Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. október 9. 18:0842851.

    Sziasztok! Megjöttünk.


    Mágika én egy papírra szoktam írni, de sokszor elfelejtem azt is használni. Köszönöm szépen, jót lötyögtünk.


    Nyúszó köszike, hozom. Én meg köszi a képeket, megcsodáltam.


    A kérdésedre válaszolva: Parndorf nem a szívem közepe. Ma kivételesen jól éreztem magam. De miután az egyik tesó volt besózva elmentünk. Hogy miért nem szeretem?.. nos egyfelől semmi nincs ott amit megvennék, mivel mindent az anorexiásokra árulnak ott is, mint itt Pesten. A másik amiért nem szeretem (ma ez nem volt) mert ha egy kicsit is fúj a szél ott hatványozottan. Ezt a szép komplexumot egy préri közepére építették anno. Na és lássuk be halál drága. Ma vettünk 2 inget a sógornak pont 3x áron mint itthon. De a 2 tesó elvette a szívétől a kezét és megvették. Karira kapja. Itthon ebből az ingből nincs ekkora választék, csupán ezért. Ami nekem ott tetszik az a környezete. Szép, guszta, tiszta... nos nekem ennyi.... na meg a csoki bolt. Guszták a csomagolások. Hoztam pár képet.


    Parndorf 2018. 10. 09. Manó, Menya, Micsú (Macska).


     

  2. 2018. október 9. 18:0342850.

    http://hahopihe.receptneked.hu/2016/11/27/karacsonyi-manok -lepesrol-lepesre/


    https://www.youtube.com/watch?v=Wfivh7RaHkA


    A Manócskák elkészítése.Szerintem a készülődés,és a várakozás a legjobb időszak a karácsonyig :) 


     

  3. 2018. október 9. 17:4742849.

    Sziasztok!


    Hát ......ez úgy is kezdődött... hogyha már újítunk, a konyha  is legyen szép mert ott vagyunk a legtöbbet ..Kezdjük a konyhával.De akaratlanul is rátaláltam a karácsonyi függönyökre :D Az az érzésem,hogy először rendelek egy karácsonyit ,az pár hónapig úgyis jó lesz,aztán tavasszal pedig jöhet egy szép kis levendulás . Már csak a párommal kellene megdumálni.Esküszöm,hogy ártatlan vagyok:D 


    A gázszerelő csak ígérte,hogy jön délelőtt de nem ért ide.


    Én is hiányolok még pár embert, akik szoktak ide írni .Biztos nagyon elfoglaltak .


    Shephard


    Én meg pont úgy szeretek aludni ,ha van rajtam nadrág és még körbetekerhetem magamat a takaróval is:D


    Nagyon tetszenek a képeid! A létrán gondolkodtam,van is nekünk .


    Nagyon szívesen megkóstolnám azt a kávét,csak most nem  lehet :( Csakis kizárólag a gyerekteát bírom meginni de citrom nélkül.


     


    Bubcsi28 jó kis munkád van! :) 


    Mágika a máglyarakás az egyik kedvenc őszi bűnözésem :D Na meg az almás pite .


    Kíváncsi vagyok az alkotásaidra ,biztos szépek! 


    Imádom a 3D hatású könyveket ,GYÖNYÖRŰEK!


    A  jógát én is szeretem ,elkezdtem a nyakfájásom enyhítésére. Vigyázz magadra,sajnos egyre többen lesznek betegek mostanában .A grincsfa megvalósításán is gondolkodom,de most manókat szeretnék készíteni mert olyan cukik!


    Nyuszó köszönöm szépen! :) 


    Életemben nem hallottam még karácsonyi ízű csipszről,de megkóstolnám.


    Annyira jó képeket hoztál,egyszer én is elmennék ezekre a helyekre.


     


     


     


     

  4. 2018. október 9. 15:1942848.

    Bubcsi:


    https://hu.depositphotos.com/174550638/stock-photo-famous -bavarian-pastry-snowball-candy.html


    Nézd, szerinted ez mi? Valami ilyesmi kéne.


    Köszi a recepteket, de ezeket nem fogják tudni nyáron szállítani és 3 napig ehetőn tartani, mert nem szokott hűtő lenni a szállásukon :(

    előzmény:
    sziga (42842)
    2018-10-09  12:13
  5. 2018. október 9. 13:5042847.

