Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. október 5. 23:1742801.

    borcsamama


    Remélem már jobban vagy és normalizálódott a vérnyomásod is. Emlékszem tavaly is volt egy ilyen, amikor hirtelen felugrott a vérnyomásod.


    Milyen fűszereket szárítasz?


     


    Találka időpont: szerintem november közepe felé  lenne jó az egyik szombaton még az adventi időszak előtt, mert akkor már mindenki elfoglaltabb  és nehezebben tudna eljönni.


     


     


    Sziga


    Ezt a receptet korábban talán Shephard  vagy valaki  más osztotta meg itt a fórumon, én is kipróbáltam, nekünk ízlett, és a minta is elég jól megmaradt benne.


    Kekeszmintázóval készült süti


    Hozzávalók:


     


    15 dkg vaj


    10 dkg porcukor


    1 tojás


    8 dkg főzhető karamellás pudingpor 


    20 dkg liszt


    3 evőkanál kukorica liszt


    1 teáskanál sütőpor


     


    A vajat a cukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a tojást és addig folytatjuk a keverést, amíg a massza simává nem válik. Ekkor hozzáadjuk a többi anyagot. Egyneműsítjük. Ekkor a tésztánk még nagyon lágy, ezért 30 percre hűtőszekrénybe tesszük. Kisebb adagokban lisztezett felületen 2-3 mm vastagságúra nyújtjuk, majd kekszmintázó hengerrelvégiggörgetjük. A minták mentén derelye-, vagy pizzavágó segítségével végigvágjuk. Sütőpapíros lemezre rakosgatjuk és 180 fokos sütőben 10-12 perc alatt készre sütjük. Kihűtve, 1 napos pihentetés után a legfinomabb. Jól zárható dobozban nagyon sokáig eláll.


     


    Tipp: Karamellás pudingpor helyett használhatunk vaníliást, csokoládést, puncsost illetve tetszés szerinti ízvariációkat is.


     


    A recept forrása:


    http://tucsokbogar.blogspot.sk/2011/07/karamellas-keksz.h tml


     


     


    Bajor receptet nem ismerek, a diós kifli jutott eszembe, az a fajta amikor a tészta fele-fele arányban lisztből és dióból készül és ha kisült vanilliás porcukorral van megszórva. Többször készítettem már igaz mandulából (diót nem szeretik a fiúk) nagyon finom és sokáig eláll. Ha érdekel megkeresem a receptet. 


     


    banyóca


    Örülök, hogy túl vagy a varratszedésen és már a saját otthonodban vagy.


    Kb. mennyi idő amíg újra rendesen terhelheted a lábadat?


    Mit alkottál, ha nem titok?


     


    Bubcsi


    Az tuti, hogy grillen sütve még finomabb. Jó sütögetést meg zakuszka készítést.


    A masszás biztos jó lehetett, azt én is szívesen kipróbálnám. Amikor Pesten megnyílt az Ázsia center, akkor voltak minden féle


    programok pl. thai masszás bemutató és utána ki is lehetett próbálni, fantasztikus volt. Használd ki az utalványos lehetőséget


    Aktívan pihensz te is.   


     


    Londonka


    Biztos szép lesz a kis falucskád, tetszik az elképzelés.


    narocsi


    Te hogy készíted a gyümölcskenyeret, hogy már télapókor megsütöd és karácsonyig eláll?  Nem szárad ki?


     macska


    Jó, hogy jöttél, megint szuper képeket hoztál.


     


     


    Mindenkinek nagyon szép és kellemes hétvégét kívánok!


     


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    borcsamama (42798)
    2018-10-04  14:23
  2. 2018. október 5. 08:1842800.

    sziga


    a falu lesz a meglepi a ferjemnek


    borcsamama


    jobbulast


    macska


    jo, hogy itt vagy

  3. 2018. október 5. 04:5742799.

    Jó reggelt -ok!


    Vissza olvastam. Mindenkinek aki beteg, jobbulást, aki csinálni készül valamit sikeres megvalósítást kívánok. Jó volt vissza olvasni. Bocsánat hogy nem jöttem, de nem volt kedvem. 


    Az ajándékozásban én is benne vagyok.  


