Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. november 19. 18:2843127.

    Karácsony,


    pont ma láttam egy fenyőágakból készült grincsfát. bár az szerintem hamar potyog, tujából biztos szép lesz


    http://borntodiy.reblog.hu/grincsfa-hazilag-fenyo-agakbol -lepesrol-lepesre-utmutato


     


     


    a kép azon az úton készült, amin minden nap reggel-este megyünk, minden évszakban olyan szép! 

    előzmény:
    karácsony (43125)
    2018-11-19  16:35
  2. 2018. november 19. 17:5443126.

    Borcsamama még nem tudok piacos képet hozni, mert biza nem úgy néz ki a piac mint aki Karácsony előtt van. Majd ha dugig rakják. Most még sok boltban nincs fulon az áru, sőt egyikben sem. Csak a kenyeresek. De az minden nap. Feldíszitve sincs még.


    Karácsony ha még azt is tudnád, hogy volt 13 és 14. havi fizú is. A 13. Karácsonyra+ ajándék és a megvendégelés  és a 14. amikor szabira mentek, legyen mit költeni. Ne a háztartási pénzt. És a szabi egységes volt mindenkinek. 3 hét nyáron egybefüggően és 1 hét (egymás közt beosztották) januártól-májusig ki-ki mikor. Naná hogy soha senki nem mondott fel. Kölcsönös volt a bizalom és a munka is. Én ki se tettem a lábam a boltból. Velük együtt ott voltam. Kivéve mikor volt adminisztráció az irodában. De ha lehetett inkább zárás után csináltam, majd még szaladtam áruért este is és reggel is. 


    Jó kis csapatom volt. 


    Szépeket vettél. -ra.  Én még nem díszítek, majd dec. elején. Kb.8-10 között. Macim útra kél 8-án és akkor lehet rumlizni. Majd azt is lefényképezem, mert bizony akkor szalad a ház. 2 hétre megy, lesz idő mindenre. 22-én mikor haza jön csak ámul-és bámul majd. 

  3. 2018. november 19. 16:3543125.

    Mágika


    Én tujából készítem majd,mert a zanótra sajnálom a pénzt .


    Nagyon örülök,hogy jól sikerült a karácsonyi buli .


    Na jó,mára a fülemen jön ki a sok édesség de megkóstoltam,hogy tudjak most nyilatkozni.


    Tulajdonképpen ehető az almás fahéjas és a mézeskalácsos gesztenyepüré is.De többet nem veszek.400 ft ,de ha mézeskalácsot akarok sütök magamnak ,ha viszont gesztenyére vágyok  sok tejszínhabbal az legyen a megszokott nem ízesített . Szeretek új ízeket kipróbálni,de nekem is furcsa volt így. Mindenesetre a babu nagyokat rúgott rá,neki tetszett . :) 


    macska54


    Baromi jó főnök voltál ,ritka az ilyen . A piacozást én is szeretem.


    borcsamama


    Biztosan megint szépet alkottál ! :) Én kaptam visszajelzést Tavaszizáportól .


    ladyzso


    nagyon cukik ezek a manók! :) 


    banyoc@


    Hogy van a térded?Köszönöm,hogy elolvastad a kérdőívet amit írtam magamról. :) Egyébként van benne igazság,hogy olyan mintha együtt kávéztunk volna valahol.Jó pár éve voltam egy talin ahol találkoztunk csak más fórumnevem volt akkor talán bubunak ismertél. Nem tartottam magamat annyira fontosnak,hogy emlékezhettek még rám idén is,tudom ez az én butus hibám .


    Most is szívesen mennék ,csak sajna a kocsink a halálán van, el kell vinni szerelőhöz.Ma is nem akart beindulni .Egyedül vonattal meg most terhesen félek nekivágni több óra vonatozásnak.