    Csipkerózsika kastélyában talált két kis karácsonyfa egy ajtónál

  6. 2018. október 9. 13:4942846.

    Disneyland halloweenra készül

  7. 2018. október 9. 13:4542845.

    Izlandi Karácsonybolt, sajnos bent nem engedték a fotózást, kívülről pedig ez sikerült.

  8. 2018. október 9. 12:5742844.

    Valamit elfelejtettem. Tavaly lemaradtam a találkozó(k)ról, de idén mindenképpen szeretnék ott lenni! Nekem a november utolsó hétvégéje tökéletes. Valaki írta, talán Shephard az időpontokat? De a december első hétvégéje is jó, ha az lesz.


    Shephard! te kérdezted a vásárt? Mi voltunk egyszer a Bécsi vásárban. Nagyon szép, de szerintem gyerekkel rémálom. MI kettesben voltunk, gyerekekkel még most sem vállalnám. Ami megmaradt bennem, az a nyomuló-vonuló tömeg, lökdösődés, viszont tény, hogy szép. Idén a pestire szeretném felvinni a gyerekeket. De a debreceni és a miskolci is nagyon szép!


    Ismerősök hívtak a prágaiba, ott volt már valaki?

  9. 2018. október 9. 12:4442843.

    Sziasztok!


    Hoztam fincsi citromos teát!


    Macska! Hiányoztak a képeid! Gyere mindig! Olyan hangulatosak! Sok sikert a képmásoláshoz. Mi éppen most költöztetünk mindent felhőbe. Hozzad csak nyugodtan az álmaidat ide, itt örülünk neki, és ha megvalósul, akkor pedig még jobban! Pandorfról mesélnél nekem? Annyit hallottam már róla, hogy közel van a határhoz és a Dunántúlról sokan átruccannak bevásárolni és nézelődni. Tényleg megéri vajon?


    Karácsony! Gratulálok a babához! Nagyon cukik a pizsamák! Nekem is kell! A táncoló fenyőmanó édes,nekünk is ilyen van, anno mikor végleg bezárt a Bricostore, akkor vettük a  végkiárutáson Miskolcon! Imádjuk! Minden karácsonykor előkerül már 10 éve. A popsirázós télapó is haláli! Arra is vevő lennék rögtön!


    Banyoca! Örülök, hogy hazatértél, vigyázz azért magadra nagyon! Óvatosan azért az ugrabugrálással! Remélem sikerül a poloskákól megszabadulnod, rettegek tőlük, bár eddig szerencsére még nem volt hozzájuk szerencsém.


    Borcsamama! Én is szoktam fűszereket fagyasztani, fagyottan használom az ételekbe, olyan mintha frissen tenném bele.


    Shephard! Falu gyerekközelben? Én 2 éve jutottam oda, hogy elérhető magasságba mertem tenni, de még mindig átrendezi az én Olim. (Most 6 éves) Tavaly már a földre tettem, egy virágtartó lépcsőt terítettem le fehér tömőanyaggal. Azt is pakolgatta. Sok sikert hozzá!


    Tartozok még képekkel, remélem tudom hozni őket. Hétvégén Párizsban voltunk, találtam karácsonyfát. Csak 2 kicsit egy helyen, de ott volt. És engem várt. Disneylandben voltunk a gyerekekkel, valóra vált egy álmunk.


    Hoztam nektek karácsony ízű csipszet!


    https://www.nosalty.hu/izhuszar/ennek-csipsznek-ize-mar-k aracsonyt-idezi-vajon-rantott-hal-ihletoje-nem


     


     

  10. 2018. október 9. 12:1342842.

    Bubcsi: az a baj a krémes sütikkel, hogy nem nagyon tudják szállítani, meg celofánba sem tudom csomagolni. Magyar sütinek Zserbógolyót gondoltam, de jobb lenne valami keksz vagy linzer féle.


