Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. február 9. 03:5742301.

    Jó reggelt Angyalok! 


    Ma neki veselkedünk és elindulunk Mohács irányába. De útba ejtjük a.... lásd képek. 

  2. 2018. február 8. 18:5342300.

    Ladyzso!


    Egyenlőre még nem tudom, meglátjuk az elkövetkező egy hétben mit álmodik a kisasszony.  Rajta múlik.


    Havastáj, sajnálom hogy nem jött össze a tervezett program, de gondolom majd pótoljátok. 


    Bubcsi, igyekezz meggyógyulni , mindjárt itt a tavasz. 


    előzmény:
    ladyzso (42299)
    2018-02-08  17:20
  3. 2018. február 8. 17:2042299.

    Szaisztok!


    Borcsamama: szuper jelmezeket készítettél, nagyon ügyes vagy. Nekem mindkét hajmegoldás tetszik. Végülis melyik lesz a befutó?


    Bubcsi: jobbulást kívánok!


    Havastáj: sajnálom, hogy a váratlan munka keresztülhúzta a számításaitokat. Végülis mit főztél tegnapra?
    ..


    Mosógépem továbbra sincs, pont egy hete vitték el.. Kezdem unni.


    Majd még jövök.

  4. 2018. február 8. 15:4042298.

    Bubcsi jobbulást kívánok. Vigyázz magadra.


    előzmény:
    Bubcsi28 (42297)
    2018-02-08  13:14
  5. 2018. február 8. 13:1442297.

    Sziasztok,


    Írtam egy hosszút, azt nyomtam egy visszanyilat....nem írom újra mindet.


    Én itt vagyok, csak nem tudok hozzászólni, napok óta semmi hangom. Forró tea, antibiotikum, pizsamás fekvés. Lázam már nincs 38 felett, de ugyanolyan sz***l vagyok. Holnap muszáj lesz visszamennem a dokihoz.


    Olvastam mindenkit, Londonkanak boldog születésnapot, Csonkaneknak továbi jó kártyázást, Dóri meg Ádám tök aranyosak!


    Macska, hozz bármilyen képet, én szeretem nézegetni. Meg mindenki más képeit is. Ja, meg busósat is mutass majd.


    Most egy picit szerintem alszom, de majd azért olvaslak benneteket csendben.


    Majd próbálok még jöni, most úgyis tök ráérek...


    Puszit nem küldök, hátha így is fertőzök.


    Legyen szép napotok!


     

    előzmény:
    macska54 (42296)
    2018-02-08  11:36
  6. 2018. február 8. 11:3642296.

    Hát most mit mondjak? Reménykedek hátha jönnek azért egy néhányan. Ha nem akkor nem töröm magam. 


    Akkor marad a szeptember.

    előzmény:
    borcsamama (42295)
    2018-02-08  11:25
  7. 2018. február 8. 11:2542295.

    Szia Macsek, úgy látom, lassan megint ketten maradtunk.  Szép napot, talán este még benézek.  

    előzmény:
    macska54 (42294)
    2018-02-08  01:54
  8. 2018. február 8. 01:5442294.

    Jó reggelt Angyalok! 

  9. 2018. február 7. 17:0642293.

    Nagyon csini lett Dóri. És milyen ügyes nagymamája van. Érezze jól magát majd a farsangon. 

    előzmény:
    borcsamama (42292)
    2018-02-07  13:05
  10. 2018. február 7. 13:0542292.

    még képek.....

    előzmény:
    borcsamama (42291)
    2018-02-07  13:03
  11. 2018. február 7. 13:0342291.

    Sziasztok!


     Köszönjük mindenkinek a névnapi jókívánságokat.


    Megígértem hogy hozok jelmezes képeket, végre ideértem velük.  Nem egészen úgy sikerült a fotózás ahogy terveztük. Nem tudtunk átmenni hozzájuk köszönteni, mert anyájuk beteg lett.  Ott akartuk a jelmezeket is felpróbálni, de így apa hozta el a gyerekeket, itt öltöztettük be őket, viszont nem volt túl sok idejük.  


    Ádámnak még hiányzik a kardja, de azért róla is készült pár kép. 


    Dóriról kétféle van, az egyiken a készen vett paróka van a fején, a másikon a saját haja, de nem volt idő szépen elválasztani, befonni.  Amúgy sem kis "munka " a haját kibontani, fésülni.  Mindegy, azért a lényeg talán látszik.  Még nem döntötte el melyik változatot szeretné.Majd amikor lesz a buli, akkor szépen megcsinálom neki.  Én fogom öltöztetni, mert anya pénztárban lesz a jelmezes felvonulás előtt, így nem tud vele foglalkozni.

  12. 2018. február 7. 04:4542290.

    Borcsamama Dórikáját köszöntöm névnapja alkalmából sok szeretettel. 


    Jó reggelt Angyalok. 

  13. 2018. február 6. 21:1142289.

