Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. december 5. 20:2041276.

    Ez nagyon szép lett, tetszik. 

    előzmény:
    Gabriella2 (41272)
    2017-12-05  20:07
  2. 2017. december 5. 20:1941275.

    Ladyzso,


    Bocsi hogy nevetek, de ez nekem marhára tetszik!


    Ez pont azért tök jó, mert így sikerült!


    Szerintem 10 pontos

    előzmény:
    ladyzso (41273)
    2017-12-05  20:14
  3. 2017. december 5. 20:1541274.

    Megijedt a mosógép, az előbb lefutott szépen egy program. Csak maradjon is így. 


    Azért érdekel, mi történt a barátnős mosógépével.

    előzmény:
    Bubcsi28 (41269)
    2017-12-05  18:31
  4. 2017. december 5. 20:1441273.

    Sziasztok!


    Akkor a játék elindul 


     

  5. 2017. december 5. 20:0741272.

    sziasztok, 


    most csak mutatom (főleg Borcsamamának), hogy elkészült a szülők iskolai feladata


    majd még igyekszem jönni az esti rutin után...

  6. 2017. december 5. 20:0341271.

    Na, olvassák mert engem most beengedett.


    Az enyém még nem volt kipucolva, mégis jött a !!!! A szomszédnénié pedig már vasárnap.

    előzmény:
    macska54 (41270)
    2017-12-05  19:21
  7. 2017. december 5. 19:2141270.

    Sziasztok. Be se enged az NLC. Nagyon unom már a ráncfelvarrást. 


    Olvastalak benneteket, de mire beengedett minden kiment a fejemből.


    Ha ki vannak pucolva a csizmák akkor.... ki vannak? 

  8. 2017. december 5. 18:3141269.

    Kedves Szerkesztőség!


    Remélem olvassák a fórumot, és eljut a megfelelő helyre a kérésem! (Pŕr napon belül úgyis kiderül, ha nem, akkor majd küldöm más címre is).


    Nagyon kérem Önöket, hogy a nyár vége óta mostani szintre hozott oldalt ne rontsák el újra! Ma 11-13-ig az NLC oldalt egyáltalán nem lehetett elérni, a fórumra belépni ezután több gépről sem lehetett. Engedett kb 10x próbálkozni, aztán azt mondta nem vagyok jogosult. Amennyire tudom, nem egyedi, és sajnos mindennapos a probléma. Nagyon szeretnénk továbbra is nyugalomban, békességben, mérgelődés nélkül beszélgetni és együtt készülni a karácsonyra.


    Megértésüket köszönöm.


     


     


     


    Sziasztok lányok!


    Itt tartok most, ahogy olvashatjátok....Na mindegy.


    Remélem mindenkinek szép napja volt.


    Ladyzso majdnem "megnyugtattalak " a barátnőm mosógépes sztorijával, de ha csak pár hónapos akkor reménykedj. Nagyon.


    Macska és Fenci: szépek a dekorkezdemények, ugye mutattok készet is?


    Dém: pihenj, gyógyulj, ne nagyon túrázz, csak úgy visszafogottan.


    Szedna: azt mondják estére kell vendéget hívni, mikor úgyis be van húzva a függöny.


    Borcsamama pihenj, dekorálj a héten, most már várd a karácsonyt. Jó szórakozást a mai vacsihoz!


    Shepard, hogy szokod az ovit?Mert a kép alapján Olinak semmi gondja.


    Londonka, nem tudom megvagy-e már a first christmas együtt című ajándękkal, de tegnap láttam pont egy ilyet fotón: két réni, összebogozott aganccsal, egyikre írva higy mr, másikra mrs, és tartanak egy feliratot hogy "első karácsonyunk". Naaaa?


    Havasbaba átrendezte már a falut?


    Olyan sok mindenkinek akartam még írni....de ez a hülye nem engedett be, azt felét elfelejtettem....


    Ja, a csizmákat kezdjétek el pucolni!


    További szép estét mindenkinek, később még bekukkantok!

  9. 2017. december 5. 17:4441268.

    Ladyzso! Ugye van rá garancia, szurkolok, hogy megjavuljon :) Nagyon várom a képet!


    Havastáj! Ezt csak Havasbaba kedvéért műveltem. Megfogtam egy magozott meggybefőttet. Valószínű nem volt jól rázárva a teteje, mert kicsúszott a kezemből és a dolgozó földjén gurultak a meggyek, a lé asztalláb, székláb, szekrény, papucs, szőnyeg alá folyt, spriccelt és én csak álltam nevettem és aztán szépen söpörtem és felmostam. Sírjak? Remélem jobban vagytok.


    Londonka, én csak zabpehely és alma kombót sütök, ha nagyon leves chia mag vagy útifűmaghéj kerül bele. Nem édesítek és nem is hiányzik.


    Most láttam itt az nlc-n egy mákos répás almás valamit, mindjárt ki is próbálom, ha már meggyem nincsen.

    előzmény:
    ladyzso (41266)
    2017-12-05  17:29
  10. 2017. december 5. 17:3441267.

    Játékot hírdetek: este feltöltöm a rémet, és lehet majd szavazni rá 1-10-es skálán.  Szavazók közt sorsolás péntek este. Lesz majd meglepi. Majd még jövök 

  11. 2017. december 5. 17:2941266.

    Sziasztok!


    A mosógép pár hónapos, nem értem. Valszeg csak a szűrője szórakázik.


