Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. december 12. 00:0141401.

    Örülök, hogy már szállingóznak az ajándékok!! :)

  2. 2017. december 11. 23:5841400.

    Sziasztok! 


     


    Jó sokat írtatok...nem tudom mikor fogom tudni visszaolvasni.


    Most csak gyors bekukk.


    Minden Juditnak nagyon boldog névnapot!! :)

  3. 2017. december 11. 21:1641399.

    Szia!


    De jó, hogy ilyen hamar odaért a csomag. Domi haláli lehetett, ahogy nekiállt  


    Örülök, hogy tetszett a 

    előzmény:
    reika (41398)
    2017-12-11  20:40
  4. 2017. december 11. 20:4041398.

    Sziasztok! 


    Gyors beköszönök többre most sajna nem futja.


    A posta erre ügyes volt. Ladyzso Megkaptam a csomagocskám. Nagyon nagyon szuper. Kicsit meg is hatott, hogy Domira is gondoltál és minden nagyon tetszik. Köszönöm szépen.


    Amit tudok teszek majd képeket is mert a kisfiam rutinosan nekiesett a csomagolásnak így esélyem sem volt kivárni a karácsonyt. Na jó, nem is bírtam volna ki.


    Sajnos olvasni sem volt időm. Amint tudom pótolni és írok.


    Jó készülődést mindenkinek.

  5. 2017. december 11. 20:2741397.

    Mindenkinek további szép estét.......

  6. 2017. december 11. 19:3541396.

    Igyekszem, sose adom fel 


    Szuper, hogy az elmúlt években nem vagytok betegek.


    Nálunk is általában körbe mennek a dolgok, általában én bírom a legjobban.


    Én lehet, hogy székelykáposztát fogok készíteni és sok sajtos csigát.

    előzmény:
    borcsamama (41394)
    2017-12-11  18:55
  7. 2017. december 11. 19:1641395.

    Sziasztok,


    Ma dőzsölök, másodszorra is beenged.


    Banyóca, kitartás, nekem 2 hete csinálta ezt a fejem, azóta Londonka ránk küldte a telet ami ott van, én meg küldöm hozzátok- max 3 nap és hó lesz. Itt alig szokott, de most két napja havazik, Bréma is hófehér....Most világosodam meg, hogy az egész ország ilyen, meg azt mondja Häckl barátom, hogy holnap is hó lesz és sehány fok.


    Én ma délután a hóesésben elmentem "plázázni" egyedül, nem vettem semmit, mert nem találtam amire vadászok, aztán csak úgy mászkáltam, élveztem a hangulatot, aztán jól meg is hatott.


    Valaki: azért nem lett kidíszítve a mézes, mert nem volt annyi porcukrom már, de amúgy rögtön díszítem mindig. Majd megmutatom ha kész. Most értem haza, ma már nem hiszem hogy nekiállok.


    Havastáj jobbulást, együttérzek.


    Még a menüvel kapcsolatban, a tesóm azt mondta hogy kb egy hétre elég lesz amit terveztem, a családom evészetéből kiindulva...de nem 3 kilót csinálok mindenből, hanem sokféle keveset, hogy lehessen választani. Meg hát...most olyan jó, hogy nem csak magunknak főzök!


    Na befejezem nehogy megharagudjon rám a fórum, hogy ma kettőt írtam.


    Szép estét mindenkinek!


     


     

  8. 2017. december 11. 18:5541394.

    Ago, szép a faliszőnyeg, és az ágyneműd is tetszik, olyan finom, szolíd.  


    A lepedőt már én is megvarrtam a szétszedett paplanhuzatból, holnap már csak a két kispárnát kell. 


    Havastáj, jó hogy Nóri meggyógyult, most már te is igyekezz, ne fertőzzétek egymást oda -vissza. 


    Sajnos nálunk most ez megy, hol Dóri beteg, hol apa vagy anya, vagy mindketten.  Most is nagyon rosszul van a menyem, iszkoltam is el tőlük gyorsan délelőtt.  Nem akarom kockáztatni hogy mi is megkapjunk valami nyavaját.  Szerencsére most már három éve elkerültek bennünket még a sima megfázások is. 


    Bubcsi, neked is akartam írni, hogy gyógyulj gyorsan, csak elfelejtettem.  Bocsi. 


    Ladyzso, kitartóan kreatívkodsz, remélem lesz sikerélményed is.  


