Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. január 25. 10:1142176.

    Hahoo


    kinek mennyi maradt a karacsonybol?


    Nekunk ennyi, az erosito tetejen, de ezt asszem megtartjuk, a ferjem kiterne a hitebol, ha nem:-))), a kis fa kb 15 cm, es elemes, az agak vegen finom piros fenyek vannak


     

  2. 2018. január 25. 04:4442175.

    Jó reggelt Angyalok! 

  3. 2018. január 24. 23:5442174.

    Rumliszoba: azért alakul az, előbb-utóbb csak a végére érsz. 

    előzmény:
    banyoc@ (42160)
    2018-01-24  08:36
  4. 2018. január 24. 23:5142173.

    Nagyon guszta lett a kínai. Elküldenéd a receptjét mélben?


    A torta mitől nyomi? A képen teljesen jól néz ki.


    Jók is a bevált helyek.

    előzmény:
    borcsamama (42172)
    2018-01-24  21:08
  5. 2018. január 24. 21:0842172.

    Bubcsikám, neked is köszönöm az ötleteket, és képzeld el, nem lesz Dórinak estélyi ruhája.  Kb. az valósul meg amiről te is írtál, teljesen egyszerű barna ruha egy kis türkizkékkel kombinálva ,derekán karján, csizmáján, fején, hajában színes indián mintás szöttes csíkok  kirojtozott bőrrel kombinálva, és még szines tollakkal, gyöngyökkel és bőr szíjakkal megspékelve. 


    Azért kíváncsi lennék a többi ötletedre is. 


    Tök jók lehettek a gimis éveid.  A mi osztályunk is ilyesmi volt, mindenben részt vettünk, mindig voltak ötleteink, fellépéseink, minden rosszaságban benne voltunk, ugyanakkor élen jártunk mindenben.  Imádtam oda járni.  Tavaly volt az ötven éves találkozónk, és csak azok hiányoztak, akik már nem élnek. 


    Ladzso, nem először voltunk ebben az étteremben, jó hely, családias, rengeteg féle kajából lehet válogatni, finom volt amit ettünk.  Én tárkonyos ragulevest ettem, olyan finom és sok volt, hogy a másodiknak a felét se tudtam megenni, elcsomagolták, hazahoztam. 


    Valamelyik nap írtam hogy kínait főztem, most mutatom a képeket és a tortáról is, ami kicsit ugyan nyomi lett, de remélem legalább finom lesz. Majd holnap kiderül. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (42166)
    2018-01-24  17:07
  6. 2018. január 24. 20:4042171.

    Jópofa hóemberetek van.


    Nah, igen, szervezkedni nem könnyű.


    S


    Nyammi, csokis süti

    előzmény:
    74_marcsi (42162)
    2018-01-24  15:24
  7. 2018. január 24. 20:3242170.

    Látom elég mozgalmas napjaitok vannak.


    Milyen volt az étterem?


    A tortáról mutatsz majd képet, biztos nagyon finom lett.

    előzmény:
    borcsamama (42164)
    2018-01-24  15:34
  8. 2018. január 24. 20:3042169.

    Ez a lökött gimiség nagyon tetszik. Csudi jó lehetett. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (42166)
    2018-01-24  17:07
  9. 2018. január 24. 20:2842168.

    Sziasztok!


    Néha benézek, de elfáradok estére, sok a munka. 


    Borcsamama: biztos szuper jelmezt fogsz készíteni


    Jobbulást kívánok mindenkinek!

  10. 2018. január 24. 19:2842167.

    Hahó mindenkinek. 


    Igen, kicsit megfogyatkoztunk megint. De én örülök mindenkinek aki benéz.


    Ma semmi különös nem történt velem. Rengeteg fészket néztem meg és mentettem filmeket, képeket.


    Délután csavarogtam. Egész jó idő volt. 


    Mindenkinek további szép estét...

  11. 2018. január 24. 17:0742166.

    Sziasztok!


    Jaj a héten olyan össze-vissza vannak a napjaim, hogy csak este átfutottam mit írtatok. Szerintem a felét fel sem fogtam, majd most nekilátok újra.


