Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. november 15. 11:0443077.

    Karacsony


    tenyleg nagyon cuki grincsfakat latok


    tetszenek is


    de en csak tavolrol csodalom, oszinten szolva, meg nem jutott eszembe magamnak venni vagy csinalni


    talan, ha lenne eloszobam, oda tennek, de nincs


    a szomszeddel kozos bejarati sarkunkat most eloszor fogom disziteni, van egy polc, arra tervezek egy kis fat, de nem grincset

    előzmény:
    karácsony (43062)
    2018-11-13  22:38
  2. 2018. november 15. 09:1343076.

    Jó reggelt Kedveseim,


    Borcsamama: Köszönöm szépen, megkaptam a listát! 


    Tavaszizápor: Kérem szépen a címét az említett családnak! szedna80kukacgmailpontcom 


    Karácsony: grincsfa nekem nem tartozik a kedvenceim közé, nem tenném a lakásba, de másoknál van, hogy tetszik 


    Londonka: már alig néhány nap a díszítés kezdetéig, én most hétvégére ütemeztem az előkészületeket…Nálam ez ilyen fokozatosan történik, és karácsony előtti héten van teljes díszben minden (kivéve a fát) 


    Banyoc@: mielőbbi jobbulást, a térd sajnos ilyen… valamiért lassan gyógyul, DE! gyógyul! Egy sportoló barátomnak néhány év volt, mire helyre tették, és igaz ami igaz, soha nem lesz már olyan teljesen, mint előtte. (De azért ma is sportol, csak már nem versenyzik) Úgyhogy drukkolok nagyon! 


    Bubcsi: Kívánom Neked is, hogy az említett kis (nagy) betegség mielőbb a múlté legyen. 


    Macska: olyan jó Veled együtt átélni a készülődést, még ha én nem is haladok úgy, hozod a hangulatot! 


    Többen írtátok, hogy nem érkezett még meg az a hangulat… Nos én őszintén szólva nem bánom, h ilyen idő van, és azt gondoltam a nyüzsgés miatt nekem sem lesz idén olyan elsöprő karácsonyi hangulatom, de úgy néz ki, tévedtem 


    Nagyon szép napot! 


     

  3. 2018. november 15. 04:1143075.

    Jó reggelt !

  4. 2018. november 14. 22:3143074.

    Múltkor majdnem vettem egy műgrincsfát az Ikea-ban, csak nem jöttem rá, mitől áll meg a lábán, így nem vettem, pedig jópofa volt. Amúgy nekem is nagyon tetszenek a grincsfák, olyan jópofán tudják némelyiket feldíszíteni.

    előzmény:
    karácsony (43062)
    2018-11-13  22:38
  5. 2018. november 14. 22:2643073.

    Sziasztok!


    Jobbulást kívánok mindenkinek!


    Boldog névnapot!


    Itt jópofa dolgokat láttam.


    https://www.rosegal.com/carpets-rugs-432/?recommend=24862&lkid=526609&gclid=EAIaIQobChMItM-dtbvU3gIVyKLtCh24tAW_EAEYASAAEgJUZ_D_BwE


    Igen, ahogy lehet szervezünk programokat, vagy csak úgy a nyakunkba vesszük a várost.


    De jó, hogy így felpezsdült az élet. 


    Amúgy még én se állok sehogy a készülődéssel. Elképzelések úgy-ahogy. Pár ajándék már megérkezett.


    A napokban vettem egy jópofa égősort.

  6. 2018. november 14. 17:2343072.

    sziga kedves nem idegellek csak közlöm a száraz tényeket. 

    előzmény:
    sziga (43071)
    2018-11-14  16:27
  7. 2018. november 14. 16:2743071.

    Sziasztok csajok!


    Mindenkinek köszönöm a köszöntést!


    Képzeljétek kaptam egy új ragasztópisztolyt. Pont olyant amilyet szerettem volna. Klassz mi?😁😁😁


    Ma bementem a városba. Vettem mindenféle polár anyagot. Nórinak is varrok párnát. Még Hannának is. 


