Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. december 14. 04:5441451.

    Londonka én is olvastam. Csak nem tudtam milyen légitársasággal jössz. Én is az este kérdeztem Macimat mi mivel megyünk. De mi Wizzair-rel. 


    Borcsamama nagyon gyönyörű a falud, gratulálok.


    Jó reggelt Angyalok! 

  2. 2017. december 13. 23:0641450.

    Sziasztok -ok!


     


    Most  sikerült belépni, bár azt írta tiltva vagyok, na mindegy, csak jelezni szerettem volna:


     


    ma elindult az én angyalkám   is és holnapra ígérték a kézbesítést, remélem úgy is lesz.  :)


     


    Borcsamamának már írtam, mert akkor sem tudtam belépni, hogy  megérkezett hozzám az  .


     


    Nagyon szépen köszönöm Banyócának  a sok szép ajándékot, igyekszem képeket is mutatni róla, de most nagyon húzós napjaim vannak, talán jövő hét elején tudom hozni őket.


     


    Olyan jó érzés hogy egyre több ajándék útra kelt és szép sorban célba is érnek.  


     


    Mindenkinek további nagyon  kellemes készülődést és kevés munkát (tudom ez nem rajtatok múlik, ha munka van, akkor azt csinálni kell)  kívánok!


     


    Visszaolvasni nem tudtam, csak bekukkantottam.


     


    Jó északát! 



     

  3. 2017. december 13. 22:5141449.

    sziasztok,


    Ago, én is köszönöm a virtuális képeslapot! épp vissza akartam keresni, hol irtad ezt a verset, de így most keresés nélkül is megvan!


    köszönöm a névnapi köszöntéseket, igazán kedves tőletek! Juditoknak utólag én is nagyon sok boldogságot kívánok!


    az én csomagom is úton van, ha igaz, holnap célba is ér - én bízom benne!


    jó éjszakát, minden jót nektek!

  4. 2017. december 13. 22:1541448.

    Sziasztok!


    Nem rég tettem le a "kőműves kanalat", de végre felépült a városkám.  Nagyon örülök neki, ez látszik a képeken is, jó sokat fotóztam.  Remélem meg lehet nyitni a linket, is ti is láthatjátok, persze csak aki szeretné. 


    Banyócához nem holnap megyek hanem kedden, de így is nagyon jó lesz, alig várom. 


    Szigával is ma beszéltem, mindketten holnap indítják útnak a csomagjukat. 


    Shephard is írt, ő is jól van, csak nagyon megy a vásár, nincs ideje írni.  A csomagját ő is holnap küldi el. 


     


    https://photos.google.com/share/AF1QipNFIQDGTP7AU5iIJ8zb5 qm1-O8wwm26GKyANxQcfZri-WB7aFagz6bQQJynYdimhg?key=UnhZamFFZG hYc25Mc1J3SzJtZHlZWk0yV3VBWEdB


    Jó éjszakát, mézeskalácsos, narancsillatú szép álmokat!


     


     

  5. 2017. december 13. 21:2441447.

    macska


    meg csak listat irtam :-)))


    de most mutatott egy cikket a ferjem, hogy sztrajkra keszulnek karacsonykor a Ryanair pilotak


    nyehh... mondana erre a nagylanyom

    előzmény:
    macska54 (41444)
    2017-12-13  15:05
  6. 2017. december 13. 20:1441446.

    Mindenkinek további szép estét...

  7. 2017. december 13. 19:3041445.

    Sziasztok!


    Képzeljétek...


    Ma kaptam Tőletek egy képeslapot.És az van benne, hogy szeretettel gondoltok rám.. És olyan jól esett, annyira örültem neki, mindenkinek köszönöm szépen!


    Meg az itthoni Jézuskám is megjött, a zamazontól küldte. Azt mondta a férjem, hofy kibontani, rázogatni, találgatni vagy más módon inzultálni szigorúan tilos.


    Na jó, rápillantottam messziről...19 deka.


    Az pedig semelyik ajándékvágyammal nem vág össze...


    Narocsi: ez itt Bréma (majdnem).


    Basel, hát.... Egyébként otthonról kellett volna vetetni a tesómmal, de most már nem ér ki egy hét alatt. Ma egy kolléganőm még egy helyen megnézi, ha nem, akkor más lesz. Ezt az ötletet meg majd ellövöm egy szülinapra.


