Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. június 5. 18:5542626.

    Sziasztok!


    Csak benézek.


    Borcsamama: jó mozgalmas hetek vannak kilátásban, biztos nagyon ügyes mindegyik unoka.


    Macska: jó sok programod lesz, ez igen.


    Mi már voltunk Kecskeméten, Balatonfüreden.


    Lett egy tetkóm.


    Már csak két hét van hátra az iskolából, gyerkőc nagyon várja a nyári szünetet. 


    Nagyon meleg van, de holnap jön némi lehűlés.

  2. 2018. június 5. 17:4442625.

    Szervusztok Angyalok, Szia Macsi,


    Ide írok Neked, mert egy idő óta nem muxik a gépem, csak a teló, ez új, kopkopkop... Szép nyári programok elé nézel, többször épp egy időben utazunk, több országba (A,I,HR, Gr, közben B.fured). Én kérek képeket, főleg Madridbol, oda nem jutottunk el.// Kellemes utazásokat kívánok. Szeretettel évi 

    előzmény:
    macska54 (42624)
    2018-06-05  09:01
  3. 2018. június 5. 09:0142624.

    Sziasztok Angyalok!


     


    gavastáj, borcsamama örülök, hogy bejelentkeztetek. Nagyon szomorkás a topikunk.


    Remélem szeptemberben többen itt leszünk.


    havastáj jobbulást kívánok és sok szép élményt a nyárra.


    borcsamama micsoda rengeteg ilyen-olyan program vár rád a nyáron, igen megérdemled a jól megérdemelt nyugdíjas éveket. Használd ki minden pillanatát.


    A képeket még mindig várom.


    Nálam is sűrű a nyári táncrend.


    Juni. 16. Fenékpuszta madárgyűrűző és mentő állomás.


    Juni. 25-28. Zeltweg (egy híres gólyapár látogatása), és Gráz, csak úgy.


    Juli. 1. kb 2 hét Németország.


    Juli. 28-29. Rust első nap, haza felé egy gólyás társunknál szállunk meg és ott maradunk 1 napot.


    Aug. 1-4. Prága Judyval.


    Szept. 9-13. Tesokkal Madrid.


    Okt. 20-21. Hortobágy, Darubehúzás. Ezek a fixek.


    Tervbe van még Dunabogdány, Nagyiván és még ami esetleg adódik. Persze mindig adódik valami. Most pl. 2-án voltunk Lajosmizsén. Nagyon szép nap volt.


    A képeket csak annak küldöm aki kimondottan kéri. Miután majd hogy  senki nem jelezz vissza nem akarok senkit terhelni. Kivétel akik vissza jeleznek. Én azt tudom kik, és ők kapják is. Nem veszem zokon, félre ne értsetek. 


    Mindenkinek nagyon szép nyarat, pihenést kívánok a mielőbbi viszont találkozásra itt a topikban. 


     

  4. 2018. június 3. 11:1142623.

    Sziasztok!


    Havastáj, örülök hogy benéztél, remélem már rendbe jöttél teljesen.   


    Látom nálatok is zajlik az élet.


    Mi sem unatkozunk, most folyamatos a kertelés, eper,meggy, málna, uborka  és szépen sorban a többiek, mindig van mit csinálni. 


    A gyerekek is egyre többet vannak itt, lassan évvége, akkor meg pláne.Rengetegkirándulást, kreatívkodás és hatalmas társasozásokat tervezünk.  Most még zajlanak


    az év végi felmérések, volt egy csomó verseny is.  Mindenhol szép eredményeket ért el Ádám, matekból 300-ból a a 18. lett.   Jól sikerült a zeneiskolás záró koncert is, ügyesek voltak. Múlt héten még futóversenyen volt, hétfőn hangosolvasásból lesz felmérője , hogy  biztos legyen az évvégi kitőnő.  


    Dórinak hétfőn az oviban népitáncból lesz záróvizsga, pénteken ballagás.


