Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. október 8. 17:0942826.

    Sziasztok! :) 


    Próbáltam lefotózni a pizsiket,aztán mennek vasalásra a másik két adag ruhával amit mostam ma .


    Az egyikhez van nadrág is,a pingvines pedig jó meleg hálóing .


    Hétvégén kuglóf sütés közben kiderült,hogy rossz a sütőnk ,így holnap jön a gázszerelő.Megnézi a fűtést is,és végre jó meleg lesz majd :) 


    A sütemény tésztájának a fagyasztása nagyon jó ötlet lenne,csak így sem férünk már el a hűtőben.Gondolkodok egy jó nagy fagyasztóláda vásárlásán .


    banyoc@


    Kíváncsi leszek a kis figurákra. Gipszből régebben én is készítettem már,13 év után még mindig csodával nézek rájuk.Imádtam pepecselni velük ! :) Nekem macska,maci angyalka készült akkor .


    Shephard


    A Mikulás vonat Bécsbe idén nekem is tervbe van.De jó lenne talizni! :) 


    Szerintem tetszene Olinak nagyon. Számomra is hihetetlen,hogy ilyen nagy már. Követem a fórumot,csak tavaly volt egy haláleset a családban ,és nem volt kedvünk karácsonyozni ezért nem is írtam ide,de örülök,hogy idén itt lehetek köztetek! :) Büszke lehetsz a nagypapádra,de magadra is ám! Annyi mindenre van energiád! Na nálatok is jól összejöttek a dolgok,gondolom az új kút furatása nem lesz olcsó .Nagyon szépek ezek a díszek,és ügyes a kis segítséged!:) 


    borcsamama


    Örülök,hogy jobban vagy!


    Bubcsi28


    Azért így is jól jártál,hogy nem kellett főznöd,majd legközelebb elmentek :) 


    sziga


    Az algaevőket és az aranyhalakat imádom.Köszi a képet! :) Azért a két éjszakás Bajorországi kintlétért már érdemes is versenyezni,jó kis jutalom:)


     


     


     


     

  2. 2018. október 8. 09:4642825.

    Karácsony: tavaly kapták a csajok karácsonyra az akváriumot. Kicsit több, mint 200 l. Előröl nézve inkább négyzet, mint téglalap. Nekem jobban tetszik, hogy magas. Leginkább aranyhalak vannak benne - kiképzés alatt, hogy teljesítsék 3 kívánságomat, sehogy nem állunk, igaz a mondás annyi eszük van, mint egy aranyhalnak , tök hülyék Aztán van benne vitorláshal meg néhány guppi. A neonhalakat letarolták. Ja vannak algaevők és valami ezüst színű kék csíkos.


    Pont a bejárattal szemben van, nagyon szeretem, ha úgy lépek be a lakásba, hogy ég a világítás.


     


    Bubcsi: tökéletes, majd lefordítjuk.


    Hátizé, a verseny alap témája a Németek és keleti szomszédaik. Egyenlőre nem látom, hogy a kenyai emberedet, hogy tudnánk hasznosítani bár leginkább azt szeretik, ha kreatívak vagyunk, de lehet, hogy ez már túlzás lenne


    Hol szerezted ezeket a különleges teákat? Anyukám nagy teás, vennék neki.


     


    Borcsamami: Két évente indul a verseny, a Bajor Kultuszminisztérium írja ki. Téma minden évben más. Amikor először indultak akkor Magyarország volt. Egy jó kis szalamandrás projekttel pályáztunk. A tánc Selmecbányáról szól, na a dal nem, de sebaj, kreatívak vagyunk.


    https://www.youtube.com/watch?v=3WyrnNeKDnw


    Két éve mittudoménhanyadik Károly volt a téma. Halálának talán 700 éves évfordulója volt az apropó, akkor voltunk Prágában megnézni a kiállítást.


    Idén már Nóriék is neveznek. Az ő témájuk Krakkóhoz kapcsolódik. Ami király, mert nyáron pont a verseny apropóján bejártuk Krakkót.  Hannáéké már keményebb dió, mert valami takács forradalom vagy felkelés vagy valami ilyesmi. Azt sejtem az ipari forradalomhoz kapcsolódik, de még utána kell néznem.


    Eddig mindkétszer elsők lettek Hannáék. A jutalom meg egy két éjszakás Bajorországi kintlét. Először Passauban voltak, két éve meg valami kimondhatatlan nevű városban a német-cseh határon. Annyira határ, hogy a vasútállomás egyik fele Németország a másik Csehország.


     


     

  3. 2018. október 8. 04:1642824.

    Jó reggelt -ok!

  4. 2018. október 7. 21:0842823.

    Életem nagy álma: Talán 2019 aug. sikerül, már intézem.


    Isztambul:Migráció.


    Remélem én is ott fogok a dombon állni. 


    Remélem lesz még annyi erőm, hogy oda eljussak. 


    Nem tudok most másra se gondolni. 


    Bocsánat, hogy egy karis csopiba is elhoztam az álmomat. 

  5. 2018. október 7. 17:5942821.