    Borcsamama sorsolj már! Tiszta ideg vagyok hogy kit húzok. Még azért is mert Macsi állandóan idegek a számokkal😁😁😁😁


     

  8. 2018. november 14. 15:2143070.

    Átmentettél-e szokásokat gyerekkorod karácsonyaiból a saját családodéba?


    A párom nem szerette a karácsonyt,fát sem állított de már várja velem idén ennek már örülök.


    De remélem,hogy jövő évtől a születendő lányomnak is megtudom mutatni a varázst és évek alatt ő is megszereti majd .


     Elszoktunk menni karácsonyi misére ,megszoktuk nézni a beöltözött gyerekek betlehemi játékát,és jó lenne ha megmaradna ez a hagyomány.


    Kedvenc állat, virág, étel, ital, szóval minden ami kedvenc!


    Kedvenc állatom a macska ,de nagyon édesnek tartom a medvéket :)


    kedvenc ételem nehéz lenne választani.Vicces de ami állandó nálam az a joghurt szinte mindennap .


    Imádom a krumplit ,és a habarcsos rántott húst egy kis párolt káposztával,vagy házi uborkával.


    Süteményekből a zserbót,vagy a kókuszosakat .Csokiból a mars csokit vagy a mentolos csokit meg a pralinés supérieurs tengeri rák formájú bonbont.


    Kedvenc virág a liliom a mikulásvirág és a rózsa .A Mikulás virágot már kapni a Lidliben,alig várom,hogy jövőhéten én is beszerezzem magamnak :)


    Kedvenc ital : ásványvíz ,rostos üditők,tojáslikőr,áfonya likőr,eper bor 


     


    Írj egy idézetet, ami rád jellemző (életfilozófia, önjellemzés, iránymutató)!


     


    Ahol a család van, ott van az otthon.


    A karácsony nem csak egy nap, nem lehet csak egy nap, nem múlik a huszonnegyedik óra leteltével. Mert a karácsony egy érzés. A szeretet érzése.


     


    Ahogy egy történet véget ér, már kezdődik is a másik.


    Hogyan szólíthatlak? Előkerestem a régi fórumnevem mert már kérdeztétek.christmasgoat.


    Most megyünk vásárolni a Lidlibe ennyit arról,hogy a héten nem kell boltba menni :D 


    szferenc010


    Igen,szerintem is ez a probléma hogy még meleg van.Ilyen még nem volt,hogy november közepén ne kelljen fűteni mert bírja a lakás. A legtöbb vásár november 30.körül nyit talán majd addigra megjön az igazi hangulat:)


    tavaszizapor


    ez egy nagyon szép gesztus tőled!Ilyenkor tényleg sokat jelent egy képeslap is a családnak.


    Ago79 bizony én is csak fél évre kaptam időpontot a szívemmel a dokihoz.Vigyázz magadra!


    macska54


    Nekem idén megtetszett a grincsfa tujából és úgy,hogy nem konyul lefele szegény.


    Nem semmi hány órákat dolgoztál egy nap.Gondolom néha nehéz lehetett.


     

  9. 2018. november 14. 14:4943069.

    szferenc010!


    Nekem bejön, mind1 az ha most 12°C van. Rá kell hangolódni. Ha nem keresed a hozzá való tevés-vevést akkor nem is fog megjönni a kedved.


    Én pl már most készen állok 22 képeslap feladásával. Majd készülnek képek és megmutatom milyenek lettek. Saját (nem én) készítésűek. De a hozzák valók beszerzése, után járása az már én voltam. Szóval ezernyi dolgot lehet csinálni ami ráhangol. Próbáld meg. 

    előzmény:
    szferenc010 (43067)
    2018-11-14  13:36
  10. 2018. november 14. 14:2143068.

    Ígértem,hogy írok kicsit magamról is.ezért kitöltöttem a tesztet amit borcsamama előkeresett nekem .


    Magyarországon élsz? Igen, Magyarországon élek egy kis falucskában  .


