Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. december 4. 08:3843327.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Borcsamama, boldog névnapot!


    Sajnos én ezúttal nem tudom azt írni, hogy elkészültem a párom ajándékával, mert ez most vásárolt lesz (Igaz, tavaly is az volt, csak akkor legalább kézzel készített...) De remélem, örömöt fogok vele így is szerezni, a postára adás a héten megtörténik, de majd jelentem ezt is!


    Meg azt is, h végeztem a nagytakarítással teljesen, a szoba textíliák is ki lettek mosva (párnahuzatok, ágytakarók, egyebek...) 


    Illatozik minden, hogy csak na!


    Menü tekintetében idén lehet, hogy formabontok, és töltött libanyak lesz az egyik fogás...


    További szép napot, jó készülődést és hangolódást! 


     


     

  2. 2018. december 4. 08:3843326.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Borcsamama, boldog névnapot!


    Sajnos én ezúttal nem tudom azt írni, hogy elkészültem a párom ajándékával, mert ez most vásárolt lesz (Igaz, tavaly is az volt, csak akkor legalább kézzel készített...) De remélem, örömöt fogok vele így is szerezni, a postára adás a héten megtörténik, de majd jelentem ezt is!


    Meg azt is, h végeztem a nagytakarítással teljesen, a szoba textíliák is ki lettek mosva (párnahuzatok, ágytakarók, egyebek...) 


    Illatozik minden, hogy csak na!


    Menü tekintetében idén lehet, hogy formabontok, és töltött libanyak lesz az egyik fogás...


    További szép napot, jó készülődést és hangolódást! 


     


     

  3. 2018. december 4. 07:3843325.

    Draga borcsamama


    boldog nevnapot kivanok



    es drukkolok

  4. 2018. december 4. 04:3243324.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Borcsamama nagyon boldog névnapot kívánok szeretettel. 


    Kedves lányok mindenkit olvastam, de most nem veszek külön mindenkit sorba. Látom ki kevésbé, ki gyorsabb tempóban halad az előkészületekkel. Sztem azért mindenki meglesz ha nem is minden úgy ahogy eltervezte. De azt gondolom, hogy ha  a béke. a szeretet ott van körülöttetek akkor minden más hiánya eltörpül. 


    Én tegnap korán (7-kor) szaladtam a temetőbe az Anyukámhoz. Minden évben megyünk kari előtt. Most csak az egyik tesokám jött. A másik majd kiszalad még valamelyik nap.


    Szorgos szép napot mindenkinek.

  5. 2018. december 4. 01:4343323.

    Sziasztok angyalkák! 


    Elkészült a párom ajándéka,a héten fel is adom a postán. :) 


    Nálunk így telt az Advent első vasárnapja.A koszorút anyukám csinálta a faluban egy karácsonyi alkotós napon.


    Még büszkébb vagyok a szerelmemre ,mert ezeket a mézes sütiket ő szaggatta és még finom is ! :) 


    borcsamama


    Nagyon szépen haladsz,mint mindig :) 


    Borcsapapa ajándéka nagyon szuper ,én is teljesen oda vagyok a vonatokért:)


    Ennyi finomságot látni,biztos nagyon örültek a vendégek .


    Ádámnak és anyukájának én is  jobbulást kívánok!


     


    Utólag,de Boldog névnapot szeretnék kívánni! 


     


    Bubcsi28  Ago79


    nagyon szép képeket hoztatok  ide! :)A versike is szuper!


    Gabriella2


    szép lett a dekorációd ! :)


    sziga


    Örülök,hogy Nóri jobban van.


    Bubcsi28 jó szórakozást a  karácsonyi céges vacsihoz!:)


    Mágika


    Biztos nálad is minden szépen elkészül majd Karácsonyra.Amiket beterveztem nekem sem úgy sikerülnek sajnos ,még van pár dobozom is amit el kell pakolnom,úgy érzem kiszorulunk ebből a kicsi lakáskából,a védőnő meg jönni akar családlátogatásra a héten.Ezeket a mézeket én is kóstoltam a vásárban,biztos örülni fog aki kapja.


    Az Adventi naptáras játékot én is mindig elfelejtem,talán majd holnap.Nem ismertem mindegyik karácsonyi filmet,köszi az ötleteket!


     


     

  6. 2018. december 3. 23:5143322.

    Sziasztok!


     


    Az elmúlt napokban kicsit behavazódtam, sok meló volt, utána meg igyekeztem még egy kicsit alkotni, de ez nem mindig megy már este 8-9 körül. Egyre közelebb vagyunk a karácsonyhoz és úgy érzem nem haladok semmivel, így be kellett látnom idén nem lesz sk. ajándék mindenkinek.  Melóhelyen húztunk karácsonyra, oda sk. ajándékok készül majd.


