Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. szeptember 5. 11:3642701.

    Haho en is itt vagyok,  milyen jo, hogy elindult az elet


    narocsi


    sztem tok jo otlet nem kifejezetten kiallito helyisegben bemutatni a munkaitokat, igy tenyleg sokkal tobb ember latja


    a Balaton pedig maga a csoda, ez nem vitas, majd egyre konnyebb lesz oda is elmenni


    Madlena


    koszonom, jobban vagyok, 2 hosszu munkanap mar modottem is van


    te meg tudnad inni az almaecetes vizet? nekem is fogynom kene, mert a stressz ellen nekem csak a csoki hasznal


    meg a sajttorta


    meg a keksz


    megamegamega...


    Bubcsi


    jok a szekek, mar csak par karacsonyi feny hianyzik:-)


    Magika


    most milyen technikaban utazol?


    macska


    no erre nem gondoltam, hogy ezert tesz vissza a fooldalra...


    a mindenhol felugro, betolakodo reklamoktol egyebkent is ideges leszek...



    a karacsonyi hangulatrol: nalunk kulon egosorok vannak a falon, azt le se szedjuk sose


    van egy picurka kis elemes 10 centis fank, azt augusztusban raktuk el 


    egy hoember miota vilag a vilag, mindig ott log valahol, meg otthonrol hoztam


    es meg egy angyalka van kiakasztva tavaly majus ota, azt macskatol kaptam a talin borcsamamanal

  2. 2018. szeptember 5. 07:2342700.

    Sziasztok!


     


    Jézusom!!! Bocsánat a hangulatjelért!!! Telóról küldtem, és nem gondoltam, hogy ekkorák lesznek! De akkor majd nézek fenyőfát,meg valami karácsonyost...és akkor azt küldöm. 


     


    Bubcsi! Hogy Neked milyen rendes férjed van!!!  Vagy csak jól van nevelve?  Szép a papucsod is! 


    A Fb-on sokan írják, hogy már a Kik-ben is elkezdték kirakni a karácsonyos dolgokat.....Hm....lehet ma benézek.


     


    Narocsi! Te fogytál is?   Az almaecetes vizet kaja előtt fogyasztottad? 


     


    Macsek ! Köszi a képeket! :)


     


    Szép napot Nektek!

  3. 2018. szeptember 4. 21:0642699.

    Szia Bubcsi!


    Nagyon örülök, hogy te is itt vagy köztünk. Meg persze minden Angyalkának. 


    A rosszat gyorsan el kell felejteni és csak a szépre emlékezni.


    Mindenkinek további szép estét... 

    előzmény:
    Bubcsi28 (42698)
    2018-09-04  20:26
  4. 2018. szeptember 4. 20:2642698.

    Sziasztok Angyalok!


     


    Itt vagyok ám én is (le se léptem tavasszal, olvastam mindig), csak rohanásban voltam az utóbbi napokban, így nem tudtam előbb írni.


    Látom mindenkinek nagyon mozgalmas volt a nyár!


    Nekünk volt jó is meg nem annyira jó is, de összességében pozitívan zárult. Vagyis még nem, mert egész héten 30 fok van.


    Április óta gigamega nyár van, rengeteg 34-36 fokos meleggel. Eső múlt héten esett május óta...Ez itt most napocska jel.


    Majd a nyári élményeket hozom később részletekben. Meg csomó mindenféle mesélnivalóm van, főleg karácsonnyal kapcsolatos, de most nem akarok kisregényt írni.


    Annyit mondok, nálunk már karácsony van....


    A férjem a székekre ráhúzta a mikulássapkákat- ezt találta ki okosan, hogy ne legyenek " koszosak" a székek.


    Ma beszereztem egy karácsonyi papucsot is, meg hirtelen teli lettek a boltok adventi sütikkel.


    Hétvégén egy kis őszi díszt barkácsoltam, meg szedem szorgalmasan a tobozokat télre.


    A képeket ma nekem is Macsek hozza.


    Puszi mindenkinek,


    Bubcsi


     


     

  5. 2018. szeptember 4. 20:2542697.

    ...és még egy...

    előzmény:
    macska54 (42696)
    2018-09-04  20:24
  6. 2018. szeptember 4. 20:2442696.

    Bubcsi képei. Lekicsinyítettem, majd jön ő maga.

  7. 2018. szeptember 4. 11:0342695.

    Nekem is fogyni kellett, kevesebb kenyér, soook paradicsom, saláta, és citromos víz vagy almaecetes víz...


