Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. február 2. 08:1942251.

    Szijjja. 


     


    Londonka!

    előzmény:
    narocsi (42250)
    2018-02-02  07:54
  2. 2018. február 2. 07:5442250.

    Jó reggelt!


    Ilyent, én vagyok az első reggel??  

    előzmény:
    macska54 (42249)
    2018-02-01  08:45
  3. 2018. február 1. 08:4542249.

    Kedves narocsi!


    Amennyit be tudsz iktatni azt tedd meg. Én drukkolok, hogy minél több helyre eljuss. 

    előzmény:
    narocsi (42248)
    2018-02-01  07:14
  4. 2018. február 1. 07:1442248.

    A hétvégén lesz együtt a család, hogy megbeszéljem. A bátyámékhoz mennék, mert ott még nem jártam. A másik városi szervezés, ott az is kérdés, hogy beférek-e a csapatba. ( valószínűleg menne az is) Viszont valahogy Franciaországba meg visszavágyom. De a balatoni nyaralást sem kéne kihagyni az idén. + a nyaralónál lenne munka is.  Sok ez együtt!


    A varrós napra is mennék természetesen.

    előzmény:
    havastáj (42246)
    2018-01-31  21:47
  5. 2018. február 1. 04:5242247.

    Jó reggelt Angyalok!

  6. 2018. január 31. 21:4742246.

    Narocsi, érthetetlen, de az én kislányom olyan, hogy nem szokott kifáradni. Pörög, mint a golyó...volt, hogy kérdeztem tőle, hogy hogy nem esik össze a fáradtságtól. Persze nem tud válaszolni.... de irtó cukin tud nézni.  végül mi lesz az utazásokkal?


    Borcsamama, igen, még szopizik. Képzeld, én is vashiányra gondoltam, voltam is orvosnál, néztek labort és minden értékem tökéletes lett...


    A fánkok...de guszták. Múltkor oldalast sütöttem, és közben főztem a citrusos fahéjas szegfűszeges főzetet. Arra is bevált. Olyan jó ötleteket kapok itt. Köszi érte.


    Macska, sajnálom a gólyás társadat.


    Jó pihenést mindenkinek!

  7. 2018. január 31. 15:4142245.

    Borcsamama nagyon guszta a fánkod.. Varrni nem tudok... 


    Lányok mindenkinek, hozzátartozóknak is jobbulást kívánok.


    Velem se történik most semmi különös.


    Holnap temetésre megyek Tiszatenyőre. Sajnos meghalt egy gólyás társunk.  Évek óta betegeskedett. Én ugyan személyesen nem ismertem, de az írásai alapján nagyon kedves, szerethető társunk volt. 


    Most is nagy elánnal nézem a német fészkeket. Míg meg nem érkeznek a mieink. Meg a 2 Japánt és számtalan más európai fészkeket. Rengeteg gólya maradt Európában. És amit én látok az is nagyon sok lehet. És még hány fészekben lehetnek ami mivel nem kamerás nem is látjuk.

    előzmény:
    borcsamama (42244)
    2018-01-31  14:03
  8. 2018. január 31. 14:0342244.

    Sziasztok!


    Végre géphez jutottam, ma délelőtt konyhaszolgálatos voltam, nem volt időm írni, de még olvasni is csak telefonon olvastam. 


    Tárkonyos krumplilevest főztem, jó savanykásan, tejfölösen, babérlevéllel.  Nagyon szeretjük így.  Másodiknak fánkot sütöttem, jó sokat, jutott a gyerekeknek is. Küldök nektek is egy kis kóstolót. 


    Ladyzso, a mosógépem kb. fél éve működik ilyen módon, csak annyi hogy figyelnem kell mikor jár le, mert akkor bele kell öntenem az öblítőt. 


    Csonkanek, szuper hogy jó volt a kártyaparti, akkor biztos lesz ismétlés is.  Ha lehet, küldjél légyszíves linket, hol találtad meg a filmet /Testről......./.  Én is meg akartam nézni, de csak részleteket találtam belőle. 