    "Macsek, kell hogy feltétlen a gépeden legyen az a sok kép? ( alternatív: felhő/ google, vagy sd kártyák?) Mi nem merünk gépen tárolni, mert ha baja lenne...pfffff..."


    Lejjebb írtam hogy csak 30 mappa van a gépen amivel dolgozok. De persze azok is vinyon vannak. Csak ezek most változnak naponta, mert mindig jön hozzá valami. De ami hozzá jön azt is rögtön átmásolom a vinyora. Ne hogy már egy is elvesszen, 


    Most viszont nem voltam rest és meg számoltam mi van a vinyon: 99 mappa. Azt saccolom hogy durván 60000 ezer kép. De ez csak sacc. 


    Jó pihizést és teázást kívánok. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (42820)
    2018-10-07  17:11
  6. 2018. október 7. 17:1142820.

    Sziga!!!!


    Jó neked németül is recept? Mert van nekem bajor szakácskönyvem, plusz benne újságból kivágott receptek (1980-ból). Elég jó benne a választékMeg van egy lengyel- holland "keverék" kollégám, majd holnap őt is megkérdem.(Következő versenyeidre: kazah, török, görög, és kenyai "embereim" is vannak, a görög ráadásul éttermes).


     


     


    Sziasztok!


    A bolházást reggel a férjem a f1 miatt megvétózta, cserébe ő főzött.


    A délutáni túrán viszont kapott előre szülinapjára egy jó kis fotómasinát, így legalább nem kell törni a fejem. Törje ő, mert az én szülinapom is közeleg


    Zakuszkafőzés sem lett, mert a barátnőm férje vacakul van ( vesekő, sín kb 5 hete bent, szerdán próbálják majd kiszedni).


    Szóval ez a hétvége olyan bubcsi tervez, többi végez módon sikerült...  Most már pizsiben tvzek, mert fürdés-hajmosás-stb volt délben, és most végre passzív délutánt tartok. És a 24 fok ellenére sültalmás meg cukrosmandulás teát iszom, amit már az irodában is elterjesztettem.


    Most még rá kell másznom a zuram facejara, hogy meg tudjam nézni Shepard dolgait, mert nagyon érdekel.


    Shepard, én gyerekkoromból emlékszem a kútfúrásra, hát.....elég trutyis munka volt akkoriban, ott tocsogtak az emberek gumicsizmában a gödörben. Jó, hogy most már nem így megy.


    Macsek, kell hogy feltétlen a gépeden legyen az a sok kép? ( alternatív: felhő/ google, vagy sd kártyák?) Mi nem merünk gépen tárolni, mert ha baja lenne...pfffff...


    Most szerintem főzök pudingot, rámjött hogy azt kell ennem...


    További szép napot mindenkinek!


     


     

  7. 2018. október 7. 16:3542819.

    "Macsek, neked jó munkát a töménytelen képed rendezéséhez - ha kész vagy jöhetsz hozzám "


    Bár én nagyon segítő kész vagyok, nálam ez alap, de most ez kihagynám. Már bele gárgyultam az enyémbe is. Iszonyat meló. Pedig nálam nagyon komoly rend van a gépemen. Pontosan tudok mindent hol találok.... na jó.... majdnem mindent. Lentebb betettem szigának 3 képet. Rögtön tudtam hol keressem. 


    Ami a vérnyomásodat illeti örülök, hogy rendbe jött.   Tudom nagyon sokan kínlódnak vele. Szerencsés vagy hála, hogy hamar a helyére állt. Évekig eltud húzódni sokaknál mire valahogy úgy nagyjából belövik.


     

    előzmény:
    borcsamama (42818)
    2018-10-07  15:56
  8. 2018. október 7. 15:5642818.

    Sziasztok Angyalok!


    Most tudtam egy kicsi idő szakítani arra hogy beszélgessek veletek.  Köszönöm mindenkinek, már teljesen jól vagyok, mérem rendszeresen a vérnyomásom, teljesen visszaállt a régi kerékvágásba és jól is érzem magam. 


    Szóval jöhet apránként a mindenféle tennivaló, nagytakarítás, ablakpucolás, függöny mosás, virágok rendezése.  A fűszernövényeim - tárkony, zsálya, bazsalikom, kakukkfű, citromfű, menta, - még száradnak. 


    Shephard, nem irigyellek a kút fúrás miatt, bár még mindig jobb most, mint majd fagyban-hóban. 


    Tegnap este én is végig bogarásztam az oldaladat, hát nem semmi vagy, olyan mennyiségben ésválasztékban gyártod a szépségeidet, hogy az valami csuda.   Nagyon szépek a munkáid!  Ügyes vagy!


    Cukik a dekoros képeid, mindegyiket el tudnám képzelni, de a két kedvenc a masnis az ajtón, és a képek a falon.  Lenne is helye mindkettőnek, előbbi a bejárati ajtónkra, a másik az ebédlőben, csak zöld lenne a kép és bordó-arany a szalag.


    Macsek, neked jó munkát a töménytelen képed rendezéséhez - ha kész vagy jöhetsz hozzám is, nálam is át kéne mindent pakolni az új gépemre, de valahogy rendszerezve,mert az tragédia ami a régin van.  Sok szép program vár még rád, érezd magad nagyon jól mindenhol, aztán gyere és mesélj. Köszönjük a napi képeket is.