    Köszönöm mindenkinek aki keresett. 

  4. 2018. október 4. 14:2342798.

    Sziasztok Angyalok!


    Szombat óta nem vagyok igazán a helyzet magaslatán, nincs erőm és kedvem semmihez, még enni sem. Ez utóbbinak legalább van egy kis haszna kilókban mérve. Szombat este az ügyeleten kötöttem ki, a vérnyomásom az egekben /200 felett/,mellé mindenféle egyéb rosszullét.  Most kezd már visszaállni a normálisra, a doki szerint front okozta.  Hát majd meglátjuk.  


    A hozzászólásokat olvasva vissza kell tekernem szeptember elejére,és kigyűjteni a neveket, mert olyan sokan írtátok már az ajándékozást,én viszont nem jegyzeteltem.  Szívesen lebonyolítom idén is, hacsak nem akarja más csinálni. 


    Ami a találkozót illeti, meg kellene határozni egy fix időpontot, és ahhoz alkalmazkodni.  Olyat úgysem tudunk, ami mindenkinek jő lenne, de javaslatokat kérek, aztán kiválasztjuk ami a legtöbb embernek megfelel.


    Londonka, sajnálom hogy nem veszel részt az ajándékozásban, de a párod tényleg megérdemli, hogy a kevés szabad idődet rá fordítsd.  Tetszik a falucskád ötlete. Milyen állatokat rendeltél ,és megkérdezhetem hogy honnan?


    Bubcsi, a gombának semmi baja nem lesz, igaz én soha nem olvasztom ki.  A rántott panírozva van a fagyasztóban, azt ahogy kiveszem sütöm.  A kockázottból épp a napokban csináltam hal mellé, dinsztelt hagymára fagyosan rátettem, puhára pároltam és finom ropogós maradt. Egy részéből összeturmixolva gombamártás lett.  


    Most fűszernövényeket szárítok, bár tettem a fagyasztóba is kis dobozokban. 


    Banyoc@, jó hogy már otthon vagy és minden rendben veled.  A mankózás nem egyszerű, mert vagy kezed vagy lábad nincs miatta.  :-)  Én aztán tudom mit jelent. :-)  Gyógyulj, és jó kreatívkodást.


    Sziga, nálunk tuti biztos nem lesz rántott csirke, a kacsacomb viszont tervbe van, a vendégágyunkban sem lakik kaméleon, úgy hogy várunk szeretettel.  Azok a sütik mind jók amiket Narocsi írt, sütés előtt fagyasztóban, utána jól zárható dobozban hónapokig is eltarthatók és frissek maradnak.  A sima linzert, vagy azt a habosat amit én minden évben sütök, nem kell meglekvározni, csak a tálalás előtt néhány órával.  Nagyon jó még a narancsos -marcipános keksz, a pöffeteg, a mézes puszedli, meg még van egy csomó.  Kerestem volna neked valami lengyel aprósütit, de semmit nem találtam. 


    Na megyek, van még egy kis dolgom a konyhában.  Mindjárt jön borcsapapa egy három kilós ponty társaságában,  helyet kell neki csinálnom.

  5. 2018. október 4. 12:2842797.

    Csinálhatsz egy karácsonyi Atlantiszt!  


    A kaméleonra nagyon kell vigyázni, mert ha kiszökik a terráriumból nehezen találod meg, és könnyen rálépsz! Az unokaöcsém egyet így nyírt ki. ( az Ő terráriuma volt). Nálunk csak halak voltak egy ideig. 

    előzmény:
    sziga (42795)
    2018-10-04  10:00
  6. 2018. október 4. 12:1642796.

    A linzer félénél meg is maradhatsz rögtön. A linzer, a mézes, a csigában feltekert két szinű keksz, a narancsos keksz jól eláll, ha rendesen  eldugod! Nálunk a (gyerekek) fiatalemberek szeretik a gyümölcskenyeret is, tavaly már Mikuláskor megsütöttem, hogy összeérjen az íze 24-ig.


