Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. október 19. 10:3342927.

    Jó reggelt minden Angyalkának! 


    Ma elaludtam, fél 6-kor ébredtem. Na ez az amit nagyon utálok. Kb. fél4-4 között szoktam kelni. El van rontva az egész napon. Majdnem sírtam az idegtől.


    Mágika!


    Gyönyörű a 3d dobozkád. Igazán ügyes vagy. Szépeket tudsz. Köszönöm hogy megmutattad.


    Nyuszó!


    Nagyon tuti a sütőd. Mondjuk engem különösen nem zavar ha takarítani kell ilyeneket, szeretek pacsálni. Én maradok a piros-fehér kombonál. Tavaly és tavaly előtt nagyon sokat költöttem a karis cuccokra. Nálam a menü a szokásos lesz a hagyományaimnak megfelelően. Még lányként amit otthon láttam imádott ANYUKÁMNÁL.


    24-én hal és a hozzá valók, 25-én kacsa comb, 26-án töltött káposzta. 


    Egyedül a sült liba máj marad el a hagyománytól, már nem esszük. Miért???... nem tudjuk.


    Az én DRÁGA ANYUKÁM nagyon szegény volt, de karácsonyra mindig kiszorított egy cseppnyi májra valót. És én a legkisebb még kaptam egy apróka kuglófot is. Nagy volt mindig a boldogság. Persze ajándékra már nem igazán tellett, de nem is volt fontos. Az volt a jó, hogy Anyukám velünk tudott lenni egy kicsit. Mert mindig 3 állása volt, hogy meg legyen  mindenünk. Cipő, kabát, kaja, lakbér..... stb.


    Na nem szaporítom a szót. Bár regényt tudnék írni, mint mindenki más is.


    Kicsit szomorúra sikeredett a mai hsz-em, de ez jött most. 

  2. 2018. október 19. 09:0842926.

    Szép jó reggelt!


    Macska! Kellemes utazást neked, nagyon tetszik a videó, káprázatos, ahogyan százával repülnek azok a gyönyörű gólyák! Én csak átutazóban voltam egyszer Isztambulban,és csak éjszaka láttam belőle valamit, de tetszett.


    Mágika! Nagyon jók ezek a 3d-s könyvek! Izgatja a fantáziámat, téli tájjal egészen varázslatos tudna lenni!


    Gödöllői karácsonyház nekem is évek óta tervben van, csak attól félek túl zsúfolt lenne, és ezren meg egyen lennének.


    AEG sütőt vettünk, katalizátoros öntisztítással, állítólag önmagát letisztítja. Meg van külön gőzfunkciója is, de még tanulnom kell. Így duplaannyi volt mint a többi, de felcsillant a szemem az"öntisztítás" szó hallatán. Azt hiszem 115 ezer volt, a Glamour akcióval 20% kedvezménnyel. Én kifejezetten az AEG-et kerestem, mert a régi is az volt, azt még a házunkkal vettük, de már több mint 20 éves volt, és még mindig szuperül működött. Most is csak a többszörös áramszünetnél sértődött meg. A tűzhelyem Bosch elektromos ett. Az Aegnek csak indukciós volt ugyanis.


    Londoneye! Izgalmas lehet az új falud, tényleg jó, hogy időben rendeltél! Nagyon kíváncsi vagyok már! Az izzót nem cserélem ki, csak meg kell szoknom! Viszont egyre jobban tetszik, hogy jobban látom az ételt benne.


    Borcsamama! Ha jól emlékszem te kerested azt a csillagszóró égetős képet, én annyit találtam róla, hogy citromos vízzel van lefújva! Egy bögre víz egy citrom levével kavarva. És talán rétegelt lemez. Ha nem te írtad,elnézést. De engem is érdekel, így utána olvastam.


    Kinél milyen fa díszítés lesz idén? Mi maradunk a piros-aranynál. Menüötletek?