    Hogy állsz az évszakokkal? A tél a kedvencem a karácsonyi készülődés miatt , bár a hideget nem szeretem .


    Melyik az a hobbi amit leggyakrabban művelsz, és melyik az amit szívesen megtanulnál?


    Állatokat gondozok ,főleg nyulakat .Szeretek sütni, főzni ,és alkotni, de szívesen megtanulnák horgolni egy édes macit.


    Van-e valami, amit mindenképpen kipróbálnál, de eddig nem volt rá lehetőséged vagy nem volt hozzá bátorságod?


    Korcsolyázás a jégen ,mert az is hozzátartozik a télhez .Mi van a színekkel?Nehéz választani,mert mindenhez más passzol.Lila ,fehér ,arany.


    Melyik stílus a kedvenced? – öltözködésben, lakberendezésben, karácsonyi dekorban?Öltözködésben ami jól áll és megtetszik .


    Szeretek télen tunikába járni nadrággal , vagy szoknya harisnya általában szürke vagy lila színekben.


    Lakberendezésben szeretem a modern tágas tereket .


    Karácsonyi dekoráció minden évben más,idén az egyik fa arany,bronz, a másik pedig színes lesz.


    De imádom a cuki karácsonyfa díszeket,lehet az mókus,jegesmaci,bármi .Azt minden évben veszek.


    Karácsonyfa – élő vagy mű, és miért?Nagyon szeretem a mű fenyőt ,mert vannak már szépek amik úgy néznek ki mint az eredetiek .Nekem van egy plafonig érő 240 cm dús kevert ágú.Igaz,ez is káros,de legalább nem kell évente kidobnom egy fát amit sajnálok.Fenyőágakat szoktam behozni a lakásba .


     


    Karácsonyi ajándék –csak saját készítésű, vásárolt , vagy mindkettő?


    Mindkettő .A vásároltak is nagyon klasszak tudnak lenni,főleg ha az ember tudja mire vágyik a másik.


    De emellett mindenképpen szeretek becsempészni pár saját készítésű dolgot,mert az örök emlék szerintem.


    Karácsonyi vacsora-  családi hagyományok szerint, vagy mindig valami más?


    Vegyes mert van amit minden évben megcsinálunk,de néha kísérletezünk is mellé valami újdonsággal.


    Mennyire vagy  újító szellem?


    Én eléggé az vagyok .


    Szívesen megajándékozol-e másokat is a családtagokon kívül, kiket és miért? 


    Igen,több embert is.Barátokat,szomszédokat ,és figyelem a rászorulókat,hogy kinek lehet segíteni.


    Alig várom,hogy a fórumos társamnak is feladhassam a csomagját és izgatottan várja majd.Ez kicsit olyan mint a gyerekeknek a Mikulás és szerintem nagyon szuper ! :)


     



     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  11. 2018. november 14. 13:3643067.

    Sziasztok! 


    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem idén sincs karácsonyi hangulatom, sajnos tavaly sem éreztem át az ünnepet. Lehet, hogy ez annak köszönhető, hogy ennyire meleg van, nem tudom...Nálatok is elmúlt a karácsonyi hangulat? 

  12. 2018. november 14. 10:4743066.

     tavaszizapor én vállalom.

    előzmény:
    tavaszizapor (43065)
    2018-11-14  09:44
  13. 2018. november 14. 09:4443065.


    Tiszteletem! 


    Segítséget szeretnék kérni. Bárki, akinek nem okoz gondot feladni egy képeslapot Karácsonyra leszázalékolt kisnyugdíjas édesanya részére, aki súlyosan beteg gyermekét neveli, rokonuk nincsen, s akinek a fa alatt nem lesz ajándéka, az legyen szíves kérje el tőlem a címüket (a draganagymami81[kukac]gmail.com címen), ahova nem várnak semmit, de rengeteget jelentene, ha tudnák, az emberek igenis jók, és idegen ember is tud örömet szerezni.


    A segítséget előre is köszönöm mindenkinek. 


    Üdvözletem: Tavasz Zoltánné, a család messzi ismerőse


  14. 2018. november 14. 06:1643064.