    A kekszek tartósítására még egy dolog jött be: sütöttem, egy tányérnyit kiraktam enni, a többit elcsomagoltam. Két nap múlva sütöttem másik fajta kekszet;  is abból is ment dobozba, meg rögtön próbára is.  Ugyanis ,ha jó vaniliás, diós, csokis süti illat van, nem lehet eltiltani a kóstolást.


     

    előzmény:
    sziga (42795)
    2018-10-04  10:00
  7. 2018. október 4. 10:0042795.

    Londonka: cukin hangzik a faluterved. Énisénisénis szeretnék karácsonyi falut, de igazából nincs hova. Ahova kinéztem egy kislélekszámú faluhelyet oda tavaly hozott a Jézuska a lányoknak egy akváriumot. Amit mellesleg imádok. Nagyon szép. Na de kérem hol lesz a falu? :(


    Hanna évek óta kaméleont akar, lehet, hogy idén kap egyet. Azt hiszem már csak az ágyamon van hely szóval befogadó családot keresek. Lehetőleg olyanok jelentkezzenek akikéknél sült kacsai is van szenteste, mert azt akarok enni . Már tökre unom, hogy nálunk mindig rántott csirkecomb van és hiába próbálkozok mással mindig leszavaznak. Elegem van a demokráciából is


    Kár, hogy nem veszel részt az ajándékozásban. Én tavaly maradtam ki belőle. Nem volt jó :( Abban pedig tökéletesen igazad van, hogy a zurad rendes karácsonyi fickó, szóval megérdemli. Mit csinálsz neki?


    Lányok! Ha van valaki aki jártas a lengyel és a bajor ételekben légyszi segítsen. Olyan aprósüti receptet keresek ami eláll. Amolyan keksz vagy linzerfélét.

    előzmény:
    LondonEye (42794)
    2018-10-04  06:55
  8. 2018. október 4. 06:5542794.

    Szijjasztok


    megvan a vegleges koncepcio a kis utcareszletemhez


    allatok karacsonya lesz, akik a teren ests korbeveszik a kivilagitott karacsonyfat, es a Telapo ajandekot oszt nekik, szoval az allatok mar utban vannak :-)


    Szeretnek meg olyan kis logolabu manot, aki a lejatszo szelen ul, es szep kis tundert szarnyakkal, hogy varazslatos legyen a hangulat, de utobbi kettoben nem talalok megfelelo meretet. A manok hatalmasak, a tunderek kozott se talaltam olyan kis szepet. 


     


    Az ajandekozast nem tudom vallalni ebben az evben, a munkam nagyon sok eromet elveszi, es a parom tobbet erdemelne, minthogy veszek valamit a boltban.

  9. 2018. október 3. 15:2742793.

    Sziasztok!


     


    Banyóca, gyors felépülést kívánok!


    Borcsamama, a fagyasztott gomba nem lesz kiengedés után olyan " plöttyedt"? Nekem eddig nem sikerült.


    Mágika, hétvégén a barátnőméknél lesz közös zakuszfőzés. A fiúk sütik majd, mert szerintük az csakis grillen sütve az igazi.


    Shepard, awwwww, azok a gyurmás dolgok....hát nagyon ügyes vagy!!!


    Macsek! A visszaszámláló...?


    A múltkori hobbyvásár jó volt, bár többet vártam. Leginkább textil, gyöngy, matricák, méhiasz gyertyák, lyesmik voltak. Semmi karácsony, semmi virágkötészet. A textilek irdatlanul drágák voltal. A barátnőm nem, viszont a férjem eljött velem. A többi csarnokban talált olyat, ami őt érdekelte. Ja, volt csipkevarrógép. Digitális programokkal, mintákkal, közel 1 M ft volt.... Volt egészségmegőrző mindenféle, így sikerült kipróbálnom a shiatsu masszázst a hátamra ( bizonyos pontokat nyomnak nagyon hosszan és erősen, ujjal vagy van amikor pl könyökkel). Kaptam egy utalványt is, alig várom hogy kapjak időpontot, annyira szuper volt! Amúgy semmit nem vettem.


    Újabb hobbys vásár jövő hét végén, meg a hónap végén lesz, majd oda is benézek.


    Ma itt ünnepnap van. Kicsit főztem, porszívóztam, mostam, az előbb meg szedtem egy kosár diót.