    Ladyzso: kész ám a mézesdíszítés, csak még fotót kell kicsinyíteni.


    Fenci: nekem karácsonykor lesz karácsony, igaz 24-én autókázunk ide-oda, de még jó, hogy bevállaljuk.


    Ma hatékony voltam: megvan a sütianyag, befejeztem a mézes maradékát, főztem, mostam, hm...a szárítóm meg azt hiszem meghal.Megyek is megnézem, hátha a nézegetéstől jobb lesz neki.


    Később még bekukkantok.


     


     

    előzmény:
    narocsi (41443)
    2017-12-13  14:25
  8. 2017. december 13. 15:0541444.

    Borcsamama én is emlékszem a brokkolis tekercsedre, nagyon finom volt. Én akkor ettem először életembe. 


    fenci már csak pár pill. és itthon a kisjányod.


    Londonka is lassan csomagol haza felé.


    Bubcsi nálad is olvasom a véghajrá van.

  9. 2017. december 13. 14:2541443.

    Hol is vagy helyileg? Baselben láttam gobelines boltot, igaz ugyan, hogy a bácsi foteleket húzott be vele!  Gondold el,  abba beleülni ennyi munka után???


    vagy egy hazai netes rendelés?


    http://www.aranyorso.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=95&Itemid=2

    előzmény:
    Bubcsi28 (41436)
    2017-12-13  13:07
  10. 2017. december 13. 14:1841442.

    Finomat főztél, köszi, hogy küldtél belőle. 

    előzmény:
    borcsamama (41440)
    2017-12-13  13:55
  11. 2017. december 13. 14:1841441.

    Szerintem citrusprés van a nyereményben 


    Azért gondolom egy darabig elvoltál a csokis-narancsos keksszel.

    előzmény:
    borcsamama (41440)
    2017-12-13  13:55
  12. 2017. december 13. 13:5541440.

    Lányok!  Nyissátok az ablakot, küldöm a kóstolót mindenkinek, aki kérte.  Jó étvágyat!  Mi is azt ettük ebédre ma is.


    Londonka, örülök hogy emlékszik valaki a brokkolis tekercsre, tényleg nagyon finom, és is imádom.  


    Ma délelőtt nem sokat csináltam, az össz teljesítményem annyi, hogy begyúrtam három adag csokis-narancsos kekszet. Bent van a fagyasztóban, majd este vagy holnap sütöm, attól függ mikor megyek Banyócához.  Nagyon várom már a találkozást, neki meg különösen nem árt egy kis kikapcsolódás. 


    Képzeljétek, ma én is pakkot kaptam, sajnos nem az angyalkámét, de azért ennek is örülök.  Megjött a nyereményem, és mivel fogalmam sincs mi van a dobozban, úgy döntöttem, nem bontom ki, inkább szépen becsomagolom és a többi ajándékkal együtt oda kerül a fa alá. 


    Hogy ne csak az én oldalamat fúrja ki a kíváncsiság, játékot hirdetek, december 23-án estig  lehet tippelni, mi a nyereményem?  1, Turmixgép  ;  2. Vízforraló ;  3. Kenyérpirító; 4.  Citrusprés.


    Aki eltalálja, ajándékot kap, ha  háromnál több jó válasz lesz, akkor sorsolok. A nyertesek nevét 25-én fogom beírni ide, mivel én is csak előző este tudom majd meg. 


    Nyuszó, gyógyulj meg minél előbb, és mindenképpen menj el orvoshoz, legalább a fájdalmadon próbáljon enyhíteni valamivel.  Tudom milyen ez, kb. három éve jártam úgy, hogy 24-én a legnagyobb munka kellős közepén lehajoltam valamiért, és már nem tudtam többet kiegyenesedni. Nagy keservesen valahogy végigcsináltam amit kellett, vacsora megvolt, aztán másnaptól nyomtam az ágyat nem tudom meddig.  


    Pihenj sokat, az öregasszonyokkal meg kéretik nem csúfolkodni!

    előzmény:
    LondonEye (41432)
    2017-12-13  11:31
  13. 2017. december 13. 13:4741439.

