Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. december 3. 19:4541201.

    Sziasztok!


    Macsek, nekem sem működik. 


    Hoztam megint néhány képet, ahogy haladok, úgy fotózgatok is közben. Persze csak akkor mutatom, ha nem unjátok. 


    1. egy jó nagy lámpába sót tettem, egy fehérre festett ágat gyöngyökkel, bogyókkal, és egy kisautót karácsonyfával a tetején. Egy ledes mécses világítja meg. A teraszon van az ablakpárkányon. 


    2. Megvan a gyöngyös-bogyós ágak végleges formája


    3. A grincsfám sötétben


    4.A grincsfám világosban

  2. 2017. december 3. 19:3441200.

    Boldog Adventet, jó készülődést mindenkinek!


    Örülünk az első hónak, itt megmaradt még, délelőtt a Széchenyi fürdőben pihentünk kicsit, délután Pécelen voltam és a fehér táj annyira szép. Én azért szeretnék havat. Holnap Duna mentén megyek, Vácig, meglátjuk milyen lesz az út.


    Továbbra is olvaslak benneteket szorgalmasan. 


     

    előzmény:
    Gabriella2 (41199)
    2017-12-03  19:05
  3. 2017. december 3. 19:0541199.

    sziasztok,


    Macska, nekem nem működik a link


    Shephard, Borcsamama, hűűűű meg haaaa! mennyi gyönyörűség!


    Madlena, szép lett az adventid! igazán különleges. végül mi sem maradtunk koszorú nélkül...


    London, mi azóta csinálünk, hogy  "külön" család lettünk, a gyerekek versengnek, mikor ki gyújtja a gyertyát


    mindenkinek szép estét, minden jót!

  4. 2017. december 3. 15:2941197.

    Sziasztok! 


     


    Csak gyors bekukk. Estére megpróbálok jönni. :)


    Mutatni szeretném az adventi koszorúmat.  

  5. 2017. december 3. 14:3041196.

    Sziasztok!


    Ma még a gépet se kapcsoltam be, csak telefonon próbáltam visszaolvasni , ami nem kis feladat volt, olyan sokat írtatok.  


    Egyszerűen nem is hiszem hogy fejben tudtam tartani mindenki hozzászólását, igy kérlek nem haragudjon akinek esetleg nem válaszolok.  Azért azokra a dolgokra megpróbálok reagálni, amit nekem  szóltak.  


    Havastáj, ha jó az a program amiről írsz, én nem haragszom ha azzal szeretnéd csinálni a sorsolást legközelebb.  Eddig azért én csináltam, mert ez az ajándékozósdi is az én ötletem volt több mint öt évvel ezelőtt.   Azóta is szívesen csinálom, de nem ragaszkodom hozzá foggal-körömmel, meg is szoktam kérdezni mindig, van-e valaki aki szeretné átvenni, és bonyolítani. 


    Londonka, aranyos vagy hogy hiányoltál, itt vagyunk, nincs semmi gond, csak az utóbbi héten kicsit betemettek a tennivalók.  Tegnap sütöttem, készült tejszínes  gesztenye kocka és olyan banános piskótatalléros,m int ami májusban is volt. Ja és van még a töltött mézesből és a marcipános narancsosból is amit a találkozóra vittem. 


    Ma reggel őta főzök, muszály előre készülnöm, mert sajnos nem haladok már úgy mint pár évvel ezelőtt, mindenhez több idő kell, és holnap ebédre jönnek a vendégeim.  Sütöttem ma  tepsiben tarját, úgy hogy minden szelet tetejére került májas-gombás-tojásos töltelék, majd holnap csinálok hozzá fokhagymás tejszínes krumplit. Megcsináltam a birsalma krémlevest, habgaluska szintén holnap készül.  A currye-s ananászos csirkemell is kész, csak a tejszínt kell holnap rátenni és összeforralni, ahhoz rizst csinálok.  A vegáknak füszeres töltött cukkini készül, azt is előkészítem, holnap csak sütni kell. 


