Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. október 11. 20:5742876.

    Falucska: jajj, de jó, szuper, hogy érkeznek a darabjai

    előzmény:
    LondonEye (42872)
    2018-10-11  13:11
  2. 2018. október 11. 20:5442875.

    Sziasztok!


    Csak bekukk.


    Macska: szemműtétben nem gondolkoztál?


    Napok óta pogácsát kell sütnöm, azt rendel gyerkőc.


    Holnap végre péntek, de jó lesz. 


    Borcsamama: nagyon guszta süteményt hoztál

    előzmény:
    macska54 (42874)
    2018-10-11  16:47
  3. 2018. október 11. 16:4742874.

    Borcsamama!  " vennél müa. poharakat, lehet kapni "....


    nem, nálam nem müa. a pohár..... ez javaslat volt mivel gyerekeknek készülne. 


    Na jó.... ez a süti merénylet a jó nép ellen. Nagyon guszta, bár nekem a csoki a közepébe már nem kéne. De ha bedobod az ablakomon így is elkapom és nem vágom vissza. 


    Londonka .... na végre... talán regenerálódsz 6 nap alatt. Alig várom a falucskádat. Tudom odébb van de kivárom. 


    Velem ma csak annyi történt, hogy kész lettek az új szemüvegeim és most voltam érte. Talán jók lesznek. Nagyon nehéz nekem csinálni mert igen csak szoáré a szemem. De majd kiderül. 


    Majd jövök még ma. 

    előzmény:
    borcsamama (42873)
    2018-10-11  15:27
  4. 2018. október 11. 15:2742873.

    Sziasztok!


    Először is beszámolok a tegnapi "kutatásom" eredményéről.  Jó sokáig tartott, de visszanéztem az összes hsz.t egészen szept. 1-ig, kigyűjtöttem hogy kik jelentkeztek az ajándékozásra és a találkozóra, ill. a javasolt időpontokat is. 


    Az eredmény egyenlőre nem túl biztató, de én bízom benne, hogy lesz ez még jobb is. Az ajándékozásra tíz jelentkező van, a talira nyolc, de abból is Narocsi kérdőjeles .  Szóval szeretettel várom az újabb jelentkezőket!


    Az időpont a többség javaslata alapján legyen november 24-e.   A hely maradjon változatlanul az IKEA, ha nektek is megfelel.  


    A részletekre még visszatérünk, ami még fontos lehet, én javaslom hogy megint legyen ajándékozás /sorsolás vagy zsákbamacska/, ill. apró ajándékok , de egyik sem kötelező. 


    Londonka, használd ki a szabad napjaidat és pihenj sokat.  Izgalmasan alakul a falucskád, biztos cukik amiket megkaptál. 


    Macsek, változatlanul tetszik a terítéked, szeretem nagyon ezt a karácsonyi kockás anyagot.  Ilyen poharakat és is készítettem néhány éve.  Jól értem amit írtál?- ezek műanyag poharak?  Én üvegből csináltam őket, szerencsére még egyik sem tört el, legalábbis amiket nem ajándékoztam el. 


    Sziga, az adventinek nevezett vásárral én is hasonlóan gondolkozom, én sem voltam hajlandó valami vacakot küldeni egyik évben sem, így viszont ha bele gondolok, sokszoros ráfizetés amiket csinálok.  A tavalyiakat is azonnal elpakolták maguknak a tanító nénik, talán egy került ki az asztalra. 


    Küldök nektek uzsonnára egy tál gyümölcsöt és egy kis szilváslepényt, ez volt ma leves után az ebédünk.  Ezzel a recepttel én még sose csináltam, de megérte kipróbálni, mennyei lett, a tésztája könnyű, szinte habos, ráadásul nem kellett se gyúrni, se dagasztani, annak ellenére, hogy élesztős .  Az eredetin annyit változtattam, hogy barna cukorral csináltam, és sütés előtt a fél szilvák közepébe tettem egy-egy darab csokit, ami ott szépen megolvadt. 


    Na nem részletezem, nyissátok az ablakokat!