    Sziga, most jutott eszembe,hogy nekem van egy szakácskönyvem,amiben mindenféle nemzetek ételei vannak, mindjárt meg is nézem, hátha találok valamit. Megnéztem, de egyetlen almapuding kivételével semmilyen édesség ill. süti recept nincs benne. 


    Örülök hogy minket céloztál meg karácsonyra, az ingázás sem lesz gond, Banyoc@ is csak 36 km-re van innen, neked az semmi.


    Milyen versenyre mennek a lányok?  Amilyen ügyesek, biztos hogy meg fogják nyerni. Nagyon jók az ötleteid, tetszenek, és gondolom ott is sikerük lesz vele. 


    Banyoc@, elkérhetem azt a címet ahonnan a figurákat rendelted?  Ha ide nem akarod kitenni, akkor légyszi küldd el emailben.


    Az ajándékozós névsort még nem gyűjtöttem össze, nem volt időm visszaolvasni,de igyekszem.  Jó lenne ha Mindenki elmondaná,hogy neki melyik időpont lenne jó a találkozóra.  Eddig csak ketten vagy hárman írtátok. Én a november második felére szavazok, de egyenlőre úgy gondolom bármilyen dátumhoz tudok alkalmazkodni. 


    Bubcsi, hogy sikerült a mai vásározás, találtál valami szépséget?    A zakuszka milyen lett?   Tetszik az újításod a máglyarakással, talán még jobban mint az almás.  Nálunk ma stíriai metélt volt, már vagy száz éve nem csináltam, pedig egy időben sűrűn került az asztalra. 


    Mágika, a fűszernövényeket még a hsz. elején felsoroltam.  Köszi a receptet.  Csináltál mostanában valami szépséges kreatívságot?


    Karácsony,  bizony az orvosi váróban feleslegesen eltöltött idő elég idegesítő tud lenni, betegként, de kismamaként is.  Nekem most egy évig nem kellett mennem, két hete voltam újra, és megdöbbentem amikor kiderült, hogy a dugig tele váróban, mindenkinek reggel 8-ra volt időpontja. :-(


    Megmutatod majd a karácsonyi pizsiket?


    Na eldugulok,mert már mínuszban vannak a karaktereim, lehet hogy be se rakja a hozzászólásomat.


     

  9. 2018. október 7. 15:2642817.

    sziga! Ettől aranyosabban nem is írhattad volna..."Macsi!"


    Mindenki így hív kb 36 éve. Még Macim nevezett akkor. 


    Sajnos süti recepttel nem szolgálhatok. Én még életembe nem sütöttem.  


    Nos ha eddig nem tettem, már nem is fogok. Én mást tudok.  


    Pl: mikor, hogy és hol kell nyávogni. 


    Ahh verseny, ki tudja elsőnek elkapni Macsekot és bezsákolni


    Ha rám gondoltál tuti, hogy nem fog menni.  Sajnálom.


    Miért nem nyári mikulásozunk?


    3 képet hoztam, ajánlom figyelmedbe.


    1,Evvel búcsuztam a szezon végén.


    2, Még szabin vagyunk.


    3, De már lassan elkezdett szedelőzködni. Itt van hamar. Előbb mint gondolnád.


    Banyoc@ lentebb írtam, hogy meddő dolog a küzdelem ezekkel a dögökkel. 


     


     

    előzmény:
    sziga (42816)
    2018-10-07  13:16
  10. 2018. október 7. 13:1642816.

    Banyóca: szerintem semmivel nem lehet ellenük védekezni és hatásosan irtani sem lehet őket. Nálunk a redőnytokban tanyáznak.


    Én is mankóztam sok-sok évvel ezelőtt kb. 2 hónapig. Hát sokszor volt, hogy kínomban nem tudtam, hogy röhögjek vagy sírjak saját nyomoromon


    A lazacot nem szeretem (semmilyen halat), de a jó társaságért akár a vajas kenyeret is bevállalom úgyhogy a pillanatnyi állás szerint közted és Borcsamama között fogok szentesete ingázni mondjuk náluk lesz kacsa, és az ágy is üres, szóval egy picit jobban áll az értem folytatott harcban


    Borcsa: remélem már teljesen a helyén van a vérnyomásod. Alattomos utálatos dolog. Pihenj és ne idegeskedj!


    Shepard: Uhh nézegetem a fészbúúúúúúúk oldalad. A bőség zavara


    ATYAÉG OLI MEKKORAAAAAAAAAA! Mikor nőtt meg?


    Nekem kimondottan LENGYEL ÉS BAJOR aprósüti kellene, mert versenyre készülünk. Bajor a kiíró, Lengyelország a téma és hát magyarok fogjuk megnyerni Szóval ha van recepted akkor idevele, még ha nem is világbajnok.


    karácsonyiiiiiiiiiiiii nagytakarííííííítáááááááááás? uhhhhh nekem még tervben sincs


    Macsek: utazó nagykövet lettél, hát irigyellek. Én a holdra készülök, mert kilövöm magam ma az tuti. De Prágával is megelégednék nagy hirtelen :)


    Ez most tök komoly, hogy már csak 78 nap van???????? Ne idegelj Macsi!


