Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. február 27. 22:5542476.

    Sziasztok!


     


    Havastáj és akit még érdekel


     


    Itt van egy link, ebben a videóban mutatják a gyurmás  3D-s technikát ez alapján készítettem én is.


     


    https://www.facebook.com/kreativotletekboltja/videos/9349 82213334373/


     


    mivel ezt a fb-on találtam szerintem csak az tudja megnézni aki ott is fent van, sajnos a yout...  -on nem találtam meg. 


    kb. 51. perc vége felé kezdődik a gyurmázás, sok más érdekes dolog is van benne  :)


     


    Jó éjszakát!


     


     


     


     

  2. 2018. február 27. 21:1642475.

    Ezt mos miért darabolta így fel???  

    előzmény:
    Mágika (42473)
    2018-02-27  21:11
  3. 2018. február 27. 21:1542474.

    Borcsamama neked jó filmezést kívánok.


    Ebben az időben nem is igen lehet mást csinálni.


    A tesom is rákapott a filmezésre.


    Hetek óta minden este megnéz egy filmet. De ha jön a jobb idő az tuti abba hagyja.


    Már szalad is a kertbe. 


    Bubcsi csak vissza ne ragasszák a munkatársaid rád a bacit. 


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

  4. 2018. február 27. 21:1142473.

     


     


    Sziasztok!


     


    Bubcsi


     


    Örülök, hogy jobban vagy már, de azért kicsit lassíts, nehogy visszaesél.  Nagyon gonoszak ezek a mostani vírusok, többször hallottam, hogy nagyon makacs, nehezen múlik vagy visszaesik az ember.                                                                          Tényleg jó hír, hogy helyre jött a férjed keze, az viszont nem hogy visszatérhet.


     


    borcsamama


    Reggelre nálunk is mindent beborított a hó,  napközben is volt amikor szállingózott, de inkább csak délután, este felé


    kezdett esni, most újra minden havas. Hideg van itt is.  Jó filmnézést!


    Macska 


    Ez ismerős érzés, nálunk sincsen a hó soha eltakarítva csak a multiknál, olyan hirtelen jön mostanában ez a hóesés, 


    biztosan nem tudnak rá felkészülni.  Bosszantó az biztos. 


     Már nagyon fáradt voltam, jól jött ez a pár nap lazítás, tegnap    pihenésképpen kipakoltam és kimostam a hűtőt, lemostam a konyhaszekrényeket,  de ma délelőtt kreatívkodtam, kipróbáltam egy új dolgot, most pedig kuglófot sütök.


     


    Havastáj


    Vigázz magadra, pihenj, feküdj amennyit csak tudsz, tudom nehéz egy ilyen pici kis örökmozgó mellett, csak annyit csinálj amit


    muszáj a többi megvár, ha jobban leszel.  


    A képeslapról fázis fotókat nem készítettem, de neten találtam egy videót az alapján próbáltam én is elkészíteni, igyekszem


    megkeresni és közreadni a linket. Kérdezz nyugodtan, szívesen segítek.  Ma egy másik gyurmás 3D-s technikát próbáltam ki.


    De jó, hogy ilyen nagy a kertetek és Nóri tudja élvezni a havat, szánkózást. 


    Lehet, hogy tudatlan vagyok, de mi a a TSMT fejlesztő?  


     


    LondonEye


    Nagyon tetszik ez az idézet.


    Hogy bírod a munát az új helyen?


     


     


    Csonkanek


    Nálam is van még elől 1-2 karácsonyi cucc. 


     


    ladyzso


    Hát bizony kétszer kellett megnéznem a képet mire rájöttem, hogy mit is látok, macska süti.  


    Nagyon ötletes, tényleg  karácsonykor így kellene csinálni a pogit, bár én mindig hosszúhás rudacskákat szoktam, 


    az  a legegyszerűbb.   Jó kis programotok volt nektek is.


     


    Szép estét, jó éjszakát!

    előzmény:
    Bubcsi28 (42472)
    2018-02-27  20:49
  5. 2018. február 27. 20:4942472.

    Sziasztok!


    Tegnap óta újra dolgozom, hát nem könnyű visszarázódni.Most még 5 beteg van az irodánkban...


    Havastáj tarts ki, sajnos nem tudlak vigasztalni, de tényleg nem gyógyul ez 1-2 nap alatt. Nekem a borzasztó köhögésem még mindig meg van. A többi betegeskedőnek is jobbulást kívánok!


    Jobb hír, hogy a férjem kezéről lekerült a sín és jót tett a kezelés, mehet dolgozni. A rossz, hogy ez szakmából eredően visszatérő lesz nála.Este a barátnőméknél kötöttünk ki, a fiúk valami tv kábeleket izéltek, mi csajok meg addig jól elvoltunk.


    Most gyorsan átfutom a híreket, aztán elteszem magam holnapra.


    Jó éjszakát mindenkinek!


     

  6. 2018. február 27. 12:1942471.

    Sziasztok!


