Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. december 4. 17:0141226.

    Drága Borcsamama!!!


    Szeretnék neked sok sok boldog nevnapot kívánni  neked és jó egészséget egész családnak!!!! 

  2. 2017. december 4. 14:0041225.

    Vegyes hétvége volt nagyon!


    Volt nagypapa látogatás otthonban,


    búcsúzás (temetés),


    a kisebb fiamnál laktunk, hülyéskedtek, mint a lökött kölkök


    főztem


    voltunk nagyáruházban, végül a mama leült egy kanapéra és megvárta, míg végzünk


    szaladtunk fogorvoshoz ( szerencsére "csak az ínye van begyulladva", nem kell a fogát kihúzni)


    és hazafelé Almáditól Enyingig folyt a könnyem, mert minden strand, bicikli-út, templom, útelágazás 30 év emlékét  hozta vissza...


    aztán szépen hazaértünk, és megy az élet tovább : jöttünk dolgozni,


    Jön a Mikulás , aztán meg az hozzák a -t...


    és átfordul a naptár, újat ígérve, csak nekünk marad hiányérzetünk.


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (41224)
    2017-12-04  13:07
  3. 2017. december 4. 13:0741224.

    Sziasztok megint!


    A szülinapos Macseknak, meg a névnapos Borcsanamának minden jót kívánok!


    Valamint mindenki Ferenc nevű hozzátartozójának vagy szimpatizánsának is.


    Narocsi én úgy tudom, hogy akinek hajadon leánykája van otthon, vágjon ma cseresznyeágat, azt ha karácsonyra kihajt, jövőre elkel a lyány.Ja,meg ha a kaktusz kivirágzik, akkor is. Jót utaztál?


    Teljesen elfelejtettem reggel mondani, hogy az ajándékom elindult a postán.


    Ago képeit közben nem bírtam ki hogy ne nézzem meg, a jégből medvés nagyon tetszett, csokigyár közelébe meg jobb ha nem megyek


    .


    A fejemet lehet hogy inkább le kéne cserélni, bár most adtak a patikában egy (megint..) tuti szert. Na, kicsit jobb mint a többi. Aki szintén migrénes, szívből sajnálom, borzasztó egy állapot.


    Nem hajtok, ma pl nagyon is takarékon vagyok, három után húzok mint a vadlibák.Meg szerintem egész héten lazulok, most úgy tűnik nyugi van itt. Otthon is minden kész, majd sütni meg főzni kell. Kari előtt pár nappal lesz egy szoba frissítés ahol anyukámék alszanak majd. Ma ha sikerül (= nem jön haza a férj) akkor becsomagolom az ajándékait. Még anyu-apu ajándék van hátra, de azt tényleg csak meg kell venni. Most már izgulnak, ma hívtam névnap ürügyén, megint megbeszéltük a kézipoggyászt, mit szabad mit nem, stb. Lesz kaland.


    Nektek nem fura hogy már csak 3 hét van vissza? Úgy elment az idő...


    Erről a *** okos telefonról nem tudok képet csatolni pedig itt van ám, úgyhogy Macsek bírd ki estig. De csak egy kis porcukros tető lesz...


    Na, az uram jelentkezik vacsorára, nem lesz ma csomagolás...


    Most megyek, lejár az ebédszünet.


    Szép délutánt, este jövök!


     

  4. 2017. december 4. 12:5941223.

    ahogy en se, pedig elolvastam itt a jobb felso sarokban, es nem kapcsoltam...


    draga borcsamama


    boldog nevnapot kivanok

    előzmény:
    macska54 (41222)
    2017-12-04  12:04
  5. 2017. december 4. 12:0441222.

    Jujjjjjjjjjjjjjj Narocsi ha most ezt nem írod akkor eszembe se jut hogy a Borcsa az Borbála. Nagyon röstellem magam.


    Drága Borcsamama! Nagyon boldog névnapot kívánok szeretettel. 

    előzmény:
    narocsi (41221)
    2017-12-04  11:52
  6. 2017. december 4. 11:5241221.

    Borcsamama! Boldog névnapot kívánok!


    Aztán szép legyen ám az a Borbála-ág, hogy jövőre szép idő meg jó termés legyen!


    narocsi


     

    előzmény:
    borcsamama (41218)
    2017-12-04  10:26
  7. 2017. december 4. 11:0041220.