    Sziasztok mindenkinek!


     


    Előszőr is a Ladyzso, Banyoca, és Szenda köszönőm szépen és  igyekszem  is javulgatni.


     


    Kedves Bubcsi és Macska!


    Előszőr is elnézést kérek hogy van akinél 20 éve van refluxa.  Én nekem csak 3 honapja van refluxom és most  megyek előszőr jövőpénteken vizsgálatra gasztohoz hogy gyógyszert írjon fel. Engem csak sürgősségin  láttak el  hogy  kizárták szívinfarkus gyanuval és megállapitották hogy ez bizony reflux. 


    Most kaptam csak időpontot a gasztóhoz (megjegyzem hogy van aki  félévre  kapott időpontot)


    Szeretném  kivizsgálni magamat hogy kaphatsak  gyogyszert de addig azt mondták a telefonba  hogy tartsam be a diétát. 


    A teárol  meg  csak  3  honapot mondtak  és utána abba kell hagyni és   én  most tartok a lassan a második honapnál. 


    Szóval én nem szedem semmilyen  gyogyszert még azért kell diétázni. 


     


    További szép napot.      

  15. 2018. november 14. 04:5743063.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Ma egy kicsit hosszú leszek mert nem lehet két szóban leírni.


    Karácsony!     Grincsfa!?


    Nos nekem még bizti kell sok idő mire nálam lesz ilyen, ha egyáltalán lesz. Pedig elég modernnek tartom magam. Tetszik is, de még nem érzek rá késztetést.  Aki ismer tudja hogy nem járok másba csak feketébe. Évek óta divat a  cipőknél a fehér talp. Nagyon nehezen fogadtam el. Már van. Már szeretem is.


    Mágika! 


    Az előre készülés még kereskedő koromból maradt meg. Én anno míg meg voltak a boltjaim és közeledett a Karácsony semmi másra nem koncentráltam csak a boltokra. Gyakorlatilag szept. végére ától-cettig kész voltam és az összes kollegám is. Akkor mikor ez belénk rögzült bizony dübörögtek a boltok. Nagyon fáradtak voltunk minden este. Na és ez meg is maradt. Nekem így kényelmes már. Tehát innen van a lefagyasztosdi.


    Én tulajdonkép több évtizedig napi 12-16 órákat dolgoztam.


    Ahhoz hogy zökkenőmentes legyen az árú után pótlása ennyi kellet még ráhúzni a nyitva tartáson kívül, ami amúgy 9 óra volt. Ja és szombat vasárnap is egész nap árúért futottam egész nap. Nagyon sok boltom volt, sok féle. Sok árú kellett. Hála.....


    Nem akartam szenteste még oda állni főzöcskézni. Persze azért maradt akkora is mint most is. A friss dolgokat akkor is most is az adott napon csinálom. Pl: rántani valók. Sült liba vagy kacsa, krumpli stb..... Már megszoktuk, nincs vele semmi bajunk. Én mielőtt azt hinnéd megsértettél, a válaszom     NEM   csak leírtam a miérteket. 


    Bubcsi!


    Örülök hogy itt látlak. Jó pihenést, kikapcsolódást kívánok.  Remélem azért te is lassan ráhangolódsz a karira. Olyan jó az. 


    Mindenkinek cica puszi. 


     

  16. 2018. november 13. 22:3843062.

    banyoc@


    jobbulást kívánok,nagyon rossz lehet így neked :( 


    LondonEye


    biztos meglesz minden a kis falucskába kíváncsi leszek rá nagyon.


    Én december elején fogok díszíteni kivételes alkalom,hogy így elhúzom.


    macska54


    szép képet hoztál! :) 


    Nektek mi a véleményetek a grincs fáról?


    Szép estét nektek! 


     


     


     

  17. 2018. november 13. 21:4043061.

    macska


    Nagyon jó, hangulatos képeket hoztál.  Köszönjük.  Olyan furcsa érzés a képeket nézegetni ilyen "jó időben"  nekem az igazi vásári hangulathoz hozzátartozik, hogy hideg van, de majd meglátjuk milyen idő lesz még később.


