Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. február 16. 10:0742376.

    Borcsamama! Ha nem láttad volna. Ezt neked teszem ide.


    Maga a tökéletesség.... és mindenkinek aki nem látta. 

  2. 2018. február 16. 08:4442375.

    Jajjjjjjjjjjjj ezt lehagytam, pedig eszembe volt: Mindenkinek jobbulást kívánok aki gyengélkedik. A családtagoknak is. 

    előzmény:
    macska54 (42374)
    2018-02-16  08:40
  3. 2018. február 16. 08:4042374.

    Borcsamama már megint remekeltél. Te nagyon ügyes vagy.


    csonkanek én egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy ez a gólya most érkezett. Sőt talán egyik gólyás társam sem. Ez a gólya bárhol koborkodhatott az országban és most beszállt épp ebbe a fészekbe. Ilyen hamar nem jön gólya. Nem tud ilyen időben termikelni. Ahhoz hogy ide érjen akár csak Izraelből (ott is ott szoktak maradni sokan) ahhoz el kellett volna indulnia 1 hónapja. Márpedig nem tud ilyen hosszú távot megtenni ilyen időben. 


    Alcalá de Henares Spanyolország élő gólyás webcam. Kb most tudok legalább 60 linket adni ahol ott vannak a gólyák. El se mentek. 


    Jó reggelt minden Angyalkának! 


    Kicsit előre dolgoztam. Megmutizom nektek, de ha itt lesz az ideje majd akkor is berakom. 

  4. 2018. február 15. 22:2542373.

    Csonkanek, nekem is tetszenek a zselatin virágok, de az árvácskák is.  Azokkal is elvacakoltam több mint egy fél délutánt, mire minden miliméterét lekentem tojás fehérjével, és beszórtam cukorral.  Még mindig száradnak, de most már szépen megállnak felállítva is, olyan kemények lettek. 


    A zselatinozást majdnem feladtam, de aztán azt mondtam magamnak, nem vagyok én olyan feladós fajta, újrakezdtem, és mégis csak lett belőle valami.  


    Ne legyél beteg, próbáld kikúrálni magad.  Az unokádnak is jobbulást. 

    előzmény:
    csonkanek (42371)
    2018-02-15  21:44
  5. 2018. február 15. 22:1742372.

    Sziasztok!


    Borcsamama: nagyon szépeket alkottál. Hűű, lecsó, de régen ettem olyat.


    Havastáj: tényleg kellemes idő volt ma


    Csonkanek: jobbulást kívánok!

  6. 2018. február 15. 21:4442371.

    Sziasztok!


    Először is, Madlena, őszinte részvétem édesanyád halála miatt! De nehéz is ez a helyzet! Kívánok édesapádnak mielőbbi felépülést és a tragédia mielőbbi elfogadását! Ha tudsz, gyere közénk, hátha segít!


    A pótunoka jelmeze is mutatós, biztosan örül neki!


    A zselatin virágokról meg csak szuperlatívuszokban tudok szólni! Nagyon mutatósak! Az árvácska az árvácska, ahhoz nem sokat tettél hozzá, de a zselatin virágok!!! Most már valóban nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre!


    macska, olvasom, hogy megjött az első gólya! Hurrá, talán közeledik már a tavasz, ha igazán tél nem volt, akkor minek húzza itt az időt!


    Még holnap is betegápolok, ma éjszakára anyja hazavitte, holnap náluk leszünk, több a játék és főleg a LEGO!!!


    Ha jól gondolom, én elkaptam az unokámtól a bacilust/vírust, reggel óra reszel a torkom, most már tüsszögök is, és vagy 2 napja köhécselek!


    Jó éjszakát!


     


     

  7. 2018. február 15. 20:3242370.

    Sziasztok!


    Ígértem még képeket, bár úgy látom hogy magammal fogok beszélgetni, de mindegy, elküldöm, mert lehet hogy holnap nem fogok ráérni. 


    Elkészült a jelmez, és elkészültek a zselatin virágaim is az árvácskák mellé.  Majd meglátom melyik kerül holnap a tortára. 


    Az sem eldöntött még, hogy a babérkoszorú vagy az arany pánt kerül a leányzó fejére . 

    előzmény:
    borcsamama (42369)
    2018-02-15  12:00
  8. 2018. február 15. 12:0042369.

    Sziasztok Angyalok!


    A héten meglehetősen el vagyok havazva, folyamatosan sütés, főzés,varrás, kedden ráadásul még klub is volt, és aznap délután anyagbeszerzés. 


