Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. október 25. 15:5042952.

    Még pár ötlet


    Még egy kis forrócsokit?


    Az egyik benzinkúton a hétvégén kakaós olasz capuccinót ittam, hát nagyon finom volt, pedig a kettő kombinációjától kicsit ódzkodtam elsőre.


    Mindenkinek szép délutánt!


     

  2. 2018. október 25. 15:4142951.

    Szép napot Manócskák!


    Sajnos a hétvégéim végig munkával telnek november közepéig biztosan,esténként próbálom utolérni magam, így még mindig a tervezési fázisban vagyok, de már vannak biztos pontjaim!


    Az adventi koszorúm hófehér műszőrméből lesz. Történt ugyanis, hogy bementem a méteráruba a kislányommal, ugyanis unikornisos párnahuzatot kért az iskolai ülőpárnájára. De akkor már a kisfiam is kért autós anyagot és cicásat, a nagyfiam bár nem volt ott, de neki is vettem olyan cicásat, ami nekivaló, és akkor megláttam a műszőrmét! A többit kitalálhatjátok. Mondanom sem kell, velem jött,na. És most jut eszembe Macska, piros kockás anyagot nem is vettem, pedig eredetileg azért indultam!


    Valahogy bevonom majd a koszorúalapomat, de az is lehet hogy nem is koszorú lesz, hanem másmilyen asztali adventi.


    Anyukám a 4 napos hétvégén a kisfiammal zöldre festegetett pár tobozt, valószínűleg téli erdőt fogok belőle csinálni. Lesz róka és őzike is,egyszer már csináltam papírból egy cipősdobozra, most 3d-ben fogom készíteni. Apró állatkák ezrével vannak a gyerekszobában, amit én csak úgy hívok, hogy Rumliszoba. Majd keresek hozzá ezt-azt.


    Ma este leltározás lesz, a mosókonyhában tárolt kreatívos szekrényemet fogom a gyerekekkel kiüríteni, felleltározni miből mi van, és mit kell beszereznem. De hungarocell alapom és faalapom sok van azt tudom. Szerintem élvezni fogják. És van egy óriásdobozom a színes papírokkal, kartonokkal, azt sem ártana átnézni. Van egy szatyor parafadugóm is, és hozzá pár ötletem!


    Van már tervem a találkozóra is nektek!


    Az új hálónkban kétoldalra masnival kikötött függöny van, a ház többi részén földig érő 320 cm-es, de ezt végre ki tudom majd körbe világítani, ahogy régen a régi házacskánkban. Ez valahogy hiányzott, olyan hangulatos volt, ahogyan világított körbe a függönyön, hatalmas piros masnival. És jó nagy belső párkánya van,szép kis karácsonyi falu elfér majd rajta, akár egy város is.


    Valamint beüzemelem a régi adventi terepasztalunkat, bár továbbra sem működik a kisvasút rajta, de most be fogom szórni mosogatógép sóval, az olyan nagyszemű, darabos fajtával, az olyan mintha tényleg hó lenne, vagy jégdara. És a sok matchboxot felpakolhatja rá a  kisfiam.


    Narocsi! Jó, hogy jöttél, megkívántam a gyümölcskenyeret, lehet meg is sütöm! Örülök, hogy jól vagy!


    Shephard! Izgalmas ez a robotporszívó,egy ismerősöm vett nemrég, és imádja! Én félek tőle, hogy rálépnénk és akkor annyi neki,ahhoz egy kicsit drága. De a sarkokat is maximálisan kitisztítja. Bár ők is valahogy úgy programozzák, hogy mire hazaérnek, kész van mindennel. Nem semmi.


    Többiek merre vagytok?


    Pár ötlet, egyszerűek de nagyszerűek.


    Álmosító idő van.


     


     


     

  3. 2018. október 25. 13:2342950.