    Sziasztok!


    Ágo és Józsi, köszönöm a virtuális képeslapot!


    Bubcsi, nekem 2 nap van karácsonyig!!!


    És akkor pár napig felhőtlen lesz az örömöm :) örömünk!  


    Sajnos, nem családi karácsonyunk lesz, mert egy hétig vendégeink lesznek ... úgyhogy előbb állítunk fát és ünnepelünk, így előrehozott családi karácsonyunk lesz :) Nem engedem el a karácsonyt, amikor alig találtam vissza hozzá.

    előzmény:
    ladyzso (41438)
    2017-12-13  13:36
  14. 2017. december 13. 13:3641438.

    Nyuszó: jobbulást kívánok! Tök jó, hogy a nagylányod tud neked segíteni. Szurkolok, hogy minél előbb rendbejöjjön a derekad.
    Szuper, hogy feladtad a csomagot, ügyes vagy. 


    Bubcsi: A hurka is jó lehet, vagy mi. Látom, pörgős napjaid lesznek, jaja, vond csak be szépen a férjedet is a munkálatokba 


    Az nlc engem újabban rendesen beenged, de a játéknál nem adott dobozokat, így ma passzolok


    ------


    Közben készítettem citromos túrótortát. Még pakolászok, takarítok, mosok, főzök.

  15. 2017. december 13. 13:3241437.

    Fächerkartoffel = legyezökrumpli (?)

    előzmény:
    LondonEye (41432)
    2017-12-13  11:31
  16. 2017. december 13. 13:0741436.

    Londonka: Hasselback.


    Sziasztok!


     


    Ago: köszönöm a képeslapot és a verset!


    Macsek, szépek voltak a reggeli képek.


    Ladyzso, azt a hurkásat úgy mondják faluhelyen hogy "kostulló"... Én ugyan nem szeretem (eddig azt hittem), de az utóbbi időben kétszer is májashurka illatot éreztem. Borcsamama, ha indítod a csomagokat, én is kérek.


    Narocsi, én is bejöttem ma, sőt dolgoznom is kell, de varrni tutira nem szabad ma, tudod, a tyúkok meg a tojás miatt...


    Marcsiéknak szép mindegyik koszorúja.


    Nem tudom reagáltam-e mindenre...mert most csak átfutottam mit írtatok.


    Ja, Szedna! Jó az a szaloncukor, el fog az fogyni!


    Már csak négy napot jövök. De most úgy kezd tornyosulni minden.....


    Otthon már én is takarékra tettem magam, majd jövő héten lesz egy utolsó felpörgés...és el sem hiszem hogy itt az év vége....


    Gyerekek, anyukámnak gobelint vadászok két hónapja, négy városban nem kaptam, van ahol azt se tudják mi az, zamazonon meg csak kivarrt kész állapotú van. Most újratervezés jön. Otthon meg teli van a piac vele. Hm.


    Ma megveszem a süti hozzávalókat, meg ha kapok, akkor levescsontot meg húst is.


    A sültekhez a husit meg majonézes mindenféléhez az alapanyagot jövő hét vége felé, és jól kitaláltam, hogy az utolsó bevásárlást szombaton a férjemre bízom, mert attól én megbolondulok. Mondjuk, még nem tudja....


    Most befejezem, majd még olvasok, írást nem ígérek, ki tudja az égiek meg az nlc...


    Szép napot Nektek!


     


     

    előzmény:
    LondonEye (41432)
    2017-12-13  11:31
  17. 2017. december 13. 12:2441435.

    Kedves Nyuszó!


    Jobbulást kívánok.  Neked is szép Adventet, Karácsonyt  szerető családod körében. Remélem addigra valamelyest kicsit rendbe jössz. Vigyázz magadra. 


    Nem ártana egy szteroid injekció. 

    előzmény:
    Nyuszó (41434)
    2017-12-13  12:12
  18. 2017. december 13. 12:1241434.

     Kedves topikangyalkák! 


     


    Sajnos el kellett tűnnöm mert beszippantott az iszonyatos mennyiségű munka , ami a nyakunkba zúdult hirtelen.  


