Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. január 21. 14:1042126.

    sokan suttok csokis poffeteget unnepek alatt, most talaltam citromos valtozatot " hetkoznapokra"


    https://eletszepitok.hu/citromos-poffeteg/

  2. 2018. január 21. 12:0842125.

    Macsek,
    Merre nézed a német gólyákat? Mármint hogy város vagy falu. Felénk nem nézel? Szerintem tuti itt is van. Majd írok neked priviben településeket.


    Borcsamama gyönyörű lett az a kenyér!!!


    Én is ma versenyt főztem önmagammal, ettünk is már, hogy délre a tv elé kerüljek, de a 7 sportcsatornán csak austrial open meg sí van. Egész héten a koriból esténként csak 1-1 órányi összefoglalókat adtak.Nem értem miért, pedig voltak német indulók is. Úgyhogy most teljes nyugalomban befejezem a kakaós kalácsot (a fánk le lett szavazva).


    Aki tudja nézni a korit, jó szórakozást!


     


     


     


     

    előzmény:
    macska54 (42124)
    2018-01-21  11:58
  3. 2018. január 21. 11:5842124.

    Bany@ca köszi.


    Én is mosolygok a kupis szobán. Egyszer csak meg lesz.


    Borcsamama guszta a kenyered.


    Én ebben a nagy hóban lementem. Semmi nem volt a városba takarítva. Még a főútvonalak, hidak sem. Mire jöttem vissza adigra volt némi tessék-lássék munka.


    Mióta meg haza értem csak a gólyákat lesem. Németországban rengetegen vannak fészekben. Sőt egy Japán fészket is lestem. Fekete csőrű fehér gólya pár. Még párzást is fel vettem.


    Most megyek pihikézek és várom Macim haza.


    Csonkanek milyen volt a bál?


    Mindenkinek pihentető napot, majd jövök. 

  4. 2018. január 21. 09:4042123.

    A kenyerem meg lemaradt....

    előzmény:
    borcsamama (42122)
    2018-01-21  09:38
  5. 2018. január 21. 09:3842122.

    Sziasztok!


    Ma reggel kivételesen én is korán keltem, 7-kor már a konyhában voltam.  Rám jött hogy kenyeret sütök.  A képen megnézhetitek milyen lett.  Tegnap este találtam egy receptet, 5 perc alatt be lehet keverni-gyúrni, éjjelre hűtőbe kell tenni, reggel kicsit átgyúrni, formázni és jénaiban sütni.  Mire borcsapapa felkelt készen is volt.  Finom lett, de legközelebb majd telesen az eredeti recept szerint csinálom, akkor talán még szebb is lesz.


    Mindenkinek jó főzögetést, pakolást, ki mit tervez.  Délben korcsolya gála, nézzük együtt!  :-)


    Tegnap volt a Dal első válogatója, hát persze hogy elfelejtettem. 


    Itt minden fehér volt reggel mikor felkeltem.  A kert még most is az, a tetőkön, úton már elolvadt. 


    Fánksütés: az olajszag ne tartson vissza, használd a Shephard javaslatát, forralj vizet citromhéjjal, fahéjjal, szegfűszeggel, elveszi az olajszagot.  Már egy ideje én is alkalmazom és jól bevált.  Annyi még, hogy előtte jól kiszellőztetek, és ha kész vagyok a sütéssel, az olajat sose hagyom bent, valahova kiteszem hogy ott hüljön ki. 


     

  6. 2018. január 21. 09:1842121.

    Jó reggelt Angyalfalva!:)


    Szürke, nyomott, esős vasárnap reggel van... A  havazásról: kb 3 percig álltam az ablakban mire a sűrű, apró esőcseppek között találtam a renitenst: azaz egy árva hópihét... Na jó, egye fene nevezzük havas esőnek.. (ettől még lehet hogy a Mecsek havas, de a köd miatt nem látszik). Az biztos, ma ki sem dugom az orrom a lakásból ebben a takony időben... Ez az idő viszont alkalma arra hogy az ember lehetetlen küldetéseket teljesítsen, mint pld a rumli szobámban rendet rakni... (már most röhögök saját magamon, mert tudom, hogy az életben nem lesz ott rend, de legalább jól hangzik a terv)


    Hosszú volt a péntekem, +3 óra túlóra amivel csak annyi bajom volt, hogy elmaradt az ebéd, a kora délutáni bevásárlás, és éppen hogy haza estem éhesen, fáradtan a vízóra leolvasásra....