    Madlena, ladyzso


    szep a koszorutok, a lenyeget tekintve sztem mindegy, egyszeru-e vagy diszitett


    borcsamama


    te is halalra hajszolod magad megint...


    Bubcsi


    a migrent en is ismerem, de halistennek mar csak a multbol


    itt is melegszik az ido, ereztem is a fejem, aztan most penteken megint visszazuhan


    Ago


    nekem kedvet csinaltal Graz-hoz:-), gyonyoru, nyugalmas varosnak nezem


    bar a nagy vagyam Salzburg, sztem mar irtam nehanyszor:-)))


    macska


    mar egy eve? huuu, hogy szalad az ido


    Shephard


    no ez legyen a legnagyobb baj, hogy elkapkodjak a kanalaidat:-)


    es igaz: egy kisgyerekkel varazslat a karacsony


     

  8. 2017. december 4. 10:3541219.

    Borcsamama kellemes vendégvárást, érezzétek jól magatokat.


                         Köszönöm szépen. 

    előzmény:
    borcsamama (41218)
    2017-12-04  10:26
  9. 2017. december 4. 10:2641218.

    Sziasztok!


    Macsek, boldog szülinapot, és nagyon örülök hogy itt vagy nekünk!  


    Ago, nagyon szép helyeken voltatok, a csokigyár szuper lehetett, borcsapapa biztos az összeset végigkóstolta volna. :-)


    Na és azok a jégszobrok!  Szombaton megyek Bajára, ott lesz ilyen jégszobor faragás, nagyon várom. 


    Shephard, örülök hogy jól megy a bolt, az meg majdnem mindegy hol adod el, a lényeg hogy viszik.   Persze, tudom, a várárba nem lehet portéka nélkül menni, de amilyen ügyes vagy, azt is megoldod.  


    Ha nem lennél ilyen messze, lehet hogy társulnék a vásárba. 


    Bubcsi,  sajnálom hogy megint nem vagy /voltál jól, agyon hajszolod magad, pedig nem kéne.  Vegyél vissza kicsit, minden munka megvár.  Gyógyító ölelés!


    Megyek, mert ebédre jönnek a vendégeim, a kaja meg még csak félúton.  

    előzmény:
    macska54 (41213)
    2017-12-04  08:30
  10. 2017. december 4. 09:3741217.

    Shepard: Köszönöm szépen. De jó, hogy eladtad a szépségeidet. Csak annyit csinálj amennyit bírsz.  Most kell meglovagolni a keresletet. Megszólalt bennem a kereskedő. 


    Ago: Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jól sikerült a kirándulásotok. Ja... és köszönöm a csodás képeket. Nagyon helyesek vagytok a zuraddal. 


    Bubcsi: Remélem rendbe jön a fejed hamar. Tudom miről írsz. 50 éve fáj a fejem. Várom a képeket. 


     

  11. 2017. december 4. 09:1041216.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Látom mindenkinek tartalmasan telt a hétvége, sok szépet alkottatok!


    Ago, örülök hogy ilyen jól sikerült a grazi kirándulás. A képeket sajnos csak este fogom tudni megnézni.


    Én mézeskalács sütés helyett takarékra tettem magam migrén miatt, ez tart már 3. napja ( mett a 0 fok után most +10 jön). Így kellemes sötétben fetrengéssel telt a hétvége...


    Este hozom nektek a múlt heti képeket, meg egy kis tegnapi havat. Ennek délutánra már nyoma se volt, meg szerintém idén nem is lesz már több.


    Szép napot mindenkinek!


     


     

  12. 2017. december 4. 08:5841215.

    Sziasztok!


    Ujra itthon vagyunk, szerencsésen megérkeztük.


    Jól sikerült mindent.


    Elsó utjunk a Zoller csokigyárba voltunk ahol 360 db terméket lehetett végig kotsólni. Azt a sok sok lépcsőt kerekesszékkel megtenni kemény munka volt a Józsinak. Megoldottuk a problémát.


    Aztán tovább mentunk busszal Grazi városában ahol kellemes adventi időszak fogadott minket.


    A Grazban  fejje lefelé logtak a élő karácsonyfák. Még magam is meglepődtem.  Szeretek kint járni Ausztriában mert kedvesen fogadtak és teljesen más a  krutura ja és Grazban ingyen  használják de csak a adventi időszakban a tömegközledési eszközt.  Mert a autosokat kitiltották a belvásárosból.