    Csütörtöktől itthon leszek 3 napot, utána viszont betemet a munka,  1-el kevesebben vagyunk és nem kapunk segítséget, a főnökasszonyomnak még 7 nap szabit kell kivennie és, ha ő nincs akkor nekem ott kell lennem, bár lesznek olyan napok amikor azért ő is bejön még a szabi alatt is.


    Elfogyott a mézem és ahonnan szoktuk venni ott találtam néhány különleges fajtát, így rendeltem mézharmatot, napraforgó és selyemfűmézet is kicsi 1/2 kg-os kiszerelésben, ezek mennek majd ajándékba.


    Az adventi naptáras játékot meg jól elfelejtettem, akkor játszottam amikor írtam nektek azóta nem.


    Az esti alkotások közben igyekszem valami karácsonyi filmet nézni, találtam néhány olyat amit még nem láttam pl. Pont karácsonykor, Titkos télapó,Milliomos Mikulás, Karácsonyi házaspárbaj, Hűvös karácsony.  Mindegyik jó kis történet volt, nekem legalábbis tetszettek.


    Mindenki nagyon ügyes ahol már ki kerültek a díszek, adventi koszorúk, nálam még semmi sincsen előszedve, de hétvégére már csak előszedek ezt-azt.


    borcsamama


    Nagyon boldog névnapot kívánok. 


    Nagyon rendes borcsapapa, hogy meglepett egy kis vonattal.


    Ádámnak és anyukájának jobbulást kívánok.


    Nagyon guszta a levesed, a díszeid is szuperek.


    Ha nem bírod a sok sétát majd szerzünk egy lovas szánt és te meg aki elfárad az majd kocsikázik egy kicsit.


     


    marcsi


    Szerencse, hogy nálatok ilyen jó tanárok vannak.


     


    macska


    Én benne vagyok a kiruccanásban akár ott is találkozhatunk.


    Nagyon finom a szaloncukor, mindennap eszegetek belőle.


    Aranyosak és meghatóak azok a kis filmek.


     


    banyoca


    Mi a helyzet a karácsonyi karácsonyi városkával, sikerült megtalálni mindennek a helyét?


    Nagyon ügyes vagy, hogy már ennyi sütid a fagyóban figyel.


     


    havastáj


    Sikerült eljutni a karácsonyi ajándékboltba? 


     


    Sziga 


    Örülök, hogy Nóri meggyógyult. Végül milyen sütik kerülnek a hóember pocakjába?


     


    Jó éjszakát, szép álmokat!

  7. 2018. december 3. 22:1243321.

    Sziaaaaaa Londonkaaaa!


    Ho-ho-hogyne lennénk véghajrában, már csak három hét!


    Mézes+ bejgli+ fenyőillat, más nem is kell. Na persze legyen melletted valaki vagy mind azok közül akiketn nagyon  szeretsz


    Remélem jól vagy, mostanában ritkábban olvaslak.


    A tegnapi napot a mézesek cirkalmazásával töltöttem, mondjuk közben főztem, pakolásztam is, de fú, rengeteg volt. Minden évben eldöntöm, hogy na jövőre aztán nem. Aztán meg de... Azt hittem belefér a hétvégébe a konyhatakarítás, de lehet hogy inkább a végére hagyom. Mondjuk túl sok idő akkor sincs már.


    Pénteken céges karácsonyi vacsora, 21-én munkatársas adventi vásározás, közte barátokkal is vásár, egy kis fodrász, barátnőzés, sooook dolgozás, aztán el is megy a három hét.


    Bejgli nálam is lesz. Gondolkodom a hólabdán, ami a férjem kedvence, meg kis diós kiflin vagy linzeren ami eláll. Ja, csak ketten leszünk ám. Most ilyen kis csendes nyugis karácsony lesz, de süti, kaja, stb minden ugyanúgy készül mint ha hadsereget várnékSüti meg szokott menni a fodrásznak, a postásnak, a szomszédnak...


    Főzés ügyében már jött az igény a halászlére, káposzta kész, a többi majd alakul.


    Hétvégén talán meglátogatjuk a fenyőültetvényt is, ahol tavaly is vettük a fát.


    Addig is még várnak ránk névnapok, szülinapok...


    Kedves Borcsamama!
    Névnapod alkalmából sok boldogságot kívánok!


     


    ( Aki férjhez óhajtja adni a lányát, tessen holnap cseresznyefa ágat vágni, és izgulni hogy kihajtson karácsonyig).


     


    Jó éjt mindenkinek!


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    LondonEye (43320)
    2018-12-03  12:47
  8. 2018. december 3. 12:4743320.

    HO-HO-HOOOO


    veghajraban vagyunk


    ki mit sut-foz karacsonyra?


    nalam csak a bejgli biztos, es a mezeskalacs


    nagyon szepeket mutattok lanyok, elvezettel nezem mindig, milyen csodakat alkottok

  9. 2018. december 3. 11:2043319.

