Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. december 8. 20:5841351.

    ma aztan szerencses napom van


    koszonom, hogy nyertem, igazan koszonom


    az otthoni cimemre kuldd legyszi ladyzso, igy legalabb sok ajandek var majd ram, es csak egy napot kell kibirnom (de ugyse fogom)


     

    előzmény:
    ladyzso (41346)
    2017-12-08  17:15
  2. 2017. december 8. 20:4241350.

    Szép estét mindenkinek.


    csonkanek vissza várlak.


    ladyzso ügyi vagy hogy sikerült a csomidnak elkészülni.


    Bubcsi meddő dolog az NLC-vel levelezni. Szeptember óta nem tudják megoldani. Ehhez már a microsoft kellene.  Holnapra jó barátnőzést, vásárlást kívánok.


    Hát én úgy állok, hogy holnap-holnap után kész a ház és akkor már szinte semmi sem lesz hátra. Az ajándékaimat amit ma eltudtam vinni azt elvittem, vasárnap jön egy futár és ő visz még ajándékot Győr mellé. Nem mentem ma oda mert esőt mondtak. Itt nem volt még semmi. De nem kockáztatok.  A bevásárlás is teljesen kész, már csak friss zöldség és ilyenek kellenek majd.  A többi ajándék is sínen van. Gyakorlatilag vasárnap estétől lógázhatom a lábam. Egész nap csak kapkodtam, hogy mindenki kérésének eleget tegyek. Hol a fb írnak, hol hívnak (sokan) és mindig félbe kell hagynom amit ép csinálok. De azért mindent megcsináltam és elküldtem mindenkinek mindent amit kért. Most még azért van egy-két kérés azt is megcsinálom aztán talán tudok kicsit nézelődni a világhálón. Arra még nem is volt időm ma. Holnap tesókámnak még sütnöm is kell valamit ebédre. Jön segíteni a házat dekorálni. De megoldok mindent. 


    Mindenkinek további szép estét...

  3. 2017. december 8. 19:5341349.

    Én is csak chromeról tudok jönni.

    előzmény:
    Bubcsi28 (41347)
    2017-12-08  18:28
  4. 2017. december 8. 19:5341348.

    Én is csak chromeról tudok jönni.

    előzmény:
    Bubcsi28 (41347)
    2017-12-08  18:28
  5. 2017. december 8. 18:2841347.

    Sziasztok,


    Most megint vagyok. Harmadik napja már másodszor beengedett.


    Doba Évával levelezek, hogy reagál, mindenképp pozitív.


    Hogy miket javasolnak az mókás, na mindegy.


    Most nem firefox bőngészővel, hanem chrome-on keresztül jutottam be.


    Szóval próbálkozzatok, de az nlctől valódi megoldást szerintem ne várjunk...


    Próbáltam a hozzászólásokat végigolvasni. Macska remélem élvezted a vásározást, szépeke fotóztál!


    Ago, nem lehe, hogy elírták azt a főzőcskés útmutatót, és 30 perc helyett 30 másodperc is elég lett volna?


    Borcsamama, jók a díszeid,meg Fencié is, főleg a korcsolyacipős!


    Irigylem aki tud tenni kívülre is díszt, az én párkányomról vagy lekajálnák a madarak, vagy ...


     


    Ma felpörögtem, bevásároltam, mostam, takarítottam stb, holnap délelőttre főzést meg mézeskalácsozást tervezek, délután meg barátnős shoppingot.


    Na most kezd megbolondulni, gyosan elküldöm.


    Puszi mindenkinek!


     

  6. 2017. december 8. 17:1541346.

    Sziasztok!


    Több bejelenteni valóm is van:


    1: sikerült postára adnom a 


    2: fiacskám segítségével megtörtént a sorsolás: LondonEye nyert. Melyik címedre menjen majd a nyeremény?


    Apropó Londonka: értem én, hogy mire fotóztál elkopott a csoki, de a papírját is megetted? 


    Tegnap éjjel, hajnalban megint sikerült alkotnom.


    De jó, hogy pár csomag már célba ért 

  7. 2017. december 8. 15:0641345.

    Sziasztok Manók!