    Nem tudom milyen névvel engedett be: narocsi vagyok


     


    A püspökkenyér/ gyümölcskenyér receptje:


     


    20 dkg margarin,


    17 dkg cukor,


    vaniliás cukor vagy vanilia rúd kikaparva


    csipet só, citrom vagy narancshéj


    3 tojás


    20 dkg liszt


    10 dkg darált mandula /dió/ mogyoró...ami van


    1/2 sütőpor


    fűszer: a vanilia, fahéj, amit szeretsz és karácsonyi 


    10 dkg mazsola


    10 dkg aszalt gyümölcs: citronád, vörösáfonya, aszalt barack,  datolya... minél több féle, annál jobb, de  ami van


    5 dkg csoki darabolva


    15 dkg dió/mogyoró/ mandula ami van


     


    1.a margarint a cukorral sóval és a tojással kikeverni. bele a liszt meg a darált mag


    2.a gyümölcsöt, csokit, diót darabolni :rá egy kanál liszt, akkor nem süllyed le az aljára. erre a sütőpor 


    összekeverni.


    Őzgerinc vagy doboz formában sütni, 200 fok C, kb 1 óra hossza, villany sütőben légkeverés nélkül. légkeveréses sütőm nincs, azt hiszem az rövidebb idő


    szeretik és tényleg jobb ha összeáll az íze 


    narocsi


     

    előzmény:
    narocsi (42948)
    2018-10-24  22:41
  4. 2018. október 24. 23:2842949.

    sziasztok,

    én is előkerültem. 
    lassan egy hónapja, hogy beköltöztünk az új házba, még mindig főleg az tölti ki napjaimat, hogy minden a helyére kerüljön. lassan haladok a három gyermek mellett, na meg azt is el kell fogadni, hogy nem megy minden egyszerre. ahhoz, hogy minden olyan legyen, amilyet szeretnék, muszáj egy kicsit türelmesebbnek lennem 

    a karácsonnyal kapcsolatban még az ötletelés szintjén állok, illetve még csak hangolódok 

    a találkozóra és az ajándékozásra jelentkeznék! remélem, idén semmi nem jön közbe és el is jutunk (Legifjabbik még mindig kis matrica, ha megyek, ő mindenképp jön velem)

    további szép estét, minden jót mindenkinek!

  5. 2018. október 24. 22:4142948.

    Na, kukuccs lányok! megjöttem!


    Visszaolvastam október elejétől, mert kórházban voltam, és utána meg nem volt kedvem fórumozni.


    Az említett eü. problémát megoldották egy műtéttel, de már jól vagyok! Tervezett volt a dolog, csak nem akartam előre izgatni mindenkit. Jól vagyok, nincsenek fájdalmaim, csak a kézimunkázásban nem vagyok aktív. Már sétálgatok, szombatra egy programot szerveztek a varrós lányok, majd jönnek értem. A múlt hétfőn jöttem haza, 1 hétig voltam bent a kórházban, mert egyébként is oly keveset járok oda! Csak minden nap dolgozni!  


    Amennyire 1 hónapra előre láthatok, szerintem már el tudok menni a Talira!   Ha megyek természetesen szeretnék Zsákba-t. Egy észrevétel: 12 01 az munkanap!


    Mágika: küldöm majd a gyümölcskenyér receptet.


    Sephard: Oli nagyot nőtt! Kész legény, nem sokára a lányokat kergeti!  A robotporszívó ajándéknak oké, de épp a munka után érkezik??? a garancia miatt úgyis ki kell próbálni, ugye????!!!!


    Banyóc@: igazad van, csakis karácsony után kell takarítani!   Úgyis akkor jön-megy mindenki. Remélem jól vagy! csak tudnám miben sántikálsz??? 


    Bubcsi: köszi, hogy hiányoztam. 


    Borcsamama: Már olvashattad, amennyire jól vagyok, szerintem egy utazást be tudok vállalni. Csak a bolttól tarsatok távol: táppénzes leszek 1,5 hónapig. Egyébként meg jó sok díszem van, csak bolondozok. 


    A Karácsonyi kiállításra egy angyalt ígértem a népemnek. Még SOHA nem volt karácsonyi témájú kiállításunk, így ha nem készül új darab, akkor is megvagyunk a régi csillagokból vagy terítőkből. Ez a kávézó nem nagy, úgyhogy a jelen vagyunk a forgatagban a fontos, vagy érdekes. Nem kell a vásárban kint állni, de a foltkör is jelen van: ráadásul a város közepén.