    Tegnap csináltam egy egyszerű de nagyszerű sütés nélküli sütit, lehet kidíszítve megállja a helyét az ünnepi asztalon. Sima kekszes alapot tettem a magasfalú szögletes tálba (a keksztekercs barna részét), rá 1-1 arányba túró-mascarpone, cukorral, zselatinnal kikavarva. Tetejére lehet csokimáz, most tettem, de nem volt itthon magas kakaótartalmú csokim, csak tortabevonóm és azzal nem ízlett annyira. Legközelebb nem teszek, inkább cukorkákkal díszítek. Lehet belekeverek egy gesztenyepürét is,azzal is fincsi lenne. Imádjuk.


    Másik desszert a szintén sütésnélküli tobozsüti, tavaly csináltam: csodaszép volt, és laktatósan isteni finom. Az alapja annak is keksz, cseppecske alakúra formázva, és csokis gabonapehellyel tobozzá alakítva, porcukorral szórva. Nagy dicséretet kaptam érte mindenkitől, pedig olyan egyszerű


    Nyáron tettem el diólikőrt, életemben először, kíváncsi vagyok rá, állítólag karácsony előtt kell majd leszűrni, zölddióból készült. Remélem nem lesz csalódás. A zölddióbefőttet már kóstoltam és az nagyon finom volt.


    Hétvégén végig dolgozunk. Sok kávé kell majd az tuti.


     

  3. 2018. október 18. 22:3642925.

    Mutatom a dobozkámat is.


     


    1.  a könyv eleje


    2.  nyitott könyv  (bocsi  a háttér nem a legszebb, de csak ez a képem van róla)


     


    A hátoldalát nem fotóztam, de majdnem olyan mint az eleje, csak nincs rajta az ősz felírat.


     


     


    Jó éjszakát, szép álmokat!

    előzmény:
    Mágika (42924)
    2018-10-18  22:30
  4. 2018. október 18. 22:3042924.

    Sziasztok!


    ladyzso


    Köszönöm.  Nekem is baromi gyorsan nő a hajam, szinte két hetente lehetne festeni akkora a lenövés, de azt azért túlzásnak tartom, vagyis nem túl egészségesnek, ezért kb. havonta festem.


    Tervezek egy ikeás látogatást, addig még agyalok vegyek-e ilyen gombákat vagy sem,  nagyon tetszik, de az idei fára szerintem nem illene.


     


    Macska


    Köszönjük a képeket, nekem nagyon tetszenek. 


    Érezzétek nagy jól magatokat a Hortobágyon ill. Prágában.


    Fantasztikus ahogyan a rengeteg gólya vonul a folyó felett, nagy élmény lehet ez élőben látni, drukkolok, hogy minden renden legyen és jól sikerüljön majd a kirándulásod ide. Nagyon szép a szálloda is.  Egyedül fogsz menni?


    Én is így vagyok a karácsonnyal, sokkal jobban szeretem az előtte lévő készülődést, hangolódást,mint magát a karácsonyt.


     


    Londonka


    Az az igazság, hogy eddig én sem igazán készítettem őszi díszeket, de ez a könyves ötlet annyira tetszett, hogy muszáj volt.


    Van még néhány pici natur fa tököm, meg egy boszim is abból is szeretnék majd valamit összehozni, csak még nem tudom mit, már évek óta megvannak, de tavaly pl. azért nem lett belőle semmi,mert nem találtam meg őket, idén is kerestem őket már egy ideje, aztán amikor mást kerestem előkerültek.  


     


    Kicsit irigykedek ám,   hogy te nem őszülsz, sajnos én egyre inkább.


     


    Most olvastam, hogy  23-án nyilik a Bazilika előtti adventi  vásár.


    A gödöllői Karácsonyház meg november 1-én nyit.  Jó lenne idén ide is eljutni, eddig mindig csak terv maradt belőle.


     


    Szombaton moziban jártuk, (Sugár-ban)  ott fényképeztem ezeket az őszi dekorokat.


     


     

    előzmény:
    ladyzso (42923)
    2018-10-18  17:43
  5. 2018. október 18. 17:4342923.

    Az jó sok fészek.


    Fodrász: köszi

    előzmény:
    macska54 (42922)
    2018-10-18  17:35
  6. 2018. október 18. 17:3542922.

    ladyzso!