    A férjem elrámolta a kamrába a nyári cuccokat, szerszámokat, most pedig pihenünk (= elpakolom a tiszta edényt, kirámolok a mosógépből, a nem vasalósokat el is rakom, megyek bicajozni, hajat mosni, aztán este is van)


    Ajándékozásra jelentkezem.


    Mindenkinek szép napot!

  10. 2018. október 3. 11:1542792.

    Szép napot Angyalkáim!


     


    Lassan gyógyulgatok, varratszedés rendben volt, doktor által előírt tornát folytatni kell, elektromos kezelésekre és gyógytornára megvan az időpont (ezeket minimum 2 héttel a műtét után lehet kezdeni).


    A negyedikre is fel tudtam mászni, bár volt néhány olyan pillanat amikor majdnem össze pisíltem magam a röhögéstől:)) pld. amikor leejtettem az egyik mankót és dübörögve pattogott lefele a lépcsőn fél emeletnyit.


    Alkotnák már, de ezzel a két mankóval képtelenség normálisan mozogni, állandóan eldőlnek, stb,stb, szóval most még piano-ban mennek a dolgok.


    Sziga:  úúú nem irigylem Hannát.... nálunk fűtenek bár a Déli oldalon a nap olyan melegen süt, hogy jó az ablak előtt üldögélni.


    A KIK-ben múltkor én is vettem cukorpálcát:)) DE korai még  a karácsonyi cuccok árusítása, de a marketing, az üzlet szarik az ünnepre, a bevétel és a nyereség a motiváció nem a család, a szeretet és a lelki béke.


    Mágika köszönöm igyekszek gyógyulni... Én még nem döntöttem el hogy milyen lesz az idei fa..... Tervem az volt, hogy ha itthon lesznek a gyerkőcök akkor rájuk bízom, olyan legyen amilyent szeretnének, de Timike sajnos csak 24.-én fog hazarepülni, 23.-án még dolgozik....


    Narocsi tudom, vannak fájdalmasabb, meg elfogadóbb napok is... remélem az ünnepre való felkészülés, a gyerekek enyhítenek a bánaton... nem tudsz mit tenni...... tudod több mint 3 éve ment el Apukám, és még most is szinte minden nap megkönnyezem, de amikor arra gondolok hogy milyen állapotban volt, mennyit szenvedett akkor mindig megszólal bennem a hang: nem akarhatom hogy ebben éljen! Csak az ember szíve és agya nincs mindig összhangban...


     


    Ajándékozásban természetesen én is benne vagyok! Taliba is, bár időpontot jó lenne tudni... remélem a térdem is tudomásul veszi ezt!:)) Most megyek "edzeni" vagyis a fekve végzendő lábtorna, aztán átmankózok a rumliszobába éééééééssss alkotok (ha ki tudom valahova nyújtani a lábam!?)))


    Na, Drágáim


    Csillámporos mézespuszedli Mindenkinek


    ui bocsi, nem tudtam talpra állítani a képet..... kb 10-11 cm-es köztéri óra Manófalva főterére.


     

  11. 2018. október 2. 12:2942791.

    Köszi!


    Az ajándékban benne vagyok!  A találkozót nem ígérem, némi eü. gond miatt nem tudom az utazást tervezni.


    narocsi

    előzmény:
    sziga (42790)
    2018-10-02  11:54
  12. 2018. október 2. 11:5442790.

    Narocsi! Ha véletlenül vagy, ha direkt  Pesten járnál ugye tudod a telefonszámom?


    Borcsamama: én is benne vagyok az ajándékozásban is és az adventi taliban is!


    Ma voltam a KIK-ben, kezdődik, kezdődik, kezdődik de azért őszintén szólva nem korai még egy kicsit kirakni a karácsonyi cuccokat?


    Azért biztos ami biztos vettem két doboz , mert jó lesz még valamire. Szépen lehet vele csomagolni.


    Kérésem meghallgatásra talált és langyosak a radiátorok.