    Itt vagyok én is, olvaslak benneteket, ahogy látom senkinél se nagyon történik semmi.  A munkába járóknak kitartást, jó munkát, vigyázzatok, el ne csússzatok a hóban. 


    A betegeknek jobbulást, gyors gyógyulást. Remélem ettől a hidegtől elpusztulnak a vírusok és baktériumok, és vége lesz a járványnak is.  Mi idáig szerencsésen megúsztuk, kis náthán és köhögésen kívül a gyerekek se voltak betegek, viszont a menyemet rendesen elkapta, ő hetek óta kínlódik. 


    Az otthonülőknek jó pihenést, kikapcsolódást, kreatívkodást, élvezzétek ki a meleg szobából a kinti csodás látványt. 


    Nálunk napok óta egy-egy kis szünettel folyamatosan szakad a hó, ami most nem vizes, tapadós, hanem olyan mintha porcukor lenne, kavarja, hordja a szél. Ma reggelre pl. olyan hófúvást csinált , hogy hátul a kert felől húsz centis havat hordott a fedett teraszra.  Mindent beborított, ki se tudtunk menni , úgy kellett söprűvel, lapáttal kiszabadítani magunkat. 


    Még klubba se megyünk ma.  Ebéd után megint bekuckózok és filmezek. Tegnap is megnéztem vagy hármat , az egyik különösen tetszett.  Denielle Steel egyik könyvéből készült, a címe Drágakövek. Jó hosszú film, két rész egyben. A világháború előtti és alatti időben játszódik de nem véres harcokról szól.  Amerikában indul a történet, aztán London, Párizs és vidéki kastélyok a helyszín. Érdemes megnézni. 


    Szép napot Mindenkinek!

  7. 2018. február 27. 08:4942470.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Mágika neked jó láblógatást a 3 napra. Már ha teheted.


    Havastáj mielőbbi felépülést, jobbulást kívánok.


    Nálam se történik semmi extra. Ma a szokásos piaci túrámra menve látom, hogy reggel fél 6-kor semmi sincs letakarítva. Még a főútvonalak sem. Na gondoltam magamba mire vissza felé jövök addigra történik valami. HÁT NEM. Bekanyarodok a STOP SHOP felé és gyönyörűen minden megcsinálva. Hát igen, az MULTI. Ők nem engedik meg azt a luxust maguknak, hogy elengedjék a vevőt csak azért, mert nem tud bemenni a csúszós út miatt a vevő. A Lehel piacnak a kocsi felhajtója egy nagyon meredek feljáró. Na ott ma nem tud senki felmenni. És mikor eljöttem kb. fél 8-kor még akkor sem csinálta senki meg. Az a piachoz tartozik. Kongott is az ürességtől a piac. Na ez a különbség multi és nem multi között. És akkor a kocsiban hallgatom a rádióban, hogy gyakorlatilag sehol nem csinálnak semmit. Folyamatosan telóznak be a hallgatok. A közút meg avval védekezik, hogy ebben a hidegben nem ér semmit a szórás. Akkor a MULTI-nál miért? Hogy is van ez? Kár, hogy nem csináltam képeket. 


     

  8. 2018. február 26. 22:0642469.

    Sziasztok, szép estét!


     


    Jelentkezem, megvagyok, itt vagyok, csak a dolgos hétköznapok bedarálnak.


    A múlt héten 2 este is úgy jártam, hogy vacsi után eldőltem a kanapén néztem egy kreatív videót és arra ébredtem, hogy már vége  is van, olyan fáradt voltam, hogy elaludtam. 


    A hétvége meg kicsit sűrűre sikeredett, szombaton dolgoztam délután meg a sógornőmékhez voltunk hivatalosak, aktuálisan neki volt szüli és névnapja, de volt még néhány elmaradt ünnepelt akiket most utólag felköszöntöttünk ééééés végre egy jót zsugáztunk. Olyan régen játszottunk már hogy a szabályokat is úgy kellett összeszedni,igaz  főleg azért, mert nem egyformán játszuk, de 1 kör után belejöttünk.   Megbeszéltük, hogy ezt sűrűbben meg kell ismételni.  


    Vasárnap meg a húgomékhoz mentünk ebédre, ott is szüli- és névnapoztunk.  Finomakat ettünk, ittunk és jókat beszélgettünk.


    Valamikor nagyon régen velük is jó kis kártyacsatákat vívtunk, meg is beszéltük, hogy újra kellene kezdeni.  


     


    Most itthon vagyok 3 napot, még tavalyi szabi, így a mai reggelt egy jó kis jógával kezdtem.  


     


    Itt-ott olvastalak titeket, holnap majd visszaolvasok és írok még,  most csak jeleztem, hogy itt vagyok és figyelek ám.


     


    Minden betegeskedőnek jobbulást kívánok!


     


    Jó éjszakát!


     


     

  9. 2018. február 26. 21:3142468.

    Sziasztok!