    Sziasztok!


    Ago, boldog névnapot.


    Borcsamama Isten éltesse Dórit. Remélem mutatsz képet az indián jelmezről. Kíváncsi vagyok. A találkozóra akartam még reagálni. Mivel én csak itt helyben tudok vezetni, így sajna nem hiszem, hogy el tudok menni. Varrni nem tudok, de beszélgetni szívesen mennék. Ha jó lesz az időpont, akkor megpróbálok vmit kitalálni, hogy eljussak/jussunk...


    Macska, már én is épp rá akartam kérdezni, hogy hová lettél. Örülök, hogy nincs gond.


    Köszönöm szépen a köszöntéseket. A férjemnek egy váratlan munkája keresztülhúzta a mai terveinket, így eleg csalódott voltam, de sebaj. Majd bepótoljuk. 


    Ki kéne találni holnapra valami ebéd ötletet, de igazából nem kívánok semmit. Amit meg megennék, azzal nincs kedvem babrálni. Szörnyű vagyok. 


     

  14. 2018. február 6. 20:5242288.

    Szép jó estét Mindenkinek! 


    Csak gyorsan jöttem köszöntei, majd holnap írok bővebben.


    Ago boldog névnapot! n


    Dorottyák, Dórik boldog névnapot kívánok! 


    Borcsamama Kisunokádat is Isten éltesse nevenapján. 


    Pusszancs

  15. 2018. február 6. 09:1642287.

    Sziasztok!


    Borcsamama, borzasztóan sajnálom, hogy nem sikerült! Annyira örültem, hogy végre én is tudok valamit segíteni, de sajnálom, hogy nem jön össze! Igen, fenci is írta, neki sem sikerült. A videa-n pedig én nem találom, pedig azt írták, oda is fel van téve.


    macska, köszönöm, hogy hírt adtál magadról! Néha kell egy kis szünet, nincs is ezzel baj, csak nem tudtuk, miért tűntél el!


    Ago, boldog névnapot kívánok!

  16. 2018. február 6. 09:0842286.

    Jó reggelt Angyalok! 


    Jó, jó jövök mááááá..... holnaptól hozok mindent.


    Igazából kicsit nem volt kedvem topikolni. De nincs semmi baj csak kivettem egy kis szabit. Az elmúlt 5 hónapban több száz képem készült. Lemerültem. Ihletem sincs nagyon. Nehéz ám mindig megtalálni a megfelelő anyagot egy képhez. A Karácsony egy hálás téma. Ott rengeteg a lehetőség. De lassan a Húsvét jön, ....és hát egy karis topikba mégsem hozhatom a nyuszikat. Vagy igen???.... majd eldöntitek. 


    Holnap reggelre majd kitalálok valamit. Ilyenkor mikor a télben tavasz van mit tudok szerkeszteni?... nagyon nehéz kitalálni. Hó nincs, tavaszi virág még nincs. Szürke minden. Nincs hozzá témám. Szeretek mindig aktuális képeket szerkeszteni. 


    És hát már nagyon lekötnek a kamerás gólyás fészkek. Napi 50-60 fészket nézek végig (többször) Onnan a mentéseket akár képekben akár film elkészítésben viszem az illetékes helyeimre. Az is sok idő. Na és azért van más is. 


    De holnaptól jövök.


    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok.

    előzmény:
    csonkanek (42283)
    2018-02-05  22:22
  17. 2018. február 6. 00:4042285.

    Kedves Ago!


    Boldog névnapot kívánok! 

    előzmény:
    Ago79 (42280)
    2018-02-05  12:33
  18. 2018. február 5. 22:4342284.

    Csonkanek, nem tudom miért van így, megint megpróbáltam, és bármit is csinálok, minden alkalommal 18 +-os tartalmat jelenít meg, úgy hogy többet nem kísérletezem.  Egyébként ha jól emlékszem, Fenci se tudta megnyitni. 


    Ágó, köszönjük szépen.


    Minden Dóra nevű topiklakónak boldog névnapot!

    előzmény:
    csonkanek (42283)
    2018-02-05  22:22
  19. 2018. február 5. 22:2242283.

    Sziasztok!


    Borcsamama, nem értem, miért nem tudod megnyitni a filmet. A sok  kis kép közepén a nyilat megnyitod, kicsit várni kell és indul a film. Először egy darabig csak fekete a képernyő, de utána indul. Egyébként azt is olvastam, hogy a videa oldalán is már fel van téve, talán próbáld meg ott. Sajnos én ott nem találom. A szemed alakul már? Köszönöm a varrós napi híreket, majd figyelek, mi és hogy alakul.


    ladyzso, nem lett a sütiből semmi, még ott figyel a túró a hűtőben. De várhatóan pite lesz belőle.


    Két nagy unokám lett beteg a hétvégén, az egyik még mindig lázas, a másik még az orvoshoz sem bírt elmenni reggel, majd holnap. Vírus lenne?


