Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. november 24. 13:5943202.

    macska54


    Milyen korán keltél ma is ! :) 


    Köszi!Nagyon örültem , az biztos.


    De jó,hogy te is eltudtál menni mégis a talira! 


    Örülök nektek,köszönöm a képeket ! :) 


    banyoc ,borcsamama,Gabriella ,nagyon jó a karácsonyi szerkótok! :) 


    Banyoc talán a tiedre még emlékszem is,amikor mesélted hol vetted és mennyire örültél neki . Nekem is van pirosban ,azon is rénszarvasok vannak :) 


    Jó utat nektek hazafelé ,vigyázzatok magatokra! 


     

  2. 2018. november 24. 13:4543201.

    Nyuszö, Narocsi sajnálom, hogy nem tudtatok ott lenni. Jobbulást nektek. 

  3. 2018. november 24. 13:3443200.

    Helló Angyalok!


    Ott voltam a topik talin. 


    Ma reggel kaptam magam és úgy döntöttem mégis elmegyek.


    Gyors vásárlás a piacon, hogy azért vigyek egy kis meglepit. Jól tettem, mert mindenki nagyon cuki volt.


    Köszönöm, hogy ott lehettem veletek:


    Borcsamama, Karolina12, Mágika, Havastáj, Sziga, Banyoc@, Madlena, Shephard, Marcsi74, Gabriella2.


    Köszönöm a kedves kis meglepetéseket is.


    Mindenkinek szerencsés hazatérést kívánok. 

  4. 2018. november 24. 04:4043199.

    Jó reggelt Angyalok! 


    Az útra kelőnek jó utat, szerencsés megérkezést, jó topik talit kívánok.


    Az itthon maradottaknak meg tartalmas, pihenős szép szombatot.


     

  5. 2018. november 23. 22:1343198.

    Sziasztok!


     


    Csak gyorsan bejelentkezek. Holnap megyek a talira, gyerek nelkul, ahogy terveztem is. Viszek szalvetat, csereberere. Az ajandekok, a zsakbamacska el van keszitve, bar nem volt annyi idom ra, mint szerettem volna.


    Nyuszo, kar, hogy vegul nem tudsz jonni. Jobbulast nektek.


    Macska, koszi, hogy gondoltal rank a keppel.


    Tobbieknek is 1000 puszi!


    Jo ejt!

  6. 2018. november 23. 20:3443197.

    karácsony gratulálok a nyereményedhez. Jól jön az ilyen kis plusz mindig. Tényleg milyen jó lett volna ha tudsz a lányokkal találkozni. A Kari vásár szuper lesz, én imádom. A könyved is tuti szuper.


    Kedves Angyalok! Most ez azoknak szól akik holnap találkoznak. Érezzétek nagyon jól magatokat. Jó csacsogást, vidám kikapcsolódást kívánok nektek.


    Mindenkinek további szép estét... 

    előzmény:
    karácsony (43196)
    2018-11-23  20:13
  7. 2018. november 23. 20:1343196.

    Sziasztok! 



    Ma összegyűltek a pontjaim ,megkaptam a receptkönyvet! Nehéz lesz karácsonyig nem meglesni :) De nálam ez ilyen hagyomány,hogy csak a fa mellett olvasgatom először.


    Még 3 pontot szereztünk is mellé,mert valaki nem vitte haza és elraktuk ,úgyhogy anyukámnak is lesz egy :) 


    Vettünk sok mandarint mert akciós volt,és most finom is végre nem az a nagyon savanyú förmedvény .


    Az a vicces,hogy a héten nyertem aminek nagyon örülök! Egy 30 ezres szemüvegre fordítható kupont ami jól jön,mert úgyis venni akartam, így megvan a karácsonyi ajándékom magamnak! :) Viszont csak Pesten lehet beváltani így jövőhéten fel kell mennünk érte. Megnézzük a vásárt is este.Kár,hogy nem holnap mert akkor találkozhattunk volna :( De mindenkinek nagyon jó napot kívánok! :) 


    Az ablakokat kidíszítettem,jöhet a lakás többi zúgja :) Szívesen megmutattam volna még pár képet,de sajna a fórum nem engedte ,de remélem ezek így is látszanak ! :) 


    Nézegetem az akciókat ,ma elég sok áruháznál van,így a karácsonyi ajándékokat is érdemes megvenni .