    Szeretem a Balatont, de nehéz szívvel indultam el. Aztán sikerült azért pihenni is, de mindig úgy járok, hogy viszek könyvet meg kézimunkát és nemigen haladok velük...  Lassan elő kell venni a karácsonyi kézimunkákat is. Hamar lesz kiállítás. Egy cukrászdában lesz a sétálóutcában; előtte szokott lenni az adventi vásár. Reményeim szerint sokan fogják látni, talán többen, mint egy kiállítóteremben.


    Hogy csinálsz ekkora nevetőfejeket???


     


     

    előzmény:
    Madlena (42694)
    2018-09-04  09:10
  8. 2018. szeptember 4. 09:1042694.

    Sziasztok Angyalok!! 


     


    Huuuuuu mennyit írtatok!! 


    Mi lesz itt karácsonyig? 😁😁


     


    Shephard! Csodaszépek a munkáid!! Nagyon büszke lehetsz magadra!! :)  


    Annak a csokilekvárnak még van még a receptje? Elkérhetném?


     


    Itt nagyon őszies idő van...


    Lehet teázni, forró csokizni. 😁😁


     


    Londonka!  Jobban vagy?


    Narocsi! Nagyon szép képek! 


    Elhiszem, hogy vegyes érzések voltak benned. :(


     


    Engem is kidob a főoldalra állandóan!! 


     


    Van aki diétázik? 😁


    Anyum halál a óta , ami februárban volt, híztam 10 kg-ot 😱😱😱


    Muszáj leadnom...különben én leszek a Mikulás, vagy hóember.. stb.


     

  9. 2018. szeptember 4. 03:5342693.

    Jó reggelt Angyalok. 

  10. 2018. szeptember 3. 23:3742692.

    Sziasztok!


    macska 


    Nem semmi látogatóitok voltak, gondolom élelmet kereshettek.


    Sajnálom, hogy nem úgy sikerült a meglepetés, ahogyan terveztétek,  de a lényeg, hogy az ajándék teli találat lett.  


     


    Shephard


    Gratulálok tesódéknak, sok boldogságot kívánok nekik. 


    Gyönyörű dolgokat készítesz.


    Oli már kész legény, nagyon csini szerelése volt. 


     


    Papád hogy van?


     


    Londonka


    Olyan élményem is van  , amikor néhány éve volt az a nagy árvíz, akkor is bementünk a városba nézelődni, még valamelyik 


    hídon is átsétáltunk, félelmetes látvány volt ahogy kavarog és visz mindent a víz.


     


    fonicia


    Rég hallottam rólad, jó hogy bekukkantottál.


    Szuper, hogy már megrendelted az első díszt és, hogy már tudod, milyen lesz a fátok. 


    Már én is vásároltam néhány kelléket a karácsonyi alkotáshoz és persze terveim is vannak bőven.


     


    borcsamama


    Jó mozgalmas volt a nyaratok, de így is kell, kell egy kis kikapcsolódás, feltöltődés. 


    Akkor ti is szerencsésen kifogtátok a jó időt.


    Gratulálok Ádámnak a nagy fogáshoz, gondolom milyen boldog lehetett. 


    Kíváncsian várom a beszámolódat a táborokról.


     


    narocsi


    De jó, hogy te is benéztél, gyönyörű a balatoni kilátás.  Köszönjük a képeket, várjuk majd a karácsonyi kiállítás képeit is.


     


    ladyzso


    Nektek is izgalmas, kalandos volt a nyár. Fantasztikus az a siófoki kép, szuperül néznek ki azok az ernyők fellógatva.  


    A Sümegi vár is nagyon szép, néhány éve mi is voltunk ott.


     


    Jó éjszakát, szép álmokat!


     


     

    előzmény:
    macska54 (42691)
    2018-09-03  20:55
  11. 2018. szeptember 3. 20:5542691.

    Köszönöm szépen.


    ....és köszönöm a szép képeket is... a gyerekek tényleg élvezhették, hísz ez pont nekik való progi volt.


    Ma nagyon sok intézni valóm volt. Alig maradt időm a géphez. Pedig a Németeknél még rengeteg gólya van kamerás fészekben. Sőt a különböző EU. fészkekbe is. Na mind1, majd holnap. Bár elég sűrű a hetem..... de majd ügyeskedek. Sok a restanciám emberkék  felé is. Mindig vannak kérések aminek most egy kicsit lassabban megy a megoldása. De azért meg lesz minden. Majd össze kapom magam. Reggel 3-kor keltem, este 11-kor feküdtem.... mégis rövid a nap. 


    Mindenkinek további szép estét.... lásd kép.

    előzmény:
    ladyzso (42690)
    2018-09-03  20:18
  12. 2018. szeptember 3. 20:1842690.