    Még ha nem lenne elég gondom, múlt héten úgy becsípődött a derekam hogy ágynak is dőltem. Egy hete fekszem, mozdulni alig bírok, ma megyek a vissza a dokihoz hogy valamit csináljon.  Az egész úgy kezdődött, hogy nagyon náthás voltam, szerdán itthon maradtam mert már alig éltem. Mivel soha nem vagyok szabadságon,  És nem tudok feküdni, délig tartott a pihenő, délben kitaláltam hogy feleslegesen ne legyek itthon, nagytakarítást csinálok.  Amikor végeztem és leültem akkor éreztem hogy kezd fájni a derekam. Reggelre már az ágyból sem tudtam felkelni.  A gyerekek előbb nevetgéltek aztán átcsapott sajnálatba mikor rájöttek hogy ételt is alig tudok csinálni nekik. Tegnap a 8 éves nagylányom csinálta vacsira a szendvicseket a többi gyerkőcnek.


     Sajnálom hogy nem készülhettem idén veletek, de amiért jöttem, a lényeg:


    A mai nappal egy napos kézbesítési határidővel feladtam a csomagot az ígéretemnek megfelelően. 


     Szépen eltotyogtam a magam csendességében a legközelebbi postára és megcsináltam! Akár hiszitek akár nem ez most hatalmas nagy feladat volt tőlem. 


     Kívánok nektek további kellemes készülődést! Sokat gondolok rátok és arra hogy nem lehetek veletek. De az a kis idő amit munka mellett itthon tudok tölteni, azt minőségileg a gyerekekkel töltöm el. Most pedig mióta ágynak dőltem, örülök ha délután az iskolába eltudok totyogni értük.  Olyan vagyok most mint egy öregasszony. Zoknit is csak segítséggel tudok felvenni… 


     Elnézést a furcsa irományért, ágyból írok Tableton. És ezt utálom. 


     


     Forrócsokis Csengettyűs csodaszép adventot mindenkinek! 

  19. 2017. december 13. 11:4641433.

    Finom lesz a karácsonyi menütök. Azt a krumplit nem ismerem, de biztos nagyon finom. 


    Szerintem is szuper, hogy mire hazaérsz, teli lesz minden meglepivel, 

    előzmény:
    LondonEye (41432)
    2017-12-13  11:31
  20. 2017. december 13. 11:3141432.

    borcsamama


    az a brokkolis tekercs szep emlekeket idez, a nyari talit:-)))finom volt nagyon


    ho, hogy nem szakadsz bele a munkaba, hagyni kell masokat is ervenyesulni


    Madlena


    szerencsere nem tudom, mi az a tuzoltobogar...gondolom a hideg elol behuzodtak


    Ago


    nalunk a hagyomanyos kaja nem jatszik karacsonykor, viszont kialakult egy sajat menu, most majd a lanyommal egyutt valszeg azt visszuk tovabb, legalabbis ebben az evben


    a husevoknek valamilyen tepsiben sult csirkemell, gorog salata joghurttal, es olyan nemet-nevu krumpli, aminek mindig elfelejtem a nevet (megfozve bevagdalni, olivaolajat fuszerekkel es fokhagymaval osszekeverni, bekenni a reseket, es pirosra sutni)


    ez utobbi ketto az en vacsin


    es persze bejgli


    masnap, 25-en a lany szulinapja lesz, akkor vendegek is jonnek, de meg csak a repatorta a biztos


    74  marcsi


    szepek a koszoruid


    huhh, kinos lehet igy a munkanapot vegig kinlodni...hogy tudod gyogyitgatni magad?


    ladyzso


    nagyon varom az ajandekot, hazaerek jovo het csutortukon (hurraaa), es egy csomo meglepi fogad, hat nem nagyszeru?


    Shephard


    hogy ment a vasar?


    sztem 5 perc alatt mindent elkapkodtak


    narocsi


    Luca napkor nem szabad dolgozni? jaj nekem, ezt buktam:-)


    csak a lucaszeken uldogelni?


    vagy nem is tudom, ra kell allni?


    Szedna


    akkor is egy HOS vagy, es mindenki, aki meg tudja allni, hogy csak messzirol nezi a csomagot


     

  21. 2017. december 13. 10:3341431.

    Kedves Ago!


    Nagyon szépen köszönöm a karácsonyi verset és a szép képeslapot. 