    Nagyon ügyes vagy hogy már a káposzta is készen van. Megmondom őszintén és nem nagyon szeretem a kész kajákat lefagyasztva, nekem valahogy más íze van, ezért nem is szoktam csak előkészítve fagyasztani.


     


     


    Sziga és minden Szilvia


    Nagyon boldog névnapot kívánok nektek!  


     


    Bubcsi


    Jó pihenést nektek a szabira.  Sajnálom a betegség sosem jön jól, remélem mielőbb meggyógyul, kitartást hozzá.


     


     


    banyoca


    Ezek nem túl jó hírek, remélem azért minél előbb rendeződnek a dolgok és elmúlik a fájdalom addig is kitartást.


     


     


    Londonka


    Kíváncsian várom a kis faludat.


     


    Most csak gyorsan bekukkantottam megyek és alkotok valamit, ma megérkeztek a rizspapírok is, haladni kell, mert nem leszek készen.


     


    További szép estét!

  18. 2018. november 13. 21:2943060.

    Szép estét mindenkinek!


    Először is Bany@cának jobbulást kívánok. Ne siettesd a gyógyulást. Majd szép lassan helyre rázódik. A tesomnak és a páromnak is injekciózva van a térdük. Mind kettőjüknek szuper. Bár hozzá teszem nem olcsó az anyag hozzá. És évente, két évente muszáj.


    Londonka! Lehet zsákban kapni vatta szerű cuccost a párom méteráru boltjában. Nem is egy összeg. Nem megy a jánykád?.. és vinne? Csatolom a képet milyen.


    Mindenkitől bocsánat akire nem reagáltam, totál szita a zagyam. Csak azt látom, hogy végre van élet a topikban amit én szívből mindig is kívántam.


    Reggel sietek is hozom a friss kávét, számlálót.


    Jó éjszakát mindenkinek. 


     


     

  19. 2018. november 13. 18:5343059.

    HO-HO-HOOOO


    de milyen jo, hogy ilyen sokat kellett visszaolvasnom


    azert marmindenki keszulget, ki hangulattal, ki anelkul


    en eldontottem: pontosan november 22-en fogom elkezdeni a diszitest, elsosorban a kis falut probalom eletre kelteni abbol, amim van,,  sajnos lenyeges dolgok hianyoznak meg, ami epp a lenyege lenne: egy nagyon cuki kis tunder szarnyakkal, es egy mano, de csak kb olyan 10 centis, de en olyat meg nem lattam....ezek adnak a mese-hangulatot


    de remenykedem,hogy majd vasarokban kapok, igy lesz okom vasarba jarni :-)))


    meg vattat kell szereznem olyan nagy egybe tipusut, de mindig elfelejtek nezni, es nem tudom, itt lehet-e olyat egyaltalan kapni...


    a datum ugy jott ki, hogy szombattol szerdaig fogok dolgozni,  az a kovetkezo nap, es meg anyukam szuletesnapja is, szoval sztem tokeletes lesz a kezdesre

  20. 2018. november 13. 17:2943058.

    Szép estét Angyalkák.


    Ma voltam kontrollon..... baromira fáj a térdem, ugyanott ahol a műtét előtt..... annyi javulást érzek, hogy fájdalom nélkül le tudok guggolni, de a többi probléma nem javul:(( Újabb gyógyszert kaptam, az orvos azt mondta, hogy "csak" másod fokú a porckopásom, viszont az nagyon nagy felületen van a térdkalácsnál, combcsontnál.... folytatnom kell az itthoni tornát, jegelést, kenést szobabiciklizést, és még legalább 3 hétig nem mehetek dolgozni. Utána meglátja, hogy el kell-e kezdeni a procpótló injekció kúrát, vagy nem.... Ez van.....