    2 nagy öröm ért ma hirtelen!


    Az egyik, hogy 4 nap után végre tudok hozzászólást írni, remélem, el is fogom tudni küldeni.


    A másik, hogy megkaptam az Angyalkámtól, reikától az ajándékom! Nagyon szépen köszönöm, de teszem a karácsonyfa alá, majd 24-én bontom. Remélem, lefényképezted, mert én sajnos nem tudok képet felrakni, kellően béna vagyok.


    Most hirtelen már nem is tudom, miket akartam írni korábban. Ez a két dolog volt a legfontosabb, de már csak holnap este jövök újra.


    Díszítgetek, vásárolgatok, még  2 ajándékom hiányzik, jó, hogy nem kapkodok!


    Szép hétvégét, és valamivel jobb időt, leginkább már egy kis napot szeretnék! Lehet, tán már egy hete is van, hogy nem sütött felénk.

  8. 2017. december 8. 13:4941344.

    kedves ladyzso


    koszonom szepen a kis meglepi-csomagot, bocsanat, hogy a csoki nincs a kepen, de ....hat ize megettem, aztan jutott eszembe fotozni

  9. 2017. december 8. 13:0441343.

    Drága Londonka!


    Húzhatsz egy újabb strigulát, megint célba ért egy képeslapod.  


    Nagyon szépen köszönöm a kedvességedet és a jókívánságaidat.  


    A kép is nagyon találó, a hóember én vagyok, a kisfú Ádám, akinek itt a képen teljesült a vágya, mert nagyon szeretne egy kiskutyát. 

    előzmény:
    LondonEye (41342)
    2017-12-08  10:58
  10. 2017. december 8. 10:5841342.

    HO-HO-HOOOO


    Bubcsi


    jaj, ne mar, nem a neveddel van a baj, miert nem ertik meg


    senki nem tud rendesen belepni es hozzaszolni



    orulok, hogy par angyal mar megkapta a lapot:-)

  11. 2017. december 8. 10:5441341.

    Ago! Köszönöm szépen.


    A csopi ma ünneplő Mária-nak boldog névnapot kívánok. 

    előzmény:
    Ago79 (41340)
    2017-12-08  09:10
  12. 2017. december 8. 09:1041340.

    Sziasztok!


    Borcsamama:  Szuflé vagyis felfujtot nem lehetett vissza vinni a lidlbe ugyanis szenné éget  fekete és kikellett dobni a kukában. Pedig a  férjem mindent utasitás elolvasott. Mikróban  30 40 percet  irt a lidl. Nekunk nem olyan mikrónk van ami csak melegiteni kell  hanem légkeverős sutős mikronk van. https://www.aldi.hu/hu/informaciok/szolgaltatasok/szervizp ont/detail/sis/si/8812260818945/


    De a  jozsi leállitotta a mikron 10 percnél szerencsére.


    Madlena:  Benne lévő felfujt éget szenné a   mikronak semmi baja  nincs szerencsére mert van  biztossági berendezés szerencsére mert ha  nagyobb  gondot okoz akkor azt  leolt összes áramot.      


    Macska:  Nagyon szép képeket hoztál.


    Most megyek összeszedni magam mert jőn délután egy barátunk programozó srác és  megbeszéljük  milyen  hibákat találtam és javítani fogja mert ez a program hivatalosan kivan adva és nagyon sokan dicsérik ezt a  programot. Holnap  meg egy  lány jőn  hozzám. Megvan a egész  hétvégi programom.


     


    További szép napot. 

    előzmény:
    Madlena (41336)
    2017-12-07  22:06
  13. 2017. december 8. 08:1141339.

    Jó reggelt Manófalván!


    Akkora rohanásban vagyok, hogy hihetetlen, kicsit (nagyon) összejött minden így év végére. Viszont jelentést szeretnék tenni, hogy hozzám érkezett Angyalka


    Köszönöm szépen!

  14. 2017. december 8. 08:0741338.

    Na, némi bejelentkezési kanyar után:


    Hát mindig abból a mézből ami van!  Leginkább a tavalyi mézből, ami már kristályos...  Nálam nemigen fogy a méz, annyira nem kedvelem, úgyhogy mindig van maradék.