     


     Hoztam képeket ami  inkább mesélnek a képek.


    https://photos.app.goo.gl/Ql5D3Zc9aQMUHaiD2


     


    Mindenkinek csodás napot kívánok!

  13. 2017. december 4. 08:4841214.

    Jó reggelt


     


    Macska54: mááár? Hogy repül az idő Én személy szerint örülök, hogy köztünk vagy


     


    Tegnap elkészültek a pónik, majd este, mutatom, lett 1 tök jó, meg 3 elfogadható, van amelyik inkább nyúl színes sörénnyel Ez van!


    Tegnap a Meskán elvittek egy csomó olyan kanalat amit a vásárra csináltam Csinálhatom újra


     


    Szép napot

    előzmény:
    macska54 (41213)
    2017-12-04  08:30
  14. 2017. december 4. 08:3041213.

    Ezt tegnap elfelejtettem betenni. Hogy elszaladt egy év. 

  15. 2017. december 4. 04:5641212.

    Jó reggelt Angyalok! 

  16. 2017. december 3. 22:1041211.

    Tegnap készült kanalaim, szintén a vásárba:


    1: Katicás-ez rendelésre készült, kép alapján


    2: méhecskés, Hugom is kap majd bögrével, névvel karira


    3-4: szivárványos, ha már a pónis még mindig nincs kész, miért félek tőle? ki tudja...


     


    Na megyek gyurmázok még, szép álmokat

  17. 2017. december 3. 22:0641210.

    A mi koszorúnk idén ilyen egyszerű.


    Szokás szerint szépeket hozott mindenki 

  18. 2017. december 3. 22:0441209.

    Sziasztok!


    Örülök, hogy odaért a meglepi, és ilyen sikere volt. 


     

    előzmény:
    74_marcsi (41191)
    2017-12-03  09:10
  19. 2017. december 3. 22:0141208.

    Ez nagyon cuki volt, jót vigyorogtam rajta.  Köszi!

    előzmény:
    macska54 (41206)
    2017-12-03  21:16
  20. 2017. december 3. 22:0041207.

    Szép estét


     


    Borcsamama: igen emlékszek a leveleitekre, csak kivi vagyok vaj' idén is magyarul kaptok-e? Bár szerintem igen Köszönöm, igen jól vette, majd én is megszokom, de nehéz, ez van! Mennyi csinálmányod van És mind gyönyörű! A gyöngyös ágaid szintén, az enyémek valahol kint vannak a hóban Már ott is maradnak, jövőre újra próbálkozok velük!


    Fenci: vigyázz az utakon, bár ahogy olvastam Vácig nem nagy gondok vannak!


     


    Itt reggel óta megint esik a hó, na jó csak szállingózik, de takarítani azért már kell, és ahol eddig elolvadt most már ott is fehér minden, nagyon szép, csak jobban takaríthatnák az utakat, főleg hogy most már nem maradhatunk csak úgy itthon, hisz vár az óvoda Holnap ráadásul 45 km-t kell autóznunk is, de remélem jók lesznek az utak, Oli megint csak délig lesz, majd keddtől kap kaját aztán meglátjuk hogy bírja


    Ma jött a Mikulás Anyumhoz, meg Hugoméktól, Oli nagyon élvezte mindenre rácsodálkozott, mindent kipróbált, de leginkább ki akart futni a Mikulás után hogy köszönjön neki Este még szánkózás volt, jó nagy, ki is fáradt, gyorsan elaludt. Ahogy látom az idei lesz az első igazi karácsonyunk, mert Olivér most már tényleg örül mindennek és várja, tényleg kicsi gyerekkel sokkal ünnepibb az egész

  21. 2017. december 3. 21:1641206.
  22. 2017. december 3. 20:2941205.

    Köszi Macsek, így már jó.  


    Neked is jó pihenést, szép álmokat.  

    előzmény:
    macska54 (41203)
    2017-12-03  20:10
  23. 2017. december 3. 20:1441204.

    Mindenkinek további szép estét....

  24. 2017. december 3. 20:1041203.

    Szépeket csináltál megint, gratulálok. 


    Remélem most már látjátok a linket. Bocsika elrontottam. 

    előzmény:
    borcsamama (41201)
    2017-12-03  19:45
  25. 2017. december 3. 20:0641202.

Címlap

top