    Közben persze takarítottam is, de ha kész leszek akkor még fel kell mosni.  A dekoráslás is csak félkész, nem tudom ma még mennyit tudok majd csinálni.  


    Shephard, nagyon szépeket alkottál megint, ügyes vagy, de nem csak te, hanem Oli is, hogy ilyen könnyen veszi az akadályokat, és gond nélkül megy az oviba.  Majd te is megszokod hogy nincs egész nap veled. 


    Mi eddig mindig magyarul írtuk a levelet, és magyarul kaptuk a választ is.  Tettem én fel képet is a levelekről most is, meg minden évben.  Idén még nem kaptunk választ, vagy csak nem mondták a gyerekek, mert hozzájuk viszi a postás. 


    Nálunk is esett ma a hó egész délelőtt, de már semmi nincs belőle.  Remélem azért lesz majd ennél több is. 


    Valaki emlegette, hogy csináljak karácsonyi kiállítást, szót fogadtam, és a szobámban lefotóztam a manóimat, és egyéb csinálmányaimat, no meg az előkészített dobozokat, képeket, koszorúkat, amiket fel kellene rakni, csak kérdés hogy mikor.


    Itt a mikulás zsák is, amibe nálunk az adventi apróságok kerülnek, nem naponta, csak amikor jönnek a gyerekek. 


    Borcsapapa adventi naptárja idén láthatatlan, ugyanis mindig máshol talál rá a kis csokijára, minden nap máshova dugom, ahol biztos  hogy megtalálja.


    Bubcsi, az én fehérre festett ágaim tegnap este nyerték el végleges formájukat, vagy három órán át, filmnézés közben ragsztgattam rá a fehér és piros  gyöngyöket.  Majd próbálok róla jobb képet csinálni, ezen nem érvényesülnek nagyon, pedig szerintem szép lett. 


    A grincsfám a tavalyi, teljesen jó állapotban megmaradt, igaz kicsit össeszáradt, de az tulajdonképpen nem is látszik rajta.


    Macssek, örülök hogy rászántad magad az utazásra, meglátod nem fogod megbánni, és sok szép látnivalóban lesz részed. 


    Egyenlőre ennyi, majd este talán jövök még. 

  6. 2017. december 3. 10:2841195.

    Jó reggelt


     


    Lassan indulunk Anyumhoz, jön a Mikulás Csak előtte még bekukkantok hozzátok, nagyon szép advent első vasárnapját


     


    Macska54: köszönöm szépen


    74_marcsi: helyes, örülök, hogy jó hasznát veszed A csokor itt is nagyon szép!


    LondonEye: köszönöm szépen, igen én is így érzek, évek óta kerestem valamit, amivel más irányba indulhatok el, és lehet a gyurmázás lesz az, vagyis az az, azért is indítottam útjára nagyban nehogy elmenjen a varázsa, de neeeem, inkább egyre jobban szeretem


     


    Szép napot

  7. 2017. december 3. 10:1241194.

    Madlena


    igyekeztem a csomaggal, azert innen tobb ido, es ha 2 het mulva meg mindig nem lesz ott, gyorsan feladok egy masikat, de drullokjatok, hogy erre ne keruljon sor, a posta angyalkaja szeressen bennunket


    Gabriella


    bevallom, nekem sose volt adventi koszorum, gyerekkoromban meg nem volt divat, aztan ugy maradtam...csak az ajton van


    Shephard


    Oli csodas gyerek, es olyan erett szellemileg, hogy egybol mehetne a kozepso csoportba:-)


    ez a gyurmazas, komolyan mondom, mintha most megtalaltad volna, amit mindig is kerestel...mert olyan csodas dolgokat csinalsz


    borcsamama


    mi van veled es borcsapapaval?


    marcsi


    az ev vegi hajtasbol igazan kiveszed a reszed otthon es a munkahelyen is...remelem lesz nemi szabid kipihenni a dolgokat

  8. 2017. december 3. 09:5941193.

    hahooo


    kivancsi vagyok, ki mit szol ehhez a cikkhez


    nekem nagyon tetszik


    https://eletszepitok.hu/a-targyak-es-az-ajandekok-csapda ja/

  9. 2017. december 3. 09:3841192.