    Szombaton  leszedtem a bejárati ajtóról a karácsonyi dekorációt, girlandot, díszeket, koszorút, aztán takarítás, és a pénteki elmaradt bevásárlás pótlása. Délután sajnos kórházba mentünk látogatóba, egy barátunk aki közel áll hozzánk, dec. 24.-én belázasodott.... Most már megvan a dg. leukémia, hétfőn kezdik a kemot...... nagyon megvisel minket (is) a dolog, pld. annyi idős mint én....


    Havastáj: jól rátok jár a rúd, remélem már mindenki jobban van a családból!


    BorcsaMamám a jégtáncosokat sajnos nem láttam, de amikor elcsípem a korcsolyát nézem, nagyon szeretem! Azt hiszem ma délben lesz a gála... Ilyenkor ihletet kapok, hogy levegyem a szekrényből a korcsolyámat és lemenjek a jégpályára, de sajnos ez hamar elszáll... nincs kivel menni... és különben is esik az eső:)


    A február-március nálunk is szülinap, névnap évforduló dömping... és persze tortaevés.....


    Bubcsi Csak most tudtam elolvasni a "jönnek migránsok" írást, és hát igen, ez pontosan így van! Magamra ismertem -mint mindannyian akiknek távol vannak a gyerekeik- és kicsordultak a könnyeim...... a rohadt életbe!!!! tavaly még ez sem jutott.... nem tudtak haza jönni....


     


    Londonka sok sikert az új munkahelyedhez! Mi lesz a munkaköröd? Az én orchideám is most virágzik


    Macska a gólyás képed nagyon egyedi, nem csodálom hogy sikert aratott. Persze miről beszélek?! minden egyes képedben ott vagy Te, az egyediséged.


    Gratulálok Macidnak a dobogós helyezéshez!!


    Krnem :))))))) ugye, ugye!:) előbb utóbb megszólal az ember:)))))))))


    Csonkanek sikerült a Négy karácsony filmből  az utolsó 3 percet elcsípnem.... Milyen bolt a bál?


     


    éééés most kirugdosom magam a sarokból a gép elől és indul a mandula


    Mézespuszedli:)

  7. 2018. január 21. 08:5042120.

    Minden Agnesnek nagyon boldog nevnapot kivanok

  8. 2018. január 21. 08:1242119.

    Jó reggelt!


    Szépek a mai képeid is Macsek!


    Marika,


    Köszi a választ, gondolom az alkohol teszi, de akkor jó lesz a pálinka is.Bújj elő máskor is!


    Ladyzso, nehogy valami nagy mennyiségű rumra gondolj ám, csak egy kicsi kanálnyit ír a recept.


    Csonkanek, milyen volt a bál?


    Nem tudom lesz-e kedvem ma fánkozni, majd meglátom. Őszintén, az olajszag tart vissza...


    Szép vasárnapot mindenkinek!


     


     


     


     

    előzmény:
    macska54 (42118)
    2018-01-21  04:46
  9. 2018. január 21. 04:4642118.

    Jó reggelt -ok!

  10. 2018. január 20. 20:2942117.

    Szia Marika!


    Gyere közénk. Na csak távolból olvass minket. Szereted a Karácsonyt?


    Bár ilyenkor már mi is írunk minden másról. Ha gondolod szívesen látunk.


    Mindenkinek további szép estét... 

    előzmény:
    krnem (42116)
    2018-01-20  19:45
  11. 2018. január 20. 19:4542116.

    Szia!


    A fánk nem szívja úgy az olajat, ha van benne egy kicsi rum. 


    Marika  /egy rendszeres háttérolvasó/

    előzmény:
    ladyzso (42114)
    2018-01-20  19:19
  12. 2018. január 20. 19:2142115.

    Hú, de finomakat főztél.


    Vettetek valamit vagy csak nézelődtetek?

    előzmény:
    Bubcsi28 (42113)
    2018-01-20  18:48
  13. 2018. január 20. 19:1942114.