    Nyílt Budaörsön egy Flying Tiger bolt. Vettem betűs süti pecsétet, rögtön kettőt, hogy jó sok betűm legyen. Imádom azt a boltot. Tele van egy csomó haszontalan dologgal de nem érdemes nélkülük élni. Ma meg vettem a Tescoban fodros szélű pogácsaszaggató készletet. Van  benne jó nagy is, hogy tudjak rá BOLDOG KARÁCSONYT pecsételni.


    Van valakinek tuti jó sütipecsétes receptje?

    előzmény:
    narocsi (42789)
    2018-10-02  08:47
  13. 2018. október 2. 08:4742789.

    Bizony! Ha szervezett program lett volna nem érünk oda! Az volt a sokadik meglepetés azon a napon!


    És a plusz volt egy jó nagy beszélgetés veled.


    Azért nincs minden nap ennyire rossz  kedvem: elkotyognak a napok.Néha tudok viccet is mesélni ( ez a Cs. vicce volt felvezetéssel is) , meg hogy nekem volt egy saját Bud Spencerem, meg a kirándulásokról is, a gyerekszáj történetekről apával... de a szeptember vége már nem a boldogságról szól, születésnap ide vagy oda.


    Majd a Karácsonyi kiállítás szervezése egy kicsit kibillent a várakozás irányába.  remélem!


     


    Minden bejelentkezőnek   most 


      

    előzmény:
    banyoc@ (42786)
    2018-10-01  10:37
  14. 2018. október 1. 22:5642788.

    Sziasztok!


     


    banyóca


    De jó, hogy karácsonykor együtt lesz a család.  


     


    Szuper, nagyon örülök neki, hogy sikerült a műtűt és már nincsenek fájdalmaid, azért még vigyázz magadra, mielőbbi felépülést kívánok.  


     


    borcsamama


    Nagyon ügyes volt Borcsapapa, hogy ennyi finomsággal tért haza. Jól hangzik a süllős meg a vargányás húsi is, biztos finom mindkettő. Gratulálok az új gépedhez meg a mosógéphez is. Utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok neked.  


    Én benne vagyok idén is az ajándékozásba és szívesen találkoznék is veletek. Előre is köszönjük, ha lebonyolítod az ajándékozást.


     


    Bubcsi


    Mit sikerült venned  a vásáron?


    Itt is köszönöm szépen a receptet.


    Közben kaptam 2 nap szabit amikor sikerült elkészítenem a vegetát, meg a zakuszkát, lett sima meg babos verzió is, de legközelebb


    kipróbálom ezt a receptet is, amúgy majdnem ugyanígy készítettem.  


     


    Nyuszó


    Idén szeretnék egy vintage stílusú fát, ezért sok díszt kell még készítenem, a fa alapokat dekupázsolni fogom én is, a szeleit barna, bronz színekkel vagy ami a mintához illik fogom díszíteni. Lehet még rá pl. hópelyheket stencilezni, karácsonyi mintát transzerálni, gyöngytollal mintát rajzolni rá, apró gyöngyökkel díszíteni vagy hópasztázni, apróságokat ráragasztani pl. fahéj, csillagánizs, masnik, stb.  Vettem hintaló alakú faalapokat azokat például régies hatásúra fogom csak festeni, úgy mintha kicsit lekopott volna róla a festék,  valami világos színűre és fekete koptatások lesznek rajta.


    De jó, hogy túl vagytok a felújításon és most már élvezhetitek a sok munka gyümölcsöt. Örülök, hogy a férjed is túl van műtéten és még Izlandra is eljutottatok.


     


    Londonka


    Nekem tetszik az ötleted a karácsnyi falúról, biztos örülni fog neki a férjed. Láttam már sikerült néhány darabot beszerezni hozzá.


     


    Karácsony


    Gratulálok és nagyon boldog babavárós időszakot kívánok neked.  


    Nagyon boldog szülinapot kívánok neked a közelgő évfordulóra.  


    De aranyos férjed van, hogy ilyen ajándékot kaptál tőle, azért a boltban aranyos lehetett a jelentet ahogy elképzelem.


     


     


    Sziga


    De jó, hogy te is benéztél.


    De régen főztem spenótot, lehet nálunk is lesz a héten.


    Shephard


    De  jó, hogy a rossz idő ellenére is sikeres volt a vásár.


    Oli jól van már?