    Ha jól tudom a kisfiúnál az egyik szülő német, de a kislánynál talán nem. Hanna is jól beszél. Tavaly volt kint Bonnban (hát ez milyen idétlen így leírva :) ) és még moziba is volt. Jó nem egy irodalmi remeket néztek meg, de értette, csak a nagyon nyelvi poénok nem mentek át neki, de hát az nem is elvárható. Idén meg egy német kislány volt nálunk. Simán beszélgettek, persze fordítani nem akart.  :)


    kondorosiszilvia@gmail.com köszi a recepteket! Nem sürgős a lengyel még. Csak szeretek próbasütést végezni és jól megenni :D


    Shepard: költöztök????? Hova? Mikor? Hát igaza van a férjednek a párszázliterrel. Minél nagyobb annál könnyebb vele. Én azt szeretném, ha egész nap égne a világítás benne, de sajnos akkor nagyon ződalgásodik. Így csak reggel ég egy órát amíg a csajok itthon vannak. És du. fél 3-tól tízig. Így is picit sok a fény, de ennyi alga még kezelhető.


    Ez melyik kv kapszula? A kicsi vagy a nagy?


    Mágika: hali, hali! Muti muti mit csináltál. Hannáéknál is lesz karácsonyi vásár de nem nagyon van ötletem, hogy mit csinálhatnék rá, ami nem termel nagy veszteséget. Mert filléres dolgokat árulnak, de nem akarok vacakot küldeni.


    Uhh de jó ez a szarvasos kép, de nekem gyanús, hogy ez ilyen pikk-pakk és egyszerű. Mondjuk remek módja a lakás felgyújtásának :)


    ladyzso: valami baj van?

    előzmény:
    Bubcsi28 (42828)
    2018-10-08  19:04
  11. 2018. október 9. 11:4142841.

    Szia Mágika!


    Hű ez a kép nekem annyira tetszik, hogy akár azonnal hozzáfognék megcsinálni, ha tudnám hogy mivel fújja le a szarvasokat. 


    Meg lehet ezt valahonnan tudni?  Kérlek segíts légyszíves ha tudsz. Ja és lehet az se mindegy, hogy mi az alap amire csinálja. 


    Én még mindig nem vagyok facebookon, és ez válasz Shephardnak is.  Nem tudom hogy tudtalak megnézni, én csak ráklikkeltem arra a linkre amit ide betettél.  Valószínű hogy nyilvános az oldalad. 


    Na, most megyek és visszaolvasok, addig is szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Mágika (42840)
    2018-10-09  10:24
  12. 2018. október 9. 10:2442840.

    Szia Macska!


    Sziasztok Angyal-ok!


     


    De aranyos vagy,köszönöm.  Mosolygós  De nincs ebben semmi extra, én úgy szoktam írni, hogy nyitok egy jegyzetlapot és közben nézem a  fórumot, hogy ki mit írt és amit szeretnék az beírom a jegyzetbe, ha megvagyok vele akkor csak bemásolom a hsz-ba és kész is.  Azért is szoktam rá erre, mert többször jártam már úgy, hogy megírtam egy tök hosszú hozzászólást és valami miatt nem küldte el és ilyenkor agybajt kaptam, hogy újra kellett kezdeni az egészet.


    Köszönjük a képeket!


    Nagyon jó utat és érezzétek jól magatokat!


     


    Tegnap este még találtam néhány jó ötletet, amit szerettem volna megosztani veletek, de eltűnt a hsz-om mielőtt elküldtem volna, utána meg már nem találtam meg a linket.  :(   (persze most az egyszer nem a fenti módszer szerint írtam a hsz-t)


    Ezt a szarvasos képet viszont most találtam.


    https://www.facebook.com/RealSoulss/videos/21324266334577 59/UzpfSTEwMDAwMTcxNDU2NzIyNjoyMjU2Mjg4NDk3NzQ2NjI2/


     


    Szép napot!


     

    előzmény:
    macska54 (42839)
    2018-10-09  03:54
  13. 2018. október 9. 03:5442839.

    Jó reggelt Angyalok!

  14. 2018. október 8. 22:1442838.

    Bubcsi, Mágika élvezet volt olvasni a hsz-eteket.


    Én nem tudom így össze szedni a gondolataimat. Csapongok, ezer helyen lennék egyszerre. Úgy csinálok mint aki munkaidőben van és blokkolnia kell mint anno a gyárakban.