    Most kb. 40 fészket, abból 35 német 3 holland 2 svájci, de ez az arány mindig változik. Ez azért van így mert van hogy napokra eltűnnek a fészkekből gólyák, mert messze mennek kaját keresni. Van hogy egy hétig is oda vannak, de jön ép másik fészekbe vissza másik madár. Tegnap ép Göglingenben jött vissza egy kb 10 nap után. Előtte  Erisdorfból volt el, most az is van. És szintét tegnap ért vissza valahonnan Dinkelsbühlbe egy csoda szép gólyácska. Szóval résen kell lenni, hogy legyen kézzel fogható bizonyíték (mentett kép)


    Ha unjátok a gólyás beszámolókat szóljatok nyugiba, nem harizok érte.


    A hajadra nagyon vigyázz: Az minden nő ékessége. Kérdezz meg inkább szakembert. De holnap megyek fodrásthoz és rákérdezek a fodrászomtól. Majd megírom mit mondott. 

    előzmény:
    ladyzso (42921)
    2018-10-18  16:45
  7. 2018. október 18. 16:4542921.

    Szaisztok!


    Mágika: a gombák IKEA-ban tartózkodnak, onnan lehet beszerezni. Még felújítás alatt van a történet, a kajálda se működik még rendesen, dobozos kajáik vannak.
    Hú de szuper dolgokat fogsz készíteni, ez igen
    Hajfestés: a festéssel se lenne bajom, ha végre lenne valami tetsző, de nekem nagyon gyorsan nő a hajam, és nagy a kontraszt a lenövés és a vörös között.
    Nem menő a birsalmasajt vagy csak túl meleg volt neki?
    Jobbulást!


    Macska: összesen hány fészket lesel?
    Köszi a képeket.
    Jó mozgalmas napjaid vannak, nem semmi.
    Biztos nagy élmény lehet élőben látni a gólyavonulást.


    LondonEye: az a baj, hogy a netes legtöbb videó pont arról szól, hogy hajszín fullra eltűntet és egyből ráfest totál mást. Én nem merném így.. Azért az nagyon durva, hogy ennyire kihullott tőle a haja, de a fodrász se normális, hogy ilyet bevállal. Azért az arányokra kiváncsi lennék, hogy mennyi lesz okés, és mennyi hullik utána.. A feketétől hullik a hajam. Ha felrakok direkt hajvilágosító festéket vagy mit, akkor annyi történik, hogy a töve kb. a képen, a vörösből narancssárgás valami lesz, brutálisan rémes.  Tök jó, hogy ilyen szuper hajad van.


     

  8. 2018. október 18. 11:5042920.

    Londonka! Pont így gondolom én is. Ez lenne az i-re a pont. 


    Alig várom hogy lássam cuki kis faludat. Tudom még odébb van, de a várakozás izgalma bennem van.  Meg a karácsonyra várás időszaka nálam mindig a csúcs. Nem, nem maga a karácsony. Az már nem tölt el izgalommal. A felfokozott hangulat tud magával ragadni. 

    előzmény:
    LondonEye (42919)
    2018-10-18  11:17
  9. 2018. október 18. 11:1742919.

    szep napot -ok


    borcsamama


    jovogetnek szepen a dolgok a faluhoz, a legjobbkor kezdtem a megrendeleseket, most meg biztos sokkal gyorsabban erkeznek, mint novemberben


    probalom magam visszafogni, es mar nem rendelni semmit, mert tul kicsi a hely, es tul negy a kisertes:-)


    remelem, meglesz az a varazsos hangulat, ami a fejemben ott van


    Nyuszo


    ha nagyon zavar a suto fenye, sztem lehet egot cserelni melegebb fenyure


    ladyzso


    a lanyom egyszer nagyon radikalisan valtoztatott a hajszinen, ami azt jelentette, hogy kiszivtak az osszes szint es ugy festettek ujra, mert ragaszkodott hozza... na akkor kihullott a fel haja, es azota se nott vissza


    a fodrasz azt mondta neki, csak arnyalatonkent lehet valtoztatni, az pedig hosszu ido


    szerencsere sajat tapasztalatom nincs, anyukamtol orokoltem, hogy nem oszulokkopp kopp kopp


    de vannak termeszetes hajfestekek, csak a neve most nem jut eszembe, amivel szinezni szoktak


    Madlena


    en max hopelyhes wc papirt tudnek elkepzelni, de egy angyalkasat azert megse :-)))


    Magika


    nagyon kivancsi vagyok a konyvdobozra, az oszi diszitessel egyebkent is bajban vagyok, nincs hozza fantaziam


    macska


    ez az isztambuli ut neked olyan lehet, mint egy sportolonak az olimpia: az esemenyek csucsa, remelem minden ugy sikerul majd, ahogy szeretned

  10. 2018. október 18. 04:5942918.