    LondonEye


    én már nem nézek tévét ,de nem is az befolyásolna.Egyszerűen minden évben egy kicsiny öröm ez nekem . :) 


    sziga


    De jó,hogy neked is akkora öröm a párocskádnak ajándékot készíteni mint nekem :) Már minden boltban neki nézelődök miből lehetne valamit alkotni ,aztán max 2 hét múlva szeretném is feladni,hogy mindenképpen megkapja. Idén képeslapozni is szeretnék mert egy szép hagyomány ami kezd kiveszni mert mindenki csak neten küldözget levelet már. Egyetlen egy 70 év feletti rokonom van,aki még igenis kézzel megírja és elküldi nekünk .Hiányzik nagyon:( Mindig kiszoktam rakni a tükörre a lapokat nézegetni.


    Részvétem az apukád miatt :( Tavaly a nagybátyámat vesztettük el ,akkor nekünk is rossz volt karácsonyozni,de igen az idő segít ebben egyetértek ! Persze mindig rossz lesz az a hiány,de azért már könnyebb elviselni . 


    Én most mindent viszek le a pincébe ,hogy elférjünk valahogy :D Még a csizmákat is ami épp nem kell :D 


    Jó lehet ez a kekszsütős tanfolyam,kíváncsi vagyok ,hogy tetszett Nórinak .


    Gabriella2


    Szép képet hoztál! 


     


    Havastáj: Gondolok rád sokat ! :( 


    További jó készülődést kívánok mindenkinek! :) 

  4. 2018. november 19. 16:3043124.

    Hát sziasztok! 


    Nagy a boldogság! Ma készülődtem a boltba,és nagy pelyhekben hullott a hó. Alig vártam,hogy hazaérhessek ,és megírhassam nektek. :) Persze már csak eső esik,de megjött a kedvem holnapra az ablakdekorálásnak .Ma már nem,mert sötét van.De vettünk ablakmatricákat 500 ft ért a Lidliben .


    Lett 3 pontocskám,és vettünk pár karácsonyi dolgot még mellé . Pl. üveggömböket,dekorfilcet,narancsos tusfürdőt,és kipróbáljuk az ízesített gesztenyepüréket is.Szerettem volna megmutatni még pár képet,de sajnos akárhogyan is butítom ,a fórum túl nagynak tartja .Jó meleg van,és eszem a somlói galuskámat . Eddig még nem híztam túl sokat szerencsére,de nem számoltam bele a decemberi karácsonyi sütiket 


     

  5. 2018. november 19. 15:4743123.

    Sziasztok!


    Szuper hogy ilyen jó hangulatban telik a délután, olyan jó olvasni a kettőtök évődését. 


    Sziga, tök jó ajándék lesz Nórinak ez a sütögetés, főleg ha még élvezni is fogja. Mintha már tavaly is lettetek volna valami ilyesmin, pont ezért nem jöttél a találkozóra sem. 


    Macsek, régen hoztál piacos képeket, pedig most már biztos rengeteg szebbnél-szebb áru van kirakva. 


    Ma reggel kicsit vásároltunk, vettünk egy csodaszép mikulás virágot a menyemnek a névnapjára, varrtam neki három különböző  tengerészes anyagból hat db más-más méretű neszeszert, ő ugyanis tenger imádó.  Másik gyengéje a halászlé, így azt is vittünk neki, csak Ádámmal ketten szeretik, de ők nagyon. 


    Mindjárt itt a hétvége, én nagyon várom a találkozót.  Elkészült a zsákbamacskám, a mikulások a gyerekek adventi vásárára, egy csomó apró ajándék barátoknak ismerősöknek, szóval viszonylag jól állok.  


    A találkozóról néhány szót:  9 és 10 óra között találkozzunk.  A zsákbamacskát úgy csomagoljátok be, hogy ne lehessen látni mi van a csomagban. 


    Havastáj, hol találkozzunk a Népligetben ?.  Tudod a telefonszámomat?


    Szedna, újra írtam neked, bár az első levelemet is a gmai.os címedre küldtem. Narocsi, Nyuszó, nektek is válaszoltam. 


    Nálunk is esett  a hó egész délelőtt, de csak vizes lett minden, semmi nem maradt meg belőle. 

  6. 2018. november 19. 15:0343122.

