Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. december 2. 04:4543302.

    Jó reggelt!


    Macska, kérném szépen a mai képeket! A macskák miatt felkeltem mert enni kértek, és már nem bírok visszaaludniiiii


    Gabriella aranyos vagy, köszi. Te is szépeket csináltál! (Ráhibáztál, megfordult tôbbször is a fejemben a vrágkötészet, de sose késő).


    22 nap, 19 óra 15 perc.


     

  2. 2018. december 2. 04:4443301.

    Jó reggelt!

  3. 2018. december 1. 22:2743300.

    na, van amit sikerült duplázni, más meg lemaradt...

    előzmény:
    Gabriella2 (43299)
    2018-12-01  22:25
  4. 2018. december 1. 22:2543299.

    sziasztok,


    az utolsó pillanatban kikerültek nálunk is az adventi kalendáriumok és ha már, akkor néhány dekor is. ellenben holnap valamit össze kell hoznom koszorú tekintetében, mert akárhogy kerestem, nem találom a kerámia koszorúalapomat. van vesszőalapom is, meg ugye a gyertyákat megvettem, kiegészítők is vannak csak az időm ment el a keresgéléssel (persze tudom, hogy költözés előtt hol volt és milyen dobozban van, de hoool?)


    mindenki nagyon szépeket csinált/mutatott meg, Bubcsi a tieid bármelyik virágkötő megirigyelheti, a kopogtatód a kedvencem


    mindenkinek további szép estét, hétvégét es minden jót!

  5. 2018. december 1. 10:2643298.

    Bubcsi na  ezért stresszelnek az Angyalok------ "Elindulok dolgomra"------- mert nekik is ez van.  ---- meg 23 nap. -ig.


    Na csak kapd el a postást, csak ne stresszelj. 


    Várok mindenkit az NLC-be. Ha itt olvasgattok nuku stressz. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (43297)
    2018-12-01  07:47
  6. 2018. december 1. 07:4743297.

    Jó reggelt!


    Macsek én kértem kávét, meg is ittam, ugyanilyen fekete Lucifer asszisztált hozzá.


    Hát csajok, december van..... Nekem úgy elhussant ez az év (is)....


    Sziga, és a többi időhiányos angyal: még van 23 napotok, ne hagyjátok hogy Macsek stresszeljen benneteket!


    Elindulok dolgomra, boltból is sietnem kell haza, mert várom az idióta postást. Nem hagyta itt a csomagot, de cetlit se, hogy mikor jön újra vele.


    Szép napot mindenkinek!


     

  7. 2018. december 1. 04:1943296.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Bubcsiiiiii 

  8. 2018. november 30. 20:1643295.

    Sziasztok!


    Annyi mindent írtatok, mutattatok, láttatok mióta nem voltam itt!


    Nagyon irigylem ezt a sok sütit amivel előkészültetek. Mondjuk az én óriási fagyasztóm (= 2 fiók) teli van, most lesz kiürítő főzés. Szóval oda nem is férne, viszont kész sütit fogokmsjd fagyasztani azt szoktam év közben is dobozokban. Ez a csokis narancsos keksz, a mézes puszedli, meg az a puffancs piszkálja a fantáziámat, de ha a kigondoltak mellé még azt is sütök....hajjjajjjjjjjj.... 


    A múlt heti tervezett mézeskalácsom hirtelen pogácsává változott, de holnap mindenképpen azt sütök már.Köszönöm a lila karácsonyfát- még gyűjtök egy kis bátorságot, talán jövőre bevállalom mert egyre jobban tetszikPont ma láttam gyönyörűséges lila gömböket


    Most bordó és fehér ( ilyen selyemcukorfényű fehér ) a koncepció, meg is vettem a díszeket. A bordót pirosat a macskám három éve megritkította.


    Borcsapapa tök jó fej, hogy vett kisvonatot! Az olyan igazán karácsonyos.


    Banyóc, mióta pár éve megalkottad a kandallót, azóta szeretnék egyet én is, de az egyetlen hely ami van, az a karácsonyfáé...


    Havastáj, ilyen manókat vettem a keresztgyerekeimnek. Ez tuti öröm a kicsiknek.