    Narocsi: milyen cseles tetszik lenni süteményügyileg :) Nekem azért kell nem romlós - illetve olyan amit nem kell hűteni -, mert ezeket majd kiviszik a gyerekek és osztogatják a műsoruk után (mert fő az önbizalom és nyerünk :) ). Szóval olyan kell ami könnyen csomagolható, szállítható, nem romlik és nemzetiségi és finom. Jó mi? Szóval bajor, lengyel és magyar. Na ezzel vagyok gondban. Úgy képzeltem, hogy egy kis celofánba mindegyikből egy egy szem és ez a három egy nagy celofánba. Kék- sárga masnival, a többin meg saját kis nemzeti zászló. ÓÓÓÓÓÓ de kreatív vagyok, már csak sütirecept kell!


    Nekem egyenlőre mindkét tali időpont jó! Lesz ugye zsákbamacsi? Ahh verseny, ki tudja elsőnek elkapni Macsekot és bezsákolni


     

    előzmény:
    banyoc@ (42809)
    2018-10-06  18:49
  11. 2018. október 7. 12:5342815.

    Szép napot Angyalkák!


     


    Gyönyörű idő van, de sem ablakot nyitni sem az erkélyre kiülni nem tudok a qrva büdösbencék miatt. Reggeli kávémba is beledöglött egy az erkélyen.... Már minden féle bogár/rovar írtót kipróbáltam.... egyik sem hat rájuk.... ezek szerintem az atomrobbanást is túlélnék.


     


    Shephard: de gyönyörűek a gyurmás munkáid!!!! kész vagyok!! Bizony baromi nagy munka mind, és időigényes.... Szerintem Te nem is alszol!:)) Nagyon tetszenek a képek! főleg az ajtófélfa sarkán lévő dísz... már jár az agyam, hogy hova tehetném...


    nem irigyellek a kútfúrás miatt! remek meló lesz, még szerencse, hogy megoldható. Olivér már kész legény!!!:)


    MAcska ááá hát a fenekemen ülök:))))) ha elkészül a festés hozom a képeket.. babra munka, időigényes.


     


    Most megyek fekvetornázni:)


     


    Csillámpor és mézespuszedli:)

  12. 2018. október 7. 06:1642814.

    Shephard sose fog kiderülni mert a legtöbb külső vinyon van. Most csak azokat teszem át ami a régi gépemen van. a 2016, 2017 csak próba kép került fel amit már töröltem is. Kiváncsi voltam hogy keveri össze. Akkor láttam én is mennyi mikor a win 10 kezdte feltölteni. Az ott kiírta. De mivel nem teszek fel mindent így nem tudom meg. A mappák csak kb-ban vannak megadva, darabra nincs. Most 30 mappával dolgozok, csak azok mennek át. De hát ez is irdatlan mennyiség. Ill már át tettem. Már csak szoknom kéne az új gépem.


    Jó reggelt -ok!

    előzmény:
    Shephard (42813)
    2018-10-06  23:05
  13. 2018. október 6. 23:0542813.

    Drága vagy, köszönöm, de a mai napot is végig döglődtem, bár ez nem igaz hisz egy csomó dolog el lett intézve, csak valahogy mégsem ezt érzem, pedig megvannak a képek, átválogatva, csak 40 maradt fenn a rostán, még vízjelezni kell őket, és újra szelektálni, aztán volt ebédfőzés, neten kutakodás papírtáska logózás ügyben, ja közben kari ajándékot is kajtattam, kicsit pakolásztam itt-ott a házban, na mindegy, ami nem lett meg ma, megvár holnap is 


    Kíváncsi vagyok mennyi képed van  Nemrég beszéltük a családban, hogy azért anno a régi gépekkel nem volt egyszerű, hisz fotózás, majd előhívás, diába tevés, így igazán 1 kép készült mindenről, most meg a digitális gépekkel csak nyomkodjuk és 1 dologról készül 3-5 vagy épp 20, sokkal több, de mégis kevesebb használható! Én is azt szeretem ha sok kép van,majd csak jó lesz 1 alapon  Oli élvezte a fényképezést, bőszen segített, aztán mesélte Apának hogy a kanalakat fotóztuk "karácsonyi dekorba", honnan tudja? 


     


    Jó éjt neked 

    előzmény:
    macska54 (42812)
    2018-10-06  22:49
  14. 2018. október 6. 22:4942812.

    Shephard!


    Na az se semmi amit be szkenneltek a nagypapáék.


    Amikor másoltam át 2 mappát a 2016, 2017-es évet akkor kiírta hogy 14344 kép.


    Akkor hány képem van? Mert még meg se számoltam hogy hány albumom van. 


    Na holnap megszámolom.


    Csak olvaslak és elcsodálkozok azon, hogy mennyi energiád van.


    Igaz volt mikor én is kiforgattam a világot a sarkából. De már nem bírok annyit.


    Néha azért pihenj 5 percet. Oli cuki a képeken. Na és azok a dekorok is tetszenek.