    Marcsi Drága!


    Nagyon sajnálom, hogy ennyi teendőd van. Mennék és segítenék minden Angyalkánknak. Most nálam is felpörögtek az események. Az egész hónapomat át kell szerveznem, mert szerda-csüt Bécsbe mennék ha az idő engedi. És persze a nyaralás is közbe jött. Szóval csúszik minden.


    Szerda-csüt csináltuk volna a házat az egyik tesóval. Na ez most elmarad. A péntek neki nem jó. Marad a jövő hét szombat -vasárnap. És akkor még nem is végeztem avval amit át kell szerveznem. :(

    előzmény:
    74_marcsi (41190)
    2017-12-03  09:07
  10. 2017. december 3. 09:1041191.

    Most jut eszembe Ladyzsótól kaptam pénteken meglepetést! Nagyon szépen köszönöm. A tea isteni finom, a csillagra meg lecsapott a gyermek.

  11. 2017. december 3. 09:0741190.

    Drága Macska!


    Pihennék, de ma is ezer dolog van.


    A gép mos, majd szárít, de vasalni muszáj, még az előző heti is várat magára.


    Főzni is kell, borsóleves és rántott hús lesz, a köretet majd a fiatalember dönti el. Meg egy kis pörkölt, a jövőhétre.


    Mikulásra a kollégáknak szeretnék narancsos-csokis kekszet csinálni, azt is be kell gyúrnom.


    Az adventi koszorú sincs kész, díszítésről nem is beszélve. 


    Ja, és jó lenne egy kicsit horgolni is, angyalkát, meg a takarót.


    A páromat berángatták túlórázni, mert ember hiány van. Na de nem panaszkodom, belecsapok a munka közepébe. Ha tudok, majd este még jövök.


    Addig is millió puszi Mindenkinek! 

    előzmény:
    macska54 (41187)
    2017-12-03  05:25
  12. 2017. december 3. 08:5341189.

    Szép jó reggelt!


    Hoztam a kicsinyített képeket


    1. Talis ajándékok


    2. Katalin napra készült csokor


    3. Kolléganőnek adventi naptár


    4. Használatban a Shephardtól kapott ajándék + kolléganőm adventije (finom volt)

  13. 2017. december 3. 05:3641188.

    És még ez is. 

  14. 2017. december 3. 05:2541187.

    Londonka: nem is tudom. majd ott meglátom.


    Havastáj: nagyon szép a falud, gratulálok.


    Madlena: Estepona/Spanyolország, tettem be több linket is.


    Gabriella2: köszike.


    Shepard: még én is elpityeredtem ahogy leírtad Oli oviba vitelét. Szépen feldíszítettél.


    Marcsi: pihenj ma egy jó nagyot.


    Jó reggelt Angyalok!


    Csendes, szép, boldog Adventi időszakot kívánok mindenkinek.

  15. 2017. december 3. 00:4341186.

    előzmény:
    Shephard (41184)
    2017-12-03  00:35
  16. 2017. december 3. 00:3541185.

    Hú, de rémes heted volt; nem semmi, hogy nem akarták elsőre elfogadni a munkádat. Próbálj pihenni!! 

    előzmény:
    74_marcsi (41182)
    2017-12-03  00:21
  17. 2017. december 3. 00:3541184.