     Én minden nap a piacra. Ha ilyen korán indulok kb 15-20 perc alatt bent vagyok a város szívében. Már negyed órával később 40 perc ue. út. Félórával később már 55 perc, és ha fél 7-kor indulnék akkor 1,10 perc. 12 km ről beszélünk. Nos ha azt minden nap végig kéne állnom leharapnám a kormányt. Na ettől kímélem meg magam és a kormányt.  Imádom a piac hangulatát. Venni mindig kell valamit. Megreggelizek, veszek 2 kávét, ellötyögök kb egy órácskát, megveszem ami kell és indulok haza. Már ez is a napi rutinom része. Én szeretem. Ennyi.

    előzmény:
    sziga (43121)
    2018-11-19  14:43
  7. 2018. november 19. 14:4343121.

    Macsi! Azt csinálom, már a nyelvem húzom az aszfalton de egy elrendezve! Tulajdonképpen Z-vel vagyok gondban, de majd csak kiagyalok neki valamit.


    Befizettem a tanfolyamot is, vagy inkább workshop? Szóval ez egy négy órás (10-14-ig, tömény csoki illat)  anya-lánya program lesz. Nóri nagyon szeret a konyhában bütykölni, remélem tetszeni fog neki.


    Mondd drága hova indulsz HAJNALI 1/2 6-kor????????????

    előzmény:
    macska54 (43119)
    2018-11-19  10:55
  8. 2018. november 19. 13:4143120.

    hó-hó-hó, ahogy hallom/látom országosan esett/esik a hó!   nekem feldobta a hangulatom.


     


    tegnap elkészült az idei első karácsonyi díszem is - alakul ez 


     


    mindenkinek további szép napot/ hetet, minden jót! 


     

  9. 2018. november 19. 10:5543119.

    Drága sziga! ... csak szaladj, szaladj mert nem éred utol magad, én is SZERETLEK. 


    Az a keksz sütis tanfolyam jól hangzik. Tök jó a kicsi jányodnak. Jó társaság és mégis tanul közben. Bizti szeretni fogja. Te is ott leszel?... vagy majd érte mész? 


    Lányok nálunk kitartóan esik a hóóóóóóóóóó reggel óta. Igaz nem marad meg, de még nem állt meg. Én fél 6-kor keltem útra és azóta folyamatosan esik. Mi lesz ebből?... bele se akarok gondolni. Nem szeretnék házi fogságot.

    előzmény:
    sziga (43118)
    2018-11-19  10:34
  10. 2018. november 19. 10:3443118.

    Sziasztok!


    Hát csajok amióta Macsek nem alszik rendesen és őrült sebességgel tolja a napokat karácsonyig tiszta ideg vagyok az időhiány miatt  Szeretlek Macsi!


    Na de nem is ez a lényeg, hanem, hogy tegnap elkezdtem a párom ajándékát és két  - három dolog miatt is nagyon örülök neki, egyrészt, hogy ezzel hivatalosan is megkezdődött a karácsonyi hajrá vagy őrület (mondjuk a fényt az alagút végén nem látom, de sebaj), másrészt tényleg nagyon kedvelem a páromat és külön öröm neki készülni (persze mindenkinek örömmel csinálnám, és, ha Macsi aludna rendesen (tudod Macsi szeretlek ) akkor rá is érnék sokkal-sokkal több mindenkinek ajándékot gyártani) harmadrészt mert elővettem egy olyan hobbimat amit nagyon szerettem régen, de valamiért leraktam, és most ettől is juhéééé van!


    Ma lehúztam a tárolóba és felhoztam a csizmáimat, végre-végre-végre. Mert imádom a csizmákat.


    Most pedig elhussanok a városba, mert Nóri karácsonyi ajándékát meg kell rendelnem és a hülye üzlet csak délután nyit ki, hát láttatok már ilyet?? Kész téboly. Múlt héten a bejáratnál szembesültem ezzel. Eszembe nem jutott, hogy ilyen van , de legalább rendes volt a fickó, mert megbeszéltük, hogy ma egy fél órával hamarabb kinyit, hogy visszaérjek a csajokért.