    Ami a karácsonyi menűt illeti, nekem meg az a bajom, hogy túl sok mindent csinálnék szívesen, és nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen.  Ami kb. biztos hogy lesz, az a birskrémleves, a gombás-tejszínes süllő filé talán rizzsel, és töltött hús krumplisalátával. Itt azt hiszem be is fejezhetem ha nem akarunk megint egy hétig maradékot enni, hiszen a menyem és a lányom is csinálnak valamit. A töltött hús azért  praktikus, mert az hidegen is jó, akár vacsorára is, és eltartható egy darabig. 

    előzmény:
    Ago79 (41392)
    2017-12-11  17:31
  9. 2017. december 11. 17:3241393.

    Szaisztok!
    Juditok: boldog névnapot!


    Banyoc@: sajnálom, hogy csendes lesz a karácsony, viszont legalább a technika vívmányainak köszönhetően tudtok beszélni egymással
    Nálunk is piszok sok a meló, mi se leszünk szabin karácsony előtt.
    Nagyon ügyes vagy, hogy sikeresen megoldottad Manófalva elektromos hálózatát.
    Hőmérséklet: uhh, holnap még melegebb lesz, szerdán meg csak 6 fok, karácsonyra jön a cidri..
    Én se állok túl jól kaja ötletekkel.
    Borcsamama: majd holnap kiderül, hátha igazuk lesz. Nagyon szorgalmas vagy, szuper. Tegnapelőtt nekiálltam Londonka nyereményének, persze dobhattam ki, vacak volt az alapanyag. Tegnap új ötletem lett, az már szépen halad. Teljesen igazad van a vacsora kapcsán.
    Csonkanek: szép lehetett a behavazódás, kár, hogy olvad, holnap meg meleg lesz.
    Szedna: legalább tudni róla, hogy hülye a posta.. sajnos..
    Bubcsi: mézeskalács, nem semmi.. Tovább megyek: akkor minek a dekor rá? Jobbulást kívánok!
    Jövőre majd vitruális ajándékozás lesz, az talán jobban működik, mint a posta
    Havastáj: hihetetlen a posta.. Örülök, hogy a pici meggyógyult. Gyógyulj meg minél előbb!

  10. 2017. december 11. 17:3141392.

    Az a  igazság Hogy azt a ágynemű lett végül ami a kepen található. Falon meg a fali szonyegem amit én készítettem nagyon régen. Ugyanis első szakmám az szovono. Nekem tetszik az ágynemű. 


     


     


     


     

    előzmény:
    borcsamama (41390)
    2017-12-11  15:38
  11. 2017. december 11. 17:0941391.

    Sziasztok! 


    Az ajándékom már 6-án útra kelt, egyszerre egy másik ajándékkal, amit viszont már 7-én meg is kapott a címzett. Remélem nem lesz gond és ez az  is célba ér....


    Most, hogy a pici végre 1,5 hét után meggyógyult, most én lettem náthás...remek.


    Most nem tudok reagálni.


    Puszilok mindenkit

  12. 2017. december 11. 15:3841390.

    Sziasztok Angyalok!


    Ma ebéd után az én csomagom is útnak indult, remélem szerencsésen célba is fog érni.  A postán azt igérték, hogy holnap már meg is kapja a címzett. Nagyon kíváncsi leszek. 


    Londonka, a te eseted már tényleg aggasztó egy kicsit, én nov. 30-át írtam fel, hogy akkor indítottad útnak, és az már elég régen volt.   Gondolom valami papirod van róla, amivel esetleg reklamálni tudsz, de bízom benne, hogy nem lesz rá szükség. 


    Bubcsikám, nyugi, a tied is biztos célba ér, és én biztos vagyok benne, hogy a párod azonnal jelezni fogja, hogy ne izgulj feleslegesen. 


    Nem hiszem hogy van olyan aki nem jelzi azonnal amikor megkapta a csomagját. Azt már többen írtátok hogy feladtátok, de csak ketten, Mágika és Csonkanek szólt, hogy meg is kapták.  Olyan is van, aki  futárral fogja küldeni mert nem tudja a napokban postára adni.  Kérlek, hogy az egyeztetés miatt mindenképpen írjatok ha megérkezett az ajándékotok.


    Ago köszönjük a képeket, és persze neked is Macsek.   Csodálatos lett a dekorációd, nem hiába dolgoztatok vele két napig. 


