Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. február 5. 00:0942276.

    ladyzso


    ott talan 2 eve voltunk, de alig valamit neztunk meg, most ismeteltunk, pl. az ekszer-reszleget, egyebeket, mert azt nem lehet kihagyni, plusz uj dolgokat


    a British Muzeumban legalabb otszor vootam, de ott meg az a baj, hogy az egyiptomi resz olyan halalosan csodas, hogy mindig elakadok, es masra nincs ido se ero


    a tortenelemkonyvbeli dolgok ott vannak elotted, meg meg is tapizhatod a legtobbet...hihetetlen


    es sorolhatnam, mert annyi csoda van itt, raadasul ingyen layogathato, hogy egy elet is keves


    de azert igyekszunk

    előzmény:
    ladyzso (42271)
    2018-02-04  20:32
  2. 2018. február 5. 00:0242275.

    koszonom szepen az ujabb jokivansagokat


    borcsamama


    mostanaban, de sztem nyaron se tervezek hazautazast


    fenci


    az aprilis itt eleg hideg tud lenni, a junius is, de az azert remenytelibb :-)


    a nagy muzeumok, mint a British es a Viktoria es Albert, es meg rengeteg, ingyenesek mindig

  3. 2018. február 4. 22:0542274.

    Jó estét, jó estét!


    Csak úgy mondom, a drága jó anyám egy zsebet bontott le valahonnan, azt meg kézzel összevarrta és a bankkártya a Spar kártya mellett volt, sőt minden ami kicsi és plasztik egymás mellett. Én is remélem, hogy tanul az esetből, persze tudom, hogy le kellett volna azonnal tiltatni, az lett volna a második lépés, mert én ugye abban a hiszemben élek, hogy mindenki olyan, mint én és ami nem az övé azt leadja ugye. Mert minek rossznak lenni és gonosznak, ha lehetünk jók is? Ezért vezettem először oda, ahol emlékezett, hogy elővette ...


    Szóval Ladyzso, mindjárt észrevettem, hogy Budán eső szitál, mert itthon havat takarítva álltunk ki az autóval, hogy a Várkert Bazárba menjünk a Nők, Aranyban irodalmi estet megnézni. És szerintem, az Élessaroktól már csak az eső esett. A jegyeket újra nyertem :) 


    Minden évben veszünk színház bérletet valahová, mert én gyerekkoromban így szoktam meg. Az Operettben nagyon jól válogattuk össze az előadásokat. Sajnos, az én sportom marad a színház így ha van lehetőségem akkor még veszek jegyeket. Most a Játékszín Ilyen a világ, Illés-Fonográf melódiákkal tűzdelt előadására vagyok kiváncsi, már a korom miatt is. Bakelit lemezen még őrzöm ezen együttesek dalait :)


    Bubcsi, velünk találkozhatsz, mert mi tuti kettesben leszünk, csak azt nem értem, hogy pesti vagy siófoki vagy? Sőt, ha szép idő lenne egy kellemes túra is beleférne, majd meglátjuk.


    Borcsamama, én is jönnék, de még nem tudom a májust és még szavazásra bocsátom Londont, április vége vagy június eleje legyen? Szóval, ha meglesz a dátum alkalmazkodom.


    Csonkanek, hát nem tudom megnyitni. De, ma még próbálkozom. A palacsintasütés most már tuti, hogy a fiam feladata marad. Mert ő ezt nagyon jól tudja. 


    A fánk az idén nagyon jól sikerült. Megrendeltem az erdélyi tárkonyos gombóclevest fánkkal anyumtól és ott ebédeltünk családilag. Szervezésben verhetetlen vagyok, azt mondják itthon.


    Narocsi, annyira örülnék ha velünk jönnél. Még utánanézek mikor ingyenesek a múzeumok, van-e akció stb... aztán rádírok :) Én 4/3 napot tervezek, max. ötvenezerből megúszni repjegy, szállás. 