    Havastáj: őszinte részvétem! Mondanám, hogy az idő segít, de hogy őszinte legyek ezt nem érzem. Apukám tavaly karácsony előtt halt meg, az oda vezető út is nagyon rossz volt, akkor azt vártam, hogy vége legyen a szenvedésének, és azt hittem, hogy attól nekünk is könnyebb lesz, de nem lett, csak máshogy lett rossz. Bocsánat nem akartam borongani! De azért vannak már nyugalmasabb időszakok, szóval a azért az idő mégis csak segít!!!


    Banyóca: szerintem is jó ötlet a létrán föl le futkosni, a dokid mit mondott eme zseniális tevékenységedhez? Örült mi? Jaj, de jó kedves, akkor hamarosan újra találkozunk Ne csináld már! Vigyázz magadra!


    Csajok nincs időm tovább visszaolvasani, mert még a bankba is be kell ugranom. Nórit el akarom vinni karácsonyi keksz sütős tanfolyamra és be kell fizetnem a részvételi díjat. Szóval muszáj indulnom!


    Legyetek jók! Macsi, te meg aludjál! (tudod, szeretlek )


     

    előzmény:
    macska54 (43117)
    2018-11-19  04:31
  11. 2018. november 19. 04:3143117.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Borcsamama nekem rögtön jött a válasz. Még írtam is hogy elvolt kámpicsorodva hogy más nem is jelentkezett. 


    Londonka nekem nem a média kürtölése a mérvadó. Én már nyáron neki kezdek képeket készíteni. Magyarul már akkor is a karácsony van a fejembe. És ahogy vége az ünnepeknek már a tavaszi dolgok készülnek. Mit gondolsz mennyi egy kép összerakása? 2-3 óra van hogy 4 is. Nos ha nem is dolgozom ennyi időm nekem se lenne nap, mint nap 5-6 képet megcsinálni.  


    1és..    2 lásd.


    ladyzso cukik a manók


    További szép napot.

  12. 2018. november 18. 22:4843116.

    SZijjasztok


    Ladyzso


    egy egesz Manofalva!


    csak nem te csinaltad? 


    Magika


    a karacsonyi bulizast sose lehet eleg koran kezdeni:-)


    karacsony


    en is epp ma ettem sult gesztenyet druszam a London Eye alatt a ferjemmel:-)


    banyoca


    szekre maszas, letrazas????


    nono, ezeket a parodra kellene hagynod


    macska


    tenyleg sok oka lehet, ha valakinek nincs karacsonyi hangulata, csak a media szinte lelkiismeret furdalast okoz a harsany es kotelezonek velt reklamjaival es hamis mosolyu musoraival


    Bubcsi


    rad fer a pihenes, igazan szep helyen vagy


    Ago


    hat ez egy szep karacsonyi tortenet, orulok, hogy vannak meg ilyen emberek


    Havastaj


    oszinte reszvetem,  a gyasz mindig nehez, de karacsony elott talan meginkabb


    borcsamama


    en nem varom a hoesest, bevallom hosiesen

  13. 2018. november 18. 21:5543115.

    Azt hiszem másnap, mint ahogy ide a topikba írt.


     

    előzmény:
    ladyzso (43114)
    2018-11-18  21:29
  14. 2018. november 18. 21:2943114.

    Nekem válaszolt, nem sokkal azután, hogy írtam neki. Mikor írtál neki amúgy?


    Biztos gyönyörűséget alkottál.


    Halászlé: nyami


    Havastáj: részvétem

    előzmény:
    borcsamama (43112)
    2018-11-18  21:09
  15. 2018. november 18. 21:2443113.

    Szaisztok!

  16. 2018. november 18. 21:0943112.

    Sziasztok!


    Most olvastam vissza a hozzászólásokat, ma még főzni sem volt időm. Varrtam egész nap, hogy elkészüljön holnapra a menyem névnapi ajándéka. Majd mutatok képet . 


    Borcsapapa volt olyan rendes, hogy főzött nagyon fincsi halászlét, így nem maradtunk éhen.  


    Havastáj, őszinte együttérzésem. 


    Banyoc@, vigyázz a létrázással,  nekem is azt mondták, attól lett az izületi gyullasásom, ami még mindig nem tökéletes. 


    Még mindig kell néhány vizsgálatra mennem, legközelebb majd dec. 5-én. 


