Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. október 29. 14:2542977.

    Sziasztok!


    Ladyzso! Igen sikerül tartani a diétát meg teát is iszok relfuxra. Most két hete hogy nem szedek semmilyen gyógyszer hanem Gyogy növény hatású teát iszom. És fent vagyok a egyik weboldalon hosszú cikket írtam a gyártó honlapján és kaptam tőlük csomagot is. Nagyon meglepödtem rajta hogy teákat borge stb kaptam.


    Tegnapi napon kint voltunk a kikaba mert 20% volt karácsonyi ágynemű. Megvettuk kimostuk és nagyon nagyon szép lett és nagyon pihe puha lett. Ha már kikaba voltunk akkor megneztuk a karácsonyi dekorációkat  Is.


    Mindenkinek kellemes napot kívánok 

    előzmény:
    ladyzso (42974)
    2018-10-29  10:22
  2. 2018. október 29. 14:2342976.

    Jobbulást kívánok!


    A 19 cukor az jó magas. Örülök, hogy azért már szépen javul. A diéta nagyon fontos.


    Vigyázz magadra!


    Ma sétáltunk egyet ebben a szép időben.


    Majd még jövök.

    előzmény:
    borcsamama (42975)
    2018-10-29  12:04
  3. 2018. október 29. 12:0442975.

    Sziasztok !


    Próbálok időt szakítani hogy legalább néhány mondat erejéig bejelentkezzem.


    Nem fogok most mindenre reagálni, arra sokkal több idő kellene. 


    Macsek én is köszönöm a képeket, nagyon cukik változatlanul,, sokat dolgozol velük, meg se érdemeljük.:-)


    Gabriella, örülök hogy te is jelentkeztél, felírtalak a listámra.  Már nincs is egy hónap a találkozóig, lehet készülni a zsákbamacskával, és az esetleges apróságokkal mindenkinek aki szeretné. A pakolás karácsonyig még biztos meg lesz, de nem az a legfontosabb, örüljetek a szép új háznak és élvezzétek. 


    Mágika,megint csodaszépeket alkottál, ez a szülinapos könyv is csodás.  Nem tudom nekem mire lesz energiám és időm, de ha előbb nem, januárban én is kipróbálom, azaz időben meg lesz az első ajándékom jövő karácsonyra. 


    Madlena, nem fogunk hagyni elaludni a talin, egyébként is Sziga, a "lóipari szakmunkás"   szerintem ébren fog tartani.


    Ladyzsó, nagyon sok felé jártok, szépek a képeid.


    Narocsi, örülök hogy jól vagy, vigyázz magadra, pihenj sokat, az mindennél fontosabb.  A munka és munkahely megvár. 


    Nyuszó, tetszenek az ötleteid, megmutatod majd ha elkészülnek?  Jó sok terved van.


    Bubcsi, nekem lila karácsonyfám még sose volt, a mélybordó viszont nagyon tetszik, de úgy gondolom, ahhoz kell valami fehér vagy csillogó, másképp beleolvad a zöld fába.  Nekünk is az van most, ill. inkább a sötét pirostól a mély bordóig, fehérrel kombinálva, és nagyon szép volt tavaly..


    Közérdekű, már akit érint és érdekel:   Találkozó nov. 24-én a szokott helyen, zsákbamacskával, és sok jókedvvel.


    Ajándékozásra a sorsolás nov. közepén, majd még írok addig. 


    A karácsonyi menű tervem már nagyjából meg volt, de az elmúlt hetekben sajnos eléggé felborult minden. Mint már írtam is, nem voltam ill. vagyok a helyzet magaslatán, de nem akartalak benneteket ezzel untatni, no meg még félúton vagyok, meglátjuk hogy alakul.  


    Múlt héten kórházban is voltam, infúzióban kaptam a fájdalomcsillapítót mert olyan iszonyatos fájdalmaim voltak hogy mozdulni se nagyon tudtam.  Szerencsére a protézisemnek semmi baja, viszont lett egy keresztcsont izületi gyulladásom ami miatt reumatológus, labor , stb..  Most már jobb, ma már egy ablakot is megpucoltam. 


    Így aztán az is kiderült, hogy az egekben lévő vérnyomásom mellé 19 a cukrom. Azonnal gyógyszerek, szigorú diéta, ami azzal jár, hogy minden étkezést számolok, mérek, kalkulálok, mert amit ehetek az napi 160 gr szénhidrát és 1200-1300 cal. 


    Szóval nem egyszerű, nagyon sok időm elmegy vele,de a lényeg, hogy már sokkal jobbak az eredményeim.


    Nov. 7 és 16 között még vár rám öt féle vizsgálat, de bízom abban hogy újabb nyavalyát már nem találnak. 


    A hosszú hétvégére jó pihenést mindenkinek, amikor tudok jövök és írok, olvasni meg úgyis folyamatosan szoktam, hogy tudjam mi újság veletek.. 


     

  4. 2018. október 29. 10:2242974.