    Húúúúúúúúúúú ez lemaradt: Szomb.-vas. itt leszünk. Hétfőn meg megyünk tovább Prágába.


    Mutatok nektek egy szépséget:  Ezt mindenkinek látnia kell! Felvettem a kapcsolatot azzal a sráccal aki ezt a filmet ott a helyszínen vette fel. Persze az utómunkálatok már itthon történtek. 3-4 éve tervezem ezt az utat. Istanbulban a Camlica hegyen készült a film. Tegnap este én is foglaltam szállást 2019. szept. 1-5-ig. Ezt én is szeretném látni élőben.  


    A hegy térképe.  


    Ramada Istanbul Asia Luxury Hotel-Ez lesz a szállásom. Remélem lesz erőm el is jutni.


    Szép napot mindenkinek.


    Bocsánat hogy sok lettem. 


     

    előzmény:
    macska54 (42917)
    2018-10-18  04:39
  11. 2018. október 18. 04:3942917.

    Jó reggelt Angyalok!


    Mágika! Anyag az rengeteg van a boltba, annál is több. Magyar kamerás fészekben már nincs gólya. De mint minden Európai  országban úgy nálunk is marad mindig itt telelő gólya/gólya pár.  Most a Német kamerás fészkeket lesem, mert rengeteg van náluk még fészekben. Ezek évről évre itt telelnek.


    Leiferde-Ebben a fészekben sokszor bent a gólya..., de kora este mindenképp.


    kb. most 30 fészket tudok kuksolni. Ami azért is jó a németeknek (csopi), mert én minden nap végig nézem őket és viszem a képeket.


    Madlena! Sok az anyag, de fogalmam sincs milyenek. Nem igazán járok az üzletbe. Ha kell valami akkor beszaladok, elmondom mit szeretnék és azt mutizzák a lányok.


    De tudom hogy nagyon jó a bolt választéka. Sztem most MO.-on talán a legjobb.


     

  12. 2018. október 18. 00:0342916.

    Sziasztok!


     


    Köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat.  


     


    Medlena


    Én is küzdök az idővel, állandó időzavarban vagyok. A hét elején 2 nap szabin voltam, gondoltam nekiállok az ablakokat megpucolni, függönyt mosni, erre a telekhatáron lévő épületet visszabontják és olyan porfelhő volt mindenhol, hogy teljesen felesleges lett volna neki látni az ablakpucolásnak, mosni sem nagyon tudtam, mert a szálló por miatt még kiteregetni sem lehetett, így hát a munka elhalasztva,  de legalább jutott idő egy kis kreatívkodásra. Elkészült az őszi könyvdobozom, mutatok is róla képet, talán holnap, mert még fel kell tölteni és kicsinyiteni.


    Én most karácsonyfa díszeket gyártok saját fánkra,  meg a kolléganők is kérték, hogy csináljak párat nekik is, ill. azt a 3D hatású téli könyvet szeretném idén elkészíteni a családnak,  úgyhogy neki is kéne állni, hogy készen legyek vele.


     


    Te mit készítesz?


    Nyuszó 


    Gratulálok az új sütőhöz, használd egészséggel és készüljön benne sok-sok finomság. Milyen sütőd van?  Szeretném én is lecserélni csak még nem tudtam eldönteni mi lenne a jó megoldás, egybe vagy külön álló legyen, hajlanék arra hogy külön legyen, mert akkor nem kellene hajolgatni a sütőhöz, csak még a megfelelő helyet  nem találtam meg neki, na majd lesz valahogy. 


    Nagyon klassz kincseid vannak, azok a konyharuhák csodásak.