    Macska: mielőtt elmentem a műtétre akartam írni, hogy szeretem a visszaszámlálót, bár egyre csúnyábbat mutat mindig: a fejem re olvassa, hogy kevés az időm, és nem dolgoztam varrósat.  


    Aztán ez az orvososdi elterelte a figyelmem.  Gyere, és hozzad a képeket ( és ránk a frászt, hogy megint nem csináltunk semmit)! 


    puszi mindenkinek 


    narocsi

    előzmény:
    Madlena (42947)
    2018-10-24  17:13
  6. 2018. október 24. 17:1342947.

    Sziasztok Manócskák!


     


    Látom sok jó programotok volt a hétvégén. :)


    Hirtelen nagyon őszies lett az idő. Eddig elég volt a kardigán, de most már a dzsekiket elővettem.  Érdekes, mert van akin már télikabátot látok, csizmát, sapkát, kesztyűt.....ilyenkor mindig felmerül bennem a gondolat, hogy ha majd tényleg hideg lesz, akkor mit vesznek majd fel?


     


    Sajnos a betervezett takarítást még mindig nem tudtam elkezdeni, ami zavar is, mert nagyon rohan az idő. 


     


    Már nagyon várom a talit!!!! Igaz én éjszakából fogok jönni....de azért majd igyekszem nem elaludni!!  Bár vannak ott elég jó ágyak! 


     


    Szeretnék hozni pár képet...ha sikerül betennem.....


     

  7. 2018. október 24. 00:3942946.

    Sziasztok! Olvasgatlak titeket,fotóztam is párat,csak mostanában folyamatos lakás újítás van nálunk,és csak úgy szaladnak a napok.


    Kaptunk sok szép babaruhát is ajándékba ,aminek nagyon örültünk:)


    Ezerrel vásárolunk a picinek,de a december az én hónapom :) Tervbe van majd egy kis vásározás is .


    Ma megrendeltem az idei égősorokat.Kéket a grincsfához aranyat a karácsonyfához.


    Az idei fát szeretném narancs,arany,és bronz színekben pompáztatni,mert minden évben színes volt eddig.


    Voltunk kirándulni is sok helyen,gyűjtöttünk terméseket és nekiláttam az őszi,meg a temetői koszorúknak.Vettem pár karácsonyi dolgot is,és már van ötletem az itteni fórumos ajándékozásra is.A függönyöket ebay oldalán láttam.


    https://www.ebay.com/itm/White-Lace-Window-Curtain-Christ mas-Santa-Claus-Door-Home-Party-Hanging-Decor/202463650037


    Az Auchanba is nagyon jó dolgok vannak,még a páromat is sikerült beöltöztetni mikulásnak :D 


    Jó készülődést nektek! :)


     


     


     

  8. 2018. október 23. 17:5442945.

    Ilyen szép tiszta a Duna vize.


    Az időnk jó volt, sütött a nap. 

  9. 2018. október 23. 17:5342944.

    Láttunk útközben káposztást is.


     

  10. 2018. október 23. 17:5242943.

    Sziasztok!


    Ma elsétáltunk a Margit hídhoz megnézni az alagutat és a partot. Nagyon érdekes volt.


     

  11. 2018. október 23. 10:1542942.

    jajjaj, nagyon tetszik a polo!

    előzmény:
    ladyzso (42936)
    2018-10-22  17:34
  12. 2018. október 23. 09:4442941.

    Szaisztok!


    LondonEye: az tényleg egyszerűnek tűnik, jópofa. 


    Sziga-biga: Tecsóban volt. Csak nem érdekel?
    Micsoda programjaitok voltak, nem semmi. 


    Felénk süt a nap, lehet, megyünk egyet sétálni. Hamarosan sütök sajtos csigát.

  13. 2018. október 23. 08:4842940.

    Jó reggelt csajok!


    Az NLC valamiért nem enged be az eredeti sziga-n


     


    ladyzso: HO-HO-HOl láttad azt a polót?


