégén, remélem több időm lesz, s be tudom pótolni a lemaradásomat. 


    Borcsamama


    Isten éltessen utólag is névnapodon. 


    Mindenkinek nagyon jó   várást kívánok!


    Pusszantás

  19. 2018. december 5. 20:3343359.

    Mindenkinek további szép estét, Mikulás várósat. 

  20. 2018. december 5. 17:2043357.

    A csizmád az ablakban van már?

  21. 2018. december 5. 14:2743356.

    Kedves Borcsamama!


    Én a libanyakbőrt a nagy csarnokban veszem, a Vámház téren. Volt olyan, hogy pár száz forintért vesztegették kilóját, de legutóbb már 400 Ft volt/db... (Valószínűleg Márton nap, Hanuka, Karácsony felveri az árakat)


    Kacsamájas, zsemlés, fűszeres tölteléket teszek bele, és lencsével készül, de van, hogy savanyú káposzta ágyon sül...Valószínűleg most is ez utóbbi lesz

    előzmény:
    borcsamama (43339)
    2018-12-04  17:27
  22. 2018. december 5. 13:1643355.

    Nálunk a Mama kacsát tömött őszre, annak a nyaka volt töltve. Rizses, kacsa véres, belsőséges töltelék volt. Halványan emlékszem ra,( már a töltelékra) mert elég régen volt. Arra viszont pontosan emlékszem, hogy a kacsa  8-10 kacsabögy felfújva lógott a kamrában, és kolbász lett beletöltve disznóvágáskor.  Az állatok minden részét felhasználták, és nem ettek/ettünk ennyi húst. Mindig elmesélem, hogy a borszőlőt is elvitték háztól 1-2 kilónként: nem kellett ujjpercnyi szemnek lenni! Elég volt, ha friss és édes volt a szőlő... valahogy jobban tudták mennyi az elég.


     


     

    előzmény:
    macska54 (43353)
    2018-12-05  11:55
  23. 2018. december 5. 12:5543354.

    Angyalok! 

  24. 2018. december 5. 11:5543353.

    Nyuszó én nem toom milyen ez a híd máskor, de majd esetleg figyeld meg januárba. Én nem járok arra este soha.  És ha véletlen egy évben 1x akkor is nappal. Az adventi boxod, számlálód nagyon cuki. Krumpli sali lila hagymával az nálam is lesz. A havas képed is tetszik. Csak én nem kérek a hóból, mert nem took lemenni a hegyről. Az a mikis vonatozás is klassz lesz.


    sziga a mama és édes kicsi jányka progitok nagyon szuper lesz. Gondolom a kislányod már várja nagyon. Kíváncsi vagyok mit fog mondani........ "csipomamacsit"....... én isssssssssssssssssss  


    Borcsamama kaptam a piacon liba nyakat. Fagyasztva van a libásoknál eltéve kettesével csomagolva. 1600 ft kilója. Azt hittem leszédülök a lábamról, de vettem. Egy kicsit kiengedtem, hogy megnézzem, hogy is néz ki. Hát nekem nagy csalódás, mert nem olyan amilyenre gyerek koromból az emlékezetemben él. Én valahogy úgy emlékszem hogy kb 18-20 cm hosszú és totál henger alakú. Hát ez nem úgy néz ki. Azt se tudom megcsinálom vagy nem. 

Címlap

top