    Havastáj, szupi hogy gyógyultok, vigyázzatok magatokra! ( Itt ma 15-19 fok van, szerintem egykettőre itt lesz az influenza)


    Jelmez ügyben én vettem volna barna akármilyen anyagot, abból egy olyan zsákruhaszerűséget ( csak olyan sima téglalapot), és tarka kötőt a derekára meg hajába. Karjára, csuklójára meg bokájára ugyanebből széles pántit, egyik felén ollóval ilyen rojtosra bevagdosva.  De mint tudjuk, Borcsamama indián estélyit fog varrni a ks Dórinak. Az arcát simán szerencsi kakaóval kenjétek be, aztán mehetnek rá színes csíkok. Na, mondjuk gyerekfarsang témában tök nem vagyok érdekelt, de most jól meglódult a fantáziám.Még van ám ötletem.


    Erről jut eszembe. Mi olyan lökött gimisek voltunk....anyáknapi műsort csináltunk titokban, rendkívülire behívta az anyukákat az ofő. Mondjuk jó is  lett, minden anyuka sírt. Meg beöltöztünk minden farsangkor meg ilyenek. Na szóval, egyik évben a világ nemzetei voltunk (32 fő, abból 2 fiú, és mindenki részt vett benne), maaaarha jól sikerült. A tanárok meg boszorkánynak, bekormozva.


    Még valamit akartam a többieknek is, most újra kell olvasnom...


    Szóval most megyek, aztán majd jövök.



     


     

    előzmény:
    borcsamama (42165)
    2018-01-24  15:43
  12. 2018. január 24. 15:4342165.

    Tényleg szórakozik velem, nem tudom miért küldte el kétszer.  


    Marcsi, neked is és persze Mindenkinek köszönöm az ötleteket.  Mivel ma kaptam készen bőrből rojtot méterben, eldőlt hogy a csizmájára lesz valahogy rátéve a rojt, persze az még ki lesz kicsit "csicsázva" evvel-avval.  Már látom magam előtt a leányzót, szerintem nagyon aranyos lesz.  Majd ha elkészül és felköszöntjük vele, csinálok képeket és akkor megmutatom.

    előzmény:
    borcsamama (42163)
    2018-01-24  15:34
  13. 2018. január 24. 15:3442164.

    Sziasztok!


    Látom, napról-napra kevesebben leszünk, persze ezt tudtam eddig is hogy így lesz.  Remélem azért időnként beszámoltok hogy mi van veletek.


    Banyoca, olyan jó hogy legalább néha reggelenként be tudsz kukkantani. Köszi a felajánlást, este lehet hogy felhívlak, bár úgy néz ki hogy sikerült mindent beszereznem amit kitaláltam a jelmezhez.  borcsapapa ma ment kontrollra, és bár konyhaszolgálatos lettem volna, inkább elmentem vele.  A doki és labor után végigjártunk egy csomó boltot, nagyjából mindent kaptam a jelmezhez, most már csak meg kell csinálnom. Még valami gyerek arcfestő készletet keresek, és így egy füst alatt meg lesz  Dórinak a névnapi ajándéka is.  


    A menyemnek vettem egy szép fehér madárkalitkát, és egy madárkás ajtódíszt, ez lesz még az ajándéka a szülinapjára a megelőlegezett színház mellé.  Szép lesz akár asztaldísznek, tehet bele egy nagy gyertyát, vagy akár egy cserép virágot is, fel tudja akasztani is, szóval majd eldönti mit akar vele. 


    Ha már lúd..... magamat is megleptem egy kalitkával, nagyon tetszik, és nálam biztos hogy a teraszon lesz majd. 


    Mivel már dél volt mire haza jöttünk volna, kaja sehol, mert csavarogtam, így útközben bementünk egy étterembe ebédelni.


    Szóval tök jó napunk volt ma.


    A fiamnak holnap lesz a szülinapja, délután megyünk köszönteni, ő egy finom vörösbort kap és mindjárt megyek megcsinálom a tortáját.  Egyszerű lesz, sütni se kell, csak rétegenként lerakni rumos tejbe mártogatott babapiskótát a tortaformába, jól megszórni mazsolával - én teszek bele még áfonyát is-, rá egy réteg gesztenyekrém és így tovább.  A tetejére jó sok tejszínhabot rákenek, és azzal fogom díszíteni is, meg gesztenyével.  Holnap délutánra jól megpuhul benne a piskóta is.