    Szaisztok!
    Macska: Nagyon tetszenek a képeid, ügyed vagy. Pakolás: alakul szépen minden. Nem semmi, hogy sehol se kapni rendes pólókat, biztos szuperek lettek, amiket készíttettél.
    Biztos hangulatos lesz Sombereken.
    Borcsamama: tegnap sütöttem zacskós húst, ma meg átsütöm tejfölösen serpenyőben, nagyon fincsi. Holnapra sonkástészta lesz, meg ha belefér, sütök sütit.
    Felénk jó hideg volt délelőtt, mikor mentünk megnézni a Pumuklit a színházba. Nagyon szuper volt az előadás.
    Csonkanek: jó bálozást! Én ilyen helyekre nem nagyon járok.
    LondonEye: de jó, hogy virágozni készül az orchideád.
    Bubcsi: nekem akkor is fura, hogy mindent ilyen korán kiraknak, ha ez így megy tovább, lassan semmit se kell eltenni. Finomakat fogsz főzni. Fánkba rum? Háát, ha rumos fánk.. ÉN még nem hallottam ilyenről, dehát sose lehet tudni. Már a kürtös kalácsot is töltik..
    Havastáj: jobbulást kívánok mindenkinek!
    Mágika: most mér, addig se neked kellett ezeket megfőznöd. Izgi lehetett adventkor csokinyuszi készítést nézni.. Mondjuk, azokat is meg kell valamikor csinálni. Hogy sikerült a szülinapozás? Biztos finom tortát sütöttél.

  14. 2018. január 20. 18:4842113.

    Sziasztok,


    Megint itt vagyok. Egy közeli plazaban kötöttünk ki, de annyian voltak mint ha jövő héten lenne karácsony.


    Óriási kiárusítások vannak, meg az idő is vacak, még parkoló is alig volt.


    Ötre igyekeztünk itthon lenni, mert a dunán akkor főz B. Marcsi.


    Fél héttől korit nézek én is.


    Vadas: marhából ( ha sietek s.comb), nem pácolom. Nagyon sok zöldséggel kb egy húslevest főzök. A puha marhát felszeletelem, a zöldséget tejföllel, mustárral, ecettel simára turmixolom ( só stb ha kell akkor még megy bele). Hús bele, összeforral, kész.


    A levessel egy időben krumpli fő (nálam bőven 1 kg). Meghámozom, forrón átnyomom, belemegy 1 tojás, só, és liszt, inkább keményebbre mint puhára gyúrom. Gombócozom, sós vízben kifőzöm. Ha sok a massza, lesz belőle nudli is, vagy a kész gombócból fagyasztok ha maradna.


    Vacsira a felaprított gombóc jó lekvárral, tejjel. Vagy felaprítom, pici só, és serpenyőben megpirítom.


    Sváb nagyszülők nyomán.( Ők többször csináltak savanyúlevest hasonó módon sertésből, babérlevéllel, zöldség nem maradt benne, mustár, ecet, szintén gombóccal. Bableves is gombóccal ment náluk.)


     

    előzmény:
    borcsamama (42109)
    2018-01-20  18:06
  15. 2018. január 20. 18:2142112.

    Igen. Én nagyon szép a pálya. 


    Jó lesz a holnapi menüd.  


    Még éjszakai is játszottak, ki van világítva a pálya. 50 főből a 3. lett. Ez most verseny volt. Macim a pályán. A 4 kép egyben a fb oldaláról vágtam ki.


    Itt a szállásuk és a pálya is. Ki se mozdultak egy hétig. 

    előzmény:
    borcsamama (42109)
    2018-01-20  18:06
  16. 2018. január 20. 18:1142111.

    Elküldtem. 

    előzmény:
    borcsamama (42110)
    2018-01-20  18:08
  17. 2018. január 20. 18:0842110.

    Macsek, elkerültük egymást. Én kérem szépen a képeket.  Köszi előre is. 

    előzmény:
    macska54 (42108)
    2018-01-20  17:49
  18. 2018. január 20. 18:0642109.

    Itt vagyok megint, megnéztem egy újabb filmet:  A szívem választottja címűt.  Ez is nagyon szép film volt, a végén még sírtam is.  Egy szívátültetésen átesett párról szól, de többet nem árulok el róla, hátha valaki meg akarja nézni. 


    Este korcsolyát fogok nézni.


    Holnap főzés, délre kell lenni, mert akkor lesz a kori gála.


    Holnapi menű:  húsleves, kínai mézes csirkemell pirított zöldséges sülttésztával. 


    Csonkanek, neked jó bálozást, érezzétek jól magatokat. 


    Ladyzso főzőcskézz finomakat.


    Londonka, mit fogsz csinálni az idősek otthonában?  


    Bubcsi, nektek jó csavargást, bár lehet már túl vagytok rajta.  Holnap egy kis kóstoló jöhet a vadasból.  Te hogy csinálod? Milyen az a krumpligombóc?  Én zsemlegombóccal, esetleg makarónival szoktam főzni.


    Macsek, biztos csinosak lettek a pólók.  Macid most is golfozni van?