    Szaisztok!


    Macska: köszi a képeket
    Jó kocsmázást! Jaja, ki kell használni a jó időt, amíg lehet. Mi is megyünk mászkálni egyet.


    Mágika: nagyon szépet alkottál. A Duna vízállása azóta azért már változott, emelkedett.


    Ago: hogy vagy? Sikerül tartani a diétát?

  5. 2018. október 29. 09:1742973.

    Mágika nagyon szépet csináltál. Gratulálok. 


    Itt is gyönyörű idő van. Tegnap bemondta a rádió valahol meleg rekord volt tegnap.


    ladyzso köszönöm a képeket.


    Jó reggelt mindenkinek!


    Ma megyek "kocsmázni" a barátnőkkel. Jó idő lesz rá. Még le lehet kint ülni a melegítők alá. (cigi)


    Ma már tele a fejem a kari menüvel. Most néztem át a fagyót, hogy mit nem kell venni. Ne halmozzak mindig. Jó tele van mit ne mondjak. 


    Szép napot mindenkinek.

    előzmény:
    Mágika (42971)
    2018-10-28  22:52
  6. 2018. október 28. 23:1942972.

    most látom, hogy nem fejeztem be az egyik mondatomat  :D


     


    Banyóca, Shephard és a többiek  merre jártok,  mi van veletek?


     


    mutatom a képeket  

  7. 2018. október 28. 22:5242971.

    Sziasztok!  


    Nagyon nehezen engedett be, csak többszöri próbálkozás után sikerült.  


     


    Bubcsi


    Nagyon boldog szülinapot kívánok!  


     


     


    borcsamama


    Sajnálom, hogy mostanában nincsenek jó napjaid, ha gondolod gyere és mesélj egy kicsit, hisz tudod sok embernek segítettünk már


    a nehezebb időszakokban, persze azt is megértem, ha nem szeretnéd itt nyilvánosan  kiírni.  


     


    Narocsi


    Köszönöm a receptet, elmentettem, majd kipróbálom.


    Örülök, hogy már jobban vagy, pihenj még ne erőltesd a munkát.


     


    Nyuszó


    Kíváncsi leszek a műszörmés adventidre, majd mutasd meg. Én őszi ajtódíszeket láttam műszörmével,  nagyon jól néztek ki.


    Tetszik a téli erdő ötleted az állatkákkal. 


    Melyik az a fajta mosogató só?  Egyszer vettem én is olyat, de már nem tudom melyik volt az, pont erre gondoltam én is, hogy a déli dekorhoz fel lehet használni.  Szép az a lila adventi is, meg azok a faszeletes díszek is nagyon jók.


     


    Gabriella


    Örülök, hogy te is jelentkeztél.


    Ne izgasd magadat, szép lassan majd csak minden a helyére kerül minden,  de ha nem akkor is lesz karácsony.


    ladyzso


    Szép helyeken jártatok, köszönöm a képeket. Hihetetlen hogy megint milyen alacsony a Duna vízállása.


     


    sziga-biga


    Lóipari segédmunkás   hát ezen nagyon jót nevettem.  


     


    Banyóca, Shephard és a többiek 


     


    Ma mi is szülinapoztunk, a sógorom ma lett 50 éves, készítettem neki egy régi könyvből 3D szülinapi könyvet, kicsit féltem tőle mit fog hozzá szólni, mert elég kritikus, de tetszett neki.  Persze az utolsó pillanatban lettem vele készen.  Le kell kicsinyítenem   a képeket és után mutatom nektek is.


    Ma 22 fok volt nálunk,  nem is emlékszem ilyen melegre október végén. Emlékeimben az van, hogy november elején amikor mentünk a temetőbe már napok óta hideg volt, sőt a hegyen sokszor ónos eső vagy hó szállingózott.  És még a jövő hétre is jó  időt mond,remélem a hétvégére is kitart.


     


    Kitartást erre a 3 munkanapra, aztán jön 4 nap pihenő.


     


    További szép estét!

  8. 2018. október 28. 20:4542970.

    Mászka erre-arra

  9. 2018. október 28. 20:3942969.

    Örülök, hogy ilyen jól sikerült a varrós program. Azért csak óvatosan!

    előzmény:
    nicsak65 (42966)
    2018-10-28  19:38
  10. 2018. október 28. 20:3842968.

    Sziasztok!


    Bubcsi: boldog szülinapot kívánok!

  11. 2018. október 28. 20:0942967.

    Drága Borcsama nem tudom hogy mi a bajod, nem is tisztem ezt kérdezni, de... anyátlan a topik nélküled. Várlak vissza minél hamarabb.


    Narocsi! Ne erőltesd a dolgokat, szép lassan, óvatosan mindent. 


    Lányok lassan itt a tali és mindenki nagyon csendben van. Kérlek bennetek az ünnepek közeledtével gyertek kicsit többször, persze ahogy az időtök engedi. 