  22. 2017. december 13. 09:0141430.

    Sziasztok!


    Borcsamama: kérek szépen kóstolót
    Nagyon tetszik, hogy így átértékelted a karácsonyi készülődést. Neked is a jár a könnyebbség. Szuper.
    Tök jó, hogy a suli megvariálta a programokat, és mindkettőn részt tudtok venni. 


    Macska: köszi a képeket, szépeket hoztál megint 


    Ago: Okés, köszi az infót, így már világos. Azért fincsis szaloncukrokat ehetsz. 
    Tök jó, hogy kaptok bejgliket. 


    Narocsi: ajajj, bölcsességfog..
    Tök jó, hogy megérkezett a .
    Szedna: tuti helyet találtál a .


    Szaloncukor: igazán nincs mit, ha tudok, segítek bármiben.
    Ha meg tudod oldani, mintha dolgoznál, csak úgy titkosan.



    Nah, megyek, rengeteg dolgom van mára. Néha benézek.


     

  23. 2017. december 13. 08:2641428.

    Jó reggelt!


    Tegnap elmentem a csomagomért, és elfoglalta méltó helyét egyenlőre az asztalon az adventi koszorú mellett.


    A fát én hamarabb feldíszítem, mint 24-e. Ebben már nem tudom követni a hagyományokat, mert sok jövés-menés van az ünnepek alatt és akkor vagyok nyugodt, ha 24-re minden "fertig", így általában 21-22-én már áll a díszített , hogy csak a főzés örömeinek hódolhassakÚgyhogy, amint ez meglesz, a csomag is megy alá


    Borcsamama: nem semmi a brokkolis roládod, de én a hurkára szavazok Vagyis előételnek brokkoli, aztán a disznótoros, a cékla meg minden mennyiségben! A lényeg, hogy nagyon szép, és nagyon nem jó ilyen messzire az ebédtől ilyesmit nézegetnem


    Ladyzso: Hát ezért (is ) járok én ide!!!! Mekkora hülye vagyok! Nekem van szikikonformám! Hát abban fogom készíteni!!!  Köszi, hogy ezt leírtad.


    Havastáj: Nem ezen múlik a "jellem", kibontva is a fa alá kerülhet! Csak ha majd Havasbaba megint rendezkedik, vagy kicsit türelmetlen bizonyos dolgokban, akkor...Nos hát, tudjuk, kire hasonlít ebben . Én sem "jellemességből" bontok 24-én, hanem azért, mert teljes egészében rá akarok hangolódni a karácsonyra, amiben nagyon jól haladok, de igazából az lesz a csúcs, ha néhány napja már előtte tényleg csakéskizárólag ezzel foglalkozhatok


    Macsek: remélem, hogy kipihented magad, muszáj lazítani néha 


    Ago: Neked akkor igazából a karamellás szaloncukor való, ha jól gondolom


    Narocsi: én sem tartom a "hagyományok", ráadásul erről a nem szabad a nőknek dolgozni dologról nem is hallottam. De tetszik Maradjunk annyiban, hogy ma Te is, én is bementünk a munkahelyre, aztán, hogy ez azt is jelenti-e, hogy dolgozunk...Maradjon titok


    Mindenkinek további szép napot!


     

  24. 2017. december 13. 07:1641427.

    Nincs semmi komoly baj. Bár az esték hosszúak... és a hétvége is.


    Szombaton ismét fogászati ügyeleten voltunk, csak itthon. A fiatalember bölcsebb lesz (?) egy foggal és fájt az egész állkapcsa.


    Utána nem akartunk a hidegben sétálni. Sajnálom, majd bepótoljuk egy alkalmas időpontban.


    Köszönöm a falapot.  Én ilyen képeslapot nem is láttam még eddig!!!!


    Az illetékesnek írom, hogy kaptam egy értesítőt a postáról.  Délután a meló után tudok menni érte.


    Bár most jöttem rá, hogy Luca-nap van, és én meg bejöttem dolgozni!  Valahogy ezek a modern idők nem alkalmasak a varázslások betartásának... ugye nem szabadna dolgozni a ma a nőknek???!!!   

    előzmény:
    borcsamama (41424)
    2017-12-12  22:41

Címlap

top