    Ha már ennyit írtam,akkor elküldöm még mielőtt köddé válna, mert valamit megint nagyon vacakol az nlc.  Majd este még lehet hogy jövök.  

  14. 2018. január 24. 15:3442163.

    Sziasztok!


    Látom, napról-napra kevesebben leszünk, persze ezt tudtam eddig is hogy így lesz.  Remélem azért időnként beszámoltok hogy mi van veletek.


    Banyoca, olyan jó hogy legalább néha reggelenként be tudsz kukkantani. Köszi a felajánlást, este lehet hogy felhívlak, bár úgy néz ki hogy sikerült mindent beszereznem amit kitaláltam a jelmezhez.  borcsapapa ma ment kontrollra, és bár konyhaszolgálatos lettem volna, inkább elmentem vele.  A doki és labor után végigjártunk egy csomó boltot, nagyjából mindent kaptam a jelmezhez, most már csak meg kell csinálnom. Még valami gyerek arcfestő készletet keresek, és így egy füst alatt meg lesz  Dórinak a névnapi ajándéka is.  


    A menyemnek vettem egy szép fehér madárkalitkát, és egy madárkás ajtódíszt, ez lesz még az ajándéka a szülinapjára a megelőlegezett színház mellé.  Szép lesz akár asztaldísznek, tehet bele egy nagy gyertyát, vagy akár egy cserép virágot is, fel tudja akasztani is, szóval majd eldönti mit akar vele. 


    Ha már lúd..... magamat is megleptem egy kalitkával, nagyon tetszik, és nálam biztos hogy a teraszon lesz majd. 


    Mivel már dél volt mire haza jöttünk volna, kaja sehol, mert csavarogtam, így útközben bementünk egy étterembe ebédelni.


    Szóval tök jó napunk volt ma.


    A fiamnak holnap lesz a szülinapja, délután megyünk köszönteni, ő egy finom vörösbort kap és mindjárt megyek megcsinálom a tortáját.  Egyszerű lesz, sütni se kell, csak rétegenként lerakni rumos tejbe mártogatott babapiskótát a tortaformába, jól megszórni mazsolával - én teszek bele még áfonyát is-, rá egy réteg gesztenyekrém és így tovább.  A tetejére jó sok tejszínhabot rákenek, és azzal fogom díszíteni is, meg gesztenyével.  Holnap délutánra jól megpuhul benne a piskóta is.


    Ha már ennyit írtam,akkor elküldöm még mielőtt köddé válna, mert valamit megint nagyon vacakol az nlc.  Majd este még lehet hogy jövök.  

  15. 2018. január 24. 15:2442162.

    Sziasztok Lányok!


    Macska: Itt is megköszönöm a képeket! Csodálatosak!!!


    Borcsamama: Akár ha van csizmája azt is el tudom képzelni, hogy azt bevonni anyaggal, és arra varrni rá tollakat, rojtokat és olyan csilingelő "lifegőket". Remélem sikerül ebből kihámozni, hogy mit is szerettem volna leírni.


    Irigykedem, hogy milyen sok filmet tudsz nézni, nekem is sok van már felírva, letöltve, de idő, hogy megnézzem az nincs.


    Csonkanek: Milyen jó is az ucncsival eltölteni 1 napot. Az én fiam is imádja, ha édesapám itt van , akkor megy a Bazsi szavával mondva " papanyúzás".


    De jó, hogy mész színházba, nagyon jó szórakozást kívánok. Mi is szeretünk színházba járni, majd megint kell egy kicsit nézelődni, hogy milyen darabok futnak most. 


    Havastáj: Sajnos, ha csokis sütiről van szó, akkor én is elgyengülök! Torna ide vagy oda.


    Ma szabin vagyok, mert temetésre kellett menni.