    Londonka, de jó, hogy vannak ilyen lehetőségek a múzeumokban, hogy ingyenes látogathatók! A másik jó dolog, hogy ott vagytok helyben!


    Ma lezajlott a második kártyaparti! Sajnos csak hárman voltunk, de remekül éreztük magunkat, úgy tűnik, jó lesz ez! Örülök neki! Ma nálunk játszottunk, mindig máshoz megyünk.


    Délután rövid időre itt volt a kisunokám, értekezlet volt az iskolában a pedagógusoknak, így hamarabb kellett elhozni a gyerekeket, ezért jött hozzám. Sajnos csak 2 órát tölthettünk együtt, de örültünk egymásnak!


    Macska, merre vagy? Hiányoznak a reggeli képek!


    Jó éjszakát kívánok!


     


     

  20. 2018. február 5. 21:0842282.

    Sziasztok!


    Ágo! Ez nagyon ügyes és hasznos találmány! 


     

    előzmény:
    Ago79 (42280)
    2018-02-05  12:33
  21. 2018. február 5. 20:3442281.

    Sziasztok!


    Én megnéztem, tetszett. Nagyon szuper, hogy van már ilyen eszköz 

    előzmény:
    Ago79 (42280)
    2018-02-05  12:33
  22. 2018. február 5. 12:3342280.

    Sziasztok!


    Holnapra szeretnék minden kedves Dóra hozzátartozójának és Borcsamama kis unokájának is BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNNI.


    Akik pedig szeretne megnézni a videot azt  megnézheti. Hamarosan külföldi lapban is  megfogok jelenni. 


    További jó egészséget kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    havastáj (42279)
    2018-02-05  10:52
  23. 2018. február 5. 10:5242279.

    Sziasztok!


    Az elmúlt napokban nagy jövés-menés volt nálunk, amikor meg volt pár percem pihentem vagy olvastam.


    LondonEye, utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok! 


    Szomorúan olvastam, hogy többen betegeskedtek vagy a családból valaki. Jobbulást mindenkinek.


    Nincs sok minden amiről írhatnék. Szombaton a semmiből hatalmas pelyhekben elkezdett hullani a hó. A kis törpémmel az ablakból néztük. Olyan  hangulatos volt. tegnap viszonylag meleg volt, így sajna a nagy része elolvadt. Ma pedig szintén süt a nap, de kissé hűvös van.


    Már kész az ebéd két féle főzelék készült (tök meg krumpli) sült kolbásszal. 


    Mára sem tervezek semmi különöset


     Délután elsétálunk boltba, nagyjából ennyi. 


    Ja, leszedtem a maradék karácsonyi dekort. Már nem illett a hangulatomhoz. 


    Szép napot mindenkinek! 

  24. 2018. február 5. 10:2942278.

    Sziasztok!


    Gyönyörű napsütésre ébredtünk, de a hó még tartja magát, hideg van nagyon. 


    Bubcsi, sajnálom hogy ledöntött az influenze, gyógyulj meg minél előbb, pihenj, feküdj, ennek nem nagyon van más gyógyszere. 


    Londonka, sajnálom hogy nem készülsz haza jönni, gondoltam, csinálhatnánk megint egy jó kis találkozót, és alkalmazkodhatnánk hozzád, amikor itthon leszel. 


    Ez az alakuló találkozó lehetne megint topiktali is mint tavaly, azzal a különbséggel, hogy aki varrni is akar, az több napra jönne, aki a talira, az csak arra az egyre. 


    Nekem bármilyen időpont jó, lehet akár a pünkösd is, de akár hétköznap is, csak hát az a  dolgozók miatt nehezebb.  


    Eddig öten jeleztétek hogy jönnétek, és  még Macska is előfurdulhat, bár ő varrni nem akar, de az se gond. Jó lenne ha mindenki megpróbálná valamennyire pontosítani az időpontot ami neki megfelel, és akkor döntünk. Jelenleg amit tudok, hogy Csonkanek a május közepe- junius közepe közötti időszakot jelölte meg.  


    Mágika, örülök hogy te is jönnél, a tavalyi taliról úgyis lemaradtál.  Jó húzós heted lesz ahogy írod, kitartást és jó munkát. 

  25. 2018. február 5. 06:2542277.

    Jó reggelt!


    Fenci, se pesti, se siófoki....hanem ma beteg. Most már eldöntötte a torokfájás, mi legyen. Most fekszem lázasan, fáj mindenem, majd később megyek az orvoshoz.


    Egyébként Fejér megye, csak a Tata-Fehérvár&Siófok vonalon mozgunk mindig. Ez a fix, egyébként rugalmas vagyok.


    Macska, küldj egy kis gyógyteát....


    Szép napot mindenkinek!


     

    előzmény:
    fenci (42274)
    2018-02-04  22:05

Címlap

top