     


     


    Karácsonyi filmek


    Mostanában nekem is kedvem támadt a karácsonyi filmek nézéséhez, legutóbb a Milliomos Mikulást láttam, aranyos kis történet, 


     


    aki nem ismeri érdemes megnézni, nekem legalábbis tetszett.


     


    Szép hetet mindenkinek!


     


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    banyoc@ (42786)
    2018-10-01  10:37
  15. 2018. október 1. 14:0242787.

    Sziasztok!


     


    Annyira frankó idő  van, hogy azon gondolkoztam ideje előbányásznom a csizmákat a tárolóból. Juhééééé szeretek csizmát hordani. Fázni viszont utálok. Ésssss nem kapcsolták be a lakóparkban a fűtést még. Azért reggel és este el tudnék viselni pár langyos radiátort.


    Teljes képtelenség visszaolvasni.


    De azért képeket nézegetek.


    Shephard: nagyon cukik a kanalak!


    Banyóca: gyógyulj, gyógyulj gyógyulj, a gyógytorna csodákra képes!!!!!


    Ago: gyógynövényes teát sem ihatsz?


     


    Megyek konyhaszolgálatra. Hanna fogszabályzót kapott. Nem tud enni csak pépeset, mert annyira húzza a fogát. Főzök neki spenótot. :)


     


     

  16. 2018. október 1. 10:3742786.

    Szép napot Angyalkáim!


     


    Állapotom: JÓl vagyok!!! Egy héttel ezelőtt egy lyukas garast sem adtam volna azért, hogy én valaha lábra állok, ahhoz képest már teljesen tudom emelni, hajlítani a lában, nem recseg a térdem,és nem fáj!!! Végre tudok aludni! Holnap találka a doktorral, varrat szedés, kontroll, megbeszélés. Addig még pihi, mankózás, és az a torna amit fekve kell csinálni. Holnap már a kötés is lekerül rólam, és végre haza mehetek a saját ólamba. Félre értés ne essék, ennél jobb dolgom soha nem lesz, mint hogy a Mama Holtelben totál ki vagyok szolgálva, de .... ha CSAK 3 kilót híztam a héten Anya kosztjától, a fekvéstől akkor boldog leszek...... 


    Narocsi elszomorodtam ahogy olvastam soraid..... jó hogy a család ott van, bár tudom, hogy űr van az életedben és a lelkedben.... idővel talán kisebb lesz...... soha nem felejtem el amikor egymás melltt ülve hallgattuk a karácsonyi dalokat a pályaudvar előtt..... ölellel, és sok erőt küldök Neked!


    Nyuszó bocs, nem olvastam vissza..... legalább nyaraltatok kicsit... húúúúú ha nekem lenne plusz helyiségem!!:))))))) ... már jár az agyam az idei dekoron, menün.... jajjjj de jó lesz!!! a gyerekekkel együtt!! Szerintem egyáltalán nem véletlen hogy megtaláltad a Mikulás boltot...:)))


    Londonka hogy állsz a falucskáddal..... nem találtál neki nagyobb helyet?


     


    SZIGAAAAAAAAA!!:))))))) puszi


     


    BorcsaMamám köszönöm, hogy írtad a lányoknak hogy beszéltünk. Végül is maradtam, csak varrat szedés után megyek haza.... sok a lépcső a negyedikre:((((


    Ladyzso, Bubcsi:)


    Ago79 jesszusom!!! hosszú távú, jelentős életmód váltás vár Rád, de még mindig jobb mint egy infarktus! Jobbulást, gyógyulást kívánok!


    Karácsony de jó, hogy itt vagy!:))) zökkenőmentes babavárást, és boldog születésnapot kívánok! Egyébként augusztusban a születésnapomra én is karácsonyos ajándékot kaptam a Páromtól, egy erdészházat erdővel mikulással figurákkal, és a mézekalács árus standot a falucskámba:) Szóval ez szerintem teljesen normális.