     


    ladyzso


    Azok a piros gombák, nagyon szépek, szívesen elfogadnám.  


    Egy jó pogit én is ennék, a hosszú hétvégén összedobok valamit.  A sajtszalmára emlékeztek, talál Bubu osztotta meg korábban a receptet, kipróbáltam  és tényleg nagyon finom, azt szeretném megsütni. Lassan lehetne készíteni az elállós sütiket is karácsonyra, na azokra is vannak tervek, aztán kérdés mi lesz belőle.


    Én is nagyon unom már az állandó hajfestést, de az őszülés miatt muszáj.


    borcsamama


    Eddig tényleg nem sok a jelentkező, de addig még van idő, biztos jelentkeznek még mások is.  Nekem elvileg jó az időpont, és a zsákbamacskában is benne vagyok,sőt már agyalok is rajta mi legyen az.


    A helyszín is maradhat, bár nem régen azt hallottam, hogy az  emeleti meg az étkező részen felújítás folyik, de hamarosan befejeződik, azért ennek majd utána kéne járni. Hétvégén megnézem az oldalukat írnak-e róla valamit.


    Nagyon guszta a sütid,  fahéjas szilva nyami.


    Örülök, hogy sikerült valami infóhoz jutni a képpel kapcsolatosan, kíváncsian várom a beszámolódat, hogyan sikerült.


     


     


    macska


    Köszönjük a linket, én már a múltkor amikor írtad a bolt nevét megkukucskáltam,  aztán rájöttem, hogy én már láttam többször képeket a boltról, fantasztikus kínálat lehet ott, már csak a képek alapján is.


    Nekem is ez a gondom, hogy nem egy szabvány méretű az aszalunk, így nehéz bármit is venni rá.


    Vannak még gólyák amiket lesel vagy már útnak indult mindegyik?


     


     


    Hétvégén vettem birsalmát egész jó áron, befőtt lesz belőle, jó lenne még venni sajtot is kellene csinálni, bár amikor legutoljára próbálkoztam vele megpenészedett és ki kellett dobni az egészet, így még győzködöm magamat, hogy újra neki fogjak,  de  amikor olyan finom,  na majd eldöntöm.


    A náthám már nem vészes,de olyan repedt fazék hangom van, ami nem akar javulni, féltem nehogy hangszál gyulladás legyen, ezért inkább elmentem a dokihoz, írt fel valami 6 szemes antibogyót, remélem használni fog.


    Jó éjszakát, szép álmokat!  

    előzmény:
    Madlena (42913)
    2018-10-17  20:31
  13. 2018. október 17. 20:5242915.

    Gyors rizst főztem, hagymát pároltam hozzá és raktam bele csípős pirosaranyat, és összepirítottam az egészet.


    Hát igen, a hajszín, az már csak ilyen. Én nem akarom festeni, csak mindig hülyét kapok a lenövések miatt; és idővel veszek valamilyen festéket, és kezdődik elölről az egész.


     


    Macska: megnéztem a linkeket, azok nem a hajról szedik le a festéket, hanem a fejbőrről, szal nem nyertek.

    előzmény:
    Madlena (42912)
    2018-10-17  20:31
  14. 2018. október 17. 20:3342914.

    Na! Most látom 3x küldte el....pedig azt hittem egyszer sem fogja! 


     


    Bocsánat!!!!!!!!!

  15. 2018. október 17. 20:3142913.

    Sziasztok Angyalok!!


     


    Borcsamama! Köszönöm ,a receptet! Hétvégén ki is próbálom!!!!!!!


    Köszönöm a felírást is a listára.


     


    Nyuszó! De csodásak a diszeid!!!!!!!!!!!  De elfogadnám!!!!  Biztos jó a sütőd!


     


    Macsek! De szuper, hogy van ilyen boltotok!!!  Biztos jó sok szép anyagotok van.  Gondolom karácsonyi is!!!!!!!!! :)


     


    Ladyzso! Milyen az a csípős, hagymás rizs?    A vörös haj?  Hm...azt a legnehezebb, meg a feketét. Anno nekem mikor vörös volt, mindig melíroztattam bele szőkét, és egy idő után már nem is volt vészes....meg lenőtt. Azóta azt mondom soha többet vöröset....de ugye azt mondják, hogy soha ne mondd , hogy soha! :D


     


    Tervezem, hogy elkezdem a nagytakarítást, mert nagyon megy az idő....és nem fogok végezni.