    Banyoc@!


    Te se maradsz meg a fenekeden. 


    Azokat a dögöket meg nem lehet kiirtani semmivel. 


    Várom majd a képeket.


    Mindenkinek jó éjszakát kívánok. 


     

  15. 2018. október 6. 20:3442811.

    Mai napunk nem úgy jött össze ahogy terveztem, mert pár napja leégett a szivattyúnk, ami a házba hozza a vizet, mert bár van itt vezetékes víz, de nincs kinyitva a csap, mert úgy vagyok vele, hogy akkor lenne értelme ha lenne szennyvízelvezetés, az meg nincs, inni amúgy is a palackos vizet isszuk, azzal is főzök. Na szóval még aznap este hozott a vizesünk új szivattyút, de csak nem jól jött a víz, ma reggel jöttek kiásták a fúrt kút csövét 1 m mélyre, ott kicseréltek mindenféle szelepet, csövet....meg a szivattyúnál is, továbbra sem igazán jó...jött a fejtörés mi legyen, merthogy kevés víz van a kútban, legjobb megoldás ha furatunk új kutat, hurrá, na majd pár nap múlva jönnek és fúrnak újat, addig meg kitartunk, van víz, csak lassan jön!


    Ezzel elvoltunk kora délutánig, aztán kissé ideges voltam ettől, úgyhogy előástam a karácsonyi dekorokat...nyugi még nem dekorálok, pedig a Férjem meg is kérdezte, hogy és akkor valami már kikerült?   Szóval megejtettük a karácsonyi kollekció fotózását, jó pár/60-80 kép készült, csak lesz közte pár jó is...aztán este is lett, most is itt ülök, pedig van jó pár rendelésem amit csinálni kéne, köztük karácsonyosak is 


     


    Mutatok képet az én kis segítségemről a fotózásnál 

  16. 2018. október 6. 20:1242810.

    Sziasztok 


     


    macska54: az a kutyus ahogy néz...jaj..nagyon cuki  Mennyi programod van még...én most gondolkodom a Mikulás vonaton Bécsbe, nem tudom Oli nem kicsi-e még hozzá, jó lenne  Jó nagy munka lesz a képek átvitele, Nagypapám imád fotózni, most 85 éves kémia szakos tanár volt, de 78 évesen még tanított, na a lényeg hogy az elmúlt 70 évben 90 ezer képet készített a város/iskolák életéről/diákokról, ami alatt fotódiákat érts, na most pár éve egy srác 40 ezret bescannelt neki, azok dvd-n vannak meg, viszont az utsó 2 évben pedig Papám csinálja, mert kapott egy spéci dia scannelőt, klassz cucc, már többször a végére érte, de aztán mindig előkerül valahonnan pár doboznyi  Szóval tudom mekkora meló ez!


    Bubcsi28: jaj hát azért van hogy használd amikor csak akarod, borongósabb napon hogy feldobjon egy kicsit, tökéletes lehet   Van konkrét cél a bolhapiacra, vagy ami szembejön majd veletek és menni is akar veletek?


    Karácsony: nagy jó ez a készülődés, én pont csüt mondtam a Férjemnek, hogy "nemrég" dec közepén épp teregettem a sehányas méretű picike zoknikat, mikor Oli még a pocakban volt, most meg 28-as csizmát kellett vennünk, őrület  A porszívó 3 éve álmom, aztán mindig közbejött valami, meg sajnáltam rá annyi pénzt is, viszont mostanra 25%-al már olcsóbb, így nagyon örülök neki 


    Banyoc@: de jók lehetnek azok a figurák, annyi mindent csinálnak már az emberek otthon, kézműves eladásra, hogy néha én is kapkodom a fejem, hogy jé ezt is lehet kapni   Azért muszáj lesz még addig takarítanom néha Bizony nagy már, idén január óta visszamentem dolgozni, csak épp van már közben egy kézműves vállalkozásom is, ami a szabadidő nagy részét, meg persze az éjszakáimat elviszi, itt rám tudsz tekinteni:


    https://www.facebook.com/GyurMamiCrafts/


    Tavaly, pont a fenti munka miatt őrülten csúszásban voltam, és tudom hogy idén is a dec lesz a leghúzósabb, szóval időben intézek most mindent! 


     


    Képek: ezeket mind jó lenne idén megvalósítani (kizárt)


     

  17. 2018. október 6. 18:4942809.

    folytatás


    Shephard: hát igen, szépen tud lefele pattogni az a mankó... de nem kell hozzá lépcső! ahogy elengedem önálló életre kel és elindul... éjjel szuper! mert akkor még jobban csattan, puffan!:)))))))) bocsi, lemaradtam... mit lehet Tőled rendelni? Olivér nagy fiú már, csak nem dolgozol?Te már megint fényévekkel előrébb vagy tervekben, megvalósításban mint én! hogy csinálod?????? Robot porszívó: de jóóó! szentestéig nem is kell takarítani!:)))))))))


     


    Topik tali: 99%, hogy megyek! én a novemberire  szavaznák inkább, de természetesen az az időpont legyen, ami a legtöbb manónak megfelel!   


