Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. december 13. 06:5241426.

    Jó reggelt minden kedves Angyalnak!


    Ladyzso: Nem úgy értve nem ehetek szaloncukort, ehetek csak minden ételbe ami kokuszos, Dios, marcipános, nuttellás, mogyoros semmi képp nem szabad enni mert attol allegriát válthat ki. De még olajban sütött dolgokat sem ehetek csak zsirban  vagy  vajban.


    Ami ehetek szaloncukort az rumos kakaos, gesztenyés, zselés, fekete erdős.


    Azért jött ki mert baba korban nem szabadna olajos meg dios mogyoros féléket adni mert akkor sajnos élete végéig szedvedni fog mint pl én is.


    Borcsamama: Jól néz ki a hurka én szeretem.  Bejgliket kapunk mi egy nagyon kedves ismerőstól. Majd a jozsi elmegy érte mert kicsit messze van.  Sajnos ahogy a ember öregszik már nagyon nehezen bírja a napi teendői. Ezzel én is igy vagyok és nagyon  hamar kifáradok. Mindig azt szoktam  mondani ameddig jó esik addig csinálja az ember és ami nem megy azt nem kell erőtetni. A legfontosabb azt hogy együtt legyen a család!!!!!!!!!


    Madlena: Örülök hogy tetszik neked is képeslap mert nekem nagyon tetszik és Boldogá tette a napomat a Borcsamama is.


    Marcsi: Nagyon szépek azok a  koszoruk.


    Mindenkinek további szép napot.        

    előzmény:
    borcsamama (41424)
    2017-12-12  22:41
  2. 2017. december 13. 05:0241425.

    Jó reggelt Angyalok! 

  3. 2017. december 12. 22:4141424.

    Marcsi, örülök hogy épségben oda ért a csomagom, ráadásul tartották amit igértek, egyik napról a másikra célba ért. 


    Remélem, sikerült olyasmit bele pakolnom, aminek majd örülni fogsz, amikor karácsonykor megkopasztod.  


    Szépek a koszorúitok, jó ötlet az adventi naptár- idézetek vannak benne?  Gyógyulj meg minél előbb!


    Lányok, az hogy jól haladok nem attól van hogy rengeteget dolgozom, hanem attól, hogy átértékeltem a dolgokat, és lényegesen kevesebbet vállalok be az idén mint eddig. Nem csinálok száz féle sütit , bonbont, szaloncukrot, nem dekorálok kétszáz mézest, és csak kétfélét főzök, a többit a gyerekek hozzák, mindenki kizárólag egy félét. 


    Mindenképpen csak nyerek ezzel a változtatással, nem leszek hulla fáradt már 24-én este, több idő marad a gyerekekre, családra, beszélgetésekre, társasozásra.


    Madlena, olyan marcipános sütit csinálok amit a találkozóra is vittem, begyúrom a narancsos-csokis kekszet de csak egy részét sütöm ki, a többi megy a fagyasztóba tartaléknak. Megsütöm a habos linzert, de nem töltöm meg lekvárral csak egy részét, a többi sokáig eláll, mindig annyit lekvározok, ami elfogy. Ezek mind nagyon egyszerűen és gyorsan készen vannak, a kókuszkrémes keksztekercs szintén.  Azt a gyerekek miatt csinálom, nagyon szeretik. Hűtőben az is simán tartható akár egy hétig vagy tovább is, de azt még nem csinálom, csak a jövő hét második felében. 


    Nemrég telefonáltak a gyerekek, végre rájöttek az iskolában, hogy nem kéne két programot azonos időpontra tenni. Végül is az adventi vásár pénteken háromkor, a zeneiskolai vizsgakoncert hatkor lesz, így mindkettőre el tudunk menni.


    Macsek , pihend ki magad, ügyes voltál, és ezek a cicák tüneményesek.


    Ago, örülök hogy tetszik a képeslap, és nagyon  örülni fogok annak is, ha email-ben viszonzod.


    Csonkanek, én minden évben díszítem a küldő ablakpárkányt, nagyon szeretem.  Biztos a tied is szép lett. 


    Ladyzso, Madlena, küldjek egy tányér kóstolót?


    Shephard  , mi van veled?  Beköltöztél Olival az ovodába, vagy beszippantott a "gyurmagyár"?


    Narocsi,  nagyon eltüntél.  Szombaton nem láttalak sehol, pedig lestem nagyon.  Igaz, időpontot nem beszéltünk meg, de bíztam benne hogy összefutunk. 