    SZILVIÁKNAK: Nyuszónak:


    BorcsaMama én sem akarok lakodalom mennyiséget sütni főzni, pedig idén nálunk lesz a család, gyerekek jönnek haza.... jövő héten töltöm meg a fagyasztót a keksztésztákkal és ahogy ürülnek a dobozok, úgy fogom sütni őket... semmi extra... menüben sem.... Hát ahogy olvasom, Te már nagyon jól állsz a dolgokkal!!


    Londonka a gyertya csonkokat egy dobozba gyűjtöm, és amikor jó sok van akkor összeolvasztom őket, és új gyertyát öntök belőlük. SŐT: volt már olyan is hogy a kiürült temetői mécsesekbe öntöttem be....


    Ladyzso  köszönöm igyekszek gyógyulni.... ilyen viaszgyűjtőt még nem láttam. Én konyhasót szoktam a gyertya alá tenni, az felfogja az összes kifolyt viaszt, ami újra önthető.


    Macska ajjjajjj az a falu!!! csábító! Basszus 20 év a refluxxal.... hát van kihívás benne! óóó Te nagyon jól állsz a menüt illetően.... nekem még halvány rózsaszín ötletem sincs....


    Shephard  jújjjj de szép az a karácsonyos kollekció! Ha esetleg megtalálnád az időmeghosszabbító gépezet lelőhelyét, kérlek áruld el nekem is!:)


    Sziga nagyon édes a párnád!:) (csak halkan mondom: SzigaSutaRudolf itt ül velem szemben!!):)) Az a mentolos kámforos kence, szerintem az indometecines krém amit még nagyanyám is használt... ma azt írt fel a doktor nekem is.


    Havastáj jó ez az adventi naptár ötlet!:))) Elvileg megyek a talira, de hogy hogyan azt még nem tudom (képlékeny családi dolgok) szóval ha megyek, viszek szalvétát. 8 évvel ezelőtt számoltam meg, akkor 1200 féle volt... felüdülés ha fogy a készlet.


    Ago79 mielőbbi gyors gyógyulást kívánok!


    Szedna80 jó olvasni, hogy sikeres éved volt, csak így tovább:))


    Mágika húúú már karácsonyi buli??:) de mint tudjuk, nem lehet elég korán kezdeni:)


    Bubcsi remélem már jobb a hangulatod! talán ha előszeded a karácsonyos dekorcuccokat akkor azok majd inspirálnak.


     


    Én is emlegettem itthon Zolinak hogy elő kell szedni a dekoros dobozokat, felhozni a kandallót falut..... nem szólt semmit, csak rángott az arcizma kicsit.....


    Ennyi, majd jelentkezem, mézespuszedli mindenkinek:)


     

  21. 2018. november 13. 14:4443057.

    Kedves borcsamami! Most tudtam csak jönni,ne haragudj,mert rokonoknál voltunk péntektől .


    Próbáltam ma neked írni,remélem megkapod az üzenetemet. 


    havastáj már kérdezte is ,igen pár éve fórumoztam már,csak másik névvel de azzal már nem tudtam bejelentkezni,így most ezzel vagyok fent :) 


    Szerintem sem az a lényeg,hogy menyi süti készül,csak legyen együtt a család :) 


    Nálunk Bejgli lesz Zserbó krémes linzer keksz és sajtos ropogós de mindenki mást süt,és jönnek hozzánk szomszédok is ünnepelni így elfogy .De volt olyan év amikor fagyasztanunk kellett le ,de az nekem már nem ízlik annyira.


    sziga nagyon ügyes vagy! Szép lett a párna! 


    Shephard


    Nagyon ügyi vagy !Nem is tudok választani a készletből:)


    Macska54 ez remek,hogy így készülsz már,akkor a karácsonyt tényleg csak élvezni kell majd .


    Szedna80 de jó,hogy te is jelentkeztél! :) Gratulálok az új munkádhoz ! 


    Mágika remélem jól fog sikerülni az a karácsonyos buli!Nagyon szerettem akárhányon voltam eddig :)


    Már nem dolgozok,kislány lesz a picurka :) Próbálok sétálgatni esténként ,hogy ne hagyjam el magamat annyira .