    Ha ezek lezajlanak, utána már csak pihenés, nyaralás.  Ádám megy táborba, aztán szülőkkel két hét tengerpart, és egy hét Balaton, oda mi is megyünk velül.


    Túl vannak az idei horgászversenyen is, Dóri 3. Ádám 4. helyezett lett.  A kicsi lány rettentő büszke hogy most már neki is van érme és kupája.


    Nekem lesz két varrótábor, borcsapapának többszöri balatoni horgászás, és a "kicsi" fiunkkal egy kis túrázás a Tátrában. 


    Szóval azt hiszem elég mozgalmas nyár elé nézünk, aztán lassan átfordul az idő egyteljesen más izgalomba, jön a karácsonyi készülődés, tervezgetés, amit szintén nagyon várok. 


    Meséljetek ti is, ki mit csinál, mivel telik az időtök?  Persze tudom sokan vagytok akinek dolgozni kell, és csak a szabadság rövidke ideje marad a pihenésre.  Átéltük ezt mi "öreg" nyugdíjasok is, azt hiszem most megérdemelten élvezzük a lehetőségeinket. 


    Szép nyarat, jó pihenést, sok-sok élményt Mindenkinek!

    előzmény:
    havastáj (42621)
    2018-06-01  09:17
  5. 2018. június 1. 09:1842622.

    Jaj, elfelejtettem a legjobbat! 3 hónap mulva ilyenkor indul.... 

  6. 2018. június 1. 09:1742621.

    Sziasztok!


     


    Gondoltam beköszönök és megtöröm a csendet.


     


    Képzeljetek elkaptam vmit ebben a 80 fokban vacogva feküdtem a takaró alatt. Elég vicces volt. Már jobb, de a torkomat meg érzem.


     


    Mindig történik valami körülöttünk, jövő héten meg utána egy szoptatással kapcsolatos képzesre megyek, közben a keresztlányom ballag az oviból. Nem lesz nagy felhajtás, egyrészt a két picibaba miatt, másrészt tesóméknál épp lakásbővítés van, pont ez nem hiányzik. Az esemény után mutatom, mit kap tőlünk. Egy szatén rózsás csokrot csináltattam neki. Olyan szép. 


     


    Na, megyek is, munka van! 


     


    Szép napot, vigyázzatok magatokra ebben a hőségben!

  7. 2018. május 16. 19:1342620.

    Szia Borcsamama!


    De jó hogy itt látlak. Ádámnak nagyon drukkolok. Örülök, hogy ilyen jól éreztétek magatokat. Már alig várom a képeket. Jó lesz a színház is. Tele vagy jobbnál jobb progival. Jól is teszed. Addig kell mennünk amíg tudunk. Érezd jól magad. A tali az felejthetetlen volt egy éve. Most is köszönöm hogy ott lehettem. 

    előzmény:
    borcsamama (42618)
    2018-05-16  10:45
  8. 2018. május 16. 19:0542619.

    Bizony nagyon jó volt. Soha nem feledem. 

    előzmény:
    narocsi (42617)
    2018-05-15  21:47
  9. 2018. május 16. 10:4542618.

    Sziasztok!


    Hát igen, már egy éve!  Nekem is sokszor eszembe jut, és sajnálom hogy most nem kell izgatottan készülnöm, tervezgetnem hogy mit főzzek és süssek, vajon eljön-e mindenki, meg ilyesmik.  


    Idén is megismételhettük volna, de ez most nem rajtatok múlt, én nem ajánlottam fel a lehetőséget.  Nem azért mintha nem szívesen tettem volna, de még mindig várjuk a burkolót, minde tele van a már megvásárolt lapokkal, és nem lenne jó ha a két dolog ütközne egymással. 


    Ha túl leszünk a lapozáson, én benne lennék egy ismétlésben, akár összekötve a tervezgetett varrós programmal is.


    Valamikor június-július hónapban lehetne erről szó, az aug. már nem jó, egész hónapban van valamilyen programunk.