    Mágika: Nálam a lányok lovagoltak tegnap, meg tegnap előtt-előtt. Levegőztek jó sokat, és ha már ott voltunk és amúgy meg fáztam volna hát kitakarítottam a pályát. Jól képzett lóipari segédmunkás vagyok


     

    előzmény:
    ladyzso (42936)
    2018-10-22  17:34
  14. 2018. október 22. 23:1242939.

    No lanyok, ezt a manot meg en is meg tudnam csinalni, osszekotozott fenyo vagy tujaagak lefele forditva az alap :-)

  15. 2018. október 22. 22:2842938.

    Tök jó, hogy kaptál nadrágokat!


    A neveletlen hercegnőt én is szeretem. Melyik karácsonyi filmet nézed meg?

    előzmény:
    Mágika (42937)
    2018-10-22  20:37
  16. 2018. október 22. 20:3742937.

    Sziasztok!


     


    Ladyzso


    Nagyon jó az a tökös girland az első képen. Az a lila tök nekem kicsit furcsa.


     


    Tegnap elég szomorkás, esős idő volt, így elmentem vásárolni, sikerült 2 fekete nadrágot (munkaruha) is vennem,  nagyon nehezen kapok normális nacit magamnak, ezért örültem neki.  Ja és a manókhoz való anyagot is megvettem már csak csíkosat kell keresnem a lábakhoz.  Ma olyan szép idő volt, hogy kihasználtam és rendbe tettem a kis kertet, csak a derekam nem bírja az ilyeneket, úgy hogy most pihi van a Neveletlen hercegnőt nézem, utána lehet keresek valami karácsonyi filmet is.


     


    Találtam egy fontos információt, gondoltam megosztom veletek:   a gödöllői Karácsonyház már október 27-én megnyit.  


     



     


    Kinek hogy telik a hétvége?


    Kirándultok hogy nincs itt senki vagy mindenki ezerrel alkot és készül már a karácsonyra?


     


    További szép estét!

    előzmény:
    ladyzso (42934)
    2018-10-22  17:20
  17. 2018. október 22. 17:3442936.

    Egy jópofa póló és egy őszi fa.

  18. 2018. október 22. 17:3342935.

    llyeneket is láttunk

  19. 2018. október 22. 17:2042934.

    Szaisztok!


    Ma színházban voltunk, a Pinokkiót néztük meg, egész jó volt.


    Napokban láttam pár jópofa halloweenes dekorációt.


    Sparban is lehet kapni cukorpálca nyalókát. És teli van szaloncukorral, csokimukilással, miegymás; természetesen minden nagyon drága.

  20. 2018. október 21. 17:0042933.

    sziga marad a hosszas keresgélés, nincs mit tenni. 

    előzmény:
    sziga (42932)
    2018-10-21  11:36
  21. 2018. október 21. 11:3642932.

    Macsi: én is nagyjából ezekkel a paraméterekkel szoktam szűrni, de mivel mi általában 4-en utazunk kicsit nehezebb a helyzet mert apartman kell. Olyan, hogy egy nappali 2 hálószoba általában nagyon kevés van, vagy olyan horror áron, hogy elsírom magam tőle. Az meg, hogy egy szállodában nincs lift, hát az fel sem merült bennem :D


    Végül is jól éreztük magunkat, és mivel remek idő volt nem nagyon flangáltunk föl-le a lépcsőn, reggel elmentünk este hazamentünk, ha meg volt közötte holt idő akkor egy kávézóban túléltük :D


    Örülök, hogy jól vagy!


    Irány Istanbul óóóó óóóó Istanbul!

    előzmény:
    macska54 (42930)
    2018-10-19  15:50
  22. 2018. október 19. 22:2942931.

    Sziasztok!


     


    Köszönöm mindenkinek a dicséretet.  


     


    Nyuszó


    Igen a téli tájas is nagyon szép lehet, nálam majd készülnek hasonlóak csak azok rendes könyvből nem dobozból.