    Nálunk is szálingózott egy picit a hó, de szerintem le se ért a földre.  Nem baj, azért mégis csak hó volt.


    Mágika, köszönöm hogy bementél és körülnéztél, remélem lesz majd helyünk valamelyik sarokban.


    Szuper hogy ilyen jól sikerült az előzetes karácsonyi bulitok. Jó néha kicsit kikapcsolódni. 


    Lányok, ti kaptatok visszajelzést Tavaszizáportól? - már aki írt neki.  Nekem sajnos nem válaszolt. 


    Szép estét, jó éjszakát!

  17. 2018. november 18. 19:2543111.

    Bany@ca csak lassan avval a létrázással. Ne hívd ki magad ellen a sorsot. Az örömödnek és is örülök, bár köszi én nem kérek havat. 


    Karácsony cuki a párod, hogy így kedveskedik neked. Én se panaszkodok az enyémre. Igaz én nem kaptam sült gesztenyét. 


    Mágika  Örülök hogy jól sikerült a bulitok. Kell a kikapcsolódás a dolgos hétköznapok között is. 


    Én 24-én már soha nem nyitottam ki. Engedtem a lányoknak, hogy könnyebb legyen a napjuk. Sőt 23-án is bezártunk 4 órakor és mentünk mindig közösen bulizni, enni, inni, dumálni. Jó kis csapatom volt. Szerettük ezeket a nem bolti dumázásokat.


    Soha nem fogom elfelejteni mikor tízen egy néhányan bejöttek az irodámba és kérték, hogy másnap ne nyissunk ki hanem engedjem el őket a Balatonhoz a napfogyatkozást megnézni. Szerintetek?.... és néztek rám nagy kutya szemekkel... kórusba mondták... másnap zárva voltunk. Még most is elszorul a torkom, hogy ha vissza gondolok. Mind kiváló szakképzett, jól felkészült eladó volt. Sokat köszönhetek egytől, egyik mindegyiknek. Természetesen nagyon jó dolguk volt nálam. Szinte majd minden volt lányommal tartom a kapcsolatot a mai napig. Pedig eltelt 10 év azóta, hogy eladtam a boltokat. Kicsit hosszú lettem, pedig csak a dec.24-ről akartam írni.


    Mindenkinek további szép estét....


     

  18. 2018. november 18. 18:3443110.

     


    Sziasztok újra itt!


     


     


    Tegnap meló után részt vettem egy karácsonyi szezont megnyitó buliban.


    Nagyon jól éreztük magunkat, a házigazda annyi finomsággal várt minket igazi terülj-terülj asztalkám volt, finom kaják és még finomabb sütik, szuper volt a hangulat, jókat beszélgettünk, ettünk és ittunk. A környezet  is fantasztikus volt,  totál karácsonyos volt minden, minden helyiségben. 


     


    De előtte még beszaladtam a találkánk helyszínére, valóban sokkal kisebb, keskenyebb lett az étkező rész, eltűntek a nagy fotelek, sok két személyes asztalka van, de szerintem elfogunk férni.  Tele volt emberekkel, nem volt egy szabad asztal sem, de úgy láttam, hogy azért mozdíthatóak az asztalok, szerintem össze tudjuk tolni őket, bár a tömeg miatt ezt nem tudtam kipróbálni. Nem leszünk most olyan sokan, mint korábban, úgyhogy szerintem megfogjuk tudni oldani.  


    Most mentem befejezem a zsákbamacskát.  


     


     


    További szép estét mindenkinek!


     

    előzmény:
    Mágika (43109)
    2018-11-18  18:11
  19. 2018. november 18. 18:1143109.

     


     


    Sziasztok!  


     


    karácsony


    Nagyon rendes férjed van, hogy sütött neked gesztenyét.


    A múlt héten hozott a párom gesztenyemasszát, mert gesztenyepürét szeretett volna enni, hát nekünk nem igazán ízlett, pedig a  hagyományosat vette, akkor mesélte ő is, hogy hányféle ízben van, nekem egy kicsit furcsa ez az ízesített püré, bár lehet ettől még finom, ha valaki megkóstolta meséljen róla milyen volt.


