Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. december 15. 15:0141526.

    Borcsamama ez nagyon szép és hangulatos


     


    előzmény:
    borcsamama (41448)
    2017-12-13  22:15
  2. 2017. december 15. 14:0941525.

    Ladyzso, hozzám is megérkezett a képeslapod, köszönöm! 

  3. 2017. december 15. 13:5441524.

    Bubcsi, nem annyira a trükkösségen múlott, hanem eszembe sem jutott, de pótoltam.  


    Súlya:  3870 g, mérete: 26 x 22 x 36 cm.  


    Nem is tudja a családod mit veszített a narancslekvárral!  Nagyon finom.  


    A létrás falut ha jól emlékszem Nyuszó emlegette, de utána azt is írta, hogy idén nem jön össze, nincs rá ideje. 


    Jó hétvégét, finom forralt bort , és minden egyebet amihez kedved lesz. 


    Sushi, neked is jó vásározást!


    Most hoztam be a postát, és két kellemes meglepetés is ért. 


    Ladyzso, Csonkanek köszönöm  szépen a képeslapot és a jókívánságaitokat. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (41518)
    2017-12-15  13:14
  4. 2017. december 15. 13:4741523.

    A doboz méretei alapján nekem is a citrusprés a tippem!


    narocsi

    előzmény:
    borcsamama (41521)
    2017-12-15  13:32
  5. 2017. december 15. 13:3741522.

    Úgy bizony!! És az előbbi listámban a tied már a megérkezettek között szerepelt. 

    előzmény:
    LondonEye (41520)
    2017-12-15  13:27
  6. 2017. december 15. 13:3241521.

    Sziasztok Angyalok! 


    Áttanulmányoztam a listámat  amit az ajándékozásról vezetek.  


    Az eddigi jelzéseitek szerint  2 angyalka csomagja még nem kelt útra, viszont azt tudom, hogy egyikük futárral küldi és valószínű utolsó pillanatos lesz. 


    A visszajelzések  alapján 13-an még nem kapták/kaptuk meg a csomagunkat, vagyis 11 izgatottan várakozó angyal ajándékának megérkezése már nem a párján, hanem a posta jószándékán múlik. Drukkoljatok, van még egy jó hetük hogy teljesítsék amit vállaltak. 


    Csonkanek, áruld el kérlek, láttál valami olyasmit a dobozon amit én nem vettem észre, és ezért változtattad meg az első tippedet?


    Havastáj, nálunk van egy nagyon jó rövidáru bolt, ami egyre több kreativkodós és foltvarrós cuccot is árul, amit kérünk azt beszerzi, szóval nála láttam, ill. már vettem is korábban.  A kreatív-hobby boltunk mióta új tulaj van, azóta mondhatni egy nagy nulla, nem is értem hogy tudja így fenntartani.  Persze az ő dolga, ha neki jó?!!

  7. 2017. december 15. 13:2741520.

    borcsamama


    rendbeeeen, gyere:-)))


    narocsi


    hajhhh, mekkora ko esett le a szivemrol, hogy odaert az ajandek


    no igen, elhasznaltam nemi vastag celluxot, de fo az ovatossag:-)


    macska


    mar elolvadt, es hol esik, holnem...


     


    es utoljara hagytam a legfontosabbat


    megerkezett a lanyhoz a -om


    es titkolozik az angyalkam, es a lanyom is, es most itt allok a tudatlansagban meg egy hetig, jajjjjjj


    (bevallom, azert van tippem hehe)


    es fencinek is koszonom a kozremukodest


    nem csalodtam bennetek angyalok, naaaagy osszeeskuvok vagytok

  8. 2017. december 15. 13:2141519.

    szia Bubcsi,


    megtalaltam en, csak mondom, nekem kapasbol angol nyelvü recepteket hozott. En mar sokszor akartam csinalni, de valahogy mindig kimaradt.


    Holnap en is vasarba megyek a boszi csajokkal, Rüdesheim am Rhein var minket. Lesz talan a foralt bor melle egy kis Asbach Uralt.


    Neked is szep hetveget.

    előzmény:
    Bubcsi28 (41518)
    2017-12-15  13:14
  9. 2017. december 15. 13:1441518.

    Sziasztok!


    Borcsamama: citrusprés. Nagy kár, hogy sem a súlyát sem a méretét nem tudjuk, nagyon trükkös vagy!


    Sushi: ha azt írid be hogy hasselback burgonya akkor kidobja.


    Többiek: annyit írtatok, hogy nem emlékszem, kinek mit akartam....


    Szedna, jó pihenést.


    Aki nem teázott eddig, szokjon rá, és illik hozzá a illóolajos mécsesgyújtás is.


    Ja, Borcsamama, azok az én 8 évvel ezelőtti narancslekvárjaim, amit a kedves családom jól leszavazott.


    És tök jó a falud is.


    Valaki korábban létrásat tervezett, ha az kész, engem nagyon érdekelne ám.


    Banyóc, jó hogy itt vagy, kell egy kis feszültséglevezető is.