  5. 2018. október 11. 13:1142872.

    szep napot -ok, megjottem en is


    sok hosszu munkanap utan most lesz 6 nap szabad


    a johir: epp az elobb dobta be a postas a falucskam elso rendelt dolgait, par padocskat es 2 sunit:-)))


    borcsamama


    a sorbarakott manos kepedre emlekeztem tavalyrol, mert mar akkor is imadtam:-)


    ago


    megint bebizonyosodott, hogy ha hallgatsz a megerzeseidre, akkor jarsz a legjobban, es ezminden temara igaz


     

  6. 2018. október 11. 12:3642871.

    sziga... és mit szólnál egy ilyen egyszerű cucchoz... vennél müa. poharakat, lehet kapni és megcsinálnád ezt. A benne lévő cuccok filléresek. Még mutatós is és sztem szeretnék a gyerekek.... csak egy ötlet. Műhó, mini műfenyő, mini hóember.... meg a figurák sok féle van (330 ft volt/db ... na ez esetleg??? 


    Amúgy nekem a tavalyi kari asztalomon volt ebből több is, tükröt tettem alá meg sok üveg díszt, csillogott-villogott. 


    Vagy egy pár kesztyű amibe bármit bele lehet tenni és a fára felakasztani. Tavaly 1 pár 330 ft-ért vettem. 


    Az asztalon a poharak a gyertyákkal, még nem volt itt teljes díszében az asztal. 

  7. 2018. október 11. 11:1142870.

    Mágika: Az a baj, hogy ez a karácsonyi vásár ez igazából bolhapiac és minden szart árulnak a gyerekek fillérekért. De tényleg amit el tudsz képzelni. Csak az én mániám, hogy valami szépen, igényesen kézzel készített dolgokat vigyünk már. Eddig vittek mackót, na azért verekedés volt. Szegény gyerekemet a tanároknak kellett körbe állni :D de azon sok-sok ezer forint volt a veszteség, mert annyiért én gyereknek nem adom el amennyibe került. Volt olyan aki már hetekkel előre stoppolt macit. Aztán tavaly sütis üvegeket csináltunk, azok is mind elfogytak. De idén valami más kéne és ami gyorsan megy. Nem vagyok hajlandó fél lábú barbie babákat, meg törött radírokat engedni a gyereknek, meg szakadt könyveket bevinni. De mindenképp szeretném, ha sikeres lenne amit beviszenk és elfogyna.


    Borcsamama:El a kezekkel a könyvemtől! Biztos vagyok benne, hogy nem akarsz összeakaszkodni velem


     


    Jajmár Macsek, olyan titokzatos vagy Már megint idegelsz a számokkal? Mi az hogy csak 74?????? jaaaaj

    előzmény:
    Mágika (42861)
    2018-10-10  13:48
  8. 2018. október 11. 10:2342869.

    Sziasztok!


     


    Úgy érzem, megint ki kell írni magamat, hogy min mentem keresztül az elmúlt 3 hónapban és milyen megoldást találtam egyedül saját magamnak, és ezzel szeretnék segíteni másoknak is, akik REFLUX problémával szedvednek. 


    Történetem a következő. Egy júliusi nyári napon Józsi férjem születésnapját ünnepeltük egy kávézóban kettesben, minden tökéletesen sikerült, ahogy lenni szokott. Aztán másnap... rémálommá változott minden. Józsi nagyon rosszul lett: folyamatosan ment a hasa. Én nagyon megijedtem, azt sem tudtam, mit kell csinálni, mert túlaggódtam magam. Leírtam a bátyámnak, hogy nagy baj van - mindez éjszaka történt. Szerencsére jött segíteni, és átvittek minket a szüleimhez ápolni. Józsi szép lassan meggyógyult.


    Most jön a lényeg: nagyon stresszes, ideges voltam, úgyhogy elmentük a háziorvoshoz  és kértem, csináljon valamit. Szerencsére elküldött szív-vizsgálatra beutalóra. Anyukám előtte pszichiáterhez vitt. Meg voltam győződve róla, hogy jó gyógyszert fog adni. Bocsánat anya, tudom, jót akartál, de ki kell írni a igazságot. Kiderült: ennek a gyógyszernek mellékhatása van. Beájultam minden egyes napon, ezt a Józsi vette észre.     


     


    Józsi szólt a patikus ismerősének, aki kiderítette, hogy ebből a gyógyszerből nem szabadott volna napi kettőt bevenni. A háziorvosom is megerősítette: azonnal hagyjam abba. Visszamentem a pszichiáterhez, akit anyukám ismert, de anyukám nélkül mentem hozzá. Itt már gyanús volt számomra, kérdeztem tőle, hogy ennek a gyógyszernek van-e mellékhatása. Azt mondta: nyugodtan aludjak és szedjem tovább, de a papíromat tele hibákkal írta meg.  