    Sajnálom, hogy nem úgy alakult a köszöntés, ahogy terveztétek. Tök jó, hogy ilyen sikere lett az ajándéknak.

    előzmény:
    macska54 (42682)
    2018-09-02  20:57
  13. 2018. szeptember 3. 19:1442689.

    Bella vadaspark, Siófok mellett.


    1. kép: teve


    2. kép: ilyen meleg volt

  14. 2018. szeptember 3. 19:1342688.

    Sziasztok!


    Olyan sokat írtatok megint.


    Narocsi: szép képeket hoztál. 


    Borcsamama: jó programjaitok voltak Balcsin. Mi a Barbarossa kalózhajón voltunk, a gyerekek beöltözhettek kalóznak, volt arcfestés, frissítő, kincskeresés, végül kalózeskü. A gyerekek nagyon élvezték.


    1. kép: Siófok


    2. kép: siófoki naplemente


    3. kép: Sümegi vár


     

  15. 2018. szeptember 3. 10:3142687.

    1. Kilátás a világosi felsősétányról.


    2. A saját mini képem a budaörsi országos foltvarró kiállításon; címe: Balaton- fény és víz


     

    előzmény:
    macska54 (42686)
    2018-09-03  09:58
  16. 2018. szeptember 3. 09:5842686.

    Szia narocsi! 


    Már hozom is... Lányok én teszem ide narocsi képeit mert nem tudta. Majd ő elmondja miről szól.  Fogadjátok szeretettel.

    előzmény:
    narocsi (42684)
    2018-09-03  09:31
  17. 2018. szeptember 3. 09:3342685.

    nem vitte a mellékelt képet. megint nagy.


     

    előzmény:
    narocsi (42684)
    2018-09-03  09:31
  18. 2018. szeptember 3. 09:3142684.

    Sziasztok!


    Megjöttem én is!  Szerdán gondoltam, hogy írok be egy visszaszámlálást, de nagyon hó vége volt; sok munkával...


    Voltam 2x a Balatonon, egy kicsit sírós, egy kicsit kirándulós, egy kicsit fürdős volt.  Emberes dolog egyedül visszamenni egy családi nyaralóba!!  Augusztusban nagyon  meleg időt fogtam ki, még életemben nem voltam ennyire barna.


    Ja, a karácsonyi tervek: április-májusban megszerveztem, hogy a klubnak legyen karácsonyi kiállítása.


    A budaörsi országos kiállításon van fent közös darabunk: http://sugovica.blogspot.com/


    Van saját darabom is mini (30x30 cm-es)


     


     

    előzmény:
    macska54 (42683)
    2018-09-03  03:37
  19. 2018. szeptember 3. 03:3742683.

    Jó reggelt minden Angyalkának! 


    Most esett 5 percig (03h). Oly rég esett. Nyomott a levegő. 

  20. 2018. szeptember 2. 20:5742682.

    De cukik vagytok. Azért nem olyan kevés az akik ott vannak.


    Igen.... kicsit vegyél vissza a tempóból, megbosszulja magát.


    Voltunk tesónál köszönteni, de nem sikerült jól. Mi csengettünk, hogy ott állunk az ajtajába és lefilmezzük, hogy, hogy megdöbben, de nem hallotta a csengetést. A teraszon ült. Kénytelenek voltunk felhívni.   De az ajándék az siker volt. Új fűszertartó készletet kapott. Már rég kinézte, mi meg sutyiba megvettük.


    A kép róla: még nincs ott a helyén csak én beszerkesztettem a konyha szekrényébe. A konyha az a Dunánál van ahova lesz. Ő meg most este jött Pestre. 


    Mindenkinek további szép estét......

    előzmény:
    Shephard (42681)
    2018-09-02  19:49
  21. 2018. szeptember 2. 19:4942681.

    Sziasztok Manócskák 


     


    Pocsék kedvem van, többszöri sírás után csak vége lesz a napnak 


    Macska54: köszönik szépen a jókívánságot, én pedig a képeket Köszönöm, igyekszek minden megrendelést úgy teljesíteni, mintha magamnak készíteném Ez a róka vendégeskedés nem semmi 


    ladyzso: nem akartak várni jövő nyárig, nincs baba a dologban  Hát nem igazán, mondogatom neki hogy holnaptól ovi, de semmi, tényként mondja Ő is de ennyi! Köszönöm 


    LondonEye: köszönöm a visszajelzés, mindig jól esik tudni, hogy örömmel használják a gazdáik a termékeimet, és köszi a rendelést is 


    Fonicia: sziaaaa, nálunk is vannak kék díszek a fán, bár ki tudja idén milyen lesz még 