    Köszönöm


    Leginkább netről nézek ki mintákat, képeket aztán általában többet ötvözök, illetve menet közben ahogy csinálom akkor alakul, ma csináltam 2 kanalat arra küldtek képet hogy olyan legyen, még nincsenek kiégetve, de szerintem jobbak lettek volna ha nem kell annyira ragaszkodni a képhez, lett volna hozzá ötletem!


     

    előzmény:
    ladyzso (41183)
    2017-12-03  00:29
  18. 2017. december 3. 00:2941183.

    Hűűű, te nagyon tudsz, nem semmi 


    Amúgy a mintákat küldik, keresed vagy magadtól csak úgy jön? 

    előzmény:
    Shephard (41180)
    2017-12-03  00:16
  19. 2017. december 3. 00:2141182.

    Sziasztok!


    A héten ma sikerült először feljönnöm a fórumra. Na nem azért, mert nem engedett be, hanem nagyon sok munkám volt. A héten a dolgozóknak az éves beosztásukat készítettem el, egyfajta kódrendszert. 2 napom és éjjelem ment rá, de kész van. Tegnap meg kitalálták, hogy nem jó. A hajam égnek állt, de végül is jó lett, nem kell újból csinálni. Szinte minden nap 11 után feküdtem le és volt, hogy 3-kor keltem, így péntekre kidőltem, már 1/2 8-kor ágyban és reggel 9-ig fel se keltem. 


    Nagyon sokat írtatok, volt vagy 300 hsz. amit el kellett olvasni, de ez így van jól, ha pörög a fórum. 


    Borcsamama és Ladyzso képeit megkaptam, köszönöm.


    Szedna én sem tudtam megnyitni a képeket, elkérhetem újból?


    Ago, Narocsi jó utazást Nektek. 


    Madlena, Gabriella a mi koszorúnk is holnap fog elkészülni, ma nem volt rá idő.


    Macska, Mágika, nagyon jó képeket hoztatok!


    Macska nagyon szuper helyre fogsz menni, jól döntöttél, biztos fel fogod magad találni és nagyon sok képet hozol nekünk itthoniaknak.


    Sushi és Szedna a recepteket elmentettem, az én párom nagyon szereti az ilyen töltött húsos dolgokat és a csülköt sem veti meg.


    Fenci, Havastáj, Ago, Bubcsi, Shephard jók lettek a lakás díszítések. 


    Bocsi most ennyi tellett tőlem, hulla vagyok. Majd holnap reményeim szerint jövök. Hozok képeket is, a tali ajándékokkal is adós vagyok még.


    Mindenkinek szép álmokat!


     

  20. 2017. december 3. 00:1841181.

    Köszönöm szépen


     


    Na most hogy már szinte csak velem van tele a fórum eleje, megyek gyurmázni még, ezek a pónik nem hagynak nyugodni, nehezen állok rájuk, de meg kell csinálni, menni fog


     


    Szép álmokat és szép advent első vasárnapját Mindenkinek

    előzmény:
    ladyzso (41179)
    2017-12-03  00:16
  21. 2017. december 3. 00:1641180.

    Ez pedig a mai gyönyörűségem, rendelésre készült, eddig 1 db, mert féltem hogy az égetés során az üveg elpattan, de nem volt gond, az ajándékozó az Anyukájának szánja, őrölt paprika tartónak, én csak Manó-laknak hívom Olyan édes, csinálok majd  a vásárba is, mert cukika

  22. 2017. december 3. 00:1641179.

    Nagyon szépek 

    előzmény:
    Shephard (41176)
    2017-12-03  00:09
  23. 2017. december 3. 00:1141178.

    Most az a gond hogy nagyon hideg van, most -12, így megfagy a hó is, szóval meglátjuk, Oli menne, csinálná, de hát jégből nem lehet

    előzmény:
    ladyzso (41175)
    2017-12-03  00:09
  24. 2017. december 3. 00:1141177.

    Hűű, ez komoly. 

    előzmény:
    Shephard (41174)
    2017-12-03  00:05

Címlap

top