Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. november 28. 19:5643277.

    Szép estét Angyalok!


    Elakadtam..... és kiakadtam, mert döntésképtelen vagyok... kezd úrrá lenni rajtam az alkotói válság.


    Kandalló kicsomagolva, az összes pótlap, domb, emelvény ami a falu domborzatát adja, szana-szét..... dobozok mindenhol.....


    kb 2-3 éve ki akartam cserélni a tűztér hátlapját ami egy színezett pausz papír volt, de megrogyott, elszakadt stb.stb. szóval idén már elkerülhetetlen a csere.


    Addig eljutottam hogy kiszedtem a régi hátteret és most fogalmam sincs, hogy mit teszek be a helyére..... már kb a hatodik verziót próbálom ki, nem tudok dönteni.... Zoli hamarosan haza ér és talán segít dönteni....


    Olyan a lakás mintha bomba robbant volna...... na, de majd homlokon csókol a múzsa (vagy homlokon vág egy csillag) és  kipattan a megoldás szikrája az agyamból.


    Havastáj:  nyugi a palacsinta szakadtan is nagyon jóóó!!! de ha nem fogyott el, akkor nyitom az ablakot, és küldheted fénypostával:))) Szerintem a csokikanál nagyon ötletes ajándék!!!  Sütik: évek óta ezeket a tésztákat ilyenkor dupla, tripla adagban begyúrom, kiporciózom, fóliázom, és megy a fagyasztóba. Nagyon nagy előny, hogy ha friss keksz kell csak kikapom a fagyasztóból, és nem kell mérni, gyúrni. Egyébként konkrétan az ünnepi sütit még én sem nagyon tudom, de nem lesz sok, az biztos.


    Gabriella2 én még nem sütöttem semmit, csak begyúrtam és fagasztóba tettem a tésztákat. Holnapi mézeskalács sütés egyszerű lesz, mert idén is kap mindenki sütit az ajándékok mellé, ami most mézeskalács karácsonyfa lesz.


    MAcska  Te hova rohansz ennyire??:)


     


    Próbálom össze szedni a gondolataimat kandalló ügyben...


    Mézespusssszedli


     

  2. 2018. november 28. 18:0843276.

    nekem se, a topikra hoz vissza.


    Lányok aranyosak vagytok köszönöm.


    havastáj pedig juss el abba a boltba és hozz képeket,köszi.


    majd még jövök.


     

    előzmény:
    Gabriella2 (43275)
    2018-11-28  16:48
  3. 2018. november 28. 16:4843275.

    sziasztok,


    ó, nagyüzemben sütnek egyesek, szívesen kóstolnék 


    Sziga, nekem nem működnek a linkek...

  4. 2018. november 28. 14:1543274.

    Sziasztok!


    Latom mindenkit kelloen lazba hozott, hogy az ido mennyire rohan.


    En a napokban tobbnyire a parom ajandekan dolgoztam. Meg nincs kesz, de haladgatok.


    Ma palacsintat sutottem. Annyira felhuztam magam, hogy sztem kb.kovetkezo eletemben csinalok ujra. Bevalt recept alapjan sutom mindig. Erre most vmi nem volt jo, ugy szakadt a teszta, hogy fel tudtam volna robbanni.


    Kepzeljetek a munkahelyi karacsonyozasnal az a "szabaly" nalunk iden, hogy x osszegert kell csomagot kesziteni, de csak csoki lehet es ott helyben zsakbamacskazzuk ki, hogy melyik kie. Persze nekem a vegyunk le a polcrol par csokit tul snassz. Ugyhogy feldobom egy kis s.k.forro csoki porral. Meg fontolgatom a csokikanalakat is... Nektek van meg vmi egyszeru, de nagyszeru otletetek?


    Szedna, szuper vagy, hogy vegeztel a takaritassal.


    Marcsi, koszi. Ha nincs idod, csak tegyel uj gyertyakat a koszorura, sztem siman megallja a helyet a tavalyi is. 


    Macska, a levelben foglaltak annyira igazak rad. A videon szetrohogtem az agyam.


    Borcsamama, de irigy vagyok a ho miatt. Remelem itt is lesz hamarosan. Nalunk ma szepen sut a nap, bar ennek ellenere vsipos hideg van.


    Bonyoc@, a falud lassan metropolissza novi ki magat. De szupi, hogy mar a sutiket keszited elo. En nem is tudom miket fogok sutni. Nem akarom tulgondolni. Meg igazabol anyukamekkal meg a tesoimmal szoktunk "csereberelni", ugyhogy nem kell 100 fele...


    Tegnap en is eloszedtem az ajtodiszt, es minden nap fontolgatom, hogy 1-2 karacsonyi dolog lassan elokerulhetne...igazabol advent elao vasarnapja elotti szombaton szoktam a falut megepiteni.