    Most lettem készen a varrással, délig engedélyeztem magamnak egy kis lazsálást, így talán tudok nektek írni.  
    A lányom jelenlegi párja révén lett egy fogadott unokánk is / erről majd talán egyszer máskor/, ma az ő jelmeze készült. Ő harmadikos, nekik is osztály szinten lesz a jelmezük, a lányok istennőnek öltöznek, a fiúk ha jól tudom valami harcosnak vagy gladiátornak?????.  


    Tegnap csináltam egy nagy adag lecsót tarhonyával, tükörtojással.  Nálunk a lecsó olyan hogy abba ne legyen más csak hagyma, paprika,paradicsom.  Külön lehet hozzá bármi, de bele nem kell. 


    Készülnek a torta alkatrészei is, tegnap a kandírozott árvácskákat csináltam meg, azok most száradnak -elég nehezen-, róluk már van fotó, mutatom. A drótok a ma készülő zselatin virághoz kellenek, kíváncsi vagyok, mi lesz belőlük.  Azért csinálok kétfélét, hogy így talán legalább az egyik felhasználható lesz.  Délután sütöm a toorta tésztáját is, aztán majd holnap rakom össze. 


    Mágika, a képeslapjaid nagyon szépek, én is szívesen olvasnék róla, hogyan készültek. 


    Bubcsi, a történeted nagyon vicces, ne haragudj, de én is úgy jártam mint Havastáj, nagyon jót nevettem rajta. 


    Akkor most már mindhármótoknak gyógyulást , a terápia már megvan, ha a macska meggyógyult. 


    Többi betegeskedőnek is jobbulást!


    Marcsi, még nem volt jelmezbál, az iskolásoknak szombaton, az ovisoknak vasárnap lesz,  ehhez jön még a menyem köszöntése is, nem tudom hogy fér majd bele minden. 


    Madlena drága, őszinte együttérzésem, sok erőt és kitartást kívánok neked, apukádnak pedig mielőbbi gyógyulást.  


    Amint lesz egy kis időm, jelentkezem megint. 

  9. 2018. február 15. 09:4542368.

    Sziasztok! 


    Madlena, nagyon sajnálom, fogadd őszinte részvétem. Apukád hogy van? Remélem hamar meggyógyul.


    Bubcsi, jobbulást nektek. Bocsi, de olyan jót nevettem a maska gyógyszeres sztorin.


    Marcsi, ti mindig annyira kreatív jelemezeket készítetek. Majd megmutatod, hogy milyen lett idén?


    Tegnap csináltam fánkot. A szokott recept alapján, a tészta úgy éreztem tökéletes lett, valahogy mégsem voltam elragadtatva a végeredménnyel...ki érti ezt? És még képet is elfelejtettem csinálni.


    Mágika, nagyon szépek a képeslapok. Pontosan ezt a techikát hogy kell? 


    Rohanok is tovább, mennünk kell a védőnőhöz meg be kell ugrani a boltba. Főznöm ma nem kell, van egy csomó maradék. 


    Szép napot nektek ebben a gyönyörű tavaszi időben.


     

  10. 2018. február 15. 07:5342367.

    Szép jó reggelt mindenkinek!


    Madlena: Itt is részvétem, édesapádnak mielőbbi gyógyulást!


    Bubcsi: Nagyon kalandos a történeted. Még olyat nem is hallottam, hogy az ember meg tud fertőzni egy állatot (fordítva már igen). Remélem a gyógyszer tényleg használ. Párodnak mielőbbi gyógyulást, bízom benne, hogy használni fog neki a fizikoterápia és a rögzítő sín. Szerencse a szerencsétlenségbe, ha Ő is elkapta tőled a betegséget, akkor már legalább megvan, hogy mi az ami gyorsan hat. Az orchideád biztos szép. A vazelinos ötletet lopom, mert nekem is hamar kiszárad a körömágy bőröm, sokszor bereped, fáj és kenhetem én bármivel nem használ. 


    Ladyzso: Örülök, hogy jól szuperál a mosómasa. Férjednek mihamarabbi gyógyulást. 


    Havastáj: Tényleg nagy dolgok ezek! Rakott krumpli az egyik kedvencem, bármilyen mennyiséget meg tudok enni belőle (sajnos)!


    Mágika: Nagyon jók a képeid, a rózsás képen egyből kiszúrtam a 3D-t, a tulipánosat kicsit hosszabban kellett nézni. De mint írtad is valószínű, hogy a kép nem úgy adja vissza, mint élőben. Ettől függetlenül bármelyiket elfogadnám. 