    Elhiszem, hogy valakinek segített, meg szimpatikus volt, de nekünk nem az volt sajnos.


    Aztán szeptember első hetében nagyon rosszul lettem mellkasi fájdalommal, annyira, hogy a mentők vittek be Tétényi úti sürgősségi osztályra szívinfarktus gyanúval. Szerencsére haladt a sor. Megvizsgáltak, és kiderült hogy reflux probléma lépett fel nálam. Kaptam gyógyszert, fájdalomcsillapítót, és kiengedtek a sürgőségiről. 


    Eldöntöttem, hogy ez a én életem, és innentől kezdve mondtam a Józsinak, a férjemnek, hallgasson rám és bízzon bennem, és vigyen oda, ahova kérem - így is történt. A szív-vizsgálaton október 4-re kaptam volna időpontot, de 2 héttel előbb fogadtak. Alaposan megvizsgáltak, szív ultrahang is volt, de főorvos úr azt mondta, kizárt, hogy ez a szív probléma lenne, hanem REFLUX. 


    Utána kértem Józsit, a férjemet, menjünk el  háziorvosomhoz. Fogadott is szerencsére.  Elmagyarázta, hogy a reflux azt jelenti, hogy nem zárodik jól a gyomorszáj, és ettől van ez a mellkasi fájdalom. Mondta, hogy teát sem ihatok - én erre furcsán néztem rá, mi az hogy teát sem ihatok, kérdeztem magamtól... Hisz őszi időben teát kell inni. Nem adtam fel a reményt, és elkezdtem a saját magam módján keresni interneten addig-addig, míg rá nem találtam a megoldásra. Az egyik a papaya reflux szirup. Minden nap reggel iszom éhgyomorra. Igaz, hogy kicsit drága, de úgy érzem, ezen nem szabad spórolni, mert mindennél fontosabb az egészségünk. 


    A Másik Megoldás pedig az UKKO reflux tea.  Én sem hittem benne  és  kérdeztem a háziorvosomat, hallott-e UKKO reflux teárol? Azt mondta, nem. Gondoltam, kipróbálom. Igaz, az is drága volt, de megérte megvenni. Láss csodát, amióta reggel és este iszom az ukko reflux teát, azóta javulgatok szerencsére, és kedvem is sokkal jobb lett tőle, mint előtte volt - akkor sírtam, szomorkodtam. Mindenkinek csak ajánlani tudom az UKKO reflux teát, akik refluxos betegségben szedvednek, és nagyon hálás vagyok Sipos Tibor úrnak is, aki segített nekem írásban elmagyarázni, hogy hogyan kell alkalmazni teát, mit kell tenni és még sok jó tanácsokkal is ellátott engemet.  


    Nem szabad SOHA feladni a reményt, hanem meg kell keresni a helyes megoldást!!!!!!!!!!!!!!!

  9. 2018. október 11. 04:5742868.

    Bubcsi szívesen teszem. 


    Jó reggelt Angyalok!

    előzmény:
    Bubcsi28 (42867)
    2018-10-10  21:24
  10. 2018. október 10. 21:2442867.

    Szia Macsek!


    Köszönöm hogy ilyen sok időt áldozol arra, hogy másoknak örömet szerezz!

    előzmény:
    macska54 (42866)
    2018-10-10  20:08
  11. 2018. október 10. 20:0842866.

    Mindenkinek további szép estét.... Nektek-szeretettel. Én csak ilyenekhez értek. 


    Na persze azért még máshoz is, de azt nem árulom el. 

  12. 2018. október 10. 15:1642865.

    Drága Manófalva!


     


    Elmondhatatlanul sajnalom, hogy az utobbi idoben elhanyagoltalak benneteket, de mindig kozbejott valami, este meg hulla faradtan omlok az agyba.


    Tegnap mindent visszaolvastam. El is fogott a panik, en meg sehogy se allok. Otlet sincs sok, a megvalositastol pedig meg iszonyat messze vagyok. 


    Raadasul meg karacsonyig rengeteg minden var rank.


    Borcsamama, en is szeretnek az ajandekozasban reszt venni. 


    A talalkozora is megprobalok elmenni, nekem az oktober 17-18-i hetvege nem jo. De amiket Shephard felvetett datumokat, mindketto jonak tunik.


    Gyorsan rendelek 1-2 alapanyagot a netrol, hogy tudjak majd keszitgetni dolgokat.