    Most pl ép 10x adok vacsorát Macimnak este 10,10h-kor.. Mert, hogy fogyózik. (20 éve)


    Holnap reggel beköszönök, de utána csak este leszek.


    Na léptem. 

  15. 2018. október 8. 21:5842837.

    Sziasztok!


    Jobbulást, mielőbb felépülést mindenkinek!


    Sajnos alig van időm a fórumra jönni, mindig van valami egyéb. Időnként benézek, többre nem futja.


    Mosogató ablak alatt? Végülis. Mondjuk, ha szép a kilátás onnan, biztos jó lehet.


    Találkozóra nem megyek, és az ajándékozásban sem veszek részt, ez van.


    Mindenkinek további szép karácsonyi készülődést kívánok! 

    előzmény:
    Bubcsi28 (42834)
    2018-10-08  20:39
  16. 2018. október 8. 21:5142836.

    Sziasztok!


     


    Ezt most találtam a fb-on, megpróbálom bemásolni, nekem nagyon tetszik, ötletes, 


    grincsfa most lehet őszi dísz, karácsony előtt meg át lehet öltöztetni karácsonyivá.


    https://www.facebook.com/angerfaiskola/photos/pcb.1871164156335613/1871162286335800/?type=3&theater


  17. 2018. október 8. 21:3842835.

    Sziasztok!


    Szia Bubcsi!


    Itt vagyok, aranyos vagy hogy hiányoltál.  De tényleg sokan hiányoznak akik, korábban mindig jöttek, merre vagytok, gyertek jelentkezzetek!


    Kreatívkodtam az elmúlt két estén, már majdnem készen vagyok vele, ma lehet befejezem. Egy őszi díszt készítettem, egy hatalmas könyvdobozt öltöztettem őszi ruhába. + Kolléganőm megkért, hogy a fiának a suliba a karácsonyi vásárra készítsek néhány gömb díszt, azokat is lealapoztam,  ma folytatom.


    Finom lehetett az a máglyarakás. Én még sosem készítettem, valahogy ez kimaradt eddig.


    Sajnálom, hogy elmaradt a zakuszkafőzés és a bolhapiac is.


     


    Shephard


    Tök jó dolgot hoz neked a jézuska. Kíváncsi vagyok majd a véleményedre ha már kipróbáltad.


    Csak jól emlékeztem, hogy tőled van a recept.  Már gondolkodom rajta, hogy lassan el kéne kezdeni sütögetni és karácsonyra is eltenni belőle.


    Nagyon klassz képeket hoztál. Cuki a kis segéded és milyen nagy már.


    Hogy áll a kútfúrás, megcsinálták már?


    Persze mutatok majd kész díszeket. Most őszi dekorokat készítettem különböző stílusban, nagyon élveztem az elkészítésüket. Nyáron a fb-on rátaláltam egy nagyon klassz kis csoportra, gyakorlatilag egy kreatív bolt, akik csinálnak élő videó bejelentkzéseket is amikor egy-egy dolgot pl. őszi díszeket készítenek, lehet kérdezni és a hozzá való alapanyagokat is meg lehet tőlük vásárolni, akár neten is vagy a boltban. Nagyon szeretem őket, különböző technikákat, az aktuális újdonságokat mutatják be, de bármiben lehet tanácsot kérni,  segítenek, sőt rendszeresen tartanak worshopokat, egyszer már voltam is nálunk, (kicsit messze vannak) szuper volt. Lehet ismeritek is Vikit a Kreatív Ötletek boltjából. Ha valakit érdekel szóljon és beteszem az elérhetőségüket.


    Macska


    Sok szép  és izgalmas programod lesz még karácsony előtt.


    Hatalmas munka ennek a rengeteg képnek a rendezése,kitartást hozzá.


    Kívánom, hogy sikerüljön eljutnod Isztambulba gólyázni.


    Nekem sincs még semmi ajándék ötletem, irigylem is azokat akik már be is szereztek 1-2 dolgot. 


    Bár ez nem teljesen igaz, mert egy sk. ajándék ötletem már van, csak meg kell valósítani.


    Nyáron voltam egy workshoppon ahol egy 3D hatású könyvet készítettünk a karácsony jegyében, na olyat szeretnék mindenkinek készíteni, majd mutatok róla képet is, csak még kicsinyíteni kell.