    Köszönöm a tűzhelyes beszámolódat is, jól hangzik az öntisztítós dolog. Nekem indesit van, szeretem is,csak az alsó-felső sütés + légkeverés már nem működik, meg ami nem tetszik, hogy a legnagyobb láng elől van, sajnos amikor vettük csak ilyenek voltak. Úgyhogy most nagyon filózok, hogy másik márkát veszek, a mostaniak között már láttam olyat is aminek hátul volt a legnagyobb lángja, de azt hiszem most már ez csak tavasszal lesz aktuális.


     


    Az a tobozos süti nekem is nagyon tetszik, már sokszor ráakadtam, de még sosem próbáltam ki.


    A másik süti is nagyon jól hangzik, biztos fini is volt.


    Kíváncsi vagyok a diólikörre, én meggylikőrt készítettem, hát az is nagyon fini lett.


     


     


    Menü  sárga leves, lapos hús, aztán azon kívül mi lesz még nem tudom, de a fiúk mindig ezt kérik.


     


     


    Macska


    Köszönöm, hogy megosztottad a gyerekkori emlékeidet, még ha kicsit szomorkás is, itt nyugodtan elmesélheted.


    A régi karácsonyokban tényleg az a szép, hogy nem az ajándékokról, hanem a szeretettről az együtt töltött időről szólt.  


    Az a kötött anyagos bögre, csúcs.


     


    Londoneye


    Mostanában én is több karácsonyos filmet megnéztem a videa-n.


    Valami olyasmi lesz belőle, nem bonyolítom túl az tuti. 


     


    Ezeket mostanában találtam:


    Ez is egy szuper ötlet, karácsonyi lámpást készít papírból.


    https://www.facebook.com/MetDaanDIY/videos/12317408268748 73/UzpfSTE2NDQ3MTMwMDkxMTQ3NzY6Vks6MTIzMTc0MDgyNjg3NDg3Mw/


     


    itt van hozzá a sablon is


    http://elmundodeisa.com/wp-content/uploads/2016/11/Planti llas-farolillo-de-navidad-el-mundo-de-isa.pdf


     


     


    adventi koszorú


    https://www.facebook.com/CreativeMamy/videos/211270410898 0736/UzpfSTQ1NzA5NDc4NDMwMDcyOToyMjg0NTc2NTkxNTUyNTMw/


     


     


    Mindenkinek nagyon kellemes hosszú hétvégét kívánok,   töltsétek azzal az időt amivel szeretnétek, remélem mindenkinek jut egy kis idő a pihenésre is.


     


    Jó éjszakát, szép álmokat!


     


    előzmény:
    macska54 (42930)
    2018-10-19  15:50
  23. 2018. október 19. 15:5042930.

    Kedves sziga! De, de bizony hogy az vagyok, optimista, de sajna az évek mennek és mindig abból indulok ki lesz e még erőm, időm mindenre ami a kicsi fejembe van. Olyan bakancslistám van  hogy, Erzsébet királynő is megirigyelné. De lássuk be ebben a korban bár mikor jöhet olyan ami fiatalon elképzelhetetlen. Ill. az hisszük hogy akkor nem történhet semmi velünk mert fiatalok vagyunk. Akár milyen jól is tartom magam és akár mennyire is vagyok mozgékony érzem, hogy nem mindig úgy megy már akár csak 2-5 éve. De  tervek  vannak, készülök a jövő évi szezonra.


    Ezt a szállást úgy választottam, hogy közel legyek a Camlica hegyhez és ami még számomra fontos .


    De szempontjaim mindig vannak: wifi, légkondi az elsődleges szempont. Ha az nincs már szóba se jöhet. Persze van amikor meg kell alkudni, de nagyon sokszor nem fordult még elő.


    Ha kocsival megyek akkor garázs vagy kocsi beálló is szükséges.


    Na és amiről te is írtál a lépcső. Na az se mindegy ha nincs lift. Meg hozzá személyzet aki felviszi a csomagom. Tehát ezt is szem előtt tartom. 