    Ma csodás idő volt, és gondoltam, hogy telepítem magam székestül, sámlistul, mankóstól az erkélyre, szívom magamba a vélhetően utolsó nyárias napsütést, és közben olvasok (természetesen karácsonyos könyvet) 25 oldalig jutottam. Megőrülök az idén a büdösbencéktől (van ahol poloskának hívják) olyan  mennyiségben vannak, hogy ez már invázió! a negyediken!! a lakás is tele van velük! nem tudtam egy oldalt végig olvasni anélkül, hogy ne repüljön egy rám, a könyvre, a lábamra, hajamra.... Mivel lehet elzavarni, kiírtani  őket??? a lakásban is megbújnak és este repkednek, olyan a hangjuk mint egy helikopternek.


    Na ez van


    Csillámporos mézespuszedli Mindenkinek

  18. 2018. október 6. 18:4942808.

    Szép estét Angyalkáim!


    Sziga húú mekkora szerencse, hogy anno a gyerekeim nem akartak hüllőt, csak kutyát. Az nem volt, pici panel lakásban nem volt rá megfelelő hely, és hát be kell vallani: a hármunk megélhetése is necces volt akkoriban, képtelenség volt még egy ebet is  bevállalni, de volt hörcsög.... egy egész falkával. Megőrülnék egy kaméleontól...


    Befogadlak, nálunk nem lesz rántott csirke szenteste.... bár, kacsa sem... elvileg lazac lesz, az is megfelel??:) ja! és falu is van!:))


    Narocsi nálunk is csak az áll el amit eldugok! ezeket a kekszeket amit Te is írtál már novemberben begyúrom úgy, hogy a recept duplázva 8vagy triplázva) van, aztán porciózom, és megy a fagyasztóba, gyors fogyás esetén gyorsan kisüthető. Idén sokat készítek elő, mert jönnek haza a gyerekek, és vinni is fognak. Lehet, hogy nem is lesz elég a tripla adag!?!


    BorcsaMamám jajj! remélem jól vagy!!! ez a vérnyomás alattomos dolog. a műtét óta folyamatosan mérem és eddig a legmagasabb 151 volt, egyébként 125-135 között mozog, még most sem tudom, hogy mi a fenétől lett 214 az altatás alatt. MAnkózás: megőrülök tőle!!! állandóan eldől, útban van, és totál béna vagyok kezek nélkül.


    Macska remélem most már van kedved jönni!:)))) esetleg a talira is eljössz? (most dorombolok ám!:):)))) Basszus ne is mondd a fotókat! szerintem én is egy hétig ülhetnék itt ha mindent precízen rendszerezni szeretnék... nagyon meg kellene csinálni! Hát Te aztán tényleg nem unatkozol! világjáró!:)


    Londonka: édes lesz a falucskád! férjed örülni fog neki!:) (és ha már magához tért az örömtől lassan be is adagolhatod neki: kitalálhatna valamit a bővítésre):)))


    Mágika:  már most terhelhetem kicsit a lábam, fokozatosan, jövő hét közepén talán le lehet tenni a mankót. Doktorral megbeszéltem.


    Alkotok: figurákat festek, a neten találtam egy kerámikust aki gipszből (vagy miből?) készített kis figurákat. Egy garniturában van 2 db egyalakos-hógolyózó gyerekek- 1 db 2 alakot -egy hölgy egy kisgyerekkel- és egy 3 alakos- egy pár és egy férfi akik énekelnek-. 5 garnitúrát rendeltem, ez mond fehér, és most festem őket. kb 4 cm-es figurák, kb 1 óra mire egyet megfestek.. és kiguvad a szemem, ráadásul a nagyítós lámpám tegnap leszédült az asztalról, a műanyag rögzítése megadta magát. Ha kész lesznek hozom a fotókat. Ezt ülve tudom csinálni felpócolt lábbal....


    Karácsony: az a lényeg, hogy minden rendben van!! soha nem fogom tudni megfejteni az egészségügyet: minek időpont, ha akár van, akár nincs órákig ülsz a rendelő előtt.... na mindegy..


    jajj elfogy a karakterem....


     


     


     

  19. 2018. október 6. 18:4742807.

    Karácsony!


    Köszönöm szépen. Megmutatod a pizsiket?


    A kalács nagyon guszta. 

  20. 2018. október 6. 16:3242806.

    Sziasztok! 


    Tegnap gyönyörűen sütött a nap,nagyon jó kirándulós idő volt. 


    Vettem két karácsonyi pizsit ,meg egy karácsonyi zoknit ,nagyon cukik:D 


    Ma tervben van még egy kuglóf sütése,és pár toboz gyűjtése az erdőben .