     

  4. 2017. december 12. 22:4141423.

    Jó sokat dolgoztál, nem semmi.


    Ez a kép nagyon cuki 

    előzmény:
    macska54 (41421)
    2017-12-12  22:00
  5. 2017. december 12. 22:3741422.

    Szépek a képek. A kolléganőd adventije elég érdekes.


    Jobbulást! Mi történt? Az határozottan kellemetlen, ha az ember nem tud ülni.

    előzmény:
    74_marcsi (41420)
    2017-12-12  21:37
  6. 2017. december 12. 22:0041421.

    Bocsi már nekem sincs kedvem reagálni semmire. Megcsináltam végig a számlálót. A szemem majd ki guvad. Húúúúúúúúúú nagyon sok meló volt ez egyszerre. 11 napi és még a napi 14 kép amit ide-oda küldök. Na most lett elég. 


    Mindenkinek további szép estét...

  7. 2017. december 12. 21:3741420.

    Szép jó estét  Manók!


    A hétvégén nem volt időm jönni, hétfőn pedig itthon is voltam szabin, de akkor is munka ezerrel. 


    Megjött a  !


    Borcsamama köszönöm szépen! A postának igaza volt 1 nap alatt ideért. Nem bontottam ki, még a külső csomagolást sem, majd szenteste, de ígérem, hogy nem a fehér burkában teszem a fa alá.


    Szeretném jelezni, hogy a futár holnap jön a csomagomért és repíti is az én -hoz.


    Juditoknak (Shephard, Eszterlili) utólag és Gabrielláknak ma Boldog névnapot kívánok! 


    Bocsi ha most nem írok senkinek, de alig bírok ülni. Az ülőgumóim begyulladtak, minden mozdulat egy kínszenvedés, sehogy se jó. Talán ha fekszem, kicsit jobb, de mivel bent eme tevékenységet nem lehet kivitelezni, így marad a sziszegés minden mozdulatra. 


    Hoztam képeket. A fiam koszorúja a tavalyi, csak gyertyacsere volt. A mienk új, s a párom készítette.


    1 kép Bazsi koszorúja


    2 kép A mi koszorúnk


    3 kép Kolléganő idei adventi naptárja


    4 kép A 


     


    Mindenkinek miilió puszi

  8. 2017. december 12. 21:2041419.

    Mi az a tűzoltóbogár?


    Sajnos beindult a nagydömping mindenfelé.

    előzmény:
    Madlena (41418)
    2017-12-12  21:13
  9. 2017. december 12. 21:1341418.

    Szép estét! 


     


    Gabrielláknak nagyon boldog névnapot! :)


    Nagyon izgi, hogy már jönnek a jelzések a csomagokkal kapcsolatban!


    Borcsamama!  Azta de guszta a torosod!  Juj, de megenném! :) Te már nagyon finisben vagy! Amiért irigyellek is!  Tudod már milyen elállós sütiket sütsz majd?  Biztos jó lesz majd a csütörtök Banyócával!


    Szedna! Szerintem is szuper a szaloncukid! Biztos elfogy majd!


    Ago! Nagyon szép képeslapot kaptál!


     


    Én is izgulok, hogy megkapja az angyalkám!   


    Nem tudom mikor tudok mézeskalácsot sütni...nagyon szeretnék.


    Nem tudom lányok, hogy nálatok is vannak -e tűzoltóbogarak, de már ki vagyok tőlük, hogy mindenhol felbukkanak. Ma gondoltam iszom egy teát...hogy-hogy nem benne volt a vízforralóban. Persze mikor már kiöntöttem a vizet, csak akkor láttam. 


    De azért nem vette a kedvemet, csináltam másikat.   Csak utálom őket!  Meg különben is ....már tél van, miért vannak még itt!!


    Ma próbáltunk még pár dolgot beszerezni a féerjemmel, de mindenhol borzasztóan sokan vannak....az utakon is!


     


     

  10. 2017. december 12. 20:0341417.

    Hú de jól néz ki, amiket főztél, ha még sokáig nézem, éhes leszek.


    Nagyon szépen haladsz mindennel 

    előzmény:
    borcsamama (41416)
    2017-12-12  19:54
  11. 2017. december 12. 19:5441416.

    Szép estét Mindenkinek!


    Megint elmúlt egy nap, rohamosan közeledik a karácsony!  Úgy látom, egyre több ajándék ér célba, és bízom benne, hogy akik megkapják, nem felejtik el jelezni, mert nagyon rossz izgulni miatta annak aki küldte, egészen addig, amíg nem bizonyosodik meg róla hogy célba ért a csomagja. 