    A kirándulásunk nagyon jól sikerült, jó éreztük magunkat, szép helyeken jártunk, és főleg élveztük a fürdést.  Nem kellett főznöm sem, minden nap máshol ettünk finomakat.  A képeket még mindig nem rendeztem albumba, azóta is mindig van valami, ami miatt elmarad, de pótolni fogom.  


    A hosszú hétvégére mindenkinek jó pihenést, szép időt, sok jó programot.  Mi ma este Ádám évvégi vizsgakoncertjére megyünk, szombaton a menyemmel színházba megyek, borcsapapa a Balatonra horgászni.  Szóval nálunk zajlik az élet, de nagyon élvezzük. 

  10. 2018. május 15. 21:4742617.

    Hát még a megrögzött "karácsony fanokat" is elvarázsolta a május!  Szó szerint csiribííí- csiribááá, majd visszajövünk. 


    Épp a héten lesz 1 éve, hogy Borcsamamánál nyári mikulásoztunk!    Nagy keveredés volt: eper meg karácsonyfa meg virágzó kert...


    Jó volt!


     

    előzmény:
    macska54 (42616)
    2018-05-15  09:38
  11. 2018. május 15. 09:3842616.

    Sziasztok. Hol van a mi kis csipet-csapatunk?


    Várlak benneteket vissza -ok!

  12. 2018. május 5. 14:0342615.

    sziasztok


    a YouTube-on tegnap talaltam egy nagyon helyes kis sorozatot, ajanlom mindenkinek


    Rozsaagy a cime


    Havastaj koszonom a kerdest, a munkat imadom, bar a vilag egyik legnehezebbke, es a ceg sem az igazi


    csonkanek, no igen, en is varon a koncertet nagyon

  13. 2018. május 4. 18:3842614.

    További jó pihenést, tartalmas kikapcsolódást. 

    előzmény:
    borcsamama (42613)
    2018-05-04  15:18
  14. 2018. május 4. 15:1842613.

    Sziasztok! 


    Minden Monikanak boldog nevnapot! Majd otthonrol irok. Jol erezzuk magunkat. Puszi 

  15. 2018. május 3. 21:1142612.

    csonkanek örülök hogy van neted. Nagyon tud hiányozni. Legalább is nekem. Tuti függő vagyok. Jól teszed ha elmész a dokihoz, a kullancs nem játék.


    Havastáj gratulálok az új családtagokhoz. Jó egészséget, szép, tartalmas életet kívánok a babáknak és szüleiknek.


    Nem tudom volt-e szó a gólya mániámról, de pár szóval leírom. A fb-on vettem észre 7-8 éve a darányi fészket. Elmentettem a linket és nem tudom miért de azon vettem észre magam, hogy napi szintem kezdtem nézni a gólyák életét ezen a linken. Volt ott egy kapcsolat amit én olykor kérdésekkel bombáztam. Ugyanis nyár vége volt és nem láttam vissza jönni a kicsiket. Na akkor törött el a mécses nálam.  Nem tudtam akkor még hogy a kicsik kb. 12-16 nappal előbb mennek el mint a szülők. És miután többször írtam arra a mail címre azt ajánlotta (ő is ott van) hogy reggeljek a fórumba ott sok mindent megtudok és megtanulok. Így is tettem és ott ragadtam. Ma már sok újat nem tudnak mondani a témában, de azért mindig tanulok még most is valamit. Na és ami most van az már őrület. Teljesen bele vetettem magam ahogy oly sok 10 ezren. De még nem unom. Rengeteg gólyás csopi van. Sose gondoltam, hogy ennyi embert érdekel. Na erről nem lehet röviden írni. Abba is hagyom. 


    Remélem Borcsamamáék szép élményekkel térnek vissza. Vagy már meg is jöttek? Sajna elfelejtettem mikor mennek meg jönnek. Bocsánat érte. Várok képeket tőle.


    Mindenkinek további szép estét kívánok. Jó éjszakát. 


     

  16. 2018. május 3. 11:1142611.

    Sziasztok Manók!


    Hip-hip-hurrááááá!!! Végre van netünk!!!!