    Mágika, nálunk is ma édeskrumpli volt. Mert ez egy jó szénhidrát. Én sütőpapírra teszem, hintem Himalaya sóval, szórom olivaolajjal és 180 fokon 25 perc alatt megsütöm ... De sültkrumplinak is már csak ezt a krumplit használom.


    Mi ma is, mint minden vasárnap pakoltunk, rámoltunk, takarítottunk. Éppen mondtam, hogy jövő héttől az egyetlen szabadnapomon nem fogok többet dolgozni, mint egyébként. Erre a férjem válasza: - Pedig metszeni kell az aranyesőt. ... És elvonultam gépezni ide hozzátok, mert nem is akarom hallani a felsorolást.


    Halkan jegyzem meg, még hó van :) 


     


     

    előzmény:
    csonkanek (42264)
    2018-02-03  17:21
  4. 2018. február 4. 21:0742273.

    Hali!


    E-betűs ketyere: szervízben van.. remélem hamarosan többet fogok róla tudni..


    Finomakat főztél te is.


    Gyerkőc meggyógyult, holnap megy iskolába. Tegnap óta az étvágya is visszajött.

    előzmény:
    Mágika (42272)
    2018-02-04  20:50
  5. 2018. február 4. 20:5042272.

     


    Tegnap délelőtt itt is az eső, majd átváltott havazásra, gyönyörű nagy pelyhekben szakadt a hó, és hamar beborított mindent, de közben meg +2 fok volt, így az hamarosan olvadásnak is indult, most tiszta lucsok, sár minden.


    Melóhelyen 2 kemény hetünk lesz, a rutinos kolléganőnk nem lesz, mert  egy másik helyre kellett mennie, hogy egy új folyamatot megtanuljon, így mi két kezdővel maradtunk, hát nem lesz könnyű, de ez van.


    Ma ebédre krumpli levest meg hentes tokány szerűséget főztem csirke mellből,  még sosem csináltam ilyet, de nagyon fini lett. Azért szerűség, mert nem volt itthon sonka, maradék kolbász viszont igen, így az került bele, plusz mielőtt teljesen készen lett ketté szedtem az egyik adagba ment az uborka meg kukorica a másikba meg kukorica és vörös bab. Kicsit féltem tőle, hogy a fiamnak nem fog ízleni, mert nagyon nehezen kóstol meg új dolgokat, de jó ízűen megette.  


    Borcsamama


    Nagyon boldog névnapot kívánok a gyerkőcöknek!   


    Dóri jelmeze biztos nagyon jól fog kinézni. Jó pofa ötlet, hogy Ádáméknál az egész osztály egy téma szerint öltözik be.Gratulálok Ádámnak a szuper bizonyítványához.


    Nagyon guszta ebédetek volt,  hogy készült az édesburgonya fűszerezted valamivel, fólia alatt vagy anélkül sütötted?  Nekem is van itthon, jövő héten szeretném én is kipróbálni sütve is, párolva már ettünk, nekem ízlett, de a fiúk nem voltak oda érte.


    Hévégén a céklasalátádat szerettem volna elkészíteni, de nem kaptam hozzá céklát, majd jövőhéten szétnézek és lehet több céklát is veszek, hogy a hagyományos céklasalátát is meg tudjam csinálni, üvegekben eláll egy darabig.  


    A Varrós hétvége engem is érdekelne.


     


    Londonka


    Itt is nagyon boldog szülinapot kívánok neked!


    Nagyon jó programotok volt.


     


    Fenci


    De jó, hogy meglettek anyukád iratai, kártyája, vannak még rendes emberek. Nem kis bosszúság, utána járás és nem kevés pénz is mire minden iratot, bankkártyát pótol.  Egy jó tanács mindenkinek aki elveszti a bankkártyáját akár melyik banknál is van, minden banknak van egy telefonos szolgáltatása azt azonnal felhívni és személyes adatok alapján kérni a bankkártya blokkolását vagy letiltását.


    Jó hogy a gyerekek is együtt tudnak tölteni egy kis időt. 


     


    Marcsi


    Gratulálok Balázs bizonyítványához, szuper lett az ővé is és nagyon boldog névnapot kívánok neki. 