    Borcsamama jó találkozást a fiaddal ! :) 


    LondonEye
    Nagyon aranyos a kis falucskád! :) 


    banyoc@


    Részvétem a szomszéd bácsi miatt.Sajnálom,hogy rossz tapasztalataid vannak a bolttal kapcsolatban,eddig nekem szerencsére ilyen nem volt .A világító utcára kíváncsi vagyok! :) Kedvet kaptam én is,de annyi mindenre megy most a pénz,hogy szörnyű:( 


     


    Nyuszó


    Szegénykém,jobbulást kívánok nektek!


    Sok puszi mindenkinek,és vigyázzatok magatokra az úton! 



     


     

  8. 2018. november 23. 18:0843195.

    Szaisztok!


    LondonEye: nagyon szép a falud, ez igen 


    ------


    Jobbulást kívánok mindenkinek!


    ------


    Holnap meg érezzétek jól magatokat! Aztán ügyesen a helyfoglalással.

  9. 2018. november 23. 17:1943194.

    Lányok csak egy gyors bekukk, még 3 kameránál várom haza a gólyákat azt jövök még.

  10. 2018. november 23. 16:5143193.

    Csak telefonrol gyorsan: koszi macsek, igen, szeretem olvasni soraid, es hozzatesz sokat a hangulathoz! Pussz ;)

    előzmény:
    macska54 (43177)
    2018-11-22  20:22
  11. 2018. november 23. 16:2343192.

    Szép estét Angyalkák!


     


    Ismét bekukk. Jelentem: vonatjegy megvan, úgyhogy most már tutti hogy megyek:)


     


    Voltunk lidl-ben....és volt még világító utca..... és haza jött velem... Mondjuk ki is akadtam rendesen, a múlt hétvégén összeszedett  500 Ft-os kuponjaimat akartam beszámíttatni, de mint kiderült; egy vásárlásnál csak egyet lehet!! azt hittem felrobbanok!! Nem az 500 Ft miatt (17 ezret fizettünk) hanem a sóherság -vagy minek nevezzem- miatt. A lild az egyetlen olyan üzlet amelyik szinte sehogy sem köszöni meg hogy a családi költségvetésünk 95%-át ott költöm el. időnként ezek az idióta gumifigurák vannak, szerintem inkább rombolja a gyerekek személyiségét, mint építi.... Most ugye van a szakácskönyv, de ennek is emelik az "árát" évente ezer forinttal több a limit ami felett adnak matricát.-ha adnak!!! mert tavaly minden alkalommal külön kellett szólnom, hogy kérem a megjáró matricát!-. Tudom, ne vásároljak ott ha ennyi bajom van velük, de az élelmiszerek minősége tekintetében még itt a legehetőbbek a kaják.. én legalább is ezt gondolom. Na kinyafiztam magam.


    Macska igen, nehezen tudom fékezni a számat ami néha jó, néha nem:) Na, De Te is aztán egy belevaló csaj vagy ám!!!!!!:))))))


     


    Nyuszó őszintén mondom: nagyon sajnálom!!! de az egészséged mindennél fontosabb!!!  Jól elkapott Titeket valami, és igen, lassítanod kell!!!! pozitív gyógyító energia küldve!!


     


    Holnap találkozunk, annak aki nem tud jönni:


    mézespusszedli:)

  12. 2018. november 23. 14:0743191.

    Nyuszó,


    sajnálom. az egészség az első! gyógyuljatok minél hamarabb!

    előzmény:
    Nyuszó (43186)
    2018-11-23  11:23
  13. 2018. november 23. 12:5943190.

    Nyuszó gyógyuljatok ti is gyorsan!


    Elküldenéd a receptet?