    Sokat nem mozog ,inkább csak ha kaja kell neki .Főleg az édesség a joghurt és a gyümölcs az jöhet minden mennyiségben :) 


    Szalvétából nekem is van sok,még régebben gyűjtögettem .


    Nagyon lestem az elmúlt hetekben a Lidl újságokat,hogy idén is lesz-e könyv és igeen! :) Minden évben megszerzem,remélhetőleg a 4.is összejön csak a héten le vagyok tiltva a vásárlásról,hogy jövőhéten tudjunk akkor költekezni,mert 35 ezer forint vásárlás után jár a könyv. Persze lehet a pontokat gyűjtögetni decemberig,csak akkor már elszoktak fogyni .


    a Tescoban vettünk még pár díszt 400 forintra vannak leakciózva az őzik , jegesmacik ,meg a nagy gömbök is. 


    Karácsonyi ruhákban is van mindenféle .


    sziga Boldog névnapot kívánok! :) 


    Nyuszó Boldog születésnapot ! :) 


    Bubcsi28 örülök,hogy olvastam rólad is picikét ! :) 


    A melegítő klassz lehet .A köd engem is zavar ,Pesten már kinyitott a vásár a drága áraival,de nincs az az igazán téli hangulat még hozzá. 


    A barátnőkkel  sütizés jó móka érezzétek jól magatokat! :) 


     


     


     

    előzmény:
    borcsamama (43034)
    2018-11-08  21:18
  22. 2018. november 13. 13:4843056.

    Halihó


     


    Gyorsan bekukkantok, lopok egy kis időt a munkából


     


    Borcsamama: mi is lemaradtunk a libáról, pedig terveztem, de nem volt rá időm, no sebaj, majd jövőre Köszönöm Kíváncsi voltam ráismersz-e a mézesekre Szerintem tavalyiak, asszem, de hát ki tudja...milyen jó hogy eszembe jutott mikor fotóztam, hogy valahova jól elrejtettem


    Havastáj: köszönöm szépen, bizony nagyon várom már a talit, ez az adventi időszakom egyik fénypontja Viszek szalvétákat!


    Macska54: az a róka a képeden pont olyan mint a Zootropolis mesében Utálok panírozni, ezért ritkán is van rántott dolog, főleg csak a Férjemnek készítek, karácsonykor kacsa lesz!


    Bubcsi28: nálunk sincs semmi extra, főleg hogy 25-től nem is vagyunk itthon, így nem főzök túl sok dolgot, inkább csak annyit amit 24-én megeszünk, süti lesz sok, de elállósak, meg elvivősek Remélem mielőbb megjön a karácsonyi hangulatod


    Szilviáknak boldog névnapot kívánok


     


    Na jó ennyi volt a pihi, megyek vissza dolgozni, mindenkinek nagyon szép napot

  23. 2018. november 13. 13:0743055.

    Sziasztok!


    A születésnapomi köszöntéseket utólag is köszönöm szépen.


    Az aktuális szülinaposoknak minden jót kívánok!


    Én az idén hangulat hiányában eléggé el vagyok maradva, eddig egy csomag rúdfahéjat vettem. Ja meg egy piros karácsonyi melegítőt, cukorbotokkal meg csilli-villivel van jingle bells felirat rajta.


    Itt is olyan kevés volt egy ideig a mozgás hogy nem kaptam inspirációt, aztán a szeptembertől várt szabinkat is most kaptuk még csak meg (két hét, az idő remek: köd, hideg, eső), szóval mi most vagyunk "nyári vakáción". Meg pár nap óta eléggé a családomra koncentrálok, ott van egy kis (nagy) betegség. Talán ez miatt se nagyon fontos most semmi más.


    Szóval szerintem idén nálam nem lesz nagy faxni, ketten leszünk, pihenünk, nem jön vendég sem. Talán káposztát főzök én is előre mint tavaly, azt bármikor szeretjük, a többit nem tudom. Ajándék most így "csak" a férjemnek kell, otthonra nem postázunk mert már tűnt el sok minden. Majd ha megyünk, mindent elviszünk.