    Varrással kapcsolatban milyen ötleteket szedtél össze?  Azoknak is örülnék, nekem most semmi olyan nincs ami különösebben motiválna. 


    Marcsi,  jó ötlet a társas után a kézfogás, én is be fogom vezetni.  Ádám érdekes módon sose hisztizett ha nem ő nyert, igaz soha nem is hagytuk hogy érdemtelenül is ő győzzön, és megszokta hogy veszíteni is tudni kell.  Dórival még nem ennyire egyszerű, de viszonylag könnyen el lehet vele is fogadtatni most már a vereséget is. 


    Párodnak mielőbbi gyógyulást!  Te meg használd ki az összes lehetőséget.  Emlékszem régen a suliban milyen izgi volt a pad alatt suttyomban olvasni például, na persze nem a fizika könyvet. 


    Macsek, köszönjük a képeidet, a piros nekem is nagyon tetszik.


    Havastáj,  Nóri szopizik még?  Nem lehet hogy azért vagy ilyen fáradt mert esetleg vérszegény vagy? Aludni se tudsz rendesen és eleget, meg még el is fáradsz napközben.  


    Narocsi, mi a helyzet az utazásaiddal, hogy döntöttél?  Elfogadod a meghívásokat?


    Decemberben azt mondtuk, karácsony után megbeszéljük az esetleges varrós hétvégét.  Most már azt hiszem itt az ideje hogy beszéljünk róla.  


    Először is szeretném tudni, hogy maradt-e egyáltalán valaki, aki komolyan gondolta, és tényleg eljönne egy hétvégére.


    Tudom hogy az időpontot nem egyszerű összehozni, de ha sokan jönnétek, én abban is benne lennék, hogy két különböző időpontban, két csoportban csináljuk. 


    Amit én fel tudok ajánlani, az egy-egy alkalommal négy embernek szállás, a többit majd megbeszéljük. 


    Időpont csak annyiban érdekes, hogy május előtt nem kéne, akkor már talán lesz olyan jó idő, hogy kint is lehetne lenni a teraszon. 


    Aki komolyan gondolta az jelezze, és azt is hogy mikor lenne neki jó. 

  9. 2018. január 31. 13:1442243.

    Kitartás, egyszer csak meg lesz mind a 20 fogacska! Meg ha jó idő lesz és kifárad a szaladgálástól, talán jobban alszik.


    Ez is elmúlik, mint minden!!

    előzmény:
    havastáj (42242)
    2018-01-31  13:00
  10. 2018. január 31. 13:0042242.

    Sziasztok!


    Jelzem, itt vagyok, olvasok, csak nincs miről írni. Ma vendégek jönnek hozzánk, csináltam.narancskrémes zabpelyhes sütit. Nagyon finom lett. 


    Szörnyen fáradt vagyok, az én drága kislányom megint azt játsza, hogy megszámlálhatatlanul sokszor (min.4x 5x) kel éjjelente... már fontolgatom hogy elcserélem egy jól alvóra valahol. A bababoltban hátha tudnak segíteni.


    Itt szuper tavaszias idő van, bár a szél azért fúj. Ha nem lennék ennyire kimerült, kedvem lenne kint tevékenykedni, de így csak amit muszáj, azt teszem meg.


    Szép napot mindenkinek!

  11. 2018. január 31. 10:4742241.

    Sziasztok!


    Macska: Ezek a piros képek nagyon tetszenek. Én aki annyira nem lelkesedett a színes dolgokhoz, s nem is volt fellehető a ruhatáramban, most hogy öregszem egyre több színes darabokkal gazdagodom. Úgy látszik ez korral jár.


    Narocsi: Nem is rossz ötlet.


    Párom nem javult, ma megy orvoshoz. Sajnos az időváltozás is kínozza, a lábcsonkja tegnap nagyon fájt, zsibogott és éles szurkálásokat érzett. Most annyira megviselte volt amikor feljajdult, pedig ez nem jellemző rá, hogy ilyeneket csináljon. Némán tűri, ha olykor előfordul. 