     


    Mostmegyek "edzeni" vagyis fekve lábtorna. Holnap, vagy utána jelentkezek addig is :


    csillámporos mézespuszedli Mindenkinek


     


     

  17. 2018. szeptember 30. 17:0342785.

    karacsony


    december elejere tervezem a megvalositast, majd akkor mutatom, de addig meg rengeteg dolgot kell beszerezni, a terv is meg homalyos a fejemben


    hatul hazsor, elotte egy havas teli kis teret kepzelek el padokkal, kis hiddal, korcsolyazokkal talan...


    borcsamama


    szivesen megneznam a kepedet, ha megtalalod


    a neten sok a kep, de a kivilagitottakbol ennem latok semmit, ahol egyszerre rengeteget fotoztak, szinten...

    előzmény:
    karácsony (42783)
    2018-09-29  21:54
  18. 2018. szeptember 30. 17:0342784.

    karacsony


    december elejere tervezem a megvalositast, majd akkor mutatom, de addig meg rengeteg dolgot kell beszerezni, a terv is meg homalyos a fejemben


    hatul hazsor, elotte egy havas teli kis teret kepzelek el padokkal, kis hiddal, korcsolyazokkal talan...


    borcsamama


    szivesen megneznam a kepedet, ha megtalalod


    a neten sok a kep, de a kivilagitottakbol ennem latok semmit, ahol egyszerre rengeteget fotoztak, szinten...

    előzmény:
    karácsony (42783)
    2018-09-29  21:54
  19. 2018. szeptember 29. 21:5442783.

    Köszönöm szépen!:) Képeket ezekről a szépségekről csak karácsony hetében látunk ha most egy dobozban bújkálnak,vagy sunyiban lefotózod majd nekünk?:)

    előzmény:
    LondonEye (42781)
    2018-09-29  20:33
  20. 2018. szeptember 29. 21:0942782.

    Hehe, akkor szépen gyarapodik az állomány. Aranyos lehetett az idős néni.


    Hogy a férjed megtalálja-e vagy sem, sok mindenen múlik.

    előzmény:
    LondonEye (42781)
    2018-09-29  20:33
  21. 2018. szeptember 29. 20:3342781.

    Ago


    milyen jo, hogy jottel, nagy ijedtseg lehetett,  de ez azert kevesbe megrazo, bar jobb lenne nelkule


    hogy telt egyebkent a nyarad?


    karacsony


    ne is fogyozz:-), milyen jo, hogy jon az ujabb topikbaba, gratulalok


    ladyzso


    huuu, de reg voltam ott, vennek par szep asvanyt az biztos



    kisfalumban elorelepes van: egyfontos boltban vettem 3 szep mecsestarto hazat, egy hoembert, es egy postaladat, amire ra van irva: Eszaki sark:-)


    az a resz a boltban ures volt, csak en valogattam, egyszer csak megall mogottem egy oreg neni, mosolyog nagyon


    mondom: mindjart itt a karacsony, erre elmeseli, hogy neki is van kisfaluja, Amerikabol hozta:-), szoval sokan vagyunk karacsony-imadok


    ja: es eldugtam egy dobozba mindent, le is ragasztottam, remelem, nem talal ra a ferjem


     

  22. 2018. szeptember 29. 20:0342780.

     


    banyoc@Pihenj sokat,és mielőbbi gyógyulást kívánok!


    Nyuszó Gratulálok az új szobához és a zuhanyzóhoz ! :)Biztos nagy öröm volt amikor elkészültek és birtokba vehettétek :) 


    LondonEye a karácsonyi falu nekem is tetszik:)Fürdőzselé,fürdőbomba sokkal jobb házilag csinálni az tuti :)fárasztó lehet ez a munka de nagyon szép is gondoskodni másokról . Azért vigyázz te is magadra!


    Ago79Remélem használ a szirup,jobbulást kívánok ! A gyógynövényes teákat sem lehet inni?Pedig ebben a hidegben tényleg jól esik.


    Mára ennyi,bebújok a jó meleg fürdőkádba :)


     

  23. 2018. szeptember 29. 20:0242779.

    Sziasztok Angyalok!Elmúlt a nyár,mindjárt vége a szeptembernek ,és egy bögre forró teát kortyolgatok.Úgy gondoltam ,hogy ideje beköszönni nektek. 