    Mi is pizzáztunk tegnap,  néha jól esik, ha nem az ember főz itthon, hanem rendel valami kaját. :)


    Mondjuk imádom a házi pizzát is meg szoktam is sütni, de most így jött ki a lépés.  Így már értem a hamis húslevest is.


    Ötletes jelmezt találtatok ki, biztosan jól fog sikerülni.


     


    Csonkanek


    De rég ettem palacsintát. Nálunk ma kuglóf készült, a fiam barátjának az anyukája isteni finom, puha omlós kuglófot szokott sütni,


    ha jön a fiú hozzánk mindig hoz egyet, elkértem a receptet és kipróbáltam.  Hát nem igazán úgy sikerült, ahogy az ővé, de 


    ettől függetlenül fincsi volt mindenkinek ízlett. Az enyém nem lett olyan "légies" mint az ővé, szerintem azért, mert az év formám


    kisebb, így picis sűrűbb lett, majd még próbálkozom vele.


    Sok finomság készült nálad is, egyik finomabb mint a másik.


     


    Bubcsi


    Én szívesen találkoznék veled is meg mással is aki jönne, de szerintem az időpont pont a tavaszi szünetre esik, így nem látom esélyét, hogy összejöjjön.


     


    Ladyzso


    Gyerkőc meggyógyult?


    Nálunk nincsen egy E betűs készülék sem, remélem azóta megemberelte magát és rendesen működik.


     


    Minden betegeskedőnek jobbulást kívánok! Küldök hozzá gyógyeát.


     


     


     


    Jó éjszakát!


     


    Szép hetet mindenkinek!


     


     


    előzmény:
    borcsamama (42268)
    2018-02-04  15:09
  6. 2018. február 4. 20:3242271.

    Sziasztok!


    LondonEye: milyen sűrűn mentek a VA Múzeumba?


    Fenci: felénk eső esett, majd havas eső. Ma meg hétágról sütött a nap.
    Anyudnak hatalmas szerencséje volt, hogy megkerültek az iratai.


    Csonkanek: finom ebédetek volt. Milyen túrós sütit sütöttél végül?


    74Marcsi: Jobbulást!
    Grat a szépséges bizihez.
    Szuper jelmeze lesz, tök jó.
    Én még nem kaptam az indulkciós tűzhelyemhez palacsinta sütőt, ha látok is, az piszok drága.
    Finom kajcik voltak felétek is.


    Bubcsi: jobbulást!
    Tetszik a nem nagy lakomátok.
    Már nehezen bírja, szerdán megy kontrollra, akkor, ha minden igaz gipsz helyett rögzítőt fog kapni, de majd kiderül. Sebészethez szurk..


    Borcsamama: remélem hamarosan rendbe jön a szemed.
    Köszi a képeket, felénk hó egyáltalán nincs.
    Láttunk sok hóvirágot séta közben.
    Finomakat főztél/sütöttél te is, nyamm.
    Ádámnak is szép a bizije.

  7. 2018. február 4. 19:5842270.

    Köszönöm, az nagy segítség lenne, nem repültem egyedül. Huszon sok évvel ez előtt repültem csoporttal Bulgáriába. Egyelőre csak kacérkodom a gondolattal. 


    Sajnos fogorvosi kezelést kell kezdenem, meg a hivatalos ügyek miatt is kell költenem... tehát a döntés sok mindentől függ. 

    előzmény:
    fenci (42263)
    2018-02-03  15:30
  8. 2018. február 4. 15:2442269.

    Borcsamama,


    Csak azon a héten.


    Nagypénteken este érkezünk, és utána vasárnap (8-án) reggel indulunk vissza.


    Tata-Székesfehérvár- Siófok mindig az útvonal.

    előzmény:
    borcsamama (42268)
    2018-02-04  15:09
  9. 2018. február 4. 15:0942268.

    Bubcsi, neked és a  többi betegeskedőnek is mielőbbi gyógyulást!  Vigyázz magadra és pihenj sokat!