    Karácsony


    A karamelles keksz receptje fent van a bologon, sőt képek is vannak róla.


    Azok a kis világítós házikók nagyon tetszenek.  Olyan világítós csipeszes cuccom nekem is van még a nyáron vettem pepcoban,  de még nem raktam ki.  Jaj azok a táncoló rénik, hóemberek nagyon cukik. 


     


    banyóca


    Nem kis munkába fogtál bele, azokat a pici figurákat kifesteni.  Hogy bírja a szemed, nem fárasztó neki?


    Jót nevettem ezen a büdösbence elnevezésen,  nem ismertem, de nagyon találó. 


    Nálunk is van néhány, de nem vészes, de ami húgoméknál van az borzalom.


     


     


    borcsamama


    Örülök, hogy már jól vagy. 


    Jó sok féle fűszernövénykéd van és milyen jól jönnek majd télen.  Lehet a mentát nekem is le kéne szedni? Na majd holnap begyűjtöm én is.  


    Mutatok majd képeket miket készítettem mostanában, csak kicsinyíteni kell előbb.


    Ma jógával kezdtem a napot, olyan jó volt végre kicsit mozogni.  Most kicsit nyűglődök, úgy érzem, mintha bújkálna bennem valami,


    már 2 meleg teát is ittam, sőt vettem gyömbért meg citromot és összekevertem mézzel, ezzel fogom magamat kúrálni, remélem  hasznos lesz, meg este veszek egy forró fürdőt, hátha elkerülöm a náthát.


     


    További szép estét mindenkinek!


     


    előzmény:
    Bubcsi28 (42834)
    2018-10-08  20:39
  18. 2018. október 8. 20:3942834.

    Már megint én vagyok...


    Macsek, tutira el fogsz jutni! Aki ilyen aktív, és ennyire érdekli sok minden a világban, annak ez jár!


    Hűűű de jók azok a karácsonyi csokis díszek! Lehet inkább kreatív mint ügyes, mert tök egyszerű dolgokat használ. Eszembe nem jutna a bubis fólia...


    Shepi, engem a férjem még nem engedett oda. Amúgy csak akkor nézek bele ha valami annyira olyan extrát mutat. Egyébként nem hiányzik, aki akar megtalál. Haha! Ott a titok, amit Macsek írt! Szóval, kukkolunk... A mosogatót tedd az új házban te is az ablak alá, szerintem is tök jó ötlet a született feleségek is onnan leselkedtek mindigSokkal jobban lehet függönyözni is. Dekorálni meg hát, ugye...


    Hallod Sziga, nagyon jól nyomják ezek a gyerekek németül!Van német családi háttér, vagy ezt a suliban szedték magukra 3 év alatt? Akvárium a barátnőmnek van, szépek a halak, de szerintem nagyobb show, hogy a macskája kizárólag onnan iszik vizet.


     Egyébként a halak nem is érdeklik.


    Karácsony: mi pont ilyen seggrázós, riszálós frincfrancokat értékesítünk. Ma indítottam útnak 500 pingvint... És nincs mit szégyellnem, a legtöbb bögre a cégnél karácsonyos.A képek szuperek amiket hozták, a seprűs tök aranyos! 


    Banyóc, Borcsamama, nektek jobbulást, azért óvatosan duhajkodjatok! ( Te Banyóc, lehet mankóval hastáncolni?)


    Nekem sok mindenki hiányzik még. Akik az utóbbi napokban nem voltak: Ladyzso, Narocsi, Havastáj, Londonka, Csonkanek, Madlena, Magika, Ago, hogy vagytok?


    És akik még régebben nem voltak: Csillus, Dém, Zsumama, 74 marcsi, Fenci, Szedna, gyertek Ti is!


    Fogy az idő, alig van 70 nap!!!


     


    Jó éjszakát mindenkinek!

  19. 2018. október 8. 19:5642833.

    Shephard    " hogy tudtad megnézni az oldalam ha nincs faced, vagy már van??"


    Ha nyilvános az oldalad, márpedig az, akkor mindenki látja, még az is aki nem fb-os.