    Kepzeljetek, nyilt egy karacsonyi ajandek es edesseg bolt itt a varosban. Meg nem sikerult eljutnom, pedig hetek ota keszulok...Igazabol az a nehez benne, hogy gyerek nelkul szeretnek menni...


    Sziga, nagyon cukik lesznek a hoemberek. Bocsi az ertetlenkedesert, de nem lehez lapos keksz a hoemberben?


    Narocsi, Nyuszo jobban vagytok?


    Rohanok is tovabb.


     

  5. 2018. november 28. 13:4043273.

    Lányok olvasok mindenkit csak én is be vagyok havazódva. De érzékelem mindenki lázas készülődésben van.


    Puszi mindenkinek.... majd jövök, most szaladok. 

  6. 2018. november 28. 12:1643272.

    Szép napot Angyalkák!


     


    A tegnap beígért hóesésből annyi lett, hogy reggelre lett a füvön foltokban némi fehér valami.... még lepelnek sem nevezném... na, de talán karácsonykor több lesz.


    Haladok az előkészületekkel, tegnapelőtt konyhaszolgálatban voltam, egész nap gyúrtam. Tésztát, pontosabban narancsos csokis, citromos fehércsokis kekszek, pöffeteg, linzer tésztákat a fagyasztóba és mézeskalácsot amit ma vagy holnap fogok szaggatni, sütni. Zoli felcipelte a tárolóból, garázsból a girlandok, előszobai dekorációk és a falu dobozait, most olyan a lakás mintha költözni készülnénk... délután megpróbálom kicsomagolni a házakat, hogy legalább a kiürült dobozok menjenek vissza a garázsba.... A falut át kell terveznem, mert a nyáron kaptam bele egy erdész házat figurákkal, fenyőfákkal, és a múlt héten megvettem az 5 házból álló utcát a Lidlben, ezeknek hely kell... tehát semmi sem marad a tavalyi helyén.... ráadásul ma megrendeltem a neten az emberkéket, hidat, szánkókat, lovas kocsit ami pár napon belül megérkezik... Addigra talán már látom hogy nagyjából mi hova fog kerülni.... ja, és az új részeknek még az elektromos bekötését is meg kell csinálni.... szóval elfoglalom magam.


    Sziga szép mennyiségű cserepet festettetek be, és lehet sütögetni hogy meg is teljenek. NAgyon ötletes!. Nagyon remélem, hogy Nóri rendbe jön!


    Narocsi mennyei az a szaloncukor amivel MACSKA meglepett minket a talin... tervem az volt, hogy elteszem az ünnepekre, de ........ már alig van belőle.... muszáj kóstolgatni:) Gyógyulsz már?


    Macska meghatott engem is a levél amit kaptál, és minden szava igaz Rád! Hatalmas szíved, lelked van!!! Nagyon röhögtem a videón!:))))))


    BorcsaMamám már én is gyűjtögetem a csomagokat:)) köszi az infót!!!:)


    Nos Drágáim, most összekapkodom az adventi játékban a csomagjaimat, aztán kizavarom magam a konyhába, mert Zoli nemsokára megjelenik azzal: éhes vagyok... és nekem még fogalmam sincs mi lesz a mai süntáp.... aztán bontogatom a dobozokat, amiben a falu szunnyad.


    Legyen csillámporos szép napotok,


    Mézespussszedli

  7. 2018. november 28. 11:1543271.

     


    Mézes puszedli ( Csilla)


     


     


     


    25 dkg margarin


     


    2 tojás


     


    25 dkg cukor


    pici só


     


    65 dkg liszt


     


    4 evőkanál méz


     


    4 evőkanál tej


     


    1 teáskanál szódabikarbóna


     


    1 szalalkáli VAGY sütőpor


     


    Fűszerek, citrom vagy narancshéj


     


     


     


    Diónyi gombócokat gyurmázni, 200 fokon sütni. Összedagad; ritkára tenni a sütőlapra!


     


    Próbáld ki ezt, szépen megdagad, rögtön ehető.  És nem utolsó sorban a gyurmázáshoz gyerekmunka is igényelhető  Kicsi korukban úgy szeretnek benne lenni  a tésztában-sütésben, utána egy kicsit noszogatni kell őket.


     


    Csak bekukkantottam a gyümölcs szünetemben.  A játék értesítőt köszönöm: mind két nap sikerült. Reggel itt is volt nyoma hónak, mostanra elolvadt.


    narocsi


     


     


     


     


     

    előzmény:
    sziga (43270)
    2018-11-28  10:54
  8. 2018. november 28. 10:5443270.

    Jó reggelt!