    Shephard Csodálatosak a munkáid!Annyira tetszenek ,hogy karácsonyig még az is előfordulhat rendelek tőled.Persze csak akkor,ha az idődbe ez is belefér majd .Gratulálok a családodnak,szép esküvő volt !Gyönyörű a fiad,büszke lehetsz rá! :) 


    Látom ,hogy szerencsére mindenkinek jól alakult a nyara,szép helyen jártatok! :)Mi is voltunk kikapcsolódni ,csak azt bántam,hogy sokat esett felénk az eső.Voltunk állatkertben ,pancsoltunk a Balatonba,a Velencei tónál,és nagy örömömre eljutottunk a tengerhez is pár napra.Fogyókúráznom most nem szabad, mert február végére várom a kislányom érkezését :)Próbáltam régebben az almaecetet ,az ízével nem volt bajom,de a fogyásban nem segített nekem.


    Bubcsi28 Nagyon szimpatikus a férjed, nem semmi dekorációtok lett :D Ezek a székre való mikulásos huzatok nekem is tetszenek,csak sajnos nem támlás a konyhánkban a szék. De hasonló papucsom  van ám,amit karácsony hetében veszek csak fel Sajnálom a szomszéd nénid,nagyon szép kort élt meg.Örülök, hogy sikeres volt a műtét a férjednek.


    havastájÉdes lehet a kislányod ! :)A gólyákat én is sajnáltam amikor elköltöztek mert mindennap nézegettem őket de örülök,hogy nem maradnak itt megfagyni.Idén lehet hidegebb lesz amit nem bánnák,mert akkor talán hó is fog esni.Amikor mi voltunk gyerekek még öröm volt a tél,most meg alig lehet hóembert is építeni ami nagyon szomorú szerintem.Tavaly ilyenkor még napsütésben bográcsoztunk .Tavaly 7 fát ültettem el,abból 4 elfagyott ,de az egres bokrom sikeresen túlélte.Az internetes csoportod engem is érdekelni fog .Gratulálok a keresztanyaságodhoz! :)Én a nyakammal küzdök már egy ideje,jobbulást neked !Szép az ajtódíszetek! 


    MágikaNagyon tetszenek a képeslapok!


    borcsamama


     


    Sok boldogságot minden ünnepeltnek,örülök,hogy jól sikerült :) De megennék most egy jó kis halászlevet :D Mi nyáron vettünk új mosógépet,nagy öröm volt !.:) 


    andisz73Kitartás a melóban!az én párom sem rajongott a karácsonyért,de kezdem meghozni a hangulatát.


    Jövőhéten lesz a szülinapom,és kaptam tőle egy táncoló zenélő fenyőmanót  :) Azt mondta a boltosok mosolyogtak rajta amikor keresték a raktárban :D https://www.youtube.com/watch?v=5S9lNhIwu2g&t=7s


     


     

  24. 2018. szeptember 29. 17:5642778.

    Szia!


    Ohh, szegénykém. Vigyázz magadra! Sajnálom, hogy nem szabad teát innod, és csokit sem ehetsz. Minden tea tiltott?


    Gyere máskor is.


    ..


    Mi a Természettudományi múzeumban voltunk. Sajnos eléggé össze van benne minden zsúfolva.

    előzmény:
    Ago79 (42777)
    2018-09-29  14:55
  25. 2018. szeptember 29. 14:5542777.

    Sziasztok!


    Havastaj azt mondta hogy írjak ide. Nos megpróbálom raszanni magam. 


    Londonkának igaza van tényleg kikben kivan rakva karácsonyi dolgok dekoráció stb stb


    . Ma voltunk a kikben.  Sajnos rólam annyit történt hogy két hete vittek be mentővel kórházba szívinfarktus gyanuval de szerencsére nem az hanem relfux probléma van nálam hogy nem záródik el gyomromszal.. Most iszok minden reggel egy természetes gyógynövénybol készült szirupot meg gyógyszer szedek szoralmasan. Sajnos mindent szabály bekell tartani és nem ehetek csokoládé sem teákat ami pont őszi napokon jó lett volna.


     


    Most ennyi röviden rólam. 


     


    Legyen szép őszi hétvégét nektek. Mindenkire szeretettel gondolok. Ágo 

Címlap

top