    Azért tudom,mert egy fórum társam se az, de levélbe küldöm neki az érdekes gólyás oldalakat. 


    Mindenkinek további szép estét...

    előzmény:
    Shephard (42829)
    2018-10-08  19:34
  20. 2018. október 8. 19:5142832.

    Ezt most miért tette be kétszer? 

    előzmény:
    Shephard (42831)
    2018-10-08  19:37
  21. 2018. október 8. 19:3742831.

    Még valami: Ma megjöttek a rendelt kapszuláim, ha valakinek van Tassimoja, ajánlani tudom az új limitált kiadású mézeskalácsosat, isteni finom, nálam gyorsan el fog fogyni, muszáj leszek többet rendelni majd, pedig nem vagyok kávézós 

  22. 2018. október 8. 19:3742830.

    Még valami: Ma megjöttek a rendelt kapszuláim, ha valakinek van Tassimoja, ajánlani tudom az új limitált kiadású mézeskalácsosat, isteni finom, nálam gyorsan el fog fogyni, muszáj leszek többet rendelni majd, pedig nem vagyok kávézós 

  23. 2018. október 8. 19:3442829.

    Sziasztok 


     


    macska54: nem semmi szám ez sem Minden álom való karis csoportba, drukkolok hogy összejöjjön a "domb" 


    banyoc@: köszönöm szépen  Imádom csinálni, mind szeretettel készül Bizony nagy már, nem is értem hogy repülhet így az idő!!! Azok a fránya bogarak nálunk is betévedtek, igaz eddig csak 2, hát nem élték túl 


    Sziga: köszönöm szépen  Én sem tudom mikor nőtt meg, csak hirtelen nagy lett  Receptet megnézem, lehet megvan még! Azért neveztem el kari takarításnak, mert tuti hogy addig már nem húzzuk el a kanapét megint!!!  Azért  még takarítok addig nyugi  Jaja, zsákbamacska legyen a talin   Nálunk a Férjem szeretne egy akváriumot, pár száz litereset, de arra itt nincs hely, majd az új házba megígértem már 


    Borcsamama: hogy tudtad megnézni az oldalam ha nincs faced, vagy már van?? Vagy kémkedsz valakiével (Anyum ezt csinálja)  Köszönöm szépen a dícséretet  A csomagolt képeket amúgy tényleg családi képek/festmények helyett javasolták, és tök jól néznek ki 


    Bubcsi28: aha szóval te is kémkedős facéző vagy   Igen a nagyon piszkos, az az ásott, olyanunk is van, abban van víz, ami meg jó mélyen van, 13 éve fúrták, abban meg nincs, kicsit fura!


    Karácsony: köszönöm szépen  Cuki a pizsi és a hálóing, én csak az utóbbiban tudok aludni, megőrjít ha nadrág van rajtam a paplan alatt Ilyen színes fa házikót kaptam 2 éve, nagyon cuki  És a világító csipeszfüzért pont 3 napja néztem az Ali-n 


     


    1. kép: van egy nagy sarok falrészünk ahova mindig valami világítás hiányzik, ez a létrás tök jó lenne, és a zoknikat is lenne hova akasztani, kéne egy retró létra 


    2. kép: kár hogy erre fele a mosogatót nem ablak alá tervezik, pedig jó angolszász szokás, öröm lehet így mosogatni 

  24. 2018. október 8. 19:0442828.

    Szia Sziga!


    A tea Messmer és Milford. Én itt bárhol megveszem, de te szerintem Müllerben vagy Rossmannban nézelődj.


    Ma a boltban lefotóztam neked, majd átküldöm.


    A recepteket is lefotóztam, mailben küldeném. Ha meglenne a címed...Megnézem hogyan tudok privit vagy galambot küldeni, de megoldom.


     


    A lengyelt ma jól elfelejtettem.


    Magyar sütinek: barack, dió ( v mandula?), méteres kalács???? Mondjuk a németeknek minden magyar süti ismeretlen( értsd krémes lap). Vagy esetleg meggyes- mákos nyújtott rétes....mmmmm folyik a nyálam....


     


    A többiektől elnézést, majd most fogok visszaolvasni.


     

  25. 2018. október 8. 17:1442827.

Címlap

top