    A névnapi jókívánságokat köszönjük , majd tolmácsolom mindkettőjüknek.  


    A rajzok sosem jönnek rosszkor, ki tudja mikor lesz rájuk szükség, csak rajzolj nyugodtan ha van kedved és időd. 


    Délutánra jó barátnőzést, érezzétek jól magatokat.  


    Jól értettem, a húsvét utáni héten is itthon lesztek?


    Még két kép a tegnapi hóról. 

    előzmény:
    borcsamama (42267)
    2018-02-04  14:58
  10. 2018. február 4. 14:5842267.

    Szuper hogy ilyen sokan és sokat írtatok a legutóbbi hozzászólásom óta. 


    Az utóbbi két napban én sem vagyok teljesen jól, bár nincs vész, csak a szemem van még mindig begyulladva, és engem is valami hasmenés kerülget, hol van, hol nincs, de tulajdonképpen nem érzem rosszul magam.  Tegnap egész délelőtt aludtam, ma is csak főzőcskéztem, semmi mást nem csináltam. Majd mutatok képeket a mai ebédünkről, és a jó nagy hóról ami tegnap esett.  Hátul a kertben még mindig vastagon van a hó, az utcán viszont szinte teljesen elolvadt. Tegnap hatalmas pelyhekben esett majdnem egész nap, borcsapapa meg is kérdezte, hogy  -" behozzam a karácsonyfát?"  A karácsonyi hangulat hatására kivettem a fagyasztóból a maradék három rúd csokis-narancsos kekszet és megsütöttem.


    Ma már inkább napsütéses volt az idő.


    Londonka, jó hogy ilyen szép dolgokat van lehetőségetek megnézni.  Használjatok is ki mindent amit csak tudtok!


    Legközelebb mikor jösz haza?  Húsvétra, vagy csak a nyáron?


    Fenci, látom azért így sem unatkozol, hogy a csemetéid megint elrepültek.  Nagyon jó hogy a lányodnál minden alkalommal tudnak találkozni.  Aztán meg olyan hamar itt lesz a május, hogy már mehettek is hozzájuk.  Persze addig még a férjednek is meg kell gyógyulni, de biztos menni fog. 


    Neked kitartást az edzésekhez, persze jó lenne ha nem ilyen igaolvány keresősre sikerülne mindegyik.  Szerencséje van anyukádnak hogy leadták a pénztárosnak. 


    Színházbérlet nálunk is lenne, de én is úgy vagyok vele mint Marcsi, hogy több mint a fele biztosan olyan hogy nem szeretném megnézni, így aztán inkább jegyet veszünk arra ami érdekel. Na meg itt válogatási lehetőség sincs, a művház leköt minden második hónapra egy darabot, és annyi.  


    Csonkanek, köszi hogy feltetted a linet, bár sokra nem mentem vele, nem tudom más próbálta-e, és müködött-e nála. Én kétszer is megnyitottam, csak képeket mutat a filmből, utána pedig valami szex oldalakat, sőt még olyat is kiírt , hogy fizetnem kell valami kétmillió ft büntetést, meg ilyeneket. Na jól meg is ilyedtem, gyorsan kiléptem és töröltem az egészet. 


    Szuper hogy jönnétek valamikor hozzánk, meglátjuk lesz-e még jelentkező, aztán majd egyeztetünk konkrét időpontot.


    Örülök hogy tetszett a film, én azt hiszem már harmadszor láttam, de sosem úszom meg pityergés nélkül. 


    Nem semmi, mennyi mindent főztél, csupa finomságot.  


    Marcsi, a fiacskádnak gratulálok a szép bizonyítványhoz, és utólag ugyan, de boldog névnapot neki.  Jópofa a jelmez ötlet amit kitaláltatok.  


    Ádám tegnap újságolta, hogy milyen lett a bizije, neki egy négyese van magyarból de legalább lesz mit kijavítani évvégére.