     


    Olyan jó akinek a közelébe van régiség piac....olyan szép, meg jó karácsonyos dolgokat lehet szerezni. FB-on is csak ámulok, bámulok miket szereznek.  Lassan nyit a Karácsonyház...asszem nov. 1-jén. Biztos a szentendrei boltba is tök jó dolgok vannak.


    Kikbe is nagyon tömve van már.


    A Müllerben vettem karácyonyi, vagy lehet inkább téli mintás wc papírt. Rókás, baglyos...  A rosszmannban, meg DM-ben még nem láttam.


     


    Ti már tudjátok miket készítetek sk?

  16. 2018. október 17. 20:3142912.

    Sziasztok Angyalok!!


     


    Borcsamama! Köszönöm ,a receptet! Hétvégén ki is próbálom!!!!!!!


    Köszönöm a felírást is a listára.


     


    Nyuszó! De csodásak a diszeid!!!!!!!!!!!  De elfogadnám!!!!  Biztos jó a sütőd!


     


    Macsek! De szuper, hogy van ilyen boltotok!!!  Biztos jó sok szép anyagotok van.  Gondolom karácsonyi is!!!!!!!!! :)


     


    Ladyzso! Milyen az a csípős, hagymás rizs?    A vörös haj?  Hm...azt a legnehezebb, meg a feketét. Anno nekem mikor vörös volt, mindig melíroztattam bele szőkét, és egy idő után már nem is volt vészes....meg lenőtt. Azóta azt mondom soha többet vöröset....de ugye azt mondják, hogy soha ne mondd , hogy soha! :D


     


    Tervezem, hogy elkezdem a nagytakarítást, mert nagyon megy az idő....és nem fogok végezni.


     


    Olyan jó akinek a közelébe van régiség piac....olyan szép, meg jó karácsonyos dolgokat lehet szerezni. FB-on is csak ámulok, bámulok miket szereznek.  Lassan nyit a Karácsonyház...asszem nov. 1-jén. Biztos a szentendrei boltba is tök jó dolgok vannak.


    Kikbe is nagyon tömve van már.


    A Müllerben vettem karácyonyi, vagy lehet inkább téli mintás wc papírt. Rókás, baglyos...  A rosszmannban, meg DM-ben még nem láttam.


     


    Ti már tudjátok miket készítetek sk?

  17. 2018. október 17. 20:3142911.

    Sziasztok Angyalok!!


     


    Borcsamama! Köszönöm ,a receptet! Hétvégén ki is próbálom!!!!!!!


    Köszönöm a felírást is a listára.


     


    Nyuszó! De csodásak a diszeid!!!!!!!!!!!  De elfogadnám!!!!  Biztos jó a sütőd!


     


    Macsek! De szuper, hogy van ilyen boltotok!!!  Biztos jó sok szép anyagotok van.  Gondolom karácsonyi is!!!!!!!!! :)


     


    Ladyzso! Milyen az a csípős, hagymás rizs?    A vörös haj?  Hm...azt a legnehezebb, meg a feketét. Anno nekem mikor vörös volt, mindig melíroztattam bele szőkét, és egy idő után már nem is volt vészes....meg lenőtt. Azóta azt mondom soha többet vöröset....de ugye azt mondják, hogy soha ne mondd , hogy soha! :D


     


    Tervezem, hogy elkezdem a nagytakarítást, mert nagyon megy az idő....és nem fogok végezni.


     


    Olyan jó akinek a közelébe van régiség piac....olyan szép, meg jó karácsonyos dolgokat lehet szerezni. FB-on is csak ámulok, bámulok miket szereznek.  Lassan nyit a Karácsonyház...asszem nov. 1-jén. Biztos a szentendrei boltba is tök jó dolgok vannak.


    Kikbe is nagyon tömve van már.


    A Müllerben vettem karácyonyi, vagy lehet inkább téli mintás wc papírt. Rókás, baglyos...  A rosszmannban, meg DM-ben még nem láttam.