    Madlena, Mágika és minden erre járó Ági!  Holnapra jó névnapozást, boldog névnapot kívánok.  

  19. 2018. január 20. 17:4942108.

    ladyzso jó pakolászást


    csonkanek érezd jól magad a bálba.


    Voltam kicsit csavarogni, hoztam pár képet. Nem sok. Aki kéri elküldöm privátban. 

  20. 2018. január 20. 17:2242107.

    Szaisztok!


    Csak beugrottam. Tegnap este kinyiffant a billentyűzetem, délután vettem másikat. Megyek tovább pakolászni, főzni, miegymás. Később még benézek.

  21. 2018. január 20. 16:3642106.

    Sziasztok Lányok!


    Csak beugrottam, mert háttérben szól a TV és most újságolták, hogy 17:20-tól a COOL-on Négy karácsony c. film lesz. Készülök a bálba, Nektek is szép estét!


     

  22. 2018. január 20. 13:3042105.

    Bubcsi jó filmezést így utólag  és jó csavargást.


    Hosszú ujjú fekete pólókat csináltattam. Tök sima egyszerű mezei pólókat. Ilyen pulóver alá valónak. Puha, vékony lágy esésű pamut-műszál kevert anyagból. Sehol nem találok kedvemre valót. 


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (42104)
    2018-01-20  13:16
  23. 2018. január 20. 13:1642104.

    Borcsamama,


    Szerintem ilyen időjárásban ez nem csoda.


    Tegnap megjöttem háromkor, négy előtt már aludtam a macsekkal.


    Fél öttől korit néztünk, kilenckor kidőltem, aztán átvonultam az ágyamba aludni, mert ez a francos horkolt mellettem a takaró alatt


    Ma csirkepörkölt főzte magát, mert találtunk egy jó filmet 9 körül, és a tv előtt ragadtunk ( repcsis katasztrófafilm igaz történet alapján- tudom hibbant dolog, de imádom a katasztrófafilmeket).A vadas holnap fog megfőni.


    Macsek, mit varratsz?


    Most szerintem elindulunk egy kicsit csavarogni, majd este jövök.


    Jó pihenést mindenkinek.

    előzmény:
    borcsamama (42103)
    2018-01-20  11:48
  24. 2018. január 20. 11:4842103.

    Sziasztok!


    Na, nekem ma tényleg pihi van, nemrég még pizsiben voltam.  Reggeli után korcsolyát néztem, a lányok rövidprogramja volt. Utána a reklám alatt szépen elszunyókáltam, mire magamhoz tértem azt se tudtam reggel van-e vagy délután, ebédeltünk-e vagy nem. Lezuhanyoztam,de még most sem ébredtem fel teljesen, pedig a nap is süt ezerrel. Nem tudom miért vagyok ilyen álomkóros.


    Szerencsére főzni ma nem kell, így könnyen vagyok.  


    Bubcsi, nagyon kedvet csináltál a vadashoz, lehet hogy jövő hét végén csinálok.  Nálam az nem egy  napos program, mert mindig marhahúsból csinálom, legalább három nappal előtte bepácolom.  Nincs is itthon hozzá való hús, szóval most csak nyelek nagyokat.  Tegnap is eszembe jutott valami, vagyis hogy már nagyon régen nem volt paradicsomos káposzta sült oldalassal, pedig azt is nagyon szeretjük. 


    25-re tortát csinálok a nagyfiamnak a születésnapjára, aztán a február névnap és szülinap dömping.  A két nagy unokám és a menyem szülinapja, a fiam és Dóri névnapja.


    Frey Tamást én is szeretem, de most valahogy ezekre a karácsonyi témájú könyvekre kattantam rá. 


    A cikk amit feltettél nagyon igaz,  nekünk is van egy ilyen ritkán haza látogató csemeténk sok éve már.  Megszoktuk hogy csak néha látjuk, de mindig hiányzik.Így, hogy a kicsik itt vannak, talán könnyebb elviselni a hiányát. 


    Megyek ebédet melegíteni, később még talán előkerülök. 


    Szép hétvégét Mindenkinek!


    Macsek, jó lett a gólyás képed is, mint a többi.  

  25. 2018. január 20. 10:1342102.

    Köszönöm szépen. De csak megmutiztam, mert annyira örültek neki.


    Én már jártam piacolni és fodrásznál is. Festetnem kellett. Most le van 6 hétre tudva a festés. Utána még elszaladtam Solymárra a varrónőhöz. Most értem haza. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (42101)
    2018-01-20  09:19

Címlap

top