    Náluk mindig együtt öltözik be az osztály, legalábbis a téma adott, idén törökök lesznek. Ezen belül mindenki egyénileg dönti el, mi szeretne lenni. Neki valami török harcos jelmeze lesz. 


    Most látom, elfogytak a karaktereim.


    Mai ebédünk:  csirkecombok vele sült sárgarépával és hagymával, sütőben sült édesburgonya, hasábburgonya, vegyes zöldsaláta paradicsommal.


     


     

    előzmény:
    LondonEye (42262)
    2018-02-03  13:14
  11. 2018. február 4. 13:1642266.

    Sziasztok,


    Még én is megvagyok.


    A héten valahogy nem bírtam ideérni...


    Elkezdtem beteg lenni, torokfájás meg jajdevacakulvagyok, ez tart napok óta, de se nem vagyok 100% jól, se nem lettem igazán beteg. Lehet hogy a keresztlányomtól kaptam el, ő képes még telefonon is fertőzni Ahogy olvasom, itt többen is betegek, hát gyógyuljatok meg hamar!


     


    A munkahelyen is el voltam havazva, így itthon is minden csak maradt. Tegnap felpörögtem, mindent megcsináltam, ma már az ebéden is túl vagyunk, és most felrakott lábbal pihenek. Nem volt nagy lakoma, maradék gulyásleves, meg borsófőzelék és fasírt.


    Most majd hajmosás és szokásos cicomázkodás jön. Később a barátnőmékhez megyünk.


    Londonkának boldog születésnapot, Balázsoknak és Dóráknak pedig boldog névnapot kívánok!


    Ahogy olvastam, a rajz már nem esedékes, kész a jelmez.


     


    Csonkanek palacsintája jó ötlet, lehet hogy ellopom jövő hétre. Fánkot úgyse kell sütnöm, a férjem leszavazta


    Ladyzso, javul a férjed lába? Az enyém 13-án megy a sebészhez, hát remélem most már történik valami...


    Itt tegnap is meg ma is esik a hó, csak sajnos nem tud leérni a földre.


    Narocsi, ha lesz hely a Londonba menő bőröndben, gondolj rám.


    Mi most egyelőre "csak" a családhoz hazamenő utat szervezzük magunknak, ha valakinek van kedve, találkozhatunk a húsvét hétfői héten.


    Na most megyek, mindenkinek szépvasárnapot, jó pihenést kívánok!


     


     


     

  12. 2018. február 4. 12:2442265.

    Sziasztok Lányok!


    Látom nincs nagy forgalom a fórumon. Jöttem a heti beszámolóval.


    A héten elég változatos időjárás volt felénk. A hét elején ragyogó napsütés, majd a második felében eső. Tegnap egész napos eső, majd havas eső és végül hó. De sajnos ma már olvad minden, tiszta lucsok a kert és az utca. Most olvastam, hogy jövőhét szerdára megint ígér nagy havazást. Kérdés, hogy mi kapunk-e belőle. 


    A párom hála istennek már jól van, csak az orrát fújja, de attól már megy dolgozni. A gyerek is jól van, én egy kis hasmenéssel küzdök. 1 napig volt, majd elmúlt, de szombaton megint kezdődött elölről minden. Ma már jobban vagyok, remélem már marad is ez a helyzet. 


    A gyermek bizonyítványát megkaptuk, mint azt korábban is írtam csak nyelvtanból kapott 4-est, a többi jeles, viszont 2 dicséret is született. Informatikából és angolból. Az angolnak különösen örülök, nem hiába tanulja már ovis kora óta. Most ezerrel készülünk a farsangra, labdaautomata lesz. Mutatok képet, hogy mit koppintottunk le. 


    A melóhelyen most nincs nincs sok munka, továbbra is készülnek a virágok .