    Marcsi kérlek gyere hozzám is vasalniiiii, és mégegyszer köszi a lilás képet.


    Macsek, neked köszi a minden napi képeket.


    A faluban érdekelteknek hoztam képeket, ma fotóztam. ( Szerintem aki nagyon nem fér el vele, próbálja ki a létrásat, tök jó ötlet)


     


     


     

  9. 2018. november 30. 17:5943294.

    havastáj Nórinak jobbulást, szebb napokat. Nagyon cukikat csináltál.


    Borcsamama te is jó haladósra vetted. Ügyi vagy. Bár ezt eddig is tudtam.


     

  10. 2018. november 30. 15:0243293.

    Sziasztok!


    Jövök én is futólag, mert millió a dolog, de most éppen pihenőt tartok. Lassan minden dekor a helyére kerül, majd csinálok képeket, aztán mutatom.  


    Terv szerint haladok, a tali után csináltam egy listát a teendőkről, szépen beosztottam minden napra, egyenlőre tartom is, remélem így nem lesz kapkodás. Borcsapapa közreműködésével a tiszta, illatos függönyök is felkerültek, most van az utolsó a mosógépben.  Azt egy kicsit  szétszabtam, félre akarom kötni, hogy a fényfüggöny jobban érvényesüljön az ablakon, meg hogy lássam a madáretetőt, ami éppen a szobám ablakával szemben van a teraszon, ill. a meggyfán a kertben. Reggel az ágyunkra is felhúztam a hópelyhes huzatot, és mivel szita az agyam, így a hálóba is jutott egy szép fényfüzér.  


    Sose öregedjetek meg, mert esetleg így jártok mint én. Évek óta szeretnék egy jégcsap füzért az erkélyre,kb. két hete meg is vettem, szépen felraktuk. Mikor előpakoltam az égősorokat, akkor jöttem rá, hogy tavaly karácsony után már vettem egyet, hogy idén biztosan meg legyen.   Sebaj, csillogásból sosem elég!


    Tegnap óta feldíszítve áll a barátság fám is,rajta a legújabb díszekkel, amiket a találkozón kaptam tőletek.


    Lezajlott a Katalin napozás is szerdán - volt koléganő-, jól sikerült nagyon, finomakat ettünk, ittunk. Beszélgetés közben 


    horgoltam két kis koszorút, már van öt darab, nagyon cukik lettek, azt kapják majd a varrós társaim.  Marcsi, örök hálám érte, mert egyrész szép, másrészt nagyon gyorsan elkészül. 


    Képzeljétek, tegnap milyen meglepetés ért.  Borcsapapa elment vásárolni, és sose találjátok ki, mit hozott nekem.  Kaptam egy elemekkel működő, zenélő, zakatoló , síneken robogó karácsonyi kisvonatot mozdonnyal,három pótkocsival,karácsonyfával, mikulással, hóemberrel. Hát nem egy angyal ez az ember? Majd a karácsonyfa körül fog zakatolni. 


    Ma már csak a narancsos-csokis kekszet fogom begyúrni, holnap pedig sütős nap lesz , ill. délután karácsonyi játszóházba viszem a gyerekeket. 


    Na, eleget locsogtam, jó lesz ha eldugulok.  


    Macsek, Karácsony,Mágika,  csodás képeket hoztatok, ja és Havastáj is.  


    Arra a kirándulásra én is szívesen beneveznék, de én sajnos gyalogolni nem tudok, kénytelen leszek valami más megoldást kitalálni. 


    Banyoc@, működikmár a kandallód?  Elárulod hogy a városkádba a figurákat honnan rendelted?  


    Nyuszó, Sziga -Nóri- hogy vagytok?  

  11. 2018. november 30. 14:0243292.

    Sziasztok!


     


    Gyorsan mutatok kepeket, ha sikerul.


    A manot tavaly kaptam, o mar elokerult, mert 2 napja  Nori nagyon nyugos vopt, igy gondoltam, valamivel feldobom a kedvet. Meg az enyemet is.


    A karacsonyfa filcbol van, a diszek kis fa es textil figurak, itt csak raprobalva vannak, majd egyutt disztitjuk karacsonyig vele a fat, amolyan alternativ adventi naptar lesz.