    Narocsi: Megnéztem a blogotokat, nagyon szépeket készítettetek. Tényleg sok időt el lehet ott tölteni, és csavarogni.Pedig én nem is varrok, csak ámulok és bámulok.


    Macska, Csonkanek: Én sajnos munkámból kifolyólag nyomom a gépet. Olvasni, csak utazás során jövet-menet szoktam, ezért igen sokáig tart egy könyv kiolvasása. Itthon inkább a horoglásnak szentelem magam, főleg, ha nagy dolgot csinálok, mint pl. a babatakaró. Igen murisan néznék ki a buszon, mikor elővenném.


    Csonkanek: Jobbulást unokádnak. Biztos hamar rendbe jön, egy kis nagyi féle húsleves csodákra képes!


    Borcsamama: A tortára én is kíváncsi vagyok, biztos nagyon szép lesz. Hogy sikerült a farsang a gyerekeknek?


    Fenci: Csodás helyen jártatok! Én nem szedek semmilyen vitamint, de egyre többet hallom, hogy legalább C és D vitamint kellene. Férjednek megy a +++++++++ energia a mai műtétjéhez!


    Mi jól vagyunk, habár a gyerek tegnap nyöszörgött, hogy fáj a gyomra. Mondjuk tegnap paradicsomos húsgombóc volt a suliba, s lehet, hogy attól van. Már azért gondolom, mert engem is bánt, ha mű pardicsomos dolgokat eszek.


    Nálunk ma lesz a farsang, délután megyünk a suliba. A jelmezz kész, majd hozok képeket. 


    Most haladok, mert sütit kell sütnöm a farsangi forgatagba.


    Pusszantás


     


     


     

  11. 2018. február 14. 20:2942366.

    Kedves Madlena!


    Fogadd őszinte részvétemet.. 

    előzmény:
    Madlena (42364)
    2018-02-14  19:50
  12. 2018. február 14. 19:5942365.

    Madlena nagyon sajnálom a történteket. Őszinte részvétem. Apukádnak mielőbbi gyógyulást kívánok. 


    Minden topik társam párjának jobbulást kívánok. További szép estét mindenkinek. 

    előzmény:
    Madlena (42364)
    2018-02-14  19:50
  13. 2018. február 14. 19:5042364.

    Kedves Manócskák!


     


    Rég jártam erre....


    Sajnos nagyon nehéz időszakom volt, van...


    Mindkét szülőm december 10.én  kórházba került. Sajnos anyukámnál 2 nappal karácsony előtt daganatos betegséget diagnosztizáltak.


    Sajnos szombaton örök nyugalomra lelt. Most már tudom, hogy jó helyen van.


    Apukám viszont szerdán újból kórházba került....


     


    Most már tudjátok miért nem tudtam jönni, úgy ahogy én szerettem volna.


    Teljesen kimerített az elmúlt időszak...


     


    Nem tudom mikor tudok majd jönni...


     


    Mindenkinek nagy ölelés!!!


     

  14. 2018. február 14. 17:0542363.

    Sziasztok!


    Macska: köszi a képeket


    Bubcsi: jobbulást kívánok nektek!
    Nem semmi, hogy ugyanazt a gyógyszert kaptad, mint a macska.
    Jól kijutott nektek minden jóból..
    Vazelin: majd utána nézek..
    Jól hangzik az abbahagyhatatlan csirke.
    A férjem lába szépen javulgat, 2 hét múlva kell visszamennie kontrollra. Most rögzítője van, de azért csak óvatosan.

  15. 2018. február 14. 15:4342362.

    Hát sziasztok!


    Én is boldig Valentinozást kívánok azoknak, akik tartják!


    Kaptam egy szép orchideát, én választhattam ki, sárga lett. Tegnap pedig a barátnőm hozott egy rózsaszínt beteglátogatás címén.


    Na, képzeljétek hogy vagyunk...


    Pénteken ugye vettek vért, az jó lett. A kijárós macska akkor már kb négy napja csak feküdt, nem evett, nem ivott, nem  mozdult. Elvittük vasárnap orvoshoz, kapott lázcsillapítót, antibiotikumot, meg infuziot is.... azt mondták, elkapta tőlem!!!! Mondom hazafelé, lehet akkor nekem is az kéne mint a macskának. Hétfőn átmentem a dokihoz a férjem sebész beutalóját elhozni, meg mutatom az asszisztensnek a susogásom hogy még mindig ilyen, azt mondja, azonnal itt maradni. Frankó, háziorvos kiírt még péntekig, meg elküldött gégészhez.