    Szep napot mindenkinek! 

  13. 2018. október 10. 14:3642864.

    Sziasztok!


    Mágika, köszi hogy betetted a linket a tányér dekupázsolásról. Ennek alapján simán meg lehet csinálni.


     


    Sziga


     


    Én kicsit másképp készítettem.  Először is szalvétával csináltam, nem rizspapírral. A tányért lekentem csillámhoz való ragasztóval , ment rá némi csillám, majd száradás. Ahova a szalvéta került, ott lekentem deku ragasztóval, rásimítottam a szalvéta egy rétegét mintával lefelé, átkentem a ragasztóval, majd szárítottam. Következő réteg a szalvétára fehér acril festék, újra száradás. Ezután jött egy réteg festék, keverve a fehéret és a kéket, ez már az egész tányérra került, majd száradás után valamelyik színnel még egy réteg. A festékeket szivacs darabkával vittem fel, inkább nyomkodva mint kenve, így nagyon szép egyenletes lett, és nem csíkos. Az utolsó réteg valamilyen lakk, hogy tartós legyen, így simán lehet mosogatni is. 


     


    Köszönöm hogy megosztottad amit tudsz arról a szarvasos képről, kár hogy nincs hozzá semmi leírás, mert így azért elég kétesélyes hozzáfogni, nagyon kevés infó amit tudunk a készítéséről.  Ha esetleg sikerül még valamit megtudnod, én továbbra is várom és nagyon örülnék neki. 


    Ja és asszem a Könyvedre én is pályáznék ha te lennél az angyalkám.


    Csodaszép dolgokat csinálsz, öröm lehet tőled ajándékot kapni. 


    A sorsolás kéremszépen mindig véletlenszerű, én semmiről nem tehetek, két kis Manó húzza a neveket.  


    Manócskáim jól vannak, járnak az iskolába szorgalmasan, borcsapapa kertészkedik és horgászik amíg ilyen szép idő van. 


    Vasárnap megint elmegy egy hétre a Balatonra.


     

  14. 2018. október 10. 14:1442863.

    találtam egy karácsonyi konzerv dobozosat 


    még hűtőmágneseket


    és egy csengettyű faalapot  


     


     

  15. 2018. október 10. 14:0242862.

    Most látom csak, hogy a 2. képen még hiányzik a masni a mécsestartóról


    3. lehet hűtőmágnest is készíteni


    4.  vagy ilyen kis  lógatós díszeket

  16. 2018. október 10. 13:4842861.

    Sziaga


    Értettem, akkor ezt megbeszéltük, már csak borcsamamát kell megvesztegetned hozzá.   De jót nevetnék, ha tényleg így hozná a sorsolás.       Amúgy voltál már a párom, ha jól emlékszem, igaz lehet az a szülinapos ajándékozás volt.  Igen WS-en készült. Ismerem ezeket a hajtogatós könyveket is, fantasztikus dolgokat készítenek belőle, de bevallom ehhez nekem nem lenne türelmem, vonalzóval milliméter pontossággal méregetni, hajtogatni, na az nem én vagyok.


    Hungarocell gömböket készítek most a vásárra, szalvétázva és hópasztázva, nem csinálok belőle nagy ügyet, pont azért hogy olcsó legyen. De lehet csak hópasztázni, szép masni a tetejére és kész is. Néhány filléres ötlet: pl. pici tormás üvegekből lehet mécsestartót készíteni akár szalvéta technikával, akár egy jutaszalaggal körbe tekerve és arra mindenféle karácsonyi díszt ragasztva pl. narancskarika, fahéj, csillagánizs. Ugyanezt el lehet készíteni konzerves dobozzal is. Kisebb fa alapokat venni különböző formák vannak fenyőfa, kesztyű, csengettyű stb.  és azokat szalvétával díszíteni vagy  lefesteni valami szép színnel és arra fahéj, piros bogyók, fenyőágacska stb.  Filcből pici karácsnyi figurákat varrni és kitömni, vagy könyvjelzőt készíteni belőle, akár úgy hogy karácsonyi figurákat ragasztasz rá, akár úgy hogy ráhímzel néhány motívumot pl. hópelyheket. Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem sikerült vele legalább ihletet adni. De mutatok is néhány példát, ezeket a mécseseket néhány éve készítettem és nagy sikere volt, vagy ezek a konzervdobozok, igaz ezek nem karácsonyiak.