    Múltkor patkányokról regéltem, ma sokkal kisebb jószág ragaszkodásáról tudok beszámolni. Sajnos, ezek kullancsok! Azért többes szám, mert kettővel is meg kellett küzdenem! A hosszú hétvégén vidéken voltunk, minden gyermekem a családjával, bográcsoztunk, tárcsán sütögettünk a nagy kertben, amiben előtte 2 nappal a fiam füvet vágott, de sikerült mégis összeszednem egy kullancsot. Ezt kedden délután észleltem, kitéptem, mint szoktam az évek során, de tegnap már annyira viszketett (így szokott lenni nálam, kb. 3 napig utána), hogy jól megvakartam, nem bírtam ellenállni, mára már váladékozik és a szomszédasszony szerint pirosodik, így megyek nemsokára a bőrgyógyászhoz, mondjon ő ítéletet. Ma reggel viszont a térdhajlatomban észleltem egy másik kullancsot, ezt már valószínűleg itthon a kertben szedtem össze. Kivette a szomszédasszony, de ha már ott leszek a bőrgyógyásznál, ezt is megmutatom.


    Tegnap újabb kártyaparti volt, nagyon élvezzük, jókat nevetgélünk közben, szolid koccintás az elején, kis sütizés és 2 óra kávézás. Jó dolguk van a nyugdíjasoknak!


    Londonka, nagyon ritkán jársz itt, köszönöm a farmer újrahasznosítási ötleteket! Nagyon jó szórakozást kívánok a Rolling Stones  koncerthez! Micsoda buli lehet majd!


    Borcsamama, lehet, már el is indultatok kikapcsolódni borcsapapával, érezzétek jól magatokat, ehhez megfelelő időjárást is kívánok! Varrogattál mostanában? Miket?


    havastáj, micsoda szaporulat a családban, a nagyszülők (na és persze a szülők) nagy örömére! Nóra is szépen cseperedik, jó egészséget Nektek!


    Van egy facebook csoport, az "INTERVOX Női Kar Sátoraljaújhely", ahol fényképeket láthattok a kórus néhány fellépéséről. Most legutóbb Tolcsván jártunk a Szirmay-Waldbott kastélyban, csodás belső helyiségeit felújították, a könyvtár például teljesen megmaradt, olyan könyvszekrények borítják, amikben egyetlen darab szög sincs! A félkörben jobbról a második, a szalonban az álló sor jobb szélén vagyok, ha megnézitek.


    Szép hetet kívánok, jó egészséget mindenkinek!


     

  17. 2018. május 1. 21:5142610.

    Sziasztok!


    Marcsi, köszönöm. Remélem ha nagy leaz, szép emlékként fog rá gondolni. Nyilván most neki még semmi sem jelent. 


    Remélem meggyógyultál.


    LondonEye, hogy tetszik a munka? Hogy vagytok? Kár, hogy nem néztem be előbb, épp ma dobtam ki egy farmert.


    Borcsamama, köszi. A terveinket még ráérünk közelíteni. Nem életbevágó egyik sem. 


    Miket varrsz mostanság?


    Macska, lehet már volt szó róla, csak nem emlékszem, de hogy kezdődött nálad ez a gólyalesős hobby?


    Narocsi, köszi, aranyos vagy! Igazából teljesen ki voltam merülve, Nóri annyira rossz alvó. Most, egy év után tartunk ott, hogy tudok aludni 4-5 órát egyben. Ez sokat dob a hangulatomon. 


    Hú, nagyon szépeket készítettél.


    Csonkanek, sajnálom, hogy meg kellett küzdenetek a patkányokkal. Én rettegek az ilyen rágcsálóktól.


    Mágika, egy kis vetemenyes kertem van. Mondjuk egy egyéves mellett ez is kész kaland. Macerás minden felújítás átalakítás, én most azon egyezkedek a férjemmel, hogy minél egyszerűbben megússzuk. Nagy koszoláshoz, hosszantartó munkához nem lesz idegzetem. Akkor inkább bele se vágjunk...


    Részvétem a párod keresztanyja miatt.