    Néhány éve nagyon tetszett és szerettem is volna elkészíteni a grincsfát, csak sajnos nem találtam hozzá zanótot vagy csak horror árban, így elmaradt, most amikor már lenne lehetőségem hozzájutni normális áron, már nem vonz annyira, hogy elkészítsem. Láttam már mindenféle tavaszi, nyári, tündéres stb változatban, vannak köztük szépek, ízlésesek, de most inkább mást készítek.


    Nagyon szépek a mikulásvirágok, klassz díszeket vásároltál. 


    macsaka


    Úúú, hát nem volt könnyű a helyzeted, így abszolute érthető, hogy mindig előre dolgoztál és megmaradtak a jól bevált szokások. Kicsit átérzem a helyzetedet, volt olyan időszak amikor én is szombat-vasárnap is dolgoztam, így tudom nem könnyű főleg gyerekek mellett, sőt olyan is volt, hogy dec. 24-én dolgoztam, szóval minden elismerésem a tiéd, csodálom az olyan embereket, akik ennyire előre tudnak tervezni a karácsonnyal kapcsolatban.  


    Nem semmi, hogy hány emberre gondolsz és készítesz nekik egy kis meglepetést, biztosan mindenki örülni fog neki.  


     


    ladyzso


    Úúúúúúúúú, fantasztikusak azok a szőnyegek.   


     


    havastáj


    Esténként amíg készülnek a díszek meg az sk. ajándékok karácsonyi filmeket szoktam nézegetni én így hangolódom a karácsonyra. De lassan lehet elkezdem feldíszíteni a lakást, bár a karácsonyi könyvem és az angyalkám amiket még a nyáron készítettem azóta is kint vannak a polcon a nyári és tavaszi képeim mellett és jól megférnek egymás mellett.  


    Karolinnak írtam a messengeren,  (ebédidőben így volt egyszerűbb) hogy szeretettel várjuk őt is a talin.


    Sajnálom a történteket, őszinte részvétem. 


     


    Bubcsi


    Jó pihenést, láblógatást kívánok nektek!   


     


     


    banyoca


    A hírekben hallottam, hogy hószállingózás várható, de nem gondoltam komolyan, annyi mindent mondanak, aztán még sem úgy alakul. Örülök, az örömödnek és a hópelyheknek. (ezek most szállingozó hópelyhek)


     


     


    Ezt gyorsan elküldöm, aztán jövök újra.


     

    előzmény:
    karácsony (43108)
    2018-11-18  16:38
  20. 2018. november 18. 16:3843108.

    Sziasztok! Ma a párocskám sütött nekem gesztenyét,még sosem ettem ! :) Kis karácsonyi hangulat.Igaz maradok a zacskós cukrozott boltinál,de azért örültem.A Lidliben idén fedeztem fel,hogy van aszalt gyümölcsös, narancsos,mézeskalácsos ,és almás fahéjas is.Itt hó nem volt,de hó felhők igen.


    Szia macska54 te is szép képeket hoztál! :) 


    banyoc@


    Na látod érdemes volt készülni,biztos a picike hó is szép lehetett ! :) 


    Én december elején fogok díszíteni.Jobbulást kívánok neked! 

  21. 2018. november 18. 12:3743107.

    Hópelyhes szép napot Angyalkáim!!:)))


     


    Jó kedvem van!!:)) Reggel amíg festegettem fel a konyha ablakra a hópelyheket, a felhők között Holle Anyó elmosolyodott és abban a kegyben részesített, hogy megrázta a kispárnáját!:)) Vagyis szállingózott, majd 1-2 percig szépen esett a  hó!!!:))))) Annyira élveztem!!!:))) Persze nem maradt meg semmi, de ne legyek telhetetlen.


    Egyébként a lakás dekorációival lassan haladgatok, a székre felmászás, létrázás nagyon necces.... bevallom:  csak nyögve a fájdalommal küszködve megy. ez van....


    Először is a legfontosabb:


    Hála és köszönet Drága BorcsaMamának, megkaptam a párom nevét!:))))))) úúúúú de jóóóóóóóóó!