    Idén még én sem csináltam. Amíg a gyerekek   fiatalemberek kicsik voltak, akkor Mikulásra már egy adag mézes készült.


    Borcsamama: Mi is megbeszéltük, hogy kimegyünk a jégszobor  készítést megnézni, + egy forralt borra. Ha látlak, akkor megkocogtatom a vállad!


    narocsi


     

    előzmény:
    Madlena (41336)
    2017-12-07  22:06
  15. 2017. december 8. 04:5141337.

    Jó reggelt Angyalok!

  16. 2017. december 7. 22:0641336.

    Sziasztok!


     


    Másodszorra sikerült belépnem....


     


    Agoka!  Mi volt ami így füstölt?  Nem tudtam rájönni.....Az élő fenyő szerintem is korai ...


    Havastáj! Jobbulást kívánok Nórikának!


    Borcsamama! Tetszik a dekorod....jó az a piros bogyós valami benne. :) Élvezd ki, hogy ilyen laza napjaid vannak! :)


    Ladyzso! Sikerült megnyitnom a képeket! Köszönöm!


    Gabriella! A te adventid is nagyon klaszz lett!


     


    Mézeskalácsot sütött már valaki?  A hétvégére terveztem, de elsősorban az Angyalkám ajándékát rakom össze, hogy hétfőn útra kéljen!  Eddig mindig virágmézzel készítettem, gondolkozom, hogy akácmézzel megpróbálom.  Ti milyen mézzel szoktátok?


     

  17. 2017. december 7. 21:2241335.

    Sziasztok,


    Gyors leszek, mielőtt kidob...


    Két napja nem tudok belépni, olvasni is csak hellyel-közzel, tegnap írtam a szerkesztőknek meg a jóistennek, válaszoltak is hamar. Azt mondják nem találtak hibát, a felhasználónevem alapján megnézik még mi lehet.


    Remélem mindenki jól van, és örömmel készülődik.


    Én próbálkozni fogok továbbra is, ha enged majd jövök, ha nem jönnék ne válaszoljatok


    Szép estét mindenkinek!


     

  18. 2017. december 7. 21:1141334.

    Borcsamami  nagyon szép a dekorod.


    Havastáj jobbulást kívánok a picikédnek.


    Agó még jó hogy nem történt semmi baj.


    Fáradt vagyok. Mindenkinek további szép estét...

  19. 2017. december 7. 20:3641333.

    Sziaszzztokk!


    Nem szeretnék sokat írni.De valamelyikőtök kérdezte pár hete a dalosomat.Igaz,nem a központi karácsonyi műsort adta a suli,de ma szerepelhettek ugyanott.És a dalosom egy hosszú,nehéz egyházi akármit elénekelt szólóban,hibátlanul,nagy közönség előtt.A maga 11 évével.Állítólag tanerő szerint ezt leginkább felnőttek éneklik.Még hangszerrel kétszer szerepel karácsony előtt. Büszkék vagyunk rá.Maradva az olvasóban,jó készülődést.


     

  20. 2017. december 7. 19:3541332.

    Szép lett a dekorod. 


    De jó, hogy lazulósra vetted  a dolgokat. 

    előzmény:
    borcsamama (41330)
    2017-12-07  18:09
  21. 2017. december 7. 19:2941331.

    Sziasztok!


    Már megint csak a tabletről tudok belépni, miért rontanak el mindig valamit?


    Londonka: köszönjük a szép képeslapot!


    Ago: mit vettetek, am telefüstölt mindent? Örülök, hogy nem lett nagy baj.


    Havastáj: jobbulást kívánok! Szurkolok, hogy minél előbb meggyógyuljon!

  22. 2017. december 7. 18:0941330.

    Sziasztok !


    Itt kínlódok már jó ideje, és nem tudok belépni, össze-vissza csinál mindent, csak nem azt amit kéne.  Nem tudom meddig megy ez még így, de most már igazán befejezhetnék a ráncfelvarrást.  


    Remélem, most el tudom majd küldeni ezt a hozzászólást.  