    Mi is szeretünk kint sütögetni, bár tavaly ez eléggé kimaradt, de már mi is beszéltük idén.


    Mi kisétáltunk az itteni városi majálisra. Nórának tetszett a zene, táncizott rá. Más nem igazán érdekelte még. 


    Két nagy dolog is történt, mindkét tesóm múlt héten világra hozta a kisfiát. Mindenki jól van, a picik hihetetlenül cukik . 


    Elfáradtam, ma takarítottam, szanálom a ruhákat, cipőket. Olyan nehezen válok meg bármitől is...


    Jó pihenést mindenkinek!

  18. 2018. Április 29. 19:4042609.

    Nagyon ötletes a farmer újragondolás!

    előzmény:
    LondonEye (42608)
    2018-04-29  13:04
  19. 2018. Április 29. 13:0442608.

    https://eletszepitok.hu/farmer-ujrahasznositas/


    regi farmer ujrahasznositasi otletek, hatha valaki talal benne hasznosat, megvalosithatot

  20. 2018. Április 25. 21:1842607.

    Sziasztok, szép estét Angyalok! 


    Az El Caminos linket postáztam azoknak akik kérték.


    További szép estét, jó éjszakát mindenkinek. 

  21. 2018. Április 24. 09:2342606.

    Jó reggelt Angyalok!


    Mágika!


    Őszinte részvétem. Kívánom, hogy úgy teljen a hosszú hétvégéd ahogy szeretnéd. Természetesen küldöm majd a linket(ket).


    Narocsi!


    Amire kértél nagyon szívesen megcsinálnám de nem küldted a képeket. Várom, csinálom ahogy megjön.


    Ma viszem Macimat a reptérre. A linket kb. 2-3 nap múlva fogjátok kapni. Mikor már van mit albumba tennem. Kérlek tegyétek el a kedvencekbe és folyamatosan teszem fel a képeket. De ha valaki nem találná vagy elvesztené írjon és küldöm. 


    Lehet hogy közben megjött a kép amit Narocsi mond. Itt most félbe hagyom és benézek a levelezőmbe, hátha az jött. Igen az jött. Máris ide teszem azt is. 


    És ime Narocsi munkái. Amit én is köszönök. Nagyon szép. Ügyes vagy. 

    előzmény:
    Mágika (42605)
    2018-04-23  23:11
  22. 2018. Április 23. 23:1142605.

    Sziasztok!


     


    Gondoltam bekukkantok, már rég jártam erre és teljesen meglepődtem, annyit írtatok az elmúlt napokban, nagyon örülök neki,


    hogy többen is hírt adtatok magatokról.  


     


    Macska  


    Nagyon jó utat és kitartás kívánok Mackó párodnak az útra!  


    Neked is kitartást, hiszen jó sokáig nem fogjátok látni egymást, bár tudom, hogy rendszeresen tartjátok majd a kapcsolatot, de azért az nem pont olyan, mintha itt lenne melletted. Kb. mennyi időre tervezi az utat, 3 hónap alatt végig lehet menni?


    Nagyon jó utat kívánok neked és tesódnak is a gólya lesre!  Előre is köszönöm a linket és nagy érdeklődéssel várom a beszámolót mindkét úról.  Szuper kis képet, térképet készítettél az útról, nekem tetszik.


     


     Londonka                             


    Az a hóemberes poló    nagyon jó, teljesen beleszerettem.  


     


     


    Csonkanek


    Nem semmi ez a patkányos mizéria, még jó hogy észrevettétek.


    Mindjárt 2-a lesz, addig is kitartást, aztán már könnyebb lesz.


     


    Narocsi


    A Balatonon melyik részre járok, ha a pontos helyet nem is szeretnéd elárulni, északi vagy a déli oldal, eleje, túlsó vége vagy a  közepe felé? Mi Lelle és Boglár környékét szeretjük leginkább.   


    Gratulálok a kiállításhoz, megmutatod milyen munkád van kiállítva?