    Nagy szabadság tervezésbe vagyunk, próbálunk egyezkedni, hogy mikor jöjjek el.  Elég nehéz, mert a gyerek megy angol-, úszó- és karate táborba. Plusz a kolléganőmnek ovis a lánya, így ott a fix ovis 1 hónapos leállás is feladja a leckét, meg sajnos épp válás közepén vannak, s megy az egyezkedés apukával is, szóval nem egyszerű. Egyébként a 2,5 hónapos nyári szünettel nincs gond, mivel a párom éjszaka dolgozik, így a gyerek felügyelete nappal meg van oldva. Max. addig míg alszik apja, elfoglalja magát.   


    Borcsamama: A fánkjaidra összefutott a nyál a számban. Biztos szuper lesz a jelmez, én is várom a képet. Jobbulást, remélem hamar rendbe jön a szemed. A filmet én is elkezdtem nézni, de mivel sok volt benne a reklám, elmentem aludni, majd párommal letöltetem és reklám mentesen fogom megnézni. 


    Londonka: Itt is kívánok boldog születésnapot! 


    Fenci: Tényleg szuper, hogy tudnak testvérnapokat tartani. Örülök, hogy anyukádnak meglettek az iratai. Én is mindig attól félek, hogy kirántok valamit a táskámból, mikor a buszon mutogatom a RIGÓ kártyámat. Kicsi drága mulatság lenne, mert sokat kell érte fizetni.


    Szuper, hogy jól sikerült a színházi estétek. Én kevésbé szeretem a színházbérleteket, mert kevés jó műsort lehet megnézni vele. Általában 1-2 jó van benne, a többi nem igazán jön be. Persze színháza válogatja. 


    Biztos szuper lesz a londoni kiruccanás.  


    Csonkanek: Jaj nekem, palacsinta. Jó, hogy mondod, nekem is kellene sütnöm, már igértem a gyereknek, de még nem szántam rá magam. Köszi a film linkjét. Fenséges ebédetek volt, már az olvasásásba is jóllaktam. Egészségetekre! 


    Nálunk is csirke szárny és aprólékból készült pörkölt, szintén orsótésztával. És még nem is beszéltünk össze! Este pizza parti volt, mert a gyereknek volt a névnapja és szerete volna, ha más lenne a vacsi a megszokottnál. Ma sült oldalas készül, meg hozzá krumpli. 


    Most megyek is, mert már csak rám várnak az ebédnél.  a banda! Aztán beiktatok egy laza vasalást, és prersze horgolást. 


    Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok, a jövő hétre a dolgozóknak kevés munkát az otthonlévőknek tartalmas napokat. 


    Pusszantás


     

  13. 2018. február 3. 17:2142264.

    Sziasztok!


    Jól elhívtak, palacsintát kellett sütnöm, szerencsére csak 3 ember részére. Váratlan volt ez a kívánság, így nem volt itthon csak 3 féle lekvár, cukrozott kakaó. Megoldottuk, megettük.


    Londonka, én is boldog születésnapot kívánok! Örülök, hogy ilyen szép ajándék volt a múzeumlátogatás!


    Nálunk is egész nap esik a hó, de tiszta lucsok az út, nem nagyon fagy, néha csodálatos nagy hópelyhek hullottak, néha csak sűrű aprók. Na, majd holnapra elválik, mi lesz, lucsok vagy jég.


    Borcsamama és akit esetleg érdekel, ezt a következő sort ha bemásolod a keresőbe, a nyílra kattintva indul a film. Testről és lélekről:


    https://openload.co/f/gl2M0Xjanx0/testroleslelekrol-webri p-hyperx.mkv


    Remélem, jól csináltam!


    Nem voltam tegnap gépközelben, így csak az előbb olvastam a tegnap esti filmre való figyelem felhívásodat. De teljesen véletlenül odakapcsoltam és végignéztem. Nagyon szép. megható, felkavaró film volt! Gondoltam is, ma megnézem, mit láttam!


    A varrós napra 2 fővel jelentkeznénk, május 2. fele, június első fele lenne részünkről megfelelő. Varrós ötleten még agyalunk. Nagyon köszönjük, hogy újra felrepült ez a téma, élveznénk!


    Fenci, micsoda szerencséje van mamádnak az irataival! Én is mindig attól félek, egyszerre fogok mindent elhagyni, mivel egy tokban tartom,  és sok pénzbe és időbe fog kerülni azok pótlása! Erre kellene valami jó megoldás!