    Gyerek jól van, csak néha fújja már az orrát. Tegnap verset tanultunk, de elég nehéz volt a nyelvezete, még sokszor én is belegabalyodtam az olvasásába. De már 4 bebiflázva, még ugyanennyi hétfőig, plusz egy 3 versszakos, de az könnyű.


    Most futok, mert munka van, még lehet, hogy felnézek.


    Pusszantás


     

    előzmény:
    macska54 (42240)
    2018-01-31  05:19
  12. 2018. január 31. 05:1942240.

    Jó reggelt Angyalkák!

  13. 2018. január 30. 21:4242239.

    Sziasztok Angyalok!


    Ladyzso: A könyvcímek a 42078-as hsz. vannak. Jobbulást a fiadnak.


    Csonkanek: Gratulálok a 2. helyezéshez. Hát igen a szabályokat jó az elején letisztázni. Tényleg nem a helyezés a lényeg, én a fiamat, mindig azzal vigasztaltam, mert hát mindig győzni akart, hogy nem azért játszunk, hogy nyerjünk, hanem, hogy jól érezzük magunkat, és maga a játék a kedvéért. Bevezettük, azt is, hogy a végén mindenki, mindenkivel kezet fog és megköszöni a játékot.


    Borcsamama: Nem semmi mennyi filmet néztél meg. A helyedben én is folytatnám a filmnézést, addig míg ilyen semmilyen idő van. Mert aztán jön a tavasz, és úgy is az ember vágyik ki, mert csalogatja a napocska, a kert, a madarak trillája. 


    Mágika: Attól hamis húsleves, hogy a vadashoz a húst külön főztem meg (babérleveles, vegetás vízbe). Nálam most gyorsan készült (bolti vadas mártás), s nem a hagyományos módon. A levet amiben megfőztem a húst félretettem és külön főztem ki levesbetétet. Az íze, mint a húslevesé, de mégsem az. Emlékszem régen nagymamám, amikor krumplis tésztát csinált, akkor a levet félre tette és abból készült leves. 


    Na lányok a keresztlányom fellépése, kicsit kacifántosra sikeredet. Miután itt megírtam, amit szerettem volna, gyorsan bepaníroztam a húst, megfőztem a krumplit. Na mondom van még jó 1,5 órám nekiállok hajat mosni. Még jó, hogy valamivel kicsit elszöszmötöltem, mert csörgött a városi telefon és sógornőm hívott, hogy a fellépés nem 12:30-kor, hanem 11:30-kor lesz. Ekkor volt 11:10!! 20 perc alatt kellett gyors öltözést és a központba való feljutást produkálni. Szerencsére öcsém jött értünk kocsival, így kezdés előtt kb. 1 perccel értünk oda. Majd kiderült a fellépés végén, hogy hívott engem a kerigyerek, meg üzent is, de hát a telefon a szobában én meg a konyhába. Nesze neked mobil telefon, sose ott van ahol éppen a gazdája.  Végül is a fellépés szuper volt, nagyon ügyik voltak, sok mindent mutattak, hogy miket tanultak. 


    A gyerek hétfőn már ment suliba, mert hála istennek nem lett komolyabb baja. Viszont párom ma du.-ra belázasodott, így nem megy a héten dolgozni. 


    A héten aránylag kevés a munka a melóhelyen, na én ki is használom, a kis virágokat az asztal alatt horgolom, meg a buszon vonaton. Minden szabad percet kihasználok, hogy haladjak vele. 


    A betegeskedőknek jobbulást, a hétre további szép kellemes napokat, mint amilyen az elmúlt 2 volt. 


    Pusszantás 


     

  14. 2018. január 30. 17:2842238.

    Sziasztok!


    Úgy hallottam, jövő hét vége felé jön vissza a tél.


    Gratulálok a 2. helyezéshez! 

    előzmény:
    csonkanek (42236)
    2018-01-30  11:32
  15. 2018. január 30. 12:0342237.

    Lopható az ötlet! Egy nagyobb új tv-n már lehet 8-10 embernek nézni, mindig más valaki készül fel és viszi pendrive-on. a képeket.