    A mappa, nos, ebbe kerulnek majd a karacsonyi szalvetak. Hat, ez is olyan, idohianyban szenvedo kisgyerekes anyuka gyorsan osszedobta amig a gyerek alszik stilusu, de tuti, hogy Reka orulni fog neki.


    A macskas diszt pedig egy baratnom kapja, kicsit teliesitettem.


     


    Megyek is tovabb, millio a dolgom, visszaolvasni sincs idom igazan, csak feluletesen, ugy pedig reagalni nem tudok. Elnezeseteket kerem erte!

  12. 2018. november 30. 11:5743291.

    Azért ennyire ne tolongjatok. 

  13. 2018. november 30. 03:3943290.

    Jó reggelt mindenkinek!


    karácsony jó a szemüveg nagyon. Tényleg olcsón megúsztad, hála. 


    Teccet a vásár? Nagy a nyüzsi, igaz? Én hétfőn megint megyek. Szeretem a hangulatát.


    74_Marcsi a szaladok rohanok az azt jelenti hogy ilyenkor több a dolog, de azért nem töröm össze magam. Azért kezdek mindent időben, hogy valójában ne kelljen zsúfolt napokat megélnem. Jó horgolgatást, tündéri az a horgolt díszed. 


     

  14. 2018. november 29. 23:1043289.

    a 3.képen az új keretem van ,amit választottam:) 


    A napokban marha fura dolgok történnek velem.Megkívántam a pincefalat,a virágföldet,meg a habos mentolos fogkrémet.Persze egyikből sem ettem:D De nagyon nagy örömmel szagolgatom ezeket:D 


    Olvastam az interneten erről,hogy a kismamáknál van ilyen,de nem akartam elhinni addig amíg nem történt meg velem is :D 


    Na nézek valami karácsonyos filmet aztán alszok picikét.Újabban én is betársultam a nem alvók csoportjába ,és hajnali 4-kor már kukorékolok .


    Sebaj,legfeljebb holnap olyankor nekiállok a méziknek! :D 

  15. 2018. november 29. 23:0043288.

    A méz amiket kóstoltunk,a szuper menő kocsi és egy faház előtti dekoráció ami nekem nagyon tetszett ezekkel a narancsokkal :) 

  16. 2018. november 29. 22:5143287.

    Sziasztok! :) Napok óta tervezek már feljönni,van mit visszaolvasni:)


    Köszönöm a kedves szavakat tőletek! :)


    Örülök,hogy jól sikerült a napotok,és nagyon cuki dolgokat kaptatok egymástól! :)


    Felmentünk Pestre,megrendeltük a szemüveget,amivel marha jól jártunk minden kedvezménnyel együtt 20 ezer forint volt a keret a lencse a dupla vékonyítás.. Igaz kicsit furcsa nekem ez az új trendi nagy vastag keret de meglehet szokni.


    Esett az eső amikor felmentünk,de képzeljétek amikor sétáltunk a vásárban szakadni kezdett a hó! Kóstoltunk különleges mézeket,meg szalámikat is. Aztán kajoltunk egyet és mentünk hazafelé.


     


    Bubcsi28


    szuper lett a díszítés! :) És a te bögréd is gyönyörű!


     


    Na én is elköltöttem egy kisebb vagyont a Pepcoba 5 ezret amit fotóztam is.,Megjöttek az égősoraim,fényfüggöny is lesz az ablakon .


    Az Adventink vicces,mert anya is adott nekünk egyet meg magának is csinált.Volt kézműves nap a Kultúrházban ,és ingyen adtak hozzá mindent.De mi is vettünk alapot,gyertyát,így lehet 4 koszorú lesz a családban:D vagy valaki kap ajándékba .


    banyoc@


    Most mi is árulunk dolgokat mert szorulunk ki a lakásból.Anyunál is ez a helyzet,mondtam neki ,hogy csináljunk egy garázsvásárt nála az udvaron de cikinek tartja pedig manapság egyáltalán nem az . Van egy régi képünk,amit baromira nehéz beárazni,mert van aki szerint régi és értékes,van aki szerint meg örüljünk ha megszabadulunk tőle .Írtunk egy értékbecslőnek,de még nem jelzett vissza .