    Reggel a gyereket útnak indítottuk a suliba, majd gyorsan feltakarítottam. Párom lefeküdt aludni, mert éjjel dolgozott. Közben szerveztem a kolléganőmnek a szülinapjára koncertjegyet. Jól fel is mérgesítettem magam. Tegnap a párjával mindent leegyeztettem, már csak a jegyet kellett megrendelni. Ma megrendelés után 10 perccel írt rám, hogy mégsem jó az időpont, mert akkor farsangolni mennek, csak neki kiment a fejéből. Tajtékoztam a dühtől. Írtam, neki hogy dolgom van, majd ha azzal végeztem foglalkozok az üggyel. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy előző nap is lesz koncert, s miután beszéltem akiktől vettem a jegyet, sikerült áttetetni, mondjuk némi ráfizetéssel, de legalább sikerült. Szóval ha Jóisten is úgy akarja koncertre megyünk!! 


    A múltkori hsz-nél el akartam küldeni a saját hóemberünket, de elfelejtettem, így most küldöm nektek.


    További szép napot mindenkinek és pusszancs!

  16. 2018. január 24. 08:5942161.

    Bany@ca sztem láttad a virágos képeket a fb. Melyik linket kéred? A havast is feltettem a fb-re. De ha mondod melyiket akkor kapod természetesen. Ha a mohácsira gondolsz azt meg majd természetesen szintén kapod majd.


    Igen, megy a dorombolás ezerrel. Febr. 10-én mát itt se lesz Macokám. Igaz én meg 9-én kelek útra ha az idő is kegyes lesz hozzánk. 



     


     

    előzmény:
    banyoc@ (42160)
    2018-01-24  08:36
  17. 2018. január 24. 08:3642160.

    Szép jó reggelt Angyalkák!:)


    Most még egy kis nyugi van itt bent, addig bejelentkezek, mielőtt még teljese elsüllyednék a munka tengerében.


     


    Rumliszoba: kudarc..... fél nap pakoltam, de még sincs látszata...  tényleg hiú ábránd volt, hogy végzek vele ....


    BorcsaMama friss kenyér, gyönyörű lett szinte érzem az illatát:) Korcsolya gálát én is megnéztem! Az olajszag elleni ötletet megjegyeztem!:) Jelmezhez: itt a belvárosban van egy kis szatócs bolt, ahol lehet kapni hulladék bőröket!! Nincs messze az Árkádtól!!Ja és szintén nagyon közel van több turkáló is, ott is kürül lehet nézni!!! ha érdekel, akkor este, beszélünk telcsin.


    Macska láttam a havas fotóidat, és kicsit irigykedtem.. itt egy árva pihe nem esett le... Látom megérkezett MACI:) akkor most örömdorombolás van:)))) MAjd én is kaphatok linket ahol a fotókat megnézhetem?


    Bubcsi ügyes voltál, hogy délre végeztél mindennel.. meg tudtad nézni a gálát?


    Londonka jól hangzik a citromos pöfeteg, én a BorcsaMama receptjét használtam eddig, amit azért is nagyon szeretek, mert le lehet fagyasztani a tésztáját.


    Havastáj hát nagyon elkap mostanában valami Titeket! jobbulást, gyógyulást! De szép is látni az első lépéseket!:)  Azért az egy külön kitolás ha az edzőterem mellett cukrászda/pizzéria van!:)


     Csonkanek de jó lehetett a bál! és gratulálok a nyitó tánchoz! Rumliszoba: háromnegyed rumli....... soha nem lesz kész.:(


    74_ MArcsi rumli szoba: áááááá soha nem lesz kész.:((( Nagyon jól tetted hogy pihentél! Egy ilyen szomszéd áldás!:) De jó lehetett szánkózni, hóembert építeni!!! itt csak eső volt.


    krnem gyere bátran:))) jó helyen vagy:)


     


    Mágika :) rég láttalak:) Utólag is Köszöntelek Névnapodon:) De jó! anyukáddal együtt ünnepelhettek:) 3 éve vettünk új kanapét:) mi is imádtuk:) és olyan sokáig lehetett érezni a nappaliban azt az "új szagot":)) Én is remélem, hogy a barátunk meggyógyúl, egyenlőre jól bírja a kemot..... még csak most kezdte.. köszönöm jókívánságodat.


     


    LAdyzso én is csak nyomokban fordulok elő....


     


    Bocs, csajok beindult az "élet" alásüllyedtem, ha kikerülök jelentkezek!


    Mézespuszedli!