    Utána lehet bekéredzkedni a könyvtárba vagy eleve a könyvtárban kezdeni. Lehet itthoni utazást is mutatni...


     

    előzmény:
    csonkanek (42236)
    2018-01-30  11:32
  16. 2018. január 30. 11:3242236.

    Szép napot!


    Tiszta tavasz van itt is, ragyogó napsütés, ennek megfelelő hőmérséklet, jelenleg +8 fok. Megpróbálok ma egyet sétálni, ki kell használni minden D vitamin lehetőséget a csapadékos, sokszor esős idő után.ás témáról szóló 


    Tegnap megtörtént az első kártyaparti. Kicsit még döcög a dolog, de ismerkedünk. Végül egy sima römi partit és 9 rabló römit játszottunk. Nézetkülönbségek vannak szabályokat illetően, majd összerázódunk. Pontszámok alapján 2. lettem, örültem! Igaz, nem ez a lényeg, na de mégis...


    Tegnap varrás témakörben írtam fel címlistát egy fórumról, abból majd szemezgetek. Már itt a neten megnéztem a Testről és lélekről c. Oscar-esélyes filmet, kicsit nehéz a témája, meg az indulása. 


    Egyébként csendes napok járnak errefelé, ezért vagyok itt ritkán írni, mert nincs új a nap alatt.


    Szerintetek lesz még telünk? Kevés fánk van, gázzal fűtünk és tartalékoljuk a fát a hideg időszakra, amikor inkább fűtenénk azzal. Kellesz még a fa szerintetek?


    Szegény fenci, már biztosan szomorkodik, hogy "üres" a ház! Ne búsulj, csak pár hónap, és újra találkoztok! Én is voltam ilyen helyzetben, ne könnyű!


    Narocsi, klassz lehetett a vetítős nap! Ilyet én is megcsípnék, ha lenne errefelé. Sőt, most valaki salsa tanfolyamot reklámoz Miskolcra, na, nekem kellene egy ide a városunkba! Néha nagyon lelkes tudok lenni!


    Szép napsütéses napot Nektek is, ha már nem akar tél lenni.


     

  17. 2018. január 30. 04:4442235.

    Jó reggelt Angyalok!


    Betegeskedőknek jobbulást kívánok.

  18. 2018. január 29. 21:2342234.

    Okés, köszi az infót. MIóta működik ilyen érdekesen?


    Gyerkőc reggelre beteg lett, talán csütörtökön már mehet suliba..


    Tényleg, írtad már a listát. 

    előzmény:
    borcsamama (42233)
    2018-01-29  20:56
  19. 2018. január 29. 20:5642233.

    Ladyzso,  mindig öblítőstoppra állítva mosok, mikor leáll beleöntöm az öblítőt csak úgy a dobra, visszatekerem centrifugálásra - vagyis hogy hány fordulattal menjen, benyomom az indító gombot, és már megy is tovább, öblít, centrifugál.


    Igen, a könyveket is összeírtam, egyszer korábban már fel is tettem ide a listát, de fogalmam sincs hogy mikor.  Csupa karácsonyi témájú könyvet válogattam össze.  Mintha Marcsi azt írta volna, hogy ő elmentette. 


    Úgy látom, ma mindenki ezerrel dolgozott, nem igazán volt ideje senkinek ide írogatni. 

    előzmény:
    ladyzso (42231)
    2018-01-29  19:13
  20. 2018. január 29. 20:2242232.

    Mindenkinek további szép estét...

  21. 2018. január 29. 19:1342231.

    Sziasztok!


    Jó sok filmet néztél januárban, ez igen.


    Mosógép: köszi a drukkot! Csak unom a lelkivilágát.


    Hogy rakod bele utólag az öblítőt?


    könyvlistád is van, amit el fogsz olvasni februárban?

    előzmény:
    borcsamama (42230)
    2018-01-29  10:50
  22. 2018. január 29. 10:5042230.

    Sziasztok!


    Ma reggel tiszta tavaszra ébredtünk.  Enyhe az idő,ragyog  a nap. 