    Hála jobban van. Örülök neki. 

    előzmény:
    sziga (43318)
    2018-12-03  10:08
  10. 2018. december 3. 10:0843318.

    Sziasztok csajok!


    Már látom a fényt az alagút végén, na nem a karácsonyi készülődésnél, hanem Nóri holnap már mehet suliba, akkor egy kicsit több időm lesz jönni és visszaolvasni!


    Pussz

  11. 2018. december 3. 10:0743317.

    Neked is egészségedre, levelet megyek keresem. 


    Jó mikis készülődést. 

    előzmény:
    narocsi (43316)
    2018-12-03  10:05
  12. 2018. december 3. 10:0543316.

    Macska!


    Megkaptam a csomagot, köszönöm szépen.


     


    Levelet kaptál.


     


    Nagyon megy az idő, és nekem kevés a kedvem az előkészületekhez. A hétvégén a kisebb fiam is hazajön, egy kicsi Mikulás meglepetést kell varázsolni.

    előzmény:
    macska54 (43315)
    2018-12-03  09:16
  13. 2018. december 3. 09:1643315.
  14. 2018. december 3. 08:3743314.

    Megnyugvásra térj be egy imára,


    Béke szálljon az egész világra.


    showbox


  15. 2018. december 3. 08:2843313.

    Szia Macsek,Köszi a kávét meg a képeket.


     

    előzmény:
    macska54 (43312)
    2018-12-03  04:33
  16. 2018. december 3. 04:3343312.

    Jó reggelt mindenkinek!

  17. 2018. december 2. 15:5743311.

    Na még egy adag, aztán eldugulok.....

    előzmény:
    borcsamama (43310)
    2018-12-02  15:55
  18. 2018. december 2. 15:5543310.

    Még néhány kép.....


     

    előzmény:
    borcsamama (43309)
    2018-12-02  15:53
  19. 2018. december 2. 15:5343309.

    Sziasztok Angyalok, szép vasárnapot!


    Nekem elég dolgosra sikerült, de gondolom mindenki készülődik valamivel,  mert mint Ádám mondaná, nyakunkon a karácsony.


    Tegnap a játszóházazásból nem lett semmi sajnos, Ádám és anyukája is betegek lettek, fáj a torkuk,nincs hangjuk, nem szabad beszélniük. 


    Holnap vendégeim lesznek, amit már asszem írtam is, most arra készülök.  Az előbb lett készen a franciakrémes,már csak a tejszínhabot kell a tetejére tennem. 


    Ma úgy főztem, hogy egy része holnapra maradjon, de holnap is főzök még.  Ma tárkonyos raguleves készült, curryes-ananászos csirkemell tejszínes mártással és petrezselymes bulgurral.  Holnap bakonyi sertéstarját csinálok hagymás krumplival, és lesz még sajtos brokkoli.


    Ígértem képeket, végre volt annyi időm hogy összeszedjem őket, így most mutatok néhányat az idei dekorációkról.


    Gabriella, szépek a te képeid is.  Ami most nincs meg, az majd jövőre előkerül.  :-)

  20. 2018. december 2. 08:2343308.

    Köszönjük!

    előzmény:
    Ago79 (43304)
    2018-12-02  06:45
  21. 2018. december 2. 08:2343307.

    Köszönjük!

    előzmény:
    Ago79 (43304)
    2018-12-02  06:45
  22. 2018. december 2. 08:2343306.

    Köszönjük!

    előzmény:
    Ago79 (43304)
    2018-12-02  06:45
  23. 2018. december 2. 08:2043305.

  24. 2018. december 2. 06:4543304.

    Advent első vasárnapja


    Advent első vasárnapja vagyon,


    Elcsendesült a város e napon.


    Feldíszített utcák, terek s fények,


    Fenyőkön már mécsesek is égnek.


     


    Kis szobád asztalán ékesen áll


    Adventi koszorú, négy gyertyaszál.


    Gyújtsd meg az elsőt, fényesen égjen,


    Szívedben az igaz hited éljen.


     


    Kis harang szól, a lelkedet várja,


    Isten házát előtted kitárja.


    Megnyugvásra térj be egy imára,


    Béke szálljon az egész világra.


    Mindenkinek szép Adventi vasárnapot kívánok

  25. 2018. december 2. 06:1443303.

    szép napot!


    így van Bubcsi, soha nem késő. az adottságaid megvannak, az biztos. egy időben én is kacérkodtam a gondolattal, nézegettem a tanfolyamokat, de annyiban is maradt... egyelőre


    ó, amik tegnap kikerültek, azok közül semmit se csináltam én, a legtöbb ajándék, van közte, ami innen :)

    előzmény:
    Bubcsi28 (43302)
    2018-12-02  04:45

Címlap

top