    Hú, ma nagyon finomat ebédeltünk! Sokat dolgoztunk is vele, az igaz! Pulykanyak leves volt, töltelékkel, csigatésztával, aztán volt busa fej fokhagymás panírban sütve krumplipürével, tartárral, csirke alsó- és felső combok, valamint szárny simán pörköltnek, orsótésztával, illetve ezen csirke alkatrészek még bacon szalonnába tekerve, szárnyas fűszersóval meghintve, sütőfóliában, burgonya-, zeller- és hagymagerezdekkel sütve, mellé szórva némi fokhagyma cikk is. Piszkosul jól laktam, pedig nem kellett volna annyit enni! Így holnapra már csak a sütemény sütése maradt, a fiam túrós süteményt enne. Nem tudom, mi lesz, valószínű pite.


    Szép estét és hétvégét kívánok!


     


     

  14. 2018. február 3. 15:3042263.

    Sziasztok! Ugye mindenkinél hull a pelyhes fehér hó? Itt ráadásként még sötét is van, mintha este lenne. Azért körbejártam virágokat locsolgattam, mert a mikulásvirágom, afrikai ibolyám és orchideám mellett, a primula, a jázmin és a jácint is virágba borult. Azt hiszik, hogy itt a tavasz, pedig ma nem ezt látom odakinn.


    Ketten vagyunk és ők is ketten. Jó, hogy legalább minden indulásnál és érkezésnél testvérnapokat töltenek együtt. Holnap indul tovább West Virginiába a  kisebbik gyermek. Hááát ott is lesz még hó, így az edzések is bent lesznek.


    A héten a Marica grófnőt láttuk. Idén az Operettbe van bérletünk anyummal. Bár, ha azt mondom, hogy Szép város Kolozsvár vagy Hej cigány, mindenkinek ismerős dallamok, ezt az előadást most láttam először Dolhai-Fischl főszerepléssel. Fantasztikus volt.


    Február elsejével, hosszú kihagyás után, gondoltam újrakezdem a napi sportot is. Este hat körül indultam, nem annyira erőltetett sétával, anyum felé. Ez olyan 2, 8 km irányonként, hegyen le hegyen fel. Olyan 10 perc gyaloglás után a telóm kitartóan cseng és mikor felveszem anyum keresve a szavakat mondja el, hogy elhagyta a bankkártyáját és minden kártyáját. Mondom ott álljon meg ahol van, hazarohanok (hegymenet) az autóért és jövök érte. A Sparban fizetett vele erre emlékezett. Ésssssss... a pénztáros és a biztonsági őr felfedezte, hogy a bordó kalapos néni, a táska és a szatyor közé tette a tartót!!! Hiánytalanul visszakaptuk. 


    Namármost annyit pakoltam, cipekedtem pénteken, hogy a torna elmaradt. Most meg várom, hogy megmarad a hó avagy az esőben keljek útra?


    Minden ünneplőnek Boldog napokat! Remélem a nyolc napba mindenkinél beleférek. Londonka, a mai anyukáknak felvetettem ama kedves gesztust, miszerint akkor ha már tanulunk angolul próbáljuk ki élesben a tudást és látogassunk Londonba. Úgyhogy nemsokára a V&A múzeumot én is látom. Persze előtte van egy műtét (férjem térde). Addig nem szervezkedem, de utána a női szakasz elindul .


    Borcsamama, az ajánlott filmet (én, aki nem tévézek!) végignéztem és végigsírtam. Nem értem a háborút, de csodálom a lovakat. Éjjel egykor feküdtem így a ma reggeli tanfolyam nem a legjobban esett. Ennyi filmet egyszerre megnézni érdekes és sok!


    Mindenkinek szép havas napokat, nem említettem mindenkit név szerint, mert elfogynak a karkterek, de mindőtökre szeretettel gondolok. Narocsi, jut eszembe, repulhetsz velunk, ha Londont választod.