    Na aznap délután a gégész olyat csinált velem, hogy sírva jöttem ki, meg nyígtam végig hazafelé. Éssss!!!!! Azt a gyógyszert kaptam amit vasárnap a macskaEgyébként ma már kezdek krákogni, szóval ez végre hat. A macska legalábbis meggyógyult.


    Tegnap "elvittem" az uram sebészhez.... Kiírták két hétre, kapott gyógyszert, fizikotherápiát, meg sínt az egész karjára.Most az van, hogy én hurcolom, ő meg beszél helyettem. Viszont kezd ő is krákogni. A keresztlányoméknál az oviban tetű van...


    Komolyan mondom, nem tudom ez után mi jöhet még.


    Havastáj, jó is a rakott krumpli, sok tejföllel, jó trutymákosan. Ma csak húsleves volt, kb egy egész csirkényi mindenből, az mellé nem is kellett más. Holnapra pedig rántott gombát tervezek. Meg ahogy írta Csonkanek a palacsintát, lehet az is lesz egyik nap.


    Macska tök jó lehetett Mohácson a képek alapján, de úgy vagyok mint Fenci, ez nekem rémisztő... Fenci, a te férjed hogy van? És Ladyzsoé?


    Ladyzso: vazelin. Sima, 100 forintos vazelin. Lábra, könyökre, kiszáradt szájra, kézre. Reggelre bababőröd lesz.


    Csonkanek, tök érdekes, hogy a seusot Polgárdinál találták, mi meg ott laktunk, de nem találtunk semmit , meg nem is látjuk most nagy valószínűséggel. ...ezt azért sajnálom.


    Ja, és neked itt a másik megígért római tálas recept, anyósom nyomán: "Nem lehet abbahagyni csirke"


    Lisztet, pirospaprikát, őrölt köményt, borsot és fokhagymát összekeversz. Ebbe forgatod az előtte besózott csirkedarabokat (mint ha paníroznád, én alsó és felső combot szoktam, anyósom mindent). Belepakolod a rómaiba, lefeded karikázott vöröshagymával, ráöntesz kb fél liter tejfölt. Sül, sül, ha puha a husi, megszórod reszelt sajttal, és ráolvasztod. Ennyi. A lisztbe annyi fűszert teszel, amennyire Ti fűszeresen esztek, ezt kb a másodiknál már tudni fogod.


    Meg a rakott karfiolt/zöldbabot/kelt is rómaiban szoktam megsütni.


    Most megyek, meg nézem mit művelnek a favágók a kerttel, a tulajdonos valami terciarendezést tart.


    Puszi mindenkinek!


     


     


     

  16. 2018. február 14. 04:5542361.

    Jó reggelt minden Angyalkának. 


    Most nincs időm vissza olvasni mert megyek havat lapátolni.


    Ígérem ha haza érek vissza olvasok.

  17. 2018. február 13. 22:2342360.

    De jó programjaitok voltak.


    Szuper, hogy megvettétek a sétáló cipőt 


    Felénk csak este kezdett esni a hó, napközben eső esett. Nem marad meg a hó felénk, ez van.


    Rakott krumpli, nyamm.

    előzmény:
    havastáj (42358)
    2018-02-13  21:36
  18. 2018. február 13. 22:2142359.

    Ezek nagyon szépek. 


    Már megint repedezik a bőröm, a gépelés se nagyon megy... 

    előzmény:
    Mágika (42357)
    2018-02-13  21:23
  19. 2018. február 13. 21:3642358.

    Sziasztok! 


    Tegnap is és ma is baba-mama programokon voltunk. Ma pedig megvettük a kis sétáló manó első cipőjét.Nagy dolgok ezek.


    Macska, miket szeretsz olvasni? Én is nagyon szeretek, bár mostanában az alvás és az olvasás között lavírozok...


    Ladyzso, szuper, hogy beindult a gépezet. 


    Nálunk ma gyakorlatilag egész nap havazott. Este kezdett rá jobban. Sajna nem maradt meg, ahhoz meleg van. Mostmár egy pici réteg van, ahogy hűl a levegő....


    Ma rakott krumplit csináltam. Holnap nem kell főznöm, rendelt kaját fogunk enni. Viszont egyik nap csináltam egy hatalmas adag madátejet, amit egy pillanat alatt elfogyasztottunk, talán megismétlem, bár a fánk is motoszkál a gondolataimban...majd elválik holnap mire lesz érkezésem.