    Mutatok két képet, bár nem sok közük van a karácsonyhoz, sokkal inkább a kilóimhoz.  


    Az egyik a tegnapi ill. mai vacsorám, céklasalátával töltött brokkoli tekercs.  


    A másik a mai ebédünk, kóstolóba kapott disznótoros.  A befűszerezett krumplit és félbe vágott hagymák tetejére tettem a kolbászt és hurkát, sütőben megsütöttem, és készült hozzá párolt lila káposzta. Nagyon fincsi lett, igaz ki is voltam már éhezve egy kis disznótorosra.  Már régen nem vágunk, azóta évente általában egy-két alkalommal nagyon megkívánom. 


    Kész vagyok az ajándékok csomagolásával, és felhúzásra kész a hópelyhes ágynemű is, megvarrtam ma a kispárna huzatokat és a lepedőt is. 


    Az előbb beszéltem Banyocával, csütörtökön vagy kedden megyek Pécsre, hogy kicsit találkozzunk, beszélgessünk. 


    Holnap befejezem a még hiányzó dekorálást, aztán a hét végén sütök néhány elállós aprósütit.  


    Jövő hét második felében csinálom a bejglit, és a dekorálós mézesek helyett valószínű mézes puszedlit fogok sütni. 

  12. 2017. december 12. 17:4141415.

    Sziasztok!


    Gabriella: boldog névnapot kívánok! 


    Macska: szép képeket hoztál, köszi. Tök jó, hogy  postára került a meglepi. Szuper, hogy megkaptad te is a .
    LondonEye: jelentem a nyereményed  ma postára került. A posta amúgy hihetetlenül működik, tényleg.


    Szedna: szuper, hogy már te is megkaptad a pakkodat. Szerintem tök szuper a szaloncukrod, legalább látszik rajta, hogy saját készítésű Régebben én is készítettem szaloncukrot, talán idén újra megpróbálom. Van hozzá szilikon formám, abba megy először a burok, majd dermedés után a töltelék, majd szintén dermedés után az alja. Jó sok meló van vele, de a tieddel szerintem még több.
    Tuti simán kibírod, hogy nem nyitod a ki pakkod 24.-e előtt. 


    Ago: sajnálom, hogy nem ehetsz szaloncukrot. Tényleg: miket nem ehetsz?
    Látom, nálatok is szépen fel van osztva a karácsony. Nagyon szép, különleges képeslapot kaptál 


    Borcsamama: én meg pénteken adtam fel, és hétfőn már meg is érkezett. Olyan jó, hogy nyomonkövethetőek a csomagok. Nagyon titokzatos vagy  ügyileg. 


    Havastáj: szerintem azzal sincs semmi baj, ha kibontod, ahogy megérkezik. Olyan izgi, hogy ihajja. 


    Csonkanek: szerintem jókor adtad fel a t, azért van még bőven idő 


     

  13. 2017. december 12. 15:3541414.

    Drága Borcsamama!


    Igazán jól meglepetés csináltál nekem. Nagyon nagyon örültem ennek a nagyon kedves képeslapnak igazán barátságos!!!! Nagyon szépen köszönöm neked is. Bevallom őszintén hogy senkinek sem tudom a címét és így nem tudom küldeni senkinek a képeslapot. De mailba tudom küldeni online képeslapokat ha nektek is jó lenne mert így nagyon kevés idő lenne.


     


    Millió sok Puszi neked borcsamama és borcsapapának is. És megegyszer nagyon köszönöm!!!!


     

  14. 2017. december 12. 15:0541413.

    Jaj, bocsi!


    Gabriella, boldog névnapot kívánok!


     

  15. 2017. december 12. 15:0241412.

    Szép napot, Angyalok!


    Ma elindítottam a csomagomat! Remélem, én is időben küldtem!


    Londonka. megkaptam a lapodat, köszönöm szépen!


    Borcsamama, fenci: megirigyeltem a külső ablakdíszeket, két abalkba én is tettem. Nekem tetszik.


    Na, a tegnapi hónak nyoma sincs, mind elolvadt, legalább is a városban, a hegyen már hóágyúznak, így az nem ér.


    Tevékeny napot kívánok!


     

  16. 2017. december 12. 14:3841411.

    Sziasztok!


    Szedna, de jó, hogy odaért


     Ma akartam ránézni, hogy hol jár.


    Ünnepélyesen kijelentem, én idén sem csatlakozom a nagy jellemekhez. Ha megérkezik a csomagom kibontom. 