    Most jutottam oda, hogy minden aján dékom készen van és amit kellett azt el is küldtem, Ádám adventi vásáros ajándékai is készen vannak.  A tányérokat mutattam, az üvegekről elfelejtettem fotót készíteni.  Idén nem kaptott varrott dolgokat, talán majd jövőre megint az lesz. 


    Szedna, asszem  te kérdezted, ezek nem porcelán tányérok, hanem egyszerű sima üvegtányérokra dekuztam szalvétát. 


    Most ott tartok, hogy ami feladat volt az meg van, a többit pedig úgy tervezem, hogy nekem kényelmes és jó legyen.  Idén jutottam el oda először, hogy nem akarok mindenkit kiszolálni, nem akarok mindenkinek megfelelni.  Szívesen látok mindenkit aki hozzánk szeretne jönni, de a 24-i vacsora is" összehordós " lesz, mindenki hoz valamit, és nem én fogok megszakadni hogy minden meglegyen. 


    Banyócám, fel a fejjel, és ha az vigasztal, valamikor megyek hozzád, csinálunk egy jó kis görbe napot/délutánt, és elfelejtjük a munkát, meg mindent ami nem jó.  


    Holnap még befejezem a dekorálást, átalakítom az ágyneműt amiről már írtam, becsomagolom az ajándékokat - egy részük már meg van-, és azután már csak a sütés-főzés lesz.  Én is lógatom majd a lábam, ahogy Macsek mondta. 

  13. 2017. december 11. 14:0541389.

    Drága CicaMicám!:))))))


    Köszönöm, rám fér! Ugyanis főnököm most mondta, hogy egy nagy mezőgazdasági cég vagyonának a teljes anyagát meg kell csinálni... basszus gondoltam..


    jövő hét szerdán...... az faszagányos gondoltam -és terveztem a hétvégi otthoni munkát-


    erre kiderül: jövő hét szerdán kapom meg a teljes leltári anyagot amiből el kell készítenem a vagyonfelmérést!!!!!!!!!!!! (asélkdfjsduoitnaéadjkfhiadfnkaiq) nem írom le hogy mi villant végig az agyamon!!!!!!!!!!! egy regiment katona, és egy focicsapat sem tudna olyant mondani! jövő hét szerda december 20!!!! még szenteste is azon fogok dolgozni!


     


    komolyan mondom megváltás lenne ha lelőne valaki!!!!


     


    sem kaja, sem sütemény tervem nincs, némi alapanyag megvásárolva és ennyi..... jelen pillanatban fogalmam sincs hogy lesz a karácsonyunk.


     


    Lányok! itt Pécsen 13-14 fok van, meg döglök már a fejfájástól!!!

    előzmény:
    macska54 (41386)
    2017-12-11  12:18
  14. 2017. december 11. 13:2341388.

    ma ket hete adtam fel a parom -at, mostanra mar vartam a visszajelzest... 


    no egy kicsit elkezdtem aggodni

  15. 2017. december 11. 13:0941387.

    Sziasztoooook!!!


    Most így négy nap után.... Olvasni tudtam, csak írni nem.


    Láttam minden szép képet, kirándulásokról, ágyneműről, stb.


    Juditoknak én is boldog névnapot kívánok.


    Nálam annyi történt, hogy megsült a mézeskalács, aminek kb a felét díszítés nélkül is sikerült megenni ( előtte azért elhangzott a "azt meg minek sütöd" ).


    Megkezdtem a tradicionális karácsony előtti megfázásból arcüreggyulladást, ezt úgy 20 éve tartom. Hát szuper. De legalább karácsonyra meggyógyulok


    Az ajándékozottamat lesem, hogy mikor jelentkezik, hogy sikerült magának kézbesíteni a csomagot a posta helyett.


    A hétvégén karácsonyi filmekkel hangolódtam, Dickens Karácsonyi énekét mondjuk mindkétszer elaludtam.De a Kőkemény család, Santa Baby 1-2 megvoltak.


    És hú...jövő héten karácsony!!!


    Na most megpróbálom ezt elküldeni, remélem sikerül.


    Puszi mindenkinek.


     

    előzmény:
    macska54 (41386)
    2017-12-11  12:18
  16. 2017. december 11. 12:1841386.

    Ago köszönöm a képeket, szupi.


    banyoc@ örülök hogy jelentkeztél, kitartás.


    Bubcsi kérted a képeket. A 41371 hsz. alatt találod. Szép napot neked és mindenkinek. 