    ÁGIKNAK utólag

  18. 2018. január 24. 03:4842159.

    Jó reggelt Angyalok! 

  19. 2018. január 23. 21:1742158.

    Mindenkinek további szép estét...

  20. 2018. január 23. 20:3542157.

    Sziasztok!


    A mai edzés naaaagyon fárasztó volt. Ha ilyen lett volna az első, többet a közelébe sem megyek.


    A cukrászdának ma volt az évfordulója, egy éve nyitott. Brutál sok finom süti volt, aranyosan fel volt díszítve a hely és még egy szem ajándék kézműves bonbonnal is kedveskedtek a vendégeknek.


    LondonEye, én is dolgoztam öregek otthonában. Eléggé megviselt, mikor elment egy-egy szeretett lakó. Egyébként aranyosak voltak az idősek. 


    Borcsamama. A fejdíszhez esetleg bizsu boltban szétnézhetnétek, ott szoktak ilyen fonott hajpántok lenni, arra esetleg tollakat tenni....bár tudom, olyan hímzettes valamire gondoltál. Esetleg ahhoz hasonló szalagot méterátu/kreatív boltban nem lehet venni? Felénk szokott lenni. Bár nem tudom mennyire indián motívum, de ha szeretnéd megnézem és ha van valamilyen, akár el ia postázom. Mikor lesz a farsang?


    Köszönöm a jókívánságokat mindenkinek! 


     

  21. 2018. január 23. 19:3842156.

    csonkanek!


    Elment levélben. Jó leskelődést. Holnapra jó kikapcsolódást. Érezzétek jól magatokat. 

    előzmény:
    csonkanek (42155)
    2018-01-23  18:51
  22. 2018. január 23. 18:5142155.

    Sziasztok -ok!


    Nálam is kissé uncsi napok vannak így hétköznap. A napocska itt is szikrázóan süt, de mostanában fagyos nappalok vannak, kevéssé olvad az az 1 cm-es hó. Sajnos ebből még hóember nem lesz. Egyébként az a hatalmas hóember nekem sem nyerte el a tetszésemet.


    Macska, kérném én is virágpiacos képeket.


    Havastáj, úgy örülök, hogy rendeződni látszik a betegség körülötted! De jó, hogy pici Dóri is jól eszik, hiszen ez egy fontos dolog az ő életében!


    Borcsamama, sajnos én sem tudok segíteni jelmez ügyben. Habár lehet, hogy olyan hímzett csíkot lehet venni rövidáru boltban.


    Holnap megyek sütizni a kisunokámmal, csütörtökön pedig színház, Egy csók és más semmi c. musicalt nézem meg.


    Szép estét, jó éjszakát mindenkinek!


     

  23. 2018. január 23. 17:3342154.

    Szép délutánt Angyalok.


    Voltam a virágpiacon. Virág az volt bőven, de más semmi. Igaz ezt én is tudtam. Január-februárban a fű sem nő. Majd az árusok akik karis dolgokat szoktak árulni majd a húsvétit fogják valamikor. A piac 70% zárva van. És ott mondta at egyik kis hölgy jó ha márciusban nyitnak ki. Rajtunk kívül talán jó ha volt 2-3 nézelődő.


    A képeket Bocsamamának és Marcsinak elküldtem. Aki kéri még jelezze és küldöm. 

  24. 2018. január 23. 14:3742153.

    Borcsamama!  Az indiánok mokaszinja hasonlít egy kicsit a sokacok bocskorához, nincs táncos ismerős? Vagy egy szalma aljú textil nyári cipő?

    előzmény:
    borcsamama (42152)
    2018-01-23  13:36
  25. 2018. január 23. 13:3642152.

    Londonka, sejtettem hogy valami ilyenre gondoltál.  Nem is lenne ez rossz, ha nyáron lenne a jelmezbál, de ehez nem tud harisnyát húzni, és félek hogy megfázik egész délután mezítláb.  


    Köszönöm szépen hogy próbáltál segíteni.  Ha minden kötél szakad, akkor még ez is szóba jöhet valahogy.  Minden ötlet jól jön, akár többől is össze lehet kombinálni egyet, ami jó lesz. 

    előzmény:
    LondonEye (42151)
    2018-01-23  13:18

Címlap

top