    Pólónyagból próbáltam kézzel állatog varrni, olyan is lett. Mintának készült, olyan krampuszos (vicceltem). Ilyet még nem próbáltam. 

    előzmény:
    LondonEye (41258)
    2017-12-05  11:21
  12. 2017. december 5. 15:5641265.

    A bejárat még készül, de már alakul.


    Mert van egy szánkóm is :)

    előzmény:
    fenci (41264)
    2017-12-05  15:51
  13. 2017. december 5. 15:5141264.

    Ésss igen, sikerült belépnem. 


    Sziasztok -ok!


    Szedna, várom ám a képeket még mindig :)


    Dém!, gyógyulgass, legalább tudjuk, hogy minden rendben.


    Londonka, azt írtad többször is, hogy kell valami varázslat, valami csillámporos, így piros-fehér-ezüst leszek, újra! Mert nekem a karácsony színe a piros!


    Mellékelek is egy képet. 

    előzmény:
    Szedna80 (41263)
    2017-12-05  14:18
  14. 2017. december 5. 14:1841263.

    ...akkor boldog nlc szülinapot!

    előzmény:
    macska54 (41260)
    2017-12-05  12:07
  15. 2017. december 5. 14:1041262.

  16. 2017. december 5. 12:5541261.
  17. 2017. december 5. 12:0741260.

    Borcsamama én is pont ua. tudom írni mint Londonka. Kicsit lazítsál. És nekem is naon tetszik a fehér faágad.


    Londonka! Jól gondoltad, csak itt nálatok vok 1 éve. Nem volt szülinapom. 

  18. 2017. december 5. 12:0141259.

    Kedves Manók, Angyalok!


    Nálam megtörtént az ablakmosás, és némi dekorálás, hiszen hivatalosan is Advent van, végre!


    LadyZso: színház és mozi? Jól csináljátok! Én is tervezek egyet-egyet az adventre.


    Macska: Andrássy út nekem is a szívem közepe ilyenkor (is) és a körutak is szépek, azt látom, hogy évről-évre egyre több díszbe öltözik a város. A képeket mindig utólag szoktam kiélvezni, miután visszaolvastam a dolgokat, akkor újra megnézem a Te hsz-eid képeit Nagyon jó utat és programokat a vakációra! És Isten éltessen sokáig!


    Havastáj: nagyon hangulatos lett a kis falucska! Havasbabának hogy tetszik?


    Shephard: valahogy azért sejteni lehetett, hogy Téged jobban megvisel majd az ovi De biztos, hamar megszokod Örülök, hogy Olinak simán ment, és irigylem is kicsit a hó miatt!


    Borcsamama: én mondtam a kiállítást, és örülök a kis rénszarvas lett a kedvencem Egyébként tényleg olyanok az alkotások, hogy simán megállná a helyét egy Karácsony Múzeum-ként Boldog névnapot!


    LondonEye: körmös leányzónka mondjuk: "Hiába kapar bárki tíz körömmel, bele törik hamar a karma, hiszen körmösnek mindenki csak Téged akarhat!"


     


    Megyek, próbálok intézni még a képekkel, hogy meglegyen a hiányzóknak is. Bocsánat, hogy így bénáskodok...


     


     


     

  19. 2017. december 5. 11:2141258.


    valamit felre ertettem, vagy mi...


    en azt hittem, a forumos  megjelenesed evforduloja volt tegnap, vagy az egyben az igazi szulinapod is?


    mert akkor boldogat


    sok szep diszed van


    ladyzso


    milyen rondasagot varrtal???


    nagy a baja a mosogepnek? neha inkabb megeri ujat venni, mert a javitas majdnem annyi


    borcsamama


    csak pihenj, elvezd kicsit az adventet


    nagyon tetszik a faagas ablakdiszed


    Dem


    en is annyit gondoltam rad, de almomban nem gondoltam, hogy mar turazol, hihetetlen vagy


    fenci


    csodas a diszitesed, a fa megint piros-feher lesz?


     

  20. 2017. december 5. 11:0041257.

    Sziasztok!


    Ragyogó napsütésre és jó hidegre ébredtem, jó későn.  Sokáig aludtam, de legalább kipihentem a múlt heti hajtást. Ma egész nap csak lustulok, olvasok, filmet nézek, kicsit már dekoráltam is.  Ez a hét megint jó sűrű lesz, de olyan kedves, kellemes dolgokkal teli, és nem fárasztó. 


    Főznöm nem nagyon kell annyi a maradék, így aztán lesz időm másra. Alig győztem visszaolvasni, csodálni a sok szép képet.  A várható programjaitok is nagyon igéretesek, remélem lesznek majd képek is.  


    Közérdekű: a hét végén jó lenne ha mindenki elkészülne a csomagjával, jövő hét elején mindenképpen jó lenne feladni, hogy időben célba érjenek. 


    Hoztam én is pár képet megint, apránként mutatom, ahogy a helyükre kerülnek.


    1. ablakdísz az ebédlőben a terasz felől, a fehérre festett szőlővesszőkön


    2-3. A tegnapi ajándékaim a városkámhoz.


    4. Kopogtató a bejárati ajtón

  21. 2017. december 5. 10:0541256.
  22. 2017. december 5. 09:3041255.
  23. 2017. december 5. 07:4541254.

    Most csak gyorsan


    dietazoknak talaltam, de cukorral se lehet rossz

  24. 2017. december 5. 05:3341253.
  25. 2017. december 5. 04:4741252.

    Ez a nap is eljött....... estére kérem szépen legyen minden Angyalkának... 

    előzmény:
    macska54 (41251)
    2017-12-05  04:45

Címlap

top