    Jó éjt mindenkinek!

  20. 2018. február 13. 21:2342357.

    Mutatom a lapokat, mindkettö 3D-s technikával készült,  csak más-más megoldással. 


    Nem tudom igy képen mennyire adja vissza, próbáltam úgy fotozni, hogy látható legyen. 


     

  21. 2018. február 13. 21:2242356.

    Sziasztok!


    Mosómasa köszönöm, remekül működik. 


    Finomakat főztél.

    előzmény:
    Mágika (42355)
    2018-02-13  21:15
  22. 2018. február 13. 21:1542355.

    Szép estét!


     


    Köszönöm mindenkinek az ötleteket, végül is húsleves, rántott hús lett a menü, hozzá elkészítettem a borcsamama féle cékla salátát és az édesburgonyát is megsütöttem. Oliva olajban elkevertem egy pici sót, borsot és ezzel meglocsoltam a krumplit és sütőben megsütöttem,   nyami-nyami,  nekem nagyon bejön, biztos fogok még máskor is ilyet készíteni, bár a fiamnak nem ízlett, de a páromnak igen. 


    Párom nevében köszönöm a jókívángásokat, már jól van, ma már dolgozni is volt.


     


    Borcsamama


    Köszönöm a receptet, nagyon guszta nekem tetszik, de nem tudom rajtam kívül megenné-e valaki, de ettől lehet egyszer még kipróbálom.


    Biztos nagyon jó lesz a torta amit kitaláltál, kíváncsian várom róla a képeket.


     


    Fenci


    Neked is köszönöm a receptet.


    Jó kis programotok volt, szép helyen jártatok.


    Drukkolok a párodnak és mielőbbi felépülést kívánok neki.


     


    Macska 


    Köszönöm a képeket, mindjárt megnézem. A fb-on azért láttam, amiket feltöltöttél. :) Örülök, hogy jól sikerült a kirándulásotok.


     


    Bubcsi


    Hogy vagy, helyre jöttél már?  Átérzem a helyzetedet, én volt hogy a munkahelyemen is leveleztem az emerekkel, mert nem volt hangom.


     


    Ladyzso


    Remélem mostmár semmi gond nem lesz a mosómasával és rendesen fog működni.


    Marcsi


    Gratulálok a fiadnak a vacsora meghíváshoz és a jó bizihez is. Gyorsan nőnek ezek a gyerekek, emlékszem nem rég még arról írtál hogy suliba készül és mindjárt felsős lesz. Rohan az idő.


    Havastáj


    Hogy sikerült a hétvégi ünneplés?


    Rizseshús jó ötlet, szerintem hamarosan az is sorra kerül.


     


    Félig készen vagyok a képeslapokkal is már csak valami idézetet, verset kell keresnem és rátranferálni, jővő hét elején szeretném postára adni őket.  Mindjárt hozom a képeket is, csak az a telfonomon van. 


     


     


    További szép estét mindenkinek!


     


     


     

    előzmény:
    borcsamama (42345)
    2018-02-12  10:27
  23. 2018. február 13. 11:5742354.

    húúúúúúúúúúú én addig nem took fent lenni. Ha neked ez így kényelmes ne váltóztass rajta. 


    Szép napot mindenkinek. 

    előzmény:
    csonkanek (42353)
    2018-02-13  09:49
  24. 2018. február 13. 09:4942353.

    Sziasztok!


    narocsi, köszi a hírt a Seuso kincsek kiállításáról! Látom is, hogy Kecskemét után Miskolcra jön a vándorkiállítás, este megbeszélem a barátommal, be kell jelentkeznünk nekünk is, hogy megnézzük! Nagyon izgalmas lesz, azt hiszem! Köszönöm a foltvarrós ötleteket is, megyek majd az oldalatokra, megnézem!


    macska, velem az a baj, hogy én este-éjjel vagyok a gépnél, éjjel 1-2-ig, akkor már utána olyan a szemem, hogy nem tudok olvasni, de nem akarok mentségeket keresni! Muszáj leszek magamnak új napirendet kitalálni, mert ez nem jó, tudom!


    Majd még jövök este, addig az unokám lefoglal. Most éppen rajzol.

    előzmény:
    narocsi (42351)
    2018-02-12  21:51
  25. 2018. február 12. 21:5342352.
    előzmény:
    narocsi (42351)
    2018-02-12  21:51

Címlap

top