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

    előzmény:
    borcsamama (42962)
    2018-10-28  17:50
  12. 2018. október 28. 19:3842966.

    narocsi vagyok, a sajátommal kidob:


    Jó volt a varrás, kézzel varrást tanított nekünk Marika, Szekszárdról jött át. Érdekes, hogy kocsival jöttek értem, kocsival hoztak haza, de annyira elfáradtam, hogy ágyban ettem tálcáról. Eddig az egész táppénz alatt nem volt ilyen. 


    Ma viszont már nem sokat pihentem délután, vissza is kell térni az aktivitáshoz, a meló helyen sem tudok ebéd után lefeküdni! 


    szivesen küldtem a receptet, tényleg jobb, ha kicsit összeérik. Nem olcsó darab, viszont tényleg csereszabatos: bármilyen olajos mag ( szotyi kivételével) és bármilyen aszalvány jó bele! Abszurd esetben birsalma-sajt is, még bátrabban, valami zselécukor.


     

    előzmény:
    ladyzso (42957)
    2018-10-27  19:25
  13. 2018. október 28. 18:2442965.

    Ago,


    Neked is köszönöm szépen!

    előzmény:
    Ago79 (42963)
    2018-10-28  18:21
  14. 2018. október 28. 18:2242964.

    Kedves Borcsamama,


    Nagyon köszönöm hogy gondoltál rám!


    Puszi

    előzmény:
    borcsamama (42962)
    2018-10-28  17:50
  15. 2018. október 28. 18:2142963.

    Kedves Bubcsi!


     Szeretnék neked nagyon sok sok boldog születésnapot kívánni!!!


    Ágo 


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (42961)
    2018-10-28  16:58
  16. 2018. október 28. 17:5042962.

    Drága Bubcsi!


    Nem felejtettelek el, és igaz hogy a nap végén, de még időben kívánok én is nagyon boldog születésnapot szeretettel! 


    Kicsit padlón vagyok mostanság, de azért előbb-utóbb jelentkezem.

  17. 2018. október 28. 16:5842961.

    De aranyosak vagytok, köszönöm szépen!


    Puszi Nektek!

  18. 2018. október 28. 16:0142960.

    Csatlakozom, boldog szulinapot!

    előzmény:
    macska54 (42959)
    2018-10-28  12:47
  19. 2018. október 28. 12:4742959.

    Kedves Bubcsi!


    Nagyon jó egészséget és... kép. 

  20. 2018. október 27. 20:4742958.

    További szép estét, éjszakát mindenkinek! 

  21. 2018. október 27. 19:2542957.

    Sziasztok!


    Nyuszó: köszi a képeket


    Narocsi: köszi a receptet, biztos nagyon finom. Örülök, hogy túl vagy rajta. Vigyázz magadra! Hogy sikerült a varrós lányokkal a program?
    A kiállítás szerintem csudi jó lesz.


    Gabriella: idővel úgyis minden csudijó lesz, biztos nagy öröm az új házban lakni. A gyerekek biztos nagyon aranyosak.


    Madlena: a ruházklodást én se mindig értem, hogy ki mi alapján öltözködik. De mindenhol máshonnan indul, más időben. Amúgy majd még jobban aláöltöznek, ennyi.


    Karácsony: jó kis terveitek vannak, ez igen. Kirándulni nagyon jó dolog, mi is járunk, ahogy sikerül.

  22. 2018. október 26. 20:2942956.

    Bubcsi!  

    előzmény:
    Bubcsi28 (42955)
    2018-10-26  19:47
  23. 2018. október 26. 19:4742955.

    Szia Macsek, neked is jó reggelt!


    Igaz kicsit késtem vele, és már kávét se hozhatok....


    Azért megnéztem a képeket most este. Most is tetszik, nem csak reggel Remelem sikerült kipihenni az utazást!


    Én mostanában a munkahelyen nyomom ezerrel a karácsonyi készülődést.


    Az otthoni most még ötletekre korlátozódik. Vagy mélybordó, vagy sötétlila- halványlila fát szeretnék.


    Ha lila karácsonnyal kapcsolatban van tapasztalata vagy fotója valakinek, szívesen veszem.


    Jó hétvégét mindenkinek!


     


     


     


     

  24. 2018. október 26. 04:1742954.

    Jó reggelt mindenkinek!

  25. 2018. október 25. 19:0242953.

    Sziasztok, szép estét mindenkinek.


    Végre haza értem. Mindenkit olvastam. Vannak itt izgalmas dolgok is.


    Narocsi jobbulást kívánok. Örülök, hogy bejelentkeztél és hogy már jobban is vagy.


    Elnézést ha nem reagálok mindenkinek, de annyira el vagyok mindenhol havazva, hogy képtelenség mindent mindenhol pótolni. Na meg iszonyat fáradt is vagyok.


    Reggel jelentkezek a számlálóval.


    Mindenkinek  további szép estét, jó éjszakát. 


     

Címlap

top