     


     

    előzmény:
    Nyuszó (43186)
    2018-11-23  11:23
  14. 2018. november 23. 12:4943189.

    Drága Nyuszó!


    Nagyon sajnálom hogy betegek lettetek, akkor megint nem tudunk megismerkedni, pedig szerettem volna. 


    Első a gyógyulás, vigyázzatok magatokra és mielőbbi betegségmentes készülődést kívánok neked.


    Biztos vagyok benne,hogy többször is csuklani fogsz holnap. 

    előzmény:
    Nyuszó (43186)
    2018-11-23  11:23
  15. 2018. november 23. 11:3243188.

    Nyuszó nagyon sajnálom, hogy betegek lettetek. Jobbulást kívánok neked és a kisfiadnak is.  

    előzmény:
    Nyuszó (43186)
    2018-11-23  11:23
  16. 2018. november 23. 11:2843187.

    tavaszizapor reggel viszem a postára a kért Karácsonyi lapot.

  17. 2018. november 23. 11:2343186.

    Sziasztok!


    Gondolkodtam, hogy Borcsamamának írok, de inkább ide, itt mindenki olvashatja a bajomat.


    Jelenleg 39 fokos lázzal fekszem itthon arc- és homloküreggyulladással, amihez ma reggel óta társult a 6 éves kisfiam is hányás-hasmenéssel.


    Végtelenül sajnálom, de nem tudok menni hozzátok. Itt állok a becsomagolt kis ajándékokkal és a begyúrt sajtos-mákos kekszemmel,amit fogalmam sincs mikor fogok tudni kisütni.


    Sajnálom!


    Ez egy égi jel számomra,lassítanom kell,de nagyon....


    Nagy ölelés mindenkinek!

  18. 2018. november 23. 10:1343185.

    Sziasztok újból.


    Akkor most neki veselkedek a válaszoknak.


    Londonka tündéri a kicsi falud, meg különben is ami nem jött meg még jövőre oda lehet tenni. Mindenki bövitgeti évről-évre. 


    banyoc@   Én meg azt bírom hogy úgy mondod ki amit gondolsz amit az gondolom mindnyájan megtennénk csak nem feltétlenül meri mindenki. De nekem igen is tetszik. Magad adod. Respekt.


    sziga van mikor tudnék aludni azért kicsit tovább, de mindenki várja a képeket a csoportjaim közül. Sokan korán mennek dolgozni reggel és bizony alig várják. hogy oda érjek. A másik dolog meg az, hogy a kamerákon is végig szaladok mivel a gólyák reggel kirepülnek és csak késő délután jönnek vissza ebben az időszakban. Itt meg a német csoportom várja a mentéseket. Ők nem kelnek korán. Megbíznak benne, hogy én tutira végigszaladok és viszem a képeket a fészkekről. Persze a szezonban csak a Magyar fészkeket lesem. Szóval így telik a reggel fél 6-ig mikor is neki indulok. 


    Mindenkinek nagyon szép napot, jövök még. 

  19. 2018. november 23. 09:0443184.

    ÚÚÚ remek ... :( arcüreggyulladás! ha már megindult a cucc az már jó!!! Gyors gyógyulást.


    Bocsi Drágám de én is gyűjtöm a Lidl matricákat.... lányomnak szeretném a könyvet, eddig mind meg van neki.


    Holnap találkozunk.

    előzmény:
    sziga (43183)
    2018-11-23  08:57
  20. 2018. november 23. 08:5743183.

    Banyóca: Köszi! Nórinak arcüreg gyulladása van, ma indult meg a trutymó az orrából, remélem most már javulni fog. Emiatt nem tudok hosszút maradni a talin mert sem ő sem én nem alszunk a köhögésétől kb. hétfő óta. De azért megyek és kb. fél 1-ig tudok maradni. És várom is már nagyon!


    Ha véletlenül kapnál matricát a Lidl-ben és nem nem gyűjtöd elhozod nekem?