  17. 2017. december 12. 12:0641410.

    Megjött a . Köszönöm szépen. Még nincs nálam, mert a tesókám címére ment. Majd megyek érte.  Azért oda kértem, mert ott a porta szolgálat mindent átvesz és így nem kell a postára mennem. Nálam a háznál kérdéses ki van ép itthon aki átvegye. Ott tutira átveszik. A névből ítélve csak sejtem ki lehet.


    Love, happy. 

  18. 2017. december 12. 10:3341409.

    Gabriella boldog névnapot kívánok szeretettel. 

  19. 2017. december 12. 09:4141408.

    Jó reggelt, szép napot Angyalkák!


    Örülök hogy érkeznek szépen sorban a csomagok.  


    Londonka, én reménykedem hogy célba fog érni a tied is.  Esetleg email-ben írd meg min agyalsz, ill. hogy tudok-e valamiben segíteni.  Nagyon szívesen megteszem ha kell. Érdekes , megnéztem a nyomkövetőt, több csomagot adtam fel tegnap délután, mindegyik a területileg illetékes postán van hajnal óta, és kézbesítésre várnak.  


    Gabriella,  nagyon boldog névnapot kívánok szeretettel!


    Ago, nagyon jó ez a menetrend ahogy nálatok zajlik az ünnep.  


    Szedna, nincs azzal a szaloncukorral semmi baj, és finom is lehet a leírtak alapján.  Jó, hát a csokizása kicsit  olyan amilyen, de a csomagolás tényleg takar. 


    Csomagolásról jut eszembe, aki az én csomagomat kapja, nyugodtan elkezdheti bontogatni, az első réteg simán leszedhető, a továbbiakat majd eldönti az illetékes.  

  20. 2017. december 12. 09:0941407.

    Sziasztok minden kedves angyalnak!


    Öröm olvasni hogy van aki megkapta a párja csomagját.


    Szedna80: Szerintem nem olyan rossz ha belül nagyon finom lehet. De én nem ehetek sajnos.


    Borcsamama: Tejlesen egyet értek veled mindenki hozon valamilyen kaját.  Mi nálunk 23.án van a családi karácsonyt ünnepi vacsora, 24.én kettesbe a férjemmel lesz a szentesti vacsoránk. 25.én meg  várunk a vendégeket egy kis  desszert evéshez.


    Mindenkinek további szép napot kívánok.  

    előzmény:
    Szedna80 (41405)
    2017-12-12  08:15
  21. 2017. december 12. 08:5141406.

    Végül is nincs semmi baja. Kicsit szokatlan, de azért bizti finom is. 


    Az én Angyalkám  is útban van... -ra ott lesz a kellő időben. 

    előzmény:
    Szedna80 (41405)
    2017-12-12  08:15
  22. 2017. december 12. 08:1541405.

    Csodás napot!


    PAKKOT KAPTAM!  PAKKOT KAPTAM! PAKKOT KAPTAM!


    Úgyhogy kedves Havastáj Angyalka megnyugodhat Egy gondom van, nem tudom, hogy bírom ki estig, mikor el tudok menni érte a postára . Persze, türelmes leszek és 24-én fogom kibontani, de tényleg!


    Az enyém pénteken indult el, azaz 08-án, tehát nemsokára annak is célba kell érnie...


    Hoztam Nektek most én is néhány képet, mivel múltkor LadyZso palacsintacicapárnáján olyan jót mulattunk, gondoltam az én szaloncukraim is megérnek egy misét, és legalább látszik, hogy semmi nem tökéletes Két félét készítettem: zserbósat és narancsos-kókuszosat (szóval, ami látszik a képen, az narancshéj és nem reszelt répa...) Viszont a csokimáz... Hát nos... Igen... Még az a jó, hogy szaloncukor és csomagolandó... 


     


     

  23. 2017. december 12. 07:3841404.

    borcsamama


    azert a posta sztrm egyik orszagban se all a helyzet magaslatan, mert egy csomo kepeslapot ugyanaznap adtam fel, es alig valaki szolt, hogy megkapta


    a lanyom meg a nevnapomra adott fel egyet, meg nem lattam...


    de attol meg jar az agyam, hogy legyen a csomaggal, ha nem erkezik meg...

  24. 2017. december 12. 07:3441403.

    Gabriella nagyon boldog nevnapot kivanok

  25. 2017. december 12. 04:5341402.

    Jó reggelt Angyalok!

Címlap

top