    Holnapra kb semmit se terveztem, csak ilyen laza dolgokat: karácsonyfát megvenni,oziba menni, utána vásárban barátokkal forraltborozni meg pizzázni. Vasárnap meg ezt kipihenni.


    Megadta magát a szárítóm, a férjem megígérte hogy belenéz. Így tegnap állványra teregettem, de nem gáz mert van segítség: mire hazamentem, a macska leszedte a ruhákat.


    Na befejezem a mai dolgaimat aztán húzok haza.


    Legyen szép napotok!


     

    előzmény:
    borcsamama (41498)
    2017-12-14  20:59
  10. 2017. december 15. 12:2741517.

     Bing Crosby és Danny Kaye. 21mp.


    -Szedna nagyon jó pihenést, kikapcsolódást kívánok.


    -Havastáj akkor már te is jól állsz. Így kell ezt csinálni.


    -Londonka ne is mond, az NLC nem áll a helyzet magaslatán. Havazik  még?


    -Borcsamama csak piacoltam, pár apróságot vettem a hétköznapokra. Meg  kép pár térd zoknit. Fogyok ki belőlük. De az a lecsó nagyon jól hangzik. 

  11. 2017. december 15. 12:1941516.

    A penny-ben láttam olyan gömböket 1-2 hete. A forgalomtól függ, hogy van-e még???


    Vagy lehet valamilyen hobby alkatrész boltban nézd meg!


     


    Szolgálati közlemény: Elindult az én csomagom is a postások segítenek az -nak


    A kapott csomag meg sajnos nem érte meg egyben a , 1-2 óra múlva B-vel összenéztünk és elővettük a nagykést a kibontáshoz.   Csupa ragasztószalag volt kívülről, biztosítva az illetéktelen kezektől! 


    Nagyon szépen köszönöm Londonkának a meglepetést!! Tiszta csajos/rózsás szappant és lélekerősítő/rózsás feliratos táblát rejtett a csomag, meg egy hópehely kitűzőt. Köszönöm szépen.  


     

    előzmény:
    havastáj (41507)
    2017-12-15  09:21
  12. 2017. december 15. 12:1641515.

    Köszi Borcsamama, de nem nekem kell, csak az egyik anyukának felajánlottam, hogy itt megkérdezem, hátha valaki tud lelőhelyet. 


     

  13. 2017. december 15. 12:0541514.

    BORCSAMAMA, NEM NÉZTEM VÉGIG AZ OLVASATLAN HOZZÁSZÓLÁSOKAT, MOST FEDEZTEM FEL A KÉPEKET AZ AJÁNDÉK DOBOZODRÓL, EZEK ALAPJÁN MÓDOSÍTOK: citrusprés

    előzmény:
    borcsamama (41498)
    2017-12-14  20:59
  14. 2017. december 15. 12:0241513.

    borcsamama, az én tippem VÍZFORRALÓ

    előzmény:
    borcsamama (41497)
    2017-12-14  20:35
  15. 2017. december 15. 12:0141512.

    Sziasztok!


    Macska, nekem ígérted, hogy beengeded a cicát, köszi, hogy megtetted!


     

    előzmény:
    macska54 (41495)
    2017-12-14  20:22
  16. 2017. december 15. 11:4941511.

    Biztosan meglepnek vele egyszer, hiszen nagyon sok mindent kaptam eddig is tőlül.  Az első öt házat én vettem egy készletben, néhány fenyő és emberke volt hozzá, a kisvonat is az én szerzeményem, és van jónéhány saját készítésű fenyő, a többit mindet tőlük kaptam, mint ahogy most a névnapomra is a fenyő és a kürtőskalács árust.  


    Ádámot ezzel is jól megfertőztem, már vagy két  -három éve ő is gyűjti, náluk is alakul ,de nekik van hozzá kandallójuk is, annak a tetején épül a városka, legalábbis amíg elfér rajta. 


    Tegnap a repülőteret kifelejtettem, pedig lesz majd az is, és akkor nyugodtan sztrájkolhatnak, majd én megyek értetek és hazahozlak.  Igaz hogy még sose repültem életemben, de sebaj, megoldjuk.  

    előzmény:
    LondonEye (41509)
    2017-12-15  11:32
  17. 2017. december 15. 11:3841510.

    Sziasztok!


    Ma reggel jól belehúztam, valamikor fél kilenc körül keltem fel. Mostanában többször is előfordul ilyen, igaz hogy este mindig későn fekszem . 


    A mai ebéd készen van, rántott leves, lecsó tojással és tarhonyával.


    Délután csupa Ádám-program, adventi vásár, utána vizsgakoncert a zeneiskolában. 


    Havastáj, az a szétnyitható gömb üveg vagy műanyag?  Nálunk mindig lehet kapni műanyagot mindenféle méretben.  Amire én gondolok az középen nyitható, felül egy kis műanyag fül (kör alakú) van rajta, ahova fe lehet fűzni szalagot vagy bármit.  Képeken viszont láttam olyat aminek a tetején olyan kis fém akasztó van, mint a rendes karácsonyfadíszeken. Milyet szeretnél?  Én vennék neked szívesen, csak kérdés hogy ha feladom oda ér-e még időben. 