    Csak megköszönöm a jókívánságokat, meg jelzem, hogy nagyon nem jó a helyzet. Ma voltam orvosnál. A kálváriámat inkább nem mesélem el itt. A lényeg lényeg lényege influenza, hörghurut, persze alig vehetek be valamit a pici miatt. De nem baj, az anyák mindent túlélnek. Bár amikor az orvos közölte, hogy ki kéne pihennem, alig tudtam visszatartani a nevetésem. Gondoltam okés, akkor addig a 2 hétig vigyázna a gyerekemre? Mert vázolta azt is, hogy kb.2 hét a gyógyulás..


    Másról most nem tudok írni.


    Mindenkit puszilok


    Vigyázzatok magatokra, iszonyat hideg van! De legalább hátha kifagynak a bacik...


    Jó éjt!

  10. 2018. február 26. 13:5742467.

    A kávégép utántöltős, úgy hogy van bőséggel. Egészségedre. 

    előzmény:
    narocsi (42466)
    2018-02-26  07:34
  11. 2018. február 26. 07:3442466.

    Itt vagyok! Bejöttem gyalog, mire beértem épp kezdett fázni a combom, pedig gyalogoltam!


    Jó sok kv-t meg teát kérek a masinádból! Nemigen aludtam + a hideg, úgyhogy kávé az nagyon kell...

    előzmény:
    macska54 (42465)
    2018-02-26  04:24
  12. 2018. február 26. 04:2442465.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Most néztem a külső hőmérőt: -17°C brrrrr

  13. 2018. február 25. 12:0742464.

    Sziasztok!


    Nálunk igencsak fúj a szél, délelőtt 10 órakor -8 fok volt. Nem kívánkozom ki, hiába süt szépen a napocska!


    Betegeknek jobbulást, a többieknek szép napot kívánok!


     

  14. 2018. február 24. 20:1442463.

    Jó kis programok voltak, lesznek.


    Felénk szálling a hó.

    előzmény:
    fenci (42461)
    2018-02-24  16:34
  15. 2018. február 24. 19:1542462.

    Havastáj,


    Gyógyulj meg hamar!

  16. 2018. február 24. 16:3442461.

    Sziasztok, ma kerek egész napom van/lesz! Reggel tanítok, utána a gödöllői kastélykertben sétáltunk-kizárólag térdterápia, azaz 70 perc és nemsokára sportolok!!! Pesti Színház-Mondjad Attikám!


    Jobbulást mindenkinek, én 0 fokos vagyok, egyelőre!

    előzmény:
    ladyzso (42460)
    2018-02-24  16:30
  17. 2018. február 24. 16:3042460.

    Szaisztok!


    Jobbulást!


    Ma színházban voltunk, a Micimackót néztük meg.


    Amúgy brrr, de hideg van.

    előzmény:
    havastáj (42458)
    2018-02-24  13:27
  18. 2018. február 24. 15:4242459.

    Jobbulást kívánok.


    Mindenkinek szép napot, sziasztok.

    előzmény:
    havastáj (42458)
    2018-02-24  13:27
  19. 2018. február 24. 13:2742458.

    Sziasztok!


    Sajna én is kidőltem. Lázas vagyok, erőtlen, fáj a torkom és rossz a közérzetem.

  20. 2018. február 23. 19:0042457.

    Nekem töltött van a fagyóban, de azt Macim nem annyira kultiválja. Inkább a székelyt. Na és a rizses húst. Hetekig tudja enni, akár naponta. 

    előzmény:
    ladyzso (42456)
    2018-02-23  18:10
  21. 2018. február 23. 18:1042456.

    Nyamm, székelykáposzta, nekem is van egy adaggal.


    Persze, jó lenne, de azért vagyunk páran. Majd pörgünk, legfeljebb kicsit lassan.

    előzmény:
    macska54 (42455)
    2018-02-23  18:06
  22. 2018. február 23. 18:0642455.

    Bubcsi na csak azért vigyázz még magadra mert könnyen vissza jön.  Ne ficánkolj még kint. 


    csonkanek nálam semmi sem történik, ha csak az nem, hogy készülök a tavaszra, nyárra. Tegnap egész nap szerveztem a kirándulásokat. Szoba foglások több helyre, repjegy vásárlás. Lemondások, újra foglalások. Szóval ez volt tegnap. Nyomtatás, szét tépés, újra nyomtatás.  Ma semmi extra nem történt. Még a főzés volt:Székelykáposzta. 


    ladyzso nem kötelező csak jó lenne. 


    Londonka 


    Mindenkinek további szép délutánt. 

  23. 2018. február 23. 16:3742454.

    Nálunk sincs semmi, néha szálling, de az semmire se elég.


    Finomakat főztél.

    előzmény:
    csonkanek (42444)
    2018-02-23  00:09
  24. 2018. február 23. 16:3242453.

    A karácsonyi terítő még nálunk is fent van az asztalon.


    Holnaptól jön a hideg, brrr.


    Biztos szép a virágládád.

    előzmény:
    csonkanek (42447)
    2018-02-23  12:29
  25. 2018. február 23. 16:2942452.

    Azért csak óvatosan. Jó pörgős napod volt. Mit ebédeltél?

    előzmény:
    Bubcsi28 (42448)
    2018-02-23  13:12

Címlap

top