    Csillámporok, szikrák, husss már repülök!  

    előzmény:
    LondonEye (42262)
    2018-02-03  13:14
  15. 2018. február 3. 13:1442262.

    Koszonom szepen mindenkinek


    a Viktoria es Albert Muzeumban voltunk most masodszor


    olyan csodak olyan mennyisegben vannak itt, hogy a muzeum felet meg mindig nem is lattuk

    előzmény:
    ladyzso (42259)
    2018-02-02  20:27
  16. 2018. február 2. 20:5542261.

    Oksi. Akkor is jó lesz. Igen, úgy pláne hogy jobb lesz Dórival. 

    előzmény:
    borcsamama (42258)
    2018-02-02  18:46
  17. 2018. február 2. 20:3842260.

    Jobbulást kívánok mindenkinek!


    Biztos sikere lesz az ajándékoknak

    előzmény:
    borcsamama (42256)
    2018-02-02  17:47
  18. 2018. február 2. 20:2742259.

    Sziasztok!


    LondonEye: boldog szülinapot! 


    de jó, hogy a férjed is ott van 


    ..


    velünk nincs semmi különös

    előzmény:
    LondonEye (42253)
    2018-02-02  10:08
  19. 2018. február 2. 18:4642258.

    Lefotózhatom éppen, de így nem igazán jó hogy nincs benne a gyerek.  Majd 6-án ha megyünk hozzájuk köszönteni, akkor felpróbáljuk és fotózom. 

    előzmény:
    macska54 (42257)
    2018-02-02  18:05
  20. 2018. február 2. 18:0542257.

    Borcsamama vigyázz a szemedre. Láthatjuk a kész jelmezt? 

    előzmény:
    borcsamama (42256)
    2018-02-02  17:47
  21. 2018. február 2. 17:4742256.

    Sziasztok!


    Sokminden velem sem történik, csak a szokásos napi rutin, most két napig varrtam, festettem, kész a jelmez, szerintem jó lett nagyon, remélem örülni fog neki .  Majd 6-án kapja a névnapjára a papuccsal, arcfestékkel, és horgászengedéllyel kiegészítve. Már régóta nyafog érte, mert hogy Ádámnak már milyen régóta van. Remélem fog neki örülni. 


    Ádám megkapta a bizonyítványát, most is nagyon jó lett, mindenből dicséretes.  Szerda óta ők is otthon vannak, nagyon náthás, köhögős mindkettő.  Remélem megússzák ennyivel. 


    Kicsit most nekem is fel kellett függesztenem a filmezést.  Valamitől begyulladt a szemem, vörös, ég, fáj, de remélem hamar rendbe jön.  Borogatom kamillával és csöpögtetem is. 


    Ma este 21.40-kor lesz egy jó film az rtl-n, ha esetleg valakit érdekel. Hadak  útján a címe. 

  22. 2018. február 2. 17:1842255.

    Sziastok!


    pár nap kihagyás után megérkeztem.


    Narocsi, köszönöm az ötletet, rákérdezek, van-e ilyen felénk is?


    Ladyzso, 74_marcsi,  köszönöm a gratulációt, de tudod, azt szokták mondani, akinek szerencséje van a kártyában, annak nincs a szerelemben. Marcsi, párodnak jobbulást!


    Bocsánat, majd folytatom, csak elszólítottak!


     


     


     

  23. 2018. február 2. 11:1442254.

    Érezzétek jól magatokat ezen a szép napon. 

    előzmény:
    LondonEye (42253)
    2018-02-02  10:08
  24. 2018. február 2. 10:0842253.

    Koszonom szepen angyalok


    ma szabadnapos vagyok, meg holnap, es meg a ferjem is itthon van velem


    narocsi


    a batyad van Londonban? melyik reszen lakik? mert ez a varos akkora, hogy csak na

  25. 2018. február 2. 08:3742252.

    Szép napot mindenkinek! 


    Londonka!


    Nagyon boldog szülinapot kívánok szeretettel !

Címlap

top