    A fagyasztott tésztával is ugyanúgy lehet dolgozni karácsonykor? Lehet megpróbálom én is, akkor több időt tölthetünk közös filmezéssel mint egész nap a konyhában lenni.Mindegyik marha jó amiket beterveztél.Örülni fog neki a családod az biztos! 


     


     sziga marha jó az a bögre zsákbamacskád ,nagyon trendi . A készítője akit tudjuk kicsoda ,bizony hogy nagyon ügyi :) Pesten a vásárban is ilyen piros autó volt kiállítva fenyőfával a tetején.Használd egészséggel ! :)


    Nagyon sajnálom Nórikát,jobbulást neki!


    Jé vannak még normális dokik is ,ez megnyugtató! Szuperek lesznek ezek a cserepek !


    macska54


    elhiszem,hogy örültél egy ilyen szép levélnek. Öröm volt nekem is olvasni.Megérdemelted a kedves szavakat. Ma vettünk kartont a képeslapoknak,megcsinálom mindenkinek,és jövőhéten irány a posta,hogy időben odaérjen akihez kell.


     


    nicsak65 ( narocsi )


    ugye ugye?A szaloncukrot nekem is hozhatná a Miku zsákszámra


    Imádom,bár már így is gömböc vagyok.Minden boltban megkóstoltuk az idei ízeket,még bodzásat is.


    A kedvencem a rendes kemény karamellás, a megszokott zselés,kókuszos ,rumos kakaós ,epertejszínes ,na meg a drágább fajtákból fogunk venni szerintem valami likőröset pl. tojáslikőr vagy milkásat  . A lényeg,hogy finom! :D A párom a Marlenka sütiért van oda még , de marha drága 3 ezer forint egy normális dobozzal.


    jó szórakozást az operában!


    havastáj


    köszi aranyos vagy! :) A boxod szuper lett,nekem nagyon tetszik.


    A mackóm  hozott este  hárs mézet ,a sütipecsét is megvan, holnap állok neki a mézeskalácsoknak. Szeretnék még habcsókokat is gyártani.


    Lesz egy élő cserepes fenyőnk arany díszítésben és egy mű színesben.


     


    És a képek amiket a Pepcoban vásároltam : 


    Jó készülődést nektek! 


     

  17. 2018. november 29. 21:0043286.

    Szép estét angyalok!


    Ma szabadságon voltam, mert a gyerkőcnek nyílt nap volt a suliba. Ügyesek voltak, a tanárok pedig egész jól tanítanak, van akinek az órájára többször is bemennék.Nem a megszokott száraz tananyag, hanem sok szuper dolgot beépítenek. Ritkaság számba megy, mert nem sok helyről hallom, hogy jó lennének a tanárok. Mivel már felsős, így egész nap bent lehetett lenni. Na jó, azért tesire nem mentem be! Majd mikor hazajöttem, gyorsan porszívóztam és felmostam. Utána vasaltam egy sort, ami a héten mosódott.


    Sziga: Köszi a jó tanácsokat, a cseréppel kapcsolatban. Én már csak jövőre készítek ilyet, az idén mindenki horgolt koszorút kap.


    Borcsamama: Örülök, hogy sikerült, a horoglás.


    Banyoc@: De jó, hogy így tudtál haladni a sütik előkészítésével. Én vasárnapra tervezem. Megjött az a bizonyos múzsa csók??


    Havastáj: Ne is mond a palacsintát. Én már itthon meg se merem mondani, hogy egyik nap az ebédhez azt rendeltem, mert palotaforradalom lenne. Ugyanis a gyereknek megígértem, hogy az első 4 napos ünnepen csinálok neki. De nem jött össze. Majd a következő ígéret, hogy az őszi szünetben. De ott se sikerült a megvalósítás, habár ez meg nem az én hibámból. A gyerek édesapámnál volt lent vidéken. Most tervbe vettem, hogy a téli szünetben meglepem, de ezt meg nem mondom, mert ha nem lesz belőle semmi, nekem annyi.