    Fel kéne hoznom a pincéből a készleteimet hogy lássam kell-e venni valamit, bár nem érzek indíttatást se a rumlizáshoz, se az alkotáshoz. Gondolatban bennem volt hogy ablakok függönyök konyha meglegyen szabi alatt, akkor egyben a világítás is felmehetne, de az is lehet hogy gyorsan kerítünk valami last last last minute utat és akkor tényleg pihennénk egy kicsit.


    Borcsamama, remélem jobban vagy, jól teszed hogy most már te élvezed majd a vendégül látást.


    Ago szerintem ne teázgass meg kísérletezz, az mellett nagyon komoly diéta kéne, ha meg tényleg olyan a helyzet akkor az orvos úgyis gyógyszert ad majd ami mellett bármit ehetsz és nem lesz bajod. A férjem 20+ éve elvan így remekül. ( Most meg amúgy is azt gondolom, ha valakinek baja van akkor orvos, gyógyszer, betartani amit mond, nem mindenféle fűt-fát-frincfrancot kipróbálgatni.  Bocsánat de most több ilyen negatív példám van.)


    Na ez jó negatív hangulaú lett pedig azért ennyire nem rossz a helyzet


    Most megyek barátnőkkel kávé+süti+ mászkálás délutánt tartani.


    Mindenkinek további jó készülődést, a találkozóra pedig jó szórakozást kívánok!


     


    Bubcsi


     


     


     

  24. 2018. november 13. 12:0843054.

    szigának, Nyuszónak minden szépet és jót kívánok sok szeretettel. 


    Bocsi hogy csak így. Nem néztem a listám. Borcsamama után mentem most. 

  25. 2018. november 13. 08:2543053.

    Sziasztok!


    Ma végre van egy olyan napom amikor nem kell sehova mennem, ki is akarom használni,és egész nap varrni fogok.


    Macsek, nagyon ügyes vagy hogy már ennyire előre vagy a főzéssel. Nálam ez idén nem fog megvalósulni, mert a fagyasztóm úgy tele van, hogy semmit nem tudok bele rakni, még ki csomagocskát sem, nem hogy előre megfőzött kész ételt.  Tavaly ilyenkor volt benne egy csomó csak sütésre váró süti is, most nem fér. Igaz, mint már írtam, nem is fogok annyi mindent csinálni, azt meg majd szépen kényelmesen, apránként, amit lehet bedobozolva előre, de még várok vele egy kicsit. 


    Az ajándékaim sínen vannak,azokat majd csak csomagolni kell. 


    Takarítás kész, csak a szokásos heti takarítás van,meg két függönyt kell még kimosnom. 


    Összességében azt hiszem jól állok, van időm a betervezett sk.dolgokra is, csak a kedv nem mindig van meg hozzá mostanában.


    Mágika, köszönöm ha bemész és körülnézel, és persze azt is, ha esetleg tudsz majd asztalt foglalni 24-én.


    Havastáj, nem tudom mikor érsz a Népligetbe, mi oda érkezünk - borcsapapa is jön velem-, hozzánk csatlakozhatsz ha gondolod,és ha az időpont megfelel.  Megnézem majd hogy pontosan mikor ér oda a buszunk. Szalvétát én is tudok vinni valamennyit.


    Szedna, örülök hogy te is itt vagy, az ajándékozásra felírtalak, a címeket pedig ma küldöm.  Sok sikert kívánoka munkahelyedhez, és hogy érezd ott jól magad, mert az nagyon fontos. 


    Sziga, drága!  Neked nagyon boldog névnapot kívánok sok szeretettel!  


    Természetesen a jókívánságom a többi Szilvi nevű topiklakónak is szól


    Nyuszó, kérlek ne haragudj, de valahogy elmaradt a nagy forgatagban, pedig be is van írva a naptaramba. Így utólag kívánok neked nagyon boldog születésnapot!  


    Karácsony, kérlek jelentkezz be légyszíves, egyeztetnünk kéne az adatokat az ajándékozás miatt!!

Címlap

top