    De ha város látogatásra megyek akkor csakis a város szívében. Engem nem érdekel, hogy csak 3 megálló meg ilyen ó héber duma. Nem, nem megyek kijjebb. Csak is a belváros közepe, de nem a főútvonal hanem annak egy mellék utcája. Ott nincs daj-daj. Lehet aludni is. 


    Ki lehet sok minden kellemetlenséget szűrni. A Booking.com nagyon nagy teret enged a válogatásnak. Na és használok Google térképet a szállás keresés közben.


    Azért így is hogy nagyon körültekintő vagyok bele lehet szaladni olyanokba amit nem akar az ember. A másik ami nagyon fontos tervezetten kell utazni. Ha csak ad hoc módon utazik valaki akkor nincs választási lehetősége. Én majdnem mindig fél egy évre tervezek előre. Tegnap este ránéztem a Booking.com oldalára és ahová én foglaltam környékre már 6 hotel totál full board. Mikor tegnap előtt én foglaltam akkor csak egy hotel tette ki az arra az időre a totál telt házat.


    Miután lemondható ingyen, veszteni valóm nincs, de mégis biztosítva vagyok.


    Hú ez hosszú lett, de ezt nem lehet rövidebben leírni. 


    De miután én ezt tudtam, hogy így lesz ezért foglaltam majdnem egy évre előre.


    Még egy mondat: Nézd meg Istambult, csodás. 


     

    előzmény:
    sziga (42928)
    2018-10-19  10:37
  24. 2018. október 19. 13:1942929.

    HO-HO-HOOOO


    szabadnapjaimat Telapu-val toltottem:-), a videa oldalan mind a 3 resz megvan


    macska


    jo utat nektek a hetvegere, nagyon varom a kepeket


    nalam a bejgli az egyetlen biztos pont, jelenleg azt se tudom, dolgozom-e, jon-e a lanyom stb...igy nehez tervezni


    Nyuszo


    bar nagyon tetszenek a puderszinu diszek es mindenfele diszites veluk, en valahogy nem tudok elszakadni az arany, ezust, piros, feher  szinektol (nem mind egyszerre)


    a sutes nelkuli dolgokat en is nagyon szeretem, tegnap csinaltam egy nagy halom kokuszgolyot pl.


    Magika


    csodas a konyved!!!


    lehetne talan girlandot csinalni a kis tokokkel, termesekkel


     

  25. 2018. október 19. 10:3742928.

    Jó reggelt lányok!


    Borcsamama: dehogy döntöttem el mit sütök, engem a határidők motiválnak meg bőven rá is ér még, csak kedvem volt receptek között bogarászni.


    Azt hiszem akril gömbbe fából karácsonyfát csinálok a vásárra. Teszek alá egy kis hungarocell havat. Vettem olyan kis fafigurát amit össze kell tolni kettőt és térhatású karifa lesz. Ebből lesz karácsonyfadísz. Meg vettem apró kis öntapadós kövecskéket azzal fogom a fát díszíteni. Azt hiszem mást idén nem csinálok. Legyen a gyereknek ideje nézelődni is, ne csak áruljon.


    Macsi: Idén bárhova akartunk utazni mindenhol Istanbuli átszállás volt. Erre most Te is Ideje, hogy komolyan vegyem a jeleket és végre tényleg elmenjek oda. Már beszéltünk is az utazós barátnőmmel róla.
    Jó kis szállást választottál. Mi alapján döntöttél? Idén Krakkóban jártunk úgy, hogy totál nem az a szoba volt amit kaptunk, mint a képek alapján. Jó szállás volt, csak épp azt az apró tényt felejtették el közölin, hogy a 3-on van és nincs lift, ami nekem nem gáz, de a barátnőm nem tud lépcsőzni, nem látja a lépcsőfokokat vagy nem érzi a teret vagy nemtom. Meg nem volt külön nappali. Pedig úgy foglaltuk, hogy a lányoknak legyen külön hálójuk amit magukra csukhatnak a fáradtak, erre egy galéria volt a háló. De viszont nagyon jó helyen volt.
    Minden rendben veled? Nem vagy túl optimista mostanság, ha jól érzékelem.


    Mágika: de szép doboz!


     

Címlap

top