  17. 2017. december 11. 11:4441385.

    Sziasztok!


     


    Mindenkinek köszönöm  a névnapi köszöntést.

  18. 2017. december 11. 11:0541384.

    Szép Napot mindenkinek!


    Juditoknak boldogságosat, így megkésve bár, de őszintén


    Pénteken útjára bocsátottam az én csomagomat, remélem, a héten célba is ér...(Nem sok jót hallani a postáról mostanában...)


    Olyan jó, hogy már több ajándék úton van Reménykedem, hogy minden rendben lesz, hiszen Londoka lapját én is megkaptam, arról tettem fel pénteken képet.


    Ago, szenteste én most teljesen konzervatív menüt készítek: Halászlé, Töltött kápi és bejgli... (diós és mákos)


    Borcsamama, ezek a tányérok milyen anyagból vannak, úgy láttam, hogy porcelán...Nagyon szépek!


     


     

  19. 2017. december 11. 10:2041383.

    Jó reggelt, Angyalok!


    eszterlili, shephard Boldogságos névnapot kívánok!


    banyóc, de jó, hogy jelentkeztél! Örülök, hogy próbálod majd pótolni az elmaradottakat a két ünnep között (ha lesz mivel a géped miatt).


    Gyönyörűen behavazódtunk ma reggelre, még most is hull kicsit, de már olvad is, sajnos.


    További szép napot Nektek!


     

  20. 2017. december 11. 08:1241382.

    Drága Angyalaim!


     


    Nagyon el vagyok maradva...... semmi sem úgy alakul ahogy én azt szeretném.


    BorcsaMamámmal telefonon tartom a kapcsolatot, ezért nagyjából képbe vagyok.....


    Amit pár hete írtam, hogy a munkahelyeimen is el vannak csúszva a dolgok, az sajnos még fennáll.... fogalmam sincs, hogy mikor tudok elmenni szabadságra az ünnepek előtt, sőt az sem biztos, hogy el tudok menni!...


    Nálunk csendes ünnepek lesznek, egyik gyerekem sem tud idén haza jönni, marad a telefon, Skype....


    Kb 3 hete kínlódunk az otthon gépünkkel, negyedszer lett újra telepítve, nem tudni mi a baj, egyetlen vírus kereső sem hozott eredményt, halvány elképzelésünk az, hogy egy autóhoz szükséges szerviz program vágta haza a rendszerünket... lényeg: csak a munkahelyemen tudok valamennyit netezni...


     


    Azért valamennyit én is készülődök otthon, Manófalva fel van építve, és ami nagy tervem, és nagy munka volt, elkészült az elektromos bekötése, tehát nem kell elemeket cserélgetni, külön ki-be kapcsolni a házakat, égősorokat, hanem egy kapcsolóval üzemel minden (kb 1 hónapig dolgoztam rajta)


    Tervem az, hogy a két ünnep között foglak elárasztani Benneteket leírásokkal, képekkel, szóval a nyakatokra ülök....


    Sok Kedves Angyaltárásam köszöntése is elmaradt:((( Mindenkinek aki mostanában ünnepelte, születés, vagy névnapját hatalmas ölelést küldök.


    Ma konkrétan a Juditok ünnepelnek -pontosabban tegnap-.


    Hirtelen ennyi, ha tudok jelentkezek, addig is mézespuszedli mindenkinek!


     

  21. 2017. december 11. 07:2741381.

    Sziasztok jó reggelt!


     


    Most  csak képeket mutatok. Mesélnek inkább a képek.


    További szép adventi örömbeli készülődés kívánok! 

  22. 2017. december 11. 04:5041380.

    Köszönöm azoknak akik megnézték az albumomat.


    Jó reggelt Angyalok. 

  23. 2017. december 11. 01:0441379.

    Húú, de jó napod volt 

    előzmény:
    Ago79 (41370)
    2017-12-10  15:46
  24. 2017. december 11. 00:3541378.

    Szaisztok!


    Gyönyörű lett 


    Felénk esik a hó.

    előzmény:
    macska54 (41371)
    2017-12-10  16:54
  25. 2017. december 10. 21:5141377.

    sziasztok,


    Macska, ez tényleg a te házad? bármelyik katalógusban megállnák helyüket ezek a képek! csodaszép! ügyes(ek) vagy(tok)!


    mindenkinek szép estét, minden jót!

Címlap

top