    Macska: Szép képeket hoztál. Még ilyet se olvastam tőled, hogy Te rohansz! 


    Mágika: Nagyon szép az advent vásár, tényleg jó lenne, egyszer ott lenni.


    Narocsi: Hát, akkor jó előre szóljatok, mert rá kell készülni a sok-sok kilométerre. 


    Nyuszó jobban vagy? 


    Bubcsi, Ladyzso és a többiek merre vagytok? 


    Most menek horgolni vagy , de jobb lenne az előbbi, mert így nem haladok.


    Pusszantás 


     

  18. 2018. november 29. 19:4143285.

    További szép estét....

  19. 2018. november 29. 12:4843284.

    okés.


     

    előzmény:
    narocsi (43283)
    2018-11-29  11:19
  20. 2018. november 29. 11:1943283.

    Dógozom! Majd az értesítővel  felkapom a postáról! Ne légy izgatott, ez rendben van így is.

    előzmény:
    macska54 (43282)
    2018-11-29  11:02
  21. 2018. november 29. 11:0243282.

    Én intézhetem. 


    narocsi! Nézz utána a postán vagy hívd őket, vagy mit tudom én.

    előzmény:
    narocsi (43281)
    2018-11-29  10:39
  22. 2018. november 29. 10:3943281.

    öhöm, ez a város évek óta mindig szembe jön velem! Egyszer el KELL oda jutnom!  Szerintem intézd Macska, majd megoldjuk, legrosszabb esetben gyalog megyünk...  Egy kicsit hosszú lesz, de jó társaságban ugye jól telik az idő!  dőlnénk a röhögéstől!

    előzmény:
    macska54 (43280)
    2018-11-29  04:18
  23. 2018. november 29. 04:1843280.

    Mágika ott egy csopi tali jövőre? Gyönyörű. 


    Jó reggelt mindenkinek! 

    előzmény:
    Mágika (43279)
    2018-11-28  22:45
  24. 2018. november 28. 22:4543279.

    Sziasztok!


     


    Csak gyorsan bekukkantottam, nem volt időm visszaolvasni az elmúlt párnapot, lehet hogy tudtok is már róla, én most tudtam meg,


    hogy 26-n elindul a szokásos adventi játék itt a nlc-én, ma játszottam és könnyen megtaláltam mind a 6 dobozkát.


     


    Ezt most találtam, gondoltam megmutatom nektek is, annyira gyönyörű, olyan jó lenne egyszer itt sétálgatni és forralt borozni.


    https://24.hu/ajandek/2018/11/28/advent-karacsony-fenyek- colmar-franciaorszag/?fbclid=IwAR0yupDME-NKGzbRfWLU6cJ5rb-To awm2QuG1zX24ZFeOxcVyoDGAcs7Rx8


    Pénteken igyekszem visszaolvasni, de most mennem kell.


    További szép estét mindenkinek!


     


     


     

  25. 2018. november 28. 20:4843278.

    Banyoc@ ahogy én ismerlek nem lesz ott semmi baj. Tudom, hogy vannak nehézségek, de te megoldod. Persze én szorítok azért, hogy minél hamarabb eljuss a végső megoldáshoz.


    Hát mindiokg van valami rohanni valóm. Én is készülök ezerrel a karácsonyra. Postázás, ajándékok mindenfele, lassan a házat is kezdeni kéne, bár az csak 11-12 felé. Eltoltam 3 napot. Pörög a zagyam, meg én is. Csomagolás, vásárlás. Minden nap eszembe jut valami. Képek szinte már 100-val készülnek, az nagyon sok időmet elvesz. Meg minden. Szóval romokban vagyok.  Nesze nekem karácsony. 


    Lányok hoztam nektek szépséget. Tudom, hogy nincs időtök a gép előtt ücsörögni, de hátha valaki szívesen bele lesne.



    webcam élő - Rovaniemi.fi összes kamerája.


    mindig frissíteni kell a képet, nem mozognak. A webcamera linkje. 6 részét mutatja a városnak. Mentettem képet, 4 befér, ide teszem 3-at és....
    További szép estét....
    előzmény:
    banyoc@ (43277)
    2018-11-28  19:56

Címlap

top