    Borcsamama: köszönöm szépen  Visszanézve a tavalyi képeket meg megnézve az ideieket annyit változott a technikám, persze jó értelemben, sokkal szebbeket készítek már  Amúgy Oli előszeretettel használja a "karácsonyos nénis" kanalam  Gratulálok Ádámnak a nagy fogáshoz 


     


    Megyek vár a munka, lehet már ez is frusztrál, no nem a munka, hanem hogy tényleg az elmúlt 11 hónapban egy kezemen megtudom számolni mikor pihentem, ez van, lassan változtatok ezen, de be kellett indulnia! No jó nem siránkozni járok ide 


    Mutatok pár képet a pénteki esküvőről, "kis létszámú" polgári volt, gyűrűvivő kisfiú izgatottan várta a fellépését  


     


    Lehet éjjel még benézek, szép estét 

  22. 2018. szeptember 2. 17:5442680.

    Sziasztok!


    Szuper ogy sorban előkerül mindenki, nagyon örülök nektek, most már olyan sokan vagyunk, hogy nem is sorolom egyenként a neveket, remélem senki nem veszi rossz néven.


    fonicia, neked külön örülök, mert annyira régen jártál erre.  Hogy vagy,  mi újság veled?  Remélem minden rendben most már.  Gyere sokszor, és mesélj te is.  


    shephard, elsősorban gratulálok a sikeredhez, no de hát ez nem is kérdés, hiszen olyan szép dolgokat csinálsz.  Az én kanalam is nagy becsben van tartva, azt csak én használhatom, és csak kakaóhoz, forró csokihoz.


    Mágika, nagy élmény lehetett a híd alatti mászkálás..  Szerencsések voltatok  ahányan csak jó időt fogtatok ki a nyaralásra. 


    Mi szinte egyetlen napot se voltunk itthon augusztusban.  Júl. vége, aug. eleje nekem két nagyon jól sikerült tábor, majd lesz külön beszámoló képekkel. Egy hét itthon, utána Balaton a gyerekekkel és sok-sok programmal, pl. hajózás, cirkusz, lovaglás az elefánt hátán, autogram gyűjtés a fellépőktől a porondon.  No persze nem én, hanem a srácok.  


    csodálatos időnk volt, sehol egy felhő, a víz 29 fokos, gyönyörű helyen voltunk Balatonöszödön.  A  képeken az elefántlovaglás, a kilátás a teraszunkról, ill.egy korábbi kép még májusból, vízhőmérséklet ellenőrzés. :-)


    Volt rengeteg fürdés, horgászás nappal és éjjel.  Ádám, az apukája és borcsapapa bementek egy bérelhető stégre jó messzire vizibiciklivel és hajnali négyig ott horgásztak.  Lehet még most is ott lennének, ha nem teszik ki a piros viharjelzést.  Ami a legfontosabb és nagy álma volt Ádámnak, hogy megfogta élete első igazi nagy halát, egy két kilós süllőt.  Azt mondta:  papa én most olyan boldog vagyok, hogy sikítani tudnék örömömben.  Nagyon cuki volt.


    Élménybeszámoló mára befejezve, eldugulok, mert nem hogy karácsonyra, de már az első héten rám untok. 

    előzmény:
    fonicia (42678)
    2018-09-02  16:35
  23. 2018. szeptember 2. 17:1942679.

    fonicia... ne csak olvass bennünket hanem gyere bátran közénk. Olyan szép időszak ez a várakozós pár hónap. .... és milyen gyorsan elszalad..... ahogy a nyár is ezt tette.


    Szép lesz a fád... majd megmutatod amikor meglesz? 


    Gyere máskor is. Angyal  leszel te is.

    előzmény:
    fonicia (42678)
    2018-09-02  16:35
  24. 2018. szeptember 2. 16:3542678.

    Sziasztok kedves karácsony váró barátaim!


    Nagyon régen kukkantottam be hozzátok, bár sokat gondoltam rátok. Szeptember elsején mindig eszembe juttok, hiszen ez a készülődés első hivalalos :) napja. Velem is sokminden történt, de hosszú lenne leírni ezért inkább arról írok hogy megrendeltem az első díszeimet kb 3 hete és a héten már nagyon várom őket. Csodás tó kék (így írta)gömb díszeket néztem ki. A karácsonyfám kék-fehér lesz.


    Remélem mindenki jól van és már lassan elkezdi a készülődést.


    Sok puszi nektek.


    Olvaslak benneteket és néha írok is!


  25. 2018. szeptember 2. 12:1642677.

    "engem allandoan kivag a fooldalra, titeket is?"


    Igen, nézd a reklámokat. Ebből élnek/élnének. 

    előzmény:
    LondonEye (42676)
    2018-09-02  11:15

Címlap

top