    Havasbabának mielőbbi gyógyulást.  Elég régóta kezdődött már nála, igazán vége lehetne.  Szerencse hogy csak ilyen enyhe lefolyású .


    Agó, jó hogy nem lett komolyabb baj  és nem sérültetek meg.  Nem vittétek vissza a terméket?


    Ahogy igértem nektek, a héten olyan szinte semmit csinálós napjaim vannak. Ma is délelőtt csavarogtunk, kicsit vásároltunk. Ebéd után a teraszon dekoráltam valamennyit, olyan jó idő volt, legalább kicsit levegőn voltam.  Délután dekuztam és még este is azt szeretnék.  


    Holnap is csak ilyen lazán fogom csinálni a dolgokat, kreatívkodás, dekorálás, aztán szombaton meg megyünk Bajára.


    Mutatok pár képet a teraszról, ezeket csináltam ma. 


    1. Ez a dekor van/lesz a terasz asztalán


    2. A kuckóm ablaka kívülről


    3. Az ebédlő ablaka bentről fotózva


    4. Az ebédlő ablaka kintről a teraszról

  23. 2017. december 7. 17:2741329.

    Havastaj jobbulas a Nóri babának és nagyon vigyázzatok egymásra meg a picire. És nagyon örülök hogy volt sikere gesztenye pure tortanak mert ez egyszerű könnyű és még ráadásul nagyon finom is. Mi is nagyon szeretjük ezt. Direkt vettük gesztenye puret még. 

    előzmény:
    havastáj (41328)
    2017-12-07  15:58
  24. 2017. december 7. 15:5841328.

    Sziasztok!


    Sajnos havasbaba még mindig beteg. Nem komoly, de nehezen múlik...


    Fenci, sajnálom a meggyes affért. A dekorod nagyon szép.


    Ágo, még jó, hogy nem lett nagyobb baj. Képzeld megcsináltam a geszenyés tortát. A tetejére tettünk még tejszínhabot. Nagyon nagy sikere volt.


    Ladyzso, 10/11-es a kilapított medve. Szerintem sokunk napjat feldobta. Én két napja mosolygok rajta.


    Shephard, csináltam forró csolit a recepted alapján. Fini lett.


    Kész vagyok a takarítással, a hétre már az ajándékok csomagolását terveztem, de valami mindig közbejön....


    Megyek is, mert a lányom már átrendezte a fél szobát....

  25. 2017. december 7. 12:3541327.

    Sziasztok Angyalok.


     


    Drága Londonkám! Neked írok első sorban mert  megkaptam nagy meglepődve a képeslapot aminek nagyon nagyon megörültem és igazán tetszik nekem. Nagyon szépen köszönőm!!!!!


    A eltünésem oka mikuláskor nem mást mind a havastáj és fenci után mi következtuk. Úgyanis akkora füst volt a konyhában mert a férjem elolvasta a lidlbe vett terméken lévő utasitás hogy majd kipróbáljuk hogy milyen.  Erre akkora  fust volt szerencsére nem éget le semmit csak benne lévő desszert éget meg szené. Az  lett volna  mikulás napi édeségünk de nem baj most már.


    Kiderült hogy a lidlbe lévő termék rosszul lett megírva és ha nem figyel oda a ember akkor rosszabb is végződőtt volna. Igy a mikulás nap elmaradt de a londonka képeslapja mindenért kárpotolt mert pont mikuláskor ért ide a képeslap és nagyon nagyon boldog voltam mégis. Úgy hogy Londonka nagyon szépen köszönőm mégegyszer hogy boldogá tetted a  napomat!!!!!!!!!!!!!!!!!


     


    Régen nagyon sok képeslapot küldtem régi béke beli postai uton és mindig is szerettem kapni képeslapokat csak ez a időszak már 10 éve megszünt és hiába lestem a postás minden karácsonykor nem kaptam semmi képeslapot.    


    Ma meg Auchanba voltunk a férjemmel és láttam hogy a egyik ember már vitte is a élő karácsonyfát és csodákoztam ilyen korán vette  meg. Hát igen lassan nyakunkon a karácsonyt.


    Mindenkinek csodás szép napot kívánok.

Címlap

top