    Köszönjük szépen a jó kívánságokat,voltunk vizsgálaton,és minden rendben van szerencsére. Az mondjuk nem tetszik,hogy a Kórházban hiába van időpontom,mindig órákat kell várni sok kismamival együtt.A fáradékonysággal gyűlik meg a bajom a legjobban ,de a párom nagyon segítőkész,szerencsém van! :) 


    LondonEye az állatok karácsonya ötleted nagyon tetszik!


    banyoc@ Örülök,hogy jobban vagy! De jó,hogy a te férjed is ilyen rendes ! :)Vigyázz magadra!


    sziga hasonlóan vagyok én is. A csizmákat nagyon szeretem,de fagyos vagyok. Fűtés még nálunk sincs,a jéghideg kezeimet teával melegítem:D Szegény Hanna,remélem hamar megszokja a fogszabályzót. A spenót nem barátom,bár tükörtojással jöhet ! :) A konyhai kiszúrókat már én is nézegetem.Idén még kiszemeltem egy karácsonyi mintás fa sodrófát is,minden héten szombaton kapni a piacon. Az Akváriummal  is szemezek,milyen halaitok vannak ?


    borcsamama


    Jobbulást kívánok !Ne erőltesd túl magadat .


    Jelentkezem én is az ajándékozásra ,szerintem sokan köszönjük,hogy lebonyolítod! 


     


    Mágika


    köszi a receptet mentettem is!


    Kár,hogy a blogba már nincsenek feltöltve,meg a képek sem. 


     


    Shephard


    a robotporszívó nagyon jó,én is gondolkodok rajta. 


    A takarítás most elég nehézkes nálunk,mindenhol dobozok meg kis ruhák vannak,a szoba meg csak jövőhónapban készülget .Majd festeni ,tapétázni kell,a bútorok már megvannak.Azért remélem karácsonyra rend lesz:D 


    macska54


    Nem egyszerű ez a kép rendezés,és gondolom marha sok időt vesz el,de legalább szépen meglesznek és az a lényeg ! :) 


    Jó kirándulást,ilyenkor már olyan szép mindenhol a táj ! 


    Bubcsi28


    A gulyásleves pogival ide is jöhet! :)


    A bolhapiacon olyan jókat lehet találni,kicsit irigykedek:)Jó vásárlást nektek! 



     


     


     


     


     

  21. 2018. október 6. 13:0142805.

    Sziasztok!


     


    Ezt most találtam a másik nőcis oldalon:


    https://femina.hu/recept/vajas-kakaos-keksz/


    Mi holnap bolhapiacra, meg shoppingolós napra készülünk a férjemmel.


    Most még gulyásleves fő, lehet hogy lesz mellé pogácsa vagy palacsinta. Ma kicsit el vagyok csúszva...


    Egyik nap meg újféle máglyát raktam, mert okosan elfelejtettem almát venni. De van rengeteg meggyem, szóval újítottam. Hát, nem lett rossz


    Délután még folytatom a dió begyűjtését. Aztán mellette folyik a szokásos .


    Közben ilyen utálatos dolgokat is intézek, mint új mobiltelefon szerződés, autóbiztosításhoz km lejelntése, stb. ( Itt ezeket így év vége felé lehet felmondani / váltani).


    Shepard: szigorúan karácsonyi időszakban fogom használni, nehogy valami baja legyen addig.


    Most lépek, haladjak valamivel.


    Szép napot mindenkinek!


     


     

  22. 2018. október 6. 09:2642804.

    Jó reggelt -ok!


    Legelőször  is betegeinknek szeretnék mielőbbi felépülést kívánni. 


    Mindent olvastam. Nem reflektálom külön mindenkinek, mert amit leírtatok nem ismétlem meg.


    Én is gőzerővel készülök az ünnepekre.


    Száz számra készülnek a képek. Nem titok több csoportba is ott vagyok.


    Mindenki várja, szeretik. 


    És ami most igazán nagy munka az az hogy átvigyem az új gépemre az összes képemet ami van. Bizony több 10 ezer. Ha átviszem a win10 úgy rendezi át ahogy. Most nem tartok műszaki órát. Tehát az a nagy feladatom, hogy minden mappámba, minden képet átkel neveznem ahhoz, hogy abba a sorrendbe maradjon ahogy én szeretem. A xp-nél meg oda húztam ahogy én akartam. Van még egy win7-es gépem is, de az is átrendezi. Azt még szinte nem is használtam csak tarcsinak vettem ha még is lenne valami baj ezzel a géppel amin most is írok. 


    Még vannak előttem kirándulások kari előtt. Kedden kiugrunk Pandorfba a tesokkal kicsit lötyögni. Október 20-21 Hortobágy, behajtás és daru behúzás a szürkületben. Megjövök 21-én valamikor és másnap 22-én indulás Prágába. Ez most így jött ki. 


    De én bírom a kiképzést. Hortobágy oda-vissza 366 km. Prága oda-vissza 1050 km.


    Még vár rám egy Győr mellé vezető út is. Egy nagyon kedves barátnőmet szeretném még idén meglátogatni. Természetesen mind1 mikor, már kari ajándékkal szeretnék érkezni. 


    Tavaly decemberbe mentem hozzá. Most kicsit előbb szeretnék, nehogy az időjárás meggátoljon ha esetleg úgy hozza a sors felelős. 


    Na száz szónak is egy a vége, nem unatkozok. És akkor hol van még az ajik beszerzése?


    És a baj hogy kinek mit? Ötlet semmi.


    Igaz a ünnepi menünek valókat már elkezdtem beszerezni.  Na majd lesz valahogy. Ami bizti az az, hogy minden meglesz időben.