     


    Borcsamama


    Gratulálok Dóri első pontyához, ügyes kislány.


    Borcsapapának  kellemes időöótöltést és jó fogást kívánok.


    Hamarosan indultok is a közös pihenésre, szép időt kívánok, érezzétek nagyon jól magatokat, kapcsolódjatok ki, töltődjetek fel egy kicsit azon a szép helyen!  


     


    Marcsi


    Mielőbbi gyógyulást kívánok neked. Milyen rendesek a fiúk, hogy így gondoskodnak rólad a fiúk, te csak gyógyulgass és horgolgas közben. 


    Kitartást a bontáshoz, jó sok munkával jár az ilyen.  Mi lesz  helyén?


     


    Havastáj


    Jó is egy kicsit kiszabadulni a lakásból a friss levegőre.  Mit kertészkedtél, virágot  ültettél?


    Tervekkel mi is tele vagyunk csak a megvalósítás nem mindig sikerül, biztos ti is megegyeztek hogy mibe vágjatok bele.


    Mi idén szeretnénk a fürdi ablakát illetve a konyha ablakát + erkélyajtót kicseréltetni, csak egy kicsit körülményes a dolog, mert emiatt egy picit a konyhai radiátort is meg kell bolygatni, mondjuk nem gond mert a párom megcsinálja. Utána jó lenne kicsempézni a konyhát és persze akkor már új konyhaszekrényt is szeretnék, na majd meglátjuk mi lesz belőle.  


     


    Bubcsi


    Hogy sikerültek a vizsgák?


     


    A múlt héten én is kertészkedtem egy picit, a terasz előtt van egy pici virágágyás, oda ültettem néhány virágot. Hétvégén elhoztuk húgoméktól a leanderemet, náluk telelt át  a pincében és nagyon szép, tele van új hajtásokkal. Szombaton a gyerekek nálunk sütögettek, a fiam  2 barátjának volt szülinapja azt ünnepelték, mi meg  leléptünk otthonról és elmentünk moziba, mire hazaérünk, már mindenki elment. Most hétvégén mi is megkezdjük a sütőgetős-bográcsozós szezont, szombaton marhagulyást főzök, remélem holnap kapok hozzá húst is. Úgy örülök neki, hogy végre kint is lehet sütögetni, főzni, egy jó tárcsát szeretnék még beszerezni, grill meg bogrács az van.  Szomorú dolog is történt, párom keresztanyja meghalt, sajnos elég beteg volt már, évek óta vese dialízisre járt, stb. már a temetésen is túl vagyunk. Jövő héten pénteken meg ballagása megyünk, sógornőm lánya ballag, utána meg lehet izgulni az érettségi miatt. A fiamnak övvizsgája lesz szombaton, szóval zajlik nálunk is az élet, nem unatkozunk.  Holnap szabadnapos vagyok, de utána 3 hosszú nap (kb. 11-12 órás műszak ) vár rám, úgyhogy már nagyon várom a hosszú hétvégét.


    Ki mit tervez a 4 napra, mentek majálisra?


     


    Kitartást mindenkinek a hétre, aztán nagyon jó pihenés, kikapcsolódást kívánok mindenkinek a hétvégére!


     


    Szép estét!


     


     


     

    előzmény:
    LondonEye (42604)
    2018-04-22  23:10
  23. 2018. Április 22. 23:1042604.

    HO-HO-HOOO


    ilyeneket talalok ebay-en


    karacsonyos papucs es hoember polo

  24. 2018. Április 22. 10:4942603.

    Sziasztok, szép napot Angyalok. 


    Megint mindenki eltűnt. Na nem baj. Csak csináljátok a munkátokat vagy a kedvetekre valót. Én most egy pár óráig szabad vagyok, mert nem lesek. Kicsit sok volt az elmúlt napokban-hetekben.


    Legyen további szép napotok. 

  25. 2018. Április 20. 19:3242602.

    Bocsánat "csinkanek" természetesen csonkanek, elütés. 

    előzmény:
    macska54 (42601)
    2018-04-20  19:30

Címlap

top