    Borcsamama: ezernyi ölelést érdemelsz a munkádért!


    Macska:én képtelen lennék a kereskedelemben dolgozni..... azt hiszem.... egyébként az előre elkészítés híve vagyok én is. Hadd dolgozzon az a fagyasztó!:) Grincsfa: nekem sem lesz.


    Tavaszizábor emailban jelentkezek később.


    szferenc10 ne lógasd az orrod! majd jön a szikra! vagy a hópihe:)))))  Egyébként nálam még soha nem múlt el a karácsonyi hangulat, csak van amikor kicsit alább hagy:)


    Karácsony elolvastam a kérdőívet, és most úgy érzem magam, mintha együtt kávéztunk volna valahol:)


     


    MINDENKINEK Nagyon szép köszönöm a jókívánságokat, a bíztató szavakat, igyekszek gyógyulni. Tudtam, hogy hogy nem lesz gyors.... na de azét ennél jobbra számítottam....


    Most fennforgás van, mennem kell....


    Mézespuszedli

  22. 2018. november 18. 05:0243106.

    Jó reggelt !

  23. 2018. november 17. 20:1843105.

    Köszönöm szépen a képeket amit hoztál.


    Igaz, ha az a Karácsonyi érzés nem belülről jön akkor ott hibádzik az érzés.


    Vannak országok ahol a nyár kellős közepén van karácsony.


    Ez vagy kódolva van valakiben vagy nem.


    Erőltetni nem lehet.


    Persze vannak dolgok az ember életében amikor valamilyen oknál fogva ép nincs rá érkezése.


    Bárkinek-bármilyen oka lehet rá.


    De ezt a tényt leszámítva  az ünnepi várakozás nem mindenkinél van meg.


    Van akinek nyűg, van aki meg imádja.


    Most is mondom, legalább is nekem ez a legizgalmasabb időszak.

    előzmény:
    karácsony (43103)
    2018-11-17  17:39
  24. 2018. november 17. 17:4943104.

    Azért pár dísz is hazajött velünk :) 


    Amin csodálkoztam,hogy már árulják a földlabdás fenyőfákat .Lehet veszünk mi is egyet decemberben,aztán kiültetjük majd a kertbe .Kivágottat semmiképpen sem akarok.


    Tegnap este karácsonyi filmet néztem,jól esett! :) 


    Jó készülődést nektek angyalkák! :) 

  25. 2018. november 17. 17:3943103.

    Sziasztok! Tegnap nézelődtünk kicsit a boltokban.Szerintem ezek a mikulásvirágok eszméletlen gyönyörűek,és nem is drágák.Én is megkaptam az ajándékozottam nevét,és már el is kezdtem készíteni az ajándékát.Kicsit köhögök,mert hirtelen jött a leülés ,de a gyömbér segít. Picike jól van,ezerrel rugdos. Megbeszéltük a családdal,hogy megyünk Pestre rokonokhoz ,vásározni is meg Bécsbe is elautókázunk.Csak legyen szabad hely a parkolásnak. Legutóbb vonattal mentünk,úgy egyszerűbb volt,csak lejártuk a lábunkat :D Én is elküldtem az elérhetőségemet,és fogok küldeni egy kis csomagot a családnak .


    ladyzso


    Én nem vásárolni hanem készíteni fogom a grincsfát. Új bejárati ajtónk lesz ,és előtte szépen fog mutatni az új lábtörlővel.


    macska54


    Jó volt képet látni a gólyácskáról.


    Biztos mindenki nagyon fog örülni a lapoknak. 


    havastáj


    Édi lehet Nóri nagyon. 


    Őszinte részvétem:( 


    Ago79


    Olyan jó olvasni,hogy ilyen kedvesek voltak veled. :)


    Én is megkaptam,hogy minek készülők a karácsonyra úgyis csak két nap .Meg minek veszek új díszeket van tavalyi biztosan.Mondtam,hogy mert nekem nem csak két nap és szeretem megélni a csodát.


    Örülök,hogy beindult a topik ,és egyre többet kell visszaolvasnom,jó érzés! :) 


     


    .


     


     

Címlap

top