    Most már eldugulok. Mindenkinek szép napot kívánok.


     

  23. 2018. október 5. 23:5942803.

    Mágika: tőlem van a sütis recept, nálunk is elfogy, és szép a minta benne Van még egy gyömbéres recept is, de hogy hol....


     


    Találka: november 24. vagy december 1. (szombatok)? Ez utóbbi advent első hétvégéje, ezek csak fel lettek dobva, más ötlet dátumra? Helyszín a szokásos?


     


    Annyi mindent akartam mondani, de most tök üres a fejem...


    Ajándékok szépen gyűlnek már nálunk, vagy épp megrendeltem, vagy épp a készítőnél rendeltem meg, mert idén sok kézműves dolog kerül a fa alá, mert rengeteg szuper Anyukával találkoztam a vásárok vagy épp az online világban, és szuper dolgokat készítenek 


    Pár éve csináltam a családon belülre öröknaptárakat, de sajna most nincs időm, de az újdonsült sógornőm olyat kap majd, egy másik kézműves hölgy félig elkészíti, én befejezem  Igaz ezt 2 hét múlva kapja a szülinapjára!


    Ja igen, tegnap elkészült az idei karácsonyi kollekcióm   4 féle dekor lesz, ami azonnal vihetők, pár nap és kikerülnek a képeik a netre, de pszt....előbb nektek fogom őket megmutatni, ha minden jól megy a hétvégén  Mind egy nagy szerelem lett a végére


    Falu? Van egy tök jó sarokülőnk (nem a nappaliban), aminek a sarki eleme egy asztal, fent polccal, arra találtam ki falut csinálni, de itt ez a rosszcsont, manókölök, nem tudom hogy be merjem-e vállalni hogy széthordja a falucskám részeit a házban, idegbajt kapnék  Javaslat? Mikortól tettétek gyerek közelébe a falukat?


    Szenteste kacsát sütök!!!


    Kicsit csapongok, bocsi érte, de menet közben jutnak eszembe a dolgok 


    Hétfőn megvolt a karácsonyi nagytakarítás első etapja: elhúztuk Olival a giga nagy nappali sarokülőket, Ő a játékoknak, kincseknek örült, én meg kergettem a porcicákat, aztán jól takarítottam egész nap tovább a házban, húzogatás, portörlés,porszívózás! Jaaa képzeljétek én már tudom mit hoz nekem a Férjecském Jézuskája....ok így nem lesz meglepi, de örülni fogok, 3 éve halasztódik, ma kiadta a Drágám az utasítást, hogy rendeljem meg, mert Ő nem ért hozzá, irobot robotporszívó Már most tiszta izgiben vagyok, nagy segítség lesz, környezetemben van többnek és mind áldja, de hiába jön meg jövő héten, karácsonyig dobozban lesz, majd szenteste vacsi után próba lesz 


     


    Na jó nem fárasztalak benneteket tovább, jó éjt és szép, havas álmokat 


     

  24. 2018. október 5. 23:3642802.

    Sziasztok 


     


    Gyorsan visszaolvasok!!!


     


    Banyoc@: Örülök, hogy jól sikerült a műtét, és szépen gyógyulgatsz  Vizuális típus vagyok: elképzeltem ahogy a lépcsőházban nézed a mankó táncát lefele 


    Nyuszó: azt nem tudom, nekem Android van  Várom majd a beszámolót az új dekorokról 


    Borcsamama: ajándékozásban, taliban benne vagyok  Hogy vagy? Remélem már sokkal jobban, erőd teljében!


    Ago79: üdv ismét itt, sajnálom a veled történteket, tarts be minden utasítást és csak jobb lesz  Merre jártatok a nyáron?


    Karácsony: köszönöm szépen, ha szeretnél rendelni keress meg facen-n időben, mert telik a naptáram, hála az égnek  Hogy vagytok? Pocaklakó?


    Sziga: de jó téged itt "látni"  Köszönöm szépen Még korai szerintem is kitenni a karis cuccokat, én mondjuk nem bánom, főleg hogy pl az ajándékozós listámon már jó pár emberke kipipálva van Én 3 receptet sütögetek a  pecsételéssel, ha kéred előkeresem őket Te vagy a konyhafőnök, mondd hogy idén meglepi lesz a menü, aztán ha éhesek...megeszik Én lengyelekkel éltem 5 évet, hát nekem nem jött be az édességes tudományuk, de az enyémet annál jobban imádták, még elsőáldozásra is sütöttem nekik, mikor jöttek a rokonok Lengyelországból 


    Mágika: köszönöm jól van Oli, igaz a héten még itthon voltunk, de én nem is bánom, így 2 hét pihi volt, igaz én dolgoztam, de azért együtt is voltunk  A Milliomos Mikulás az egyik kedvenc karis filmem, mondjuk van vagy 40  Mutatsz majd kész díszeket?


    Bubcsi28: köszönöm  És használod a Tiédet? 


    macska54: ne tűnj el! Bár ezt pont én mondom...


     


    Ezt elküldöm, mert vacakol megint az nlc 

Címlap

top