     


    Ti már tudjátok miket készítetek sk?

  18. 2018. október 17. 19:3042910.

    Köszi, mindjárt megnézem.

    előzmény:
    macska54 (42909)
    2018-10-17  19:27
  19. 2018. október 17. 19:2742909.

    Nézz itt körül, most nincs időm bele olvasni. 


    https://www.argep.hu/main.aspx?suche=hajfest%C3%A9k%20el t%C3%A1vol%C3%ADt%C3%B3

    előzmény:
    ladyzso (42907)
    2018-10-17  18:44
  20. 2018. október 17. 18:5942908.

    Hú, az a gömbdísz nagyon tetszik.


    A sütő is tök jó, biztos hamar megszokod a fényét.

    előzmény:
    Nyuszó (42902)
    2018-10-17  11:54
  21. 2018. október 17. 18:4442907.

    Sziasztok!


    Képek: ha vannak jók, akkor hozok, bár felénk annyira még semmi sincs, egyik boltban sem. Hétvégén jó lenne kirándulni, de majd még kiderül, hogy milyen lesz az idő, és mihez lesz kedvünk.


    Borcsamama: nagyon izgi a rénszarvasos kép, várom a fejleményeket.


    Macska: sajnálom hogy nem műthető a szemed, de hátha kitalálnak rá valamit.
    Amúgy én sokszor akkor kerülök gép elé, amikor a fű se nő, ez van.


    Biztos szép a terítő, amit varrsz. Én újabban pólókat alakítok át székvédő huzattá. Nem mondom, hogy szép, de a célnak megteszi.


    Van valakienk valami jó ötlete arra, hogy lehet eltűntetni a vörös hajfestéket a hajból? Fodrászhoz nincs türelmem elmenni. Teljesen más hajszínt szeretnék, és nehezíti a dolgot az is, hogy őszülök rendesen.


    Estére hagymás csípős rizs készült, lesz még hozzá fűszeres sült csirkemell.


    Amúgy olyan szuper videókat látok, amit ki kéne próbálni, csak kéne hozzá rengeteg idő.


     

  22. 2018. október 17. 17:5942906.

    Bocsánat! 


    Ez a bejegyzés nem igaz, jött válasz:  


    "de nyuszonak is válaszoltam és még csak annyi sem volt, hogy muk."


    Vissza néztem és volt válasz és még nem is Nyuszó volt az akire gondoltam, de hogy ki az már nem is érdekes.


    Még egyszer elnézést kérek.  

    előzmény:
    macska54 (42904)
    2018-10-17  17:48
  23. 2018. október 17. 17:5042905.

    Nyuszó! Igen én is annyit tettem csak, beszegtem az kész. 

    előzmény:
    Nyuszó (42903)
    2018-10-17  11:56
  24. 2018. október 17. 17:4842904.

    Borcsamama! Az árát nem tudom, mert az saját üzlet és elhozom ami kell.


    Tel szám: 061 340 1705


    Máthé Textil-google a mi barátunk


    Én mindig anyagból készítem a karis terítőket mert az én asztalomra nincs méret.


    Igaz Bécsben van, de tavaly kitaliztam, hogy kockásat szeretnék és akkor jött az ötlet, hogy a saját boltunkban bizti találok, úgy is lett.


    Nos hogy miért nem jövök minden nap?..... mert lehet, hogy nem érnek rá a lányok én ezt elfogadom, de miután érzem a passzivitást én se töröm magam. Mindenkitől elnézést kérek, hogy ezt leírtam. 


    Én minden nap töröm magamat, hogy szépeket hozzak, de senki még be se ír egy mondatot sem.


    Nem arra vágyok, hogy engem ajnározzanak, de nyuszonak is válaszoltam és még csak annyi sem volt, hogy muk. 


    Nem vagyok megsértődve sem, csak..... 


     

  25. 2018. október 17. 11:5642903.

    Macska! Köszi az infót! Ez eszembe sem jutott, hogy méteráruban keressek! Végülis csak be kell szegni a szélét! Köszi az ötletet, csodaszép anyagokat szoktam látni, biztosan lesz ilyen is majd!

Címlap

top