    Bocsi, hogy borcsamama helyett válaszolok,  fordított sorrendben dolgozol, először fejjel lefelé a szalvétát ragasztod  fel a tányér aljára, és utána fested csak, de itt egy link, hogyan készül


    https://www.youtube.com/watch?v=XAERbtQ0IAc


     


     


    ladyzso


    Nekem az ablak mellett van a mosogató és szeretem,a hátsó teraszra és az udvarra néz az ablak, amíg a gyerek kicsi volt még hasznos is volt, mert láttam mit csinál.


    Sajnálom, hogy nem jössz a találkozóra és az ajándékozásban sem tudsz részt venni.


    Remélem nincs semmi gond, szerettem olvasni a beszámolódat, hogy mikor merre jártatok a gyerkőccel.


    Azért ha időd engedi néha írj pár sort mi van veled/veletek.


     


    borcsamama


    Szerintem is fantasztikus ez a kép, azért is hoztam megmutatni.


    Sajnos túl sokat én sem tudok benne segíteni, én már láttam ezt a viedót korábban is, ott arról beszéltek, hogy valami spéci falapra


    készíti és citromos vízzel fújja le.  Próbáltam a kommentekből valami infót szerezni, de nem jutottam előrébb, valami olyanról magyaráznak, hogy nem mindegy a citromos víz töménysége sem, van ahol töményebbet és van ahol hígabbat használ, magát a leírást nem találtam meg.


    HÚÚÚÚÚÚÚ, azok a manók az ablakban, csúcs szuperek, nagyon tetszenek.  


    Hogy vannak az unokák és borcsapapa?


     


    macska


    Örülök, hogy jól sikerült a kirándulásotok.


    Köszönöm kedves szavaidat.  


     


    Nyuszó


    Köszi a teát én egyet el is vettem. Kaptam 3 nap szabit, mert túl sok van még, ma még itthon vagyok, erre tökre taknyos lettem, úgyhogy teázgatok egész nap, kúrálom magamat, mert holnap már meló van.


    De szép helyen jártatok, köszi a képeket.


    Érdekes ez a karácsonyi csipsz, de azért kíváncsi lennék rá és megillatoznám és jól megkóstolnám.


     


     


    Shephard


    Mi tavaly egy buszos kirándulással voltunk a bécsi vásárban, több program is volt benne, de volt szabadidő is amikor a vásárban csavarogtunk,  ha jól emlékszem olyan 6-7 óra felé indultunk vissza, ill. a csokigyárba, tehát inkább a délutáni órákban voltunk ott, akkor nem volt vészes a tömeg, gondolom este sötétedés után már jóval többen vannak. Nagyon szép volt, jó volt, de nekem a budapesti jobban tetszett. Idén a prágai van betervezve, én is azt hallottam, hogy nagyon szép.


     


    karácsony


    Hú de szépek azok a függönyök, szívesen elfogadnám őket.


    Én is szeretnék majd manókat gyártani,  a szakálla már meg is van, kaptam egy barnás szőrmét, de nekem a világosabb jobban tetszik, olyat meg vettem, már csak a többit kellene beszerezni hozzá. Én olyan borcsamama féle szakállas manót szeretnék meg olyat aminek keze is van.


     


    További szép napot mindenkinek!


     


    Ui. elküldöm a hsz.-t mielőtt elszáll az éterben, aztán keresek képeket Szigának.

    előzmény:
    sziga (42860)
    2018-10-10  12:39
  17. 2018. október 10. 12:3942860.

    Mágika: úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú de jól néz ki ez a könyv! Ezt csináltad a workshopon? Nagyon klassz! Ha esetleg engem húzol a karácsonyi ajándékozáson ne is törd a fejed tovább, ez így ahogy van pont jó lesz


    Először azt hittem ilyesmit csináltatok, mert ez is nagyon menő, bár totál más stílus.


    Borcsamama: régen én is csináltam dekus tányérokat, de már nem emlékszem a technikára. Hogy is kell?


    Nekem amolyan nemzetiségi sütik kellenének. Mint pld. tipikus magyar a zserbó, vagy mint a stollen ami német. A pöffeteg szerinted magyar? Mert az nem kérdés, hogy finom :D


    Jobbról a 4. csíkossapkás manó az enyém beeeeeeee

    előzmény:
    Mágika (42858)
    2018-10-09  23:39
  18. 2018. október 10. 04:3342859.