     


    Marcsi: persze, hogy lophatod az ötletet, én is úgy loptam nem az osztálytársak kapják, hanem a tanárok. Ezekbe azért elég sok süti kell, szóval, ha sorozatgyártást tervezel ne túl nagy cserepeket vegyél. Én a Praktikerben vette, szerintem ott a legolcsóbb.


     


    Borcsa, nem máááááááár nálunk egy szem hó sincs


     


    Tegnap megsütöttem a karamellás kekszet, nagyon finom, de sajna nem lesz jó, mert ezekből inkább lapok lesznek, mint gömbök, meg egy kicsit túlsütöttem, vagy a hőfokot kell levenni, vagy kevesebb ideig kellene sütni. De fincsiiiiiiiiiiiii!


     


    Ma ezzel próbálkozom


     


    Ja és sütöttem már  fahéjast, de nem találom a linkjét, pedig nagyon bejött

  9. 2018. november 28. 09:4243269.

    JÓ REGGELT mINDENKINEK!


    Csodás fehérségre ébredtünk, minden csupa hó, úgy hogy máris jól indult a napom. 


    A folytatás se lesz rosszabb, ugyanis dekorálok már tegnap óta.  Felkerültek az égősorok, a téli dekorok, előszedtem az apróságokat amik a polcra kerülnek, az ebédlőbe a függöny helyett kitalált dekor téli változata, előszedtem a három éve készült grincsfámat is, igaz hogy kicsit már sápadt , megszáradt a zöldje, de ugyanolyan szép mint régen.  Zsákba csomagolva várta a telet, a karácsonyt.


    Délután névnapozni megyek a csajokkal. 


    Macsek, a leveleden cseppet sem csodálkozom.  :-)


    Bubcsi, nagyon sok szépséget csináltál, öröm rájuk nézni.


    Sziga, nagyon cukik lesznek a sütipocakos hóemberkék!  


    Marcsi, vettem fonalat, igaz nem kaptam teljesen olyat, de már két koszorút csináltam, szerintem szépek lettek, és az a jó, hogy pikk-pakk készen van. 

  10. 2018. november 28. 04:2743268.

    Jó reggelt mindenkinek!

  11. 2018. november 27. 21:3643267.

    Bubcsinak

  12. 2018. november 27. 21:2943266.

    Szép estét !


    Borcsamama: Köszi az infót, sajnos csak ma jöttem fel, így a tegnapi ajándék keresés kimaradt. Sikerült fonalat venni? Remélem a videó alapján sikerülnek a kis koszorúk.


    Macska: Nagyon szívhez szóló levet kaptál. A kisfilm cuki volt, csak halkan tudtam kuncogni, mert a párom mellettem durmol. Lassan kell, mert megy éjszakára dolgozni.


    Sziga: Köszi a musical címet, az idén már nem fog beleférni, hogy elmenjünk, de jövőre betervezzük. Nagyon szuper ajándékot találtál ki, nagyon édesek. Lehet lopni az ötletet?? Ezeket a lányok osztálytársai kapják?


    Havastáj: Szép lett az adventi bokszod, a színek dobtak rajta. Nekem is kellene valamit készíteni, de lehet, hogy az idén marad a tavalyi, mert időhiányba szenvedek!!!


    Narocsi: Én igazoltnak tekintek a távollétedet. Jobban vagy már? A Macska féle szaloncukorral vigyázz, FÜGGŐSÉGET okoz! Sajnos eteti magát, de azért napi 1 szemet kóstolgatok. Aztán meg nézek, ha nő a "kuffer".


    Bubcsi: Nagyon tetszik az ajtódíszed! De szuper, hogy már tudtál előre is főzni! Én is tervezem, édesapám a hétvégén vág malackát, s ilyenkor hozz nekem bekevert kolbászhúst, s abból készül a káposzta tölteléke. A múltkor kértél lila karácsonyfáról képeket, majd kicsinyítem és hozom, mert egyik évben nekem ilyen színű volt. 


    Bent most, hála istennek nyugi van. De ez se jó, mert így meg uncsi bent lenni, és mindig csak azon kattogok, hogy mennyi mindent tudnék otthon csinálni. 


    Most megyek gyorsan horgolok még egy kicsit, aztán alvás, mert mindjárt csörög a vekker.


    Pusszantás

  13. 2018. november 27. 20:4143265.

    Köszönöm szépen. 


    Mindenkinek további szép estét....

    előzmény:
    sziga (43264)
    2018-11-27  20:31
  14. 2018. november 27. 20:3143264.

    Szasztok Csajok!


    Hát ez a mai nap elhúzott mellettem, deeeeeeeee lefestettem az összes cserepet, már orruk is van, már csak a szemet, szájat kell rápingálni.


    És telesütni sütivel. Őőőőőőő hát az majd eltart egy darabig


     


    Macsek! Nagyon szép levelet kaptál, mert megérdemled

    előzmény:
    macska54 (43262)
    2018-11-27  15:07
  15. 2018. november 27. 19:2643263.