    A betegeknek gyors gyógyulást, a többiek ússzák meg betegség nélkül.


    Ladyzsó a mosógéped is "gyógyuljon" meg. Az enyém se tökéletes, mindig utólag kell beleöntenem az öblítőt, mert nem üríti ki a tartályból.  Amúgy teljesen jól működik,  ezt a baját meg már kezdem megszokni.


    Macsek, képzeld a gépemen ez a havas kép a háttér, amit ma reggel háttérként az ablakok mögé szerkesztettél. 


    Narocsi, ha megteheted, egyik lehetőséget se hagyd ki, később nagyon fogod bánni. Nálunk is van olyan klub, ahol valaki mindig beszámol az utazásairól, élményeirő, vetítéssel egybekötve, de hát mindenhova nem lehet járni.


    Londonka, nem csodálom hogy fáradt vagy, egy részt az új helyet is szokni kell, másrészt a 12 óra munka is nagyon sok egy napra.  


    Fenci, jól tetted hogy nem fogadtad el azt aki vasárnap akart hozzád órára menni.  Ha megsértődött az ő baja, ha nagyon akar, akkor meg úgyis fog találni időpontot, olyat ami neked is jó. Fiacskád ma indul, vagy elment már?


    Mágika, nekem évek óta van textil tulipán csokrom, de most hogy mondod, lehet kéne másikat csinálni, ez már elég megviselt szegény. Nekem van olyan mintám is, amit filcből kell csinálni, van tulipán  és nárcisz . csak meg kéne találni valahol. :-)


    Mai tervem a jelmez, bár csábít nagyon a filmezés is.  Már csak három nap a január, ki kéne használni, mert februárra már olvasást terveztem, kb. hasonló intezitással. 


    Éppen most számoltam össze, hogy idáig mennyit és mit néztem meg. 


    Van egy sorozat, azt minden nap nézem délután, szeretem a török filmeket:  Elif- A szeretet útján. Minden rész 1 órás


    Már írtam róla korábban:  A trónok harca, 7 évad - 67 rész, szintén 1 órásak


    A másik sorozat /utólag néztem meg/:  Feleségek luxuskivitelben, 8 rész


    Volt két film amit a tv-ben néztem, és 17 amit számítógépen, nagyon vegyes, volt köztük történelmi hátterű, romantikus, igaz történetre épülő, vígjáték, dráma, családi film, és karácsonyi is. Ezek rendes nagy filmek voltak.


    ÖsszesÍtve ez 117 film januárban.  Ez tőlem rekord mennyiség, ilyet még sose csináltam, de mostanában sokszor teszek olyamit, amit korábban soha. Lehet hogy az olvasást csúsztatom egy hónappal, akkor talán már ki lehet ülni  a napra, a friss levegőre, filmezni viszont csak itt bent tudok. 


    Na megyek még mielőtt az agyatokra megyek!   :-)))))


    Szép hetet Mindenkinek!

  23. 2018. január 29. 09:1242229.

    Egy kis kuriózum. Tudom nem ide való, de szeretném megmutatni nektek.


    Fekete csőrű fehér gólya Japán / Hyogo parkból.


    Hyogo park / Japán. Fekete csőrű fehér gólya. Nagyon fúj a szél. Csak úgy felkapja a gólyákat. Riadóztak, várakoztak, majd mind a ketten kirepültek.


    Remélem nem fogtok haragudni. 

  24. 2018. január 29. 08:5742228.

    előzmény:
    LondonEye (42226)
    2018-01-29  08:02
  25. 2018. január 29. 08:0942227.

    Szaisztok!


    Örülök, hogy rendbe jöttek a szemek.


    Electro.. Csak kissé vicces vagy inkább szánalmas, hogy minden x. mosás nem képes végigmenni. Teljesen kiszámíthatatlan.. Nem szeretem az okos gépeket. És ez annyira okos, hogy a szűrőjéhez csak szerelő fér hozzá, kis ablak nincs.. 


    Gyerkőc beteg lett, majd még jövök.

    előzmény:
    Mágika (42224)
    2018-01-28  22:34

Címlap

top