    Továbbra is várom a tippeket, én is beszállok a játékba, és a turmixgépre szavazok. 


    Teljesen mindegy melyiket nyertem, bár talán a kenyérpirítónknál lenne leginkább aktuális a csere, citrusprésem viszont nincs és sose volt, nélküle is élet az élet, turmixom is van, ez azért lenne jobb, mert különálló, nem a nagy géphez kell csatlakoztatni, igy egyszerűbb a kezelése.  Utóbbit nem sokat használom, mert ott a botmixer mindenféle tartozékkal. 


    Reika, te megkaptad a nyereményedet?  Milyen a nyaklánc?  Tetszik?


    Szedna, érezd jól magad a Mátrában, utána pedig örömteli sütést-főzést!  Azért legalább néha nézz be ide is, jelezd hogy velünk vagy. :-)


    Macsek, cukik a képeid.  Ma reggel merre csavarogtál, mi szépet láttál?

  18. 2017. december 15. 11:3241509.

    szijjasztok


    telefonrol napok ota nem enged be


    eljen a rancfelvarras


    Havastaj


    mar az is nagy dolog, hogy keszitettel lapokat, majd jovore feladod


    borcsamama


    nem is emlekeztem, hogy ilyen nagy a falud, a kis csaladod hatha kitalalja egyszer a kivansagodat, es kapsz egy korhintat is


    banyoca


    de jo, hogy itt vagy, a te energiaid nagyon hianyoznak innen


    macska


    sajna nem engedi megnezni a filmet, de mas oldalakon majd probalkozom


    ladyzso


    megerkezett a nyeremenyem is, koszonom szepen:-)


    a teat kiprobaltam, sose ittam meg szilvasat, de jolesett nagyon


    most mar ertem, miert teaznak orokke az angolok: a nedves, hideg, szeles idoben az ember nagyon tudja kivanni

  19. 2017. december 15. 10:1041508.

    sziasztok,


    Havastáj, idén ugyan a környékén se jártam, nem tudom van-e, de én a Kik-ben vettem korábban 

    előzmény:
    havastáj (41507)
    2017-12-15  09:21
  20. 2017. december 15. 09:2141507.

    Sziasztok!


    Picit el vagyok havazva, dr pár dolgot gyorsan írok.


    Örülök minden fel-felbukkanó tagnak.


    Nyuszó, jobbulást.


    Ágo, köszi a képeslapot és a verset. Nagyon klassz.


    Képzeljétek készítettem egy csomó képeslapot, de egyszerűen megírni és feladni nem fért bele..sajnálom. Remélem jövőre jobban alakul a dolog.


    Borcsamama, izgulok, hogy mit nyerhettél vajon. Én vízforralóra tippelek. Egyébként a 4 közül melyikre lenne szükséged?


    Tudnátok segíteni, hogy "szétnyitható karásonyfadísz gömb" nem tudom mi a neve hol kapható?


    Nagyjából minden meg van véve karácsonyra, még 1-2 frissen vásárolandó dolog kell. Az ajándékok elkészítve, becsomagolva. Némelyikre még az ajándékkísérőt, szalagot, díszítést fel kell tennem, de többnyire kész.

  21. 2017. december 15. 08:3141506.

    Sziasztok jo reggelt mindenkinek.


    Annyit szerettem volna csak mondani, hogy tegnap az en csomagom is utra kelt.


    Szep napot mindenkinek.

  22. 2017. december 15. 08:1541505.

    Jó reggelt Angyalkáim!


    Ago! Nagyon köszönöm a virtuális képeslapot, ez az egyik kedvenc karácsonyi versem


    Hétvégén megyek a Mátrába adventezni Már nagyon várom!


    Egyébként meg nagyjából mindennel megvagyok, már "csak" a sütés-főzés van hátra, de ez a legnagyobb öröm és a szabim alatt akarom kiélvezni...


    Ez azt is jelenti, hogy egyre ritkábban tűnök majd fel itt a közeljövőben, mivel szabi alatt elvétve nyúlok a nethez és bármi kütyühöz, olyankor én ezek alól is méregtelenítem magam  .


    Természetesen azért nyomon követem az eseményeket, amennyire tudom, és jövök majd boldog ünnepeket kívánni, na meg persze a csomagocskám tartalmát is megosztom majd Veletek!


    További izgalmakkal és/vagy örömökkel teli, békés készülődést!


     

  23. 2017. december 15. 08:0341504.

    Kedves Ago! Köszönöm szépen a virtuális képeslapot. ..... és a szép verset is. 

  24. 2017. december 15. 04:5141503.

    Jó reggelt Angyalok! 

  25. 2017. december 14. 21:4541502.

    Banyoca, most látom hogy  ez a link valamiért nem működik, az eredeti a 41448-as hozzászólásban viszont jó, ott meg tudod nézni a képeket. 

    előzmény:
    borcsamama (41497)
    2017-12-14  20:35

Címlap

top