    Hoztam nektek nevetni valót..... de kinek?..... nincs rajtam kívül senki.  

  16. 2018. november 27. 15:0743262.

    Kedves lányok!


    Nincs rá jogosítvány, de én ide másolok nektek valamit. 
    Repes a szívem a boldogságtól. ....
    Hogy miért?... mert jó jónak lenni,.... 
    mert jó örömöt adni...
    mert nekem ez a KARÁCSONY.
    Másokat ha boldoggá tudok tenni és egy csepp szeretetet, gondoskodást adni akkor érzem, hogy igen ezért jó volt megszületni.
    Én elég sok számomra kedves embert istápolok, mert ez nekem jó. Ime a levél:
    ---------------------------------------------------- --------
    Drága Zsuzsám!
    Nagyon szépen köszönöm, megérkezett a karácsonyi ajándékod.
    Olyan kevés öröm ér mostanában, de Te szebbé tudod varázsolni sok napomat.
    Nagyon örülök a sok finomságnak, de a barátságod, a szereteted, az önzetlenséged
    világítja be karácsonyi melegséggel a lelkem. 
    Nem ismerek Nálad jobb, kedvesebb és önzetlenebb barátot.



    "Teríts asztalt a szívedben,
    És engedj köré mindenkit,
    Aki szeretetre éhes."


    Te megterítettél egy hatalmas asztalt, és sok szeretetre éhes embernek adtál, köztük nekem is,
    melegséget, és vigaszt.


    Köszönöm, köszönöm, köszönöm!!!
    ----------------------------------------------- ------------
    Nos az örömkönnyeimet ép most törölgetem.
    Remélem nem gond hogy megosztottam veletek.


  17. 2018. november 27. 04:2143261.

    Jó reggelt -ok!

  18. 2018. november 26. 22:0443260.

    Sziasztok, szép estét Mindenkinek!


    Angyalok!  Szolgálati közlemény!


    Elindult az adventi játék, ma van az első nap.  Ajándékdobozokat kell összegyűjteni, nekem sikerült. 


    Hajrá és sok sikert nektek is!

  19. 2018. november 26. 20:3143259.

    További szép estét....

  20. 2018. november 26. 18:4543258.

    Jó hogy belestél és még írtál is. Te is ügyi vagy, hogy végeztél a takarítással. 


    Mert egy  vagy.

    előzmény:
    Szedna80 (43256)
    2018-11-26  18:17
  21. 2018. november 26. 18:1743257.

    Sziasztok Angyuszok! ;)bocsi, megint telefonrol vagyok... de annyira belelkesultem a fototol, amin ott mosolyogtok es hogy jo volt a tali! Orulok Nektek.. Nem gyozom bamulni a csodakat is, amiket keszitetek! :) en tul lettem a nagytakaritason hetvegen, juhejjjj! Puszi, tovabbi szep estet!

  22. 2018. november 26. 18:1743256.

    Sziasztok Angyuszok! ;)bocsi, megint telefonrol vagyok... de annyira belelkesultem a fototol, amin ott mosolyogtok es hogy jo volt a tali! Orulok Nektek.. Nem gyozom bamulni a csodakat is, amiket keszitetek! :) en tul lettem a nagytakaritason hetvegen, juhejjjj! Puszi, tovabbi szep estet!

  23. 2018. november 26. 18:0743255.

    Hát ez nagyon cuki és ötletes is. Ügyeeeeeeeeeeeeeeeeees vagy. Szuper ötlet. Énisceret. 

    előzmény:
    sziga (43254)
    2018-11-26  17:32
  24. 2018. november 26. 17:3243254.

    Narocsi! Neeeeeeeeeeeeeeeeem, pedig lehet, hogy kéne


    Macsek, te méééééé nem alszol?? Csomagolsz hajnalban a zuhogó esőben? Hát nómáááááális????? Azészeretlekám


    Nagyon cuki volt a gyerekorvosunk, megkérdezte, hogy a cserepeket is én korongoztam-e? Mondtam, hogy igen megtisztelő, hogy ilyent kinéz belőlem, de nem


    Na ilyen lesz, csak nem bonbon, hanem süti lesz benne. Most keresgélek golyó alakú sütiket.


    Találtam egy karamellest, holnap próbasütést végzek. Csirkepöri lesz, karamelles keksszel yesssss

    előzmény:
    macska54 (43251)
    2018-11-26  12:45
  25. 2018. november 26. 14:3543253.

    Ez se igazi békebeli szalon cukor, de viszont annál finomabb, edd csak meg, had nőjön a sejhajod. 



    szigaaaaaaaaaaaaa ez télleg micsoda lesz?

    előzmény:
    narocsi (43252)
    2018-11-26  13:41

Címlap

top