    Borcsamama! Természetesen megyek minden nap. Nyáron nem topikoztunk. Most meg még nem tudok mit fotózni, nem olyan szép a piac. Majd talán 1 hónap múlva. 


    Mágika! Mese szépek a munkáid, ügyes vagy. De az Angyalkád meg egyenesen zabálni való. Köszi hogy megmutiztál pár munkádat.


    Jó reggelt minden Angyalkának!

  19. 2018. október 9. 23:3942858.

    és a 3D téli könyv,  ezt is a nyáron készítettem egy workshopon


     


    nem tudom a képek mennyire adják vissza, hogy 3D-s, próbáltam úgy fényképezni, hogy látható legyen


     


    a karácsonyi dolgok még készülőben vannak, azokról még nem tudok fotót mutatni, majd ha készen lesznek


     


    na itt a vége, most már eldugultam, majd holnap jövök még


     


    Jó éjszakát, szép álmokat!

  20. 2018. október 9. 23:2742857.

    Említettem, hogy angyalkát is készítettem a nyáron,  hát kicsit kancsal, bamba, de az én angyalkám  


     


    őszi díszem


    egy félig kész szülinapi képeslap, ebből is  3D-s lesz

  21. 2018. október 9. 23:1642856.

    Sziasztok!


     


    Most nem olvastam vissza csak ígértem képeket, mert  többen is kérdeztétek miket készítettem mostanában, nos mutatom őket:


     


    a két akasztós  tábla szülinapra készült a kolléganőimnek


    3D-s képeslap szintén szülinapra készült, nem  tudom mennyire látszódik a képen, a másodikon talán igen


     


     

  22. 2018. október 9. 21:3342855.


    Macsek, már annyiszor akartam kérdezni.  Jársz még hajnalonként piacozni?  Régen hoztál onnan "helyzetjelentést".

    előzmény:
    macska54 (42854)
    2018-10-09  21:18
  23. 2018. október 9. 21:1842854.

    Borcsamamaaaaa azok a manóóóóóóóóóóók..... nagyon cukik. A tányérok meg szépek. Nem is csodálkozok ha sikere volt.


    Mindenkinek további szép estét......

  24. 2018. október 9. 21:0042853.

    még pár tavalyi kép.......

    előzmény:
    borcsamama (42852)
    2018-10-09  20:56
  25. 2018. október 9. 20:5642852.

    Szép estét Angyalok!


    Ami azt illeti, volt mit visszaolvasnom, de olyan jó hogy ilyen sokat írtok, szép képekkel, élménybeszámolókkal. 


    Macsek,örülök hogy jól sikerült a napotok.  Ó az a sok csoki, nagyon fincsik lehetnek, bár én csak az étcsokit szeretem.


    Karácsony, cukik ezek a manók, majd meglátod milyen jó elfoglaltság, nem lehet abbahagyni.  Most is tervben van, de tavaly nagyon sokat csináltam, majd csatolok néhány képet.  Tetszik a pizsid, bár a kék nem kedvencem. 


    A karácsonyi függönyöket hol találtad?  Megkaphatnám a linket ahonnan rendelni fogod?


     


    Ma én is varrtam kicsit, bár ez nem karácsonyi, de meg kellett csinálnom, jövő héten csoportfoglalkozás lesz, és arra kell. 


    Most élvezem a gyönyörű napos időt és az új mosógépemet, tesztelem szegényt ezerrel, már az összes paplant, párnát, plédet,   ágytakarót kimostam.  Közben apránként halad a nagytakarítás is, lassan sorra kerülnek a függönyök és az ablakok is. 


    Sziga, nagyon ügyesek a lányok, sok sikert nekik az idei szerepléshez is!  Amit én el tudok képzelni, az a pöffeteg.  Egyrészt abbahagyhatatlanul finom, hetekig eláll nyáron is / idén teszteltem augusztusban/, és ráadásul mutatós is nagyon. 


    Tavaly én Ádámnak az  adventi vásárra dekopázsolt üvegtányérokat csináltam karácsonyi mintás szalvétával.  Nagyon nagy sikere volt.  Idén valószínű lesznek manók meg még valamit kitalálok.  Most már Dórinak is kell, ő is iskolás lett. 


    Nyuszó,  nagyon szép helyeken jártatok, és azért mindenhol találtál egy kis karácsonyt.  


    Fűszereket én is fagyasztottam, a szárítottat a menyemnek csinálom.  


    Bubcsi, reggel elküldtem neked a címlistát, megkaptad?

Címlap

top