    Szerintem amúgy Macsi és Nóri egy csapatban rúgják a labdát, nem alszanak a napok meg csak rohannak. Komolyan néha megértem a pasikat, ezek a nők kibírhatatlanok, deazértszerettyükőketgrrrrrr


     

    előzmény:
    banyoc@ (43182)
    2018-11-23  07:51
  21. 2018. november 23. 07:5143182.

    Szép jó reggelt  Angyalkáim!


    Gyors bejelentkezés. Ma sűrű napunk lesz, ügyintézés, temetés (szomszéd bácsi ment el) vásárlás... stb.stb. "sajnos" Lidlbe is fogunk menni,  és biztos vagyok benne, hogy elcsábulok (vagy elkurvulok?:):)) és haza jön velem az az 5 házból álló szett amit most reklámoznak..... ez van, remélem ettől még nem kerülök át a Mikulásnál a rosszak listájába:)


    Narocsi igenis, értettem! sem szék, sem létra elég a 90 lépcső hogy haza jussak. Én vonattal megyek ami a Délibe megy, és onnan is jövök haza. Így nem kell buszra átszállni. Teljesen megértem az alkotói  válságodat, amikor Apukám elment abban az évben én is benne voltam.


    Sziga: ha ez vigasztal: engem is kidob az ágy hajnali ötkor.... pontosabban kiüldöz a hólyagom...-korral jár-   Nórinak gyógyulást.


    Karácsony hangulatos lett az ablakot. Nekünk ugyanilyen matricáink vannak, majd a nappali ablakára fognak felkerülni. Konyha balak nálam festve van. Fogkrémmel:) Talis fotók: ha lesz időm kutakodok. Tavaly behalt a régit gépünk, cserélni kellett,  még mindig vannak dolgok (fotók, dokumentumok) amiket nem találtam meg.


    Mágika saját autóval -mármint hogy én egyedül legyek, és vezessek Budapesten- nem vállaloml.... Jó lesz az a vonat.:) 9óra09-kor ér elvileg a vonatom a Délibe, onnan Metrózok ki az IKEA-ba, nem tudom mikorra érek oda. Ha nem látok ismerős arcokat lent, akkor felmegyek.


    Szedna80 nekem is jó volt olvasni, hogy milyen jól érzed magad a topikban. És IGEN!!! én éreztem már nagyon sokszor hogy az itteni Angyalcsapat milyen lelki támaszt, segítséget tud adni!


    Macska: imádom a képeidet! Nagyon sajnálom, hogy nem leszel ott a talin.


    Londonka: hiányozni fogsz!! Édes a falucskád. Megvan a varázsa és az a lényeg:) (nem a méret):))))


    BorcsaMAmám nagyon várom, hogy találkozzunk!!! a többit személyesen.


    Havastáj, ugye Te kértél szalvétát?


     


    NOS Drágáim! mára elköszönök, Kirángatom Zolit az ágyból (hogy fog örülni neki!) és indul a nap.


    Holnap találkozunk:"IdilliKertElhivatottAngyaloknak"-ban (lehet, hogy sok volt mára a kávé?:))


    Addig is : mézespuszedli

  22. 2018. november 23. 06:5143181.

    Bocsanat a hibakert telefonrol irtam

    előzmény:
    LondonEye (43180)
    2018-11-23  06:49
  23. 2018. november 23. 06:4943180.

    Sziasztok


    a talcanyi kis helyemre megcsinaltam a -mondjuk ugy-elokepet:-)


    sajna nem minden akkatka erkezett meg, de nem is bonyolitottam semmivel, egyszeru vatta alapra muhavat szortam es ennyi, nem palyazom fakuepito baberokra


    a ferjem nagyin orult neki es ez a lenyeg


    LANYOK


    a talira mindenkinek biztonsagos oda-es visszautat kivanok


    vidam , felejthetetlen perceket es jokedvet

  24. 2018. november 23. 04:2243179.

    Jó reggelt Angyalok! 


    Karácsonykor is légy elegáns.

  25. 2018. november 22. 21:4043178.

    Köszönjük szépen!  


    Küldtem emailt.

    előzmény:
    Szedna80 (43175)
    2018-11-22  19:30

Címlap

top